GS Condro DIAMANT: Tabletky na kĺby, chrupavky, menisky, väzivá a šľachy

GS Condro DIAMANT: Tabletky na kĺby, chrupavky, menisky, väzivá a šľachy
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

GS Condro Diamant patrí medzi najznámejšie značky prípravkov a kĺbovej výživy s veľmi univerzálnym pôsobením. Ide o voľne dostupný doplnok výživy určený pre dospelých, ktorí hľadajú prostriedok s prirodzeným pôsobením na kĺby, kĺbové púzdra, chrupavky, väzivá, menisky a šľachy. Jeho základom je totiž trojica prírodných a overených látok.

Prípravok pomáha na celý pohybový aparát a kĺby komplexne, pričom je primárne určený na dlhodobejšie užívanie aj niekoľko mesiacov. Táto recenzia vám GS Condro DIAMANT predstaví komplexne z hľadiska jeho použitia, zloženia a aj pôsobenia v praxi

Výrobca a pôvod

GS Condro DIAMANT je doplnkom výživy, ktorý je jedným z najznámejších prípravkov ponuky farmaceutickej spoločnosť Green Sway Pharmaceuticals. Tá patrí medzi overených producentov a firmy, nakoľko je na trhu už od roku 1997 a má širokú ponuku prípravkov.

V jej portfóliu možno nájsť prípravky a výživové doplnky z rozličných oblastí, či už ide o imunitu, močové cesty, nervový systém, spánok, pohybový aparát, srdce, mozog alebo trávenie. Okrem špecializovaných produktov pre konkrétne pôsobenie ponúka firma aj univerzálne prípravky s obsahom antioxidantov, vitamínov, minerálov alebo laktobcilov.

Zloženie, účinné látky a vzhľad

Základom doplnku výživy GS Condro Diamant je trojica zložiek, ktoré pôsobia na pohybový aparát a spoločne vytvárajú synergiu účinkov. Ide o glukozamín sulfát, aescín obsiahnutý v extrakte pagaštana konského a vitamín C. Látky nájdete v silnej koncentrácii.

Tu je stručný prehľad ich charakteristík, vlastností a mechanizmu účinku:

 • Glukozamín sulfát: Glukozamín sulfát je nielen základom tohto doplnku výživy, ale hlavne základom a stavebným prvkom chrupavky. Látka má prírodné protizápalové vlastnosti a zlepšuje tak nielen všeobecne zdravie kĺbov, ale aj ich funkčnosť, hlavne ak ide o pohyblivosť a rozsah pohybu. Látka pomáha tiež pri zápaloch svalov a šliach.
 • Pagaštan konský: Druhou zložkou GS Condro Diamant je extrakt z pagaštanu konského a to kvôli obsahu látky aescín. Tá pomáha udržiavať pohyblivosť a pružnosť kĺbov, rovnako tak ide o látku s protizápalovými účinkami, čo je možné využiť pri zápale šľachových púzdier. Aescín podporuje aj lepšiu cirkuláciu krvi v nohách a znižuje pocit ťažkých nôh.
 • Vitamín C: Treťou dôležitou aktívnou zložkou prípravku je kyselina askorbová, čiže vitamín C. Ide o známy stimulant imunity, ale hlavne o antioxidant chrániaci bunky pred predčasným starnutím. Zároveň tento vitamín podporuje správnu tvorbu kolagénu, ktorý je súčasťou kĺbov, chrupaviek, kostí aj meniskov ako spojivové tkanivo a zlepšuje ich funkčnosť.
 • Pomocné a doplnkové látky: Okrem aktívnych zložiek je súčasťou GS Condro Diamant aj niekoľko prídavných zložiek, ktorých cieľom je podporiť lepšie užitie či vstrebávanie tabliet. Jedná sa o štandardné látky, napríklad o stearan horečnatý ako protihrudkujúcu látku, farbivo oxid titaničitý alebo povlakové látky mastenec a hydroxypropylmethylcelulóza.

Dávkovanie a užívanie

Vzhľadom na to, že v prípravku sa nachádzajú iba 3 účinné látky, je ich koncentrácia na veľmi dobrej úrovni a preto nie je potrebné príliš časté dávkovanie a užívanie. Držte sa však inštrukcií od výrobcu v príbalovom letáku, prípadne sa poraďte s lekárom.

Pre čo najlepšiu úspešnosť pôsobenia jednotlivých účinných zložiek je dôležitá pravidelnosť dávkovania, optimálne každý deň a dlhšiu dobu, pokojne aj viac mesiacov. S menšími prestávkami môžu GS Condro DIAMANT užívať ľudia aj viac krát za rok, v prípade vážnejších problémov s kĺbmi. Neprekračujte ale maximálnu dennú dávku.

Uchovanie a skladovanie

Vzhľadom na jednoduchú podobu tabliet je GS Condro DIAMANT nenáročným prípravkom na správne skladovanie. Tablety sú tvrdé a stačí ich ponechať v pôvodnom obale až do užitia. Nevystavujte prípravok vlhkosti a skladujte ho na suchom mieste.

Tu sú ďalšie štandardné pravidlá a zásady uchovania:

 • chráňte prípravok pred mrazom aj pred priamym slnečným žiarením
 • skladujte prípravok pri bežnej izbovej teplote, čiže v rozmedzí od 15 do 25 °C
 • na obale GS Condro DIAMANT nájdete dátum spotreby, po ňom tablety neužívajte
 • všetky nespotrebované zvyšné tabletky vráťte do lekárne, nevyhadzujte ich

GS Condro DIAMANT

 • Všeobecná podpora zdravia pohybového aparátu
 • Vplyv na funkčnosť a funkcie kĺbov
 • Pôsobenie na niektoré príznaky a prejavy

Účinky, indikácie a použitie

Tento doplnok výživy je určený pre všetkých, ktorí chcú podporiť zdravie a funkčnosť svojho pohybového aparátu, konkrétne kĺbov, chrupaviek, väzív aj šliach. Pôsobenie je výsledkom kombinácie vlastností a mechanizmov účinku jednotlivých aktívnych látok.

Tu sú oblasti vplyvu GS Condro DIAMANT a jednotlivé účinky jeho látok v praxi:

Všeobecná podpora zdravia pohybového aparátu

Prvou oblasťou, kde prípravok vďaka svojmu zloženiu pôsobí, je celková podpora stavu a zdravia pohybového aparátu. Jednotlivé zložky totiž pomáhajú na udržiavanie zdravia tkanív v rámci kĺbov a kĺbových púzdier, chrupaviek, meniskov a na väzy a šľachy.  Dochádza tiež k zlepšeniu krvného obehu v rámci týchto tkanív.

Vplyv na funkčnosť a funkcie kĺbov

Druhou oblasťou je vplyv na konkrétne fungovanie a funkčnosť kĺbov, čo je dôsledkom tak pôsobenia glukozamín sulfátu, ako aj podpory prirodzenej tvorby kolagénu vďaka vitamínu C. Prípravok sa podľa skúseností využíva hlavne v prípade obmedzenej pohyblivosti kĺbov, ale napríklad po GS Condro DIAMANT ľudia siahajú aj pri slabej pružnosti kĺbov.

Pôsobenie na niektoré príznaky a prejavy

Treťou oblasťou, kde užívatelia tiež popisujú účinky a kde niektoré z aktívnych zložiek obsiahnutých v GS Condro DIAMANT pôsobia, je oblasť vplyvu na niektoré negatívne príznaky. Ide napríklad o zápaly či bolesti kĺbov, ale napríklad aj o pocit ťažkých nôh v dôsledku nedostatočného prekrvenia dolných končatín.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Výživový doplnok GS Condro DIAMANT patrí medzi bezproblémové z hľadiska možných rizík spojených s vedľajšími a nežiaducimi účinkami. Prípravok totiž neobsahuje žiadne problémové zložky a látky, dôležité je len dodržiavať maximálnu dennú dávku.

Napriek tomu sa môže individuálne, hoci len výnimočne, vyskytnúť jedno riziko:

 • ojedinele sa môže objaviť precitlivená alebo alergická reakcia na niektoré zložky, napríklad rastlinný extrakt, prípadne na niektoré z pomocných a doplnkových látok

Kontraindikácie a možné interakcie

Prv, ako sa rozhodnete si tento produkt zakúpiť, mali by ste sa oboznámiť aj so situáciami, kedy nie je jeho užívanie možné, prípadne, či neexistujú nejaké kontraindikácie a interakcie. Tieto faktory sú obvykle objektívneho typu a môžu byť prekážkou užívania.

Tu sú prípady, kedy môže byť problém s riadnym dávkovaním GS Condro DIAMANT :

 • prvou kontraindikáciou je vek, nakoľko prípravok je určený na užívanie iba pre dospelých, po dôkladnom zvážení pre deti nad 12 rokov
 • pre tehotné ženy alebo pre ženy počas dojčenia sa prípravok tiež neodporúča užívať, vtedy sa treba s lekárom poradiť o alternatívach
 • kontraindikáciou k užívaniu je aj výskyt spomínanej alergie alebo precitlivenej reakcie, vtedy dávkovanie prerušte
 • neužívajte GS Condro DIAMANT spoločne s inými podobnými prípravkami alebo kĺbovou výživou, kombináciu s liekmi musí schváliť lekár

Balenie a cena

Prípravok GS Condro DIAMANT má typický modrý obal s potlačou a informáciami od výrobcu, vo vnútri neho sa nachádzajú tabletky balené v liekových blistroch, v jednom je ich 20 kusov. Štandardným balením dostupným celoročne je GS Condro DIAMANT so 120 tabletkami, okrem neho môžu byť sezónne v ponuke aj darčekové balenia.

Tu je porovnanie cien základného balenia v niektorých lekárňach:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Vzhľadom na veľkosť balenia a denné dávkovanie je cena GS Condro DIAMANT mimoriadne priaznivá, čo oceňujú aj užívatelia. Ešte lepším je však pomer kvality prípravku a jeho pôsobenia v porovnaní s cenou, čo je asi najväčšia devíza značky.

Kde kúpiť

Ak sa rozhodnete pre GS Condro DIAMANT, kúpiť si ho môžete bez toho, aby ste predtým museli navštíviť lekára kvôli vyšetreniu. Ide totiž o voľne dostupný doplnok výživy, ktorého predaj nepodlieha indikácii vo forme receptu alebo predpisu. Prípravok ponúkajú aj niektoré eshopy so zameraním na zdravú životosprávu, primárne je však v sortimente lekární.

Nakoľko nie je potrebná osobná prítomnosť pri kúpe, nemusíte ísť GS Condro DIAMANT  hľadať len do najbližšej kamennej lekárne, objednať si ho môžete aj v tej internetovej. Značka je veľmi známa a problém s jej poznateľnosťou či dostupnosťou skladom zrejme nehrozí.

Online objednávka, doprava a doručenie

Objednať si GS Condro DIAMANT z online lekárne je veľmi podobné nákupu bežného tovaru v eshope. Stačí cez mobil alebo počítač vyplniť objednávku a počkať na doručenie kuriérom až k vám domov, čo obvykle netrvá dlhšie ako 1 či 2 pracovné dni.

Tu je postup online objednávky pri nákupe v internetových lekárňach:

 • Najskôr si vyberte typ a veľkosť balenia GS Condro DIAMANT
 • Potom zvoľte spôsob doručenia a vyberte si kuriérnu službu
 • Zvoľte si spôsob platby, čiže vopred alebo až pri dodaní
 • Na záver vyplňte svoje údaje a objednávku môžete odoslať

Prípravok GS Condro DIAMANT je možné kúpiť v rôznych lekárňach, lepšie je však vybrať si tie, ktoré sú známejšie a pôsobia na trhu dlhšie, ako napríklad [lekaren]. Výberom takýchto lekární totiž získate aj lepšie zákaznícke služby, čo sa prejaví v rýchlejšom doručení, väčších možnostiach platby za dodanie alebo aj v lepšom prehľade o aktuálnom stave zásielky.

GS Condro DIAMANT

 • Všeobecná podpora zdravia pohybového aparátu
 • Vplyv na funkčnosť a funkcie kĺbov
 • Pôsobenie na niektoré príznaky a prejavy

Najčastejšie otázky

Ako dlho treba prípravok užívať a existujú nejaké špeciálne pravidlá dávkovania? Čím sa odlišuje značka GS Condro DIAMANT od väčšiny konkurenčných prípravkov? Ak vás zaujímajú tiež podobné témy, stačí navštíviť niektoré internetové fóra a diskusie, kde sa užívatelia pýtajú podobné otázky, hlavne praktického typu.

Tu sú dotazy a témy, ktoré sú najviac rozoberané:

Ako dlho a ako často je potrebné GS Condro DIAMANT užívať?

Výrobca odporúča užívanie po kúrach. Jedna kúra by mala trvať 2 až 3 mesiace, aby hladina aktívnych zložiek v tele dosiahla dostatočnú úroveň pre optimálne pôsobenie na pohybový aparát. Takúto kúru by ste mali s prestávkou absolvovať aj 3 krát počas roka.

Čím sa tento prípravok odlišuje od väčšiny konkurencie?

Ide hlavne o kombináciu troch látok pôsobiacich komplexne na pohybový aparát a to synergicky, čiže tieto látky sa navzájom dopĺňajú. Zárukou kvality je špeciálny patentovaný komplex Clini-Q®, ktorý zaručuje vždy čistotu a kvalitu glukozamín sulfátu.

Obsahuje GS Condro DIAMANT nejaké alergické a problémové zložky?

Pokiaľ ide o najčastejšie alergény, prípravok neobsahuje ani lepok, ani laktózu a ani cukor, môžu ho teda užívať aj ľudia, ktorí majú problémy s týmito látkami. Rovnako tak ani pomocné a prídavné zložky nie sú problematické, ide o štandardné látky.

Pre koho je GS Condro DIAMANT najviac vhodný na užívanie?

Ide predovšetkým o ľudí, ktorí chcú buď podporiť svoj pohybový aparát v dôsledku vyššieho veku, alebo ktorí viac namáhajú svoje kĺby či šľachy. Prípravok sa preto odporúča najviac pre seniorov a starších ľudí, pre aktívnych aj pasívnych športovcov a pre ľudí s nadváhou.

Skúsenosti s tabletkami

Prípravok GS Condro DIAMANT patrí medzi veľmi známe a žiadané. Referencií z praxe a užívania je na internete naozaj veľa, či už ide o komentáre na portáloch ako sú Heureka, alebo o hodnotenia v konkrétnych online lekárňach. Prípravok využívajú prakticky všetky vekové skupiny, či už ide o športovcov, alebo o seniorov.

Po GS Condro DIAMANT siahajú najviac ľudia, ktorí majú problém s pohyblivosťou či bolesťou svojich kĺbov, alebo tí, ktorých celý pohybový aparát je pod väčšou záťažou. Využíva sa hlavne na kĺby dolnej časti tela, napríklad na kolená.

GS Condro DIAMANT

 • Všeobecná podpora zdravia pohybového aparátu
 • Vplyv na funkčnosť a funkcie kĺbov
 • Pôsobenie na niektoré príznaky a prejavy

Okrem známosti značky a kvalitného zloženia je plusom prípravku, aspoň podľa hodnotení a skúseností užívateľov, výber z viacerých balení a hlavne možnosť dlhšieho užívania bez problémov. Prvé účinky sa dostavia obvykle už v prvý mesiac brania tabliet, väčšina ľudí ale prípravok užíva dlhodobo a to aj počas celého roka.

Zhodnotenie

Na základe kladných hodnotení je možné GS Condro DIAMANT odporučiť na užívanie pre každého, kto chce posilniť zdravie svojich kĺbov, kostí, šliach, väzív aj pohybového systému celkovo. Optimálne účinky dosiahnete hlavne pravidelným užívaním.

Medzi najsilnejšie stránky prípravku patria tieto benefity:

 • jednoduché a zároveň flexibilné dávkovanie
 • bezproblémové užívanie aj viac mesiacov po sebe
 • kúpa bez nutnosti absolvovať vyšetrenie
 • známosť značky a z toho plynúca dostupnosť v lekárňach

Prípravok je založený na prirodzenom pôsobení jednak na vyživovanie kĺbov, ale zároveň pomáha aj na ich funkčnosť. Samozrejme, nie je náhradou odbornej liečby, no skúsenosti ukazujú, že v praxi je jeho pôsobenie viditeľné.

Plusom je aj veľkosť balenia, ktoré vám vystačí až na 2 mesiace užívania, kedy sa už pôsobenie a vplyvy GS Condro DIAMANT naplno môžu prejaviť. Prípravok si viete kúpiť bez receptu alebo predpisu a nemusíte nikam ani osobne chodiť, tabletky sú totiž bežnou súčasťou sortimentu väčšiny známych online lekární.

GS Condro DIAMANT

 • Všeobecná podpora zdravia pohybového aparátu
 • Vplyv na funkčnosť a funkcie kĺbov
 • Pôsobenie na niektoré príznaky a prejavy

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.00

5 Hodnotení