Inofolic Combi: Kapsule na podporu snahy o počatie pre ženy s nadváhou či obezitou

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Inofolic Combi je unikátny prípravok na trhu, ktorý je určený pre ženy, ktoré sa pokúšajú o počatie potomka a otehotnenie. Jeho zloženie ho predurčuje na využitie špeciálne pre ženy s nadváhou, obezitou, metabolickým syndrómom alebo s BMI nad 25. Vďaka účinným látkam, ktoré sú v prípravku zastúpené, sa hodí v období zvýšenej snahy o počatie.

Prípravok má formu výživového doplnku, ktorý obsahuje 60 gélových kapsulí. Užívať by sa mal pred aj počas tehotenstva, minimálne v prvých týždňoch. Aké sú jeho zloženie, dávkovanie aj skúsenosti žien z praxe, o tom všetkom je táto naša recenzia.

Výrobca a pôvod

Za značkou Inofolic Combi je spoločnosť Exeltis, ktorá je súčasťou nadnárodnej štruktúry s pôsobením vo viac ako 40 krajinách sveta a to vrátane Európy. Ide o firmu, ktorá je jasne zameraná na inovácie a kvalitu v oblasti prípravkov pre podporu a zlepšenie zdravia.

V jej portfóliu sa nachádza viac ako 300 liekov a výrobkov a to v rozličných terapeutických oblastiach ako sú ochorenia dýchacích ciest, ženské problémy, dermatológia, kardiológia, oftalmológia, gastroenterológia či centrálny nervový systém a jeho ochorenia. Pre ženy ponúka aj gynekologické produkty a prípravky zamerané na reprodukčné zdravie.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Inofolic Combi

Výživový doplnok Inofolic Combi je založený na kombinácii troch účinných látok prírodného charakteru, ktorých cieľom je podpora snahy o počatie u žien, špeciálne to platí u žien, ktoré majú vyšší index BMI. Užívať by sa mal preto práve počas obdobia pred otehotnením.

Tu sú najdôležitejšie účinné látky obsiahnuté v Inofolic Combi:

 • Myo-inozitol: Účinná látka myo-inozitol je prvou zložkou, ktorá je zodpovedná za pozitívny vplyv prípravku na otehotnenie a správny priebeh tehotenstva v prvom období. Niekedy sa táto látka nazýva aj vitamín B8, hoci technicky vitamínom nie je. V tele sa nachádza aj prirodzene, možno ju nájsť napríklad v listovej zelenine, strukovinách alebo aj v ovocí.

Súčasťou zloženia Inofolic Combi je hlavne z dôvodu vplyvu na lepšie fungovanie vaječníkov a pomáha aj na ovuláciu, či už na jej pravidelnosť alebo pri poruchách jej výskytu. Látka ovplyvňuje aj dozrievanie vajíčok, nielen ich rast, dôležitá je aj pre správny priebeh tehotenstva, pred ním zas pre pravidelný menštruačný cyklus, čo súvisí tiež s ovuláciou.

 • D-chiro-inozitol: Druhou dôležitou účinnou látkou obsiahnutou vo výživovom doplnku je d-chiro-inozitol. Ten je tiež súčasťou dôležitých bunkových procesov a vzniká premenou z myo-inozitolu. Synergia pôsobenia di-chiro-inozitolu a myo-inozitolu vytvára priaznivé podmienky pre ovuláciu a zvyšuje šancu na otehotnenie u žien, najmä s nadváhou.

D-chiro-inozitol totiž pomáha na hyperinzulinémiu, čo je stav typický u žien s vyššou hmotnosťou, obezitou alebo s metabolickým syndrómom. U týchto žien má vplyv aj na menštruačný cyklus. Viacerými štúdiami bolo tiež preukázané, že spoločné pôsobenie oboch látok zvyšuje šancu na otehotnenie a to aj u žien, ktoré podstúpili umelé oplodnenie.

 • Kyselina listová: Poslednou účinnou látkou obsiahnutou v Inofolic Combi je kyselina listová. V jednej kapsule sa jej nachádza 400 µg, čo je až 200 % pokrytie jej referenčnej výživovej hodnoty za deň. Ide o syntetickú verziu vitamínu B9 a zároveň o kyselinu, ktorá je súčasťou všetkých procesov bunkového delenia a rastu a práve preto je dôležitá pre tehotenstvo.

Okrem toho má táto kyselina význam aj pre syntézu nukleových kyselín, vývoj a rast bielych krviniek, krvotvorbu, zdravé fungovanie imunitného systému, zníženie pocitu únavy a vyčerpania a pomáha aj pre správny vývoj plodu. Vplýva totiž na rast zárodočných tkanív a zdravý vývoj nervovej sústavy dieťaťa v tele matky, znižuje aj riziko spontánneho potratu.

Dávkovanie a užívanie

Podávanie výživového doplnku Inofolic Combi je veľmi jednoduché, pričom prípravok je určený len pre ženy a užívať by sa mal v čase, kedy chce žena otehotnieť. Pri dávkovaní sa riaďte buď odporúčaniami lekára, lekárnika alebo príbalovým letákom.

Kapsulu ihneď po vybratí z blistra užite a zapite vodou, nikdy neužívajte viac, ako je maximálna denná dávka, čiže 2 kapsuly v priebehu 24 hodín. Prípravok sa môže užívať iba perorálne. Inofolic Combi nie je náhradou pestrej stravy a ani náhradou odbornej liečby neplodnosti, slúži len ako podpora snahy o počatie.

Uchovanie a skladovanie

Uskladnenie prípravku podlieha štandardným zásadám a pravidlám, tabletky nie sú nijak náročné na podmienky uchovania. Dôležité je skladovanie v pôvodnom a uzatvorenom obale, rovnako tak mimo dohľadu alebo dosahu detí.

Tu sú najdôležitejšie podmienky, ktoré treba dodržať:

 • Inofolic Combi uskladnite na suchom a chladnom mieste
 • nevystavujte prípravok mrazu ani priamemu slnku
 • po dátume spotreby, ktorý je uvedený na obale, neužívajte
 • nespotrebované tablety nevyhadzujte, ale vráťte do lekárne

Inofolic Combi

 • Vplyv na plodnosť a tehotenstvo

Účinky, indikácie a použitie

Základným cieľom tabliet Inofolic Combi je podpora plodnosti a tehotenstva u žien. Tomuto cieľu sú podriadené nielen zloženie, ale aj pôsobenie a účinky jednotlivých látok a ich synergia. Výsledkom tohto pôsobenia by malo byť zvýšenie šance na otehotnenie.

Tu je mechanizmus pôsobenia a účinnosti prípravku:

Vplyv na plodnosť a tehotenstvo

Inofolic Combi pôsobí na zvýšenie šance na otehotnenie a na podporu plodnosti. To je dosiahnuté hlavne dvoma účinnými látkami a síce ide o myo-inozitol a d-chiro-inozitol. Prvá látka je dôležitá hlavne pre správnu ovuláciu a podporuje rast a dozrievanie vajíčok, druhá látka má podporný účinok na hyperinzulinémiu.

Inofolic Combi pomáha vďaka svojmu zloženiu aj na zlepšenie menštruačného cyklu a tým pádom aj pre zlepšenie pravidelnosti menštruácie a ovulácie. To zvyšuje šance na počatie, nakoľko práve správna a pravidelná ovulácia je nevyhnutným predpokladom pre plodnosť. Obe látky pomáhajú aj na funkciu vaječníkov a to ovplyvnením hormonálnych parametrov.

Vďaka obsahu d-chiro-inozitilu je Inofolic Combi špeciálne určený na podporu týchto procesov aj u žien s vyšším BMI, nakoľko táto látka redukuje inzulínovú rezistenciu. Tretia účinná zložka, kyselina listová, predurčuje tabletky aj na podporu v prvých týždňoch tehotenstva, nakoľko podporuje správny rast zárodočných tkanív a správny vývoj plodu.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Ak ide o vedľajšie alebo nežiaduce účinky, výrobca nespomína žiadne špecifické javy, ktoré by sa mohli počas užívania Inofolic Combi objaviť. Dôležité je dodržiavanie dávkovania, predovšetkým neprekračovanie maximálne dennej dávky.

V súvislosti s výživovými doplnkami všeobecne môže nastať len:

 • precitlivená alebo alergická reakcia na niektorú z účinných látok, podľa údajov od výrobcu nie sú takéto reakcie známe

Kontraindikácie a možné interakcie

Okrem možných nežiaducich a vedľajších účinkov treba pri užívaní akéhokoľvek prípravku zvážiť aj možné kontraindikácie a interakcie. Ide o objektívne alebo subjektívne faktory, ktoré môžu byť prekážkou riadneho dávkovania.

Inofolic Combi  je našťastie z tohto pohľadu pomerne bezproblémový:

 • prípravok je určený len pre dospelé ženy, pre mužov a aj pre ženy vo veku do 18 rokov je jeho užívanie kontraindikované
 • kontraindikáciou k užívaniu je aj výskyt prípadnej precitlivenej alebo alergickej reakcie, vtedy užívanie prerušte a poraďte sa s lekárom
 • užívanie počas tehotenstva pochopiteľne nie je problém, prípravok môžete užívať aj pred otehotnením a aj prvé týždne po ňom
 • podľa výrobcu je možné Inofolic Combi užívať spoločne s inými výživovými doplnkami alebo liečivými prípravkami

Balenie a cena

Výživový doplnok Inofolic Combi je dostupný len v jednej veľkosti a to s obsahom 60 gélových kapsúl, ktoré sú balené v blistroch a štandardnej papierovej škatuľke. Toto balenie by vám malo vydržať 30 dní, ide teda o celomesačné balenie. Prípravok môžete užívať aj dlhšiu dobu, vtedy si treba kúpiť viac balení.

Cena Inofolic Combi sa líši podľa konkrétnej lekárni:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

V internetových lekárňach je cena obvykle lepšia, ako v prípade tých kamenných, čo by ste mali brať do úvahy aj pri kúpe výživového doplnku. Z hľadiska pomeru ceny a účinnosti patrí Inofolic Combi medzi to lepšie na trhu a tomu zodpovedá aj jeho popularita.

Kde kúpiť

Nakoľko je Inofolic Combi výživovým doplnkom, je možné ho kúpiť aj voľne, čiže jeho predaj nie je viazaný na lekársky recept alebo predpis. Mnoho lekárov však tento prípravok odporúča ženám v období zvýšenej snahy o počatie potomka a to práve kvôli jeho pozitívnym účinkom na ovuláciu a rast plodu.

Inofolic Combi sa dá kúpiť hlavne v lekárni, ale keďže nemusíte mať predpis, nie ste odkázaní len na osobnú kúpu. Využiť teda môžete aj služby online lekární, kde je prípravok bežnou súčasťou sortimentu a to za veľmi priaznivých cenových podmienok.

Online objednávka, doprava a doručenie

Oslovil vás Inofolic Combi a zároveň by ste si ho chceli objednať online? Ak s tým ešte nemáte dostatok skúseností, môžete vyskúšať online objednávku v niektorej z väčších lekární. Získate dobrú cenu, aj zákaznícky servis.

Väčšie lekárne majú tiež jednoduchý postup objednávky:

 • Nájdete Inofolic Combi a vložíte ho do online košíka
 • Potom zvolíte spôsob dopravy a kuriérsku službu
 • Vyberiete si typ platby za nákup
 • Zadáte svoje údaje a objednávku odošlete

Ako vidíte, objednávka je vecou niekoľkých minút a kliknutí, takže nejde o nič zložité alebo časovo náročné. Rovnako rýchla je aj doprava, väčšinou máte Inofolic Combi doma do 1 až 2 dní. Platiť viete obvykle buď vopred, napríklad cez internet banking alebo kartou online, prípadne až po prevzatí zásielky.

Inofolic Combi

 • Vplyv na plodnosť a tehotenstvo

Najčastejšie otázky

Inofolic Combi patrí medzi prípravky, ktoré sú veľmi populárne u žien a z toho vyplýva aj záujem oň na internete. Či už ide o portály typu Heureka alebo rôzne diskusné skupiny a fóra, viacero žien sa pred kúpou a začiatkom užívania výživového doplnku zaujíma o niektoré praktické aspekty jeho užívania.

Toto sú otázky a dotazy, ktoré sa objavujú najviac:

Ako dlho je potrebné Inofolic Combi užívať?

Ideálne až do momentu, kedy otehotniete a potom ešte aj niekoľko týždňov, čiže na úvod tehotenstva. Ak sa vám nepodarí otehotnieť ani po niekoľkých mesiacoch užívania, môže byť problém závažnejšieho charakteru, vtedy navštívte lekára.

Kedy je najlepšie začať s tabletkami a ich dávkovaním?

Ak ide o čas, kedy je najlepšie začať Inofolic Combi brať, výrobca uvádza, že je to možné v ľubovoľnom čase počas menštruačného cyklu. Väčšina žien začala s užívaním tabliet dva až tri mesiace pred tým, ako chceli otehotnieť, ale skúsenosti sú rôzne.

Hrozí počas užívania Inofolic Combi priberanie na hmotnosti?

Výrobca prípravku nezmieňuje žiadny takýto vedľajší či nežiaduci účinok, aj keď je pravda, že niektoré prípady a skúsenosti tohto typu sa na internetových fórach objavili. Zdá sa však, že to nemusí byť spôsobené len prípravkom, ale aj inými príčinami.

Existuje nejaká alternatíva na podporu plodnosti aj pre mužov?

Áno, tak ako existujú prípravky určené pre ženy na podporu otehotnenia, existujú aj produkty pre mužov, hlavne na podporu tvorby spermií. Výrobca Inofolic Combi ponúka dokonca podobný prípravok pod názvom Folandrol, ktorý má podobu prášku.

Skúsenosti s práškom

Už podľa prvých reakcií patrí značka Inofolic medzi tie, s ktorými majú ženy veľmi pozitívne skúsenosti. Týka sa to pochopiteľne najmä účinkov, čiže podpory zvýšenia plodnosti a šance na otehotnenie, ale pozitívne vnímané sú aj iné aspekty a vlastnosti prípravku, napríklad jednoduchosť dávkovania.

Prípravok užívajú nielen ženy s vyššou hmotnosťou, ale aj tie, pre ktoré by mal byť určený skôr štandardný variant, čiže obyčajný Inofolic. Verzia Combi má teda dobrú účinnosť prakticky vo všetkých skupinách „snažiliek“.

Inofolic Combi

 • Vplyv na plodnosť a tehotenstvo

Chválená je aj forma kapsúl, ktorá je jednoduchá na dávkovanie, rovnako tak systém užívania ráno-večer, ktorý vyhovuje aj časovo vyťaženým ženám. Menšou nevýhodou je cena, ktorá niektorým ženám pripadá vyššia. Ide však o objektívny faktor, nakoľko cena súvisí aj s kvalitou zloženia, z tohto pohľadu je určite primeraná.

Zhodnotenie

Inofolic Combi patrí medzi najznámejšie a najviac preferované značky vo svojej kategórii a to je dôkazom, že jeho účinnosť je naozaj na veľmi dobrej úrovni. Podľa skúseností žien ho možno určite odporúčať, koniec koncov, robí to aj viacero lekárov.

Inofolic Combi ponúka pre ženy viacero dôležitých výhod:

 • je dostupný voľne, nemusíte mať recept
 • užívanie je bez nežiaducich účinkov
 • zloženie je vyvážené a koncentráciou kvalitné
 • prípravok má dobrý pomer ceny a účinkov

Verzia Inofolic Combi je špeciálne určená pre ženy s nadváhou, obezitou alebo metabolickým syndrómom a tomu je prispôsobené aj zloženie prípravku. Ako sa ukazuje v praxi, výsledky sú v tomto ohľade pozitívne.

Vlastnosťou, ktorá ešte viac vyzdvihuje Inofolic Combi do popredia, je jeho dostupnosť. Podobne ako pri štandardnom variante Inofolic, ani pri variante Combi nepotrebujete na kúpu predpis či predošlé vyšetrenie u lekára. Tabletky si tak viete objednať aj z internetovej lekárne, takže ušetríte čas aj financie.

Inofolic Combi

 • Vplyv na plodnosť a tehotenstvo

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.17

72 Hodnotení