Nasivin Sinus: Tablety na kašeľ, vykašliavanie, uvoľnenie hlienov a nosové dutiny

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Máte problémy s upchatým nosom, nadmernou tvorbou hlienu, nádchou alebo s vykašliavaním? Presne pre tieto situácie sú určené tablety Nasivin Sinus, ktoré pomáhajú na kašeľ, hlieny a zápaly horných dýchacích ciest. Veľkou výhodou tohto prípravku je jeho prírodné zloženie, prirodzené pôsobenie a možnosť užívania pre dospelých aj pre deti.

Vzhľadom na to, že značka Nasivin Sinus je na našom trhu populárna a žiadaná, táto recenzia sa bližšie pozrie tak na zloženie, ako aj užívanie a pôsobenie tohto výživového doplnku. Predstavíme si nielen technické, ale aj praktické informácie a skúsenosti užívateľov.

Výrobca a pôvod

Za prípravkom Nasivin Sinus je spoločnosť Merck Group ako výrobca a Merck s.r.o. ako dodávateľ. História značky siaha až do roku 1668, kedy ju založil Friedrich Jacob Merck. Dnes patrí spoločnosť medzi veľké farmaceutické skupiny s pôsobením po celom svete.

U nás má značka svoje zastúpenie už od roku 1993, pričom ide o jedného z lídrov v oblasti voľne dostupných prípravkov a produktov z rôznych terapeutických oblastí. V portfóliu firmy možno nájsť rôzne formy od kvapiek, cez nosové mikrospreje až po tabletky. V rámci zamerania pôsobia produkty tak v oblasti dýchacej, ako aj v oblasti pohlavnej sústavy.

Zloženie, účinné látky

Ak sa rozhodnete zakúpiť si Nasivin Sinus, získavate v jednej tabletke synergiu účinkov a pôsobenia až 4 rôznych prírodných zložiek. Tabletky sú totiž založené na komplexnom pôsobení bylinnej zmesi pozostávajúcej z rastlinných extraktov a výťažkov.

Toto je celé zloženie Nasivin Sinus spoločne s popisom jednotlivých látok:

 • Prvosienka jarná: Kvet prvosienky, ktorý je súčasťou tabliet v podobe extraktu, je dobre známy z tradičnej medicíny na zápaly a obštrukčné ochorenia dýchacích ciest vrátane bronchitídy. Bylinka je využívaná aj na vykašliavanie a bolestivý kašeľ, má odhlieňujúce účinky, zrieďuje hlieny v prieduškách a pľúcach a výrazne posilňuje imunitný systém.
 • Skoroceľ kopijovitý: Súčasťou prípravku je aj skoroceľ kopijovitý, konkrétne extrakt z jeho listov. Ten sa používa pri zápaloch horných dýchacích ciest vrátane zápalu nosohltanu, nakoľko má protizápalový a protibakteriálny účinok. Rastlina obsahuje aj látky účinné na zriedenie a uvoľnenie hlienov a tiež pomáha proti kašľu a poruchách trávenia.
 • Baza čierna: Pozitívne účinky na problémy dýchacieho aparátu ponúka aj extrakt z kvetu bazy, ktorý je tiež súčasťou Nasivin Sinus. Táto bylinka sa používa pri prechladnutí, nakoľko zvyšuje sekréciu z priedušiek a pomáha tak uvoľneniu hlienu z nich. Okrem toho uľahčuje vykašliavanie a kašeľ, má protizápalové účinky a pomáha na ťažkosti so žalúdkom.
 • Horec žltý: Poslednou účinnou látkou obsiahnutou v prípravku Nasivin Sinus je extrakt z koreňa horca. Ide o bylinku, ktorá je využívaná na zosilnenie činnosti čriev, lepšiu pohyblivosť tráviaceho traktu aj zlepšenie vylučovania žalúdočných štiav pôsobiacich na hlieny, ktoré prenikli do žalúdka. Pomáha aj na sekréciu slín v ústnej dutine.

Dávkovanie a užívanie

Tabletky Nasivin Sinus užívajte presne tak, ako vám to odporučí lekár, lekárnik alebo výrobca v dávkovacej schéme, ktorá je súčasťou príbalového letáku k prípravku. Správne dávkovanie umožňuje dosiahnuť maximálny efekt všetkých obsiahnutých látok.

Tabletky sa užívajú štandardne v celosti, no majú deliacu ryhu práve v prípade dávkovania u menších detí, prípadne, ak nemôže dieťa prehltnúť celú tabletku naraz. Užívanie je možné aj dlhodobo, no pri dodržiavaní maximálnej dávky za deň podľa veku. Prípravok nie je možné považovať za náhradu pestrej stravy a ani odbornej liečby, má podpornú funkciu.

Uchovanie a skladovanie

Výrobca udáva, že tabletky Nasivin Sinus je potrebné spotrebovať do 2 mesiacov od otvorenia balenia, dodržiavať pochopiteľne treba aj dátum spotreby uvedený na vonkajšom obale od výživového doplnku. Inak si tabletky nevyžadujú špeciálne podmienky.

Tu je niekoľko bežných zásad správneho skladovania a uchovania:

 • výživový doplnok skladujte kvôli bezpečnosti mimo dohľadu a dosahu detí
 • nevystavujte tabletky mrazu, vlhkosti a ani priamemu slnku
 • uchovávajte v pôvodnom obale a pri izbovej teplote najviac do 25 °C
 • nespotrebované tabletky po dátume spotreby nevyhadzujte do odpadu

Nasivin Sinus

 • Vplyv na hlieny
 • Napomáhanie pri vykašliavaní
 • Účinky proti zápalom a na imunitu

Účinky, indikácie a použitie

Použitie Nasivin Sinus je priamo naviazané na účinky jednotlivých zložiek a mechanizmus ich pôsobenia. Primárne sa preto prípravok využíva pri stavoch súvisiacich s nadmernou tvorbou hlienu a nemožnosťou jeho prirodzeného vykašľania alebo vysmrkania.

Toto sú 3 najdôležitejšie oblasti, kde vám Nasivin Sinus môže pomôcť:

Vplyv na hlieny

Najdôležitejším pôsobením, ktoré Nasivin Sinus má, je vplyv na hlieny. Účinné látky obsiahnuté v rastlinných extraktoch pomáhajú na zriedenie a rozpustenie hlienov, rovnako tak na ich uvoľnenie z hornej časti dýchacích ciest, hlavne z pľúc a priedušiek. Sekundárne môžu pôsobiť aj na tie hlieny, ktoré sa dostali až do žalúdku.

Napomáhanie pri vykašliavaní

Druhým dôležitým účinkom je pomoc na kašeľ a vykašliavanie. Dochádza tak k lepšiemu odchodu hlienov z hornej časti dýchacích ciest, ale aj k uvoľneniu prínosových dutín. Vďaka jednoduchšiemu vykašliavaniu je priebeh ďalšieho ochorenia oveľa lepší a príde k úľave hornej časti dýchacej sústavy vrátane nosohltanu.

Účinky proti zápalom a na imunitu

Poslednou oblasťou, kde majú účinné látky obsiahnuté v tabletkách Nasivin Sinus tiež svoje pôsobenie, je pomoc proti zápalom ako takým. Viaceré rastliny totiž pôsobia protizápalovo, antibakteriálne a majú aj protivírusové pôsobenie. Sekundárnym vplyvom ich užívania v podobe tabliet môže byť aj posilnenie imunity.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Dobrou správou a výhodou väčšiny prírodných výživových doplnkov je, že ich užívanie je z pohľadu možných vedľajších alebo nežiaducich účinkov bezproblémové. Platí to aj o prípravku Nasivin Sinus, pochopiteľne, v prípade dodržiavania dávkovania.

Jediným významným možným rizikom, ktoré je ale ojedinelé, tak je:

 • precitlivená alebo alergická reakcia na niektorú z účinných alebo pomocných látok nachádzajúcich sa v zložení

Kontraindikácie a možné interakcie

Môžu sa počas užívania vyskytnúť kontraindikácie, kedy nebude možné dávkovanie? Áno, tak, ako pri každom prípravku s účinkom na ľudský organizmus, aj Nasivin Sinus nemožno užívať naplno v niektorých konkrétnych situáciách.

Pozornosť zvýšte hlavne v týchto prípadoch

 • neužívajte Nasivin Sinus pred spaním a ani ho nepodávajte deťom pred spaním, nakoľko uvoľňovanie hlienov ovplyvní ich spánok
 • v prípade, ak sa u vás objaví precitlivená alebo alergická reakcia, užívanie tabliet prerušte a poraďte sa s lekárom o ďalšom postupe
 • prípravok nemôžu užívať deti mladšie ako 3 roky, tehotenstvo ani kojenie však nie sú kontraindikáciou a užívanie je možné po zvážení lekárom
 • nekombinujte Nasivin Sinus s podobnými prípravkami, kombinácia s inými liekmi a výživovými doplnkami je možná tiež po odbornej konzultácii

Balenie a cena

Nasivin Sinus má podobu tabliet balených v liekových blistroch a to po 10 kusov. V jednom balení sa nachádzajú 2 takéto blistre, čiže 20 kusov tabliet, čo vám vydrží pri dávkovaní u dospelých 10 dní, pri dávkovaní u detí vo veku do 3 rokov až 20 dní. Iné veľkosti balenia výrobca neuviedol.

Ceny sa odlišujú v závislosti od toho, v ktorej lekárni prípravok kúpite:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Ako vidíte, rozdiely nie sú až tak veľké, no do úvahy berte aj to, že v kamennej lekárni stojí Nasivin Sinus obvykle viac, ako v tej internetovej. Samotná cena je podľa komentárov užívateľov v poriadku a to aj v porovnaní s konkurenciou.

Kde kúpiť

Ak vás prípravok zaujal a chceli by ste vyskúšať jeho účinky na uvoľnenie hlienov alebo na kašeľ, kúpiť si ho môžete voľne a bez receptu. Ide totiž o voľne dostupný a voľne predajný výživový doplnok, nemusíte teda absolvovať pred kúpou ani lekárske vyšetrenie. Neužívajte však Nasivin Sinus namiesto odbornej liečby a príliš dlho.

Vzhľadom na charakter prípravku si ho viete kúpiť buď v obchodoch a eshopoch s prírodnými výživovými doplnkami, alebo štandardne v lekárni, v kamennej alebo internetovej. To je lepšie aj kvôli odbornejšiemu zázemiu a serióznejšiemu prístupu.

Online objednávka, doprava a doručenie

Pokiaľ by ste si chceli tabletky objednať najpohodlnejšou cestou, čiže cez internet z online lekárne, nepozerajte len na najnižšiu cenu, ale aj na zákaznícke služby a servis. Obvykle platí, že lepšie sú z tohto pohľadu známejšie lekárne, ako napríklad Dr. Max.

Online objednávka je potom záležitosťou zopár minút:

 • Vložíte balenie Nasivin Sinus do online košíka
 • Zadajte svoje osobné údaje a adresu doručenia
 • Vyberte si spôsob platenia, vopred alebo na dobierku
 • Zvoľte doručovaciu službu a objednávku odošlite

Vo väčšine prípadov je dodanie otázkou dní, overené lekárne majú proces zoptimalizovaný natoľko, že Nasivin Sinus môžete mať doma aj do 24 či 48 hodín. Problémom nie je ani platba, okrem štandardnej platby hotovosti kuriérovi môžete zaplatiť aj vopred, kde máte na výber platbu prevodom, alebo tiež platbu online platobnou kartou.

Nasivin Sinus

 • Vplyv na hlieny
 • Napomáhanie pri vykašliavaní
 • Účinky proti zápalom a na imunitu

Najčastejšie otázky

Chceli by ste vedieť, či môžete Nasivin Sinus užívať aj dlhodobo? Alebo to, či je možné tabletky užívať aj počas tehotenstva? Je lepší Nasivins Sinus alebo Sinupret? Nakoľko ide všetko o praktické otázky, rozhodli sme sa ich zodpovedať, no nielen tieto uvedené, ale aj ďalšie. Užívatelia sa totiž o prípravok a jeho praktické užívanie živo zaujímajú.

Tu sú otázky, ktoré možno na internetových fórach nájsť najčastejšie:

Ako dlho je možné Nasivin Sinus užívať a kedy prídu prvé účinky?

Podľa skúseností užívateľov by malo prísť k prvému účinku na uvoľnenie hlienu v priebehu 1 až 2 dní, závisí to ale od miery zápalu a hustoty hlienu. Prípravok je však možné dávkovať dlhodobo aj niekoľko dní či týždňov, samozrejme, len za predpokladu zlepšovania stavu.

Môže sa výživový doplnok užívať aj v tehotenstve a počas dojčenia?

Áno, užívanie počas tehotenstva alebo pre dojčiace ženy je možné, nakoľko žiadna z účinných látok neovplyvňuje významne negatívnym spôsobom priebeh gravidity či dojčenia. Pred užívaním tabliet sa však v každom prípade poraďte najskôr s lekárom.

Je možné užívať Nasivin Sinus spolu s antibiotikami?

Áno, jednotlivé účinné látky a zložky majú podporný a pomocný charakter v rámci antimikrobálnej terapii, čiže podporujú účinok antibiotík. Viacero rastlín a bylín obsiahnutých v prípravku má totiž bakteriostatické, protivírusové a aj protizápalové pôsobenie.

Je na uvoľnenie dutín lepší Nasivin Sinus alebo Sinupret?

Na túto otázku neexistuje univerzálna odpoveď. Oba prípravky majú veľmi podobný charakter, no Sinupret má o niečo viac účinných látok. V jeho prospech hovorí aj to, že ide o liek, nie o výživový doplnok. To však môže mať aj nevýhody, napríklad vedľajšie účinky.

Skúsenosti s tabletkami

V kategórii prípravkov s prírodnými účinnými látkami v podobe rastlinných extraktov, ktoré pomáhajú pri nádche, kašli a na zápaly dýchacích ciest, je konkurencia naozaj široká. O to lepšie je, ak má aj v tejto oblasti Nasivin Sinus úspech, či už ide o referencie užívateľov s účinkami, alebo o popularitu so značkou na trhu všeobecne.

Nasivin Sinus je veľmi často využívaný tak u dospelých ľudí, ako aj u detí, rodičia naň nedajú dopustiť hlavne v prípade opakovanej nádchy alebo problémov so zahlienením nosových dutín a nosohltanu. Účinky na tieto problémy sú naozaj viditeľné.

Nasivin Sinus

 • Vplyv na hlieny
 • Napomáhanie pri vykašliavaní
 • Účinky proti zápalom a na imunitu

Veľmi pozitívne vnímané je aj užívanie, či už ide o bezproblémové branie tabliet bez nepríjemných komplikácií, alebo o možnosť dlhodobejšieho dávkovania aj niekoľko dní alebo týždňov. Ak ide o nejaké slabšie stránky, tu sa vyčíta prípravku jedine slabší výber balení, nakoľko Nasivin Sinus je dostupný len v jeden veľkosti a to s 20 tabletkami.

Zhodnotenie

Ak sa rozhodnete pre kúpu Nasivin Sinus, podľa hodnotení z praxe od užívateľov by určite nemalo ísť o krok vedľa. Tabletky sú veľmi populárne a široko využívané na problémy súvisiace s nádchou, vykašliavaním alebo s nadmernou tvorbou hustého hlienu.

Medzi dôvody, pre ktoré si ľudia Nasivin Sinus vyberú, najčastejšie patria:

 • dostupnosť prípravku bez receptu alebo predpisu
 • možnosť dlhodobého užívania bez vedľajších účinkov
 • jednoduché a flexibilné dávkovanie podľa veku
 • možnosť užívania nielen pre deti, ale aj pre dospelých

Vzhľadom na to, že prípravok je založený na kombinácii bylinných extraktov a výťažkov, má len minimum kontraindikácii a v prípade konzultácie môžu Nasivin Sinus užívať aj tehotné ženy a ženy počas dojčenia. Užívanie je možné dokonca aj pre diabetikov.

Veľmi dôležitou výhodou v prospech výberu Nasivin Sinus je aj jeho dostupnosť. Nemusíte ísť za lekárom, nepotrebujete mať recept, dokonca nie ste odkázaní ani na osobnú návštevu v lekárni. Tabletky sú totiž výživovým doplnkom, takže si ich viete kúpiť bez predpisu v online lekárni z pohodlia domova a do 1 až 2 dní vám ich doručí kuriér domov.

Nasivin Sinus

 • Vplyv na hlieny
 • Napomáhanie pri vykašliavaní
 • Účinky proti zápalom a na imunitu

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.52

54 Hodnotení