Sinupret forte: Tablety na uvoľnenie hlienu, vykašliavanie a zápaly dýchacích ciest

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Ak máte problém s hlienmi, hlavne zahlienením v dôsledku ochorenia a zápaloch dýchacích ciest, Sinupret forte vám môže vďaka svojmu zaujímavému zloženiu a uvoľňovaniu hustého hlienu účinné pomôcť. Ide o liek, ktorý je založený na rastlinných výťažkoch s mukolytickým efektom a efektom na vykašliavanie. Užívanie je možné pre dospelých aj pre deti.

Na základe prírodného zloženia a dobrej znášanlivosti je možné užívanie Sinupret forte aj dlhodobo, kedy sa môžu jeho účinky ešte viac prejaviť. Ako tieto tablety presne fungujú, aké majú účinky v praxi a aké sú skúsenosti s nimi, to vám prezradí naša recenzia.

Výrobca a pôvod

Tabletky Sinupret forte patria do portfólia farmaceutickej spoločnosti špecializovanej na lieky a produkty rastlinného typu, Bionorica SE. Táto nemecká spoločnosť má u nás viacero produktov, napríklad na dýchacie cesty, močový systém, spánok alebo podporu pečeň.

Spoločnosť bola založená pred 85 rokmi a aktuálne pôsobí aj prostredníctvom svojich partnerov v niekoľkých desiatkach krajín. Do ponuky firmy tak patria napríklad aj také známe značky ako Bronchipret, Canephron alebo Mucopret. Okrem liekov ponúka aj doplnkový a spotrebiteľský sortiment, napríklad plienkové nohavičky Bambi.

Zloženie, účinné látky

Sinupret forte patrí medzi expektoranciá a mukolytiká, pričom tomuto pôsobeniu vďačí hlavne komplexnému zloženiu z pohľadu účinných látok. V tabletkách sú zahrnuté výťažky z 5 rastlín, ktorých liečivé účinky sú dlhodobo známe a široko využívané.

Okrem toho sa v lieku nachádzajú aj niektoré doplnkové zložky:

 • Horec: Prvou látkou, ktorá sa v tabletkách nachádza, je koreň z horca a to v objeme 12 mg. Ide o rastlinu obsahujúcu horčíny, triesloviny, pektívny, alkaloidy a iné zložky, ktoré pomáhajú tak na lepšie trávenie v žalúdku a črevách, ako aj na uvoľnenie hlienov a pomoc pri rôznych zápaloch v ústnej dutine.
 • Prvosienka: Prvosienkový kvet, konkrétne jeho výťažok v objeme 36 mg, je druhou účinnou látkou v Sinupret forte. Rastlina sa v rámci ľudového liečiteľstva už tradične používa na bežné prechladnutie aj problémy s dýchacou sústavou. Má tiež protizápalový účinok, zrieďuje hlieny v prieduškách a uľahčuje vykašliavanie.
 • Štiavec: Protizápalové pôsobenie má aj tretia účinná látka a to výťažok z vňati štiavca, ktorý sa v tabletkách nachádza v objeme 36 mg. Vňať obsahuje veľa antioxidantov a flavonoidov, má antibakteriálne účinky a pomáha aj na zápaly a infekcie dýchacích ciest. Využíva sa tiež na podporu trávenia a pečene.
 • Baza čierna: Súčasťou Sinupret forte sú aj kvety z bazy čiernej, ktorých výťažok je v tabletkách prítomný v objeme 36 mg. Rastlina je bohatá na vitamíny, flavonoidy aj antioxidanty, takže je všeobecne prospešná pre ochranu buniek. Pomáha aj na uvoľňovanie hlienov a to vďaka obsahu éterických olejov.
 • Železník: Účinky nielen na horné dýchacie cesty ponúka tiež železník, ktorého vňať je v podobe extraktu zastúpená v lieku tiež v objeme 36 mg. Táto liečivá bylina je známa ako stimulant trávenia a používa sa aj pri zažívacích problémoch, no v prvom rade pomáha na horné dýchacie cesty, napríklad pri bronchitíde.
 • Doplnkové látky: Oxid hlinitý, uhličitan vápenatý, ricínový olej, bezvodý koloidný oxid kremičitý, dextrín, Eudragit – methakrylátový kopolymér, želatína, glukózový sirup, indigokarmín, monohydrát laktózy, ľahký oxid horečnatý, kukuričný škrob, montanglykolový vosk, zemiakový škrob, povidón, chinolínová žltá, šelak, uhličitan sodný, sorbitol, kyselina stearová, sacharóza, mastenec a oxid titaničitý.

Dávkovanie a užívanie

Tabletky sa užívajú presne podľa indikácie od lekára, lekárnika alebo na základe dávkovacej schémy v prípade, ak si ich kúpite z internetovej lekárni bez predošlej konzultácie. Tabletky nerozhrýzajte a užívajte ich v celosti.

U detí do 12 rokov je užívanie pre nedostatok údajov kontraindikované. Ak budete mať pocit, že tabletky u vás nezaberajú dostatočne účinne, alebo ak liek účinkuje príliš intenzívne, kontaktujte lekára a poraďte sa s ním ohľadom ďalšieho postupu. Ukončenie liečby obvykle nespôsobuje žiadne ťažkosti ani vedľajšie efekty.

Uchovanie a skladovanie

Skladovanie a uchovanie Sinupret forte nie je náročné na okolité podmienky, stačí tabletky skladovať v pôvodnom obale a nevystavovať ich priamemu slnku, vlhkosti a ani mrazu. Správne uchovanie je dôležité pre spotrebiteľnosť lieku.

Dodržujte aj nasledujúce pravidlá:

 • tabletky skladujte mimo dohľadu a dosahu detí
 • uchovávajte liek pri izbovej teplote neprevyšujúcej 30 °C
 • po dátume exspirácie, ktorý je na obale, tabletky neužívajte
 • nespotrebovaný liek vráťte do lekárne, nevyhadzujte

Sinupret forte

 • Lepšie uvoľnenie hlienov
 • Podpora vykašliavania
 • Protizápalové pôsobenie

Účinky, indikácie a použitie

Použitie Sinupret forte je na zápaly a ochorenia chronického aj akútneho typu, ktoré sa týkajú dýchacej sústavy a problémov s hlienmi. Vďaka širokému zloženiu účinných látok má liek aj protizápalové účinky, okrem tých ostatných.

Tu sú najdôležitejšie oblasti a účinky, ktoré tabletky ponúkajú:

Lepšie uvoľnenie hlienov

Sinupret forte patrí v prvom rade medzi mukolytiká, čo znamená, že pomáha na lepšie uvoľňovanie hlienu. Účinné látky obsiahnuté v lieku pôsobia na rozpustenie a uvoľnenie hustého hlienu pri všetkých ochoreniach dýchacích ciest, ktorý nie je možné odstrániť prirodzene, čiže kašľaním alebo smrkaním.

Podpora vykašliavania

Druhým účinkom tabliet je expektoračný účinok. Sinupret forte pomáha vďaka pôsobeniu na hlieny aj na lepšie a účinnejšie vykašliavanie, čiže na vlhký kašeľ. Tento účinok sa využíva hlavne v prípade výskytu hlienov v hornej časti dýchacej sústavy, napríklad na zápal prínosových dutín, ale aj na regeneráciu dýchacích ciest.

Protizápalové pôsobenie

Nemenej dôležitým účinkom Sinupret forte je jeho protizápalové pôsobenie. Tento účinok sa využíva tak pri dolných, ako aj pri horných dýchacích cestách a pri ich chronických alebo akútnych zápaloch. Sinupret pomáha aj na bronchitídu, zápal prínosových dutín a na celkové zmiernenie opuchov spôsobených zápalom.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Užívanie tabliet môžu sprevádzať aj niektoré negatívne alebo nežiaduce účinky, podobne, ako je tomu aj v prípade iných liekov. Nemusia sa ale prejaviť u každého a liek patrí medzi všeobecne veľmi dobre znášané prípravky.

Medzi vedľajšie účinky, ktoré spomína aj príbalový leták, patria:

 • žalúdočné ťažkosti, napríklad napínanie na zvracanie a bolesť brucha
 • zriedkavo sa môžu objaviť aj precitlivené reakcie, napríklad exantém, začervenanie kože, svrbenie, angioedém, dušnosť alebo opuch tváre

Kontraindikácie a možné interakcie

Ak sa u vás objaví akákoľvek alergická alebo precitlivená reakcia na niektorú z látok v zložení tabliet, liek už ďalej neužívajte. Okrem tohto prípadu sa môžu objaviť aj niektoré iné kontraindikácie alebo interakcie.

Toto sú situácie a prípady, na ktoré si dajte pozor najviac:

 • problémom môže byť aj neznášanlivosť niektorých cukrov, hlavne ak ide o sacharózu, laktózu, sorbitol a glukózu
 • liek je kontraindikovaný pre deti do 12 rokov, v tehotenstve a počas dojčenia sa môže zvážiť iba po prísnom zvážení lekára
 • nie je známe vzájomné pôsobenie s inými liekmi, ale pred prípadnou kombináciou sa radšej poraďte s lekárom
 • neuvádzajú sa žiadne riziká v prípade vedenia motorových vozidiel a ani žiadne interakcie s jedlom a nápojmi

Balenie a cena

Tabletky sú balené v štandardných liekových blistroch a papierovej škatuľke s označením značky, súčasťou je aj príbalový leták s inštrukciami. Výrobca uvádza v registrácii viacero veľkostí balenia, konkrétne s obsahom 20, 50 a 100 obalených tabliet, v lekárni sa ale prakticky vyskytuje len najmenšie balenie.

Tu je porovnanie jeho cien podľa lekární:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Vzhľadom na spôsob dávkovania a odporúčanú dobu užívania takéto balenie môže, ale aj nemusí stačiť pre úplné preliečenie zápalu či iného problému v dýchacích cestách. Optimálne je preto objednať si pre istotu naraz dve balenia tabliet.

Kde kúpiť

Sinupret forte je liekom, ktorý je vydávaný bez predpisu, čiže nemusíte pred jeho kúpou navštíviť lekára a získať predpis. To, že je voľne predajný a voľne dostupný, ale neznamená, že ho môžete kúpiť všade, dostupný je iba v lekárňach. Dobrou správou ale je, že liek si tak viete kúpiť nielen v kamennej, ale aj online lekárni.

Tento spôsob sa oplatí nielen kvôli lepšej cene, ale aj kvôli pohodliu, rýchlosti a jednoduchosti, nakoľko všetko vybavíte online. Vopred tiež vidíte, či je liek v danej internetovej lekárnik, takže šetríte čas pri hľadaní.

Online objednávka, doprava a doručenie

Chcete si kúpiť tabletky Sinupret forte online, no ešte s tým nemáte dostatok skúseností? Nebojte sa, nákup ako taký je jednoduchý, hlavne ak nakúpite v známejších lekárňach, ktoré sú dlhšie na trhu a majú celý proces zoptimalizovaný.

Postup objednávky je potom záležitosť zopár minút:

 • Vložíte balenie lieku Sinupret forte do online košíka
 • Vyberiete si spôsob platby a typ dopravy
 • Zadáte svoje údaje a adresu doručenia
 • Objednávku skontrolujete a potom odošlete

Rovnako rýchle, ako objednanie, je aj doručenie, väčšina lekární vám dodá tabletky do 1 až 2 pracovných dní. Pri platbe sa nemusíte spoliehať len na hotovosť pri doručení, ale zaplatiť môžete aj vopred, napríklad cez internet banking alebo platobnou kartou. Nemusíte mať žiadne obavy o bezpečnosť, hlavne v známejších lekárňach.

Sinupret forte

 • Lepšie uvoľnenie hlienov
 • Podpora vykašliavania
 • Protizápalové pôsobenie

Najčastejšie otázky

Chceli by ste si Sinupret forte objednať, ale chýbajú vám niektoré informácie z praktického používania? V tom prípade vám prinášame odpovede na niektoré otázky a dotazy súvisiace práve s účinnosťou alebo dávkovaním tabliet v praxi. Ide o odpovede na otázky, ktoré sa ľudia pýtajú na rôznych fórach a v diskusiách.

Nech sa páči, toto sú tie najvýznamnejšie:

Kedy by sa mali dostaviť prvé účinky tabliet?

Podľa skúseností užívateľov je nástup účinkov rýchly a viditeľný, obvykle už počas prvých dní pocítite zlepšenie v oblasti uvoľnenia hlienov. Podľa priebehu príznakov a zápalu je užívanie tabliet možné obvykle 7 až 14 dní, je to individuálne.

Môžu sa tabletky použiť aj pri vlhkom kašli?

Áno, práve uvoľnenie hlienov a pomoc s vykašliavaním sú účinky, ktoré v praxi podľa skúseností a hodnotení užívateľov najviac pomáhajú práve v súvislosti s výskytom vlhkého kašľa. Sledujte však priebeh ochorenia a podľa toho tabletky užívajte.

Čo robiť v prípade, ak som zabudol užiť jednu dávku počas dňa?

Hoci je dávkovanie z pohľadu počtu opakovaní počas dňa jednoduché, z času na čas sa môže stať, že zabudnete tabletku užiť. V tom prípade pokračujte v bežnom dávkovaní najbližšou dávkou, ale v štandardnom rozsahu, nie v dvojnásobnej dávke.

Nemôžem sa zbaviť hlienov, je možné Sinupret forte užívať dlhodobo?

Hoci môžete tabletky užívať aj 2 týždne, v prípade intenzívnejších príznakov a ťažšieho priebehu, dlhšie užívanie bez konzultácie lekára nie je možné. Ak sa vám stav ani po 14 dňoch nezlepší, navštívte lekára kvôli prehodnoteniu liečby.

Skúsenosti s tabletkami

Pokiaľ ide o skúsenosti s užívaním Sinupret forte, skúsenosti sú v tomto prípade len pozitívne, voči lieku nie sú žiadne vážnejšie výhrady alebo prezentované nevýhody. Platí to tak v prípade užívania u dospelých, ako aj u seniorov alebo u detí, kde sú tabletky dobre prijímané aj pre prírodné zloženie.

Pre svoju viditeľnú účinnosť, či už ide o rýchly nástup alebo šírku pôsobenia na rôzne zápaly a ochorenia dýchacích ciest, je liek odporúčaný mnohými rodičmi aj ďalej, hlavne ak ide o zatekanie hlienov, vykašliavanie a vlhký kašeľ.

Sinupret forte

 • Lepšie uvoľnenie hlienov
 • Podpora vykašliavania
 • Protizápalové pôsobenie

Bylinné zloženie je vnímané ako veľké pozitívum, hlavne z pohľadu bezproblémovosti z pohľadu vedľajších účinkov. Menším mínusom je, že k dispozícii nie je väčšie balenie, 20 tabliet môže byť pri niektorých intenzívnejších problémoch málo na úplné preliečenie. To však vyriešite kúpou dvoch balení naraz.

Zhodnotenie

Tabletky Sinupret forte sú veľmi vyhľadávané tak u dospelých, ako aj u detí. Obľúbenosť značky je výsledkom viditeľných účinkov, bylinného zloženia s minimom vedľajších účinkov a možnosti dlhodobejšieho užívania, napríklad aj 2 týždne.

Pre užívateľov ponúka liek aj ďalšie výhody:

 • použitie je možné pri akútnych aj chronických problémoch
 • liek pomáha na dolné aj horné dýchacie cesty
 • tabletky sú dostupné voľne bez predpisu a návštevy u lekára
 • miera vedľajších účinkov a kontraindikácií je minimálna

Jediným menším obmedzením tabliet je, že pre deti do 12 rokov sú kontraindikované a užívať ich môžu až staršie deti. V prípade potreby je možné užívanie aj u tehotných žien a počas dojčenia, avšak len po dôkladnom zvážení lekárom.

Sinupret forte je častou voľbou pre dospelých aj pre deti a prispieva k tomu tiež jeho dostupnosť, nakoľko ide o tabletky, ktoré si kúpite bez predpisu a voľne. Nie ste tak odkázaní len na osobný nákup v kamennej lekárni, ale môžete si ich objednať aj v tej internetovej, čo šetrí čas, energiu a peniaze.

Sinupret forte

 • Lepšie uvoľnenie hlienov
 • Podpora vykašliavania
 • Protizápalové pôsobenie

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.35

40 Hodnotení

Na liecbu nadchy pouzivam stale. Super vec pre muzsku smrtelnu chorobu _ soplik.

Vlado píše 26 októbra 2019 o 13:23

Pridať komentár