Inca Collagen: Prášok a kolagén na kosti, kĺby, svaly, väzivá, šľachy, vrásky a pleť

 • Poštovné od 40 € zdarma
 • Vitamín C ako darček
 • Oficiálny predajca

Kolágen je pre ľudský organizmus nenahraditeľný a v posledných rokoch stúpa popularita prípravkov, ktoré sú určené práve na suplovanie jeho nedostatku. Medzi najpopulárnejšie vo svojej kategórii patrí aj prášok Inca Collagen, ktorý obsahuje morský kolagén využiteľný pre mužov aj pre ženy a je dostupný v balení obsahujúcom 30 sáčikov prášku.

Kolagén je všeobecne využiteľný na viacero účelov, či už ide o zdravie kostí, funkčnosť kĺbov alebo aj na vlasy, na akné a pokožku. Ak vás zaujíma, ako dlho ho treba užívať, aké sú skúsenosti s touto značkou a čo všetko vám ponúka, táto recenzia vám to prezradí.

Výrobca a pôvod

Inca Collagen je produktom českej spoločnosti Inca Agency. Tá je zapísaná ako výrobca, držiteľ rozhodnutia aj dodávateľ tohto prípravku. Ide o spoločnosť sídliacu v Brne, ktorá tento produkt ponúka tak na domácom trhu, ako aj na iných trhoch.

U nás má Inca Agency zaregistrovaný len tento jeden jediný produkt, avšak už na základe pôvodu kolagénu a rozličných certifikátov vrátane certifikátu od nemeckého anti-dopingového laboratória v Kolíne možno vidieť, že kvalita je u spoločnosti na prvom mieste. Inca Collagen je z tohto pohľadu serióznou značkou s overeným a jasným pôvodom.

Zloženie, účinné látky

Inca Collagen je vo vode rozpustný prášok obsahujúci čistý kolagén vo forme vrecúšok. V každom z nich sa nachádzajú 3 gramy hydrolyzovaného kolagénu z rýb bez prísad. V prípravku je, na rozdiel od konkurencie, obsiahnutý len ten najkvalitnejší kolagén.

Tu je niekoľko bližších informácií o zložení kolagénu:

 • 100% čistý morský Bio-Aktívny kolagén: Vo výživovom doplnku Inca Collagen nájdete čistý morský kolagén z rýb bez akýchkoľvek dodatočných prísad. V prípravku sa nachádzajú tri typy kolagénu a to I., II. a III. typu, ktoré sú pre naše zdravie najvýznamnejšie. Najviac je tu zastúpený kolagén I. typu, konkrétne v koncentrácii až 80 % z celého objemu.

Kolagén je skleroproteín, vo vode nerozpustná bielkovina, ktorá je najpočetnejšou skupinou organických makromolekúl v ľudskom organizme. O 25. roku života sa jeho produkcia v tele pomaly znižuje a od 40. roku je už na úplnom minime. To je aj dôvod, pre ktorý je dôležité ho dopĺňať, v opačnom prípade sa to prejaví na pokožke aj na pohybovom aparáte.

V prášku Inca Collagen nájdete kvalitný kolagén v Bio-Aktívnej štruktúre, ktorá je pre náš organizmus najlepšia. Na rozdiel od konkurencie sa kolagén v tomto prípade získava metódou hydrolýzy, takže má štruktúru trojitej špirály, ktorá je zhodná s kolagénom v ľudskom tele. To zaručuje efektívne vstrebanie kolagénu a jeho maximálne využitie pre potreby tela.

Dávkovanie a užívanie

Prášok Inca  Collagen je určený na voľné použitie aj bez indikácie od lekára, pri dávkovaní sa ale treba držať inštrukcií od výrobcu, ktoré sú uvedené v príbalovom letáku. Kolagén je určený pre dospelých a je vo forme prášku, ktorý je treba ešte zarobiť.

Užívanie môže byť aj dlhodobé, jedno balenie vám môže vydržať aj celý mesiac. V žiadnom prípade ale neprekračujte maximálnu odporúčanú dávku. Výrobca neodporúča zarobiť prášok v grapefruitovom džúse a ani v teplých tekutinách. V prípade potreby si ho viete pridať aj do jedla, ale skúsenosti užívateľov ukazujú, že tento spôsob sa moc nevyužíva.

Uchovanie a skladovanie

Vzhľadom na formu kolagénu, čiže hydrolyzovaný prášok, nie je skladovanie prípravku príliš náročné na špeciálne podmienky. Inca Collagen treba predovšetkým skladovať mimo dohľad a dosah detí, zabránite tak náhodnému užitiu prášku.

Pri skladovaní a užívaní sa držte týchto zásad a pravidiel:

 • prípravok uchovávajte v jeho pôvodnom a originálnom obale
 • uchovávajte kolagén na suchom mieste mimo priameho slnka
 • nevystavujte ho ani mrazom, ideálna teplota okolia je 4 až 25°C
 • po dátume exspirácie alebo spotreby kolagén nepoužívajte

Účinky, indikácie a použitie

Inca Collagen obsahuje, na rozdiel od väčšiny konkurencie, veľmi kvalitný kolagén morského typu. Ten je využiteľný hlavne v rámci podpory zdravia a činnosti pohybového aparátu, ale nielen tam, je vhodný aj pri prvých príznakoch nedostatku kolagénu.

Jeho užívanie má teda význam hlavne v týchto oblastiach:

Zlepšenie stavu pokožky

Najviditeľnejšie a chýbajúci kolagén prejavuje na pokožke, Inca Collagen vám preto pomôže najviac práve v tejto oblasti. Doplniť kolagén pomáha hĺbkovej hydratácii pleti, na zvýšenie jej elasticity, vyhladenie drobných vrások, zosvetlenie pigmentových škvŕn, na celulitídu a tiež na lepšie hojenie pokožky po poraneniach a popáleninách.

Pôsobenie na vlasy a nechty

Druhou viditeľnou oblasťou je pôsobenie na stav a zdravie vlasov a nechtov. Kolagén pomáha hlavne na rast a spevnenie vlasov už od korienkov, nakoľko obsahuje dôležité vyživujúce minerály a vitamíny. Pomôcť vám môže aj na rast a pevnosť nechtov, hlavne ak máte lámavé nechty v dôsledku nedostatku živín.

Problémy s kĺbmi, kosťami a svalmi

Kolagén je nevyhnutný pre celý pohybový aparát a práve tu môže mať Inca Collagen veľmi pozitívne účinky. Ak máte problém napríklad s artritídou alebo bolesťou kĺbov, prípadne chcete podporiť rast svalov a pôsobiť proti rednutiu kĺbov a kostí, nemali by ste kolagén vynechať. Pomáha aj na funkčnosť a zdravie väzív a šliach.

Vplyv na cievy

Kolagén zohráva svoju úlohu aj v rámci kardiovaskulárnej sústavy, takže užívanie Inca Collagenu vám môže pomôcť aj v tomto ohľade. Ide napríklad o antikoagulačné vlastnosti na krv, pomoc pri výskyte strií alebo účinky proti nadmernému rozšíreniu ciev. Je tiež dobrou prevenciou pred výskytom krvných zrazenín.

Pôsobenie proti starnutiu

Bez kolagénu dochádza aj k skoršiemu starnutiu, čo sa prejaví prakticky v celom organizme, nielen na pokožke. Nemusíte čakať, kým vás začnú bolieť kĺby, objavia sa prvé vrásky alebo budete mať problém s cievami a žilami, kolagén môžete užívať aj preventívne. Obzvlášť sa hodí pre mužov a pre ženy po 40. roku života.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Kolagén je pre naše telo prirodzený, takže pri jeho užívaní nehrozia žiadne závažné vedľajšie účinky a ani výrobca ich v príbalovom letáku nespomína. Samozrejme, forma prášku so sebou môže priniesť aj niektoré problematické situácie.

Pre výživové doplnky sú charakteristické dva najčastejšie prípady:

 • alergická alebo precitlivená reakcia na účinnú látku obsiahnutú v danom prípravku
 • zažívacie problémy, ktoré môžu nastať buď na úvod a len dočasne, prípadne pri zmiešaní prášku s nápojom problémovým pre trávenie

Kontraindikácie a možné interakcie

Ak ide o užívanie Inca Collagenu, okrem potenciálnych nežiaducich a vedľajších účinkov sa môžu vyskytnúť situácie, kedy budete musieť užívanie prípravku obmedziť. Našťastie, aj vzhľadom na charakter výživového doplnku, je takýchto prípadov minimum.

Zvýšenú pozornosť a opatrnosť venujte týmto situáciám a interakciám:

 • prípravok je určený pre dospelých vo veku nad 18 rokov, pre deti alebo dospievajúcu mládež je kontraindikovaný
 • taktiež nie je možné Inca Collagen užívať v období počas tehotenstva, naopak, pre dojčiace ženy to problém nie je, dokonca sa po pôrode užívanie odporúča
 • užívanie kolagénu môže byť v niektorých prípadoch v interakcii s liekmi, napríklad na osteoporózu, pred užívaním sa preto radšej poraďte s lekárom
 • účinky prípravku neobmedzujú vedenie vozidiel a prášok je možné užívať bez ohľadu na konzumáciu jedla

Balenie a cena

Inca Collagen je produkt, ktorý je dostupný len v jednej veľkosti balenia, konkrétne s obsahom 30 dávok. Každá dávka je vo forme samostatného prášku baleného vo vrecúšku, ktoré je určené pre samostatnú prípravu. Množstvo kolagénu je v každom vrecúšku zhodné, jedno balenie by vám malo vydržať celý mesiac.

Ceny Inca Collagenu sa však môžu v konkrétnych lekárňach odlišovať:

 • Poštovné od 40 € zdarma
 • Vitamín C ako darček
 • Oficiálny predajca

Hoci sú na trhu dostupné aj iné formy alebo značky kolagénu, napríklad v podobe kociek, ktoré sú aj lacnejšie, Inca Collagen si dlhodobo drží popularitu na vysokej úrovni. Dôvodom je, že pomer ceny a účinnosti je nad priemerom väčšiny konkurencie.

Kde kúpiť

Nakoľko je Inca Collagen výživovým doplnkom, kúpiť ho viete v lekárni, ale napríklad aj v niektorých eshopoch alebo obchodoch so zameraním na zdravie, krásu či pohybový aparát. Najistejšia je ale kúpa v lekárni, kde môžete využiť možnosť kúpy bez predpisu, čo znamená, že nie ste odkázaní len na osobnú kúpu, ale objednávku viete spraviť aj online.

Prakticky všetky väčšie a známejšie internetové lekárne, napríklad ako Dr. Max, majú Inca Collagen skladom a dostupný k okamžitému odoslaniu. Nemusíte teda nikam chodiť, všetko vybavíte z pohodlia domova a ešte aj ušetríte čas a peniaze.

Online objednávka, doprava a doručenie

Ak by ste si chceli Inca Collagen objednať online, nemusíte sa báť žiadnych komplikácií kvôli tomu, že ide o výživový doplnok. V tejto oblasti funguje celý postup objednania veľmi podobne, ako aj pri obvyklom nákup cez internet v bežnom eshope.

Postup objednania zahŕňa zvyčajne nasledovné kroky:

 • Nájdete balenia Inca Collagen a vloženie do online košíka
 • Zadanie osobných údajov a miesta dodania
 • Výber spôsobu platby, čiže vopred alebo na dobierku
 • Voľba spôsobu doručenia a odoslanie objednávky

Obavy nemusíte mať ani z nutnosti registrácie, viacero lekární vám totiž umožní objednávku aj bez nej. Dodanie je pomerne rýchle, do 24 až 48 hodín od objednávky môžete mať Inca Collagen doma. Z domu nemusíte v podstate vôbec odísť, kuriér vám prinesie balíček až domov a zaplatiť môžete napríklad vopred cez internet banking.

Najčastejšie otázky

Ak uvažujete o kúpe Inca Collagen, ešte pred samotnou objednávkou by ste mali poznať odpovede na niekoľko základných otázok týkajúcich sa praktického dávkovania, užívania alebo všeobecne použiteľnosti kolagénu. Takéto dotazy kladie mnoho ľudí, nejedno internetové fórum či diskusia sú toho príkladom.

Tu sú tie najčastejšie spoločne s odpoveďami na ne:

Je lepšie dávkovať Inca Collagen ráno alebo večer?

Ak budete užívať Inca Collagen v objeme 1 vrecka denne, je len na vás, v ktorú časť dňa to bude. Niektorí športovci kvôli podpore regeneračných procesov užívajú kolagén večer pred spaním, ale žiadnu chybu nespravíte, ak ho budete užívať napríklad len ráno.

Koľko prášku s kolagénom je možné za jeden deň užiť?

Odporúčaná denná dávka kolagénu v prípade prípravku Inca Collagen je v objeme 1 vrecúška denne. Maximálna možná dávka sú 3 vrecúška, úplne presne až 10 000 mg kolagénu za deň. Takéto zvýšené dávkovanie by ale rozhodne nemalo byť dlhodobejšie.

Je prípravok vhodný aj pre dlhodobé viacmesačné dávkovanie?

Áno, avšak v tomto prípade môžete denne užiť maximálne 3000 mg kolagénu, čiže len jedno vrecúško s práškom. Výrobca odporúča užívanie najviac 90 dní po sebe, na konci tohto obdobia by mala nasledovať 60 dňová prestávka. Potom možno dávkovanie obnoviť.

Nie je Inca Collagen príliš drahý oproti konkurencii?

Je pravda, že oproti viacerým konkurenčným prípravkom je kolagén značky Inca Collagen o niečo drahší, ale má aj vyššiu koncentráciu a ide o kvalitný kolagén s optimálnou využiteľnosťou pre telo. V pomere ceny a kvality tak príliš drahý nie je.

Skúsenosti s práškom

Inca Collagen patrí medzi jeden z najobľúbenejších prípravkov obsahujúcich kolagén, čo dokazuje aj množstvo skúseností na portáloch typu Heureka. Výsledky vidno prakticky vo všetkých oblastiach, či už ide o pomoc so stavom vlasov, pokožky, pohybového aparátu alebo celkovo s regeneráciou organizmu.

Užívatelia si pochvaľujú hlavne účinky na omladenie pleti, spomalenie starnutia pokožky, pôsobenie proti pigmentovým škvrnám na pokožke, zlepšenie rastu a zdravia vlasov a tiež účinky pri bolesti a problémoch kĺbov.

Pozitívne hodnotené sú však nielen účinky z hľadiska šírky, ale aj rýchlosť prvých viditeľných zlepšení. Tu je však situácia individuálna, u niekoho to môže trvať dlhšie. Ak ide o nejaké nevýhody, najčastejšie sa spomína vyššia cena, prípadne nemožnosť užívania u žien v tehotenstve, čo je ale podobné aj u iných prípravkoch.

Zhodnotenie

Inca Collagen patrí medzi najviac obľúbené a žiadané produkty obsahujúce kolagén. Okrem vysokej účinnosti ponúka aj pomerne jednoduché užívanie a dávkovanie, ktoré je spojené s kvalitným zložením a hlavne kvalitným pôvodom kolagénu.

Pre užívateľov ponúka aj nasledovné benefity:

 • užívanie môže byť krátkodobé a intenzívne, ale aj dlhodobé
 • kolagén je dostupný voľne, môžete si ho kúpiť aj online
 • vedľajšie účinky a kontraindikácie sú minimálne
 • pomer ceny a kvality je nadpriemerný

Skúsenosti a hodnotenia Inca Collagen sú naozaj výnimočne pozitívne, mnoho užívateľov hovorí o tomto prípravku ako o najlepšom a najkvalitnejšom na trhu. Niektoré účinky sú viditeľné skôr, iné až po mesiaci či dvoch užívania.

Popularitu kolagénu umocňujú aj jednoduché dávkovanie, no aj možnosť objednávky online z internetových lekární. Aby ste si kolagén kúpili, nemusíte mať žiaden recept ani predpis, nie je teda potrebná ani osobná návšteva kamennej lekárni. Objednávka cez internet je aj preto čoraz viac preferovanou voľbou.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.27

30 Hodnotení

vyskusal uz niekto tento kolagen? mne sa pozdava to zlozenie a obsah viacerych typov, rovnako aj ta forma prasku. ako to chuti? je uzivanie okej? nie su ziadne nejake traviace tazkosti? vdaka za odpoved, roman

konco-romco-50 píše 14 mája 2020 o 21:07

ja som inca collagen skúšala a je super. odporúčam ho aj na dlhodobé užívanie, na úvod som nemala žiadne tráviace ani zažívacie ťažkosti. chuť je neutrálna, skôr je dôležité to dobre rozmiešať. kolagén beriem s menšími prestávkami už viac rokov a aj keď som občas vyskúšala konkurenciu, vždy som sa vrátila k tejto značke. má najlepší pomer ceny a kvality!

julia-nitra píše 20 mája 2020 o 10:23

tiez odporucam 🙂 a to na zaklade viacrocnych skusenosti, tusim uz 3 roky ho pravidelne uzivam s par prestavkami pocas roka. dobre sa pije, rychlo ho vies zarobit, dostatocne velke balenie a hlavne, uz po par tyzdnoch viditelne zlepsenie, hlavne pokial ide o plet, nechty a vlasy. pochopitelne, nie je to ziadny zazrak na pockanie, ale zo vsetkych kolagenov mi tento pomohol najviditelnejsie a to som ich skusila vazne ze dost

saxana4444 píše 28 mája 2020 o 06:18

Pridať komentár