Ortho Help Complete: Tabletky na normálnu funkciu chrupaviek, šliach, svalov a kĺbov

Ortho Help Complete: Tabletky na normálnu funkciu chrupaviek, šliach, svalov a kĺbov
 • Doprava zdarma pri nákupe nad 50,00 €
 • Kvalitné prírodné produkty
 • Špeciálne akcie a zľavy
 • Doprava zdarma pri nákupe nad 50,00 €
 • Kvalitné prírodné produkty
 • Špeciálne akcie a zľavy

Ak hľadáte prípravok na prirodzenú podporu funkcií pohybového aparátu a prostriedok zahŕňajúci komplexné zloženie pre podporu ich zdravia, neprehliadnite výživový doplnok Ortho Help Complete. Ide o voľne dostupný produkt určený primárne pre dospelých, ktorý obsahuje kolagén a zároveň prispieva k jeho normálnej a prirodzenej tvorbe.

Ortho Help Complete má formu tabliet a kúpiť si ho môžete v balení s 90 alebo so 180 tabletkami. Ak chcete vedieť, na čo všetko sa používa, aké látky obsahuje a aké je jeho dávkovanie, čítajte ďalej, naša recenzia sa na prípravok pozrie aj z pohľadu užívateľa.

Výrobca a pôvod

Za značkou Ortho Help Complete je spoločnosť Pharma Future, ktorá je producentom širokého sortimentu produktov určených na podporu ľudského zdravia. Spoločnosť má vo svojom portfóliu tak výživové doplnky, ako aj kozmetiku alebo veterinárne produkty.

Pharma Future si zakladá na kvalitných a certifikovaných surovinách, prísnej kontrole aj dermatologickom testovaní kozmetiky, samozrejmosťou sú neustále napredovanie a inovácie. Či už ide o kĺbovú výživu, podporu imunity, vitamínové doplnky, prípravky pre deti alebo pleťovú kozmetiku, portfólio prípravkov a produktov zahŕňa len tie najlepšie výrobky.

Zloženie, účinné látky

Ako už hovorí aj samotný názov tohto výživového doplnku, jednou z jeho najsilnejších výhod je komplexné zloženie. Súčasťou Ortho Help Complete je komplex kolagénu, vitamínov, kyselín a iných látok dôležitých pre pohybový aparát, kĺby, kosti, chrupavky a svaly.

Tu je celé zloženie pozostávajúce z účinných aj pomocných a prídavných látok:

 • Kolagén: Prvou zložkou nachádzajúcou sa v prípravku je kolagén, konkrétne kolagén II. typu a hovädzieho pôvodu. Kolagén je spojivové tkanivo, ktoré sa prirodzene nachádza aj v ľudskom tele a práve kolagén tohto typu je dôležitý pre zdravie chrupaviek a kĺbov.
 • Glukosamín: Stavebná látka kostí, väzív, šliach a chrupaviek, tak by sa dal charakterizovať glukosamín. Ide o špeciálnu zlúčeninu, ktorá je dôležitá pre pružnosť a hybnosť tkanív, pomáha aj pri bolestiach a zápaloch kĺbov a pri metabolickej rovnováhe v chrupavke.
 • Kyselina hyalurónová: Táto kyselina má morfogenéznu funkciu, čiže sa využíva pri oprave tkanív. Prirodzene sa kyselina nachádza vo viacerých častiach tela a pomáha na pokožku, pri hybnosti a bolesti kĺbov, na opotrebovanie kolien aj na rôzne svalové problémy.
 • Chondroitín: Chondroitín je nielen dôležitou súčasťou Ortho Help Complete, ale aj hlavnou zložkou chrupaviek. Ide o látku napomáhajúcu hojeniu kostí, obnovujúcu funkciu kĺbov, zlepšujúcu elasticitu tkanív a pomáhajúcu na artritídu a zdravé fungovanie chrupaviek.
 • Vitamín C: Známy antioxidant a stimulant imunity, vitamín C, je tiež súčasťou zloženia Ortho Help Complete. Okrem toho, že chráni bunky pohybového aparátu pred oxidačným stresom, prispieva k funkcií chrupaviek a kostí a stimuluje prirodzenú tvorbu kolagénu.
 • Zázvor: Poslednou zložkou výživového doplnku je zázvor, konkrétne extrakt zo zázvoru pravého. Ten má viacero účinkov, napríklad pomáha zmierňovať bolesti kĺbov, pomáha pri artritíde a reumatoidnej artritíde a má tiež protizápalové pôsobenie na kĺby.
 • Doplnkové zložky: Okrem účinných zložiek obsahuje Ortho Help Complete aj prídavné a pomocné látky, predovšetkým mikrokryštalickú celulózu, stearan horečnatý, stredne dlhé triglyceridy a látky plniace funkciu nosičov alebo farbív, ktoré sa štandardne využívajú.

Dávkovanie a užívanie

Užívanie tabliet Ortho Help Complete musí byť presne podľa odporúčaní lekára, lekárnika alebo podľa dávkovacej schémy priamo od výrobcu, ktorú nájdete na obale aj v informačnom letáku. Len vtedy viete dosiahnuť maximálnu účinnosť výživového doplnku.

Tabletky je najlepšie užívať po jedle, čiže v prípade dávkovania dvoch tabliet denne je optimálne užívanie ráno a večer po jedle. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy, rovnako tak ani ako náhrada odbornej liečby problémov pohybového aparátu. Pre čo najlepšie pôsobenie je optimálne dlhodobejšie a pravidelné dávkovanie.

Uchovanie a skladovanie

Pokiaľ ide o skladovanie, Ortho Help Complete nie je náročným prípravkom na podmienky, tabletky v prvom rade uchovávajte v pôvodnom obale a kvôli zníženiu rizika náhodného či neúmyselného požitia aj mimo dohľadu a mimo dosahu malých detí.

Dodržať treba aj nasledovné štandardné zásady a bežné podmienky:

 • výživový doplnok chráňte pred mrazom aj vysokou teplotou nad 25 °C
 • nevystavujte tabletky vlhkosti a ani priamemu slnečnému žiareniu
 • dôležité je sledovať dátum spotreby na obale, po tomto dátume prípravok neužívajte
 • nespotrebované tabletky Ortho Help Complete vráťte do lekárne

Ortho Help Complete

 • Všeobecná podpora pohybového aparátu
 • Pomoc pri akútnych problémoch
 • Antioxidačná ochrana buniek

Účinky, indikácie a použitie

Výživový doplnok je zameraný na pomoc a podporu správnej funkcie pohybového aparátu, čomu zodpovedá aj jeho zloženie. Nakoľko je veľmi pestré, má Ortho Help Complete široké pôsobenie hneď v niekoľkých oblastiach.

Vplyv prípravku je viditeľný v týchto oblastiach:

Všeobecná podpora pohybového aparátu

Zloženie Ortho Help Complete pomáha prirodzenej tvorbe a hladine kolagénu, ktorý je dôležitý pre zdravé fungovanie kostí, chrupaviek, kĺbov aj šliach. Pôsobenie je preventívne a pomáha jednak na zdravý stav, ako aj na udržanie funkcií jednotlivých tkanív.

Pomoc pri akútnych problémoch

Ortho Help Complete môžete využiť nielen na všeobecnú podporu stavu a funkčnosti pohybového aparátu, ale podľa vplyvu jednotlivých zložiek a podľa skúseností užívateľov aj na niektoré akútne ťažkosti. Ide hlavne o zápaly, bolesť a problémy s hybnosťou kĺbov.

Antioxidačná ochrana buniek

Poslednou oblasťou pôsobenia je oblasť antioxidačnej ochrany buniek pohybového aparátu aj všeobecne. Tento vplyv je možný vďaka obsahu vitamínu C, čo je známy antioxidant pôsobiaci proti pôsobeniu voľných radikálov a proti oxidačnému stresu v tele.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Výrobca v súvislosti s Ortho Help Complete neudáva žiadne vážnejšie nežiaduce alebo vedľajšie účinky, ktoré by sa mohli objaviť počas jeho užívania. Dôvodom je hlavne zloženie, ktoré neobsahuje syntetické účinné látky, čo minimalizuje možnosť problémov.

Vyskytnúť sa teda môže len jedna situácia týkajúca sa všeobecne výživových doplnkov:

 • pozor si treba dať na precitlivenosť alebo alergickú reakciu na niektorú zo zložiek, napríklad niektorú prídavnú látku

Kontraindikácie a možné interakcie

Okrem možných rizík v podobe vedľajších a nežiaducich účinkov je pre bezproblémové dávkovanie dôležité vyhnúť sa aj niektorým kontraindikáciám. Ide o faktory alebo situácie, ktoré môžu znemožniť riadne užívanie Ortho Help Complete.

Tu sú prípady, ktorým by ste mali venovať svoju pozornosť:

 • kontraindikáciou k užívaniu je výskyt alergickej reakcie alebo precitlivenosť, užívanie vtedy prerušte a poraďte sa s lekárom
 • prípravok je určený pre dospelých a deti nad 12 rokov, mladšie deti Ortho Help Complete nesmú užívať
 • dávkovanie pre ženy v tehotenstve a počas dojčenia nie je zakázané, najskôr sa ale poraďte s ošetrujúcim lekárom
 • pokiaľ ide o kombináciu s inými prípravkami, neužívajte Ortho Help Complete s doplnkami s podobným zložením, iné kombinácie nie sú zakázané

Balenie a cena

Výživový doplnok Ortho Help Complete je možné kúpiť v dvoch veľkostiach balenia a to buď s 90 tabletkami alebo so 180 tabletkami. Oba varianty majú zhodné balenie a formu, čiže o tabletky na perorálne užívanie balené v plastovej liekovke. Rozdiel je len v počte tabliet, nie v zložení alebo koncentrácii jednotlivých účinných látok.

Pre porovnanie cien prinášame ich prehľad v niektorých lekárňach:

 • Doprava zdarma pri nákupe nad 50,00 €
 • Kvalitné prírodné produkty
 • Špeciálne akcie a zľavy
 • Doprava zdarma pri nákupe nad 50,00 €
 • Kvalitné prírodné produkty
 • Špeciálne akcie a zľavy

Vzhľadom na odporúčanú štandardnú dennú dávku pre dospelých je výber veľkosti balenia len na vás. Menšie balenie by vám malo vydržať 1,5 mesiaca, to väčšie až 3 mesiace. Pre dosiahnutie optimálneho efektu je takto dlhé dávkovanie dokonca žiaduce.

Kde kúpiť

Veľkou výhodou prípravku je nielen výber viacerých balení, ale aj jednoduchá kúpa. Keďže Ortho Help Complete je výživovým doplnkom, viete si ho kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia alebo bez preskripcie, čiže bez receptu a predpisu. V ponuke ho majú aj niektoré obchody so zameraním na kĺbovú výživu, najlepšou je však kúpa v niektorej z lekární.

Nakoľko však na kúpu nepotrebujete byť osobne prítomný, keďže nemusíte predkladať recept, môžete si Ortho Help Complete kúpiť nielen v kamennej, ale aj v online lekárni. Je to lacnejšie, rýchlejšie a ide o overenú lekáreň.

Online objednávka, doprava a doručenie

Kúpa Ortho Help Complete online nie je vôbec ničím náročná a ani riziková. Na objednávku vám stačí aj mobilný telefón s prístupom cez internet a všetko je maximálne diskrétne a bezpečné. Väčšie a známejšie lekárne majú celý proces maximálne zoptimalizovaný.

Objednávka je potom záležitosťou len niekoľkých krokov:

 • Do online košíka vložíte balenie Ortho Help Complete, ktoré vám vyhovuje
 • Vyberiete si spôsob dopravy a kuriérsku službu
 • Zvolíte typ platby, čiže buď vopred alebo na dobierku
 • Zadáte svoje údaje a potom už len odošlete objednávku

Ak si zvolíte pre kúpu niektorú zo známejších lekární, ktorá je na trhu už dlhšiu dobu, bude veľmi rýchle aj doručenie, zvyčajne do 1 až 2 dní. Kuriér vám balíček s prípravkom doručí až priamo k vchodovým dverám a v prípade, že budete platiť vopred, máte to maximálne pohodlne. Obávať sa nemusíte ani o anonymitu, diskrétne balenie je samozrejmosť.

Ortho Help Complete

 • Všeobecná podpora pohybového aparátu
 • Pomoc pri akútnych problémoch
 • Antioxidačná ochrana buniek

Najčastejšie otázky

Chcete vedieť, ako dlho je potrebné Ortho Help Complete užívať? Alebo to, čo robiť, ak máte problém s prehltnutím tabletky? Otázky tákajúce sa praktického užívania, dávkovania či účinnosti sa pýtajú ľudia aj v súvislosti s týmto výživovým doplnkom, hlavne v komentároch k prípravku alebo na internetových fórach.

Tu sú otázky a dotazy k téme, ktoré sa opakujú najčastejšie:

Ako dlho treba prípravok užívať, aby sa prejavili jeho účinky?

Ortho Help Complete by ste mali užívať čo najdlhšie a čo najpravidelnejšie, aby bol účinok jednotlivých zložiek obsiahnutých v prípravku optimálny. U každého je potrebná doba ale individuálna, no väčšina ľudí užíva väčšie balenie kontinuálne každý deň.

Môže mi Ortho Help Complete  pomôcť aj s bolestivosťou  a hybnosťou kĺbov?

Skúsenosti ukazujú, že áno, hoci výrobca priamo neuvádza toto tvrdenie, nakoľko sa jedná o výživový doplnok. Vzhľadom na kvalitné a komplexné zloženie je však Ortho Help Complete jednou z najlepších možností na uvedené problémy, aspoň podľa referencií.

Obsahuje Ortho Help Complete všetko, čo je potrebné pre kĺby?

Áno, dokonca je oproti konkurencii tento prípravok obohatený aj o vitamín C, ktorý sa odporúča s kĺbovou výživou užívať a väčšina iných prípravkov ho nemá. Ide však stále len o výživový doplnok, ktorý vám nemôže vyriešiť tie najzávažnejšie stavy.

Čo robiť, ak má dieťa alebo senior problém s prehltnutím tabletky?

Presne na tieto prípady výrobca Ortho Help Complete pamätal už v príbalovej informácii. Ak máte problém s veľkosťou tabliet a neviete ich prehltnúť v celosti, môžete ich podrviť alebo poliť. Nezabudnite však aj takúto tabletku zapiť dostatočným množstvom vody.

Skúsenosti s tabletkami

Ako funguje Ortho Help Complete v praxi? Skúsenosti a referencie užívateľov v internetových diskusiách aj portáloch typu Heureka ukazujú, že kvalitné zloženie sa prejavuje aj v praxi. Prípravok je veľmi populárny a cenený predovšetkým pre svoje účinky na kĺby aj celý pohybový systém.

Väčšina užívateľov užíva Ortho Help Complete nielen ako bežnú kĺbovú výživu, ale aj pri problémoch s hybnosťou kĺbov, na zmiernenie ich bolestí a zlepšenie ich funkčnosti. Použiť ho môžete aj na platničky a ich stav.

Ortho Help Complete

 • Všeobecná podpora pohybového aparátu
 • Pomoc pri akútnych problémoch
 • Antioxidačná ochrana buniek

Vďaka kvalitnému a širokému zloženiu je plusom nielen účinnosť, ale aj bezproblémové užívanie. Čo sa týka ceny, čo býva obvykle kritizovaný faktor, v prípade Ortho Help Complete užívatelia nemajú v tomto ohľade žiadne výčitky. Naopak, pomer ceny, kvality a veľkosti balenia hodnotia kladne.

Zhodnotenie

Ortho Help Complete patrí medzi prípravky s komplexným zložením aj pôsobením, čo dosvedčujú pozitívne recenzie a skúsenosti užívateľov. Značka si získala popularitu práve viditeľným pôsobením a preto ju ľudia využívajú opakovane.

Medzi najväčšie prednosti prípravku patria:

 • jednoduché dávkovanie a bezproblémové užívanie
 • dostupnosť bez predpisu a aj cez internet
 • možnosť užívania pre dospelých aj deti
 • balenia vhodné pre dlhodobé dávkovanie

Prípravok nemá žiadne väčšie ani zásadné mínusy či negatíva, naopak, patrí medzi tie najlepšie na trhu a využívajú ho prakticky všetky vekové skupiny ľudí. Plusom je komplexné pôsobenie na pohybový aparát od kĺbov až po kosti.

Ak zvažujete kúpu kĺbovej výživy, Ortho Help Complete by ste mali určite zaradiť do svojho užšieho výberu. To, že si viete prípravok kúpiť bez predpisu, ešte zvýrazňuje dostupnosť. Nie ste totiž odkázaní len na osobnú kúpu a návštevu kamennej lekárne, tabletky si viete pokojne objednať z tej internetovej a to maximálne pohodlne a jednoducho.

Ortho Help Complete

 • Všeobecná podpora pohybového aparátu
 • Pomoc pri akútnych problémoch
 • Antioxidačná ochrana buniek

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.64

11 Hodnotení