Najlepšie ponuky na nákup

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
8,93 €
Do obchodu
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
7,15 €
Do obchodu

Ak si chcete doplniť hladinu vitamínu C, máte viacero možností. Jednou z tých efektívnych sú výživové doplnky a práve v tejto kategórii je veľmi známou značkou Jamieson. Výrobca ponúka cmúľacie tablety s obsahom vitamínu C a to v koncentrácii 500 mg v každej tabletke. Okrem neho je zloženie obohatené o špeciálnu zmes s obsahom bioflavonoidov.

Jamieson Vitamín C 500 mg, čo je celý názov prípravku, je určený na užívanie pre dospelých aj pre deti, pričom ponúka široké pôsobenie nielen na imunitu, ale aj na celkové posilnenie tela. ak chcete o prípravku vedieť niečo viac, tu je naša recenzia, ktorá vám to prezradí.

Výrobca a pôvod

Tento vitamínový doplnok patrí do portfólia známeho kanadského producenta prírodných výživových doplnkov, spoločnosti Jamieson. Tradícia tejto značky má už takmer 100 rokov a dnes ide o jednu z najznámejších firiem na svete v oblasti rôznych doplnkov výživy.

Spoločnosť sa zameriava hlavne na vývoj a výrobu produktov s obsahom rastlinných extraktov, na prípravky obsahujúce minerály a vitamíny, prípadne koncentrované bylinné výživové doplnky a botanické produkty. V ponuke môžete nájsť veľké portfólio najrôznejších produktov pre konkrétne oblasti podpory zdravia, ako aj všeobecné prípravky.

Zloženie, účinné látky a vzhľad tabliet na cmúľanie Jamieson Vitamín C 500 mg

Cmúľacie tabletky Jamieson Vitamín C 500 mg nie sú len obyčajným vitamínovým doplnkom, práve naopak. Oproti konkurenčným značkám ponúkajú rozšírené zloženie, ktoré pozostáva nielen z vitamínu C, ale aj z ďalších zložiek s pozitívnym pôsobením.

Nakoľko je zloženie prípravku komplexné, v skratke si predstavíme najdôležitejšie látky:

 • Vitamín C: Najdôležitejšou aktívnou zložkou je vitamín C, ktorý sa nachádza v každej tablete v objeme 500 mg. Ide o vitamín rozpustný vo vode, ktorý je známym stimulantom prirodzenej imunity a antioxidantom. Okrem toho má význam aj pre tvorbu kolagénu, pomáha na vstrebávanie železa a zúčastňuje sa látkovej premeny aminokyselín.
 • Podporná zmes: Na doplnenie a podporu účinkov vitamínu C je v tabletkách obsiahnutá aj prírodná podporná zmes. Tú je tvorená rutínom, hesperidínom, citrusovými bioflavonoidmi, malpigíniou a šípkami. Tieto látky pomáhajú na všeobecné posilnenie organizmu, dopĺňajú pôsobenie vitamínu napríklad pri prechladnutí a vplývajú aj na cievy a žily.
 • Ostatné doplnkové a prídavné zložky: Ako pomocné látky s v prípravku obsiahnuté dextróza, manitol, celulóza, rastlinná kyselina stearová, rastlinný stearan horečnatý, oxid kremičitý, kyselina citrónová, uhličitan vápenatý, sukralóza, ovocná príchuť podľa konkrétneho typu balenia a farbivá.
TABLETY NA CMÚĽANIE S PRÍCHUŤOU

Prípravok Jamieson Vitamín C 500 mg má podobu tabliet určených na cmúľanie, ktoré môžu mať príchuť pomaranču, tropického ovocia, hrozna alebo mix viacerých príchutí. Tabletky sú ploché a okrúhle a ich vonkajším balením je plastová čierna fľaštička so zeleným uzáverom.

Dávkovanie a užívanie tabliet na cmúľanie Jamieson Vitamín C 500 mg

Výživový doplnok Jamieson Vitamín C 500 mg užívajte presne tak, ako uvádza výrobca v dávkovacej schéme v rámci príbalovej informácii. Prípravok je určený primárne pre dospelých, v prípade potreby doplnenia vitamínu ho môžu užívať deti od 3 rokov.

 • Štandardnou dávkou je užitie 1 až 2 tabliet počas dňa, denné maximum sú 2 tablety
 • Tablety sú určené na cmúľanie, preto ich neprehĺtajte, ale vložte do úst a nechajte voľne rozpustiť na jazyku, rovnako tak ich nerozhrýzajte alebo nedeľte pred užitím

Počas dňa neprekračujte maximálnu dennú dávku, ak zabudnete v jeden deň tabletky užiť, neberte si v ten nasledujúci dvojnásobnú dávku. Prípravok nie je určený ako náhrada pestrej stravy a príjmu vitamínu C z nej. Rovnako tak nie je Jamieson Vitamín C 500 mg ani náhradou odbornej liečby problémov spojených s nedostatkom vitamínu v tele.

Uchovanie a skladovanie tabliet na cmúľanie Jamieson Vitamín C 500 mg

Tabletky Jamieson Vitamín C 500 mg skladujte na suchom mieste a nevystavujte ich vlhkosti, nakoľko by ich to mohlo znehodnotiť. Rovnako tak ich ponechajte v pôvodnom obale, čiže originálnej plastovej liekovke, ktorú po každom použití dobre uzatvorte.

Ostatné podmienky uchovania sú štandardné, držte sa týchto zásad:

 • prípravok uložte tak, aby ste predišli náhodnému užitiu tabliet deťmi
 • chráňte tablety pred mrazom, optimálna teplota skladovania je od 15 do 25 °C
 • neužívajte výživový doplnok po dátume upotrebiteľnosti, ktorý je na obale
 • nespotrebovaný zvyšok tabliet nevyhadzujte do odpadu a ani do kanalizácie
Jamieson Vitamín C 500 mg cmúľacie tablety: zloženie a cena
 • Vplyv na obranyschopnosť a imunitu
 • Pôsobenie proti únave
 • Vplyv na cievy, ďasná, kosti aj chrupavky
8,93 €
Do obchodu

Účinky, indikácie a použitie tabliet na cmúľanie Jamieson Vitamín C 500 mg

Vzhľadom na to, že tento doplnok výživy obsahuje predovšetkým vitamín C, je aj ich použitie závislé od vlastností a účinnosti tohto vitamínu v ľudskom tele. Vďaka rozšíreniu zloženia o prírodnú podpornú zmes je však pôsobenie o niečo širšie.

Tu sú oblasti, kde vám môžu vitamín C aj ďalšie látky pomôcť:

Vplyv na obranyschopnosť a imunitu

Prvoradým vyžitím tabliet obsahujúcich vitamín C aj ďalšie podporné zložky je pôsobenie na imunitu. Jamieson Vitamín C 500 mg sa využíva najčastejšie za účelom podpory fungovania imunitného systému, v druhom rade aj na preventívne zvýšenie obranyschopnosti.

Pôsobenie proti únave

Druhou oblasťou, kde vám môže doplnok výživy Jamieson Vitamín C 500 mg pomôcť vďaka obsahu vitamínu C, je pôsobenie proti únave, vyčerpaniu a na zvýšenie vitality. Aj v tomto prípade ide o dôsledok pôsobenia vitamínu, konkrétne na energetický metabolizmus.

Vplyv na cievy, ďasná, kosti aj chrupavky

Vitamín je rovnako tak významným stimulantom prirodzenej tvorby kolagénu v tele. Kolagén je spojivové tkanivo, ktoré sa nachádza v kostiach, chrupavkách, ďasnách alebo cievach. Jeho dostatočná hladina v organizme pomáha na zdravie a funkčnosť týchto tkanív.

Ochrana buniek pred voľnými radikálmi

Vitamín C je veľmi účinným a známym antioxidantom. Tieto látky pôsobia proti vplyvu voľných radikálov na bunky, čiže proti oxidačnému stresu, ktorý môže spôsobovať predčasné starnutie buniek. Medzi takéto faktory patria napríklad aj fajčenie alebo stres.

Ostatné účinky a vplyvy

Medzi ďalšie oblasti, kde vitamín C pôsobí, patrí napríklad metabolizmus a látková premena, hlavne ak ide o aminokyseliny a železo, podpora pokožky a jej zdravia vďaka obsahu kolagénu, pôsobenie na stav vlasov alebo celkové zvýšenie odolnosti organizmu.

AJ AKO PREVENCIA PRECHLADNUTIA

Viacero užívateľov používa Jamieson Vitamín C 500 mg, ale všeobecne aj iné prípravky s obsahom tohto vitamínu, v rámci prevencie počas sezóny prechladnutí a podobných ochorení. To platí aj v tomto prípade, hlavne pokiaľ ide o posilnenie imunity.

Nežiaduce a vedľajšie účinky tabliet na cmúľanie Jamieson Vitamín C 500 mg

Pokiaľ ide o užívanie výživových doplnkov, okrem žiaducich účinkov treba počítať aj s tým, že v niektorých prípadoch sa môžu počas brania tabliet objaviť aj tie nežiaduce. Výrobca a ani užívatelia však neuvádzajú žiadny výskyt vážnejších vedľajších účinkov.

Ojedinele či výnimočne sa ale môžu vyskytnúť dve situácie:

 • prvou je precitlivená reakcia na niektoré látky v zložení, napríklad rastlinné výťažky
 • druhou sú zažívacie ťažkosti krátkodobého typu súvisiace s predávkovaním

Kontraindikácie a možné interakcie tabliet na cmúľanie Jamieson Vitamín C 500 mg

Pokiaľ ide o užívanie, nielen riziká spojené s vedľajšími účinkami, ale aj niektoré iné faktory môžu spôsobiť problémy s riadnym braním tabliet a ich dávkovaním. Jedná sa o kontraindikácie a interakcie, či už objektívneho alebo subjektívneho typu.

Hoci ich nie je veľa, minimálne tieto prípady si zapamätajte:

 • neužívajte prípravok v prípade, ak sú u vás prítomné alergické a precitlivené reakcie, vtedy sa poraďte s lekárom ohľadom ďalšieho postupu
 • to platí aj pre ženy v tehotenstve a počas dojčenia, ktoré síce môžu doplnok výživy užívať, ale rovnako po predošlej konzultácii s lekárom
 • užívanie tabliet je možné pre deti vo veku od 3 rokov, pri menších deťoch je ale potrebný dozor dospelého, aby neprišlo k prehltnutiu tabletky
 • nekombinujte prípravok Jamieson Vitamín C 500 mg s inými vitamínovými doplnkami obsahujúcimi vitamín C

Balenie a cena tabliet na cmúľanie Jamieson Vitamín C 500 mg

Veľkou výhodou značky Jamieson Vitamín C 500 mg oproti konkurenčným produktom je nielen jednoduchšia forma tabliet na cmúľanie, ale aj veľký výber balení. K dispozícii sú balenia so 4 rôznymi príchuťami, konkrétne hrozno, pomaranč, tropické ovocie a mix obsahujúci príchute čerešne, tropického ovocia a pomaranču.

Ak chcete vedieť, koľko tieto balenia stoja, tu je porovnanie ich cien:

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
  8,93 €
  Do obchodu
  • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
  • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
  • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
   7,15 €
   Do obchodu

   Všetky balenia obsahujú zhodnú koncentráciu vitamínu C, v každom je 120 tabliet. Vzhľadom na to, že zloženie je rozšírené aj o ďalšie prírodné a prospešné látky, je cena výživového doplnku vzhľadom k tejto skutočnosti a veľkosti balenia adekvátna.

   Kde kúpiť tablety na cmúľanie Jamieson Vitamín C 500 mg

   Cmúľacie tabletky Jamieson Vitamín C 500 mg patria medzi voľne dostupné a voľne predajné výživové doplnky. To v praxi znamená, že ich predaj nie je obmedzený nutnosťou receptu či lekárskej indikácie a zároveň dostupnosť prípravku aj v niektorých obchodoch a eshopoch, hlavne so zameraním na vitamínové prípravky.

   Najčastejšie ho ale ľudia kupujú v lekárňach, či už v kamenných alebo internetových. Dôvodom je dostupnosť prakticky všetkých balení skladom minimálne v tých najznámejších lekárňach, ale aj možnosť širokého výberu ďalších produktov.

   KÚPTE DVE BALENIA A DOPRAVA JE ZDARMA

   Vitamín C môžete brať aj dlhodobo, prípadne striedať príchute po vybraní jedného balenia. Ak si prípravok zakúpite v online lekárni, vyplatí sa vám kúpiť rovno dve balenia naraz. Vo väčších lekárňach takto prekročíte limit pre dopravu zdarma, takže ušetríte.

   Online objednávka, doprava a doručenie

   Ak sa vám cmúľacie tabletky značky Jamieson Vitamín C 500 mg zapáčili a chcete si ich objednať, kúpa prebieha obdobne, ako aj v prípade bežného nákupu v eshope. Stačí si zvoliť podmienky dodania a platby, dokonca sa nemusíte v lekárňach ani registrovať.

   Obvyklý postup pozostáva z týchto krokov:

   • Vyberiete si balenie podľa príchute, ktorú máte radi
   • Vložíte Jamieson Vitamín C 500 mg  do online košíka
   • Zadáte svoje údaje vrátane adresy doručenia
   • Zvolíte si ďalšie podmienky a objednávku odošlete

   Medzi ďalšie podmienky patrí spôsob platby, čiže vopred alebo na dobierku, prípadne aj výber kuriérnej služby. Väčšie možnosti, rýchlejšiu objednávku aj rýchlejšie dodanie pokojne do 24 až 48 hodín ponúkajú spravidla tie známejšie online lekárne, ktoré sú na trhu už dlhšie, napríklad ako je DrMax. Zvážte preto dobre aj výber lekárne, kde nakúpite.

   Jamieson Vitamín C 500 mg cmúľacie tablety: zloženie a cena
   • Vplyv na obranyschopnosť a imunitu
   • Pôsobenie proti únave
   • Vplyv na cievy, ďasná, kosti aj chrupavky
   8,93 €
   Do obchodu

   Najčastejšie otázky

   Chceli by ste vedieť niečo viac o užívaní Jamieson Vitamín C 500 mg v praxi? Alebo o tom, či je možné predávkovanie a aké to môže mať negatívne javy? Na tieto, ale aj ďalšie otázky, hľadajú užívatelia odpovede napríklad aj na internetových fórach a v diskusiách, kde rozoberajú podobné praktické témy.

   Tu sú otázky, na ktoré vám prinášame odpovede:

   Ako dlho je možné tablety užívať a ako dlho vydrží balenie?

   Výrobca neudáva žiadne časové obmedzenia ohľadom doby dávkovania, takže to závisí od toho, ako veľmi budete chcieť doplniť hladinu vitamínu C. Podľa dennej dávky vám jedno balenie Jamieson Vitamín C 500 mg môže vydržať 2 až 4 mesiace.

   Čo ponúka Jamieson Vitamín C 500 mg navyše oproti konkurencii?

   Hoci na trhu je viacero prípravkov obsahujúcich vitamín C, práve značka Jamieson patrí medzi tie najviac populárne. Dôvodom je napríklad jednoduché užívanie cmúľacích tabliet, ale aj obohatenie zloženia o niektoré ďalšie látky, napríklad hesperidín či rutín.

   Je možné sa vitamínom C aj predávkovať?

   Samotný vitamín C má nízku toxicitu, no napriek tomu je možné sa ním predávkovať. To sa prejaví obvykle hnačkou, nevoľnosťou a bolesťami brucha. V prípade týchto tabliet by však muselo ísť o veľmi vysokú dávku a tak vám žiadne vážnejšie problémy nehrozia.

   Sú potrebné nejaké špeciálne opatrenia pri užívaní Jamieson Vitamín C 500 mg?

   Nie, tabletky sú určené na cmúľanie a preto ich stačí jednoducho vložiť do úst a položiť na jazyk, o ostatne sa už postarajú sliny a čas. Výrobca neudáva ani žiadnu závislosť či interakcie s jedlom, lepšie je však po užití tabliet istú dobu nejesť.

   Skúsenosti s tabletami na cmúľanie Jamieson Vitamín C 500 mg

   Viacero užívateľov si vyberá výživový doplnok Jamieson Vitamín C 500 mg práve kvôli známosti značky Jamieson, no všeobecne má prípravok veľmi dobré renomé hlavne kvôli užívaniu v praxi. Týka sa to tak formy, nakoľko tablety na cmúľanie sú jednoduché na užívanie aj pre deti, ale aj účinkov.

   Tí sú najviac spokojní s pôsobením prípravku na imunitu, či už na lepší priebeh bežného prechladnutia, alebo aj v rámci preventívneho posilnenia obranyschopnosti. Pomáhajú tiež na celkové posilnenie organizmu.

   Jamieson Vitamín C 500 mg cmúľacie tablety: zloženie a cena
   • Vplyv na obranyschopnosť a imunitu
   • Pôsobenie proti únave
   • Vplyv na cievy, ďasná, kosti aj chrupavky
   8,93 €
   Do obchodu

   Vďaka širšiemu zloženiu má prípravok Jamieson Vitamín C 500 mg účinky aj v ďalších oblastiach, napríklad na podporu kolagénu alebo proti únave, no tu je už ich intenzita individuálna. Veľmi dobre hodnotený je výber balení s viacerými príchuťami, rovnako tak dostupnosť kúpy tabliet bez predpisu od lekára.

   Zhodnotenie

   Prípravky s obsahom vitamínu C sú na trhu žiadané, no Jamieson Vitamín C 500 mg v podobe tabliet na cmúľanie je nadpriemerne populárny. Môžu za to viaceré jeho výhody a vlastnosti, pričom nehovoríme len o účinnosti v praxi.

   Tu sú ďalšie benefity a plusy, ktoré ponúka:

   • jednoduchá forma cmúľacích tabliet
   • možnosť flexibilného dávkovania
   • veľký výber balení s viacerými príchuťami
   • bezproblémové užívanie bez vedľajších účinkov

   Na rozdiel od ostatných prípravkov s obsahom vitamínu C, výživový doplnok Jamieson Vitamín C 500 mg ponúka zloženie obohatené o niektoré ďalšie prírodné zložky, napríklad bioflavonoidy, ktoré podporujú účinky a pôsobenie vitamínu.

   Aj vďaka tomu je tento produkt tak obľúbený a z pohľadu pôsobenia v praxi úspešný. Prípravok je navyše z kategórie voľne dostupných, jeho predaj teda nie je podmienený nutnosťou návštevy lekára a získania receptu. Rovnako tak nemusíte ani nikam chodiť, ak si ho chcete kúpiť, objednať si ho totiž viete aj z internetovej lekárne.

   Jamieson Vitamín C 500 mg cmúľacie tablety: zloženie a cena
   • Vplyv na obranyschopnosť a imunitu
   • Pôsobenie proti únave
   • Vplyv na cievy, ďasná, kosti aj chrupavky
   8,93 €
   Do obchodu
   FARMAKOLOGICKÉ UPOZORNENIE

   Jamieson Vitamín C 500 mg je potravinový a výživový doplnok s obsahom vitamínu C a podpornej prírodnej zmesi zloženej z rutínu, hesperidínu, bioflavonoidov, malgípie a šípok. Počas užívania dodržiavajte doporučené dávkovanie a neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

   Jamieson Vitamín C 500 mg: Cmúľacie tablety na imunitu a posilnenie organizmu
   Počet hlasov: 24 Priemer:4.8 (96.67%)
    Odporúčame
    Prečítajte si tiež
    Vaše postrehy
    Komentáre
    Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    *