Pyridoxín MedPharma: Na fungovanie nervového systému a proti vyčerpaniu a únave

Pyridoxín MedPharma: Na fungovanie nervového systému a proti vyčerpaniu a únave
 • Doprava zdarma pri nákupe nad 50,00 €
 • Kvalitné prírodné produkty
 • Špeciálne akcie a zľavy
 • Doprava zdarma pri nákupe nad 50,00 €
 • Kvalitné prírodné produkty
 • Špeciálne akcie a zľavy

Vitamín B6, nazývaný aj pyridoxín, patrí medzi veľmi dôležité látky pre správne fungovanie a zdravie nervového systému, imunity aj pre psychickú vitalitu a činnosť. Presne na tom stavia Pyridoxín MedPharma určený na doplnenie hladiny vitamínu a z toho vyplývajúce účinky. Ide o výživový doplnok dostupný bez receptu v podobe jednoduchých tabliet.

Ak chcete vedieť, na čo sa používa tento prípravok, aké má dávkovanie, či pomáha na biele krvinky alebo akné a či je možné jeho užívanie aj pre deti, to všetko vám prezradí naša recenzia. Tá sa samozrejme zameria aj na skúsenosti užívateľov s jeho užívaním v praxi.

Výrobca a pôvod

Ako vyplýva už zo samotného názvu, za výživovým doplnkom Pyridoxín MedPharma je značka MedPharma. Tá je zapísaná v príbalovom letáku ako výrobca, držiteľ rozhodnutia aj dodávateľ na trh, pričom výrobcom je česká spoločnosť a dodávateľom slovenský zástupca.

MedPharma patrí medzi overených producentov rôznych druhov produktov a prípravkov pre zdravie. Či už ide o výživové doplnky, prírodné výťažky, prírodnú kozmetiku alebo zdravotnícke pomôcky, spoľahnúť sa môžete na dobrú kvalitu aj dobrý pomer ceny a hodnoty. Značka má na našom trhu veľký výber produktov založených na vitamínoch či mineráloch.

Zloženie, účinné látky a vzhľad

Nakoľko je Pyridoxín MedPharma prípravok vitamínového typu, jeho základnou a jedinou účinnou zložkou je práve spomínaný pyridoxín, čiže vitamín B6. V jednej tabletke sa ho nachádza 20 mg a toto množstvo plne postačuje pre dennú referenčnú hodnotu príjmu.

Okrem tejto účinnej látky je zloženie tabliet komplexnejšie vrátane iných látok:

 • Vitamín B6 (pyridoxín): Vitamín B6 je vo vode rozpustný vitamín, pričom samotný pyridoxín je jeden z najvýznamnejších pyridínových derivátov v rámci tohto vitamínu. Keďže samotný vitamín je metabolizovaný v organizme a udržiava sa len v minimálnom množstve tkanív, je nutný jeho opakovaný príjem z externého prostredia, napríklad z potravín.

Vitamín je dôležitý pre červené krvinky, rast a vývoj kostry a funkčnosť pohybového aparátu, udržiavanie chemickej rovnováhy v tele, endokrinný systém a tiež pre metabolizmus aminokyselín a tukov. Nedostatok vitamínu sa prejavuje na koži, poruchami svalstva, problémami s imunitou, chudokrvnosťou, nespavosťou a problémami s nervovým systémom.

Naopak, dostatok a správna hladina vitamínu B6 má vplyv na duševnú aj fyzickú vitalitu, obranyschopnosť a predovšetkým na nervový systém a s tým súvisiacu psychickú činnosť. Keďže nie každý konzumuje potraviny bohaté na tento vitamín v dostatočnom množstve a správnom pomere, vzniká u mnohých ľudí jeho nedostatok a s tým spojené prejavy.

Samotný pyridoxín je pritom pre bežné fungovanie organizmu nenahraditeľný. Vo forme koenzýmu sa zúčastňuje na viac ako 100 enzýmových reakciách, pomáha biosyntéze neutrotransmiterov dôležitých pre prenos nervových vzruchov a napomáha vzniku homocysteínu a hemoglobínu. Využíva sa aj v rámci podpory prie niektorých ochoreniach.

 • Ostatné zložky: V prípravku nachádzajú aj niektoré pomocné látky, predovšetkým ide o uhličitan vápenatý, mikrokryštalickú celulózu, sorbitol, kroskarmelózu sodnú, hypromelózu, karboxy-metylcelulózu sodnú, kukuričný škrob, dioxid kremičitý, stearan horečnatý, dioxid titaničitý, hypromelózu, polydextrózu, polyvinylalkohol, talek a polyethylenglykol.

Dávkovanie a užívanie

Výhodou výživových doplnkov je všeobecne veľmi jednoduché dávkovanie s minimálnym množstvom špecifických podmienok. To isté platí aj pre Pyridoxín MedPharma, kde je ale pre optimálnu účinnosť nevyhnutné držať sa dávkovacej schémy od výrobcu.

Výrobca nestanovuje, či je lepšie užívať Pyridoxín MedPharma ráno alebo večer, skúsenosti užívateľov sú v tomto smere rozličné. To platí aj ohľadom užívania s ohľadom na jedlo. Dôležité je neprekračovať dávkovanie vzhľadom na koncentráciu látky v tele, nakoľko sa môžu dostaviť pri nadmernom užívaní príznaky hypervitaminózy.

Uchovanie a skladovanie

Vzhľadom na formu tabliet, uchovávajte Pyridoxín MedPharma až do užitia tabletky v pôvodnom obale, čiže v plastovej liekovke. Nezabudnite ju dobre uzavrieť a uskladniť mimo dohľad a dosah malých detí, predídete tak nechcenému užitiu.

Pre správne uchovanie sa držte ešte nasledovných zásad a podmienok:

 • udržiavajte teplotu okolia najviac do 25 °C, čo je bežná izbová teplota
 • nevystavujte výživový doplnok mrazu, vlhkosti a priamemu slnku
 • sledujte dátum spotreby na obale, po tomto dátume prípravok už neužívajte
 • nespotrebované tabletky vráťte do lekárne a nevyhadzujte ich

Pyridoxín MedPharma B6

 • Správne fungovanie nervového systému
 • Podpora obranyschopnosti a imunitného systému
 • Pôsobenie na zníženie vyčerpania a únavy

Účinky, indikácie a použitie

Vzhľadom na to, že základom zloženia Pyridoxín MedPharma je vitamín B6 ako jediná účinná látka, pôsobenie prípravku priamo súvisí s účinkami a pôsobením tohto vitamínu v tele. Primárnym cieľom výživového doplnku je doplnenie pyridoxínu v organizme.

Tu sú najdôležitejšie oblasti použitia Pyridoxín MedPharma:

Správne fungovanie nervového systému

Prvým pôsobením, ktoré vitamín B6 má, je vplyv na nervový systém, jeho stav a správne fungovanie. Hladina pyridoxínu totiž ovplyvňuje biosyntézu neurotransmiterov, ktoré sú dôležité pre správne prenášanie nervových vzruchov a impulzov. Nedostatok vitamínu tak ovplyvňuje mozgové funkcie, psychickú činnosť a prichádza ku kŕčom.

Podpora obranyschopnosti a imunitného systému

Druhou nemenej dôležitou oblasťou, na ktorú má pyridoxín vplyv, je oblasť fungovania imunitného systému. Či už ide o celkovo imunitnú reakciu organizmu, účinnosť samotných bielych krviniek alebo zvyšovanie markerov pre dôležité T-lymfocyty a neutrofily, nedostatok vitamínu v tele sa prejaví oslabením jeho obranyschopnosti.

Pôsobenie na zníženie vyčerpania a únavy

Treťou a nemenej významnou oblasťou pôsobenia pyridoxínu je oblasť celkovej vitality. Vitamín B6 pomáha v boji proti vyčerpaniu a únave a zvyšuje tiež odolnosť voči stresu. Nakoľko sa pyridoxín podieľa na produkcii energie aj metabolizme červených krviniek či tvorbe hemoglobínu, významne ovplyvňuje výkonnosť organizmu.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Užívanie výživových doplnkov býva obvykle bezproblémové z pohľadu nežiaducich účinkov a ani výrobca tabliet Pyridoxín MedPharma nezmieňuje žiadne špecifické vedľajšie účinky. Základom je dodržiavať dávkovanie a sledovať reakcie organizmu na začiatku užívania.

Vyskytnúť sa môžu len dva prípady, ktoré sú ale naozaj ojedinelé:

 • výnimočne sa môže vyskytnúť, podobne ako v prípade každého prípravku, precitlivená či alergická reakcia na niektorú z látok v zložení
 • druhou možnosťou sú prejavy nadmerného príjmu, napríklad neuropatie, tie ale hrozia pri extrémne vysokých dávkach

Kontraindikácie a možné interakcie

Pre výživové doplnky obvykle platí, že riziko kontraindikácií je u nich len minimálne. Napriek tomu si dávajte pozor na vyššie zmienený nadmerný príjem, ktorý môže spôsobiť nutnosť prerušenia užívania.

Okrem toho sú dôležité aj tieto prípady a situácie:

 • kontraindikáciou k užívaniu je výskyt alergickej alebo precitlivenej reakcie, vtedy užívanie prerušte a poraďte sa s lekárom
 • Pyridoxín MedPharma je určený iba pre dospelých, kontraindikáciou je vek do 18 rokov, ale aj tehotenstvo a dojčenie
 • prípadné kombinovanie prípravku s inými výživovými doplnkami obsahujúcimi vitamín B6 sa neodporúča
 • pokiaľ užívate nejaké lieky alebo liečivá, o možnosti kombinovania s Pyridoxín MedPharma sa tiež poraďte najskôr s lekárom

Balenie a cena

Ak ide o výber balení, Pyridoxín MedPharma je na trhu dostupný v dvoch veľkostiach balenia, ktoré si môžete bez problémov zakúpiť. Ide o menšie balenie označené ako Pyridoxín MedPharma 30 + 7 tabliet zadarmo, čiže s počtom dokopy 37 tabliet, alebo o balenie Pyridoxín MedPharma 60 + 7 tabliet zadarmo, čiže 67 tabliet.

Podľa konkrétnej lekárne sa líšia aj ceny jednotlivých balení:

 • Doprava zdarma pri nákupe nad 50,00 €
 • Kvalitné prírodné produkty
 • Špeciálne akcie a zľavy
 • Doprava zdarma pri nákupe nad 50,00 €
 • Kvalitné prírodné produkty
 • Špeciálne akcie a zľavy

Vzhľadom k cene a finančnej výhodnosti uprednostňuje väčšina užívateľov väčšie balenie, napomáha tomu aj možnosť dlhodobejšieho alebo opakovaného užívania. Balenia sa odlišujú iba počtom tabliet, samotná koncentrácia účinnej látky alebo tvar tabliet ostáva zhodný.

Kde kúpiť

Pokiaľ ide o kúpu tohto výživového doplnku, tak, ako aj ostatné prípravky podobného typu, aj Pyridoxín MedPharma je voľne dostupný a voľne predajný. To znamená, že na jeho kúpu nepotrebujete predpis a ani vyšetrenie od lekára. Tabletky si viete kúpiť v lekárni, či už v tej kamennej alebo internetovej, prípadne v eshopoch rôzneho zamerania.

Najlepšou a najčastejšou voľbou však ostáva kúpa v lekárni, najpohodlnejšie je to samozrejme v tej online. Pyridoxín MedPharma je známa značka, ktorú nemáte problém nájsť v ponuke každej známejšej a väčšej internetovej lekárni.

Online objednávka, doprava a doručenie

Ak vás výživový doplnok Pyridoxín MedPharma osloviť, ale neviete, v ktorej online lekárni by ste ho mali nakúpiť, stavte na istotu v podobe známych, serióznych a overených značiek. Získate tak nielen dobrú cenu, ale aj zákaznícky servis.

Postup objednávky prebieha obvykle nasledovne:

 • Vyberiete si konkrétne balenie a vložíte ho do online košíka
 • Zvolíte spôsob dopravy a typ platby
 • Zadáte svoje osobné údaje a adresu doručenia
 • Vyplníte kontaktné údaje a objednávku odošlete

Všetko je záležitosťou niekoľkých kliknutí a objednávku môžete spraviť tak z počítača, ako aj cez mobilný telefón alebo tablet, potrebujete k tomu len pripojenie na internet. Kuriér vám balíček s Pyridoxín MedPharma alebo aj inými prípravkami doručí priamo domov a pri väčších lekárňach máte navyše výhodu, že to bude do 24 až 48 hodín.

Pyridoxín MedPharma B6

 • Správne fungovanie nervového systému
 • Podpora obranyschopnosti a imunitného systému
 • Pôsobenie na zníženie vyčerpania a únavy

Najčastejšie otázky

Chcete vedieť, pre koho sa Pyridoxín MedPharma hodí najviac a kto by ho mal určite užívať? Alebo to, pri ktorých problémoch sa vám vitamín B6 zíde? Tieto otázky sa vyskytujú na internetových fórach a v komentároch pod prípravkom v online lekárňach pomerne často. Rovnako tak otázky o praktických účinkoch.

Tu sú tie, ktoré sa opakujú najviac, spolu s odpoveďami:

Je možné užívanie Pyridoxín MedPharma každý deň?

Áno, takéto dávkovanie je možné, neprekračujte však maximálnu dennú dávku v podobe 1 tabletky Pyridoxín MedPharma. Skúsenosti užívateľov ukazujú, že užívanie tabliet je možné pravidelne a dlhodobo, vybrať tak pokojne môžete aj celé balenie bez prestávky.

Ktoré rizikové skupiny majú vitamínu B6 obvykle najmenej?

Nedostatok vitamínu B6 nastáva zvyčajne u ľudí trpiacich cukrovkou, u fajčiarov, u mladších ľudí vo veku od 19 do 35 rokov, ktorí konzumujú vyššie množstvá alkoholických nápojov, u ľudí s nedostatkom horčíka alebo u ľudí s dlhodobým užívaním liekov.

Pri ktorých problémoch je pyridoxín odporúčaný?

Okrem potreby všeobecného doplnenia vitamínu B6 pri miernych problémoch s imunitou, únavou či nervovým systémom sa vitamín odporúča aj pri hepatopatii, cirhóze, akné, zápaloch kože a tiež u žien pri predmenštruačnom syndróme a predmenštruačnej dysforickej poruche.

Aká je maximálna dávka tohto vitamínu za deň?

Pre dospelých je stanovená maximálna dávka pyridoxínu na 25 mg denne a to zahŕňa tak výživové doplnky, ako aj potraviny. Jedna 20 mg tabletka Pyridoxín MedPharma je preto dostatočná. U detí to je od 5 mg do 20 mg za deň a to v závislosti od veku.

Skúsenosti s tabletkami

Vitamínové doplnky a prípravky na podporu hladiny vitamínov sú v dnešnej dobe všeobecne populárne a vidno to aj na referenciách, recenziách a skúsenostiach užívateľov so značkou Pyridoxín MedPharma. Ide o známu značku vitamínových doplnkov a to tak pre kvalitné zloženie, ako aj výsledky v praxi.

Ľudia si pochvaľujú predovšetkým viditeľný vplyv a pomerne rýchly nástup pôsobenia, čo je spôsobené kvalitou samotnej účinnej látky pyridoxín, ako aj jej dostatočnou koncentráciou vo výške 20 mg v jednej tabletke.

Pyridoxín MedPharma B6

 • Správne fungovanie nervového systému
 • Podpora obranyschopnosti a imunitného systému
 • Pôsobenie na zníženie vyčerpania a únavy

Pozitívne hodnotená je aj cena, či už menšieho alebo väčšieho balenia, rovnako tak veľmi jednoduché užívanie len raz denne. Pre viac pohodlia sú tabletky balené v jednej veľkej liekovke, netreba ich teda vyberať z blistra. Užívatelia sú spokojní aj s dostupnosťou bez predpisu a rozšírenosťou v lekárňach.

Zhodnotenie

Pyridoxín MedPharma je štandardným vitamínovým výživovým doplnkom, ktorý veľmi dobre poslúži každému, kto pociťuje nedostatok vitamínu B6 a z toho vyplývajúce problémy týkajúce sa nervového systému, vitality, únavy či oslabenej imunity.

Prípravok má čo ponúknuť po všetkých stránkach:

 • je dostupný voľne bez predpisu
 • dávkovanie je jednoduché, stačí tabletka denne
 • užívanie je bezproblémové bez vedľajších účinkov
 • k dispozícii je viacero veľkostí balenia

Samotná značka Pyridoxín MedPharma patrí medzi dostatočné známe a overené, takže jej výberom nespravíte krok vedľa. Z pohľadu koncentrácie a celého zloženia ide o štandardný vitamínový doplnok, ktorý si viete kúpiť v každej lekárni.

Nakoľko ide ale o voľne predajné tabletky bez receptu, nemusíte ho kupovať len osobne v kamennej lekárni, ale môžete využiť aj pohodlnejšiu možnosť nákupu online, napríklad v známych lekárňach typu Dr. Max. Ušetríte tak čas, získate lepšiu cenu a všetko vyriešite z pohodlia obývačky.

Pyridoxín MedPharma B6

 • Správne fungovanie nervového systému
 • Podpora obranyschopnosti a imunitného systému
 • Pôsobenie na zníženie vyčerpania a únavy

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.79

19 Hodnotení