Walmark Guarana: Na fyzickú a psychickú aktivitu, imunitu aj metabolizmus tukov

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Výživový doplnok Guarana Walmark patrí medzi prostriedky určené na povzbudenie tela aj mysle. Ako už hovorí samotný názov, základom tohto prípravku je guarana, známy stimulant obsahujúci kofeín. Prípravok má podobu tabliet určených na perorálne užívanie, pričom ide o prírodný zdroj energie pôsobiaci nielen na fyzickú aj mentálnu vitalitu, ale aj iné oblasti.

Výhodou Walmark Guarana 800 mg, čo je celý názov prípravku, je veľký výber balení, či už ide o menšie s 30 tabletkami alebo tie najväčšie so 100 a 120 tabletami. Na čo prípravok pomáha, ako ho užívať a aké sú skúsenosti s ním v praxi, to vám ukáže naša recenzia.

Výrobca a pôvod

Spoločnosť Walmark, ktorá je za týmto výživovým doplnkom, asi nie je potrebné príliš obšírne predstavovať. Ide o českú značku, ktorej história siaha až do začiatku 90. Rokov, takže sa jedná o overeného a seriózneho výrobcu s dostatočne širokými referenciami.

Walmark patrí medzi najznámejšie značky v oblasti voľne dostupných prípravkov a výživových doplnkov a má veľmi široké zameranie. V portfóliu značky sú napríklad vitamínové doplnky, minerály, multivitamíny aj špeciálne prípravky pre deti, ženy aj mužov z rôznych oblastí. Značka ponúka dokopy cez 1500 produktov pre celú rodinu.

Zloženie, účinné látky a vzhľad

Prípravok Guarana Walmark je založený na obsahu guarany, čo je hovorový názov pre rastlinu zvanú paulínia nápojová, po latinsky paullinia cupana. Prípravok obsahuje extrakt zo semien rastliny v pomere 8:1, čiže ide o koncentrované a kvalitné zloženie.

Zloženie tabliet pozostáva z účinnej látky aj viacerých pomocných zložiek:

 • Guarana (paullinia cupana): Oficiálny názov tejto rastliny je paulínia nápojová a ide o popínavý ker pochádzajúci z Amazonskej oblasti Južnej Ameriky. Rastlina bola využívaná už pôvodnými kmeňmi v rámci ľudového a tradičného liečiteľstva a to predovšetkým ako prírodný stimulant a prirodzené povzbudzovadlo fyzickej aj duševnej energie a vitality.

Zo semien tejto rastliny sa pripravuje špeciálna látka pastovitej konzistencie, ktorá má stimulačné účinky na centrálnu nervovú sústavu a práve pre označenie tejto látky sa vžilo pomenovanie guarana. Za stimulačným pôsobením látky je kofeín, ktorý je v tomto prípade vo vyššom podiele, ako je napríklad v čaji alebo káve, obvykle od 3 do 6 % objemu.

Vďaka kofeínu prichádza k celkovému povzbudeniu organizmu, či už ide o vplyv proti fyzickej únave a vyčerpanosti, alebo o výrazné pôsobenie na mentálnu vitalitu a koncentráciu. V rámci tradičnej medicíny je aj dnes guarana využívaná v tamojšej kultúre na zlepšenie krvného obehu, rekonvalescenciu, na chudnutie, odbúravanie tukov či ako afrodiziakum.

 • Doplnkové a pomocné zložky: Okrem extraktu z guarany s obsahom kofeínu sa v tabletkách nachádzajú aj niektoré štandardné a bežné doplnkové látky. Ide o protihrudkujúce látky uhličitan vápenatý, celulóza a oxid kremičitý a stabilizátory, konkrétne zosieťovaná sodná soľ karboxymetylcelulózy, stearát horečnatý a hydroxypropyl metylcelulóza.

Dávkovanie a užívanie

Hoci je Guarana Walmark výživovým doplnkom, pre dosiahnutie optimálneho efektu je dôležité, aby bolo užívanie presne v súlade s odporúčaným dávkovaním. V jednej tablete sa nachádza až 10 mg kofeínu, preto neprekračujte maximálnu dennú dávku.

Výrobca odporúča pre maximálnu účinnosť a efektivitu pravidelné užívanie každý deň a to dlhšiu dobu. Tablety nie sú ale náhradou pestrej stravy a ich stimulačný efekt je limitovaný, nemožno ho zvýšiť nadmerným podávaním. Výživový doplnok je primárne určený na podporu dostatočnej vitality, výkonnosti a na povzbudenie.

Uchovanie a skladovanie

Aj vzhľadom na formu tabliet nie je skladovanie Guarana Walmark príliš náročné na okolité podmienky, základnou zásadou je, aby ste výživový doplnok uchovali mimo dohľadu a dosahu detí a tablety až do užitia ponechajte v ich pôvodnom obale.

Pre správne skladovanie a užívanie dodržiavajte aj tieto pravidlá:

 • prípravok skladujte v tme a na suchom mieste mimo vlhkosti
 • nevystavujte Guarana Walmark mrazu a ani teplotám nad 25 °C
 • pri užívaní sledujte dátum spotreby, ktorý je uvedený na vonkajšom obale
 • po tomto dátume tabletky neužívajte a nespotrebovaný zvyšok vráťte do lekárne

Guarana Walmark

 • Zvýšenie fyzickej výkonnosti
 • Vplyv na mentálnu aktivitu a vitalitu
 • Podpora imunity, obranyschopnosti a ochrany buniek

Účinky, indikácie a použitie

Pôsobenie výživového doplnku vychádza z účinkov a vplyvov samotnej rastlinnej zložky z paulínie nápojovej, predovšetkým z kofeínu, ktorý je zastúpený aj v tabletkách. Primárnym cieľom tabliet je podpora fyzickej a mentálnej vitality a výkonnosti.

Vzhľadom na účinky guarany je ale možné použiť prípravok vo viacerých oblastiach:

Zvýšenie fyzickej výkonnosti

Prvou oblasťou, kde prípravok Walmark Guarana pomáha, je oblasť fyzickej výkonnosti. Vďaka kofeínu dochádza k stimulácii fyzickej sily, k zníženiu pocitu únavy a vyčerpania a k celkovému posilneniu tela. Už aj v minulosti bolo v rámci tradičnej medicíny známe, že samotná rastlina guarana je niečo ako životabudič pre fyzickú vitalitu.

Vplyv na mentálnu aktivitu a vitalitu

Druhou dôležitou oblasťou pôsobenia Walmark Guarana je vplyv na duševnú vitalitu. Tento vplyv je dosiahnutý znova vďaka kofeínu, ktorý má stimulačné účinky na centrálnu nervovú sústavu. Výsledkom je tak zlepšenie koncentrácie, zvýšenie bdelosti, zlepšenie mentálnej výkonnosti a zníženie psychickej únavy a vyčerpania.

Podpora imunity, obranyschopnosti a ochrany buniek

Táto oblasť je o niečo menej známa, ale paulínia nápojová vplýva aj na imunitu a obranyschopnosť. Jednak prirodzene stimuluje imunitný systém a jeho aktivitu, zároveň pôsobí aj ako antioxidant proti predčasnému starnutiu. To v praxi znamená, že zvyšuje ochranu buniek voči pôsobeniu oxidačného stresu voľnými radikálmi.

Pôsobenie na metabolizmus a hmotnosť

Posledným vplyvom guarany je pôsobenie na hmotnosť a metabolizmus. Ide konkrétne o stimuláciu metabolizmu a premeny tukov, čo má aj následok na znižovanie hmotnosti. Rastlina má tiež účinky na zníženie chuti do jedla, pravidelné vyprázdňovanie a okrem toho pôsobí ako detoxikant, takže pomáha telu zbaviť sa škodlivých látok.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Pokiaľ dodržíte dávkovanie, malo by byť užívanie tabliet Guarana Walmark bez akýchkoľvek problémov. Prípadne predávkovanie sa prejaví typickými príznakmi súvisiacimi so zvýšenou stimuláciou nervového systému, napríklad nervozitou či búšením srdca.

Všeobecne sa môže vyskytnúť v rámci vedľajších účinkov len jedna riziková situácia:

 • ide o alergiu alebo o precitlivenú reakciu na niektoré zo zložiek výživového doplnku, najčastejšie pomocného alebo doplnkového charakteru

Kontraindikácie a možné interakcie

Je možné užívať tabletky vždy a za každých okolností? Tak, ako aj s inými prípravkami, aj s výživovým doplnkom Guarana Walmark môže byť spojených niekoľko kontraindikácií alebo iných prekážok riadne užívania a dávkovania.

Tu sú situácie, na ktoré by ste mali pozerať najviac:

 • v prípade výskytu alergickej alebo precitlivenej reakcie užívanie prerušte a poraďte sa s lekárom ohľadom ďalšieho postupu
 • výživový doplnok Guarana Walmark nie je určený pre deti, dospievajúcich do 18 rokov a ani pre tehotné ženy alebo ženy počas dojčenia
 • výrobca tiež udáva, že tabletky nie sú vo väčšom množstve vhodné pre osoby so srdcovými problémami, obsahujú totiž kofeín
 • prípadné kombinovanie s inými prípravkami alebo liekmi podlieha konzultácii a výslovnému súhlasu zo strany lekára

Balenie a cena

Na rozdiel od konkurenčných značiek, Guarana Walmark je dostupná na trhu vo viacerých baleniach a to je len dobre, hlavne ak uvážime možnosť dlhodobejšieho užívania a dávkovania prípravku. Na trhu sú dostupné balenia s 30, 90, 100 aj 120 tabletkami v jednom balení, tie väčšie balenia sa cenovo oplatia samozrejme viac.

Tu je ich prehľad a porovnanie ceny v lekárňach:

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Pri maximálnom dennom dávkovaní až 4 tabliet vám teda najväčšie balenie s obsahom 120 tabliet vydrží celý mesiac. Podľa toho, ako dlho chcete prípravok užívať a koľko tabliet budete denne užívať, sa rozhodnite pre konkrétne balenie Guarana Walmark.

Kde kúpiť

Veľký výber balení je len jedna z dôležitých výhod prípravku Guarana Walmark v rámci dostupnosti a komfortu pre konečného užívateľa. Druhým významným benefitom je, že ide o tabletky v podobe výživového doplnku, ktorý je voľne predajný. To v praxi znamená, že si viete produkt kúpiť bez predpisu či vyšetrenia u lekára.

Guarana Walmark je bežnou súčasťou obchodov či eshopov s výživovými doplnkami, ale samozrejme ju viete kúpiť aj v lekárni. Keďže nie ste odkázaní na kúpu osobne, môžete zvoliť aj pohodlnejší nákup cez internet v online lekárni.

Online objednávka, doprava a doručenie

Najlepší pomer ceny, zákazníckych služieb a dostupnosti všetkých balení skladom majú väčšie a serióznejšie internetové lekárne. Technicky sa objednávka z online lekárne nelíši príliš od bežnej objednávky z eshopu.

Celý postup trvá len niekoľko minút a je to vec zopár kliknutí:

 • Najskôr si vyberiete veľkosť balenia, ktorú chcete kúpiť
 • Vložíte vybrané balenie do online košíka
 • Vyberiete si spôsob platby a typ dopravy
 • Objednávku skontrolujete a potom už len odošlete

Výhodou nákupu vo väčších lekárňach je aj rýchlosť vybavenia objednávky, takže doma môžete mať Guarana Walmark, ale aj iné prípravky a produkty, do 1 až 2 pracovných dní. Pokiaľ ide o možnosti platby, tu je výber veľmi pestrý, platiť viete vopred cez internet banking aj platobnou kartou, ale aj pri prevzatí balíčka od kuriéra, čiže na dobierku.

Guarana Walmark

 • Zvýšenie fyzickej výkonnosti
 • Vplyv na mentálnu aktivitu a vitalitu
 • Podpora imunity, obranyschopnosti a ochrany buniek

Najčastejšie otázky

Zaujíma vás, ako často a ako dlho je možné tabletky užívať? Alebo kedy prídu prvé efekty a ako pôsobí Guarana Walmark v praxi? Tieto, ale aj množstvo podobných otázok, sa pýta čoraz viac užívateľov na internete. Rôzne diskusné fóra sú plné podobných komentárov a praktických dotazov.

Toto sú tie, ktoré sa objavujú najčastejšie, spoločne s odpoveďami na ne:

Kedy pocítim prvé účinky užívania Guarana Walmark?

Vzhľadom na kvalitnú koncentráciu a vysoký objem kofeínu by ste mali pocítiť zvýšenie energie a vitality prakticky do pár dní od začiatku užívania. Všetko ale závisí od individuálneho stavu každého užívania, tak rýchlosť ako aj miera účinnosti.

Je možné aj dlhodobé a každodenné užívanie tabliet?

Áno, možné to je, dokonca výrobca takýto spôsob dávkovania aj odporúča. Nezáleží ani tak na tom, kedy budete tabletky užívať, dôležité je, aby tomu tak bolo každý deň bez ohľadu na hodinu. Niektorí užívatelia berú Guarana Walmark aj niekoľko mesiacov po sebe.

Sú nejaké prekážky užívania tohto výživového doplnku?

Výrobca udáva, že užívanie Guarana Walmark v nadmernom množstve by mali zvážiť ľudia so srdcovocievnymi ochoreniami a problémami. Primárne totiž kofeín pôsobí na kardiovaskulárny systém a srdce a jeho vysoká hladina je vtedy riziková.

Pre koho je Guarana Walmark primárne svojimi účinkami určený?

Tento výživový doplnok je určený pre dospelých, ktorí potrebujú povzbudiť telo aj myseľ. Je ideálny pre ľudí s oslabenou vitalitou, pre tých, čo sa cítia pravidelne unavení alebo bez energie, ale hodí sa napríklad aj ako afrodiziakum alebo pre tých, čo sú častejšie chorí.

Skúsenosti s tabletkami

Prípravky založené na účinkoch guarany či kofeínu sú v poslednej dobe veľmi populárne a to isté platí aj pre výživový doplnok Guarana Walmark. Značka ako taká je sama o sebe veľmi obľúbená a preto si aj množstvo užívateľov vyberie práve tento konkrétny prípravok. Zverejnené skúsenosti ukazujú, že robia dobre.

Najčastejšie sa Guarana Walmark užíva za účelom zníženia miery únavy a vyčerpania, či už ide o fyzickú alebo duševnú aktivitu. Vďaka vysokému obsahu kofeínu pomáha zlepšiť koncentráciu a zvýšiť bdelosť.

Guarana Walmark

 • Zvýšenie fyzickej výkonnosti
 • Vplyv na mentálnu aktivitu a vitalitu
 • Podpora imunity, obranyschopnosti a ochrany buniek

Pri pravidelnom a dlhodobom užívaní sa prejavuje aj vplyv na metabolizmus tukov, hmotnosť a tiež podporu imunity a obranyschopnosti. Pozitívne cenený je aj veľký výber balení a tiež dobrý pomer ceny a účinnosti v praxi. Ak si vyberiete overenú a kvalitnú online lekáreň pre kúpu, problém nebude ani s dostupnosťou prípravku.

Zhodnotenie

Ak chcete zvýšiť pocit energie, zahnať únavu a zlepšiť fyzickú výkonnosť či duševnú vitalitu, na základe skúseností a referencií je možné Walmark Guarana 800 mg plne odporúčať minimálne na vyskúšanie. Ide o kvalitný prípravok so širokým pôsobením.

Tu sú najväčšie výhody, ktoré ponúka:

 • voľná dostupnosť bez predpisu alebo receptu
 • možnosť kúpy aj cez internet v online lekárňach
 • jednoduché dávkovanie a dlhodobé užívanie
 • kvalitná koncentrácia prejavujúca sa v praxi

Veľkým plusom je aj skvelý výber balení, pri tých najväčších máte dokonca doručenie Guarana Walmark z väčšiny internetových lekární bez ďalších poplatkov. Samotné užívanie a dávkovanie je bez väčších problémov.

To isté platí aj o kúpe prípravku, kde je benefitom Guarana Walmark dostupnosť bez predpisu či receptu. Tabletky si tak viete kúpiť voľne a aj zo spomínaných online lekární, čo je veľká výhoda z pohľadu rýchlosti, pohodlia a jednoduchosti. Pri online nákupe navyše ušetríte a všetko vybavíte pokojne cez smartfón.

Guarana Walmark

 • Zvýšenie fyzickej výkonnosti
 • Vplyv na mentálnu aktivitu a vitalitu
 • Podpora imunity, obranyschopnosti a ochrany buniek

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.68

28 Hodnotení