Zaujíma vás, čo pomáha na mužskú potenciu? Tu je 6 tipov, čo je dobré na jej zvýšenie

Zaujíma vás, čo pomáha na mužskú potenciu? Tu je 6 tipov, čo je dobré na jej zvýšenie

Problémy s potenciou u mužov prestali byť za posledné roky tabu a ide o tému, ktorá je v mnohých ohľadoch nielen zaujímavá, ale hlavne dôležitá. Platí to tak vo vzťahu k plodnosti, ale napríklad aj ku kvalite sexuálneho života a k naplneniu partnerského spolužitia.

Pod pojmom potencia sa pritom môže chápať viacero aspektov, no všetky majú spoločné to, že tento problém sa netýka výsostne iba mužov, ale aj ich partneriek. Riešenie je pritom oveľa bližšie na dosah ruky, ako by ste si možno mohli myslieť. Práve preto sa v tomto článku pozrieme bližšie na to, čo môžete spraviť pre zlepšenie potencie a čo je na ňu najlepšie.

Čo je potencia, ako vznikajú problémy s ňou a aké majú príznaky

Pod pojmom potencia sa myslí schopnosť muža k pohlavnému styku, v prenesenom a širšom význame až schopnosť k splodeniu potomstva. Opakom potencie je impotencia, ktorá predstavuje naopak neschopnosť k pohlavnému styku z dôvodu fyziologickej nemožnosti.

Mužská potencia však nie je len o tom, ale je skôr o komplexnom naplnení sexuálneho styku. V tejto súvislosti môže vzniknúť viacero problémov či porúch, ktoré majú vo výsledku negatívny vplyv na kvalitu pohlavného styku, no ich príčiny a prejavy sú značne odlišné. Rovnako tak k nim treba odlišne pristupovať aj pri ich možnom riešení.

Stoporex® Klasik

 • Efektívna podpora lepšieho stoporenia
 • Prirodzené pôsobenie cez prírodné látky
 • Žiadne nežiaduce účinky

Stoporex Prolong

 • Dlhšia výdrž v posteli a predĺženie erekcie
 • Oddialenie príliš rýchlej ejakulácie
 • 100 % prírodné zloženie látok

Stoporex® Prostate

 • Pre zdravú a fungujúcu prostatu
 • Zloženie iba z prírodných látok
 • Bez vedľajších účinkov

Tu sú 4 najčastejšie problémy a ich symptómy, ktoré súvisia s potenciou:

 • najčastejšie sa v súvislosti s potenciou skloňuje neschopnosť dosiahnuť erekciu dostatočne rýchlo, nejde však ešte o úplnú erektilnú dysfunkciu
 • druhým častým problémom je udržanie erekcie a to v dostatočnej kvalite a tvrdosti, čo sa prejaví postupným ochabnutím stoporenia, hoci neskôr sa môže obnoviť
 • negatívnym stavom z hľadiska potencie je aj problém so zdravou ejakuláciou a jej priebehom, kde najčastejšie vzniká porucha predčasnej ejakulácie
 • v rámci širšej definície potencie sa do tohto pojmu zahŕňa aj plodnosť, kde nastávajú problémy najčastejšie s početnosťou, kvalitou a pohyblivosťou spermií

TABU TÉMA, KTORÚ ALE TREBA RIEŠIŤ

Pre mužov sú otázky týkajúce sa ich potencie v mnohých prípadoch veľmi chúlostivou témou, no to, že sa nebudú hľadať odpovede a riešenia, môže problém ešte zhoršiť. Čím skôr začnete daný stav riešiť, tým jednoduchšie a rýchlejšie to bude. Odkladaním sa nič nevyrieši.

Príčiny a kedy vznikajú problémy s potenciou

Na vyššie uvedené poruchy, či už ich vznik, priebeh alebo intenzitu, vplývajú viaceré príčiny a faktory. Niektoré ovplyvňujú iba kvalitu erekcie, iné majú vplyv aj na plodnosť a teda na potenciu celkovo. Ich intenzita sa však dotýka aj intenzity problémov s potenciou.

Tu sú najdôležitejšie kategórie faktorov a vplyvov na potenciu:

Životospráva a životný štýl: Negatívny vplyv na potenciu majú vo veľkej väčšine prípadov zlá životospráva a nesprávny životný štýl. Sem spadajú konzumácia alkoholu, fajčenie, nedostatok vitamínov, nezdravá strava, málo spánku a prepracovanosť.

Psychogénne faktory: Stres, depresia či nervozita sú faktory, ktoré spadajú do psychogénnej kategórie a majú veľký význam na sexuálny život mužov a fungovanie ich pohlavnej sústavy. Ovplyvňujú hlavne kvalitu erekcie a zdravý priebeh ejakulácie.

Ochorenia v tele: Potencia veľa krát slúži aj ako barometer zdravotného stavu organizmu. na mužskú potenciu najviac vplývajú kardiovaskulárne problémy s cievami, metabolické ochorenia, problémy s nervovým systémom a hormonálne poruchy.

Externé faktory: Nadmerná únava, fyzická vyčerpanosť alebo aj rušivé vplyvy z okolia, to všetko môže u mužov ovplyvniť potenciu, hlavne pokiaľ ide o predčasnú ejakuláciu či problémy s kvalitou erekcie. Tieto faktory sú však obvykle len krátkodobé.

Riešenie problémov s potenciou doma

Pre mužov, ktorí majú s potenciou problémy, existuje viacero možností riešenia. V prípade tých najvážnejších porúch je potrebné sa obrátiť na lekára, no množstvo problémov je možné vyriešiť aj takpovediac svojpomocne a v domácom prostredí.

Ako ukazujú viaceré skúsenosti, najlepšie sú nasledovné možnosti:

Zmena jedálnička

Základom zlepšenia potencie je zmena jedálnička. Na podporu erekcie aj plodnosti pomáha znížiť podiel živočíšnych bielkovín, obmedziť mastné, solené a presladené jedlá a naopak konzumovať viac orechov, rýb a morských plodov, strukovín, ovocia a zeleniny.

Koniec zlozvykov

Fajčenie, alkohol či užívanie iných omamných látok patria medzi tie zlozvyky, ktoré sú vo veľkej miere zodpovedné za zlú potenciu, nedostatočné fungovanie pohlavných orgánov, zníženie kvality sexu a celkovo aj za zníženie plodnosti. Čo najskôr s nimi skoncujte.

Menej stresu a viac relaxu

Stres patrí medzi jednoznačne negatívne faktory pre potenciu a preto by malo cieľom ho obmedziť, napríklad aj znížením množstva hodín v práci. Naopak, dopriať si treba viac relaxu, oddychu a voľného času. Dôležitý je aj pravidelný a zdravý spánok.

Prírodné afrodiziaka

Medzi veci, ktoré naopak môžete urobiť pre aktívne zlepšenie potencie, patrí využívanie prírodných afrodiziak. Ide napríklad o niektoré druhy potravín, napríklad korenie, čokoládu či ustrice, ale aj o rôzne bylinky a rastliny, napríklad v podobe čajov alebo odvarov.

Dostatok pohybu

Ďalším prostriedkom, ktorý môžete využiť pre zlepšenie svojej potencie, ale aj celkovo zdravotného stavu, patrí zvýšenie pohybu. Dôležitá je hlavne pravidelnosť a prirodzenosť, optimálna je preto chôdza, prípadne môžete začať behávať, plávať či bicyklovať.

Voľne dostupné tabletky

Silu prírody je možné využiť nielen v podobe čajov alebo zmien jedálnička, ale aj cez špeciálne voľne dostupné prípravky a tabletky. Niektoré majú všeobecné pozitívne účinky na potenciu celkovo, iné pôsobia konkrétne napríklad na erekciu, ejakuláciu či plodnosť.

KEDY TREBA NAVŠTÍVIŤ LEKÁRA?

Pokiaľ ide o riešenie problémov s potenciou u lekára, mnoho mužov návštevu odkladá napríklad až do doby, kedy dochádza k vážnej erektilnej dysfunkcii. To je však neskoro a za lekárom treba ísť už aj pri menších poruchách, ak nezaberie domáca liečba.

Výživové doplnky na potenciu

Spomínané voľne dostupné tabletky sú z hľadiska charakteristiky doplnkami výživy. Ide o prípravky, ktoré je možné zakúpiť bez receptu či návštevy lekára, pričom muži si ich môžu objednať aj anonymne a to v online lekárňach.

Pokiaľ ide o mechanizmus účinku, ten je veľmi jednoduchý:

Prípravky obsahujú kombináciu rastlinných extraktov, aminokyselín, vitamínov a minerálov, ktoré pomáhajú napríklad na stoporenie, ejakuláciu či libido

Ich použitie môže byť konkrétne aj všeobecné, pričom zároveň:

 • ide o prípravky s dlhodobým pôsobením, ktoré treba brať pravidelne
 • vzhľadom na zloženie sú ich účinky maximálne prirodzené
 • výskyt možných vedľajších účinkov je naozaj minimálny

Medzi najviac využívané zložky v týchto produktoch patria rastlinné extrakty pôsobiace na testosterón, napríklad z kotvičníka zemného a žeruchy peruánskej, vitamíny zo skupín C a E na potenciu, aminokyseliny typu L-arginín zlepšujúce prekrvenie pohlavnej sústavy alebo minerály podporujúce spermiogenézu a teda plodnosť.

Lieky na potenciu

V kategórii liekov určených na potenciu sa nachádzajú zväčšia lieky indikované lekárom na predpis. Štandardne ide o perorálne tabletky na erektilnú dysfunkciu a predčasnú ejakuláciu. Výnimkou sú lieky na zvýšenie hladiny niektorých minerálov.

Pre tieto liečivá platia nasledovné charakteristiky:

Prvým typom sú lieky založené na syntetických účinných látkach pomáhajúcich na erekciu alebo ejakuláciu, druhým lieky zvyšujúce hladinu zinku či selénu

Pokiaľ ide o ich rozdiely oproti doplnkom výživy, tak:

 • užívanie je možné zväčša iba krátkodobo a len na konkrétny problém
 • pozor si treba dávať na možné vedľajšie účinky
 • lieky majú síce viditeľné účinky, ale tie trvajú len istú dobu

S výnimkou liekov zvyšujúcich hladinu zinku či selénu majú ostatné liečivá priame pôsobenie. V prípade liekov na erektilnú dysfunkciu sú základom účinné látky typu sildenafil, ktoré zväčšujú prietok krvi do penisu, pri liekoch na predčasnú ejakuláciu ide zas o zníženie citlivosti a vnímania sexuálneho dráždenia.

Stoporex® Klasik

 • Efektívna podpora lepšieho stoporenia
 • Prirodzené pôsobenie cez prírodné látky
 • Žiadne nežiaduce účinky

Stoporex Prolong

 • Dlhšia výdrž v posteli a predĺženie erekcie
 • Oddialenie príliš rýchlej ejakulácie
 • 100 % prírodné zloženie látok

Stoporex® Prostate

 • Pre zdravú a fungujúcu prostatu
 • Zloženie iba z prírodných látok
 • Bez vedľajších účinkov

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a lieky na potenciu

Kým väčšinu liekov na potenciu si bez lekára a jeho receptu nekúpite, v prípade doplnkov výživy to tak neplatí a viaceré z nich sú bežnou súčasťou každej väčšej a známejšej lekárni. Môžete ich nájsť tak v kamenných, ako aj v online lekárňach.

Pri nákupe cez internet však získate viacero praktických výhod:

 • ide hlavne o úsporu času, nemusíte nikam ísť, objednávku spravíte z domu
 • zároveň je všetko pohodlné, kúpa môže prebehnúť aj cez mobil
 • na výber máte na jednom mieste väčší počet značiek a typov
 • všetky prípravky si viete jednoducho porovnať a to nielen cenovo

Navyše, ak sa rozhodnete pre nákup vo väčšej online lekárni, môžete využiť všetky výhody online objednávky ešte viac. Zaobídete sa napríklad bez zdĺhavej registrácie, rovnako tak čas doručenia bude rýchlejší.

Overené a známe lekárne vám totiž môžu zásielku doručiť aj v priebehu 24 či 48 hodín, v závislosti od času objednania a konkrétnej kuriérnej služby. Väčšie lekárne ponúkajú aj viac možností platby, okrem bežnej dobierky či bankového prevodu cez internet banking máte k dispozícii aj platbu platobnou kartou, čo je rýchle a pohodlné.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.61

46 Hodnotení