Aké potraviny na libido sú najlepšie? Tu je 14 tých, ktoré podporujú zvýšenie libida

Libido, čo je pomenovanie pre sexuálny apetítu, môžu muži aj ženy ovplyvniť viacerými spôsobmi. Jedným z tých, ktorý je najviac prirodzený, najjednoduchší a zároveň je možné ho využiť dlhodobo, sú aj potraviny vo vašom jedálničku, ktoré konzumujete každý deň.

Spomedzi všetkých jedál existujú totiž potraviny, ktoré sú na libido vhodné, ale aj tie, ktoré mu skôr škodia. Správne zvolený jedálničke s prevahou potravín, ktoré môžu mať pozitívne účinky na zvýšenie chuti na sex, nie je len o podpore libida, ale aj o celkovom zlepšení sexuálneho života. Mnohé potraviny totiž pomáhajú aj na plodnosť a potenciu.

Čo je libido a aké problémy a príznaky s ním súvisia

Pod pojmom libido sa myslí sexuálny apetít, čiže zjednodušene chuť na sex. Libido je prirodzenou súčasťou biologických pudov a to tak u mužov, ako aj u žien. Väčšina ľudí s ním nemá žiaden problém, hoci u každého je intenzita sexuálneho apetítu a libida individuálna.

Problémy s libidom, hlavne jeho pokles, ovplyvňujú celý sexuálny život. Ide jednak o problém s plodnosťou, hlavne u mužov, ale aj s tým, aby bolo možné si pohlavný styk dostatočne vychutnať, čo sa prejaví hlavne u žien. Navyše, ako je aj všeobecne známe, kvalita pohlavného života má priamy vplyv aj na kvalitu toho osobného a partnerského.

Stoporex® Klasik

 • Efektívna podpora lepšieho stoporenia
 • Prirodzené pôsobenie cez prírodné látky
 • Žiadne nežiaduce účinky

Stoporex Prolong

 • Dlhšia výdrž v posteli a predĺženie erekcie
 • Oddialenie príliš rýchlej ejakulácie
 • 100 % prírodné zloženie látok

Stoporex® Prostate

 • Pre zdravú a fungujúcu prostatu
 • Zloženie iba z prírodných látok
 • Bez vedľajších účinkov

Medzi najčastejšie problémy a prejavy spojené so sexuálnym apetítom patria:

 • zníženie libida u mužov, čo sa prejaví hlavne nižšou chuťou na sex, ale špecificky u mužov aj problémami s kvalitou, tvrdosťou a rýchlym nástupom erekcie
 • zníženie libida u žien, kde medzi najtypickejšie symptómy patria hlavne znížená vzrušivosť a horšie prekrvenie genitálií a tiež pokles chuti na sexuálny styk
 • úplná strata mužského libida, ktorá môže byť sprevádzaná aj zhoršením plodnosti, problémami s ejakuláciou a problémami s dosiahnutím erekcie či orgazmu
 • u žien môžu zas nastať frigidita, čo je nechuť k sexu a k pohlavnému styku, alebo stav zvaný anorgazmia, kedy žena nevie dosiahnuť orgazmus pri pohlavnom styku

POTRAVINY NEVYRIEŠIA VŠETKY PROBLÉMY

Nie všetky poruchy a problémy s libidom a sexuálnym apetítom je samozrejme možné riešiť len potravinami. V prípade ženskej frigidity alebo úplnej straty libida u mužov je potrebné samozrejme osloviť aj lekára, ktorý vie diagnostikovať príčinu aj naindikovať liečbu.

Ktoré potraviny na libido sú najlepšie

Na lepšie fungovanie libida, na podporu prekrvenia pohlavnej sústavy, na stimuláciu hormonálnej hladiny pohlavných hormónov zodpovedných za sexuálny apetít, na to všetko existujú potraviny, suroviny, jedlá aj nápoje, ktoré majú stimulačný účinok.

Toto sú tie, ktoré vám môžu najviac prospieť:

Morské plody: Medzi najznámejšie afrodizikálne potraviny podporujúce sexuálny apetít patria morské plody a dary mora. Ide hlavne o ustrice a krevety, ktoré sú bohaté na aminokyseliny, zinok a selén, ktoré zvyšujú testosterón u mužov.

Ryby a sushi: Zvýšenie libida je možné dosiahnuť aj pravidelnou konzumáciou rýb, hlavne ak ide o losos, tuniaka, makrelu či tresku. Obsahujú totiž veľa omega-3 mastných kyselín a aminokyselín podporujúcich stimuláciu pohlavných orgánov.

Melóny: Ak máte radi toto šťavnaté ovocie, máme pre vás dobrú správu, melóny totiž pomáhajú aj na libido a sexuálny apetít. Obsahujú látky L-Arginín a L-Citrulín z kategórie aminokyselín, ktoré stimulujú lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy.

Granátové jablká: Veľmi podobne funguje aj granátové jablko, ktoré môžete konzumovať v surovom stave, prípadne vo forme džúsu s jeho obsahom. Toto ovocie je dôležité obsahom polyfenolov a antioxidantov prospešných pre cirkuláciu krvi.

Banány: Prehľad ovocia prospešného na libido zakončíme odporúčaním na zaradenie banánov do jedálnička. Tie obsahujú totiž serotonín upokojujúci nervovú sústavu a zároveň draslík, ktorý podporuje lepšie dosiahnutie vyvrcholenia.

Koreniny: Všeobecne známym stimulačným prostriedkom na sexuálny apetít sú aj viaceré druhy korenia. Ide hlavne o zázvor, škoricu, vanilku, šafrán alebo chilli korenie. Zvlášť šafrán pomáha mužom na erekciu a ženám na lepšiu lubrikáciu pošvy.

Vajcia: Podporiť libido a sexuálny apetít u mužov aj u žien môžu tiež vajcia. Pre mužov majú význam v tom, že obsahujú L-Arginín dôležitý pre kvalitnú erekciu, pre ženy zas ponúkajú vitamíny B5 a B6, ktoré sú dôležité pre hormonálnu rovnováhu.

Mäso: Niektoré druhy mäsa môžu mať tiež pozitívny vplyv na sexuálny apetít. Ide hlavne o pečeň pomáhajúcu produkcii testosterónu u mužov, ale aj o hovädzie mäso zvyšujúce dopamín a noradrenalín pre lepšiu vzrušivosť u žien.

Špenát: Pokiaľ ide o zeleninu, medzi najlepšie druhy na podporu sexuálneho apetítu u mužov patrí špenát. Obsahuje totiž veľké množstvo už známeho L-Arginínu zlepšujúceho krvný obeh v genitáliách. Pomáha však aj pri zväčšení prostaty.

Špargľa: Ďalšou zeleninou, tentoraz už prospešnou skôr pre ženy, je špargľa. Tá je dôležitá hlavne preto, že obsahuje veľa vitamínov zo skupiny B, hlavne kyselinu listovú. Vďaka takémuto zloženiu môžu ženy intenzívnejšie prežívať orgazmus.

Zmrzlina: Ak máte radi sladkosti, potešíme vás, že aj tento druh potravy vám môže pomôcť k lepšiemu libidu. Platí to hlavne pre vanilkovú zmrzlinu, ktorá je bohatá na viaceré minerály zvyšujúce sexuálny apetít a prekrvujúce pohlavný systém.

Čokoláda a kakao: Skvelým afrodiziakom je aj čokoláda, ktorá obsahuje aspoň 70 % kakaa. To obsahuje totiž špecifickú zlúčeninu zvanú fenyletylamín a látku zvanú teobromín, ktoré podporujú uvoľňovanie endorfínov a majú stimulačné účinky.

Červené víno: Ak ide o nápoje, zrejme najznámejším afrodiziakom je červené víno a to tak pre mužov, ako aj pre ženy. Okrem toho, že obsahuje resveratrol a veľké množstvo antioxidantov, pomáha aj zvýšiť vzrušivosť na sexuálne dráždenie.

Káva: Stimulačné účinky, či už na nervovú sústavu alebo na cievy a lepší krvný obeh, má aj kofeín a preto nemožno vynechať kávu. Mužom aj ženám pomáha na zlepšenie prekrvenia genitálií, ale aj na lepšiu vzrušivosť pri pohlavnom styku.

KTORÉ POTRAVINY SÚ NA LIBIDO NEVHODNÉ?

Stravovanie môže ovplyvniť libido nielen pozitívne, ale aj negatívne. Medzi nevhodné potraviny, ktorým sa treba vyhnúť, patria u mužov potraviny obsahujúce fytoestrogény, napríklad sója či pivo, všeobecne ide o sladkosti a potraviny s trans-tukmi.

Výživové doplnky a prípravky na libido

V prípade, že by ste chceli podporiť svoj sexuálny apetít a libido ešte výraznejšie, pokojne na to môže použiť aj hotové doplnky výživy a špecializované prípravky. Jedná sa najčastejšie o tabletky, kapsuly a čajoviny obsahujúce rastlinné a prírodné látky.

Tieto prípravky sú určené tak pre mužov, ako aj pre ženy:

Princípom účinku týchto produktov je pôsobenie na prekrvenie pohlavnej sústavy a zvýšenie chuti na sex prostredníctvom stimulácie hladiny pohlavných hormónov

Pokiaľ ide o výhody a benefity, ktoré ponúkajú, najdôležitejšie sú:

 • jednoduché užívanie s dávkovaním dlhodobo a pravidelne každý deň
 • možnosť pôsobenia nielen na aktuálne problémy, ale aj preventívne
 • bezproblémové účinky a minimálne riziko nežiaducich vplyvov

Ak ide o zloženie, štandardne obsahujú tieto prípravky hlavne rastlinné extrakty a výťažky z bylín, ktoré sú známe ako prírodné afrodiziaka. V prípade prípravkov pre mužov je to napríklad kotvičník zemný, ženšen alebo saw palmetto, v prípade produktov určených pre ženy zas žerucha peruánska, damiána alebo muira puama.

Väčšina takýchto produktov je doplnená aj o aminokyseliny, hlavne L-Arginín a L-Citrulín, ktoré podporujú lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy, prípadne o chilli s obsahom kapsaicínu, ktorý má tiež podobné účinky. Obsiahnuté bývajú minerály aj vitamíny.

V prípade čajovín a čajov je zas zloženie jednoduchšie, obvykle len z jednej rastliny. Každopádne, pozitívom týchto doplnkov a prípravkov je maximálne prirodzené pôsobenie na sexuálny apetít a absencia akýchkoľvek syntetických účinných látok. To umožňuje aj dlhodobejšie užívanie bez rizík kontraindikácií a nežiaducich účinkov.

Stoporex® Klasik

 • Efektívna podpora lepšieho stoporenia
 • Prirodzené pôsobenie cez prírodné látky
 • Žiadne nežiaduce účinky

Stoporex Prolong

 • Dlhšia výdrž v posteli a predĺženie erekcie
 • Oddialenie príliš rýchlej ejakulácie
 • 100 % prírodné zloženie látok

Stoporex® Prostate

 • Pre zdravú a fungujúcu prostatu
 • Zloženie iba z prírodných látok
 • Bez vedľajších účinkov

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na libido

Ak sa rozhodnete zakúpiť spomínané tabletky, kapsuly a čajoviny, môžete ich nájsť v niektorých eshopoch, ale hlavne v lekárňach. Tam je totiž najlepší výber a aj odbornejšia úroveň služieb. Výhodou je, že využiť môžete nielen kamenné lekárne.

Keďže ide o produkty bez predpisu, objednať si ich môžete aj v tých internetových:

 • v tomto prípade ušetríte hlavne čas, nákup spravíte aj z domu
 • zároveň je to výhodnejšie, ceny v online lekárňach sú zvyčajne nižšie
 • nemusíte mať ani hotovosť, platiť sa dá totiž aj vopred a bezhotovostne
 • pre dodanie netreba nikam ísť, kuriér vám doručí zásielku domov

Tak, ako aj v prípade kamenných lekární, aj v tých internetových máte na výber viacero značiek či prevádzok. Oplatí sa však nakupovať hlavne v tých známejších, ktoré sú na trhu dlhšiu dobu, napríklad ako je dr. max, majú totiž obvykle širší sortiment.

Tam však ich benefity nekončia, ich skúsenosti sa totiž prejavia aj pri zákazníckom servise. V praxi to znamená lepší výber kuriérnych služieb, vďaka čomu môžete mať doma prípravky aj do 24 až 48 hodín, širšom výbere možností platby, napríklad aj platobnou kartou, jednoduchšou objednávkou bez zdĺhavej registrácie či vernostnými akciami a zľavami.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.60

25 Hodnotení