Aký jedálniček má diéta Štefana Margitu a čo uvádzajú recenzie na základe skúseností?

Aký jedálniček má diéta Štefana Margitu a čo uvádzajú recenzie na základe skúseností?

Medzi diéty, ktoré síce nepatria medzi najznámejšie, ale ktoré podľa skúseností a recenzií prinášajú pomerne viditeľné výsledky na chudnutie, je aj diéta Štefana Margitu. Ide o známeho operného speváka, ktorý dokázal týmto spôsobom schudnúť až 12 kg.

Základom diéty je prísny jedálniček, ktorý je založený na presnom stravovaní počas 7 dní a to spôsobom konzumácie 3 jedál denne. V rámci diéty sú potraviny vymedzené množstvom, ale aj také, ktoré je možné jesť bez nejakých väčších obmedzení, hlavne ak ide o zeleninu a ovocie. Po skončení diéty však hrozí jojo efekt, takže na to si treba dať viac pozor.

Čo je diéta Štefana Margitu, aké má pozitívne efekty a aké má negatíva a riziká

Diéta podľa Štefana Margitu spočíva v intenzívnom chudnutí počas 7 dní, kedy sa dodržiava presný jedálniček. Cieľom diéty je podporiť metabolizmus a trávenie a to kombináciou pitného režimu a niektorých typov jedál. Zároveň sa niektoré suroviny obmedzia.

Podľa samotného autora diéty je tento spôsob z hľadiska chudnutia veľmi efektívny a opakovaním tohto 7 dňového jedálnička prišlo k schudnutiu až o 12 kilogramov a to počas 5  mesiacov diéty. Ide o efektivitu, ktorá je mierne nadpriemerná a zároveň hlavnou výhodou diéty. Na druhú stranu treba však povedať, že diéta má aj viacero nevýhod.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Niektoré sú menej, iné zas viac závažné, no počas diéty s nimi počítajte:

 • diéta je založená na vážnom obmedzení príjmu potravy z hľadiska objemu, vďaka zníženiu príjmu bielkovín dochádza k oslabeniu výkonnosti tela
 • problémom je absencia štandardných raňajok, pitie iba čisto kávy je vážnym rizikom z hľadiska tráviacej sústavy a pre vznik žalúdočných vredov
 • na druhú stranu, niektoré obedy a večere obsahujú zas neobmedzené množstvo určite suroviny, čo môže viesť k riziku prejedania sa a spomalenia chudnutia
 • veľké je aj riziko jojo efektu, najmä po skončení diéty má telo niektorých živín a látok viditeľný nedostatok, čo môže viesť k pocitu nadmerného hladu

Problémom diéty je, že aby ste prišli k výsledku intenzívnejšieho schudnutia, musíte ju držať dlhodobo. To môže, hlavne vo svetle spomínaných mínusov, viesť aj k vážnemu oslabeniu organizmu. Lepšie je preto diétovať s prestávkami, no tu zas hrozí jojo efekt.

DIÉTA NIE JE VHODNÁ PRE KAŽDÉHO

Podobne, ako aj v prípade iných redukčných diét, ani táto diéta nie je určená pre každého človeka. Nesmú ju držať deti a mladiství do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy a na pozore by sa mali mať seniori vo vyššom veku či ľudia s ochoreniami tráviacej sústavy.

Aké princípy má diéta Štefana Margitu

Diéta Štefana Margitu predstavuje z hľadiska chudnutia naozaj veľmi intenzívny program, ktorého cieľom je rapídne zníženie hmotnosti. Aby ste tento cieľ dosiahli, treba sa držať troch základných princípov a pravidiel diéty, ktoré viditeľne zvyšujú jej efektivitu.

Toto sú tri najdôležitejšie zásady, ktorých sa držte:

Vylúčenie potravín a surovín: Základom diéty je vyradenie niektorých typov jedál, potravín, surovín a spôsobu ich prípravy. Vyvarovať sa treba vyprážaným jedlám, obmedziť treba soľ a korenie, vylúčiť treba aj sladkosti a cukry a taktiež údeniny. Rovnako tak sa obmedzujú niektoré mliečne výrobky, napríklad majonéza alebo tučné syry.

Len tri jedlá denne: Na rozdiel od mnohých iných diét, ktoré sú založené na čo najväčšom počte jedál počas dňa, ale v menších porciách, je diéta Štefana Margitu založená na princípe iba troch jedál denne. Vynechávajú sa olovrant a desiata, raňajky sú tiež obvykle veľmi úsporné. Vďaka tomuto princípu je chudnutie v prvé dni viditeľné.

Pitný režim: Veľmi dôležitou súčasťou diéty je samozrejme aj pitný režim. Základom je káva ako stimulant metabolizmu, trávenia aj spaľovania tukov, na druhú stranu, alkohol treba vynechať úplne. Piť treba tiež veľa vody a nesladených minerálok, v tomto je diéta naozaj prospešná, nakoľko dostatočné zavodnenie organizmu je zdravé.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Vhodné a nevhodné jedlá a nápoje pre diétu Štefana Margitu

Ak ide o jedálniček pre diétu Štefana Margitu, ten je zložený z raňajok, obedu a večere a to počas celého týždňa. Po skončení týždňa sa jedálniček znova opakuje ďalších 7 dní. Opakovať ho môžete dovtedy, kým neschudnete na požadovanú hmotnosť.

Tu je prehľad jednotlivých jedál a potravín podľa dní:

1. deň

V prvý deň diéty Štefana Margitu na raňajky pijete čiernu kávu a to bez cukru alebo mlieka, objem nie je obmedzený. Na obed máte varené vajce a dusený špenát bez obmedzenia. Na večeru grilovaný steak, ovocie a hlávkový šalát bez obmedzenia.

2. deň

V druhý deň začínate raňajky znova kávou, tento krát už si ale môžete dať aj rožok. Na obed si doprajte steak s ovocím a znova s hlávkovým šalátom bez obmedzenia. Večera je tentoraz fádna, obsahuje kvalitnú šunku, nemáte však obmedzenie objemu.

3. deň

V tretí deň diéty sú raňajky rovnaké, ako v predošlý deň, takže znova káva a rožok. Na obed máte 2 varené vajcia a k nim rajčiny a šalát v neobmedzenom množstve. Aj v tento deň pozostáva večera z kvalitnej šunky, znova bez nejakých limitov.

4. deň

Pokiaľ ide o štvrtý deň diéty Štefana Margitu, pokračuje sa v štýle predošlých raňajok. Na obed máte 1 varené vajíčko, k tomu dusenú mrkvu a k tomu ementál bez obmedzenia. Na večeru si môžete dať biely jogurt a k tomu ako prílohu ovocie.

5. deň

Piaty deň prináša do raňajok konečne potrebnú zmenu, máte strúhanú mrkvu s citrónom a k tomu kávu. Na obed si treba dať rybu na vode s rajčinami, čo je značne diétne. Deň zakončíte s jedným grilovaným steakom a hlávkovým šalátom.

6. deň

Šiesty deň diéty znamená návrat k raňajkám v podobe 1 rožku a 1 kávy bez mlieka a cukru. Na obed si dáte čisto iba mäso a to v podobe grilovaného kuraťa. Na večeru máte 2 varené vajíčka s bielkom aj žĺtkom a k tomu ako prílohu surovú mrkvu.

7. deň

V posledný deň si dajte na raňajky iba čaj s citrónom, žiadnu tuhú stravu. Obed pozostáva z ovocia, bez ohľadu na druh a to v akomkoľvek množstve. Ak ide o večeru, tu si môžete vybrať ľubovoľné jedlo z niektorého z predchádzajúcich dní.

POZOR NA JOJO EFEKT, JE RIZIKOM

Vzhľadom na to, že táto diéta drastickejším spôsobom zasahuje do jedálnička, hrozí pri návrate „do starých koľají“ intenzívny a viditeľný jojo efekt. Ak sa mu chcete vyvarovať, treba si dlhodobo osvojiť aspoň niektoré princípy diéty týkajúce sa jedál.

Prečo vyskúšať aj Keto diétu

Hoci diéta Štefana Margitu má v oblasti chudnutia jednoznačne efekt, je z viacerých iných pohľadov trocha problémovejšia, hlavne ak ide o jej dlhodobú udržateľnosť a rovnováhu všetkých živín. Práve preto sa oplatí skúmať aj iné možnosti, napríklad Keto diétu.

V prípade tejto diéty sú princípy mierne odlišné, toto sú jej vlastnosti:

 • cieľom diéty je navodenie stavu ketózy v organizmu, čo je označenie pre taký stav, kedy telo nespaľuje primárne cukry, ale tuky, čo pomáha chudnutiu
 • aby ste organizmus do stavu ketózy dostali, je potrebné obmedziť príjem sacharidov a tukov a naopak, treba zvýšiť v jedlách počas dňa zastúpenie bielkovín
 • nemenej dôležitý je aj pohyb, ktorý síce nie je pre chudnutie nevyhnutný, je však prospešný pre telo, hlavne kardiovaskulárny systém a tiež trávenie
 • benefitom diéty je, že sa kladie zvýšený dôraz na konzumáciu zeleniny, vďaka čomu dochádza k zvýšeniu príjmu vlákniny a teda k podpore metabolizmu

Z hľadiska jedálnička je diéta pomerne jednoduchá, to isté platí aj z hľadiska jej fyziologického fungovania. Má tiež viaceré pozitívne vplyvy na zdravie, najmä ak ide o krvný tlak, cholesterol alebo podporu trávenia. To sú plusy, ktoré si treba ceniť.

Čo sa týka možných mínusov Keto diéty, nie je ich našťastie príliš veľa. Diéta nie je vhodná pre deti, ženy počas tehotenstva a dojčenia a rovnako tak môžu mať problém ľudia s niektorými metabolickými ochoreniami. Ak ide o seniorov, tí môžu diétu dodržiavať, na druhú stranu, ak sú vo veku od 65 rokov, nech sa radšej najskôr poradia s lekárom.

Výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Čoraz väčšia popularita Ketogénnej diéty bola dôvodom, prečo vznikol špeciálny program značky KetoMix. Ide o eshop, ktorý je zameraný na potraviny, produkty a rôzne prípravky určené špeciálne pre Keto diétu. Cieľom je efektivita a jednoduchosť diéty.

Program tak ponúka komplexný sortiment a naozaj veľmi široký výber:

V ponuke nájdete tak potraviny v podobe hlavných jedál a polievok, ako aj sladkosti a pochutiny na proteínovom základe, ale aj doplnky výživy s obsahom L-Karnitínu

Pre užívateľov a záujemcov o diétu má program tieto benefity a plusy:

 • kvalitné zloženie všetkých potrebných látok a živín, ktoré je vyvážené
 • jednoduchá príprava jedál aj nápojov, obvykle netrvá viac ako 5 minút
 • komplexný jedálniček počas celého dňa, ktorý si zostavíte na mieru

Čo sa týka jednotlivých produktov, viete si ich zakúpiť individuálne, no aj v rámci komplexných balíčkov. Tie sú k dispozícii buď podľa toho, ako vysokú máte nadváhu a koľko teda potrebujete schudnúť, alebo podľa časového obdobia. Na jeden krát si tak môžete zakúpiť balíčky na 7 dní, 2 týždne, 21 dní alebo aj na celý mesiac vopred.

Základom sortimentu sú proteínové potraviny, najmä v podobe polievok, kaší, cestovín, omeliet, pečiva a proteínových tyčiniek. K tomu si viete nakombinovať aj palacinky, nátierky, chipsy, sušené mäso, dresingy, omáčky, dezerty či dokonca proteínové sladkosti.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

V ponuke sú aj nápoje a kokteily na jednoduché a rýchle zarobenie s vodou, kde máte výber viacerých príchutí od banánovej až po čokoládovú. Pre tých, čo chcú chudnutie ešte viac podporiť, sú k dispozícii kapsuly a tabletky s obsahom aminokyseliny L-Karnitín. Všetky tieto prípravky a produkty sú z hľadiska bezpečnosti a užívania bezproblémové.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

V prípade, že vás viac zaujala Ketónová diéta a chceli by ste ju vyskúšať v praxi práve prostredníctvom programu KetoMix, všetky spomínané produkty a potraviny viete kúpiť na jednom mieste a to v oficiálnom eshope tejto značky www.ketomix.sk.

Pre užívateľov má online spôsob nákupu viacero výhod a benefitov:

 • nemusíte osobne nikam chodiť, nákup aj doručenie vybavíte doma
 • objednávku zrealizujete cez tablet, počítač, notebook alebo aj smartfón
 • platiť nemusíte iba v hotovosti kuriérovi, viete si zvoliť aj online platbu
 • k dispozícii máte iba originálne produkty a so zárukou najlepšej ceny

Navyše, pri väčšej objednávke, hlavne ak pôjde o balíčky na dlhšie obdobie, získate bez väčších problémov aj dopravu zdarma, čo znamená dodatočnú úsporu. Výrobca garantuje dodanie do 3 pracovných dní, na výber máte viacero dopravných spoločností.

Plusom je aj to, že ani pri tom najväčšom balíčku neprekročí jeho hmotnosť 5 kilogramov, nemusíte sa teda báť žiadnych veľkých škatúľ. Platiť môžete na dobierku, ale aj cez internet a to buď bankovým prevodom, alebo aj platobnou kartou online, čo je najpohodlnejšie. K dispozícii máte aj hotlinku pre prípadné otázky alebo ďalšie konzultácie.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.65

26 Hodnotení