Najlepšie ponuky na nákup

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
6,49 €
Do obchodu
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
6,17 €
Do obchodu

Cítite vyčerpanosť, únavu, úzkosť alebo podráždenosť? Máte problém so svalovými kŕčmi a poruchami spánku? Uvedené príznaky môžu mať súvislosť aj s nedostatkom horčíka a vitamínu B6. Obe tieto látky sú dôležité pre dospelých aj pre deti a práve na tento cieľ sa zameriava voľne dostupný liek MAGNE-B6, ktorý má formu tabletky.

Jeho obsahom sú totiž ako účinné látky horčík aj vitamín B6 a to v dostatočnej koncentrácii pre pôsobenie na všetky negatívne prejavy ich nedostatku v organizme. Ako MAGNE-B6 funguje, aké má účinky v praxi a či je určený aj pre tehotné, to prezradí táto recenzia.

Výrobca a pôvod

Za značkou tabliet MAGNE-B6 je známa farmaceutická spoločnosť Sanofi, držiteľom rozhodnutia o registrácii lieku na našom trhu je spoločnosť Sanofi-aventis Slovakia. Sanofi je známou medzinárodnou farmaceutickou skupinou so sídlom vo francúzskom Paríži.

Spoločnosť sa zaoberá tak voľno predajnými liekmi, ako aj vakcínami, liekmi na vzácne ochorenia a vývojom nových a inovatívnych liekov pre rôzne oblasti zdravia. Na našom trhu má firma široké portfólio produktov a liečiv, či už ide napríklad o sirupy na podráždené hrdlo, tabletky na uvoľnenie kŕčov, sirupy na suchý aj vlhký kašeľ a aj rôzne výživové doplnky.

Zloženie, účinné látky a vzhľad MAGNE-B6

Nakoľko sú tabletky MAGNE-B6 zamerané na doplnenie horčíku a vitamínu B6 do tela, práve tieto dve zložky predstavujú základ ich účinných látok. Nachádzajú sa tu v špeciálnej forme liečiv, pričom vitamín B6 je v tabletkách ako pomocná látka pre horčík.

Celkové zloženie lieku pozostáva z nasledovných látok a ich koncentrácie:

 • Dihydrát magnéziumlaktátu: Prvou účinnou látkou je minerál horčík a to vo forme dihydrát magnéziumlaktátu, ktorého je v jednej tabletke 470 mg. Horčík je druhým najdôležitejším katiónom v tele a je súčasťou viacerých metabolických procesov, pričom jeho prítomnosť je nevyhnutná pre všetky bunky. Nedostatok horčíka sa prejaví aj na fungovaní organizmu.

Okrem toho, že je dôležitý pre udržanie zdravia pri fyzickej námahe, napríklad znižuje nervovosvalový prevod a nervovú dráždivosť, vplýva aj na znášanie psychickej záťaži. Ovplyvňuje vitalitu a únavu, ospalosť, podráždenosť či úzkosť. Nízka hladina horčíka v tele má negatívny vplyv aj na tŕpnutie, kŕče svalov, kŕče tráviaceho traktu a búšenie srdca.

 • Pyridoxíniumchlorid: Druhou účinnou látkou, ktorá má dopĺňať účinky horčíka, je vitamín B6. Ten sa nachádza v tabletkách MAGNE-B6 v menšom množstve, konkrétne v objeme 5 mg a vo forme zvanej pyridoxíniumchlorid. Vitamín sa v kombinácii s horčíkom vyskytuje pomerne často aj v iných prípravkoch a to aj z dôvodu jeho lepšej absorpcie.

Samotný vitamín B6 taktiež pomáha na svalové kŕče a zníženie únavy či vyčerpania, okrem toho je dôležitý aj pri tvorbe energie, uvoľnení svalov, mineralizáciu kostí, syntézu mastných kyselín, metabolizmus bielkovín a glukózy a tiež na premenu tukov na energiu. Taktiež sa podieľa aj na vyrovnanie hladiny hormónov a vplýva na nervy a červené krvinky.

 • Ďalšie látky a zložky: Ako doplnkové látky k hlavným účinným zložkám sú v tabletkách prítomné aj niektoré iné pomocné látky. Konkrétne ide o sacharózu, kaolín, arabskú gumu, karbomér, mastenec, magnéziumstearát, karnaubský vosk a oxid titaničitý. Tieto zložky sú bežne využívané vo farmaceutickom priemysle a aj iných liekoch a prípravkoch.
FILMOM OBALENÉ TABLETY

MAGNE-B6 má formu filmom obalených tabliet v klasickom blistri. Tabletky sú bielej farby, sú určené k perorálnemu podaniu a užívajú sa v celosti bez rozhryzenia. Vzhľadom na ich veľkosť je lepšie užívať ich po jednej a zapiť dostatočným množstvom vody.

Dávkovanie a užívanie MAGNE-B6

Tabletky sú určené na perorálne užitie. Množstvo je závislé od toho, či ide o užívanie u detí alebo u dospelých. Hneď, ako dosiahnu hodnoty horčíka v krvnom sére dostatočnú hladinu, užívanie lieku treba ukončiť.

 • Odporúčaná denná dávka pre dospelých je 6 až 8 tabliet rozdelených na 2 až 3 krát
 • Deti vo veku nad 6 rokov majú nižšie dávkovanie, podáva sa 10 až 30 mg / kg / deň, napríklad 20 kg dieťa má užiť 4 až 6 tabliet rozdelených na 2 až 3 krát

Dodržiavajte tak dávkovanie pre jednotlivé skupiny, ako aj maximálnu dennú dávku s ohľadom na hmotnosť. Nadmerné užitie tabliet totiž môže v istých prípadoch spôsobiť problémy, napríklad znižuje tlak. Pri normálnej funkcii obličiek však predávkovanie nehrozí. Tabletky sa užívajú počas jedla alebo po ňom, nezapíjajte ich mliekom a minerálkou.

Uchovanie a skladovanie MAGNE-B6

MAGNE-B6 sú tabletky bez špeciálnych nárokov na skladovanie alebo uchovávanie. Podobne, ako aj iné podobné tabletky, aj v tomto prípade platí, že by ste ich mali skladovať v pôvodnom obale a mimo dohľadu a dosahu detí.

Okrem toho sa držte aj týchto odporúčaní:

 • liek skladujte na suchom a tmavom mieste mimo priame slnko
 • nevystavujte tabletky teplotám mimo rozsah 15 až 25°C
 • liek spotrebujte najneskôr do dátumu exspirácie na obale
 • nespotrebované tabletky nevyhadzujte, ale vráťte do lekárne
MAGNE-B6: cena, účinky, dávkovanie, zloženie a užívanie
 • Zlepšenie mentálneho zdravia
 • Vplyv na pohybovú sústavu
 • Zvýšenie vitality
6,49 €
Do obchodu

Účinky, indikácie a použitie MAGNE-B6

Výrobca priamo neudáva konkrétne indikácie a účinky lieku MAGNE-B6, v príbalovom letáku spomína len príznaky nedostatku horčíka a vitamínu B6. Doplnením týchto dvoch látok preto logicky vzniká vplyv na tieto príznaky a problémy.

Horčík a vitamín B6 majú vplyv na viacero oblastí, toto sú tie najvýznamnejšie:

Vplyv na pohybovú sústavu

Ak máte svalové kŕče alebo pociťujete tŕpnutie v končatinách, môže ísť o jeden z typických dôsledkov nedostatku horčíka a vitamínu B6. Toto je teda prvá oblasť, kde vám môže užívanie lieku MAGNE-B6 pomôcť a ako aj ukazujú skúsenosti užívateľov, práve na kŕče veľkých a malých svalov tabletky pomáhajú s veľmi rýchlym účinkom.

Zvýšenie vitality

Druhou oblasťou, kde môže mať pravidelné užívanie MAGNE-B6 pozitívne vplyvy, je oblasť celkovej fyzickej a psychickej vitality. Nedostatok horčíka môže vyústiť k poruchám spánku, únave, ospalosti a celkového poklesu vitality a poklesu energie. Pokiaľ sa s týmito problémami stretáte už dlhšiu dobu, zvážte doplnenie horčíka touto formou.

Zlepšenie mentálneho zdravia

Nízka hladina horčíka a vitamínu B6 má negatívny vplyv nielen na fyzické, ale aj mentálne zdravie a stav organizmu. Nedostatok týchto látok má súvislosť s nervozitou, podráždenosťou a úzkosťou. Tá sa prejavuje následne aj fyziologicky, najčastejšie nadmerným búšením srdca a kŕčmi tráviacej sústavy. Užívanie MAGNE-B6 vám môže vďaka horčíku pomôcť.

SPRÁVNE UŽÍVANIE A DÁVKOVANIE

Nielen nedostatok horčíka  a vitamínu B6, ale aj nadbytok týchto látok môže spôsobovať problémy. Napríklad nadmerné a chronické užívanie vitamínu B6 môže spôsobiť nezápalové ochorenia nervov, zhoršenie polohovej citlivosti a problémy koordinácie.

Nežiaduce a vedľajšie účinky MAGNE-B6

Tak, ako aj iné lieky, aj v prípade užívania tabliet MAGNE-B6 môžu nastať niektoré vedľajšie a mimovoľné vplyvy. Nemusia sa ale prejaviť u všetkých a všeobecne platí, že tabletky sú veľmi dobre znášané, základom je dodržiavanie dávkovania.

Príbalový leták spomína nasledovné možné vedľajšie účinky:

 • veľmi zriedkavo sa môžu vyskytnúť alergické reakcie na pokožke, najčastejšie ide o výskyt kožných vyrážok na rôznych miestach tela
 • druhou kategóriou sú problémy tráviaceho a zažívacieho charakteru, nevoľnosti, bolesti brucha a hnačky, objaviť sa môže aj dávenie a pokles krvného tlaku

Kontraindikácie a možné interakcie MAGNE-B6

MAGNE-B6 nemôžete užívať v prípade alergie na ktorúkoľvek látku z obsahového zloženia lieku, rovnako tak v prípade ťažkého poškodenia funkcie obličiek alebo Parkinsonovej chroby. Problémom môže byť aj neznášanlivosť na niektoré cukry.

Pozor si treba dať aj na ďalšie kontraindikácie a situácie:

 • ak okrem nedostatku horčíka trpíte aj nedostatkom vápnika, musíte najskôr upraviť hladinu horčíka a až potom vápnika
 • v tehotenstve sa môže podávať MAGNE-B6 len v nevyhnutnom prípade len pod dozorom lekára, to isté platí aj pre dojčenie
 • súčasné s horčíkom nie je možné užívať niektoré látky a prípravky, napríklad liek Levodopa a lieky s obsahom fosforečnanov a solí vápnika
 • ak budete užívať spolu s MAGNE-B6 aj antibiotiká s obsahom tetracyklínov, dodržujte odstup aspoň 3 hodín pred podaním horčíka

Balenie a cena MAGNE-B6

Prípravok MAGNE-B6 je u nás zaregistrovaný v tomto konkrétnom variante len s ponukou jedného balenia, ktoré obsahuje 50 tabliet. Iné balenia neboli uvedené na trh, čo je vzhľadom k dávkovaniu trocha nevýhoda, nakoľko pri užívaní napríklad 6 až 8 tabliet denne vám balenie tabliet vydrží nanajvýš 7 dní.

Ak ide o ceny, tu je prehľadné porovnanie cien v lekárňach:

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
  6,49 €
  Do obchodu
  • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
  • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
  • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
   6,17 €
   Do obchodu

   Na druhú stranu, aj na základe odporúčaní výrobcu o dobe užívania nie je veľkosť balenia s 50 tabletkami až tak zásadným problémom. V prípade, že trpíte len bežným poklesom hladiny horčíka či vitamínu B6, užívanie MAGNE-B6 by nemalo byť príliš dlhodobé.

   Kde kúpiť MAGNE-B6

   Tabletky MAGNE-B6 sú registrovaným a schváleným liekom, ktorý sa dá kúpiť bez receptu alebo nutnosti predošlého lekárskeho vyšetrenia. Nakoľko je však dôležité, aby ste liek neužívali nadmerne, keďže by to mohlo spôsobiť predávkovanie horčíkom, zvážte možnosť vyšetrenia u lekára s cieľom stanovenia konkrétnych hodnôt.

   Tabletky viete kúpiť tak v klasickej kamennej lekárni, ako aj v tej internetovej. Rozdiel môže byť v cene, ale oveľa viac v pohodlnosti nákupu. Internetové lekárne fungujú veľmi obdobne ako klasické eshopy, čiže celý proces vybavíte za pár minút a bez časového zdržania.

   LIEK K DISPOZÍCII SKLADOM

   Nezanedbateľnou výhodou nákupu lieku MAGNE-B6 je istota, že v prípade internetovej lekárni bude k dispozícii skladom, čiže na okamžité odoslanie. Nakoľko je značka pomerne dosť populárna, v niektorých kamenných lekárňach môže byť vypredaná a nedostupná.

   Online objednávka, doprava a doručenie

   Ak zvažujete nákup MAGNE-B6 online, nasledujúce informácie sú určené práve pre vás. Kúpa prebieha veľmi jednoducho a väčšie lekárne, napríklad ako Dr. Max, ju majú zvládnutú na úrovni. Žiadne zbytočné čakanie a veľmi rýchle dodanie až k vám domov.

   Tu je v stručnosti popísaný postup objednávky:

   • Nájdite balenie MAGNE-B6 a vložte ho do online košíka
   • Vyberte si spôsob platby, napríklad kartou
   • Zvoľte typ dopravy, obvykle konkrétnu kuriérsku službu
   • Vyplňte údaje a adresu dodania a objednávku odošlite

   Väčšina internetových lekární odosiela lieky do 24 hodín od objednávky alebo od jej zaplatenia, u vás teda v ideálnom prípade môžete liek MAGNE-B6 prevziať do 48 hodín. platiť sa dá vopred aj na dobierku, v závislosti od toho, ktorú lekáreň si vyberiete. Doručenie je cez kuriérsku službu rovno k vám domov, nikam nemusíte chodiť.

   MAGNE-B6: cena, účinky, dávkovanie, zloženie a užívanie
   • Zlepšenie mentálneho zdravia
   • Vplyv na pohybovú sústavu
   • Zvýšenie vitality
   6,49 €
   Do obchodu

   Najčastejšie otázky

   Problémy s nedostatkom horčíka alebo vitamínu B6 sú v dnešnej spoločnosti dosť časté a nie sú ničím neobvyklým. Prípravky ako MAGNE-B6 sú teda populárne a s tým súvisí nielen záujem o ich kúpu, ale aj niektoré praktické záležitosti týkajúce sa napríklad užívania, účinkov v praxi alebo dávkovania.

   Prinášame preto najviac kladené otázky a ich odpovede na ne:

   Ako dlho je potrebné tabletky MAGNE-B6 užívať?

   Príbalový leták uvádza, že užívanie MAGNE-B6 by malo byť dovtedy, kým hodnoty horčíka v krvnom sére nedosiahnu normálnu hladinu. Zároveň platí aj to, že ak sa vaše problémy do jedného mesiaca od začiatku užívania nezlepšia, treba vyhľadať lekára.

   Hrozí pri užívaní lieku predávkovanie? Ako sa prejaví?

   Ak budete užívať MAGNE-B6 podľa odporúčaného dávkovania, negatíva z predávkovania vám nehrozia. Výnimkou je situácia, ak by bola narušená zdravá činnosť obličiek, vtedy nastávajú nevoľnosti, dávanie, útlm organizmu a pokles krvného tlaku.

   Môžu MAGNE-B6 užívať aj deti? Sú v tomto prípade nejaké podmienky?

   Áno, tabletky sú určené tak pre dospelých, ako aj pre deti. Výrobca v príbalovom letáku odporúča užívanie pre deti s podmienkou veku nad 6 rokov. Dôležitý je však nielen vek, ale aj hmotnosť, tu je odporúčaná minimálna hmotnosť aspoň 20 kg.

   Pomáha liek napríklad aj na bolesti hlavy alebo migrénu?

   Výrobca priamo neudáva v rámci indikácii alebo oblastí účinkov, že by mali tabletky MAGNE-B6 pomáhať aj na migrénu alebo bolesti hlavy. Skúsenosti niektorých užívateľov však ukazujú, že im užívanie prípravku pomohlo aj na zmiernenie migrény.

   Skúsenosti s tabletkami MAGNE-B6

   MAGNE-B6 je známym liekom, ktorý patrí medzi najviac obľúbené prípravky vo svojej kategórii, čiže na zvýšenie hladiny horčíka a vitamínu B6 a na riešenie príznakov a problémov spojených s ich nedostatkom. Užívatelia si najviac chvália účinky na svalové kŕče v nohách, ale aj na celkové upokojenie.

   Niektorí ľudia oceňujú aj pôsobenie na už spomínané zmiernenie migrény alebo jej prevenciu, taktiež aj na spánkové problémy. Liek je pozitívne hodnotený aj proti únave a to hlavne u detí, pôsobí aj na psychickú vitalitu.

   MAGNE-B6: cena, účinky, dávkovanie, zloženie a užívanie
   • Zlepšenie mentálneho zdravia
   • Vplyv na pohybovú sústavu
   • Zvýšenie vitality
   6,49 €
   Do obchodu

   Menším mínusom je úzky výber veľkosti balení, nakoľko MAGNE-B6 je na trhu k dispozícii len s obsahom 50 tabliet a pre celomesačné užívanie treba zakúpiť 4 ž 5 balení. Pomer ceny a počtu tabliet je však dobrý a ak si zakúpite viacero balení naraz, môžete napríklad z internetových lekární získať dopravu zdarma.

   Zhodnotenie

   Ak máte kŕče v nohách, spánkové problémy alebo cítite celovú nervozitu a únavu v organizme v dôsledku nedostatku horčíku, MAGNE-B6 je presne tým prípravkom, ktorý by vám mohol pomôcť. Skúsenosti užívateľov sú veľmi pozitívne.

   Liek zároveň prináša aj niekoľko zaujímavých benefitov:

   • tabletky sú voľno predajné, kúpite si ich teda bez predpisu
   • liek má nadpriemerný pomer ceny a účinnosti
   • užívanie je možné aj pre deti nad 6 rokov a nad 20 kg
   • dávkovanie si viete nastaviť v rámci limitov podľa potreby

   Spomínaná absencia väčších balení je mínusom len na prvý pohľad, viac ako mesiac aj tak väčšina ľudí MAGNE-B6 užívať nemusí. Veľmi dobré účinky a spokojnosť najmä v rámci svalových kŕčov, nespavosti, vitality a nervozity sú dobrý dôvod na kúpu.

   Ak vás prípravok oslovil, na výber máte kúpu v online lekárni alebo v klasickej kamennej lekárni. Ani jedna cesta nie je zlá, avšak ak chcete mať istotu, že tabletky budú hneď na sklade a zároveň chcete ušetriť nejaký ten čas aj financie, kúpa v internetovej lekárni je efektívnejšia, pohodlnejšia a rýchlejšia.

   MAGNE-B6: cena, účinky, dávkovanie, zloženie a užívanie
   • Zlepšenie mentálneho zdravia
   • Vplyv na pohybovú sústavu
   • Zvýšenie vitality
   6,49 €
   Do obchodu
   FARMAKOLOGICKÉ UPOZORNENIE

   MAGNE-B6 je voľno predajný liek s obsahom účinných látok dihydrát magnéziumlaktátu a pyridoxíniumchlorid. Počas užívania dodržiavajte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred užívaním si prečítajte príbalový leták, v prípade nejasností sa informujte u lekárnika alebo vášho lekára. Neužívajte po dátume exspirácie a nepoužitý liek vráťte do lekárne.

   MAGNE-B6: Tablety na stres, únavu, svalové kŕče, nervy, podráždenosť a úzkosť
   Počet hlasov: 35 Priemer:4.5 (90.29%)
    Odporúčame
    Prečítajte si tiež
    Vaše postrehy
    Komentáre
    Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    *