Zinkosel: Vitamíny a minerály s účinkami na imunitu, kožu, vlasy aj proti únave

Zinkosel: Vitamíny a minerály s účinkami na imunitu, kožu, vlasy aj proti únave
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Zinkosel je zaujímavým vitamínovým a minerálovým prípravkom so širokým pôsobením, ktorý môžu užívať dospelí, deti, tehotné ženy aj ženy počas dojčenia. Jedná sa o výživový doplnok, ktorý sa hodí pri zvýšenej záťaži organizmu, pri vystavení vlasov, kože a nechtov negatívnym vplyvom a aj vtedy, ak chcete podporiť svoju obranyschopnosť.

Prípravok má podobu tabliet určených na perorálne užitie, pričom jeho výhodou je, že neobsahuje lepok, takže riziko alergickej reakcie je minimálne. Táto recenzia vám Zinkosel ukáže tak z hľadiska dávkovania, ceny, výberu balení ako aj z pohľadu skúseností.

Výrobca a pôvod

Produkt Zinkosel je súčasťou portfólia českej spoločnosti PRO.MED.CS Praha, ktorá je poprednou nezávislou farmaceutickou spoločnosťou v krajine. Ide o seriózneho producenta s vlastným vedecko-výskumným zázemím s dennou produkciou 2 miliónov kusov.

Spoločnosť pôsobí nielen na domácom trhu, ale svoje lieky, voľne dostupné výživové doplnky a iné farmaceutické produkty vyváža až do 27 krajín v Európe aj Ázii. Firma má širokú ponuku prípravkov, či už ide o vitamínové doplnky alebo špecializované produkty pre tráviacu, kardiovaskulárnu, pohybovú, nervovú alebo kryciu sústavu a zdravie organizmu.

Zloženie, účinné látky a vzhľad

Tabletky Zinkosel patria medzi vitamínovo-minerálové prípravky, nakoľko ich účinné látky sú práve tohto pôvodu. Ide o výživový doplnok obsahujúci dva veľmi dôležité minerály zinok a selén spolu s vitamínmi C a E, ktoré majú významné antioxidačné pôsobenie.

Tu sú všetky účinné látky nachádzajúce sa v tabletkách s popisom ich pôsobenia:

 • Vitamín C: Prvou účinnou zložkou je vitamín C, čo je známy antioxidant a stimulant výživy. Ide o vitamín rozpustný vo vode, ktorého najbohatším zdrojom je ovocie, hlavne citrusového typu. V prípravku Zinkosel sa vitamín nachádza kvôli antioxidačnému pôsobeniu proti voľným radikálom, ale aj pre podporu tvorby kolagénu a na zvýšenie vitality.
 • Vitamín E: Druhým antioxidantom, ktorý je obsiahnutý v prípravku Zinkosel, je vitamín E. ten prispieva tiež k ochrane buniek pred oxidačným stresom, no ide zároveň o stimulant červených krviniek, vylučovania a činnosti pohlavných žliaz. Vitamín má veľmi pozitívny vplyv na zdravie a stav pokožky, vlasov aj nechtov, preto sa používa aj v kozmetike.
 • Selén: Pokiaľ ide o minerály, súčasťou prípravku je aj minerál selén. Ten jednak prispieva k funkcii štítnej žľazy a k správnemu metabolizmu hormónov, ale zároveň je dôležitý aj pre fungovanie imunity a ochraňuje bunky pred oxidačným stresom. Minerál má význam aj v prípade pohlavnej sústavy u ženy a ide tiež o známu látku na zdravie pokožky.
 • Zinok: Pre činnosť pohlavnej sústavy, tentoraz u mužov, je dôležitý aj zinok. Tento minerál totiž prispieva k spermatogenéze, čiže zvyšuje mužskú plodnosť. Okrem toho má tiež pozitívny vplyv na imunitný systém a zdravie vlasov, nechtov a kože. Minerál má význam aj pre syntézy kolagénu a napomáha zvýšeniu koncentrácie vitamínu E v krvnom obehu.

Dávkovanie a užívanie

Tak, ako aj v prípade iných výživových doplnkov, aj v prípade Zinkoselu je dôležité správne užívanie a dávkovanie. Riaďte sa buď odporúčaniami lekára alebo lekárnika, pokiaľ vám tento prípravok spomenuli, prípadne dávkovacou schémou od výrobcu.

Tabletky sa užívajú prehltnutím a zapíjajú sa vodou. Výrobca neudáva, či je lepšie užiť Zinkosel pred alebo po jedle, je to teda len na vás. To isté platí aj o čase užitia. Pre optimálny efekt je však nevyhnutné dlhodobejšie užívanie, ideálne pravidelne každý deň v tú istú dobu. Prípravok nie je náhradou pestrej stravy.

Uchovanie a skladovanie

Aj vzhľadom na formu jednoduchých tabliet, aj vzhľadom na formu výživového doplnku, nie je sú pre uchovanie Zinkoselu žiadne špecifické podmienky. Nevystavujte tabletky mrazom a ani vysokým teplotám nad 25 °C, ideálna je bežná izbová teplota.

Tu sú ďalšie pravidlá pre správne uchovanie prípravku:

 • výživový doplnok skladujte mimo dosahu a dohľadu detí
 • uchovávajte tabletky v pôvodnom obale na suchom a tmavom mieste
 • na obale je vyznačený dátum spotreby, po tomto dátume Zinkosel neužívajte
 • ak vám zostanú nespotrebované tabletky, vráťte ich do lekárne

Zinkosel

 • Podpora imunity a ochrany buniek
 • Udržanie zdravých vlasov, nechtov a kože
 • Vplyv na pohlavnú sústavu

Účinky, indikácie a použitie

Zinkosel je vďaka svojmu širokému minerálo-vitamínovému zloženiu ideálnym prípravkom pre podporu zdravia organizmu vo viacerých smeroch. Najvýznamnejšia je oblasť podpory imunity a ochrany buniek pre oxidačným stresom, no nie je jediná.

Pôsobenie prípravku je možné aj v ďalších vplyvoch a prípadoch:

Podpora imunity a ochrany buniek

Veľa ľudí užíva Zinkosel kvôli jeho účinkom na imunitný systém. Či už ide o známy stimulant prirodzenej obranyschopnosti, vitamín C, alebo aj o minerál zinok dôležitý pre tvorbu T-lymfocitov, zloženie prípravku na imunitnú reakciu je optimálne. Netreba zabúdať ani na ochranu buniek pred oxidačným stresom, čo je zásluha všetkých látok v zložení.

Udržanie zdravých vlasov, nechtov a kože

Druhým najčastejším použitím prípravku je aj podpora pre vlasy, nechty a pokožku. V tejto oblasti pôsobia hlavne vitamín E a oba minerály, čiže selén aj zinok. Ide o látky, ktoré zlepšujú vyživovanie tkanív kože, nechtov aj vlasov a zároveň pomáhajú na niektoré špecifické problémy s nimi spojené, napríklad časté lámanie nechtov a vlasov.

Vplyv na pohlavnú sústavu

Zinkosel môžete využiť aj na podporu pohlavného systému a to tak u mužov, ako aj u žien. Kým u žien má význam selén, ktorý prispieva k správnemu priebehu tehotenstva a znižuje možné riziko potratu, pre mužov je zas dôležitý minerál zinok. Ten totiž pomáha na hladinu testosterónu, čo je hormón dôležitý pre spermatogenézu, ale napríklad aj pre libido.

Ďalšie účinky na zdravie a organizmus

Vďaka tomu, že Zinkosel obsahuje aj vitamín C, pomáha tento výživový doplnok aj ľuďom, ktorí sa cítia akoby bez energie alebo sú nadmerne vyčerpaní. Vitamín totiž podporuje fyzickú vitalitu, ako aj psychickú vitalitu a pôsobí proti duševnej únave. Okrem toho prípravok pomáha aj na lepšie vstrebávanie železa a červené krvinky a tiež na činnosť štítnej žľazy.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Zaujíma vás, či sa nemôžu okrem žiaducich účinkov počas užívania Zinkoselu objaviť aj tie nežiaduce? Našťastie, výrobca neuvádza žiadne vážnejšie negatívne a vedľajšie vplyvy, aj podľa skúseností užívateľov je dávkovanie prípravku bezproblémové.

Všeobecne sa tak môže vyskytnúť iba jediná riziková situácia:

 • pozor si treba dať na možnú alergickú alebo precitlivenú reakciu na niektorú z pomocných a doplnkových látok v zložení

Kontraindikácie a možné interakcie

Existujú nejaké prípady, kedy nie je možné Zinkosel užívať? Áno, hoci je ich minimum a aj to prispieva k zvýšenej popularite tohto výživového doplnku u prakticky všetkých kategórii užívateľov. Sú však situácie, kedy môže byť užívanie obmedzené.

Toto sú najvýznamnejšie prípady z pohľadu interakcií a kontraindikácií:

 • ak sa u vás vyskytne precitlivená alebo alergická reakcia, užívanie Zinkoselu prerušte a poraďte sa s lekárom o ďalšom postupe
 • pre deti mladšie ako 15 rokov nie je výživový doplnok určený, ženy v tehotenstve a počas dojčenia ho ale užívať môžu
 • ak neznášate laktózu, nie je pre vás prípravok vhodný a poraďte sa s lekárom ohľadom možnosti užívania iného prípravku
 • kombinovanie Zinkoselu a iných výživových doplnkov je možné, ale dajte si pozor na podobné vitamínové alebo minerálové doplnky

Balenie a cena

Výživový doplnok Zinkosel má podobu tabliet, ktoré sú balené v liekových blistroch a vonkajším balením je štandardná papierová škatuľka s potlačou. Výrobca uviedol na trh, aj vzhľadom na denné odporúčané dávkovanie, len jedno balenie a to s 30 tabletkami. Toto balenie vám pri bežnom užívaní vydrží celý mesiac.

Výživový doplnok patrí medzi tie cenovo prijateľné:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Z pohľadu porovnania s konkurenciou nepatrí Zinkosel ani medzi príliš drahé a ani medzi príliš lacné prípravky, nachádza sa v priemere. Prijateľná cena je pozitívne hodnotená aj zo strany užívateľov, ktorí ju hodnotia ako adekvátnu kvalite.

Kde kúpiť

Keďže je Zinkosel výživovým doplnkom, môžete ho nájsť nielen v sortimente lekární, ale predávať ho môžu aj niektoré obchody alebo eshopy s výživovými produktmi alebo so zameraním na zdravie. Z pohľadu určitého stupňa odbornosti, ale aj možností kúpy ďalších prípravkov zo širokého sortimentu, je však najlepšou voľbou práve kúpa v lekárni.

Keďže prípravok si viete zakúpiť bez predpisu alebo receptu, nemusíte ho kupovať osobne v kamennej prevádzke, ale môžete využiť aj pohodlnejšiu objednávku online v niektorej z internetových lekární na trhu. Ušetríte tak čas, ale aj peniaze.

Online objednávka, doprava a doručenie

Nákup výživových doplnkov aj iných voľne dostupných prípravkov cez internet je stále populárnejší. Ak s ním ešte nemáte dostatok skúseností, môžete si Zinkosel kúpiť napríklad v lekárni Dr. Max alebo inej známej a overenej online lekárni.

Proces online objednávky obvykle netrvá viac, ako zopár minút:

 • Vložíte vybraný počet balení Zinkoselu do online košíka
 • Zvolíte spôsob dopravy a kuriérsku službu pre doručenie
 • Vyberiete typ platby, vopred alebo pri doručení
 • Zadáte svoje osobné údaje, adresu doručenia a objednávku odošlete

Väčšina lekární, ktoré sú na trhu už dlhšiu dobu, vybavuje online objednávky okamžite v ten istý deň, takže ani doručenie k vám domov netrvá príliš dlho a bežne ide o záležitosť 1 až 2 dní. Platiť môžete vopred, napríklad aj platobnou kartou online, čo je najpohodlnejšie, ale pokojne aj pri doručení balíčka, najčastejšie formou hotovosti.

Zinkosel

 • Podpora imunity a ochrany buniek
 • Udržanie zdravých vlasov, nechtov a kože
 • Vplyv na pohlavnú sústavu

Najčastejšie otázky

Kto by mal Zinkosel užívať najviac a najčastejšie? Obsahuje prípravok nejaké látky, ktoré by mohli spôsobiť problémy? Ako dlho je možné výživový doplnok užívať? To je len niekoľko otázok z dotazov, ktoré sa objavujú najčastejšie. Záujem o tabletky je viditeľný nielen v lekárňach, ale aj na internete.

Tu sú najčastejšie otázky, ktoré obsahuje nejedno internetové fórum:

Je možné aj dlhodobé užívanie prípravku Zinkoselu?

Áno, je to možné, platí to hlavne vtedy, ak máte nedostatok vitamínov a minerálov, ktoré tento prípravok obsahuje. Nakoľko ide o výživový doplnok, dlhodobé a pravidelné užívanie je dokonca dôležité pre optimálny efekt. Nepreháňajte to ale s denným dávkovaním.

Pre koho je tento výživový doplnok svojimi účinkami určený?

Užívanie je možné pre každého vo veku nad 15 rokov, ale podľa vyjadrení výrobcu sú isté skupiny, ktoré z neho môžu vyťažiť najviac. Ide o ľudí so zvýšenou záťažou organizmu, osoby s problematickou pokožkou, vlasmi a nechtami a o tých, čo uvažujú nad potomkom.

Obsahuje výživový doplnok Zinkosel aj nejaké látky vyvolávajúce alergie?

Pre tých, čo majú problém s gluténom a hľadajú bezlepkové vitamínové alebo minerálové výživové doplnky, je dobrou správou, že Zinkosel glutén neobsahuje. Bohužiaľ, ak trpíte neznášanlivosťou na laktózu, výrobca vám neodporúča užívanie tohto produktu.

Môžu mi tabletky Zinkosel pomôcť aj na rast vlasov?

Minerály a vitamíny obsiahnuté v tomto výživovom doplnku majú pozitívny vplyv na vlasy, či už ide o ich spevnenie, vyživovanie, lepší stav alebo aj podporu rastu. Podľa skúseností viacerých užívateľov je pri dlhodobom užívaní viditeľný aj účinok na rast vlasov.

Skúsenosti s tabletkami

Čo hovoria na tento výživový doplnok užívatelia v praxi? Dobrou správou je, že v hodnoteniach nenájdete žiadne závažné negatíva, kritiku či nespokojnosť. Jediným mínusom je obmedzený výber balení, ak máte problém s neznášanlivosťou laktózy, Zinkosel si asi veľmi neužijete.

Inak však je tento výživový doplnok hodnotený pozitívne, hlavne jeho vplyv na podporu imunity a stavu vlasov, nechtov a pokožky. Užívatelia vyzdvihujú aj prijateľnú cenu a jednoduchú kúpu bez predpisu.

Zinkosel

 • Podpora imunity a ochrany buniek
 • Udržanie zdravých vlasov, nechtov a kože
 • Vplyv na pohlavnú sústavu

Medzi pozitíva, ktoré tiež rezonujú v referenciách, patria aj jednoduché dávkovanie, možnosť dlhodobého užívania niekoľko mesiacov a minimálne riziko problémov počas užívania z pohľadu vedľajších a nežiaducich účinkov. Zinkosel je skrátka vitamínový a minerálový doplnok, ktorý spĺňa svoj účel na 100 %.

Zhodnotenie

Hľadáte kvalitný doplnok výživy, ktorý má komplexné zloženie pre podporu vlasov, imunity alebo na zníženie únavy a posilnenie vitality? V tom prípade by ste mali Zinkosel zaradiť do užšieho výberu a to nielen kvôli pozitívnym referenciám a skúsenostiam.

Prípravok totiž viacero zaujímavých benefitov:

 • môžete si ho zakúpiť bez predpisu
 • užívanie je možné aj v tehotenstve a počas dojčenia
 • ide o bezlepkový výživový doplnok
 • užívanie je bezproblémové a je možné aj dlhodobo

Značka Zinkosel patrí medzi tie prípravky, ktoré upútajú aj dobrou cenou, hlavne v porovnaní so širokým zložením. Pozitívom je aj jednoduché dávkovanie a užívanie bez výskytu nejakých vážnejších nežiaducich účinkov.

Pozor si však dávajte, ak máte problém s toleranciou laktózy, vtedy výrobca neodporúča užívanie tohto prípravku. Ak ste sa však rozhodli ho vyskúšať, máme pre vás tip, ktorý vám ušetrí čas aj peniaze: Zinkosel si viete zakúpiť aj online v niektorej z internetových lekární. Bude to otázka pár minút a všetko vybavíte z pohodlia obývačky.

Zinkosel

 • Podpora imunity a ochrany buniek
 • Udržanie zdravých vlasov, nechtov a kože
 • Vplyv na pohlavnú sústavu

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.08

48 Hodnotení