Phyteneo Vermophyt: Na prečistenie čriev a proti parazitom v tráviacej sústave

Phyteneo Vermophyt: Na prečistenie čriev a proti parazitom v tráviacej sústave
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Ak hľadáte prípravok na podporu normálneho fungovania tráviacej sústavy a prečistenie čriev od niektorých cudzopasníkov a parazitov, môžete siahnuť po značke Phyteneo Vermophyt. Ide o kapsuly určené pre dospelých aj pre deti vo veku nad 5 rokov, ktoré pomáhajú práve na tieto prípady a zmiernenie niektorých negatívnych príznakov spojených s nimi.

Nakoľko sa jedná o voľne dostupný doplnok výživy, jeho kúpa je možné bez receptu či predpisu. Táto recenzia vám prípravok predstaví komplexne, či už ide o jeho užívanie, dobu dávkovania, mechanizmus pôsobenia alebo charakteristiku zloženia a látok.

Výrobca a pôvod

Za výživovým doplnkom stojí česká spoločnosť Neofyt, ktorá je uvedená ako výrobca aj dodávateľ prípravku Phyteneo Vermophyt. Ide o spoločnosť zameranú na fytofarmaká, čiže prípravky pôsobiace na zdravé fungovanie ľudského organizmu založené na rastlinách.

Spoločnosť je známa hlavne svojou produktovou radou Phyteneo, v rámci ktorej využíva rozličné časti bylín s pozitívnymi účinkami vo viacerých oblastiach. Či už ide o bradavice, zápaly ucha, zažívacie problémy, črevá, vlasy alebo prechladnutie, pre všetky tieto problémy ponúka Neofyt prirodzené riešenia v podobe rastlinných a bylinných prípravkov.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Phyteneo Vermophyt

Výživový doplnok Phyteneo Vermophyt obsahuje kombináciu 6 rastlín a bylín, ktoré sa nachádzajú v prípravku v podobe extraktov a výťažkov. Takéto kombinované zloženie prináša so sebou synergiu viacerých vlastností a charakteristík.

Tu sú jednotlivé účinné zložky prípravku a mechanizmus ich účinkovania:

 • Tekvica obyčajná: Prvou zložkou obsiahnutou v Phyteneo Vermophyt je extrakt zo semien tekvice obyčajnej. Ide o veľmi dobrý zdroj nenasýtených mastných kyselín, nukleových kyselín a tiež zinku. Tekvica podporuje trávenie, má močopudné účinky, prečisťuje črevá od usadenín, podporuje imunitný systém a tiež pomáha na činnosť obličiek.
 • Oman pravý: Táto trvalá rastlina, ktorá je vo výživovom doplnku Phyteneo Vermophyt zastúpená extraktom z koreňa, obsahuje inulín dôležitý ako prebiotický prostriedok pre živé bakteriálne kmene nachádzajúce sa v črevách. Rastlina priamo ovplyvňuje tvorbu žlče, podporuje trávenie a stimuluje žalúdočné šťavy, čo pomáha na tráviace procesy.
 • Saturejka záhradná: Tretím extraktom obsiahnutým v kapsulách je extrakt zo silice saturejky záhradnej. Rastlina je využívaná a známa v ľudovom liečiteľstve, nakoľko pomáha pri žalúdočných kŕčoch, nafukovaní, trávení a pri žalúdočných problémoch. Má protizápalové účinky, dezinfekčné pôsobenie, pôsobí močopudne  a povzbudzuje chuť do jedla.
 • Klinčekovec vonný: Klinčekovej vonný je jež vo Phyteneo Vermophyt zastúpený extraktom zo silice, pričom rastlina obsahuje látku zvanú eugenol, ktorá pôsobí proti parazitom nachádzajúcim sa v žalúdku aj črevnom trakte. Ide o prírodný prostriedok proti baktériám aj hubám, ktorý má antibakteriálny a antimykotický účinok.
 • Tymián obyčajný: Predposlednou rastlinou zastúpenou v prípravku je tymián obyčajný, tiež v podobe extraktu zo silice. Rastlina pôsobí pozitívne na tráviaci systém, či už ide o nadúvanie alebo hnačky. Pomáha aj pri infekčných chorobách, má silné antiseptické účinky na huby, plesne a parazity a rovnako tak má aj močopudné vplyvy.
 • Černuška siata: Rastlinný extrakt zo semien černušky siatej je vo výživovom doplnku Phyteneo Vermophyt obsiahnutý práve kvôli pôsobeniu voči parazitom nachádzajúcim sa v tráviacom systéme. Rastlina pomáha tiež uvoľňovať kontrakcie hladkého svalstva, pomáha proti nadúvaniu, tlmí hnačky, pôsobí tiež proti zápche a aj na vylučovanie žlče.

Dávkovanie a užívanie Phyteneo Vermophyt

Prípravok Phyteneo Vermophyt je založený na presnom užívaní podľa inštrukcií v príbalovom letáku. Účinnosť výživového doplnku je závislá od presného dávkovania, či už ide o dennú dávku alebo o dobu užívania, ktorú odporúča výrobca prípravku.

Prípravok by sa mal užívať po dobu 5 dní, aby prišlo k úplnému prečisteniu čriev od prípadných parazitov a k maximálnemu možnému účinku na činnosť gastrointestinálneho traktu. Výrobca odporúča užívať kapsuly pred jedlom a po prehltnutí ich zapiť. Počas dávkovania neprekračujte maximálnu dennú dávku ani dobu užívania.

Uchovanie a skladovanie Phyteneo Vermophyt

Kapsuly Phyteneo Vermophyt uchovávajte až do momentu užitia v obale. Po tom, čo užijete dávku uzavrite fľaštičku s kapsulami, aby ste zabránili prípadnej kontaminácii. Nakoľko nie sú kapsuly náročné na iné podmienky, ich skladovanie prebieha v štandardnom režime.

Tu sú všetky pravidlá, ktoré treba dodržať:

 • skladujte prípravok mimo dohľadu alebo dosahu malých detí
 • nevystavujte Phyteneo Vermophyt vlhkosti ani priamemu slnku
 • uchovajte mimo mrazu a optimálne pri bežnej izbovej teplote
 • po dátume spotreby, ktorý je uvedený na obale, kapsule neužívajte

Phyteneo Vermophyt

 • Prečistenie čriev od parazitov
 • Podpora trávenia
 • Pomoc na akútne problémy

Účinky, indikácie a použitie Phyteneo Vermophyt

Pokiaľ ide o použitie Phyteneo Vermophyt, jeho hlavným zameraním je prečistenie čriev. Tento účinok je výsledkom synergického pôsobenia jednotlivých účinných látok prípravku, no pôsobenie je oveľa širšie.

Tu sú jednotlivé vplyvy, ktoré Phyteneo Vermophyt ponúka:

Prečistenie čriev od parazitov

Prvoradou oblasťou je pomoc pri prečistení čriev a zlepšení ich zdravia a to vrátane prečistenia od rôznych parazitov. Môže sa jednať tak o väčších cudzopasníkov, ako aj o rôzne huby či plesne, rastliny obsiahnuté vo Phyteneo Vermophyt pomáhajú aj na tieto prípady.

Podpora trávenia

Okrem pôsobenia proti parazitom, ktoré sa môžu v tráviacej sústave nachádzať, vám môže Phyteneo Vermophyt pomôcť aj celkovou podporou trávenia. Látky nachádzajúce sa v prípravku zabezpečujú činnosť tráviaceho traktu aj vylučovanie žalúdočných štiav.

Pomoc na akútne problémy

Poslednou oblasťou, kde má Phyteneo Vermophyt svoj vplyv, je oblasť akútnych tráviacich problémov. Vďaka vlastnostiam a charakteristikám jednotlivých rastlinných extraktov pomáha prípravok hlavne na bolesti, nadúvanie a nevoľnosti.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Phyteneo Vermophyt

Výrobca neuvádza v prípade Phyteneo Vermophyt v príbalovej informácii žiadne závažné vedľajšie alebo nežiaduce účinky, ktoré by mohli nastať počas užívania kapsúl. Základom je neprekračovať maximálnu dennú dávku a ani dobu užívania.

Všeobecne tak môže nastať iba jedna riziková situácia a to:

 • precitlivená alebo alergická reakcia na niektorú z látok v zložení

Kontraindikácie a možné interakcie Phyteneo Vermophyt

Pri užívaní prípravkov a produktov treba okrem rizika možných vedľajších a nežiaducich účinkov zvážiť aj prípadné kontraindikácie alebo interakcie. Ide o faktory, ktoré z objektívnych alebo subjektívnych dôvodov znemožnia riadne užívanie prípravku.

Tu sú situácie, ktoré si vyžadujú najviac pozornosti:

 • ak sa u vás vyskytne vyššie spomínaná precitlivenosť alebo alergia, užívanie Phyteneo Vermophyt prerušte
 • prípravok je kontraindikovaný u detí vo veku do 5 rokov, nie je určený ani pre tehotné ženy alebo ženy počas dojčenia
 • hoci prípravok neobsahuje žiadne rizikové zložky, pred jeho kombinovaním s inými liekmi či výživovými doplnkami sa treba poradiť s lekárom
 • Phyteneo Vermophyt neovplyvňuje počas dávkovania koncentráciu a ani schopnosť užívateľa viesť motorového vozidlo

Balenie a cena Phyteneo Vermophyt

Podobne ako v prípade iných produktov z rady Phyteneo, aj výživový doplnok Phyteneo Vermophyt je k dispozícii len v jednej veľkosti balenia a to s obsahom 20 kapsúl. Veľkosť balenia je postačujúca pre užívanie počas doby uvádzanej výrobcom, jedno balenie by vám malo stačiť pri bežnom dávkovaní.

Pokiaľ ide o cenu, tu je porovnanie prípravku v niektorých online lekárňach:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Podľa hodnotení a zverejnených referencií užívateľov je cena výživového doplnku v poriadku, či už z pohľadu pomeru kvality alebo veľkosti balenia. Prípravok je z kategórie výživových doplnkov a oproti iným značkám je jeho cena konkurencie schopná.

Kde kúpiť Phyteneo Vermophyt

Hľadáte možnosť, kde by ste si mohli tieto tabletky kúpiť? Phyteneo Vermophyt je pomerne známou značkou, ktorá je súčasťou sortimentu viacerých internetových aj kamenných lekární, rovnako tak ho môžu mať v ponuke aj niektoré obchody a eshopy so zameraním na doplnky stravy či prírodné a bylinné produkty.

Najistejšia je kúpa v lekárni, kde máte zaručenú odbornosť. Vzhľadom na to, že Phyteneo Vermophyt je doplnok výživy, ide o voľne dostupný a voľne predajný produkt, takže na jeho získanie nepotrebujete absolvovať vyšetrenie u lekára alebo mať lekársky predpis.

Online objednávka, doprava a doručenie

Pre tých, čo by si chceli Phyteneo Vermophyt zakúpiť online, prinášame aspoň v stručnosti predstavenie objednávky z internetovej lekárne. Celý proces je záležitosťou pár minút a niekoľkých kliknutí, kuriér vám potom prípravok donesie až rovno domov.

Online objednávka pozostáva z nasledovných krokov:

 • V prvom rade treba vložiť prípravok do online košíka
 • Potom vyplníte svoje osobné údaje a adresu doručenia
 • Vyberiete si typ dopravy a kuriérsku službu
 • Zvolíte spôsob platby a objednávku môžete odoslať

Ak máte obavu o serióznosť či bezpečnosť, vyberte si pre kúpu niektorú z overených lekární, ktoré sú na trhu už dlhodobo, ako napríklad značka [lekaren]. Výhodou týchto lekární je aj širší zákaznícky servis, napríklad viac možností platby alebo doručenia. Samozrejmosťou je maximálna diskrétnosť, balíček z lekárne príde nepriehľadne zabalený.

Phyteneo Vermophyt

 • Prečistenie čriev od parazitov
 • Podpora trávenia
 • Pomoc na akútne problémy

Najčastejšie otázky

Prv, než si Phyteneo Vermophyt zakúpite a začnete používať, informujte sa nielen o technických údajoch spojených s týmto výživovým doplnkom, ale aj ohľadom niektorých praktických záležitostí a tém. Tie sú tiež súčasťou dotazov a komentárov viacerých užívateľov na internete, stačí navštíviť niektoré fóra alebo internetové diskusie.

Tu sú najvýznamnejšie otázky spoločne s odpoveďami na ne:

Ako dlho a akým spôsobom je najlepšie kapsuly užívať?

Kapsuly sa užívajú v celosti a 30 minút pred jedlom, denná dávka závisí od toho, či je užívateľom dieťa alebo dospelý človek. Doba užívania by mala byť 5 dní, aby prišlo k čo najlepšiemu pôsobeniu látok. Kapsuly možno zapiť vodou aj nesladeným čajom.

Je možné aj dlhodobé alebo opakované dávkovanie?

Áno, ale treba sa držať podmienok a zásad, ktoré v takejto súvislosti udáva výrobca. Ak by ste chceli užívať kapsuly Phyteneo Vermophyt opakovane, musíte si spraviť po 5 dňoch užívania 10 dňovú prestávku. Až po uplynutí tejto lehoty je možné kapsuly znova nasadiť.

Proti ktorým črevným parazitom možno prípravok použiť?

Ide napríklad o mrľu detskú, škrkavku detskú, tenkohlavca bičíkového, machovca, háďatko črevné či pásomnicu, ktoré sú najčastejšími cudzopasníkmi v ľudskom čreve a patria medzi parazity, na ktoré sa bežne používajú bylinky zo zloženia prípravku aj samostatne.

Čo robiť v prípade, ak mi Phyteneo Vermophyt nepomohol?

Hoci je prípravok Phyteneo Vermophyt založený na rastlinách a bylinách, ktoré sa využívajú proti parazitom, nemusí pomôcť každému. Účinnosť bola preukázaná pomocou in vitro testov na modelových organizmoch, ale v niektorých ťažších prípadoch treba lekársku liečbu.

Skúsenosti s tabletkami Phyteneo Vermophyt

Phyteneo Vermophyt nie je vôbec žiadnou neznámou či neoverenou značkou, práve naopak. Na internete, či už na portáloch typu Heureka, alebo v komentároch k prípravku v internetových lekárňach, možno nájsť veľké množstvo skúseností a referencií s užívaním kapsúl, prevažne pozitívneho charakteru.

Prípravok sa najčastejšie užíva pri podozrení na prítomnosť rôznych parazitov v tráviacom trakte, ale aj pri rôznych problémoch spojených s trávením, napríklad na bolesti žalúdka či problémy s riadnym, pravidelným a zdravým vyprázdňovaním.

Phyteneo Vermophyt

 • Prečistenie čriev od parazitov
 • Podpora trávenia
 • Pomoc na akútne problémy

Účinnosť prípravku však nemusí byť za každých okolností na 100 %, na niektoré vážnejšie problémy preto nemusí Phyteneo Vermophyt vždy a každému pomôcť. Menším mínusom v prípade užívania u detí môžu byť pre niekoho trocha väčšie tablety. Iné závažné nedostatky však výživový doplnok nemá.

Zhodnotenie

Pre tých, čo majú problémy s riadnym trávením a príznaky typické pre parazitárnu infekciu čriev, je možné na základe skúseností odporučiť Phyteneo Vermophyt ako čisto prírodnú pomoc práve pre tieto situácie. Referencie prípravku sú väčšinou pozitívne.

Phyteneo Vermophyt ponúka pre užívateľov tieto benefity:

 • prírodné zloženie bez zbytočných pomocných látok
 • široká účinnosť na viacero druhov parazitov
 • dostupnosť voľne bez predpisu či vyšetrenia u lekára
 • pomoc aj s niektorými negatívnymi príznakmi trávenia

Phyteneo Vermophyt je možné užívať tak u dospelých, ako aj u detí, konkrétne vo veku nad 5 rokov. Dôležité je dodržať odporúčané dávkovanie za deň a aj určenú dobu užívania. V prípade potreby je možné aj opakované použitie.

Vzhľadom na dennú dávku a dobu užívania je Phyteneo Vermophyt dostupný len v jednej veľkosti balenia  to s obsahom 20 kapsúl, ktoré dospelý človek vyberie v priebehu jedného cyklu. Výživový doplnok si viete kúpiť bez receptu a aj bez osobnej návštevy v lekárni, objednať si ho viete aj z tej internetovej.

Phyteneo Vermophyt

 • Prečistenie čriev od parazitov
 • Podpora trávenia
 • Pomoc na akútne problémy

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

3.38

8 Hodnotení