Najlepšie ponuky na nákup

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
14,17 €
Do obchodu
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
14,57 €
Do obchodu

Máte problém s vysokou hladinou cukru v krvi? Hľadáte prípravok s prirodzeným pôsobením na kontrolu tejto hladiny? Chcete niečo, čo vám môže pomáhať dlhodobo? Riešením môže byť voľne dostupný výživový doplnok Dialevel, ktorý je určený práve pre kontrolu hladiny glukózy v krvi a rovnako tak pre vplyv na správny metabolizmus tukov, bielkovín a cukru.

Dialevel má podobu jednoduchých tabliet na perorálne užívanie, ktoré sú určené pre dospelých. Ak chcete vedieť, aké je dávkovanie, cena prípravku alebo to, či je možné tabletky použiť aj na chudnutie, naša recenzia vám výživový doplnok predstaví aj z tejto strany.

Výrobca a pôvod

Výrobcom, držiteľom rozhodnutia o registrácii aj dodávateľom na náš trh je známa česká spoločnosť Walmark. Tá je na trhu už vyše 25 rokov a za túto dobu si získala postavenie jedného z najznámejších producentov a lídrov v oblasti prípravkov pre zdravý životný štýl.

Firma disponuje viacerými certifikátmi, ktoré dokladujú, že tak proces výroby, ako aj kvalita surovín používaných v produktoch, sú na mimoriadne vysokej úrovni. Výrobky Walmark sa predávajú vo vyše 44 krajinách a v portfóliu sú zastúpené prakticky všetky oblasti a formy, či už ide o špecializované doplnky výživy, vitamíny, multivitamíny alebo minerálové produkty.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Dialevelu

Dialevel patrí medzi prípravky, ktoré kombinujú viacero zložiek s podobným efektom na podobné oblasti. Základom zloženia je trojica kyselina alfa-lipoová, škorica a chróm. Okrem nich sú v tabletkách aj pomocné látky, napríklad stabilizátory alebo zvlhčovadlá.

Tu je komplexné zloženie prípravku Dialevel vrátane koncentrácie jednotlivých zložiek:

 • Kyselina alfa-lipoová: Prvou látkou zastúpenou v prípravku je kyselina alfa-lipoová a to v koncentrácii 200 mg v 1 tabletke. Ide o neesenciálnu látku podobnú vitamínom, ktorá je významným antioxidantom. Kyselina podporuje vstrebávanie koenzýmu Q10, detoxikáciu pečene a hlavne účinok inzulínu, keďže chráni inzulínové receptory pred oxidačným stresom.
 • Škorica: Druhou dôležitou látkou je škorica v podobe extraktu 18:1 a v koncentrácii 55,6 mg v 1 tabletke. Škorica je v prípravku Dialevel obsiahnutá za účelom podpory a udržiavania zdravej hladiny cukru v krvi, nakoľko má hypoglykemický účinok a to u ľudí s cukrovou II. typu. Vplýva aj na pokles hladiny LDL cholesterolu v krvi a aj na hodnoty triglyceridov.
 • Chróm: Treťou zložkou, ktorú Dialevel obsahuje, je chróm, ktorý sa v 1 tabletke nachádza v koncentrácii 60,0 µg. Tento minerál je dôležitý pre udržiavanie normálnej hladiny glukózy a zároveň pomáha aj k správnej látkovej výmene niektorých makronutrientov. Výsledkom je tak podpora zdravého metabolizmu cukrov, tukov a bielkovín, čo vplýva aj na ich hladinu.
 • Ostatné prídavné zložky: Tak, ako aj v prípade iných prípravkov, aj v prípade Dialevelu sú súčasťou tabliet niektoré pomocné látky, konkrétne mikrokryštalickú celulózu, stearát horečnatý, oxid kremičitý, talok, karboxymetylcelulóza, hydroxypropylmetylcelulóza, kyselina stearová, oxid titaničitý, oxid železitý, glycerín a uhličitan vápenatý.
ČERVENOHNEDÉ VYPUKLÉ TABLETKY

Dialevel má podobu tabliet určených na perorálne užívanie, ktoré sú okrúhleho a mierne vypuklého tvaru. Vďaka obsahu chrómu, škorice a ďalších zložiek majú červenohnedé sfarbenie, pričom sú balené v štandardnom blistri po 10 kusov a v papierovej škatuľke.

Dávkovanie a užívanie Dialevelu

Prípravok Dialevel je určený na pravidelné a dlhodobejšie užívanie, kedy dosahujú jeho jednotlivé zložky maximálnu možnú účinnosť. Tabletky sú určené iba pre dospelých, čiže nie pre užívateľov do 18 rokov, podľa toho je nastavená aj dávkovacia schéma od výrobcu.

 • Podľa potreby môžete užívať 1 až 2 tabletky denne, v závislosti od hladiny cukru
 • Výrobca odporúča užívanie tabliet najlepšie pred jedlom, v prípade užívania 2 tabliet ich môžete užiť aj v dvoch samostatných dávkach v rámci dňa, napríklad ráno a večer

Prípravok nie je vhodný pre tehotné ani dojčiace ženy a dôležité je nepresahovať pri užívaní maximálnu dennú dávku 2 tabliet. Tie sa prehĺtajú v celosti bez rozdeľovania alebo rozhryzenia, po ich užití ich treba zapiť dostatočným množstvom vody. Neužívajte Dialevel ako náhradu pestrej a rozmanitej stravy, rovnako tak ani ako náhradu odbornej liečby.

Uchovanie a skladovanie Dialevelu

Aby ste mohli využiť všetky benefity produktu a užívať ho maximálny možný čas, je dôležité aj jeho správne skladovanie a uchovanie. Prípravok neužívajte po dátume jeho spotreby, ktorý je uvedený na obale. Nespotrebované tabletky nevyhadzujte, ale pre istotu vráťte do lekárne.

Okrem tohto pravidla stačí dodržiavať štandardné a bežné podmienky:

 • produkt skladujte v pôvodnom obale, po vybratí tabletky z blistra ju okamžite užite
 • chráňte prípravok pred dohľadom a dosahom detí, prispôsobte tomu skladovanie
 • nevystavujte Dialevel nadmernej teplote nad 25°C, ale ani pôsobeniu mrazu
 • uchovávajte tabletky a suchom mieste mimo vlhkosti a mimo priameho slnka
Dialevel: skúsenosti, užívanie, zloženie a dávkovanie
 • Pôsobenie na cukry, bielkoviny a tuky
14,17 €
Do obchodu

Účinky, indikácie a použitie Dialevelu

Dialevel je výživový doplnok, ktorý je určený primárne pre pôsobenie na cukor a glukózu v tele. Tomuto účinku je prispôsobené zloženie, jednotlivé vplyvy vychádzajú z vlastností a charakteristík účinných zložiek, ktoré sú vo výživovom doplnku Dialevel obsiahnuté.

Tu je celý mechanizmus pôsobenia jednotlivých zložiek a ich konkrétne vplyvy:

Pôsobenie na cukry, bielkoviny a tuky

Výživový doplnok Dialevel je určený na ovplyvnenie látkovej premeny a metabolizmu základných živín, konkrétne bielkovín, tukov a cukrov. Vďaka svojmu zloženiu a tomuto pôsobeniu je vhodný pre diabetikov aj ľudí, u ktorých existuje riziko vzniku cukrovky.

Primárnym pôsobením prípravku Dialevel je ovplyvňovanie hladiny cukru a glukózy v krvi. Ide o účinok, ktorý je zabezpečený kyselinou alfa-lipoovou pôsobiacou na inzulín a inzulínové receptory a škoricou, ktorá má hypoglykemické účinky a to aj u ľudí s cukrovkou.

Rovnako tak minerál chróm je dôležitý pre udržiavanie hladiny glukózy v krvi. Spoločne so škoricou sa však podieľa aj na správnej a zdravej látkovej premene tukov, rovnako tak vplýva aj na hladinu cholesterolu. Samotný chróm ovplyvňuje tiež metabolizmus bielkovín.

NEBOJTE SA OBRÁTIŤ AJ NA LEKÁRA

Dialevel pôsobí v tele len v rámci možností a účinkov jednotlivých účinných zložiek. Nie je náhradou odbornej liečby v prípade vážnych metabolických problémov s cukrom, tukom alebo bielkovinami. V takýchto situáciách vyhľadajte lekára kvôli stanoveniu odbornej liečby.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Dialevelu

Dialevel je výživovým doplnok, ktorý sa podľa skúseností užíva bez väčších problémov. Výrobca taktiež nespomína žiadne závažné vedľajšie alebo nežiaduce účinky, ktoré by mohli narušiť užívanie. Základom je dodržiavať odporúčaný spôsob a množstvo dávkovania.

Vzhľadom na pomerne široké zloženie však počítajte s výskytom jedného rizika:

 • ide o možnú precitlivenosť alebo výskyt alergickej reakcie, ktoré môžu nastať na niektorú z látok v zložení, predovšetkým pomocného a doplnkového typu

Kontraindikácie a možné interakcie Dialevelu

Dialevel je prípravkom, ktorý má pomerne bezproblémové užívanie. Prv, ako však začnete tabletky brať, mali by ste zvážiť niektoré faktory a okolnosti, ktoré môžu ovplyvniť možnosť užívania v konkrétnych situáciách alebo pre niektoré skupiny užívateľov.

Tu sú najdôležitejšie informácie ohľadom možných kontraindikácií a interakcií:

 • ak sa u vás objavia závažnejšie prejavy precitlivenosti alebo alergickej reakcie počas užívania, dávkovanie prerušte a poraďte sa s lekárom o ďalšom postupe
 • prípravok nie je odporúčaný pre deti do 18 rokov, výrobca tiež udáva, že jeho podávanie v tehotenstve alebo počas dojčenia nie je vhodné
 • nakoľko Dialevel môže znižovať hladinu glukózy v krvi, mali by si dávať väčší pozor diabetici, ktorí by sa mali o vhodnosti dávkovania poradiť s lekárom
 • to isté platí aj v prípade kombinovania s inými prípravkami a liekmi, neužívajte zároveň viacero podobných produktov, ako je Dialevel, súčasne

Balenie a cena Dialevelu

Spoločnosť Wallmark uviedla na trh dve veľkosti balenia prípravku Dialevel a to s obsahom 30 alebo 60 tabliet. Nakoľko je možné aj dlhodobejšie dávkovanie, väčšie balenie je lepšia voľba a to nielen z pohľadu finančnej výhodnosti. Navyše, v nedávnej dobe bolo balenie inovované. Nájsť ho možno v každej väčšej a známejšej lekárni.

Tu je porovnanie cien jednotlivých balení v niektorých lekárňach:

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
  14,17 €
  Do obchodu
  • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
  • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
  • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
   14,57 €
   Do obchodu

   Balenia sa navzájom odlišujú iba veľkosťou, nie koncentráciou jednotlivých zložiek či kombináciou látok. Rovnako tak je zhodná aj forma tabliet určených na perorálne užívanie, ktoré sú balené v blistroch a v jednom sa ich nachádza 10 kusov.

   Kde kúpiť Dialevel

   Nakoľko je Dialevel výživovým doplnkom, ide o prípravok, ktorý je voľne predajný a voľne dostupný. V praxi to znamená, že na jeho kúpu nie je potrebné mať recept alebo predpis. Tabletky si viete kúpiť teda bez toho, aby ste navštívili lekára, hoci v prípade vážnych problémov s hladinou cukru v krvi to rozhodne odporúčame kvôli odbornej liečbe.

   Dialevel je súčasťou sortimentu primárne lekární, či už internetových alebo kamenných, no môžu ho predávať aj niektoré eshopy so zdravou výživou. Výhodou nákupu v online lekárni je kombinácia zachovania odbornosti a zároveň maximálne pohodlie a jednoduchosť.

   DOPRAVA AJ BEZ ĎALŠÍCH NÁKLADOV

   Veľa ľudí sa vyhýba online nákupom kvôli obavám z navýšenia ceny o dopravu. Dobrou správou je, že väčšie balenie Dialevelu získate vo väčšine známych a overených lekární s doručením zdarma, nakoľko jeho cena prekročí limit pre bezplatné zaslanie zásielky.

   Online objednávka, doprava a doručenie

   Dialevel je súčasťou sortimentu viacerých internetových lekárni. Hoci väčšina ľudí pozerá primárne na cenu, dôležité sú aj zákaznícke služby, ktoré online lekáreň poskytuje. Preto je lepšie zamerať sa na väčšie a známejšie internetové lekárne, napríklad ako DrMax.

   Lepší zákaznícky servis sa prejaví aj v jednoduchšej objednávke:

   • Najskôr si vyberiete tú veľkosť balenia, ktorú chcete
   • Vložíte balenie do košíka a zadáte svoje osobné údaje
   • Zvolíte si spôsob doručenia a kuriérsku službu
   • Vyberiete spôsob platby a objednávku môžete odoslať

   Platiť sa dá hotovostne, čiže na dobierku pri prevzatí, ale aj bezhotovostnou platbou vopred, kedy väčšina známejších lekární umožňuje použiť tak internet banking, ako aj platbu platobnou kartou. Pokiaľ ide o doručenie, do 1 až 2 pracovných dní vám kuriér balíček aj s Diavelelom, prípadne ďalšími prípravkami, doručí priamo v dverám.

   Dialevel: skúsenosti, užívanie, zloženie a dávkovanie
   • Pôsobenie na cukry, bielkoviny a tuky
   14,17 €
   Do obchodu

   Najčastejšie otázky

   Popularita značka Dialevel je znateľná nielen podľa záujmu ľudí o jej kúpu v lekárňach, ale aj podľa záujmu na internetových fórach a v diskusiách. Potenciálni užívatelia sa totiž pýtajú viacero praktických otázok súvisiacich s určením, užívaním alebo pôsobením výživového doplnku a to aj v komentároch v online lekárňach.

   Tu sú najviac opakované dotazy:

   Ako dlho je možné doplnok výživy Dialevel užívať?

   Výrobca neudáva žiadnu minimálnu ani maximálnu dobu užívania, avšak väčšina ľudí, ktorí Dialevel užívajú, tak robia dlhodobo a pravidelne. Kontrola hladiny cukru v krvi je totiž dlhodobou záležitosťou, čo znamená, že dlhodobé a pravidelné musí byť aj užívanie tabliet.

   Kedy je najlepšie tabletky počas dňa užívať?

   Ak zvolíte dávkovanie 1 tabletky denne, nezáleží na tom, v ktorú hodinu budete Dialevel užívať, dôležité je tabletku užiť pred hlavným jedlom. Ak zvolíte dávkovanie 2 tabliet denne, optimálne je užitie 1 tabletky ráno a 1 tabletky večer. Aj tu platí, že najlepšie pred jedlom.

   Pre ktoré skupiny ľudí je Dialevel primárne určený?

   Podľa vyjadrení výrobcu, ale aj podľa zloženia a pôsobenia látok v zložení, je prípravok vhodný hlavne pre diabetikov, pre ľudí s rizikom vzniku cukrovky, ktorí majú aj preventívnu diétu a cvičia, pre ľudí s nadváhou a taktiež pre ľudí s poruchou tolerancie glukózy.

   Pomáha Dialevel aj na chudnutie? Je možné ho za týmto účelom brať?

   Hoci chróm aj iné látky vplývajú na metabolizmus a látkovú premenu a hoci je prípravok určený pre ľudí s nadváhou, nie je primárnym účinkom Dialevelu chudnutie. Nejedná sa teda o tabletky na chudnutie, hoci niektorí ľudia mohli zažiť aj zníženie hmotnosti počas užívania.

   Skúsenosti s tabletkami Dialevel

   Podľa referencií a recenzií užívateľov je Dialevel dosť známa a vyhľadávaná značka vo svojej kategórii. Podľa reakcií ponúka veľmi dobrú cenu v porovnaní s kvalitou, čo môže byť veľké plus oproti konkurenčným prípravkom. Zároveň má dobré zloženie s kvalitnou koncentráciou látok, čo sa prejavuje aj v praxi.

   Prípravok je primárne užívaní na udržanie a kontrolu správnej hladiny cukru, veľa ľudí užíva tabletky spoločne aj s liekmi na cukrovku. Problémom nie je ani pravidelné a dlhodobé dávkovanie a to aj v maximálnej dávke 2 tabliet denne.

   Dialevel: skúsenosti, užívanie, zloženie a dávkovanie
   • Pôsobenie na cukry, bielkoviny a tuky
   14,17 €
   Do obchodu

   Prípravok nemá žiadne zásadné nevýhody, ľudia sa pochvalne vyjadrujú aj o výbere viacerých balení, rovnako tak aj ohľadom dostupnosti a známosti značky. Najväčším plusom je užívanie bez výskytu akýchkoľvek vážnejších vedľajších účinkov a všeobecne dobre tolerované zloženie z pohľadu kontraindikácií.

   Zhodnotenie

   Podľa skúseností a hodnotení užívateľov je Dialevel spoľahlivým a dostatočne overeným prípravkom vtedy, ak potrebujete udržiavať hladinu cukru v krvi na nižších úrovniach. Prispôsobené je tomu celé zloženie produktu, čo sa odráža v praktickom pôsobení.

   Okrem toho ponúka prípravok pre užívateľov tieto benefity:

   • voľná dostupnosť bez predošlého vyšetrenia a receptu
   • jednoduché užívanie a flexibilné dávkovanie počas dňa
   • široké a kvalitné zloženie oproti konkurencii
   • možnosť dávkovania pre rôzne skupiny užívateľov

   Veľkým plusom je, že Dialevel má prirodzené zloženie a na to nadväzuje aj prirodzené pôsobenie. Výsledkom je tak možnosť bezproblémového užívania dlhšiu dobu a to bez toho, aby sa počas dávkovania objavili nejaké nežiaduce, negatívne či vedľajšie efekty.

   Pokiaľ sa rozhodnete zakúpiť si tento výživový doplnok, môžete tak spraviť nielen osobne v kamennej lekárni, čo je tradičný spôsob, ale aj modernejšou formou a to objednávkou online. Dialevel je totiž bežnou súčasťou ponuky internetových lekární a výhodou takéhoto nákupu je pohodlia a tiež dostupnosť všetkých balení skladom.

   Dialevel: skúsenosti, užívanie, zloženie a dávkovanie
   • Pôsobenie na cukry, bielkoviny a tuky
   14,17 €
   Do obchodu
   FARMAKOLOGICKÉ UPOZORNENIE

   Dialevel je potravinový a výživový doplnok s obsahom kyseliny alfa-lipoovej, škorice a chrómu. Počas užívania dodržiavajte doporučené dávkovanie a neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

   Dialevel: Na udržanie hladiny glukózy v krvi a metabolizmus cukrov, bielkovín a tukov
   Počet hlasov: 2 Priemer:3.5 (70%)
    Vaše postrehy
    Komentáre
    Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    *