Forfemina Slim: Tabletky na kontrolu hmotnosti, vylučovanie a proti opuchom nôh

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom

Ak máte problém s prebytočnou vodou v tele, opuchmi dolných končatín alebo kontrolou telesnej hmotnosti, vyskúšať môžete voľne dostupný prípravok Forfemina Slim. Ide o výživový doplnok, ktorého komplexné zloženie pôsobí v organizme prirodzene a užívanie je tak bez vážnejších nežiaducich účinkov, čo nemôže povedať každá konkurencia.

Ako hovorí už aj názov tabliet, mnoho ľudí sa oprávnene pýta, či je možné Forfemina Slim využiť aj na chudnutie. Internetové diskusie sú tiež plné otázok, na čo všetko je dobrý a ako dlho ho treba užívať. Na všetky tieto dotazy, ale nielen na ne, odpovie táto recenzia.

Výrobca a pôvod

Za prípravkom Forfemina Slim je spoločnosť Naturprodukt založená v roku 1993, ktorej sortiment tvoria prípravky tak vo forme voľne dostupných liečiv, výživových doplnkov, ako aj kozmetických prípravkov či produkty z oblasti ústnej hygieny a starostlivosti o pleť.

Už od vzniku spoločnosti je najväčším dodávateľom firma Dr. Theiss Naturwaren. Vďaka tomu je súčasťou ponuky značky veľký sortiment prípravkov a produktov na báze extraktov liečivých bylín. Značka ponúka niekoľko produktových línií, napríklad liečivá vhodné pri prechladnutí, roztoky na kašeľ, známe Švédske kvapky, ale aj kozmetické produkty.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Forfemina Slim

Forfemina Slim je zdokonaleným prípravkom oproti štandardnému baleniu Forfemina, pričom zahŕňa kombináciu viacerých extraktov a látok z kategórie rastlín, korenia aj minerálov. Podľa charakteristiky výrobcu ide o bylinné prípravok s mineráliami.

Zloženie tabliet je široké a pozostáva z týchto látok:

 • Horký pomaranč: Prvou účinnou látkou nachádzajúcou sa v prípravku Forfemina Slim je extrakt z horkého pomaranča. Ide o citrusový strom obsahujúci éterické oleje, ktoré vplývajú napríklad na nervový systém aj pohybový aparát. Obsahuje tiež látky prispievajúce ku kontrole hmotnosti a podporujúce normálny metabolizmu tukov.
 • Čierne korenie: Korenie patrí medzi známe stimulanty chudnutia a spaľovania prebytočných tukov, v prípravku Forfemina Slim sa tak nachádza extrakt z čierneho korenia. Zmyslom prítomnosti tejto účinnej látky je pomoc pri kontrole hmotnosti. Korenie pomáha aj na pravidelnú stolicu, metabolizmus, močopudnosť a stabilizáciu vody v tele.
 • Pŕhľava: Žihľava, nazývaná tiež pŕhľava, je známou liečivou bylinou s antialergickými a protizápalovými účinkami, vrátane pomoci pri zápaloch močových ciest. Extrakt z nej, ktorý sa v prípravku nachádza, podporuje efektívnejšie vylučovanie vody. Rastlina tak udržiava zdravú hmotnosť a podporuje celkové odvodnenie organizmu.
 • Minerály: Súčasťou Forfemina Slim sú aj dva minerály, konkrétne zinok a chróm. Prvý menovaný je dôležitý pre syntézu bielkovín a metabolizmus sacharidov, makroživín a mastných kyselín. Druhý minerál, chróm, zas pomáha udržiavať normálnu hladinu glukózy a vplýva pozitívne na metabolizmus najdôležitejších makroživín.
 • Brusnice: Súčasťou zloženia sú aj brusnice, konkrétne v podobe prášku. Ide o známy prírodný stimulant močenia a vylučovania, ktorý sa bežne využíva v prípravkoch určených na podporu trávenia, močovej a vylučovacej sústavy. Brusnice pomáhajú aj na správnu funkčnosť obličiek a majú zmysel na prečistenie tráviacej sústavy.
 • Jablčný ocot: Vo výživovom doplnku Forfemina Slim sa nachádza aj jablčný ocot, tiež v podobe prášku. Jeho úlohou je pomoc pri vstrebávaní minerálov a vitamínov a to vďaka obsahu kyseliny octovej. Okrem toho pomáha v rámci lepšej cirkulácii krvi a pôsobí preventívne voči niektorých kardiovaskulárnym problémom.

Dávkovanie a užívanie Forfemina Slim

Forfemina Slim je výživovým doplnkom určeným pre dospelých. Ak si ho zakúpite bez odporúčania lekára, držte sa dávkovacej schémy v príbalovom letáku od výrobcu, prípadne sa poraďte o spôsobe užívania a dávkovania počas dňa s lekárnikom.


Pokiaľ ide o závislosť užitia od jedla, výrobca neudáva žiadne inštrukcie. Neodporúča sa ale piť kávu pred alebo tesne po užití prípravku. Neprekračujte maximálnu dennú dávku v objeme 2 kapsúl denne. Prípravok tiež neslúži ako náhrada rozmanitej stravy alebo zdravého životného štýlu, ani ako náhrada odbornej liečby opuchov.

Uchovanie a skladovanie Forfemina Slim

Aby ste mohli naplno využiť účinnosť prípravku, je potrebné tabletky Forfemina Slim skladovať podľa zásad správneho uchovania. To znamená v pôvodnom obale a mimo mrazu, vlhkosti, priameho slnečného svetla a vysokých teplôt.

Dodržiavajte aj nasledovné zásady a pravidlá:

 • výživový doplnok skladujte mimo dosahu a dohľadu detí
 • po dátume exspirácie vyznačenom na obale prípravok neužívajte
 • dátumom exspirácie sa myslí posledný deň vyznačeného mesiaca
 • nevyužité tabletky vráťte do lekárne, nevyhadzujte do odpadu

Účinky, indikácie a použitie Forfemina Slim

Ak ide o použitie tohto výživového doplnku, väčšina ľudí ho pokladá za prípravok na chudnutie. Jeho cieľom je ale lepšia kontrola hmotnosti, takže sám o sebe vám schudnúť nepomôže. Má však iné, oveľa zaujímavejšie, účinky.

Tu sú oblasti pôsobenia Forfemina Slim:

Vylučovanie a odstraňovanie vody

Všetky látky obsiahnuté vo výživovom doplnku nejakým spôsobom prispievajú k lepšej funkcii vylučovacej sústavy a k podpore vylučovania prebytočnej vody z organizmu. Či už ide o pŕhľavu pôsobiacu na celý močový systém, alebo o brusnice prečisťujúce močové cesty aj obličky, Forfemina Slim pomáha na odvodnenie tela.

Prevencia proti opuchom

Druhým dôležitým účinkom, ktorý nadväzuje na prvý, je vplyv na opuchy nôh. Vďaka lepšiemu hospodáreniu s vodou a podpore jej vylučovania, rovnako tak aj vďaka vplyvu niektorých látok na lepšiu cirkuláciu krvi, vám môže Forfemina Slim pomôcť aj v tejto oblasti. Bráni totiž vzniku opuchu dolných končatín

Kontrola telesnej hmotnosti

Posledným účinkom, ktorý výživový doplnok pre užívateľov ponúka, je pomoc pri kontrole hmotnosti. Prípravok totiž obsahuje viacero látok, či už ide o čierne korenie, horký pomaranč alebo minerály zinok a chróm, ktoré sa podieľajú na metabolizmu makroživín a tiež na zlepšení činnosti tráviaceho systému a trávenia celkovo.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Forfemina Slim

Pozitívom tabliet Forfemina Slim je ich veľmi dobrá znášanlivosť a bezproblémové užívanie, aspoň pokiaľ ide o skúsenosti z praxe. Výrobca v príbalovom letáku neupozorňuje na žiadne špecifické vedľajšie a nežiaduce účinky.

To však neznamená, že sa nemôžu objaviť niektoré situácie:

 • vyskytnúť sa môže precitlivená alebo alergická reakcia na niektorú zo zložiek a látok, ktoré Forfemina Slim obsahuje
 • ojedinele sa môžu na úvod objaviť menšie problémy zažívacieho charakteru

Kontraindikácie a možné interakcie Forfemina Slim

Ak sa u vás vyskytne alergická alebo precitlivená reakcia po užívaní Forfemina Slim, mali by ste dávkovanie prerušiť a obrátiť sa na lekára kvôli ďalšiemu postupu. Rovnako tak si treba dať pozor na niektoré kontraindikácie a interakcie, hoci, je ich minimum.

Tu sú tie najdôležitejšie situácie a prípady, kedy treba zvýšiť pozornosť

 • prípravok je určený len dospelým, kontraindikovaný je pre deti a dospievajúcu mládež vo veku do 18 rokov, ktorá by ho nemala užívať vôbec
 • rovnako tak je vylúčené užívanie Forfemina Slim pre tehotné ženy, užívať sa nesmie ani v čase dojčenia, v týchto prípadoch hľadajte alternatívy
 • interakcie s jedlom príbalový leták nespomína, výrobca však neodporúča konzumovať kávu pred alebo tesne po užití tabliet
 • ak máte problémy s vysokým krvným tlakom, mali by ste užívanie Forfemina Slim najskôr konzultovať so svojim lekárom

Balenie a cena Forfemina Slim

Forfemina Slim je k dispozícii ako výživový doplnok v podobe kapsúl určených na perorálne užitie. V jednom balení sa nachádza 60 takýchto kapsúl, na trhu nie sú uvedené balenia s iným obsahom kapsúl. Z pohľadu dávkovania vám jedno takéto balenie vydrží celý mesiac, ak budete chcieť brať tabletky dlhšie, zakúpte si ich viac naraz.

Ceny výživového doplnku sú v každej lekárni mierne odlišné:

Z pohľadu pomeru ceny a účinku patrí tento výživový doplnok medzi nadpriemer, hoci je pravda, že na trhu existujú aj lacnejšie prípravky. Ich účinnosť a úspešnosť je však obvykle na nižšej úrovni, aj keď to môže byť u každého značne individuálne.

Kde kúpiť Forfemina Slim

Tabletky Forfemina Slim sú voľne dostupný prípravkom, čiže si ho viete kúpiť bez nutnosti absolvovať návštevu a vyšetrenie u lekára, nepotrebujete ani mať lekársky predpis či recept. Keďže ide o výživový doplnok, viete si ho zakúpiť nielen v lekárni, ale aj v niektorých obchodoch a eshopoch zameraných na zdravie či chudnutie.

Najlepšou voľbou je však aj tak kúpa v lekárni, hlavne v tej internetovej. Okrem Forfemina Slim tu viete nájsť aj iné prípravky, ktoré viete spoločne s výživovým doplnkom zakúpiť, navyše, všetko je za lepšie ceny a objednávku vybavíte z pohodlia domova.

Online objednávka, doprava a doručenie

Ak si chcete objednať tabletky Forfemina Slim z internetovej lekárni, odporúčame zobrať rovno dve balenia. Môžete tak získať zvýhodnenú cenu dopravy, prípadne doručenie k vám domov úplne zdarma, aspoň v prípade tých väčších online lekární.

Celú objednávku vybavíte za pár minút:

 • Najskôr vložíte výživový doplnok do online košíka
 • Potom vyberiete spôsob platby a dopravy
 • Zadáte svoje údaje a adresu doručenia
 • Objednávku skontrolujete a odošlete

Väčšina online lekární umožňuje platiť za objednávku vopred aj pri prevzatí na dobierku. Rýchlejšie a pohodlnejšie je to samozrejme vopred, môžete využiť platbu cez internet banking alebo aj platbu kartou online, ak to lekáreň umožňuje. Doručenie je rovnako rýchle ako objednávka, vo väčšine prípadov máte prípravok doma do 24 až 48 hodín.

Najčastejšie otázky

Podľa skúseností užívateľov využívajú Forfemina Slim predovšetkým ženy, ktoré majú problém s opuchnutím nôh, prípadne tie, ktorých zaujíma chudnutie. Tomu zodpovedá aj záujem o prípravok na internete, kde sú fóra a diskusie plné dotazov či komentárov na spôsob užívania aj účinnosť v praxi.

Tu sú odpovede na najviac kladené otázky týkajúce sa prípravku:

Je možné užívať Forfemina Slim pri kojení?

Nie, výrobca v informačnom a príbalovom letáku vyslovene uvádza, že Forfemina Slim sa nesmie užívať v čase dojčenia, čiže kojenia. Ak by ste tak chceli urobiť, musíte dojčenie prerušiť, ak ho prerušiť nemôžete, poobzerajte sa po alternatívach.

Ako je to s kombináciou Forfemina Slim a antikoncepcia?

Táto otázka je pomerne častá, nakoľko jednou z častých príčin nadmerného zadržiavania vody v organizme je aj užívanie hormonálnej antikoncepcie u žien. Užívanie Forfemina Slim síce nie je zakázané súčasne s antikoncepciou, ale poraďte sa najskôr s lekárom.

Ako dlho môžem užívať prípravok a kedy prídu prvé účinky?

Prvé účinky by sa mohli, aspoň podľa skúseností ľudí užívajúcich Forfemina Slim, dostaviť v prvých dvoch až troch týždňov. Užívanie môže byť aj dlhodobé, napríklad 2 či 3 mesiace. Nezabúdajte ale, že prípravok nemá byť náhradou odbornej liečby.

Čo robiť, ak som zabudol užiť jednu dávku?

Ak ste si zabudli zobrať jednu kapsulu, pokračujte ďalej v bežnom dávkovaní. To znamená, že ak ste napríklad vynechali dávku ráno, večer užite dávku podľa pôvodného rozpisu. Výrobca neodporúča užívať dvojitú dávku, čiže dve kapsuly, naraz.

Skúsenosti s tabletkami Forfemina Slim

Značka Forfemina, či už ide o štandardnú verziu prípravku alebo o verziu Slim, patrí medzi tie známejšie na trhu. Skúsenosti užívateľov s ňou sú prevažne pozitívne, hlavne ak ide o dlhodobejšie užívanie a o problémy s ťažkými nohami vplyvom horšieho vylučovania vody, čo môže byť príčinou opuchov.

Na druhú stranu, prípravok je z kategórie výživových doplnkov a jeho zloženie pozostáva z látok, ktoré môžu u každého pôsobiť individuálne. U niekoho teda účinky prídu skôr a vo väčšej miere, u niekoho neskôr a v menšej.

To je zároveň aj jediné mínus, ktoré Forfemina Slim má, no podobné je to aj u iných tabliet v tejto kategórii. Väčšina užívateľov si však prípravok pochvaľuje, či už ide o jeho účinnosť, pomer ceny a kvality, dostupnosť, veľkosť balenia alebo bezproblémovosť užívania. Výživový doplnok si pochvaľujú predovšetkým ženy.

Zhodnotenie

Ak vás trápia problémy s opúchaním nôh a máte problém s dostatočným odvodnením, môžete po Forfemina Slim siahnuť. Pomáha aj na kontrolu hmotnosti a zlepšenie metabolizmu, tu je však účinok individuálny u každého užívateľa a nepríde zo dňa na deň.

Prípravok sa však môže pochváliť týmito výhodami:

 • viete si ho kúpiť voľne bez predpisu
 • užívanie je bez väčších problémov a vedľajších účinkov
 • jedno balenie vydrží až mesiac, tabletky možno užívať dlhodobo
 • kúpa je možná aj online z internetovej lekárne

Komplexné a hlavne zloženie tabliet sa prejaví aj v šírke účinkov, ktoré Forfemina Slim ponúka. Menším mínusom je obmedzenie užívania počas tehotenstva a dojčenia, vtedy je výživový doplnok pre ženy kontraindikovaný.

Dostupnosť tabliet je dobrá, značka je totiž dostatočne známa a je v ponuke viacerých obchodov so zdravými prípravkami a samozrejme aj v lekárňach. Keďže na kúpu nemusíte mať recept, ideálnou voľbou sa javí kúpa z internetovej lekárne. Ušetríte čas a peniaze a všetko vybavíte z pohodlia domu.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.10

156 Hodnotení

Začala som užívať forfeminu slim keď vezmeme tabletku páli má z nej veľmi hrdlo

zuzana píše 26 augusta 2019 o 21:55

Na príbalovom letáku som sa dočítala „Osoby s vysokým krvným tlakom by mali užívanie prípravku konzultovať so svojim lekárom“.
Otázka: prípravok Forfemina Slim zvyšuje krvný tlak?, možno by bolo fajn napísať o čo sa jedná a nemusím zaťažovať lekára, ktorý má plnú čakáreň pacientov,
ďakujem.

Anna píše 01 júla 2020 o 08:42

Pridať komentár