Najlepšie ponuky na nákup

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
1,40 €
Do obchodu
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
- €
Do obchodu

Zápal, suchosť, sčervenanie povrchu kože, to sú hlavné príznaky ekzému, ktoré znepríjemňujú bežné fungovanie počas dňa a kvôli estetickej stránke majú často vplyv aj na psychiku človeka. Gáfrová masť s ichtamolom môže byť v tomto smere účinným pomocníkom, pričom pomôže aj pri ďalších kožných problémoch. Ktoré to sú?

Kožné ťažkosti postihujú ľudí bez ohľadu na vek. Aj odlišné vekové kategórie sú dôvodom, prečo je dôležité všímať si zloženie dermálnych prípravkov. Aké je zloženie masti? Na čo sa používa? Čo hovoria skúsenosti ľudí? Nielen to vám prezradí naša recenzia.

Výrobca a pôvod

Gáfrovú masť s ichtamolom vyrába a zároveň na slovenský trh aj dodáva spoločnosť GALVEX spol. s.r.o. Svoju činnosť na Slovensku začala v roku 1992. V súčasnosti jej výrobné portfólio tvoria lieky, výživové doplnky, zdravotnícke pomôcky, prípravky určené na ďalšie spracovanie v lekárni a rozvažované účinné a pomocné farmaceutické suroviny.

Firma sa zameriava na výrobu viacerých liekových foriem, akými sú tablety, čapíky, masti, krémy, pasty, suspenzie a roztoky. Medzi jej známe lieky patria napríklad Holtov krém, Octanový krém, Rybí olej, Olej z treščej pečene, Tekutý púder s mentolom a podobne.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Galvex Gáfrová masť s ichtamolom

Gáfrová masť s ichtamolom je liek zaradený do farmakoterapeutickej skupiny dermatologík, určený na vonkajšie použitie. Obsahuje tri liečivá, a to 2 g racemického gáfru, 8 g ichtamolu a 24 g oxidu zinočnatého v 100 g masti.

V lieku sa nachádzajú tieto aktívne a doplnkové zložky:

 • Ichtamol: Je zmesou látok, ktorá vzniká destiláciou živicových bridlíc. Pre svoje výnimočne regeneračné schopnosti sa stal veľmi obľúbeným liečivom najmä v kožnom lekárstve a kozmetike. Má niekoľko účinkov, medzi nimi antiflogistický, epitelizačný, keratoplastický, antiseboreický, antipruriginózny, derivančný a mierny antiseptický.
 • Gáfor: Patrí do skupiny derivancií, antipruriginóz a antihdrotík. Má tiež lokálne anestetický účinok. Je ľahko absorbovaný cez kožu, kde stimuluje nervové zakončenia citlivé na teplotu. Po aplikácii v malom množstve vyvoláva pocit chladu, predpokladá sa, že kvôli aktivácii iónových kanálov TRPM8 a pri väčšom množstve zase pocit tepla, kvôli TRPV1 a TRPV3.
 • Zinok: Oxid zinočnatý pôsobí slabo adstringentne, antiflogisticky a mierne antisepticky. Chráni a udržiava pokožku v dobrom stave, upokojuje ju po mechanickom alebo chemickom podráždení, napríklad pri rozklade potu, stolice, moču, a to predovšetkým v oblasti kožných záhybov a rýh. Namáhanú pokožku môže mierne vysušovať.
 • Ostatné pomocné a prídavné zložky a doplnkové látky: Aby boli dosiahnuté všetky požadované účinky a liek mal dobrú konzistenciu , obsahuje i niekoľko ďalších zložiek. Sú nimi adeps lanae, čiže vosk z ovčej vlny, vaselinum flavum, čiže žltý vazelín a aqua purificata, čiže čistená voda.
SVETLOHNEDÁ DERMÁLNA MASŤ

Gáfrová masť s ichtamolom má podobu homogénnej svetlohnedej masti s charakteristickým zápachom po gáfre a ichtamole. Jej obalom je laminátová hliníková tuba, ktorá je zvnútra potiahnutá priesvitným plastom a zvonka plastom s potlačou. Na krčku tuby je odtrhávacia fólia so skrutkovacím uzáverom z bieleho plastu.

Dávkovanie a používanie Galvex Gáfrová masť s ichtamolom

Gáfrová masť s ichtamolom je liek, ktorého používanie si nevyžaduje predošlé vyšetrenie u lekára a viazanosť na lekársky predpis. Preto je dôležité presne dodržiavať všetky odporúčania, ktoré uvádza príbalový leták. Je určený dospelým osobám aj deťom.

 • Masť rovnomerne nanášajte na postihnuté miesto 1 až 2 razy za deň, najlepšie po bežnej očiste, pričom nanesená vrstva by mala byť tenká
 • Na nanesenú vrstvu masti môžete priložiť náplasť alebo gázu a postihnuté miesto obviazať, no použitie obväzu nie je nutnosťou

Výrobca lieku v príbalovej informácii upozorňuje, že sa nesmie používať dlhšie ako 7 dní. Pokiaľ si stav pokožky vyžaduje ďalšiu aplikáciu daným dermálnym prípravkom, je nutné konzultovať jeho prípadné použitie so svojím lekárom. Iba ten môže rozhodnúť o tom, či bude viac ako týždňové natieranie pokožky gáfrovou masťou s ichtamolom zdraviu prospešné.

Uchovanie a skladovanie Galvex Gáfrová masť s ichtamolom

Dermálna masť si nevyžaduje špeciálne opatrenia ohľadom skladovania. Je však dôležité dodržiavať základné princípy uchovávania lieku kvôli jeho účinnosti. Ide napríklad o držanie masti v pôvodnom a dobre uzatvorenom obale. Vtedy bude čas jej použiteľnosti 2 roky.

Dodržiavajte tiež nasledovné podmienky uchovávania:

 • skladujte liek mimo dohľadu alebo dosahu detí
 • nevystavujte ho priamemu slnečnému žiareniu a mrazu
 • uchovávajte ho pri teplote neprevyšujúcej 25 ºC
 • po dátume exspirácie liek nepoužívajte a vráťte do lekárne
Galvex Gáfrová masť s ichtamolom: použitie, cena, účinky
 • Povrchový zápal žíl
 • Ruža a červienka
 • Ekzém a psoriáza
1,40 €
Do obchodu

Účinky, indikácie a použitie Galvex Gáfrová masť s ichtamolom

Masť je určená na vonkajšiu aplikáciu. Používa sa pri liečbe ekzému, psoriázy, pri liečbe niektorých foriem akné, ďalej na erysipelu, čiže ružu, erysipeloidu, čiže červienku a jej použitie je vhodné aj pri povrchovom zápale žíl.

Oblasti pôsobenia a účinky, ktoré liek sľubuje:

Povrchový zápal žíl

Pálenie, lokálny opuch či začervenanie postihnutej žily, ktorá môže byť tvrdá i teplá. To sú základné symptómy takzvanej tromboflebitídy. Keďže masť má chladivý, mierne znecitlivejúci a protizápalový účinok, predstavuje jednoduché, no skúsenosťami overené a klinicky potvrdené riešenie daného problému.

Ruža a červienka

Erysipel, čiže ruža, je ochorenie kože, ktoré je najčastejšie spôsobené streptokokmi, menej často inými mikroorganizmami. Vďaka antiseptickému účinku v lieku sú v postihnutom mieste ničené choroboplodné zárodky a v kombinácii ďalších, už spomínaných účinkov, regenerovaná koža. Napomáha aj pri liečbe lézií červienky.

Ekzém a psoriáza

Bunky zdravej pokožky dozrievajú a následne sa olupujú približne za jeden mesiac. Pri lupienke a niektorých ekzémoch sa tento proces skráti až niekoľkonásobne. Ichtamol v masti pôsobí protisvrbivo, čo je pri týchto kožných ochoreniach, okrem iného, jednou zo žiadaných vlastností liečby.

MÔŽE POMÔCŤ AJ PRI AKNÉ

Liek je indikovaný aj na niektoré formy akné. Je však potrebné poznamenať, že výrobca presne neuvádza na ktoré. Bez odbornej konzultácie preto neodporúčame domácu samoliečbu, aby nedošlo k zhoršeniu pleti.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Galvex Gáfrová masť s ichtamolom

Používanie dermálnej masti môžu sprevádzať aj niektoré negatívne alebo nežiaduce účinky, podobne, ako je tomu aj v prípade iných liekov. Nemusia sa ale prejaviť u každého. Liek patrí medzi všeobecne veľmi dobre znášané prípravky.

Príbalový leták v tejto súvislosti uvádza, že sa môže objaviť:

 • začervenanie kože
 • pocity pálenia a svrbenia

Doposiaľ boli spozorované iba menované vedľajšie účinky súvisiace s používaním lieku. Ak by sa u vás vyskytol hocijaký iný nežiaduci účinok, obráťte sa na lekára. Takéto účinky môžete nahlásiť aj prostredníctvom národného systému na jeho webovej stránke. Prispejete tak k bezpečnosti lieku.

Kontraindikácie a možné interakcie Galvex Gáfrová masť s ichtamolom

V prípade, že sa u vás objaví akákoľvek precitlivená reakcia na niektorú z látok obsiahnutých v zložení lieku, prestaňte s jeho používaním. Dermálna masť má iba minimálne množstvo kontraindikácií a špeciálnych opatrení, ktoré je potrebné si všímať.

Toto sú prípady, na ktoré si dajte pozor najviac:

 • ichtamol môže zvýšiť účinok niektorých kožných liekov obsahujúcich napríklad steroidné hormóny alebo niektoré antibiotiká, ak nejaké užívate, obráťte na lekára
 • ichtamol sa neznáša s liekmi obsahujúcimi jód, preto bez konzultácie s lekárom nie je vhodné súčasne nanášať na postihnuté miesto iné masti
 • liek neovplyvňuje priebeh gravidity, pri bežnom spôsobe použitia a odporúčaného dávkovania nepreniká do materského mlieka, čiže je vhodný aj pri dojčení
 • liek neovplyvňuje činnosti vyžadujúce zvýšenú pozornosť, koordináciu pohybov a rýchle rozhodovanie, čiže ani schopnosť viesť motorové vozidlá

Balenie a cena Galvex Gáfrová masť s ichtamolom

Výrobca má registrované iba jedno veľkostné balenie lieku, a to 50 g. Vzhľadom na maximálnu odporúčanú dĺžku liečby by malo ísť o dostatočné množstvo na preliečenie dermatologických problémov. Záleží však aj od rozmerov plochy postihnutého miesta kože. Napríklad, na rozsiahlejší ekzém by Galvex prípravok nemusel stačiť.

Porovnanie cien podľa niektorých lekární:

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
  1,40 €
  Do obchodu
  • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
  • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
  • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom

   Ako sme už naznačili, jedno balenie gáfrovej masti s ichtamolom môže a nemusí stačiť na odstránenie kožných ťažkostí. V oboch prípadoch však za nákup nezaplatíte veľa. Cena za tento liek je nízka a patrí medzi jednu z výhod lieku.

   Kde kúpiť Galvex Gáfrová masť s ichtamolom

   Dermálny liek ponúkajú kamenné a internetové lekárne. V bežných eshopoch a zdraviu špecializovaných obchodoch ho nenájdete. Predaj si vyžaduje odborný dozor. Na jeho kúpu nepotrebujete lekársky predpis, no majte na pamäti, že o jeho používaní viac ako 7 dní sa musíte poradiť s lekárom.

   Ak využijete služby online lekární, získate okrem lepšej ceny za liek aj okamžitý prehľad o jeho naskladnení. Všetko vybavíte z pohodlia obývačky či z akéhokoľvek miesta s pripojením na internet. Pri objednaní viacerých produktov môžete dokonca získať zľavu.

   STAVTE NA NÁKUP V OVERENEJ LEKÁRNI

   Cena zvyčajne pri výbere zohráva hlavnú úlohu. V prípade internetového nákupu je však dôležité zamerať sa aj na spoľahlivosť doručenia a spokojnosť so službami. Preto si vyberajte lekárne, ktoré sú väčšie a zákazníkmi overené, ako je napríklad [lekaren] a jej podobné.

   Online objednávka, doprava a doručenie

   Celý proces vytvorenia objednávky je jednoduchý, pozostáva z pár kliknutí a nie sú naň potrebné žiadne špeciálne zručnosti. Ak plánujete objednávať lieky online aj v budúcnosti, odporúčame sa registrovať vo vybranej lekárni. Nebudete musieť opätovne zadávať údaje.

   Postup objednávky je štandardne nasledovný:

   • Vložíte balenie lieku Galvex do online košíka
   • Vyberiete si spôsob platby a zvolíte typ dopravy
   • Zadáte svoje osobné údaje a adresu doručenia
   • Objednávku skontrolujete a odošlete jej potvrdením

   Doručenie bežne trvá 24 až 48 hodín a odvíja sa od dostupnosti tovaru, kvality zákazníckych služieb a často i od konkrétneho času vytvorenia objednávky. Zvoliť si môžete platbu vopred alebo dobierku. Niektoré internetové lekárne poskytujú aj možnosť bezhotovostnej platby kartou pri doručení kuriérskou spoločnosťou.

   Galvex Gáfrová masť s ichtamolom: použitie, cena, účinky
   • Povrchový zápal žíl
   • Ruža a červienka
   • Ekzém a psoriáza
   1,40 €
   Do obchodu

   Najčastejšie otázky

   Ak plánujete používať gáfrovú masť s ichtamolom, ale radi by ste zistili ďalšie informácie o tomto dermálnom prípravku, pripravili sme pre vás prehľad tých, ktoré by vás mohli zaujímať. Týkajú sa predovšetkým používania v praxi, ktoré vychádza z reálnych skúseností. Vybrané otázky boli opakovane predmetom internetových diskusií a fór.

   Dotazy objavujúce sa v súvislosti používania lieku:

   Je masť účinná na akné?

   Gáfrová masť s ichtamolom účinne pôsobí aj na hnisavé zápalové procesy na koži a znižuje tvorbu mazu. Pomáha preto pri liečbe aknóznej pokožky, ale iba na niektoré druhy akné. Jej používanie radšej zvoľte na základe konzultácie s dermatologičkou, lekárom alebo lekárnikom.

   Pôsobí masť aj na vredy?

   Liek s obsahom gáfru, ichtamolu a zinku môže prispieť k liečbe hnisavých vriedkov až vredov. V tomto prípade však odporúčame pred kúpou navštíviť lekára, ktorý odborne posúdi, aký pôvod môže mať vzniknutý zdravotný problém. Pôvodcom týchto vredov často býva základné ochorenie, u ktorého je dôležité liečiť príčinu, nie iba symptómy.

   Má masť nepríjemnú arómu?

   Ide o otázku veľmi individuálneho charakteru. To, čo niekomu zapácha, inému môže voňať a naopak. Všeobecne je ale gáfrová masť naozaj známa menej príjemnou arómou. Aplikáciou počas dňa ju vraj budete vnímať minimálne. Mnohí sa zhodujú v tom, že účinky tohto dermálneho prípravku niekoľkonásobne tromfnú arómu.

   Zanecháva masť škvrny?

   Vzhľadom na konzistenciu a sfarbenie lieku môže gáfrová masť s ichtamolom zanechať škvrny na oblečení či na posteľnej bielizni. V prvom prípade sa z tohto dôvodu odporúča prekryť postihnuté miesto gázou a následne obväzom. V druhom prípade bude lepšie, ak sa vyhnete aplikácii vo večerných hodinách a tesne pred spaním.

   Skúsenosti s Galvex Gáfrová masť s ichtamolom

   Hodnotenia lieku zákazníkmi v internetových lekárňach sú zastúpené iba v malom počte, no všetky majú pozitívne znenie. Masť vraj na pokožku pomáha, čo je dôvod, prečo by ju odporučili aj ďalším ľuďom. Nejedna diskusia či internetové fórum sa o dermálnom prípravku vyjadruje rovnako. Užívatelia potvrdzujú veľmi dobré účinky.

   Niektorí uviedli, že kvôli problematickej pokožke vyskúšali už veľké množstvo produktov, nie vždy s úspešnými výsledkami. Gáfrová masť s ichtamolom však prispela k ich lepšiemu stavu pokožky, Veľmi dobré skúsenosti má tiež používanie lieku u detí, aspoň podľa vyjadrení mamičiek.

   Galvex Gáfrová masť s ichtamolom: použitie, cena, účinky
   • Povrchový zápal žíl
   • Ruža a červienka
   • Ekzém a psoriáza
   1,40 €
   Do obchodu

   Našli sme aj negatívne recenzie, ktoré sa však netýkali účinkov, ale zápachu. Vôňa masti nemusí byť nepríjemná pre všetkých. Mínus si vyslúžila aj za zafarbenie posteľnej bielizne nahnedo. Napriek tomu, práve v tomto prípade pomohla na nahnisané akné. O priebehu liečby pri červienke alebo ruži sa pacienti s ďalšími užívateľmi nepodelili.

   Zhodnotenie

   Skúsenosti s Galvex gáfrovou masťou s ichtamolom celkovo hovoria v jej prospech. Ak máte problematickú pleť, trpíte ekzémami alebo sa u vás vyskytol povrchový zápal žíl, oplatí sa zvážiť jej kúpu a overiť si pravdivosť výrobcom sľubovaných účinkov. Poteší vás aj cena.

   Pre pacientov ponúka dermálny liek nasledovné výhody:

   • širšie spektrum účinkov na rôzne kožné problémy
   • použitie u detí, dospievajúcich aj dospelých osôb
   • dostupnosť bez predpisu a návštevy u lekára
   • miera vedľajších účinkov a kontraindikácií je minimálna

   Plusom je, že masť môžu používať aj tehotné a dojčiace ženy. Dobrou voľbou bude aj pre všetkých, ktorí vyskúšali viaceré kozmetické prípravky či produkty s obsahom liečiv, ale stále nedosiahli požadovaný vzhľad pokožky. Z pozitívnych preferencií o lieku vyplýva, že jeho aplikáciou by ho mohli docieliť.

   Galvex Gáfrová masť s ichtamolom je lacným, ale kvalitným voľne predajným liekom, vďaka ktorému je koža zregenerovaná, zápal a svrbenie eliminované, maz na aknóznej pokožke znížený. Kúpte si ju v internetovej lekárni, ušetrite čas, energiu a peniaze.

   Galvex Gáfrová masť s ichtamolom: použitie, cena, účinky
   • Povrchový zápal žíl
   • Ruža a červienka
   • Ekzém a psoriáza
   1,40 €
   Do obchodu
   FARMAKOLOGICKÉ UPOZORNENIE

   Galvex Gáfrová masť s ichtamolom je voľne predajný liek s obsahom účinných látok Camphora racemica (racemický gáfor), ichthammolum (ichtamol) a zinci oxidum (oxid zinočnatý). Počas užívania dodržiavajte odporúčané dávkovanie a terapeutický režim. Pred používaním si prečítajte príbalový leták, v prípade nejasností sa informujte u lekárnika alebo vášho lekára. Nepoužívajte po dátume exspirácie a nepoužitý liek vráťte do lekárne.

   Galvex Gáfrová masť s ichtamolom: Na akné, ekzém, psoriázu aj povrchový zápal žíl
   Počet hlasov: 32 Priemer:4.7 (93.13%)
    Vaše postrehy
    Komentáre

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    *