Jamieson Prostease Saw Palmetto: Tabletky podporu prostaty a močových ciest

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Ak hľadáte prípravok, ktorý podporí zdravé fungovanie a stav vašej prostaty aj močového ústrojenstva, v značke Jamieson Prostease Saw Palmetto môžete nájsť prostriedok nielen na tieto oblasti. Vďaka tomu, že tento výživový doplnok obsahuje extrakt z rastliny serenoa plazivá, má u mužov široké priaznivé účinky vo viacerých oblastiach.

Veľkým plusom tabliet je tiež to, že ide o voľne dostupný produkt, čiže si ho môžu kúpiť bez toho, aby museli predtým navštíviť lekára. Naša recenzia sa pozrie na tento výživový doplnok trocha bližšie, vrátane všetkých oblastí, na ktoré pomáha v praxi.

Výrobca a pôvod

Ako vyplýva už aj z názvu prípravku, Jamieson Prostease Saw Palmetto je súčasťou produktového portfólia známeho producenta Jamieson. Ide o najstaršieho a najväčšieho kanadského výrobcu a distribútora, ktorého história siaha až do roku 1922.

Jamieson patrí medzi známe globálne značky, ktoré ponúkajú prírodné produkty, či už založené na vitamínoch, mineráloch, rastlinných a bylinných extraktoch s vysokou kvalitou alebo iných látkach s prirodzeným pôsobením. Značka je známa tým, že ponúka výživové doplnky na viaceré oblasti fungovania organizmu od srdca, cez imunitu až po trávenie.

Zloženie, účinné látky

Pokiaľ ide o prípravok Jamieson Prostease Saw Palmetto, ten je založený na rovnomennej rastline Saw Palmetto, nazývanej aj Serenoa repens alebo po slovensky serenoa plazivá. Okrem extraktu z tejto byliny sa v tabletkách nachádzajú aj niektoré pomocné látky.

Tu je zloženie výživového doplnku vrátane popisu pôsobenia účinnej látky:

 • Serenoa plazivá: Vo výživovom doplnku Jamieson Prostease Saw Palmetto je extrakt zo serenoy plazivej jedinou účinnou látkou. Každá kapsula obsahuje extrakt z plodu rastliny v pomere 8 ku 1 a to v množstve 125 mg, čo je ekvivalent k 1000 mg sušenej rastliny. Oproti mnohým konkurenčným prípravkom tak ponúka táto značka kvalitnejšiu koncentráciu.

Samotná rastlina pochádza zo severnej Ameriky, konkrétne z oblasti juhovýchodného pobrežia. Ide o palmovitú rastlinu nižšieho vzrastu, ktorá je rozšírená typicky napríklad na Floride. Rastlinu, teda jej plody, poznali už staré indiánske kmene a pôvodní obyvatelia, ktorí ju využívali vo forme rôznych čajov a odvarov na problémy s prostatou aj močovými cestami.

Bylina bola používaná hlavne pre jej pozitívne účinky na stav močového ústrojenstva, hlavne ak ide o pôsobenie na zdravé močenie a dezinfekciu močových ciest. Zaujímavosťou je, že pôvodní obyvatelia používali Saw Palmetto aj ako sexuálne afrodiziakum a to pre vplyv rastliny na hladinu dôležitého mužského pohlavného hormónu, čiže na hladinu testosterónu.

Najdôležitejším účinkom plodov serenoy repens je pôsobenie na prostatu, rastlina sa totiž najviac využíva hlavne pri benígnom zväčšení prostaty. Pôsobí totiž proti premene testosterónu na dihydrotestosterón, ktorý stimuluje rast buniek spôsobujúcich zväčšenie prostaty. Týka sa to však len nerakovinového zväčšenia prostaty, ktoré je ale najčastejšie.

 • Ostatné prídavné, pomocné a doplnkové látky a zložky: Okrem extraktu zo serenoy plazivej sa v prípravku nachádzajú aj olej z tekvicových semiačok, sójový olej, želatína, glycerol, purifikovaná voda, žltý včelí vosk, lecitín, oxid titaničitý a meďnaté komplexy chlorofylinov. Niektoré látky majú funkciu napríklad farbiva, iné zas zvýrazňujú chuť.

Dávkovanie a užívanie

Hoci tabletky Jamieson Prostease Saw Palmetto sa dajú kúpiť voľne bez lekára, mali by ste ich užívať len v súlade s odporúčaniami od výrobcu v príbalovom letáku, prípadne sa poraďte s lekárnikom. Prípravok je určený na užívanie len pre mužov, nemá efekty pre ženy.

V prípade nadmerného dávkovania sa môžu objaviť tráviace problémy alebo niektoré z vedľajších účinkov. Ak sa tak stane, treba upraviť a znormalizovať dávku. Ak problémy pretrvajú, dávkovanie znížte a poraďte sa s lekárom. Pri pretrvávaní ťažkostí aj napriek užívaniu navštívte lekára kvôli vyšetreniu.

Uchovanie a skladovanie

Tabletky nie sú náročné na skladovanie a uchovanie, no je potrebné dodržiavať aspoň základné pravidlá pre zachovanie ich kvality. Ide napríklad o uchovanie pri teplote okolia 15°C až 25°C, čo je štandardná izbová teplota.

Riaďte sa taktiež nasledovnými zásadami a pravidlami:

 • kvôli bezpečiu skladujte a uchovávajte tabletky mimo dohľad a dosah detí
 • nevystavujte prípravok vlhkosti, mrazu a ani priamemu slnku
 • po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale, kapsuly neužívajte
 • nespotrebovaný výživový doplnok nevyhadzujte, ale vráťte do lekárne

Jamieson Prostease Saw Palmetto

 • Podpora zdravia a fungovania prostaty
 • Podpora močového ústrojenstva
 • Vplyv na sexuálnu vitalitu a sexualitu

Účinky, indikácie a použitie

Ak ide o použitie Jamieson Prostease Saw Palmetto, to vychádza hlavne z obsahu extraktu serenoy plazivej, ktorá je jedinou účinnou látkou v prípravku. Jej vplyv ovplyvňuje aj to, akým spôsobom a v akých oblastiach vám môžu tabletky pomôcť.

Tu sú tri najdôležitejšie oblasti použitia:

Podpora zdravia a fungovania prostaty

Najdôležitejšou oblasťou použitia Jamieson Prostease Saw Palmetto je podpora prostaty. Tabletky môžete použiť vtedy, ak chcete priaznivo vplývať na stav prostaty v rámci prevencie, ale aj vtedy, ak sa u vás už vyskytli nepríjemné príznaky spojené so zväčšením alebo zápalov prostaty, napríklad problémy s močením.

Podpora močového ústrojenstva

Druhou oblasťou pôsobenia Jamieson Prostease Saw Palmetto je podpora močového ústrojenstva. Tento účinok je znova odrazom prítomnosti serenoy plazivej, ktorá pomáha na dezinfekciu močových ciest a správne fungovanie celej močovej sústavy. Dochádza tiež k vplyvu na pravidelnejšie a zdravé močenie.

Vplyv na sexuálnu vitalitu a sexualitu

Posledným vplyvom, ktorý môžete pociťovať pri užívaní prípravku s obsahom extraktu serenoy plazivej, je vplyv na sexuálnu vitalitu a sexualitu celkovo. Nakoľko je samotná rastlina Saw Palmetto známa ako afrodiziakum, môže prísť k prechodnému zvýšeniu chuti na sex, prípadne aj k zvýšeniu libida.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Užívanie tohto výživového doplnku je obvykle bezproblémové, podobne, ako tomu je aj v prípade iných výživových doplnkov. Výrobca však upozorňuje, že občas môžu nastať situácie, ktoré užívanie skomplikujú, no našťastie, nežiaduce účinky sú naozaj výnimočné.

Tu sú tie, na ktoré si treba dať najviac pozor:

 • alergická alebo precitlivená reakcia na niektorú z látok obsiahnutých v zložení výživového doplnku
 • v ojedinelých prípadoch sa môžu objaviť mierne podráždenie žalúdka, nevoľnosť, hnačka, niektorí muži pociťovali zväčšenie prsníkov, zníženie libida a impotenciu

Kontraindikácie a možné interakcie

Ak sa u vás vyskytnú vyššie spomínané vedľajšie a nežiaduce účinky, je potrebné znížiť objem dávkovania Jamieson Prostease Saw Palmetto, prípadne ho prerušiť a poradiť sa s lekárom. Okrem tejto situácie treba rátať aj s inými kontraindikáciami.

Tu sú najčastejšie prípady, o ktorých treba určite vedieť:

 • prekážkou a kontraidikáciou k užívaniu je výskyt alergickej alebo precitlivenej reakcie, užívanie vtedy prerušte a kontaktujte lekára
 • výživový doplnok nie je určený pre ženy, deti a ani dospievajúce deti, môžu ho užívať iba muži vo veku nad 18 rokov
 • kontraindikáciou je súčasné užívanie liekov na predpis na obličky alebo močové cesty alebo užívanie byliny medvedica lekárska
 • ak máte problém s vysokým krvným tlakom alebo obličkami, poraďte sa pred začiatkom dávkovania o rizikách najskôr s vašim lekárom

Balenie a cena

Samotný výživový doplnok má podobu gélových a želatínových kapsúl potiahnutých filmom pre lepšie prehĺtanie, nakoľko ide o prípravok určený na perorálne užitie. Jamieson Prostease Saw Palmetto vyrába producent len v jednej veľkosti balenia a to s objemom 60 kapsúl, pričom označenie je 30 kapsúl + 30 kapsúl zadarmo.

Ceny prípravku sa môžu líšiť v závislosti od lekárne:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Veľkosť balenia Jamieson Prostease Saw Palmetto o objeme 60 kapsúl sa aj podľa hodnotení užívateľov ukazuje ako dobrá voľba. Výživový doplnok totiž môžete užívať až 2 mesiace, čo je dostatočný čas, aby sa ukázali prvé pozitívne vplyvy, účinky a pôsobenie.

Kde kúpiť

Ak sa rozhodnete kúpiť tento prípravok, máme pre vás dobrú správu v tom, že ako výživový doplnok je Jamieson Prostease Saw Palmetto dostupný voľne. Nemusíte si robiť starosti s návštevou lekára, vyšetreniami alebo pýtaním receptu. V lekárni, ale napríklad aj v niektorých eshopoch pre mužov, ho tak kúpite bez predpisu.

Pre najpohodlnejšiu a najlepšiu kúpu odporúčame využiť online lekárne. Ponúkajú oveľa väčší sortiment, ako bežné eshopy s výživovými doplnkami, ale zároveň ide o lekárne s odborným zázemím. Pri kúpe online zas využijete všetky možnosti internetu.

Online objednávka, doprava a doručenie

Objednanie Jamieson Prostease Saw Palmetto online je oveľa jednoduchšie, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Nemusíte nikam chodiť, nemusíte vyberať peniaze v hotovosti, stačí vám len pripojenie na internet a niekoľko minút času.

Objednávka je totiž veľmi podobná, ako z bežných eshopov:

 • Nájdete tabletky a vložíte ich do online košíka
 • Vyberiete spôsob platby a typ dopravy
 • Zadáte svoje osobné údaje a adresu
 • Objednávku skontrolujete a odošlete

Platiť môžete vopred a bezhotovostne, najrýchlejšie je to cez platobnú kartu a online, prípadne štandardným bankovým prevodom. Väčšina lekární samozrejme umožňuje aj platbu na dobierku pri doručení zásielky. Ak ide o doručenie, to prebieha v diskrétnom balení a podľa lekárne a času objednávky môžete mať tabletky doma do 1 až 2 dní.

Jamieson Prostease Saw Palmetto

 • Podpora zdravia a fungovania prostaty
 • Podpora močového ústrojenstva
 • Vplyv na sexuálnu vitalitu a sexualitu

Najčastejšie otázky

Ak vás zaujímajú niektoré praktické detaily spojené s užívaním alebo účinnosťou Jamieson Prostease Saw Palmetto v praxi, teraz prichádza ten správny čas. Pozreli sme sa totiž na najviac kladené otázky a dotazy k tomuto prípravku, ktoré sa muži pýtajú na internete, či už v diskusiách, komentároch alebo na fórach.

Tu sú aj s odpoveďami:

Ako dlho je možné užívať?

Výrobca neudáva časové obmedzenia ohľadom doby užívania Jamieson Prostease Saw Palmetto, pokojne môžete celé balenie vybrať bez prestávky. Ak však problémy nepominú, alebo sa ešte zhoršia, navštívte lekára kvôli odbornému vyšetreniu prostaty.

Môžem počas užívania tabliet konzumovať alkohol?

Hoci v príbalovom a informačnom letáku nie je zákaz spomínaný, neodporúčame to. Dôvodom je, že alkohol pôsobí dráždivo tak na prostatu, ako aj na močové ústrojenstvo, takže jeho pitím dosiahnete jedine tak zhoršenie stavu alebo príznakov.

Čo robiť, ak sa u muža objavia vedľajšie účinky?

Táto situácia je naozaj výnimočná, ale môže sa to stať typicky pri nadmernom užívaní tabliet. V takom prípade znížte dávku, napríklad na 1 kapsulu raz za dva dni. Ak sa vedľajšie účinky objavujú opakovane a pravidelne, užívanie prerušte a poraďte sa s lekárom.

Na ktoré urologické ťažkosti pomáha serenoa repens obsiahnutá v prípravku?

Ide hlavne o prejavy a príznaky spojené s miernym až stredným zväčšením prostaty v prípade benígnej hyperplázie, čiže nerakovinového zväčšenia. Medzi najčastejšie patria slabý prietok moču, časté močenie v noci a cez deň a neúplné vymočenie sa.

Skúsenosti s tabletkami

Prípravky s obsahom serenoa repens sú u mužov, hlavne v strednom a vyššom veku, viditeľne populárne. Značka Jamieson Prostease Saw Palmetto je toho tiež dôkazom, nakoľko veľké množstvo reakcií, recenzií a komentárov svedčí o tom, že je veľmi vyhľadávanou. Dobrou správou je, že aj kvôli účinnosti.

Takmer všetky hodnotenia či zverejnené skúsenosti sú pozitívne, minimálne ak ide o úľavu od najviac nepríjemných príznakov spojených so zväčšenou prostatou. Prípravok pomáha hlavne na lepšie močenie, či už pravidelnosť alebo úplné vymočenie sa.

Užívať sa môže aj preventívne a aj v tejto oblasti sú muži spokojní. Ak ide o to, či tabletkám niečo vyčítajú, objavujú sa len dve výčitky a to mierne vyššia cena oproti konkurencii a nutnosť dlhodobejšieho užívania, niekedy aj viac mesiacov. Oboje je ale dané zložením a charakterom prípravku.

Jamieson Prostease Saw Palmetto

 • Podpora zdravia a fungovania prostaty
 • Podpora močového ústrojenstva
 • Vplyv na sexuálnu vitalitu a sexualitu

Zhodnotenie

Jamieson Prostease Saw Palmetto patrí medzi obľúbené výživové doplnky a prostriedky, ktoré prirodzene podporujú zdravie močových ciest aj prostaty. Muži po tabletkách siahajú hlavne kvôli viditeľným pozitívnym účinkom.

Okrem toho prípravok ponúka aj tieto výhody:

 • užívanie je možné dlhodobo a je bezproblémové
 • prípravok si kúpite voľne bez predpisu
 • pomáha preventívne aj na akútne problémy
 • dávkovanie je veľmi jednoduché

Ak sa rozhodnete pre kúpu Jamieson Prostease Saw Palmetto, podľa skúseností väčšiny mužov spravíte určite dobre. Počítajte ale s tým, že zlepšenie nepríde zo dňa na deň, pri intenzívnejších problémoch to potrvá aj mesiac či dva.

Na druhú stranu, aj vzhľadom k zloženiu, je pôsobenie na prostatu a jej zdravie, rovnako tak na močové cesty, maximálne prirodzené. Plusom je tiež dostupnosť voľne bez predpisu, vďaka čomu si môžete výživový doplnok kúpiť bez akýchkoľvek problémov aj v internetovej lekárni. To je pohodlnejšie aj lacnejšie.

Jamieson Prostease Saw Palmetto

 • Podpora zdravia a fungovania prostaty
 • Podpora močového ústrojenstva
 • Vplyv na sexuálnu vitalitu a sexualitu

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.36

25 Hodnotení