Fluidex: Šumivé tablety s minerálmi a glukózou na prípravu rehydratačného roztoku

Fluidex: Šumivé tablety s minerálmi a glukózou na prípravu rehydratačného roztoku
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Máte problém s potením alebo vás drží dlhšiu dobu hnačka? Alebo máte nedostatočný príjem tekutín, napríklad kvôli vyššej teplote či zníženému pocitu smädu? Stav nedostatku zavodnenia organizmu môže byť nebezpečný a práve na riešenie tohto stavu je určený doplnok výživy Fluidex v podobe šumivých tabliet na prípravu rehydratačného roztoku.

Tablety sú založené na obsahu viacerých minerálov spolu s glukózou a ich použitie je možné tak u dospelých, ako aj u detí vo veku od 3 rokov. Ak chcete vedieť niečo viac o zložení prípravku Fluidex, jeho dávkovaní a prípadoch použitia, naša recenzia je vám k dispozícii.

Výrobca a pôvod

Šumivé tablety Fluidex sú súčasťou ponuky spoločnosti Generica, ktorá je ich výrobcom, držiteľom rozhodnutia aj oficiálnym dodávateľom na trh. Ide o overenú značku pôsobiacu na slovenskom trhu už od roku 1995, ktorá si zakladá na kvalitných surovinách a výrobe.

Výsledkom je tak nielen veľký výber prípravkov z rôznych oblastí, ale hlavne veľmi dobrý pomer zloženia, ceny a pôsobenia v praxi. V portfóliu značky Generica možno nájsť napríklad vitamínové prípravky, produkty založené na kombinácii minerálov, špeciálne doplnky výživy pre podporu konkrétnych oblastí, ale aj produkty rôznych liekových foriem vrátane roztokov.

Zloženie, účinné látky

Nakoľko je Fluidex prípravkom, ktorý je určený na prípravu rehydratačného roztoku, jeho základom je kombinácia viacerých minerálov potrebných pre čo najlepšie a najrýchlejšie zavodnenie organizmu. Okrem toho je súčasťou zloženia aj glukóza, pre podporu účinku.

Tu je celé zloženie prípravku popísané bližšie spolu s niektorými látkami:

 • Sodík: Najdôležitejšou látkou obsiahnutou v šumivých tabletách Fluidex je sodík. Ide o minerál, ktorý tvorí v krvi aj v extracelulárnom priestore až 90 % katiónov a zadržuje v tele najviac vody tým, že obalí jej molekuly. Pomáha na celkovú reguláciu telesných tekutín.
 • Draslík: Druhým dôležitým minerálom obsiahnutým v prípravku je draslík. Ten sa nachádza v každej ľudskej bunke a je nevyhnutný pre svaly, srdce aj nervy. Zároveň však dochádza aj k jeho vylučovaniu močom, pri hnačke a zvracaní a preto ho treba v týchto prípadoch doplniť.
 • Chlorid: Chlorid je z chemického hľadiska bezkyslíkatou zlúčeninou chlóru a patrí do skupiny halogenidov. Ide o základnú látku používanú pri rehydratácii organizmu, nakoľko aj tento prvok sa stráca pri hnačkách či potení. Jeho úlohou je náhrada a doplnenie elektrolytov.
 • Glukóza: Poslednou dôležitou aktívnou zložkou prípravku je glukóza. Zmyslom prítomnosti glukózy v šumivých tabletách Fluidex je hlavne podporiť zvýšenie absorpcie sodíka, ktorý sa ľahšie vstrebáva do organizmu. Zároveň sa vstrebaná voda z organizmu už neodplaví.
 • Ostatné doplnkové zložky a látky: Medzi ďalšie látky s prídavnou, pomocnou či doplnkovou funkciou, ktoré sú obsiahnuté v prípravku, patria hydrogén uhličitan sodný a kyselina citrónová ako regulátory kyslosti a polyetylénglykol, ktorý má funkciu nosiča.

Dávkovanie a užívanie

Výživový doplnok Fluidex je potrebné užívať iba v prípadoch indikovaných výrobcom a držať sa treba odporúčaní obsiahnutých v príbalovej informácii, ktoré sa týkajú tak spôsobu užívania, ako aj dávkovania v závislosti od situácie alebo od užívateľa.

Dávkovanie je flexibilné kvôli tomu, že vyššiu dávku je možné užiť v prípade vážnejšej a dlhodobejšej strate tekutín, napríklad vinou akútnejšej hnačky. Užívanie je možné u detí len vo veku od 3 rokov, s polovičnou dávkou a pod dohľadom pediatra. Nepoužívajte šumivé tablety Fluidex ako náhradu bežného príjmu tekutín, majú iba podporný charakter.

Uchovanie a skladovanie

Pokiaľ ide o uchovanie šumivých tabliet Fluidex, to závisí od toho, v akom stave budete prípravok uchovávať. Pokiaľ nedopijete už pripravený a zarobený roztok, v tomto prípade je možné uchovanie takéhoto roztoku v chladničke do teploty 4 °C a to najviac 24 hodín.

Ak ide o štandardné pravidlá, zásady a podmienky skladovania, najdôležitejšie sú:

 • skladujte šumivé tablety v pôvodnom obale a mimo dohľadu a dosahu detí
 • uchovávajte prípravok pri bežnej izbovej teplote, chráňte ho pred mrazom
 • nevystavujte Fluidex vlhkosti, skladujte ho na suchom mieste mimo slnka
 • po dátume spotreby, ktorý nájdete na obale, doplnok výživy už nepoužívajte

Fluidex

 • Rehydratácia organizmu

Účinky, indikácie a použitie

Fluidex je určený na zavodnenie organizmu a to následkom rôznych situácií. Podoba šumivých tabliet predurčuje tento doplnok výživy k rýchlej príprave a pohodlnému dávkovaniu, no využitie tabliet môže byť iba v prípadoch určených výrobcom.

Tu je komplexne popísané pôsobenie prípravku a jeho určenie pre konkrétne prípady:

Rehydratácia organizmu

Najdôležitejšou úlohou prípravku je rehydratácia organizmu. Fluidex sa preto odporúča užívať pri strate tekutín a s tým spojenej strate minerálov a niektorých dôležitých stopových prvkov, predovšetkým ide o sodík a draslík, ale aj pri strate elektrolytov.

Šumivé tablety sa používajú na doplnenie tekutín a látok hlavne v prípade hnačky, nadmerného potenia, v prípade vystavenia organizmu vysokým teplotám, u seniorov, ktorí majú znížený pocit smädu, u menších detí a u imobilných pacientov.

Prípravok je určený pre dodanie potrebných solí do organizmu, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie buniek, srdcovocievnej sústavy, nervovo aj pre transportné systémy. Fluidex zároveň zabraňuje tomu, aby sa vstrebávaná voda z tela vyplavovala.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Obvykle býva s užívaním akýchkoľvek perorálnych prípravkov spojené aj riziko možných nežiaducich či vedľajších účinkov. To v prípade šumivých tabliet Fluidex nehrozí, nakoľko ide o rehydratačný roztok bez akýchkoľvek alergénov alebo problematických látok.

V tejto súvislosti treba vedieť tieto informácie:

 • predávkovanie prípravkom nehrozí, nadmerné dávky stopových prvkov a minerálov sa vylúčia z tela von
 • v prípade výskytu akýchkoľvek vedľajších, nežiaducich či negatívnych efektov počas užívania a dávkovania kontaktujte lekára

Kontraindikácie a možné interakcie

Pokiaľ ide o možnosti použitia a využitia šumivých tabliet Fluidex, tu je užívanie tiež obvykle bez väčších kontraindikácií alebo interakcií. V zásade je dôležité držať sa inštrukcií od výrobcu v príbalovom letáku a používať rehydratačný roztok iba na presne určené prípady.

Pred začiatkom užívania by ste však mali vedieť minimálne tieto informácie:

 • primárne je Fluidex určený na užívanie pre dospelých alebo seniorov, ak ho budete podávať deťom, tak jedine vo veku nad 3 rokov a pod dohľadom pediatra
 • hoci nie sú známe žiadne vedľajšie či nežiaduce účinky, ak sa akékoľvek objavia, ide o kontraindikáciu k ďalšiemu užívaniu, ktoré treba prerušiť
 • použitie v tehotenstve a počas dojčenia, napríklad počas hnačky, nie je vylúčené, ale je vhodné kontaktovať lekára ohľadom konzultácie stavu aj užívania Fluidexu
 • ak roztok v deň jeho prípravy nedopijete, neužívajte ho neskôr, ako 24 hodín od jeho zarobenia, do tej doby ho skladujte v chladničke pri teplote najviac 4 °C

Balenie a cena

Vzhľadom na špecializáciu použitia tohto doplnku výživy, uviedol výrobca na trh len jednu veľkosť balenia a to s obsahom 20 šumivých tabliet. Balením je plastová tuba valcovitého tvaru, v ktorej sa tablety nachádzajú. Tuba je uzatvárateľná, vonkajším obalom je papierová škatuľka s potlačou a informáciami od výrobcu.

Ak ide o ceny prípravku, tie sa mierne odlišujú v závislosti od lekárne:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Vo všeobecnosti platí, že finančne výhodnejšie je kúpiť Fluidex v internetovej lekárni, tak, ako aj v prípade ostatných prípravkov. Ak ide o samotnú cenu, značka Fluidex patrí vo svojej kategórii medzi cenovo najdostupnejšie prípravky, čo si pochvaľujú aj užívatelia.

Kde kúpiť

Šumivé tablety Fluidex sú z kategórie doplnkov výživy, čo znamená, že ide o voľne dostupný produkt. Predaj nie je podmienený indikáciou od lekára, nepotrebujete mať recept či predpis, nemusíte ani absolvovať žiadne vyšetrenie. Pokiaľ však budú hnačka alebo strata tekutín závažnejšie, odporúčame nevyhýbať sa návšteve lekára.

Fluidex ako výživový doplnok môžu predávať aj niektoré eshopy, napríklad so zameraním na podobné doplnky, vitamíny či minerály, najviac sa však kupuje v lekárňach. Značka je pomerne známa a preto nebudete mať problém nájsť ju skladom vo väčšine z nich.

Online objednávka, doprava a doručenie

Ak vás zaujíma postup kúpy prípravku cez internet, aspoň v skratke vám priblížime celý postup objednávky. Tú viete zadať cez počítať aj smartfón a ide o otázku niekoľkých minút. Odporúčame kúpu hlavne v overených lekárňach.

Väčšie a známejšie lekárne majú aj efektívnejší proces objednávania:

 • Nájdete a vložíte vybraný počet balení Fluidex do online košíka
 • Zvolíte si spôsob doručenia a následne aj kuriérnu službu
 • Vyberiete spôsob platby, obvykle buď vopred alebo na dobierku
 • Vyplníte údaje o sebe a adrese dodania a objednávku odošlete

Doručenie k vám domov prebieha obvykle do 24 až 48 hodín, v závislosti od toho, kedy ste objednávku uskutočnili, v ktorej lekárni ste nakúpili a ktorú kuriérnu službu ste si vybrali. Výhodou online objednávky ale je, že sa zaobídete bez hotovosti, nakoľko si viete vybrať platbu vopred, štandardne cez internet banking, vo väčších lekárňach aj platobnou kartou.

Fluidex

 • Rehydratácia organizmu

Najčastejšie otázky

Pokiaľ vás zaujímajú nielen technické informácie či to, čo je napísané explicitne v príbalovej informácií, ale chceli by ste vedieť aj niektoré praktické údaje, môžete navštíviť internetové fóra a online diskusie. Užívatelia sa totiž o šumivé tablety Fluidex zaujímajú naozaj veľmi život, hlavne pokiaľ ide o spôsob dávkovania, možnosti použitia a účinky.

Na tomto mieste preto zhrnieme najčastejšie otázky spolu s odpoveďami:

Je možné užiť Fluidex aj viac krát za deň alebo viac dní po sebe?

Áno, v prípade potreby je možné aj častejšie alebo intenzívnejšie užívanie prípravku Fluidex, výrobca v príbalovom letáku neobmedzuje počet použití počas dňa. Zodpovedá tomu aj veľkosť balenia s obsahom 20 šumivých tabliet, ktoré vám vystačia aj na viac dní za sebou.

Od čoho závisí veľkosť dávky a ako zvoliť počet tabliet pre dávku?

Veľkosť dávky závisí od dvoch faktorov. Prvým je, či ide o dospelého užívateľa, alebo o dieťa, v druhom prípade sa totiž odporúča polovičná dávka. Štandardná dávka je 1 tableta do 150 ml vody, zvýšená 2 tablety do 300 ml vody, ktorá sa odporúča pri väčšej strate tekutín.

V ktorých prípadoch sa odporúča využiť na zavodnenie Fluidex?

Prípravok je určený pre situácie, kedy príde k nadmernej alebo opakovanej strate tekutín spolu s minerálmi. Ide typicky o hnačkové ochorenia, časté zvracanie, nadmerné potenie či o nadmerné močenie. Využitie je možné aj naopak, ak je nízky príjem tekutín, napríklad v lete.

Je koncentrácia jednotlivých minerálov a stopových prvkov dostatočná?

Áno, šumivé tablety Fluidex obsahujú kvalitnú koncentráciu jednotlivých látok pre dostatočné zavodnenie organizmu a nahradenie chýbajúcich minerálov. V 1  tablete nájdete 212,10 mg sodíka, 225 mg draslíka, 375 mg hydrogén uhličitanu sodného a až 2 264 mg glukózy.

Skúsenosti so šumivými tabletkami

Aké sú skúsenosti užívateľov so šumivými tabletami Fluidex? Pozitívne, aspoň podľa hodnotení a recenzií na internetových portáloch typu Heureka alebo komentároch na fórach či v online lekárňach. Najčastejšie je prípravok kupovaný za účelom doplnenia tekutín a minerálov po hnačkách, ale nielen vtedy.

K širokej použiteľnosti prispieva aj forma šumivých tabliet, čo je veľmi jednoduché na aplikáciu a to si pochvaľujú aj užívatelia. Prípravok sa hodí tiež pre seniorov a imobilných ľudí, ktorí si vedia rehydratačný roztok pripraviť za pár minút.

Fluidex

 • Rehydratácia organizmu

Pozitívom je aj komplexné a pritom veľmi koncentrované zloženie, v produkte nájdete všetko, čo vaše telo potrebuje po nadmernej strate tekutín a stopových prvkov. Cena je príjemná, užívanie je bez akýchkoľvek problémov či ťažkostí. Kladne hodnotená je aj dostupnosť prípravku v každej väčšej lekárni.

Zhodnotenie

Fluidex patrí medzi overené značky, ktoré kombinujú jednoduché užívanie a dobrý pomer ceny a kvality. Najviac je doplnok využívaný po hnačkách, zvracaní a pri nadmernom potení, ale aj pri nedostatočnom pitnom režime, hoci nie je jeho náhradou.

Tu sú benefity a výhody, ktoré ponúka:

 • optimálna veľkosť balenia pre každého
 • dostupnosť bez predpisu a vyšetrenia u lekára
 • jednoduchá kúpa aj v online lekárni
 • minimálne vedľajšie účinky či kontraindikácie

Fluidex je možné podávať dospelým, seniorom a tiež aj deťom vo veku nad 3 rokov, u ktorých je ale potrebné sledovanie stavu pediatrom a užívanie polovičnej dávky. U dospelých je možné zvoliť dávku flexibilne, podľa potreby zavodnenia.

Prípravok sa dá kúpiť takmer v každej kamennej či internetovej lekárni, značka Fluidex je vo svojej kategórii veľmi žiadaná. Predaj nie je podmienený predošlým vyšetrením či indikáciou od lekára, šumivé tablety sú voľne dostupné a voľne predajné. Najpohodlnejšia kúpa je v online lekárni, čo využíva aj čoraz viac užívateľov.

Fluidex

 • Rehydratácia organizmu

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.56

16 Hodnotení