Hypnox forte plus: Rastlinný a vitamínový doplnok na nervy a lepšie zaspávanie

Hypnox forte plus: Rastlinný a vitamínový doplnok na nervy a lepšie zaspávanie
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Máte problémy s nespavosťou? Túžite po kvalitnom a ničím nerušenom spánku? Vyskúšajte overený prírodný výživový doplnok zameraný na odstránenie problémov s nespavosťou. Jeho účinok je silný z čoho vyplýva aj jeho účinné zloženie. Okrem látok podporujúcich odstránenie nespavosti obsahuje vitamín B6, ktorý pozitívne pôsobí na duševný nepokoj.

Hypnox forte plus predstavuje formu tablety obsahujúcu kombináciu bylín, pričom najvyššiu koncentráciu má práve vitamín B6. Vysoká koncentrácia bylín v jednej tablete spolu s vitamínom B6 dokonale pôsobia na regeneráciu a upokojenie nervového systému užívateľa.

Výrobca a pôvod

Hypnox forte plus patrí medzi potraviny s charakterom výživových doplnkov. Vyrába ho spoločnosť BioPol GN s. r. o. divízia Pharma United Ltd. so sídlom v Kanade. Na územie Slovenska ho dodáva spoločnosť Natural Supplements, ktorá sa zaoberá dodávkou liečiv.

Spoločnosť má vo svojom portfóliu okrem výživových doplnkov aj mnohé ďalšie podporné produkty. Zameriava sa na produkciu podporných látok na ochranu a udržiavanie imunity, starostlivosť o kosti a kĺby a zvyšovanie ochrany pleti . Podporné látky, ktoré Hypnox forte plus obsahuje sa využívali v oblasti prírodného liečiteľstva už v minulosti.

Zloženie, účinné látky

Prípravok Hypnox forte plus tvorí päť základných zložiek ako valeriána lekárska, šištice chmeľu otáčavého, vňať mučenky opletavej, list medovky lekárskej a v neposlednom rade vitamín B6. Okrem týchto látok sú jeho súčasťou ďalšie pomocné látky.

Nakoľko je zloženie komplexné, tu sú v stručnosti predstavené najdôležitejšie látky:

 • Valeriána lekárska: Základnou zložkou tabliet Hypnox forte plus je táto trvalka, ktorá sa nachádza voľne na lúkach a záhradách. Má svetlo-šedohnedý koreň. Ak je čerstvý má mierny zápach. Jej kvety sú drobného vzrastu s rôznymi farebnými odtieňmi. Najčastejšie sa vyskytujú v bielej, svetlofialovej a ružovej farbe.
 • Chmeľ otáčavý: Zaraďujeme ho do čeľade konopovitých rastlín. Predstavuje trvácu rastlinu, lianového vzhľadu, ktorý dotvárajú plazivé byle. Dorastajú do výšky aj šesť metrov. V minulosti sa chmeľ využíval ako liečivo, korenina alebo ako horčinový prostriedok. V rámci zloženia tabliet tvorí druhú najdôležitejšiu zložku.
 • Mučenka opletavá: Ďalšou rastlinou, ktorú obsahujú tablety Hypnox forte plus je múčenka. Patrí medzi rastliny z čeľade múčenkovitých. Jej kvety sú modro-bielej farby. Ľudovo sa nazýva Kristova koruna. Jej pôvod siaha do oblasti Južnej Ameriky. Zaraďujeme ju medzi liany.
 • Medovka lekárska: Táto rastlina patrí do čeľade hluchavkovitých rastlín. Jej povrch je jemne chlpatý. Vôňa je prenikavá a výrazná, podobná vôni citróna. Okrem ľudí túto arómu cítia aj včely, ktoré ju často vyhľadávajú. Pôvod mučenky siaha do oblasti východného Stredomoria, avšak dokážeme ju pestovať na poliach a v záhradách aj v našich podnebných podmienkach.
 • Vitamín B6: Predstavuje vitamín, ktorý je ľahko rozpustný vo vode. Obsahuje látku pyridoxín, ktorý ovplyvňuje tvorbu červených krviniek. Vitamín B6 tak napomáha k tvorbe hemoglobínu. Jeho nedostatok sa prejavuje poruchami imunitného systému. Tablety Hypnox forte plus obsahujú predpísanú dennú dávku vitamínu B6.

Dávkovanie a užívanie Hypnox forte plus

Tablety Hypnox forte plus predstavujú výživový doplnok, ktorý je možné užívať aj dlhodobo. Nevyvoláva žiaden návyk. Výrobok nie je určený pre deti, ženy v tehotenstve a dojčiace ženy. Vopred stanovená denná dávka sa nesmie presiahnuť. Zapíja sa dostatkom tekutiny.

Tablety sa užívajú podľa pokynov, ktoré obsahuje príbalový leták. Je dôležité zapíjať ich dostatočným množstvom tekutiny. Maximálna denná dávka je 1 tableta. Aj napriek tomu, že dlhodobé užívanie nespôsobuje závislosť, v prípade, že sa vaše problémy so spaním nezlepšia je potrebné vyhľadať odbornú pomoc lekára. Okrem nespavosti pomáha pri nervozite.

Uchovanie a skladovanie

Tablety Hypnox forte plus patria medzi výživové doplnky nenáročné na skladovanie. Je dôležité skladovať nepoužité tablety v pôvodnom obale od výrobcu, ktorým sú blistre a do okamihu ich užitia. V prípade nespotrebovania tabliet je potrebné ich vrátiť do lekárne.

Pokiaľ ide o základné zásady skladovania, tak:

 • nevystavujte prípravok mrazu a ani teplotám nad 25°C
 • skladujte Hypnox forte plus mimo dohľadu a dosahu detí, kvôli bezpečnosti
 • uchovajte tablety na suchom mieste a mimo priameho slnečného žiarenia
 • po dátume spotreby uvedenom na obale Hypnox forte plus už neužívajte

Hypnox forte plus

 • Na zaspávanie
 • Na nervový systém
 • Proti podráždenosti

Účinky, indikácie a použitie

Užívanie tabliet Hypnox forte plus súvisí s ich zložením. Jednotlivé látky dokonale pôsobia na nervový systém užívateľa, čím ovplyvňujú aj kvalitu spánku. Okrem nervového systému pozitívne vplývajú aj na ochranu imunitného systému v podobe zložky vitamínu B6.

Tu je detailnejší popis pôsobenia látok v produkte v spomínaných oblastiach:

Na zaspávanie

Vďaka medovke lekárskej pôsobia tablety pozitívne na kvalitu spánku. V minulosti sa práve medovka lekárska využívala pri problémoch so spaním. Je vhodná aj pri migrénach a herpetických ochoreniach. Okrem nej má výrazný podiel na pozitívnych účinkoch tabliet aj valeriána. Tá dokáže zlepšiť kvalitu spánku až o 89 %.

Na nervový systém

Ďalej tablety výrazne prospievajú aj nervovému systému. Takmer každá zložka tabliet ho dokáže ovplyvniť a zlepšiť. Výrazný podiel má však chmeľ otáčavý. Ten pôsobí na mozgovú kôru a reflexné dráhy v predĺženej mieche. Výsledkom je zníženie srdcovej frekvencie, čo človeka uvádza do pokoja a zabezpečí mu tak kvalitný spánok a oddych.

Proti podráždenosti

Poslednou významnou oblasťou je pôsobenie proti podráždenosti. V tejto oblasti významnú úlohu zohráva múčenka. Jej upokojujúce účinky sú výraznejšie ako pri maku siatom. Dokáže užívateľa upokojiť, stlmiť pocit úzkosti a psychického napätia. Podporuje aj tlmenie menštruačných bolestí, čo znižuje úroveň podráždenia.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

V prípade, že sa rozhodnete siahnuť po tomto doplnku výživy, nezabúdajte na to, že všetky prípravky s vnútorným užívaním môžu okrem žiaducich vplyvov priniesť aj tie nežiaduce. Výrobca však žiadne závažné či špecifické vedľajšie účinky v tomto prípade neudáva.

Počítať treba preto všeobecne len s jedným možným rizikom:

 • ustanovená denná dávka, ktorú uvádza príbalový leták, sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Kontraindikácie a možné interakcie

Čo sa týka druhého potenciálneho typu rizika pri užívaní, počítať treba nielen s vedľajšími účinkami, ale aj s kontraindikáciami. Ide o faktory, ktoré môžu znamenať ovplyvnenie dávkovania či účinkov prípravku, prípadne možnosti jeho užívania.

V tejto súvislosti treba poznať nasledovné prípady a faktory:

 • Hypnox forte plus nie je vhodný pre deti
 • Hypnox forte plus neužívajte počas tehotenstva alebo počas kojenia
 • neužívajte Hypnox forte plus spoločne s inými prípravkami s obdobným zložením, mohlo by prísť k prekročeniu maximálnych denných dávok jednotlivých látok
 • neužívajte alkohol pred a po užití tabliet

Balenie a cena

Tablety Hypnox forte plus sú k dispozícií iba v jednej veľkosti balenia. Jedno balenie tak obsahuje 20 tabliet. Ide o tvrdé tablety zabalené v blistroch, pričom vonkajší obal tvorí papierová škatuľka. Vzhľadom na to, že sa odporúča užívať tablety iba krátkodobo, veľkosť balenia je primeraná dobe užívania.

Tu sú ceny Hypnox forte plus v niektorých konkrétnych lekárňach:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Najlepšiu cenu má Hypnox forte plus, ale aj iné podobné prípravky, v internetových lekárňach. Hoci je cena samotného prípravku nad konkurenčným priemerom a niektorí užívatelia ju hodnotia ako vyššiu, v porovnaní s kvalitou či veľkosťou balenia je na dobrej úrovni.

Kde kúpiť

Vzhľadom na to, že Hypnox forte plus predstavuje výživový doplnok zaraďujeme ho medzi voľno predajné a dostupné produkty. Oprávnenie predávať ho majú lekárne, vybrané obchodné prevádzky, ale aj eshopy ponúkajúce výživové doplnky a prípravky na podporu kvalitného spánku. Keďže kúpa produktu nevyžaduje návštevu lekára, ide o vysoko dostupný produkt.

Čoraz viac ľudí zároveň objednáva prípravok cez internet, nakoľko je to pohodlnejšie. Najlepšiu kombináciu pohodlnej kúpy, so zachovaním určitého stupňa odborného zázemia, tak poskytujú internetové lekárne, ktorých je u nás veľký výber.

Online objednávka, doprava a doručenie

Chceli by ste si Hypnox forte plus objednať online, ale neviete, ktorú lekáreň si zvoliť? Nepozerajte vždy len na najnižšie ceny, ale aj na dobrý zákaznícky servis. V tomto majú navrch obvykle tie známejšie a väčšie online lekárne.

Postup objednávky sa v princípe nelíši od nákupu v bežnom eshope:

 • Vložíte vybraný počet balení prípravku do online košíka
 • Zvolíte si spôsob platby, na dobierku alebo vopred
 • Zadáte svoje údaje a vyberiete si typ doručenia
 • Na záver objednávku skontrolujete a odošlete

Nákup v overenej a známejšej lekárni sa oplatí nielen kvôli rýchlejšej objednávke, ale aj rýchlejšiemu doručeniu, štandardne do 1 až 2 pracovných dní. Balíček s Hypnox forte plus, alebo aj inými doplnkami a prípravkami, vám doručí kuriér rovno domov k vchodovým dverám. Zaplatiť môžete v hotovosti na mieste, alebo aj bezhotovostne vopred cez internet.

Hypnox forte plus

 • Na zaspávanie
 • Na nervový systém
 • Proti podráždenosti

Najčastejšie otázky

Záujem o Hypnox forte plus nie je viditeľný iba v objeme predaných produktov, ale predovšetkým v možnosti online rozhovoru, ktorý ponúka diskusia. Prostredníctvom nej potenciálni užívatelia získavajú rýchle informácie od užívateľov produktu, čo výrazne ovplyvňuje aj samotný predaj v online lekárňach. Dostatok informácií poskytuje aj recenzia.

Nasledovné otázky sú tie, ktoré ľudí najviac v tejto oblasti zaujímajú:

Ako dlho trvá kým začne Hypnox forte plus účinkovať?

Príbalový leták uvádza, že je vhodné užiť tablety Hypnox forte plus pol hodinu pred spaním. Samotný nástup spánku prichádza individuálne v závislosti od užívateľa, avšak najčastejšie v rozmedzí od 15 do 30 minút od užitia požadovanej dávky tablety.

V čom spočíva výhoda tabliet Hypnox forte plus oproti iným prípravkom?

Výhodou tabliet Hypnox forte plus je samotná koncentrácia vybraných látok, ktoré pozitívne pôsobia nielen na kvalitu spánku, ale hlavne na zmiernenie podráždenia a upokojenie celého nervového systému užívateľa. Taktiež poskytuje odporúčanú dennú dávku vitamínu B6.

Môžem kombinovať lieky na spanie na predpis s tabletami Hypnox forte plus a s alkoholom?

Odpoveď na danú otázku poskytuje príbalový leták, ktorý uvádza, že kombinácia tabliet Hypnox forte plux spolu s inými výživovými doplnkami zameranými na podporu kvalitného spánku sa neodporúča. Prípadnú kombináciu liekov a produktu je potrebné konzultovať vo svojim lekárom, alebo lekárnikom. Zároveň sa neodporúča užívať alkohol v kombinácií s tabletami.

Môžu tablety Hypnox forte plus užívať aj deti, ženy v tehotenstve alebo pri kojení?

Podľa výrobcu, ktorý poskytuje informácie o produkte cez príbalový leták, nie je vhodné užívanie tabliet Hypnox forte plus pre deti, ženy v tehotenstve a pri kojení. Zároveň sa uvádza, že produkt síce nie je návykový, ale pri dlhodobom užívaní bez nástupu účinkov je potrebné obrátiť sa na odborného lekára.

Skúsenosti s tabletkami

Aké sú referencie a skúsenosti užívateľov s prípravkom Hypnox forte plus? Podľa zverejnených recenzií a hodnotení na portáloch ako sú Heureka a iné porovnávacie portály, patrí tento produkt medzi naozaj žiadané a populárne. Cenený je pomer ceny a kvality, dostupnosť bez predpisu a možnosť preventívneho užívania.

Hypnox forte plus

 • Na zaspávanie
 • Na nervový systém
 • Proti podráždenosti

Prípravok užívajú iba dospelí. Je nevhodný pre deti, ženy v tehotenstve a pri kojení. Dané tablety vyhľadávajú nielen ľudia u ktorých sa vyskytol problém so spaním, ale aj ľudia s vysokou mierou nervozity a podráždenia. Prípravok nie je vhodné využívať v dlhšom časovom horizonte. Ak nenastúpi požadovaný účinok je potrebné vyhľadať odbornú pomoc.

Zhodnotenie

Prípravok Hypnox forte plus predstavuje dobrú voľbu v prípade, že pociťuje nadmerný stres, ktorý sa ďalej prejaví formou podráždenia a neschopnosti rýchlo zaspať. Zároveň je vhodný aj pri prerušovanom spánku a nepokojnom stave v podvečerných hodinách. Z krátkodobého hľadiska predstavuje najvhodnejší prostriedok na riešenie problémov so spaním. Jeho pozitíva uvádza nie jedna recenzia či diskusia.

Aké výhody ponúka? Toto sú tie najdôležitejšie:

 • rýchly nástup účinky po použití tablety
 • dostupnosť prípravku bez lekárskeho predpisu
 • žiadne vážnejšie kontraindikácie a vedľajšie účinky
 • dobrý pomer ceny, veľkosti balenia a pôsobenia prípravku v praxi

Ako uvádza príbalový leták, Hypnox forte plus nie je vhodný pre deti, tehotné ženy a pri kojení. Nevýhodou je to, že nie sú vhodné na dlhodobejšie užívanie, hoci samotný priebeh je bezproblémový.Naopak, plusom je dostupnosť prípravku a to či už ide o známosť značky, vďaka čomu je Hypnox forte plus bežnou súčasťou každej väčšej lekárne, ale hlavne o možnosť kúpiť si produkt bez vyšetrenia u lekára alebo bez predpisu. Vďaka tomu si viete prípravok kúpiť aj bez toho, aby ste niekam šli, jednoducho z internetovej lekárne.

Hypnox forte plus

 • Na zaspávanie
 • Na nervový systém
 • Proti podráždenosti

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

3.67

9 Hodnotení