Proteínové džúsy majú minimum cukru a kalórií, sú skvelé na chudnutie a tu sú recepty

Proteínové džúsy majú minimum cukru a kalórií, sú skvelé na chudnutie a tu sú recepty

Džúsy patria vo všeobecnosti medzi nápoje, ktoré sú vnímané ako tá zdravšia súčasť pitného režimu. To samozrejme platí iba vtedy, ak neobsahujú priveľa cukrov a teda aj kalórií, v opačnom prípade musíte počítať s tým, že môžu byť rizikové pre priberanie.

Výnimku tvoria proteínové džúsy, ktoré sú zložené prevažne z nízkosacharidových druhov ovocia a zeleniny a s pridaním proteínovej zložky. To z nich robí výbornú alternatívu ku klasickým sladeným džúsom, ktorá sa hodí aj pre ľudí s fyzicky aktívnejším životom a pre každého, kto nechce ohroziť chudnutie. Tieto džúsy si viete spraviť aj doma.

Proteínové džúsy a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Proteínové džúsy sú charakteristické tým, že obsahujú väčšie množstvo bielkovín a zároveň majú minimum cukrov a kalórií. Vďaka tomu pomáhajú jednak pri cvičení a tréningu, ale tiež na podporu chudnutia, kde majú viacero priamych ako aj nepriamych efektov.

V zásade ide buď o ovocné alebo o zeleninové nápoje, ktoré sú obohatené o proteín, pričom si ich viete pripraviť doma z čerstvých surovín, ako aj kúpiť v podobe hotových produktov a nápojov. Džúsy sú ideálnym nápojom pre každého, kto by chcel zahnať hlad po niečom sladkom, no zároveň nechce ohroziť svoje zdravie a samozrejme aj chudnutie.

Sirup KetoMix bez cukru

 • nulový obsah sacharidov a tukov
 • obsahuje L-karnitín pre lepšie spaľovanie
 • jednoduchá a rýchla príprava

9€

Do obchodu

Proteínové džúsy majú pre chudnutie nasledovné účinky:

 • vďaka vyššiemu zastúpeniu proteínov podporujú svalstvo, proteíny sú stavebnou látkou svalových vlákien a počas chudnutia tak zabránia chradnutiu svalov
 • zároveň majú bielkoviny pozitívny vplyv na potlačenie hladu a zvyšujú pocit sýtosti, čo je prevencia aj voči priberaniu z dôvodu nadmerného prejedania sa
 • obsahujú aj dostatok vlákniny podporujúcej trávenie a metabolizmus, sú tiež zdrojom vitamínov, minerálov a aminokyselín na efektívnejšie spaľovanie kalórií
 • absentujú v nich naopak nezdravé sacharidy, najmä cukry, čo znamená menšie riziko a intenzitu ukladania prebytočnej energie v tele v podobe tukových zásob

SUROVINY SI VYBERAJTE POZORNE

Ak sa rozhodnete spraviť si proteínový alebo nízkokalorický džús doma, veľmi dobre si zvoľte suroviny, ktoré do nápoja použijete. Vyvarujte sa najmä ovocia, ktoré obsahuje príliš veľa cukru, napríklad ako sú slivky alebo hrušky, ideálne je bobuľové ovocie.

Domáce recepty na proteínové džúsy

Ak ste dostali chuť na nejaký zaujímavý proteínový džús, či už s ovocím alebo so zeleninou, na internete viete nájsť viaceré domáce recepty so zaujímavými surovinami. Prevládajú v nich ovocie, stévia, mandľové mlieko a chýbať nemôže proteín vo forme prášku.

Pre vašu inšpiráciu teraz prinášame tipy na zopár receptov:

Raňajkový banánový džús: Na tento recept si pripravte 1 banán, 40 g proteínu v prášku a 3 dcl mandľového mlieka. Banán najskôr nakrájajte na malé kúsky, potom pridajte proteín a mandľové mlieko, všetko dajte do mixéra, pomixujte a dajte zachladiť.

Ovocný ľadový fitness džús: Potrebovať budete 1 banán, po 1 hrnčeku jahôd a malín, 40 g proteínového prášku, hrsť ľadu a 2 dcl vody. Všetko okrem ľadu dajte do mixéra a mixujte až kým nezískate rovnomernú konzistenciu bez hrudiek. Na záver pridajte ľad.

Zeleninovo-ovocný proteínový džús: Do šejkra postupne dajte 30 g proteínu, 1 banán, 40 g špenátu, 2 dcl mandľového mlieka a na dochutenie hrsť ľanových semiačok, mätu a škoricu. Všetko dobre zmixujte, na záver doplňte trocha ľadu a môžete zriediť vodou.

Fitness džús po tréningu: Pripravte si 1 banán, 30 g tvarohu, 30 g proteínu v prášku, 1 ošúpané kiwi a nakrájané kúsky červeného melónu. Všetko spolu zmixujte, na záver môžete dochutiť stéviou a mätou, ak je džús príliš hustý, pridajte ešte pár kociek ľadu.

Hotové sirupy bez cukru KetoMix a ich výhody

Alternatívou k džúsom môžu byť ovocné sirupy. Podobne, ako v prípade džúsov, kde tie bežné druhy obsahujú priveľa cukrov a kalórií, aj klasické sirupy sú v tomto ohľade rizikové. Skúste si vybrať nízkosacharidové a nízkokalorické, ako sú značky KetoMix.

Sirupy tejto značky prinášajú niekoľko výhod a benefitov:

Jednoduchá príprava do pár minút a len s vodou

Všeobecne platí, že príprava sirupu je veľmi jednoduchá a toho sa drží aj značka KetoMix. Jej sirup je koncentrátom, kde stačí v pohári zmiešať vodu a jednu určenú dávku podľa odporúčaného dávkovania na obale. Riedenie je ale možné upraviť podľa chuti.

Minimum kalórií a žiadne  nezdravé cukry alebo tuky

Nielen sirupy, ale aj iné nápoje a potraviny KetoMix sú známe tým, že obsahujú minimálne množstvo sacharidov a kalórií. V prípade týchto sirupov dokonca platí, že tu nie sú použité žiadne cukry a na jednu porciu pripadá iba pár kalórií, nehrozí tak ani priberanie.

L-Karnitín pre efektívnejšie spaľovanie tukov

Sirupy KetoMix sú obohatené o dôležitú aminokyselinu a tou je L-Karnitín. Táto látka má priaznivý účinok na proces chudnutia a to tým, že urýchľuje a zefektívňuje spaľovanie tukov. To je zároveň cieľom Keto diéty, ktorú všetky produkty KetoMix podporujú.

Optimálna veľkosť balenia aj pre dlhodobé pitie

V jednej fľaške sirupu nájdete 100 porcií a to vďaka tomu, že sa jedná o kvalitný koncentrát. Značka KetoMix je známa tým, že svoje produkty ponúka vo väčšom balení, vďaka čomu je cena za jednu porciu mimoriadne výhodná a to platí aj pre sirupy bez cukru.

SKVELÉ OSVIEŽENIE NA LETNÉ DNI

Sirupy KetoMix sú výbornou príležitosťou na letné osvieženie v horúčavách. Môžete si ich pripraviť s ľadom, prípadne do nich pridať kúsky ovocia a dať na chvíľku zamraziť, takže získate niečo podobné, ako je ľadová drť. V horúce dni vás výborne osvieži.

Nutričné hodnoty a zloženie sirupov bez cukru KetoMix

Sirupy KetoMix neobsahujú žiadne cukry a len minimum kalórií. To sú dva základné údaje, ktoré treba vedieť v súvislosti s ich zložením a nutričnými hodnotami. Vďaka tomu je možné ich piť počas celého dňa a to aj vtedy, ak chudnete alebo držíte cielenú diétu.

Tu sú dôležité výživové hodnoty v 100 ml sirupu KetoMix:

 • energetická hodnota je 100 kJ, čo zodpovedá z pohľadu kalórií 24 kcal
 • ak ide o obsah klasických živín, v sirupovom koncentráte sa nenachádzajú žiadne štandardné cukry, tuky a ani bielkoviny, sú tu ale obsiahnuté sladidlá

Čo sa týka celkového zloženia sirupov KetoMix, nájdete tu samozrejme vodu, kyselinu citrónovú, prírodnú arómu, beta karotén ako farbivo, sukralózu ako sladidlo, acesulfám K, sorban draselný a spomínanú aminokyselinu L-Karnitín. Jej zásluhou bude chudnutie ešte rýchlejšie a účinnejšie, nakoľko aminokyselina pomáha na spaľovanie tukov.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Značka KetoMix je pomerne známym výrobcom proteínových jedál a produktov, ktoré majú len minimum sacharidov, takže sú vhodné pre diétu a chudnutie. Je za ňou česká spoločnosť Opravdove hubnuti, ktorá pôsobí na slovenskom aj na domácom českom trhu.

V prospech výberu sirupov a produktov KetoMix hovoria:

 • dlhodobé skúsenosti, referencie, hodnotenia a komentáre ľudí, ktorí potraviny a nápoje značky využívajú, ide o tisícky pozitívnych hodnotení alebo recenzií
 • veľký výber potravín a jedál pre celodenný jedálniček od rána do večere, značka má aj proteínové nápoje, zloženie všetkých produktov je absolútne vyvážené
 • ak už nejde o jedlo či nápoj pre priamu a konečnú konzumáciu, ale o surovinu pre ich prípravu, je príprava jednoduchá, rýchla a bez problémov aj pre laikov
 • možnosť profesionálneho a odborného poradenstva zo strany výživových odborníkov a poradcov na chudnutie, ktorí vám pomôžu aj s jedálničkom a diétou

Balenie a cena sirupov bez cukru KetoMix

Sirup KetoMix si viete zakúpiť v jednej veľkosti balenia a to s objemom 500 ml. Nakoľko sa jedná o koncentrát, slúži sirup na zriedenie s vodou, pričom ak sa budete držať odporúčaného pomeru, malo by vám jedno balenie vystačiť na prípravu až 100 dávok zriedeného nápoja. Balením sirupu KetoMix je bežné sklená fľaša s kovovým skrutkovacím uzáverom.

Tu je cena a ďalšie informácie týkajúce sa balenia sirupu:

Sirup KetoMix bez cukru

 • nulový obsah sacharidov a tukov
 • obsahuje L-karnitín pre lepšie spaľovanie
 • jednoduchá a rýchla príprava

9€

Do obchodu

Hoci oproti iným bežným sirupom je cena za sirup KetoMix na prvý pohľad o niečo vyššia, v porovnaní s ďalšími proteínovými alebo nízkokalorickými nápojmi iných značiek je oveľa výhodnejšia. Platí to hlavne pri rozrátaní jedného balenia na 100 dávok nápoja.

Použitie sirupov bez cukru KetoMix

Sirup KetoMix patrí medzi hotové produkty z kategórie nápojov, pričom ide o koncentrát, ktorý viete využiť pre prípravu väčšieho objemu sirupového nápoja. Spôsob prípravy je veľmi podobný zarobeniu klasického sirupu s vodou, rozdielne je ale zloženie nápoja.

Na prípravu nápoja je ideálny šejker alebo nádoba s objemom cez 500 ml

Nalejte najskôr do šejkra alebo nádoby 5 ml sirupu a potom pridajte ďalšieho pol litra čistej vody, dobre pomiešajte a ak chcete, môžete pridať aj pár kociek ľadu

Do sirupu nie je potrebné už nič ďalšie pridávať, ale vzhľadom na spôsob prípravy to možné je. Ak si do neho pridáte proteínový prášok KetoMix, viete si spraviť okrem nízkokalorického a nízkosacharidového sirupu aj proteínový drink. Rovnako tak si môžete do sirupu pridať maliny, černice, jahody a iné ovocie a spraviť si čerstvú vitamínovú limonádu.

Sirup KetoMix bez cukru

 • nulový obsah sacharidov a tukov
 • obsahuje L-karnitín pre lepšie spaľovanie
 • jednoduchá a rýchla príprava

9€

Do obchodu

Sirup má príchuť pomaranča a obsahuje sladidlá, takže zaženie chuť po sladkom. Ak budete chcieť, viete si ho dochutiť bylinkami, napríklad mätou, je to ideálna kombinácia. Po zmiešaní s ovocím ho môžete dať na chvíľu do mrazničky a spraviť si ľadovú drť.

Konzumácia a skladovanie sirupov bez cukru KetoMix

Vzhľadom na to, že sirup má podobu hotového koncentrovaného nápoja, je nevyhnutné správne skladovanie. Fľašu po každom dávkovaní dobre uzatvorte a uchovávajte ju mimo priame slnečné svetlo, mimo mrazu, na suchom mieste a pri izbovej teplote.

K ďalším pravidlám skladovania a konzumácie patria tieto:

 • sledujte dátum spotreby na balení, po tomto dátume sirup nepoužívajte
 • sirup nie je vhodný na konzumáciu pre deti a ani mládež do 18 rokov
 • výrobca neodporúča jeho konzumáciu ani pre tehotné a dojčiace ženy
 • nezabudnite na správny pitný režim, denne vypite aspoň 1,5 litra vody

Ďalšie produkty KetoMix

KetoMix je značkou, ktorá zahŕňa nielen proteínové nápoje, ale aj celý sortiment jedál, produktov a potravín, ktoré vám môžu pomôcť schudnúť. Značka totiž podporuje svojou ponukou aj Keto diétu, ktorá je založená práve na obmedzení sacharidov v jedle.

Toto sú najdôležitejšie zásady Keto diéty a to, ako funguje:

Diéta spočíva v znížení príjmu sacharidov do 50 gramov denne a navýšení príjmu bielkovín a vlákniny, následkom toho telo efektívnejšie spaľuje uložené tuky

Ak ide o využitie produktov KetoMix, tie majú tieto plusy:

 • buď ide o hotové potraviny a nápoje, alebo je ich príprava vec pár minút
 • máte istotu kvalitného zloženia a vyváženia bielkovín, cukrov aj tukov
 • na jednom mieste viete vyriešiť diétu, celodenný jedálniček aj pitný režim

Väčšina potravín, nápojov a jedál KetoMix má dominantnú zložku v podobe bielkovín a naopak, obsahuje iba minimum cukrov, tukov a kalórií. Obvykle majú aj viac vlákniny, tá je dôležitá pre správne trávenie. Naopak, nie sú tu použité žiadne rizikové prísady, konzervanty či chemické látky, množstvo potravín obsahuje aj viac vitamínov a minerálov.

Výber jedál KetoMix je pomerne bohatý. Môžete tu nájsť proteínové polievky, kaše, omelety, palacinky, pečivo, sušené mäso, cestoviny, tyčinky, nátierky, dresingy, omáčky, pomazánky alebo aj pochutiny, či už pôjde o zdravé chipsy, krekry, perníky alebo čokolády.

Sortiment nápojov zahŕňa nielen spomínané sirupy bez cukru, ale tiež proteínové kokteily v podobe prášku, kde sa nachádzajú srvátkové a sójové bielkoviny. Značka ponúka aj doplnky výživy s obsahom L-Karnitínu, ktorý podporuje efektívnejšie spaľovanie tukov. Potraviny aj nápoje si môžete kúpiť samostatne, no aj v balíčkoch napríklad na mesiac diéty.

BEZ HLADOVKY A CHRADNUTIA SVALOV

Keto diéta nie je žiadnou extrémnou, redukčnou a excesívnou diétou, nemusíte sa báť ani hladovania a ani chradnutia svalov. Dôvodom je práve vyšší objem bielkovín v zložení jedál, potravín a nápojov KetoMix, ktoré zaženú pocit hladu a podporia objem svalov.

Ako a kde kúpiť sirupy bez cukru a ďalšie produkty KetoMix

Značka KetoMix ponúka všetky svoje ponuky jednak v kamenných predajniach, ale aj vo svojom oficiálnom eshope na www.ketomix.sk. Na tejto webstránke nájdete tiež potrebné informácie o diéte a je tu k dispozícii infolinka aj odborná poradňa o chudnutí.

Nakupovanie cez oficiálny eshop je záležitosť na pár minút:

 • do online košíka vložíte tie potraviny a nápoje, ktoré vás zaujali najviac
 • po ukončení nakupovania zadáte svoje údaje, kontakt a adresu doručenia
 • vyberiete si kuriérnu službu a spôsob platby v hotovosti alebo online
 • objednávku skontrolujete, odošlete a pri platbe cez internet aj zaplatíte

Doručenie balíčka trvá štandardne 3 pracovné dni, na výber máte doručenia priamo k vám domov na adresu, prípadne do pobočky Zásielkovne podľa vášho výberu. Viete si zvoliť z viacerých kuriérnych služieb a pri väčšej objednávke máte poštovné zdarma.

Sirup KetoMix bez cukru

 • nulový obsah sacharidov a tukov
 • obsahuje L-karnitín pre lepšie spaľovanie
 • jednoduchá a rýchla príprava

9€

Do obchodu

Čo sa týka platenia, na výber máte viac možností od dobierky a platby priamo kuriérovi až po platenie vopred a online, či už cez internet banking alebo platobnou kartou. Aby ste nakúpili v oficiálnom eshope KetoMix, nemusíte nikam chodiť. Objednávku vyriešite aj z pohodlia domova cez tablet alebo smartfón a celý nákup je záležitosťou pár minút.

Skúsenosti so sirupmi bez cukru KetoMix

Sirupy síce nepatria počas chudnutia alebo u ľudí s aktívnejším fyzickým životom medzi tie najviac žiadané nápoje, svojich priaznivcov ale rozhodne majú. Svedčia o tom viaceré kladné komentáre, recenzie a skúsenosti na internetových fórach a v diskusiách. Muži aj ženy si sirupy kupujú pre ich lahodnú chuť, minimu kalórií a jednoduchú prípravu.

Tá trvá len pár minút a stačí pridať do veľkého pohára vody 5 ml z koncentrátu a zamiešať. Veľkosť balenia vám vystačí až na sto porcií sirupu, čo je tiež ďalšie významné plus práve v prospech značky KetoMix. Výhodná je aj cena, čo si ľudia tiež chvália.

Pokiaľ ide o nejaké mínusy, jedinou menšou nevýhodou je absencia širšieho výberu príchutí. Inak sú ale sirupy KetoMix rozhodne kvalitným nápojom, nie sú tu žiadne cukry, tuky alebo rizikové prísady a obsahujú skutočne len minimum kalórií. Ak si ich zvolíte ako súčasť svojho pitného režimu, podľa väčšiny recenzií a referencií nespravíte chybu.

Zhodnotenie na záver

Či už si vyberiete proteínové džúsy pripravené doma, alebo siahnete po nápojoch kupovaných ako hotové produkty, nespravíte chybu. Získate dobrý zdroj bielkovín a tiež vlákniny, ktorá vám pomôže na trávenie a chudnutie. Plusom je minimálny obsah kalórií.

To ponúkajú sirupy KetoMix, s ktorými sú spojené výhody:

vysoká koncentrácia nápoja, z jedného balenia spravíte až porcií drinku

bezproblémové zloženie, minimum kalórií a žiadny obsah cukrov a tukov

príjemná chuť s pomarančovým nádychom, viete ju ovplyvniť aj riedením

bezproblémová príprava nápoja, viete ho doplniť aj ďalšími prísadami

Sirupy KetoMix obsahujú navyše pridanú aminokyselinu L-Karnitín, vďaka nej je chudnutie oveľa efektívnejšie, nakoľko táto aminokyselina podporuje spaľovanie tukov. Samozrejme, to, že je tu minimum kalórií a žiadne cukry, má tiež pozitívny vplyv na váhu

Sirup KetoMix bez cukru

 • nulový obsah sacharidov a tukov
 • obsahuje L-karnitín pre lepšie spaľovanie
 • jednoduchá a rýchla príprava

9€

Do obchodu

KetoMix je značkou, ktorá je dlhodobo známa a overená, navyše, neponúka iba sirupy alebo nápoje, ale sortiment obsahuje veľký výber jedál a potravín pre celodenný jedálniček. Všetko nájdete priamo na oficiálnom webe www.ketomix.sk, kde je jednak eshop, ale sú tu aj ďalšie informácie o stravovaní, Keto diéte a účinnom chudnutí bez jojo efektu.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie