Nízkosacharidové a proteínové pivo je pre športovcov aj na chudnutie. Kde ho kúpiť?

Nízkosacharidové a proteínové pivo je pre športovcov aj na chudnutie. Kde ho kúpiť?

Je všeobecne známe, že alkohol a chudnutie alebo šport príliš dokopy nejdú. Áno, v drvivej väčšine prípadov to platí, najmä preto, že väčšina druhov alkoholu má nielen nezdravé zloženie, ale obsahuje aj veľa cukru a kalórií, ktoré zvyšujú riziko priberania.

Výnimkou je však proteínové pivo, ktoré môžete kúpiť ako alkoholické aj nealkoholické. Je vhodné a nenaruší žiadnu diétu, môžu si ho dať aj športovci po cvičení a tréningu, rovnako tak je veľmi dobrým zdrojom bielkovín pre silových športovcov a kulturistov. Obsahuje len polovicu kalórií, minimum cukru a takmer žiadny tuk, nehrozí ani priberanie.

Proteínové pivo a jeho vplyv na chudnutie a zdravie

Pod pojmom proteínové pivo sa myslí nápoj, ktorý chuťou a zložením pripomína klasické pivo, prípadne sa naň veľmi podobá, no na rozdiel od tradičného alkoholu neobsahuje toľko kalórií a cukrov. Má znížený kalorický index a obsahuje tiež veľa bielkovín.

S takýmto pivom síce samozrejme priamo neschudnete, na druhú stranu, nemusíte sa báť, že by ste pribrali. Vďaka zvýšenému objemu bielkovín ide o  sýty nápoj, ktorý si viete vybrať aj v nealkoholickej verzii, záleží od značky a konkrétneho druhu. Na chudnutie pomáha aj tým, že zvyčajne obsahuje dostatok vlákniny, ktorá prispieva na správne trávenie.

Proteínový kokteil KetoMix

 • zdroj kvalitnej sójovej a srvátkovej bielkoviny
 • pokrm s minimálnym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

Pre koho je ideálne a aké využitie proteínové pivo má:

 • ide o nápoj, ktorý má vysoký obsah bielkovín, tie sú dôležité pre svaly a ich výkon počas cvičenia aj regeneráciu, hodí sa pre športovcov aj kulturistov
 • zároveň majú bielkoviny pre svalstvo význam aj počas redukčných alebo cielených diét, ktoré môžu spôsobiť ich chradnutie, doplnenie tomu predchádza
 • netreba zabúdať na to, že bielkoviny prispievajú k zasýteniu, čo sa hodí pri chudnutí, proteínové pivo vás tak zasýti na dlhšiu dobu a nehrozí prejedanie sa
 • pri chudnutí je dôležité minimalizovať príjem kalórií a cukrov, ale aj zvýšiť príjem vlákniny, čo sa hodí pre podporu trávenia a minimalizáciu priberania

ALKOHOLOM PODOBNÉ BEŽNÉMU PIVU

Proteínové pivo si viete kúpiť ako nealkoholické pivo, ak vôbec nechcete počas chudnutia alebo pri cvičení konzumovať alkohol, ale môže ísť aj o pivo, ktoré bude mať obsah alkoholu podobný bežnému pivu. Spravidla to býva okolo 3,3 až 3,6 % VOL alkoholu.

Vlastnosti a zloženie proteínového piva

Proteínové pivo má pomerne mladú históriu a mnoho ľudí ho u nás ani nepozná. Ak už niekto má chuť na pivo, zväčša siahne po tom klasickom, pričom sa upokojuje tým, že jedno pivo ešte organizmus po cvičení a pri chudnutí zvládne. Proteínové je však lepšie.

Tu sú tie najdôležitejšie vlastnosti a charakteristiky piva:

Balenie a zloženie proteínového piva: Základom proteínového piva sú bielkoviny, v jednom 330 ml pive, čo je obvyklá veľkosť balenia, ich býva okolo 20 g. Ďalej tu sú klasické zložky, konkréne voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice, príchuť a zmes aminokyselín.

Príchute proteínového piva: Nielen bežné, proteínové pivo si viete zakúpiť s niekoľkými príchuťami. Môže ísť o pivo s ovocnou príchuťou, nádychom karamelu, rovnako tak aj o pivo s vôňou citrusov. V ponuke je aj klasické svetlé neochutené pivo typu ležiak.

Výživové hodnoty a kalórie proteínového piva: Pokiaľ ide o kalórie, tých má proteínové pivo oproti tomu klasickému oveľa menej, okolo 30 kcal na 100 g, čo je 120 kJ. Minimum je sacharidov, obvykle 1 g, tukov je menej ako 0,1 g. Vlákniny býva okolo 3 g.

Skladovanie proteínového piva: Čo sa týka skladovania, zásady sú podobné, ako pri bežnom pive. Skladujte ho v chladnejších podmienkach, ideálne pri izbovej teplote do 25° C, nevystavujte ho mínusovým teplotám, teplu a ani priamemu slnečnému žiareniu.

Hotové proteínové kokteily KetoMix a ich výhody

Proteínové pivo síce naberá na popularite, no okrem neho treba piť na doplnenie bielkovín pri chudnutí a cvičení aj koncentrovanejšie nápoje. Príkladom kvalitného tekutého proteínu sú kokteily KetoMix, ktoré majú oproti proteínovému pivu 8 krát viac bielkovín.

Oproti iným značkám majú kokteily KetoMix viac plusov:

Viac druhov bielkovín v jednom

Základom proteínových kokteilov sú bielkoviny a na tomto konkrétne si dáva KetoMix veľmi záležať. V kokteiloch sú dva druhy bielkovín a to sójová bielkovina a srvátková bielkovina, okrem nich je tu ešte odtučnené mlieko. Bielkoviny tvoria až 47 % zloženia.

Vegánske aj s viacerými príchuťami

Kokteily kúpite neochutené a to buď klasické alebo vegánske, tie druhé neobsahujú živočíšne zložky. Následne si môžete ku koktaily dokúpiť príchuť alebo aj viac príchutí a zmiešať ich. V ponuke sú kokos, vanilka, káva, jahoda, čokoláda, vanilka a lesná zmes.

Proteínový kokteil KetoMix

 • zdroj kvalitnej sójovej a srvátkovej bielkoviny
 • pokrm s minimálnym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

Rýchla príprava s pomocou vody

Na rozdiel od mnohých iných proteínových nápojov, ktoré majú podobu prášku, nemusíte do kokteilov KetoMix pridávať nič iné, iba vodu. Príprava vám tak zaberie len zopár minút, stačí si odmerať jednu dávku, zmixovať vodou a ak budete chcieť, pridať príchuť.

Samostatne aj v rámci diéty

Využitie proteínových kokteilov je pomerne široké. Viete ich piť samostatne, napríklad pri cvičení alebo pravidelne po tréningu, rovnako tak sa ale hodia aj na zaradenie do proteínovej diéty. Vzhľadom na zloženie ich možno piť už od prvého dňa a po celý deň.

DOSTATOK VITAMÍNOV AJ MINERÁLOV

Proteínové kokteily KetoMix sú primárne určené na doplnenie bielkovín, ale obsahujú aj prospešné stopové prvky. Ide o vitamíny, konkrétne A, viac skupín B, C, D, E a K, rovnako aj minerály, napríklad draslík, vápnik, fosfor, železo, zinok, selén, chróm či meď.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových kokteilov KetoMix

Proteínové kokteily KetoMix majú teda veľmi bohaté zloženie a zaujímavé nutričné hodnoty. Základom sú už spomínané bielkoviny, no nachádzajú sa tu aj iné živiny. Nezastupiteľná je aj vláknina, ktorej objem je až 18 gramov v 100 gramoch proteínového kokteilu.

Tu sú ďalšie nutričné a výživové hodnoty v 100 gramoch:

 • ak ide o energetickú hodnotu, je tu 1494 kJ, čo zodpovedá 357 kcal
 • spomínaných bielkovín je 47 gramov, sacharidov 22 gramov, z toho cukrov 3 gramy, tukov sú len 4 gramy, z toho nasýtených tukov je v zložení len 1 gram

Čo sa týka ďalších zložiek, bežný neochutený kokteil KetoMix obsahuje okrem toho ryžovú múku, čakankovú vlákninu, guar gumu, sójový lecitín, slnečnicový olej a zmes minerálov a vitamínov. V tom vegánskom sú okrem toho aj maltodextrín, odtučnené kakao, sukralóza a aróma. Nie sú tu lepok, čiže ich môžu piť aj celiatici, rovnako tak ani laktóza.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Značka KetoMix patrí v oblasti producentov bielkovinových potravín medzi známe, má už svoju históriu a meno. Stojí za ňou spoločnosť Opravdove hubnuti, značka pôsobí na českom aj na slovenskom trhu a je už dosť overená. Pôvod je tak transparentný a jasný.

Medzi najväčšie prednosti a benefity spoločnosti patria:

 • široký sortiment potravín pre celodenné stravovanie aj pitný režim, nejde zďaleka iba o proteínové kokteily, ale aj o hlavné jedlá, menšie potraviny a snacky
 • jednoduchá príprava, ak sa nejedná o hotové produkty, ide väčšinou o zmes v prášku, kde stačí pridať vodu, zamiešať alebo pomixovať a jedlo máte hotové
 • optimalizované zloženie a to tak z pohľadu vyššieho objemu bielkovín, ako aj cukrov a tukov, ktorých je menej, vysoké je aj zastúpenie prospešnej vlákniny
 • možnosť poradiť sa o stravovaní a zostavení jedálničku a pitného režimu s odborníkmi a výživovými špecialistami, značka má online poradňu aj infolinku

Balenie a cena proteínových kokteilov KetoMix

Proteínové kokteily KetoMix si viete kúpiť v dvoch veľkostiach balení. Prvé má 450 gramov a vystačí na 15 porcií, väčšie má 1200 gramov a je určené na prípravu spolu 40 porcií. Tieto balenia sú základné, ak by ste chceli vegánsky kokteil, ten je v 1200 gramovom balení. Čo sa týka príchutí, každá má 45 gramov a pokryje na 15 porcií základného kokteilu.

Tu je prehľad všetkých produktov, ich balení a tiež cien:

Proteínový kokteil KetoMix

 • zdroj kvalitnej sójovej a srvátkovej bielkoviny
 • pokrm s minimálnym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

Pri zbežnom porovnaní menšieho a väčšieho balenia je jasné, že to väčšie sa finančne oplatí viac, jedna porcia tam vychádza pod sumu 1,5 €, pri tom menšom je to cena takmer 2 € za jeden nápoj. Do vegánskeho kokteilu netreba príchuť, už má čokoládovú.

Príprava proteínových kokteilov KetoMix

Kým v prípade proteínového piva máte nápoj už hotový, kokteil si musíte spraviť, nakoľko má formu prášku. Nie je to však vôbec zdĺhavé, práve naopak, ide o vec pár minút, na čom si značka KetoMix dáva záležať a to pri všetkých svojich jedlách a produktoch.

Na jednu porciu kokteilu treba 30 gramov zmesi a 250 až 300 ml vody

V šejkri alebo podobnej nádobe zmiešajte vodu a zmes v prášku, najprv pridajte vodu a až potom jednu dávku, zmiešajte a rozmixujte do hladkej konzistencie

Ak budete chcieť ochutený kokteil, môžete do neho pridať počas miešania príchute z ponuky KetoMix, jednu alebo aj viac, je to len na vás. Ak by ste chceli, môžete si kokteil dochutiť aj nejakými čerstvými surovinami, napríklad ovocím a semienkami, no nie je to nevyhnutné. Nemusíte do kokteilu už pridávať ani žiadny dodatočný proteín v prášku.

Čo sa týka využitia kokteilu KetoMix, bez problémov nahradí akékoľvek jedlo počas dňa v rámci Keto diéty, závisí od toho, ako hustý si ho spravíte. Môžete si regulovať aj intenzitu príchute, stačí zmeniť veľkosť dávky príchute, ktorú do kokteilu pridáte.

Konzumácia a skladovanie proteínových kokteilov KetoMix

Kokteily KetoMix sa konzumujú samostatne aj počas Keto diéty, výber je len na vás. Kokteil sa pripravuje z prášku, na jeho obale nájdete dátum spotreby, tohto dátumu sa držte a po ňom už kokteil neužívajte. Počas prípravy kokteilu sa držte inštrukcií výrobcu.

Ak ide o ďalšie zásady konzumácie a uchovania, dodržujte:

 • proteínové kokteily nie sú vhodné pre tehotné alebo dojčiace ženy
 • klasický kokteil obsahuje aj alergény sóju a mlieko, vegánsky sóju
 • skladujte kokteilovú zmes na suchom mieste mimo slnko aj mráz
 • nezabúdajte na svoj pitný režim, vypite denne aspoň 1,5 litra vody

Ďalšie produkty KetoMix

Čo sa týka ďalších produktov KetoMix, značka má vo svojej ponuke viacero druhov potravín, jedál aj nápojov. V ponuke tiež nájdete doplnky výživy na lepšie trávenie alebo spaľovanie tukov, v tom druhom prípade sa využívajú účinky aminokyseliny L-Karnitín.

Cieľom potravín a nápojov je podpora proteínovej Keto diéty:

Produkty KetoMix majú základ v bielkovinách a minimum cukrov, čo je pre Keto diétu dôležité, keďže jej cieľom je zníženie sacharidov pod 50 gramov denne

Využitie produktov KetoMix so sebou prináša viac výhod:

 • na jednom mieste si viete zostaviť celý svoj jedálniček aj pitný režim
 • nemusíte nikam osobne ísť, všetky potraviny si objednáte z eshopu
 • príprava jedál a nápojov, ktoré nie sú ešte hotové, trvá len pár minút

Okrem vysokého obsahu bielkovín a minima cukru sú potraviny, jedlá a nápoje KetoMix výživné aj z pohľadu vlákniny, na druhú stranu, majú veľmi malé množstvo nezdravých tukov. Viaceré z nich sú bohaté na rôzne vitamíny a minerály, ktoré prispievajú k tráveniu, metabolizmu a aj na chudnutie. Naopak, je tu minimum rizikových prísad.

Ponúka jedál je dostatočne vyvážená a bohatá, KetoMix ponúka hlavné, väčšie i menšie jedlá, napríklad proteínové polievky, kaše, omelety, palacinky, cestoviny, pečivo, omáčky, nátierky, dresingy či pomazánky. Chýbať nesmú ani populárne proteínové tyčinky.

Značka však ponúka aj slané pochutiny alebo sladkosti, napríklad proteínové chipsy, krekry, perníky či čokolády. Neobsahujú však žiadne škodlivé tuky a cukry, nenarušia teda ani vaše chudnutie. Z nápojov sú to najmä spomínané proteínové kokteily, ktorými môžete nahradiť aj niektoré z jedál počas dňa. Všetky jedlá si viete objednať aj vo väčších balíčkoch.

BEZ HLADOVANIA A CHRADNUTIA SVALOV

Výhodou Keto diéty je nielen to, že je dlhodobejšia a nejde teda o žiadnu krátkodobú a príliš agresívnu diétu, ale rovnako aj fakt, že diéte je bez hladovania a rovnako tak aj bez toho, aby ste sa museli báť chradnutia svalov. Zásluhu na tom má práve príjem bielkovín.

Ako a kde kúpiť proteínové kokteily a ďalšie produkty KetoMix

Čo sa týka nákupu, značka KetoMix má nielen vlastné kamenné predajne, ale rovnako tak aj eshop, ktorý nájdete na oficiálnom webe www.ketomix.sk. V ňom nakúpite prakticky z domu a bez ohľadu na to, kde bývate, stačí vám k tomu len počítač alebo smartfón.

Medzi najväčšie výhody a benefity online nákupu patria:

 • rýchlosť, celá objednávka je záležitosťou zopár kliknutí alebo minút
 • pohodlie, nemusíte nikam ísť, kuriér vám balíček prinesie až domov
 • jednoduchosť, postup je veľmi podobný bežnému nákupu v eshope
 • flexibilita a to najmä pokiaľ ide o spôsob platby či miesto doručenia

Pokiaľ ide o spomínané doručovanie, na výber máte dodanie domov aj do najbližšej pobočky Zásielkovne, je to len na vás. Rovnako tak si viete vybrať z viacerých kuriérnych služieb. Čo sa týka doby dodania, štandardne ide o 3 pracovné dni, záleží aj od kuriéra.

Proteínový kokteil KetoMix

 • zdroj kvalitnej sójovej a srvátkovej bielkoviny
 • pokrm s minimálnym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

Pri väčšej objednávke ušetríte na poštovnom, je zdarma. Pri platení máte na výber dobierku, čiže platbu priamo kuriérovi, ale aj platbu vopred a online, konkrétne cez internet banking alebo platobnou kartou. Ak by ste mali akékoľvek otázky, na webstránke je poradňa ohľadom Keto diéty aj produktov, využiť môžete tiež online aj telefonickú infolinku.

Skúsenosti s proteínovými kokteilami KetoMix

Ako obstoja proteínové kokteily KetoMix v konkurencii viacerých výrobcov? Skúsenosti na internetových fórach a v diskusiách ukazujú, že veľmi dobre. KetoMix je značka, ktorá má dobré meno svojimi potravinami a produktmi a z toho čerpá aj pri kokteiloch. Tie sú kladne hodnotené jednak pre nadpriemerné zloženie, ale aj pre výhodnejšie balenie.

Muži aj ženy si cenia na kokteiloch nielen ich vysoký obsah bielkovín, ale aj minimum cukru a tuku, rovnako tak nepoužívanie niektorých rizikových prísad a chemických látok. Majú tiež dostatok vlákniny, čo pomáha na lepšie trávenie, tým sa líšia od konkurencie.

Čo sa týka balenia, väčšina užívateľov dáva prednosť tomu väčšiemu, nakoľko je cenovo výhodnejšie a vydrží aj dlhšiu dobu. Systém, kedy je možné si zvlášť dokúpiť príchute a aj ich vzájomne kombinovať, má pozitívnu spätnú väzbu, môžete si tak pripraviť unikátny nápoj presne na mieru. Plusom je, že značka má v ponuke vegánsky proteínový kokteil.

Zhodnotenie na záver

Proteínové pivo je chutnou a zaujímavou alternatívou pre každého, kto si nevie odoprieť tento zlatistý mok, no nechcel by riskovať pribratie. Ide o zaujímavosť, ktorú stojí za to vyskúšať, ale na pravidelné dopĺňanie proteínov sú oveľa lepšie koncentrované kokteily.

Značka KetoMix má oproti konkurencii viac benefitov:

na výber máte ochutené aj neochutené kokteily, príchute viete zmiešať

nemusíte nikam ísť, pre pohodlné objednanie je k dispozícii je eshop

okrem kokteilov si viete kúpiť aj potraviny pre celodenný jedálniček

zloženie nie je len o proteínoch, je optimalizované pre chudnutie a svaly

Na svoje si prídu aj vegáni, k dispozícii je aj kokteil, ktorý obsahuje iba srvátkovú bielkovinu, hodí sa aj pre tých, ktorí majú alergiu na mlieko. Veľký výber ovocných aj neovocných príchutí znamená možnosť spraviť si každý deň kokteil s inou kombináciou.

Proteínový kokteil KetoMix

 • zdroj kvalitnej sójovej a srvátkovej bielkoviny
 • pokrm s minimálnym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

Kokteily sú tiež dobrým zdrojom vlákniny, ktorá pomáha na trávenie, obsahujú aj viacero prospešných vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Ak by ste sa chceli dozvedieť niečo viac o ich zložení alebo si pozrieť celý sortiment značky, môžete navštíviť oficiálny web značky na www.ketomix.sk. Tu nájdete kokteily aj rôzne potraviny a doplnky výživy.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie