Ktoré proteínové kokteily sú na chudnutie? Tu sú tipy na domáce aj hotové drinky

Ktoré proteínové kokteily sú na chudnutie? Tu sú tipy na domáce aj hotové drinky

Nielen jedálniček, ale aj pitný režim môže do veľkej miery ovplyvniť vaše chudnutie a telesnú hmotnosť. Ak chcete schudnúť a zároveň podporiť svoje svalstvo, napríklad pre efektívnejšie cvičenie alebo prevenciu jeho chradnutia, môžete skúsiť proteínové kokteily.

Viete si ich pripraviť ako domáce drinky a shaky, napríklad aj s obsahom zdravého ovocia či zeleniny, no rovnako tak aj kúpiť ako hotové bielkovinové nápoje. V mnohých prípadoch budú tak sýte, že pokojne zastanú aj miesto olovrantu alebo desiatej. Ak chcete vedieť, ktoré sú najznámejšie a najlepšie, ale aj to, ako si ich spraviť, teraz si to povieme.

Proteínové kokteily a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Pod pojmom proteínový kokteil sa myslí taký nápoj, ktorého základom a najdôležitejšou látkou z pohľadu zloženia sú bielkoviny. Môže ísť o rôzne zeleninové, ovocné či iné miešané drinky, rôzne shaky s mandľovým alebo iným zdravým mliekom a podobne.

Takéto nápoje si viete pripraviť aj doma, no aby skutočne obsahovali dostatok potrebných bielkovín, ich súčasťou musí byť proteín v prášku. Zaradiť ich môžete do svojho pitného režimu prakticky kedykoľvek, ak pôjde o husté nápoje, môžu byť dokonca aj súčasťou jedálnička. Okrem tých, ktoré si pripravíte doma, si viete kúpiť aj hotové nápoje.

Proteínový kokteil KetoMix

 • zdroj kvalitnej sójovej a srvátkovej bielkoviny
 • pokrm s minimálnym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

Pitie proteínových nápojov má zmysel pre zdravie a chudnutie:

 • väčšina z nápojov má nielen proteíny, ale aj množstvo minerálov a vitamínov, ktoré sú dôležité pre kardiovaskulárny systém, pohybový aparát a celkovo vitalitu
 • čo sa týka samotných bielkovín, tie vám pomôžu na udržanie fyzickej výkonnosti, sú totiž základnou stavebnou jednotkou svalov, pomáhajú aj na ich objem
 • zároveň sú proteíny dôležité z pohľadu pocitu sýtosti, oproti iným živinám totiž dokážu viac zasýtiť žalúdok a tak znižujú riziko nadmerného prejedania
 • proteínové nápoje obsahujú aj vlákninu, ktorá má špecifické účinky na trávenie a na metabolizmus, podporuje totiž prečistenie čriev a stimuluje ich hybnosť

AKO JEDLO AJ DOPLNOK PRI CVIČENÍ

Viaceré hustejšie proteínové koktejly viete využiť flexibilne a to buď namiesto niektorého z menších jedál, ale aj pri cvičení na doplnenie bielkovín, najmä po tréningu. Hodia sa aj na zasýtenie hladu a potlačenie chuti do jedla, čo priamo ovplyvňuje chudnutie.

Domáce recepty na proteínové kokteily

Aby ste si doma spravili zdravý, chutný a výživný kokteil s dostatkom proteínov, vôbec na to netreba žiadne nedostupné suroviny, práve naopak. Stačí siahnuť po ovocí, zelenine, orieškoch a semienkach. Nezabudnite samozrejme pridať proteínový prášok.

Tu sú 4 najznámejšie a najchutnejšie domáce proteínové kokteily:

Kakaový proteínový kokteil: Ide o základný a jednoduchý domáci recept na kokteil. Do šejkra postupne dajte 50 ml mandľového mlieka, 100 g tvarohu, 30 g proteínového prášku, 1 lyžičku kakaa a stéviu. Všetko dobre zamiešajte, nechajte zachladiť a môžete piť.

Banánové smoothie s proteínom: Druhý recept má základ tiež v mandľovom mlieku, budete potrebovať 2 poháre. K tomu pridajte 1 banán, 1 avokádo, 2 lyžičky vanilky na dochutenie a tiež proteín v prášku. Všetko s výnimkou vanilky pomixujte, tú pridajte nakoniec.

Ovocný kokteil s chia semienkami: V tomto prípade patria medzi ingrediencie 1/2 hrnčeka sójového mlieka, 1 avokádo, 100 gramov černíc, 1 lyžička chia semienok, 30 gramov proteínu v prášku a stévia na dochutenie. Všetko zmiešajte a dajte na hodinu do chladu.

Zeleninový proteínový kokteil: Potrebovať budete za hrsť špenátu, 2 rajčiny, 2 vaječné bielky, 2 žĺtka, 30 gramov proteínu v prášku a za hrsť ľubovoľných orieškov, ktoré predtým na 30 minút namočíte do vody, aby zmäkli. Všetko zmixujte a môžete vypiť.

Hotové proteínové kokteily KetoMix a ich výhody

Hoci domáce kokteily sú pre väčšinu ľudí preferovanou voľbou, niekedy je čas aj na pohodlie a trocha jednoduchosti. Presne to ponúkajú hotové bielkovinové drinky, ktoré na trhu ponúka množstvo značiek. Jednou z nich, ktorá stojí za vašu pozornosť, je KetoMix.

Ak sa pýtate prečo, jej proteínové kokteily ponúkajú najmä:

Mimoriadne kvalitný zdroj proteínov

Proteínové kokteily KetoMix obsahujú viacero druhov bielkovín, konkrétne ide o sójovú bielkovinu, srvátkovú bielkovinu a sušené mlieko. V jednej porcii nápoja je až 14 bielkovín, v 100 gramoch je to potom skoro polovica, čo je jeden z najlepších pomerov.

Veľký výber rôznych príchutí

Aby vám kokteily chutili a mohli ste ich piť pravidelne každý deň, ponúka značka KetoMix na výber viacero príchutí. Siahnuť môžete po tých klasických, napríklad ako sú čokoláda, vanilka či banán, ale aj po príchuti kávy, jahody, kokosu alebo lesnej zmesi.

Proteínový kokteil KetoMix

 • zdroj kvalitnej sójovej a srvátkovej bielkoviny
 • pokrm s minimálnym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

Rýchlu a bezproblémovú prípravu

Podobne, ako aj v prípade mnohých iných jedál a produktov tejto značky, aj proteínové koktejly sú ideálne pre ľudí, ktorí nechcú strácať čas a energiu s dlhou prípravou. Stačí pridať len vodu a je, prípravu zvládnete do pár minút a nemusíte mať iné suroviny.

Celkovo kvalitné zloženie látok

Nielen veľa proteínov, ale celkové zloženie kokteilov je bezproblémové a na vysokej úrovni. Nachádza sa tu veľa vlákniny, vitamínov aj minerálov, naopak, kokteily KetoMix neobsahujú lepok, glutaman alebo geneticky upravenú sója, môžu ich tak piť aj celiatici.

PROTEÍNOVÝ KOKTEIL AJ PRE VEGÁNOV

Oproti mnohým iným konkurenčným značkám je výhodou výrobcu KetoMix aj to, že v ponuke proteínových koktejlov nájdete aj také, ktoré sú vhodné pre vegánov. V tomto prípade nie sú proteíny a ani žiadne iné látky v kokteily živočíšneho pôvodu.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových kokteilov KetoMix

Nielen proteíny, ale aj ďalšie živiny sú obsiahnuté v kokteiloch KetoMix, konkrétne ak ide o sacharidy, tuky či vlákninu. Dobrou správou je, že oproti väčšine ostatných nápojov bielkovinového typu, aj tieto živiny sú v prípade KetoMix v správnom pomere.

Tu sú hlavné nutričné hodnoty pre 100 g proteínové kokteilu:

 • pokiaľ ide o energiu, je tu 1494 kJ, čo v praxi znamená 357 kcal
 • najviac zastúpené sú bielkoviny, až 46 gramov, sacharidy majú 22 gramov, z toho cukry 3, tuky 4 gramy, z toho nasýtene len 1 a vlákniny je 18 gramov

V základnom neochutenom proteínovom kokteile KetoMix nájdete ryžovú múku, sójovú bielkovinu, srvátkovú bielkovinu, sušené mlieko, čakankovú vláknina, guarovú gumu, sójový lecitín, slnečnicový olej, vitamíny A, B, C, D, E a K a množstvo minerálnych a stopových látok, napríklad ako sú horčík, fosfor, draslík, vápnik, zinok, železo či meď.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Značka KetoMix patrí medzi tie najznámejšie na našom trhu, najmä v súvislosti s Keto diétou. Za touto značkou je spoločnosť Opravdove hubnutí, ktorá sídli v Českej republike, čo znamená kvalitný a overený pôvod všetkých surovín a látok v produktoch.

Prečo teda siahnuť po značke KetoMix? Aj pre tieto dôvody:

 • nejde iba o proteínové kokteily, k dispozícii máte oveľa širšiu ponuku, najmä ak ide o hlavné jedlá a rôzne potraviny, viete si zložiť celodenný jedálniček
 • máte istotu zloženia, či už sa jedná o vzájomný pomer bielkovín, tukov a cukrov, ale aj o absenciu viacerých problematických prísad, napríklad ako lepok
 • nakupovanie všetkých produktov, vrátane kokteilov, je veľmi jednoduché, značka má svoj vlastný oficiálny eshop, kde spravíte nákup z domu a cez mobil
 • všetky jedlá a nápoje, ktoré značka ponúka, si pripravíte za pár minút a s minimom námahy, obvykle stačí pridať vodu, zmes zamiešať a všetko je hotové

Balenie a cena proteínových kokteilov KetoMix

Proteínové kokteily KetoMix si viete kúpiť vo viacerých baleniach. Základnom je neochutená zmes v prášku s obsahom 1200 gramov alebo 450 gramov, podľa toho, na koľko porcií chcete kokteily mať. Na výber je aj vegánske balenie, ktoré je priamo s príchuťou čokolády a s obsahom 1200 gramov. K neochutenej verzii si viete ešte dokúpiť príchute.

Kvôli lepšej prehľadnosti prinášame kompletnú ponuku tu:

Proteínový kokteil KetoMix

 • zdroj kvalitnej sójovej a srvátkovej bielkoviny
 • pokrm s minimálnym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

Pokiaľ ide o ceny, samozrejme, väčšie balenia sa vám oplatia oveľa viac, ako tie menšie. Cena za jednu porciu proteínového kokteilu tak môže byť aj pod 1,5 € a to vrátane príchute. Všetky druhy príchutí sú určené na 15 porcií kokteilov a majú rovnakú cenu.

Príprava proteínových kokteilov KetoMix

Pokiaľ ide o prípravu kokteilov, samotný fakt, že značka KetoMix ponúka sypké zmesi v prášku, napovedá veľa o tom, že príprava bude záležitosťou pár minút. Do kokteilu nemusíte už žiadny dodatočný proteín pridávať, pridať môžete len príchuť.

Najskôr nalejte do šejkra alebo podobnej misky 250 až 300 ml vlažnej vody

Potom pridajte 30 gramov prášku, čiže 1 odmerku, kokteilu, zmixujte to a ak chcete, môžete primiešať príchuť, buď na záver, alebo spolu na úvod s práškom

Pokiaľ ide o príchute, tie sa dávkujú v objeme 3 gramov na 1 porciu proteínového kokteilu a to bez ohľadu na to, o aký druh príchuti ide. Podľa toho, ako veľmi intenzívnu príchuť chcete, môžete dávkovať viac aj menej, je to len na vás. Môžete tiež navzájom jednotlivé príchute pomixovať, vytvoríte si tak originálnu kombináciu viacerých chutí.

Vzhľadom na koncept prípravy nápojov je proteínový kokteil KetoMix ideálnou voľbou pre tých, čo nechcú zbytočne strácať čas, nechcú si kupovať mlieko, aby ho do kokteilu domiešali a nemajú žiadne veľké skúsenosti. Tento kokteil zvládne pripraviť každý laik.

Konzumácia a skladovanie proteínových kokteilov KetoMix

Výrobca odporúča skladovať balenie kokteilu, rovnako ako aj príchute, na suchom mieste a mimo vlhkosti. Po príprave dávky nezabudnite obal dobre uzavrieť. Uchovávajte mimo dosahu detí, nevystavujte balenie priamemu slnečnému žiareniu a ani mrazu.

Pokiaľ ide o ďalšie dôležité zásady, držte sa týchto pravidiel:

 • proteínové kokteily KetoMix nepite, ak máte laktózovú intoleranciu
 • taktiež nie sú tieto nápoje vhodné ani pre tehotné alebo dojčiace ženy
 • sledujte dátum spotreby na obale, po tomto dátume už nápoje nepite
 • nezabúdajte ani na vodný pitný režim, denne vypite aspoň 1,5 litra vody

Ďalšie produkty KetoMix

Pokiaľ ide o značku KetoMix, jej veľkým benefitom je to, že nejde iba o výrobcu jedného typu produktu, čiže napríklad proteínových kokteilov, ale naopak, ponuka je omnoho širšia. Dôvodom je, že jedlá a nápoje KetoMix sú určené na podporu Keto diéty.

Cieľom diéty je chudnutie lepším spaľovaním tukových zásob:

Keto diéta je založená na znížení potravín s cukrami a zvýšením jedál s bielkovinami, vďaka čomu nastane stav ketózy, kedy organizmus efektívne spaľuje tuky

Čo sa týka vlastností produktov KetoMix, tu sú najdôležitejšie:

 • jednoduchá príprava, väčšinou len s pridaním vody a do pár minút
 • bezproblémové zloženie, všetky prísady v nich majú overený pôvod
 • dostatok bielkovín, ale aj vlákniny a viacerých vitamínov a minerálov

Väčšina potravín, jedál a nápojov je aj bez lepku, čiže ich môžu konzumovať celiatici, obsahuje tiež minimum iných alergénov. Absentujú tu aj glutaman a ďalšie rizikové prísady alebo konzervačné látky. Naopak, ak ide o arómy či príchute, tie sú väčšinou prírodného pôvodu. Na jednom mieste si viete bez problémov zložiť celý svoj jedálniček.

Ponuka zahŕňa najmä proteínové polievky, omelety, kaše, palacinky, cestoviny, pečivo, sušené mäso, rôzne proteínové omáčky, dresingy či nátierky, samozrejme nesmú chýbať ani tyčinky v rôznych príchutiach. Na svoje si prídu aj tí, čo chcú zdravo maškrtiť.

Značka totiž ponúka zdravé proteínové chipsy, čokolády, dezerty aj slané pochutiny. Pokiaľ ide o nápoje, sú tu už spomínané proteínové kokteily, ktoré sa môžu stať súčasťou diéty, ale viete ich piť aj samostatne. Ak by ste chceli chudnúť ešte efektívnejšie, siahnuť môžete aj po doplnkoch výživy, napríklad s L-Karnitínom a to na lepšie spaľovanie tukov.

ŽIADNA KRÁTKODOBÁ REDUKČNÁ DIÉTA

Keto diéta nepatrí medzi rizikové krátkodobé diéty, kde vám hrozí rýchly úbytok hmotnosti a potom zas jojo efekt. Nebudete ani trpieť hladom, nakoľko budete mať dostatok bielkovín. Diétovať môžete aj 3 mesiace a obávať sa netreba ani o pestrosť jedálnička.

Ako a kde kúpiť proteínové kokteily a ďalšie produkty KetoMix

Pokiaľ vás zaujali proteínovo kokteily, prípadne aj iné produkty a jedlá z ponuky KetoMix, viete si ich kúpiť priamo v značkovej predajni, no ešte pohodlnejšie to bude cez eshop. Ten nájdete na oficiálnom webe www.ketomix.sk, kde nakúpite priamo z domu.

Medzi najdôležitejšie výhody nakupovania online patria najmä:

 • rýchlosť, objednávku viete spraviť behom niekoľkých minút a klikov
 • jednoduchosť, nakúpiť môžete cez počítač, notebook alebo aj smartfón
 • prehľad, viete si pozrieť zloženie produktov a vzájomne ich porovnať
 • možnosť platby dobierkou, internet bankingom alebo platobnou kartou

Čo sa týka samotného webu, sú tu informácie tiež o Keto diéte a k dispozícii je aj online poradňa, kde vám výživoví poradcovia zodpovedia všetky otázky a dotazy. Ak by ste mali nejaké ďalšie nejasnosti, využiť môžete aj oficiálnu zákaznícku telefonickú linku.

Proteínový kokteil KetoMix

 • zdroj kvalitnej sójovej a srvátkovej bielkoviny
 • pokrm s minimálnym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

Nákup je na pár kliknutí, potraviny aj nápoje si viete objednať samostatne, no aj po celých balíčkoch na viac týždňov diétovania. Doručenie trvá štandardne 3 pracovné dni, kuriér vám vie balíček priniesť priamo domov, alebo si ho môžete vyzdvihnúť aj na pobočke Zásielkovni. Pri väčšej objednávke je poštovné bezplatné a na výber je viac možností platby.

Skúsenosti s proteínovými kokteilami KetoMix

Čo sa týka skúseností a recenzií proteínových kokteilov, väčšina referencií na internetových fórach a v diskusiách je mimoriadne pozitívna. Kokteily sú pomerne často využívané tak u mužov, ako aj u žien, to platí nielen v situácií, ak ide o chudnutie, ale rovnako tak aj vtedy, ak ide o doplnenie proteínov pri cvičení. Ich vysoký objem je len prvá výhoda.

Medzi tie ďalšie, ktoré si ľudia dosť pochvaľujú, patria aj veľký výber rôznych príchutí, či už ide o tie tradičné typu čokoláda alebo vanilka, ale aj o tie viac originálne, napríklad ako sú kokos, káva či rozmanité druhy ovocia. Navyše, na svoje si prídu aj vegáni.

To, že na výber máte možnosť siahnuť aj po neochutených nápojoch, je tiež všeobecne chválené pozitívum, rovnako, ako aj výber z viacerých veľkostí balenia. Nápoje sa rýchlo pripravujú, dobre chutia a ich kúpa je absolútne bezproblémová. Mnoho ľudí hodnotí kladne aj to, že značka ponúka nielen nápoje, ale prakticky aj celodenné stravovanie.

Zhodnotenie na záver

Na základe všeobecne pozitívnych skúseností možno hodnotiť proteínové kokteily, či už pôjde o tie domáce alebo o tie kupované, ako praktický a zároveň chutný zdroj bielkovín. Ak sa rozhodnete po nich siahnuť, vyberajte si také, kde je zároveň menej cukrov.

V prípade hotových sa oplatí využiť ponuku KetoMix, nakoľko:

viete, že doplníte dostatok bielkovín a vlákniny, majú minimum cukru

si nemusíte robiť žiadne starosti s veľkou prípravou, stačí len pridať vodu

môžete použiť kokteil pri chudnutí, tréningu a dokonca aj v rámci jedla

si môžete vyberať z rôznych príchutí a tak máte nápoj vždy trocha iný

Oproti ostatným značkám na trhu ponúka KetoMix aj širší sortiment, nejde čisto o výrobcu len nápojov, ale v ponuke sú aj rôzne jedlá, potraviny a suroviny. Oproti konkurencii majú ale proteínové nápoje KetoMix oveľa vyváženejšie zloženie a to nielen proteínov.

Proteínový kokteil KetoMix

 • zdroj kvalitnej sójovej a srvátkovej bielkoviny
 • pokrm s minimálnym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

Na záver treba spomenúť aj benefit v tom, že kúpa je jednoduchšia, ako kedykoľvek predtým. Nemusíte nikam osobne chodiť, proteínové kokteily si viete zakúpiť priamo z domu a to cez oficiálny eshop www.ketomix.sk. V ňom nájdete všetky informácie o zložení, môžete si vzájomne rôzne potraviny a nápoje porovnať a objednávku spravíte cez mobil.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie