Proteínové nápoje sú na chudnutie aj po cvičení, tieto recepty nemajú vedľajšie účinky

Proteínové nápoje sú na chudnutie aj po cvičení, tieto recepty nemajú vedľajšie účinky

Bielkoviny sú dôležité tak pre chudnutie, ako aj pre posilnenie svalstva po cvičení a tréningu. To je aj dôvod, prečo sa diéta a proteínové nápoje navzájom nevylučujú, rovnako tak sú zdravé aj pre tých, ktorí chcú podporiť výkon a regeneráciu svojho svalstva.

Ich využitie je vhodné pre mužov aj pre ženy, či už ide o začiatočníkov pri chudnutí alebo pri cvičení, alebo už máte nejaký ten mesiac za sebou. Kúpiť si ich viete hotové, ale existujú aj viaceré chutné domáce recepty. Ak chcete vedieť, či vám nehrozia vedľajšie účinky, napríklad pribratie, či nehrozí nejaká škodlivosť a k čomu sú dobré, teraz sa to dozviete.

Proteínové nápoje a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Pod pojmom proteínové nápoje sa myslia nápoje, ktorých základom sú bielkoviny, proteíny. Ich zastúpenie môže byť v obsahu od 40 až do 60 % zo všetkých živín, niektoré nápoje môžu mať aj viac bielkovín. Dôležité zároveň je, aby mali čo najmenej sacharidov.

Takéto nápoje si viete zakúpiť ako hotové v tekutej podobe aj ako nápoje vo forme práškovej zmesi. Viete si ich však spraviť aj doma, môžu mať podobu ovocných a zeleninových štiav, smoothies alebo shakov. Kupované aj doma pripravené nápoje môžu byť bez príchute, s jednou príchuťou alebo s viacerými príchuťami, aj tu záleží od typu a značky.

Proteínový kokteil KetoMix

 • zdroj kvalitnej sójovej a srvátkovej bielkoviny
 • pokrm s minimálnym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

Tieto nápoje majú viacero pozitív pre svaly a chudnutie:

 • v prvom rade majú kvalitné zloženie z pohľadu živín, nielen viac bielkovín, ale tie overené aj minimum sacharidov a tukov, čo znižuje riziko priberania
 • väčšina z nich obsahuje dostatok vlákniny, ktorá je dôležitá pre pravidelné trávenie, očistu čriev a správny metabolizmus, čiže nepriamo podporujú chudnutie
 • zvýšené množstvo proteínov znamená podporu svalstva a svalových vlákien, keďže sú ich stavebnou zložkou, znížite aj riziko chradnutia svalov počas diéty
 • proteíny vám pomôžu získať rýchlejšie pocit sýtosti, čo sa znova hodí pri diétovaní a pri chudnutí, najmä pri Keto diéte, ktorá je o znížení príjmu sacharidov

DAJTE PREDNOSŤ DOMÁCIM A KVALITNÝM

Ak ide o hotové tekuté nápoje, len málo značiek si udržiava vysoký štandard a to nielen obsahom bielkovín, ale aj celkovým zložením z pohľadu iných živín a vitamínov. Siahnite preto iba po overených značkách, prípadne si spravte proteínový nápoj doma.

Domáce recepty na proteínové nápoje

Pokiaľ chcete mať čo najväčšiu kontrolu nad zložením proteínového nápoja a istotu, že získate naozaj optimálne zloženie, najlepšie je spraviť si proteínový nápoj doma. Základom musí byť proteín v prášku, dokombinovať potom stačí ďalšie zdravé suroviny.

Ak by ste sa chceli inšpirovať, tu sú zaujímavé recepty:

Proteínové smoothie na chudnutie: Pripravte si polovicu hrnčeka mandľového mlieka, 30 gramov práškového proteínu, jedno avokádo, 100 gramov černíc a 1 polievkovú lyžicu chia semien. Nakrájajte avokádo, všetko spolu zmixujte a na záver pridajte ľad.

Orieškový fitness proteínový kokteil: Ako suroviny použite 250 ml mandľového mlieka, 40 g proteínu v prášku, 4 krúžky ananásu, lyžičku kokosového oleja a za hrsť obľúbených orieškov, ktoré predtým namočte na 30 minút. Zmiešajte do hladkej konzistencie.

Ovocný proteínový nápoj: Do mixéra postupne pridajte 30 gramov proteínu v prášku, jeden hrnček mrazených jahôd, jeden hrnček mrazených malín, jeden hrnček mrazených čučoriedok, jeden hrnček mandľového mlieka a trocha stévie. Zmixujte a dajte zachladiť.

Ranný povzbudzujúci nápoj: Ide o kombináciu proteínov a kávy. Na prípravu potrebujete 30 g proteínu v prášku, 1 šálku pripravenej kávy, 10 gramov 90 % rozpustenej čokolády, polovicu banánu a šálku mandľového mlieka. Všetko pomixujte a môžete piť.

Hotové proteínové kokteily KetoMix a ich výhody

Alternatívou pre každého, kto si chce spraviť proteínový nápoj rýchlejšie, pohodlnejšie a bez väčšej prípravy, sú nápoje v prášku. Sú cenovo výhodnejšie, ako hotové tekuté nápoje, viete tiež čiastočne ovplyvniť ich zloženie. Dobrým príkladom je značka KetoMix.

Jej proteínové nápoje majú oproti konkurencii tieto plusy:

Vysoký objem a typy proteínov

KetoMix používa na rozdiel od mnohých iných značiek viac druhov bielkovín, konkrétne ide o sójovú bielkovinu, srvátkovú bielkovinu a sušené mlieko. V prípade vegánskeho kokteilu sa využíva iba sójový proteín. Každopádne, obsah bielkovín je ale nadpriemerný.

Optimálny pomer všetkých živín

Nápoje KetoMix patria nielen medzi proteínové, ale zároveň aj medzi také, ktoré majú len nevyhnutné minimum sacharidov, najmä ak ide o cukry, ale aj nezdravých tukov. Naopak, je tu vláknina a aj viacej prospešných vitamínov, minerálov a stopových prvkov.

Rýchla a jednoduchá príprava

Príprava nápojov KetoMix spočíva v jednoduchom zmiešaní hotovej práškovej zmesi podľa počtu dávok, ktoré si chcete pripraviť, spoločne s vodou. To je všetko, nemusíte už pridávať žiadne iné suroviny, hoci ak chcete, môžete. Netreba pridať ani žiadny proteín.

Proteínový kokteil KetoMix

 • zdroj kvalitnej sójovej a srvátkovej bielkoviny
 • pokrm s minimálnym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

Viac kombinácií príchutí

Na rozdiel od iných značiek, v prípade proteínových nápojov KetoMix platí, že si kupujete ako základ neochutený nápoj a do neho si viete dať príchute podľa seba. Môže ísť o banán, kokos, kávu, jahodu, čokoládu, vanilku a lesnú zmes, prípadne o kombináciu.

BEZ RIZIKOVÝCH PRÍSAD A KONZERVANTOV

Problematickým bodom mnohých hotových proteínových nápojov je použitie prísad, „éčok“ či konzervačných látok s rizikovým či negatívnym pôsobením. Nápoje KetoMix sú ale z tohto pohľadu bezpečné, nenájdete tu glutaman, lepok ani geneticky upravenú sóju.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových kokteilov KetoMix

Proteínové kokteily KetoMix sú primárne o bielkovinách, ako už bolo spomenuté vyššie, sú tu použité viaceré druhy bielkovín, v závislosti od toho, či ide o vegánsky alebo klasický nápoj. V oboch prípadoch je objem bielkovín až 47 gramov zo 100 gramov zmesi.

Dôležité sú tiež iné výživové hodnoty a zloženie nápoja:

 • v 100 gramoch je 1494 kJ energie, pri vyjadrení kalórií je to 357
 • sacharidov je v 100 gramoch nápoja 22 gramov, z toho cukrov sú len 3 gramy, tukov sú len 4 gramy, nasýtených iba 1 gram, vlákniny je až 18 gramov

Soľ je v nápoji obsiahnutá minimálne, pod 1 gram. Okrem toho obsahujú proteínové nápoje KetoMix aj ryžovú múku, guar gumu, sójový lecitín a slnečnicový olej, vegánsky typ nápoja obsahuje aj maltodextrín, odtučnené kakao, arómu a sukralózu. Nachádzajú sa tu aj vitamíny A, B, C, D, E, K, z minerálov napríklad draslík, vápnik, horčík alebo zinok.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Značka KetoMix patrí vo svojej oblasti medzi veľmi populárne. Ak ste sa s ňou ešte nestretli, možno ste sa len špecificky nezameriavali na proteínové produkty a jedlá, kde je KetoMix jedným z úspešných lídrov na trhu a to na slovenskom, ako aj na českom.

Tu sú 4 dobré dôvody, prečo si vybrať práve túto značku:

 • je za ňou dlhodobo overená česká spoločnosť Opravdove hubnuti, ktorá je na trhu už viac rokov a ktorá má aj oficiálny eshop a tisíce spokojných klientov
 • nejde iba o producenta proteínových nápojov alebo kokteilov, ale v ponuke značky sú jedlá, potraviny a produkty pre celodenné stravovanie a to dlhodobo
 • nemusíte sa obávať nielen o kvalitu surovín, ale celkovo o celé zloženie, to je totiž optimalizované výživovými poradcami a špecialistami na zdravé chudnutie
 • značka má aj svoju poradňu, kde vám odborníci pomôžu so stravovaním a efektívnym chudnutím, k dispozícii sú pre vás aj telefonická alebo online infolinka

Balenie a cena proteínových kokteilov KetoMix

Proteínové nápoje KetoMix si viete kúpiť v dvoch typoch balení. Prvým je klasický proteín, kde je obsiahnutý srvátkový a sójový proteín, druhým vegánske balenie, kde je len ten sójový. V prípade klasického nápoja sú na výber balenie s objemom 450 alebo 1200 gramov, čiže 15 alebo 40 dávok, v prípade vegánskeho len väčšie, 1200 gramové pre 40 dávok.

Tu je prehľad všetkých balení vrátane balení pre príchute:

Proteínový kokteil KetoMix

 • zdroj kvalitnej sójovej a srvátkovej bielkoviny
 • pokrm s minimálnym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

Všetky balenia príchutí sú po 15 porcií, veľa však závisí od toho, či budete niektoré príchute kombinovať a v akom množstve ich budete dávkovať, podľa toho, akú intenzívnu chcete mať príchuť. Z hľadiska ceny sú nápoje KetoMix najvýhodnejšie vo väčšom balení.

Príprava proteínových kokteilov KetoMix

Proteínové nápoje značky KetoMix nie sú síce hotovým produktom určeným na konečnú konzumáciu, na druhú stranu, ich príprava je vecou zopár minút a nemusíte mať ani žiadne zručnosti či skúsenosti. Postačí vám šejker alebo iná nádoba na miešanie.

Najskôr do šejkra alebo nádoby na miešanie nalejte 250 až 300 ml vody

Potom pridajte základný proteínový prášok v objeme 1 porcie, čo je 30 gramov a začnite mixovať, ak si chcete nápoj ochutiť, pridajte aj jednu či viac príchutí

Mixovanie nemusí trvať príliš dlho, stačí pár minút, tak, aby ste získali nápoj rovnomernej konzistencie a bez hrudiek. Najskôr nalejte do šejkra alebo nádoby vodu a až potom prášok, nie naopak. Príchute môžete, ale aj nemusíte pridať, rovnako je na vašej voľbe aj ich počet a kombinácia. Kombinovaním si tak viete vytvoriť novú chuť na každý deň.

Vegánsky proteínový koktejl KetoMix už obsahuje čokoládovú príchuť. Ak by ste chceli do kokteilov pridávať nejaké iné suroviny, uprednostnite tie zdravé a bohaté na vitamíny či minerály, napríklad ako sú nízkosacharidové ovocie, orechy alebo semiačka.

Konzumácia a skladovanie proteínových kokteilov KetoMix

Proteínové nápoje značky KetoMix môžete piť samostatne, napríklad po cvičení alebo ako občasné doplnenie bielkovín, ale aj v rámci cielenej bielkovinovej diéty, kedy je potrebné doplniť proteíny do tela. Môžete nimi aj nahradiť jedno z jedál tejto diéty.

Existujú však aj nejaké obmedzenia a pravidlá skladovania:

 • proteínové nápoje by nemali konzumovať tehotné a ani dojčiace ženy
 • rovnako tak si dajte pozor na obsah mlieka a sóje v nich, sú alergény
 • sledujte dátum spotreby na obale, po ňom už nápoj nekonzumujte
 • balenie skladujte na suchom mieste mimo priame slnko aj mimo mráz

Ďalšie produkty KetoMix

KetoMix má vo svojej ponuke nielen proteínové nápoje, ale aj jedlá, potraviny a doplnky výživy, napríklad s L-Karnitínom na podporu efektívnejšieho spaľovania tukov. Sortiment podporuje Keto diétu založenú na zmene pomeru príjmu cukrov a bielkovín.

Pre diétu sú charakteristické nasledovné pravidlá a princípy:

Počas diéty ide o zníženie príjmu sacharidov pod 50 gramov za deň, zároveň o zvýšenie príjmu bielkovín a vlákniny a tiež o pravidelné stravovanie 5 krát denne

Pre uľahčenie diéty sú určené produkty KetoMix, ktoré sú:

 • optimalizované z pohľadu zloženia bielkovín, sacharidov aj vlákniny
 • určené na rýchlu prípravu doma, stačí len pridať vodu a všetko zmiešať
 • bezproblémové z pohľadu gluténu či iných prísad alebo konzervantov

Väčšina jedál, potravín a nápojov neobsahuje ani lepok, sú teda vhodné na konzumáciu aj pre celiatikov. Obávať sa netreba ani o obsah iných živín, produkty sú vyvážené a majú minimum sacharidov, zato však veľa vitamínov, minerálov a iných prospešných stopových prvkov. Na jednom mieste si viete vďaka širokej ponuke zostaviť celodenný jedálniček.

Proteínový kokteil KetoMix

 • zdroj kvalitnej sójovej a srvátkovej bielkoviny
 • pokrm s minimálnym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

V ponuke potravín nájdete menšie aj väčšie jedlá, či už pôjde o proteínové polievky, omelety, kaše, cestoviny, palacinky, sušené mäso, pečivo, nátierky alebo dresingy. Chýbať nesmú ani proteínové tyčinky v rôznej príchuti, KetoMix ponúka aj zdravé pochutiny.

Tie zahŕňajú chipsy, krekry, perníky a tiež proteínovú čokoládu, ktorá nenaruší chudnutie. Čo sa týka nápojov, ide hlavne o spomínané proteínové kokteily. Jedlá aj iné produkty si môžete zakúpiť samostatne, ale aj v balíčkoch na viac týždňov či až mesiac diétovania, čo stravovanie aj pitný režim značne uľahčí. V ponuke značky nájdete aj výživové doplnky.

DLHODOBÁ DIÉTA A BEZ HLADOVANIA

Kým mnoho bežných diét je o intenzívnom hladovaní a redukcii hmotnosti, čo so sebou prináša tiež riziko jojo efektu, v prípade proteínovej Keto diéty nič také nehrozí. Držať ju môžete aj viac mesiacov a nehrozí počas nej hladovanie ani chradnutie svalov.

Ako a kde kúpiť proteínové kokteily a ďalšie produkty KetoMix

Okrem možnosti kúpy v kamennej predajni má značka vlastnú webstránku www.ketomix.sk, kde nájdete oficiálny internetový obchod a všetky jej produkty si tak viete objednať z domu cez internet. Nájdete tu tiež informácie týkajúce sa chudnutia a Keto diéty.

Nakupovanie v eshope je záležitosťou iba niekoľko minút:

 • zvolíte si potraviny, nápoje a produkty a vložíte ich do online košíka
 • vyplníte svoje osobné údaje, kontaktné údaje a adresu na doručenie
 • vyberiete kuriérnu službu a typ platby v hotovosti alebo bezhotovostne
 • objednávku na záver ešte raz skontrolujete a potom môžete odoslať

Objednávka teda prebieha podobne, ako v bežnom eshope, spravíte ju cez počítať aj cez svoj smartfón či tablet. Pri väčšom nákupe máte výhodu v tom, že ušetríte na poštovnom. Čo sa týka platby, okrem bežnej dobierky si viete vybrať aj platbu vopred a online.

Proteínový kokteil KetoMix

 • zdroj kvalitnej sójovej a srvátkovej bielkoviny
 • pokrm s minimálnym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

Môže ísť o zaplatenie cez internet banking aj o platbu platobnou kartou vopred, obe možnosti sú pohodlné a flexibilné. Na webstránke nájdete aj informácie ohľadom zloženia produktov, viete si ich vzájomne porovnať a pozrieť ešte pred nákupom. Rovnako tak máte k dispozícii aj telefonickú a online infolinku, prípadne poradňu týkajúcu sa Keto diétovania.

Skúsenosti s proteínovými kokteilami KetoMix

Proteínové kokteily patria medzi veľmi obľúbený spôsob, ako rýchlo, chutne a jednoducho doplniť do tela bielkoviny. Spomedzi produktov KetoMix patria medzi najviac populárne, čo vidno pri reakciách a hodnoteniach na internetových fórach. Kokteily využívajú muži aj ženy počas chudnutia, rovnako aj pri cielenom cvičení alebo tréningu na svalstvo.

Pozitívne vnímané sú najmä z pohľadu kvalitného zloženia a kombinácie viacerých bielkovín v jednom nápoji, ale aj tým, že majú veľa vlákniny a minimum sacharidov či tukov. Vďaka tomu ich môžete využívať už od prvých fáz Keto diéty a to aj pre zmrzlinu.

Dôležitou výhodou, ktorú skúsenosti a recenzie spomínajú, je veľmi rýchla príprava kokteilov a teda aj domácej proteínovej zmrzliny z nich. Nemusíte riešiť žiadne iné suroviny, pokojne si vystačíte so základným kokteilom a kombináciou viacerých príchutí. Samozrejme, ak chcete, viete si dokombinovať aj rôzne ovocné či iné chute, flexibilita je veľmi chválená.

Zhodnotenie na záver

Proteínové nápoje majú dôležitú úlohu tak pri chudnutí, ako aj počas dlhodobého cvičenia alebo tréningu. Či už si ich pripravíte doma, alebo sa rozhodnete pre tie hotové a kupované, je len na vás, ako zdroj proteínov sú zaujímavé svojim obsahom, ale tiež formou.

Ak sa rozhodnete využiť nápoje značky KetoMix, získate:

overené zloženie a to nielen ohľadom proteínov, ale aj sacharidov a tukov

jednoduchú a rýchlu prípravu, no zároveň aj čerstvý proteínový nápoj

bezproblémovú konzumáciu, nie sú tu rizikové prísady a konzervanty

veľmi dobrý zdroj vlákniny a viacerých prospešných vitamínov a minerálov

Nápoje si môžete pripraviť s viacerými príchuťami, či už pôjde o ovocné chute alebo aj niektoré netradičné, napríklad ako je káva a kokos. Príprava je záležitosťou len zopár minút a vystačí si iba s práškovou zmesou KetoMix, ktorú zmixujete s čistou vodou.

Proteínový kokteil KetoMix

 • zdroj kvalitnej sójovej a srvátkovej bielkoviny
 • pokrm s minimálnym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

Navyše, značka má v ponuke aj vegánske proteínové kokteily, ktoré neobsahujú srvátkový proteín a sú bezlaktózové. Čo je ešte väčšie plus, tak KetoMix má v ponuke nielen proteínové nápoje, ale celú ponuku jedál a potravín pre každodenné stravovanie, takže môžete chudnúť efektívne a komplexne. Stačí si len pozrieť oficiálne webstránky www.ketomix.sk.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.50

2 Hodnotení