Proteínové drinky sú zdravé, pomáhajú na chudnutie a hodia sa aj po cvičení a tréningu

Proteínové drinky sú zdravé, pomáhajú na chudnutie a hodia sa aj po cvičení a tréningu

Súčasťou pitného režimu pre každého, kto pravidelne a častejšie cvičí alebo športuje, by mali byť aj proteínové drinky. Tie neublížia ani na chudnutie, dokonca ho môžu podporiť a to práve vďaka vyššiemu objemu bielkovín. Mnohé z nich obsahujú aj vlákninu.

Zdravé a fitness proteínové drinky si viete pripraviť doma, existujú viaceré recepty bohaté aj na vitamíny a minerálne látky, no široká je tiež ponuka hotových nápojov. Ktoré z nich sú najlepšie, čo by mali obsahovať kvalitné domáce proteínové drinky a ako vám môžu pomôcť na chudnutie či po tréningu, to si povieme teraz, spolu s tipmi na tie najlepšie.

Proteínové drinky a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Pod pojmom proteínové drinky sa myslia najčastejšie rôzne miešané ovocné alebo zeleninové nápoje, ktoré obsahujú väčšie množstvo bielkovín a slúžia pre podporu svalstva, fyzickej výkonnosti a všeobecne pre športovcov. Môžu ale pomôcť aj na chudnutie.

V mnohých prípadoch ide o nápoje nízkokalorické a nízkosacharidové, čo je využiteľné práve vtedy, ak chcete zhodiť nadmerné kilogramy a zbaviť sa tukových zásob. Tieto nápoje si viete pripraviť doma s pomocou šejkra alebo mixéra, v závislosti od druhu použitých surovín, no rovnako si ich viete kúpiť aj v obchodoch a eshopoch s fitness produktmi.

Proteínový kokteil KetoMix

 • zdroj kvalitnej sójovej a srvátkovej bielkoviny
 • pokrm s minimálnym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

Medzi najväčšie výhody proteínových drinkov patria:

 • vysoký obsah spomínaných bielkovín, čo je makroživina prospešná pre svalstvo a to nielen po tréningu, ale aj pri diétovaní, kedy bráni chradnutiu svalov
 • väčšie zastúpenie proteínov pozitívne vplýva aj na pocit zasýtenia, po týchto drinkoch nebudete tak skoro hladní a zabránite tak prejedaniu sa a teda priberaniu
 • dostatok prospešných vitamínov, minerálov a vlákniny, čo má pozitívny vplyv na trávenie aj na metabolizmus, čo je nepriama podpora pri cielenom chudnutí
 • zároveň je tu minimum sacharidov, najmä cukrov, rovnako tak tukov, čo prispieva tiež k prevencii voči priberaniu a ukladaniu kalórií do tukových zásob v tele

NÁPOJE VIETE PIŤ AJ POČAS CELÉHO DŇA

Hoci proteínové drinky sú primárne určené na konzumáciu po tréningu a cvičení, kedy je treba najviac doplniť do tela bielkoviny, môžete ich bez problémov piť počas celého dňa. Platí to najmä v prípade tých nízkosacharidových, nízkokalorických a s vlákninou.

Domáce recepty na proteínové drinky

Ak by ste si chceli spraviť zaujímavé proteínové drinky doma, existuje viacero receptov, najmä na rozličné ovocné a zeleninové nápoje. Ich základom je v každom prípade proteínový prášok, vďaka ktorému budú tieto nápoje obsahovať dostatok bielkovín.

Ak by ste si chceli spraviť zdravý drink doma, tu sú tipy:

Desiatový a olovrantový drink: Na tento nápoj vám postačí 30 gramov proteínu v prášku, 1 dcl ovocného džúsu bez cukru a 150 g nízkotučného jogurtu. Všetko spolu zmiešajte a dobre rozmixujte v mixéri, dajte na 15 minút do chladničky a potom môžete vypiť.

Čučoriedkovo-hroznový drink: Tento ovocný miešaný drink obsahuje vitamíny aj minerály a môžete ho piť kedykoľvek počas dňa. Potrebovať budete 40 g proteínu, po pol hrnčeku hrozna a čučoriedok, hrnček vody a lyžičku ľanového oleja. Všetko zmixujte.

Ľadový fitness šejk: Na ideálny drink na osvieženie potrebujete 30 g proteínu v prášku, polovicu hrnčeka mandľového mlieka, polovicu banánu, lyžičku medu, 100 g pomarančovej drte a polovicu hrnčeka vody. Ingrediencie dajte do mixéra a dobre zmixujte.

Kakaový drink s proteínom: Kakao v správnom množstve nie je problémové, dokazuje to aj tento nápoj. Potrebujete naň 100 g tvarohu, 100 ml mandľového mlieka a 1 polievkovú lyžicu práškového kakaa. Všetko spolu dajte do šejkra, zmiešajte a dajte zachladiť.

Hotové proteínové drinky KetoMix a ich výhody

Ak sa vám nechce pripravovať všetky nápoje priamo doma alebo by ste chceli skúsiť pre osvieženie aj zmenu niečo iné, dobrou voľbou môže byť ponuka značky KetoMix s jej drinkami. Ich plusom je nielen veľa bielkovín, ale aj celkovo kvalitné zloženie.

Tu sú najdôležitejšie výhody a benefity drinkov KetoMix:

Veľa bielkovín a minimum sacharidov

Drinky KetoMix sú nielen o vyššom obsahu bielkovín, ktoré sú dôležité pre cvičenie ako aj pre chudnutie, ale aj o minimalizácii sacharidov a zvlášť cukrov. Podľa konkrétneho druhu si môžete vybrať aj také drinky, kde nebudú žiadne cukry a len minimum kalórií.

Proteínový kokteil KetoMix

 • zdroj kvalitnej sójovej a srvátkovej bielkoviny
 • pokrm s minimálnym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

Viac príchutí a aj spôsobov prípravy

KetoMix má v ponuke drinky s veľkým výberom príchutí, či už ide napríklad o pomaranč alebo o kombináciu jablko a pomaranč. Tieto nápoje si môžete pripraviť klasicky ako studené na osvieženie v lete, ale aj ako horúce, prípadne si nimi dochutiť nejaký čaj.

Veľa vlákniny aj prospešných vitamínov

Podstatnou zložkou drinkov KetoMix je vláknina, konkrétne čakanková vláknina. Vďaka nej viete podporiť svoje trávenie, metabolizmus a nepriamo teda aj chudnutie. Nápoje obsahujú aj viacero vitamínov, napríklad beta karotén či vitamín C podporujúci imunitu.

Použitie v diéte a to už od prvých dní

Nápoje a drinky KetoMix môžete konzumovať samostatne ako zdravý a fitness nápoj, ktorý vám dodá energiu a neohrozí chudnutie, ale aj v rámci diét, ideálne v rámci Keto diéty. Tá je totiž založená na minimalizácii príjmu sacharidov a presne to drinky spĺňajú.

RÝCHLA PRÍPRAVA, KTORÁ TRVÁ PÁR MINÚT

Horúce nápoje KetoMix v sebe kombinujú sladkosť, ale aj zdravý nápoj s veľmi dobrým zložením pre chudnutie či pre fitness. S ich pomocou zaženiete chuť po niečom sladkom, no môžete ich počas diéty, napríklad Keto, použiť tiež namiesto jedla počas dňa.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových drinkov KetoMix

Drinky KetoMix sú predovšetkým o podpore chudnutia a ketózy, čiže sú nízkosacharidové a nízkokalorické. Obsahujú samozrejme aj bielkoviny, obvykle do 11 gramov zo 100 gramov nápoja. Dôležité je však ich celkové zloženie a to aj s ohľadom na ďalšie živiny.

Tu je prehľad nutričných hodnôt pre 100 gramov drinku:

 • čo sa týka kalórií, je tu 187 až 684 kcal, čo je 785 až 2872 kJ energie
 • tukov je podľa druhu nápoja do 61 gramov, sacharidov je však oveľa menej a to od 10 do 13 gramov, výrazne zastúpená je vláknina a to do objemu 69 gramov

Čo sa týka ďalších zložiek nachádzajúcich sa v drinkoch KetoMix, ako vláknina je tu použitá čakanková vláknina, podľa konkrétneho druhu tu sú napríklad prírodná jablčná aróma, prírodná pomarančová aróma, kyselina citrónová, sukralóza, vitamín C, beta karotén, kofeín, sukralóza alebo MCT prášok. Zloženie sa môže líšiť podľa daného typu drinku.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

KetoMix patrí medzi dlhodobo overené značky proteínových jedál, nápojov a potravín. Za značkou je spoločnosť Opravdove hubnuti, ktorá sídli v Českej republike, no KetoMix má svoje produkty tak na českom, ako aj slovenskom trhu a to už dlhšiu dobu.

Čo sa týka najväčších benefitov výberu značky, zvážte aj:

 • kvalitné zloženie nielen z pohľadu bielkovín, ale aj z pohľadu sacharidov a tukov, ktorých je v potravinách a nápojoch menej, bohaté sú tiež na vlákninu
 • bezproblémovú konzumáciu, vo väčšine jedál nie je lepok, značka nepoužíva rizikové emulgátory alebo konzervanty a potravinách je aj minimum alergénov
 • jednoduchosť nákupu cez internet a široký výber potravín, nápojov a jedál, ktorý pokryje celodenné stravovanie a nápoje podporujú aj zdravý pitný režim
 • odborné zázemie, na zložení a výbere potravín sa podieľalo množstvo výživových špecialistov a odborníkov na chudnutie, značka má aj svoju online poradňu

Balenie a cena proteínových drinkov KetoMix

Proteínové drinky KetoMix nemajú podobu hotových nápojov, ide o nápoje v prášku. Tomu zodpovedá aj balenie, ktorý je plastový uzatvárateľný obal obsahujúci prášok v objeme 90 alebo 100 gramov, podľa konkrétnej príchuti a typu nápoja. V jednom balení je buď 10 porcií alebo až 30 porcií na prípravu hotových drinkov, aj tu závisí od druhu nápoja.

Tu sú všetky dôležité informácie o balení týchto drinkov:

Proteínový kokteil KetoMix

 • zdroj kvalitnej sójovej a srvátkovej bielkoviny
 • pokrm s minimálnym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

Čo sa týka cien, na prvý pohľad je cena za nápoje KetoMix vyššia, no pri porovnaní ceny za jednu dávku je naopak značka najvýhodnejšou na trhu. Pri drinku s príchuťou pomaranča je cena za porcia 1,4 €, pri nápoji s pomarančovo-jablkovou príchuťou ešte menej.

Použitie proteínových drinkov KetoMix

Proteínové drinky a nápoje KetoMix majú formu prášku v zmesi, do ktorej stačí pridať už len vodu a nápoj máte hotový. Viete si tak pripraviť čerstvý drink a zároveň zachovať jednoduché skladovanie s maximálnou úspornosťou. Príprava obvykle trvá len zopár minút.

Na prípravu drinku budete potrebovať šejker alebo inú nádobu na miešanie

Nalejte do nej 200 až 250 ml vody a pridajte jednu dávku práškovej zmesi, čo je podľa druhu od 3 do 10 gramov a následne nápoj dobre rozmiešajte bez hrudiek

V prípade drinku s pomarančovo-jablkovou príchuťou si viete spraviť nielen osviežujúci nápoj so studenou vodou, ale aj horúci nápoj a to pridaním horúcej vody. Nesmie však byť vriaca. Nápoje môžete konzumovať prakticky počas celého dňa a to buď samostatne, alebo si ich pridať do čaju a ochutiť ho. Držte sa inštrukcií na obale od daného drinku.

Podľa konkrétneho typu a príchute môžete drinky KetoMix piť 1 až 3 krát za deň, niektoré sa pijú ľubovoľne počas dňa, iné odporúča výrobca vypiť po jedle. Neprekračujte maximálnu dennú dávku, kvôli kofeínu či vláknine by mohlo prísť k zažívacím ťažkostiam.

Konzumácia a skladovanie proteínových drinkov KetoMix

Pokiaľ ide o konzumáciu týchto drinkov, tá je možná samostatne, ale aj v rámci Keto diéty. Nápoje vám pomôžu na rýchlejší metabolizmus aj zvýšenie energie, prípadne na podporu trávenia a to všetko sú oblasti, ktoré sa hodia počas chudnutia s Keto diétou.

Medzi ďalšie dôležité pravidlá, zásady a podmienky patria:

 • po dátume spotreby, ktorý nájdete na obale drinku, zmes nepoužívajte
 • nápoje skladujte na suchom mieste a mimo mrazu aj priameho slnka
 • pozor dajte na vysoký obsah kofeínu v nápojoch, nie sú vhodné pre deti
 • rovnako tak sa neodporúčajú drinky KetoMix tehotným a dojčiacim ženám

Ďalšie produkty KetoMix

Značka KetoMix je v prvom rade o širokom výbere produktov pre celodenné stravovanie ako aj pitný režim. Okrem spomínaných drinkov tu možno nájsť viaceré hlavné jedlá a potraviny pre celý deň, cieľom širokého sortimentu je podpora spomínanej Keto diéty.

Princíp Keto diéty je jednoduchý a súvisí aj s bielkovinami:

Cieľom je zníženie príjmu sacharidov, čím nastáva ketóza, kedy telo spaľuje tukové zásoby ako primárny zdroj energie, zároveň je dôležitý aj príjem proteínov

Muži aj ženy vidia v produktoch KetoMix viacej benefitov:

 • ide o možnosť okamžitej konzumácie jedál alebo o ich rýchlu prípravu
 • nemusíte sa obávať o sacharidy, bielkoviny a tuky, zloženie je ideálne
 • viacero jedál a nápojov obsahuje aj množstvo vitamínov a minerálov

Pokiaľ ide o výber jedál a potravín, KetoMix má vo svojej ponuke proteínové polievky, kaše, omelety, palacinky, pečivo, cestoviny či sušené mäso, ktoré môžete zaradiť do svojho jedálnička po celý deň. Chýbať nesmú proteínové tyčinky a k cestovinám a pečivu aj rôzne pomazánky, nátierky, dresingy a omáčky, tiež s vysokým obsahom proteínov.

Čo sa týka nápojov, okrem drinkov ponúka KetoMix aj proteínové kokteily alebo horúce nápoje s kakaovou príchuťou, na ktorých prípravu vám stačí len voda. Ide o veľmi dobrý zdroj srvátkovej a sójovej bielkoviny a navyše, je tu len minimum sacharidov.

Značka má vo svojej ponuke aj výživové doplnky v podobe kapsúl, kde si môžete vybrať podľa obsahu doplnky na podporu trávenia alebo lepšieho spaľovania tukov. V zásade všetky jedlá, potraviny, nápoje a produkty KetoMix majú kvalitné zloženie z overených surovín a nie sú tu použité žiadne škodlivé emulgátory, konzervačné látky a rizikové prísady.

DIÉTOVAŤ VIETE AJ VIAC MESIACOV

Keto diéta nepatrí medzi nejaké rýchle, intenzívne redukčné alebo príliš prísne diéty, ktoré sú sprevádzané napríklad hladovaním. Práve naopak, viete ju držať aj 3 alebo viac mesiacov a jej základom je pravidelné stravovanie, vďaka bielkovinám nebudete ani hladovať.

Ako a kde kúpiť proteínové drinky a ďalšie produkty KetoMix

KetoMix má svoje značkové kamenné predajne, ale oveľa pohodlnejšie je nakupovať jej potraviny, jedlá a produkty cez eshop na adrese www.ketomix.sk. Ide o oficiálny web značky, kde nájdete aj informácie o zložení produktov, ale aj informácie o Keto diéte.

Proces nákupu v oficiálnom eshope značky je jednoduchý:

 • do online košíka vložte potraviny, nápoje a jedlá, o ktoré máte záujem
 • pokračujte na zadanie osobných údajov, kontaktu a adresy pre doručenie
 • zvoľte miesto doručenia, k vám domov na adresu alebo do Zásielkovne
 • vyberte spôsob platby, objednávku skontrolujte a potom ju len odošlite

Nakupovanie je otázkou niekoľkých minút a kliknutí, objednávku spravíte cez počítač, tablet, notebook alebo smartfón a nákup viete zrealizovať bez ohľadu na to, kde bývate. Kuriér doručí balíček do 3 pracovných dní, pri väčšej objednávke je poštovné zdarma.

Proteínový kokteil KetoMix

 • zdroj kvalitnej sójovej a srvátkovej bielkoviny
 • pokrm s minimálnym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

Platiť môžete v hotovosti a na dobierku, ale aj bezhotovostne a vopred, napríklad platobnou kartou online alebo cez internet banking. Je len na vás, či si necháte doručiť zásielku až k vám domov alebo do pobočky Zásielkovne, kde si ju viete osobne vyzdvihnúť podľa vašich časových možností. V prípade otázok je vám k dispozícii KetoMix infolinka.

Skúsenosti s proteínovými drinkmi KetoMix

Vzhľadom na známosť značky KetoMix nie je žiadny problém nájsť dostatok hodnotení, komentárov a recenzií na drinky KetoMix a to vrátane spomínaných ovocných nápojov. Tie využívajú muži aj ženy, pričom platí, že sú žiadané tak ako zdravá alternatíva na voľno, ako aj v rámci cielenej Keto diéty. Chválený je najmä minimálny objem cukrov.

Dôležitou výhodou je teda zloženie, kde si ľudia pochvaľujú aj obsah vyššieho množstva vlákniny a viacerých prospešných vitamínov. Plusom je tiež forma v prášku, nakoľko tak si viete pripraviť čerstvý nápoj priamo doma, no zároveň jednoducho a aj rýchlo.

Chuťovo sú drinky bezproblémové a hoci niektorí užívatelia by privítali väčší výber príchutí, nie je to žiadne zásadné mínus. Plusom je možnosť prípravy týchto drinkov ako studených nápojov na osvieženie, ale aj v podobe teplých nápojov, ktoré možno zmiešať s čajom. Drinky sú hodnotené ako zdravý prostriedok na zahnanie chuti po sladkom bez rizika.

Zhodnotenie na záver

Proteínové drinky patria medzi pomerne často žiadaný zdroj bielkovín a či už siahnete po tých domácich, alebo si vyberiete hotové drinky od známych značiek, určite nespravíte krok vedľa. Netreba však zabúdať ani na to, že tieto nápoje by mali mať minimum cukrov.

Ak si vyberiete práve proteínové drinky KetoMix, získate:

optimálne zloženie živín, vlákniny a sacharidov pre cvičenie aj chudnutie

bezproblémovú prípravu čerstvého nápoja doma do pár minút a len s vodou

istotu, že drinky neobsahujú žiadne rizikové a škodlivé prísady a „éčka“

možnosť viacerých spôsobov prípravy nápojov a to studených aj horúcich

Na rozdiel do domácich proteínových nápojov síce neviete až tak ovplyvniť ich zloženie, na druhú stranu, príprava je záležitosťou chvíle a je to oveľa pohodlnejšie. Tieto nápoje sú dobrá voľba na doplnenie zdravého pitného režimu a majú dlhodobo overenú kvalitu.

Proteínový kokteil KetoMix

 • zdroj kvalitnej sójovej a srvátkovej bielkoviny
 • pokrm s minimálnym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

Značka KetoMix má vo svojej ponuke navyše oveľa širší výber, či už ide o menšie potraviny alebo aj väčšie jedlá použiteľné na raňajky, obed či večeru. Celý sortiment možno nájsť na oficiálnom webe značky www.ketomix.sk, kde si môžete produkty pozrieť, porovnať ich zloženie a dozvedieť sa informácie o chudnutí prostredníctvom Keto diéty.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

0.00

0 Hodnotení