Po cvičení, tréningu a na chudnutie je ideálne proteínové mlieko s minimom tuku a cukru

Po cvičení, tréningu a na chudnutie je ideálne proteínové mlieko s minimom tuku a cukru

Mlieko s proteínom patrí medzi populárne nápoje a alternatívy klasického mlieka pre ľudí s intenzívnejšou fyzickou aktivitou alebo pre športovcov. V ponuke ho má viacero značiek a nájdete ho tak v bežných kamenných obchodoch, ako aj fitness eshopoch.

Základnou charakteristikou takéhoto mlieka je pochopiteľne vyšší obsah proteínov, obvykle o tretinu vyšší, ako tomu je pri bežnom mlieku. Zároveň býva takéto mlieko bohaté tiež na vlákninu, minerály, vitamíny a ďalšie prospešné stopové prvky. Aké ma proteínové mlieko plusy, kedy ho piť alebo aké sú ďalšie proteínové nápoje, to si povieme teraz.

Proteínové mlieko a jeho vplyv na chudnutie a zdravie

Ako proteínové mlieko sa označuje také mlieko, ktoré obsahuje vyššie množstvo bielkovín a je o bielkoviny obohatené. Štandardne sa tu nachádza o tretinu až polovicu viac proteínov, ako v klasickom mlieku, zároveň je tu aj menej sacharidov a menej tukov.

Najčastejšie ide o odtučnené mlieko, niektoré značky vyrábajú mlieko so zníženým objemom laktózy, ktoré je vhodné aj pre ľudí s horšou toleranciou laktózy. Mlieko je možné piť ráno aj počas celého dňa, hodí sa aj po cvičení, prípadne s odstupom niekoľkých hodín po tréningu. Na výber môže byť viacero príchutí, napríklad s kakaom alebo s vanilkou.

Proteínový kakaový horúci nápoj KetoMix

 • Nízkosacharidový zdroj bielkovín
 • Rýchla a jednoduchá príprava
 • Bez lepku
 • Bez pridaného glutamátu

Účinky mlieka sú pozitívne pre zdravie aj chudnutie:

 • obsahuje oveľa menej tukov a tiež sacharidov, ako klasické mlieko, v prípade tukov to môže byť aj o 90 % menej, v prípade sacharidov to býva menej o 50 %
 • má viac bielkovín, ktoré prispievajú k pocitu zasýtenia a naplnenia, takže po vypití nebudete dlhšie cítiť hlad, čo je veľmi efektívna prevencia pred priberaním
 • zároveň mlieko vďaka proteínom podporuje aj svaly a ich výkonnosť, proteíny sú totiž základnou stavebnou látkou svalov a fungujú proti chradnutiu pri diéte
 • je tu tiež viac vlákniny, ktorá je prospešná pre trávenie a črevá, pomáha na prečistenie aj peristaltiku čriev, čo nepriamo podporuje chudnutie a metabolizmus

SAMOSTATNE AJ SPOLU S CEREÁLIAMI

Mlieko obohatené o proteíny môžete piť samostatne ako nápoj, ale používať ho aj ako súčasť iných pokrmov, napríklad spoločne s cereáliami a podobne, čo je ideálny príklad raňajok, desiatej alebo olovrantu. Dajte si len pozor na to, aby šlo o zdravé cereálie.

Vlastnosti a zloženie proteínového mlieka

Proteínové mlieko alebo mlieko s vyšším obsahom proteínov viete nájsť v ponuke bežných výrobcov aj klasického mlieka, no siahnuť môžete aj po značkách určených pre fitness alebo pre športovcov. Od toho závisia aj zloženie, balenie alebo príchuť mlieka.

Tu sú najdôležitejšie jeho charakteristiky a vlastnosti:

Balenie a zloženie proteínového mlieka: Najčastejšie má proteínové mlieko objem od 0,5 litra do 1 litra, čo je podobné, ako u bežného mlieka. Základom zloženia mlieka sú hlavne bielkoviny, vláknina a mliečne aminokyseliny, naopak, minimum je cukru a tuku.

Typy a chute proteínového mlieka: Ako proteínové mlieko býva najčastejšie používané nízkotučné a odstredené mlieko do miery 90 %. Pokiaľ ide o príchute, môžete si vybrať buď neochutené mlieko, prípadne mlieko s vanilkovou alebo kakaovou príchuťou.

Výživové hodnoty a kalórie proteínového mlieka: Základom mlieka sú bielkoviny, podľa konkrétneho druhu to môže byť od 10 do 30 % z objemu všetkých živín. Tukov býva pod 1 % a sacharidov do 10 %. Objem kalórií býva okolo 60 až 80 na 100 ml mlieka.

Skladovanie proteínového mlieka: Tak, ako aj v prípade klasického mlieka, aj pri tom proteínovom je dôležité uchovať ho na chladnejšom mieste mimo priame slnko. Po otvorení sa odporúča skladovanie v chladničke a spotrebovanie do niekoľkých dní.

Hotové proteínové kakaové horúce nápoje KetoMix a ich výhody

Okrem mlieka môžete do svojho pitného režimu zaradiť aj niektoré ďalšie nápoje bohaté na bielkoviny, napríklad ako sú kakaové horúce nápoje značky KetoMix. Ich výhodou je, že si viete vždy pripraviť čerstvý nápoj a zároveň aj oveľa vyšší objem bielkovín.

Medzi najväčšie výhody oproti iným nápojom patria:

Nadpriemerný objem bielkovín

Tak, ako aj v prípade iných jedál a nápojov tejto značky, proteínový horúci nápoj KetoMix má vysoký podiel bielkovín a to dokonca cez 50 % zo všetkých živín v zložení. Je to najmä zásluhou obsahu mliečneho proteínového koncentrátu a aj sušeného mlieka.

Rýchla príprava do pár minút

Proteínový nápoj má podobu prášku, kde stačí pridať len vodu a nič iné netreba. Nemusíte už pridávať žiadny dodatočný proteín v prášku a alebo mlieko, aby ste získali hustý nápoj. Vždy, keď budete chcieť, si viete z práškovej zmesi spraviť za minútu čerstvý nápoj.

Zloženie bez rizikových látok

Okrem bielkovín sa tu nachádza dostatok vlákniny potrebnej pre trávenie, naopak, nezdravých tukov a cukrov je tu len minimum. Tak, ako aj v iných produktoch, ani tu KetoMix nepoužíva škodlivé prísady a konzervačné látky, nie je tu ani glutamát a tiež ani lepok.

Možnosť konzumácie aj v diéte

Proteínové horúce kakaové nápoje KetoMix môžete piť ako zdravú alternatívu k tým bežným, ale viete ich využiť aj v rámci diétovania a to už od prvých dní. Postupne vám môžu nahradiť jedno aj viac jedál, či už pôjde o bielkovinové jedlá alebo o tie nebielkovinové.

SLADKÉ A ZÁROVEŇ ZDRAVÉ A FITNESS

Horúce nápoje KetoMix v sebe kombinujú sladkosť, ale aj zdravý nápoj s veľmi dobrým zložením pre chudnutie či pre fitness. S ich pomocou zaženiete chuť po niečom sladkom, no môžete ich počas diéty, napríklad Keto, použiť tiež namiesto jedla počas dňa.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových horúcich kakaových nápojov KetoMix

Čo sa týka nutričných hodnôt, základom nápoja sú bielkoviny, konkrétne v 100 gramov je ich až 53 gramov, čiže väčšina zloženia. V jednej odporúčanej porcii je bielkovín zhruba 16 gramov, čo je zhruba 3 krát viac, ako vo väčšine značiek proteínového mlieka.

Tu sú najdôležitejšie výživové hodnoty v 100 gramoch:

 • pokiaľ ide o energiu, je tu 387 kcal, v energetickej hodnote 1625 kJ
 • z ostatných živín sú tu tuky v objeme 4 gramov, z toho nasýtené iba v 2 gramoch, sacharidov je 16 gramov, z toho cukrov 12 a vlákniny je 17 gramov

Len minimálne je tu zastúpená soľ, zo 100 gramov nápoja jej je menej, ako 1 gram. Pokiaľ ide o celkové zloženie, horúce proteínové kakaové nápoje KetoMix obsahujú mliečny proteínový koncentrát, odtučnené kakao, odtučnené sušené mlieko, čakankovú vlákninu, sójový lecitín, xantán, arómu a sukralózu. Suroviny majú dobre overený pôvod.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Značka KetoMix patrí medzi najznámejších producentov bielkovinových potravín, nápojov, jedál a produktov na našom trhu. Je za ňou česká spoločnosť Opravdove hubnuti, ktorá je na trhu dlhé roky, má jasný pôvod a pôsobí na českom aj na slovenskom trhu.

Medzi najlepšie benefity značky KetoMix patria tieto:

 • široký výber potravín, jedál a nápojov pre celodenné stravovanie a pitný režim, či už ide o menšie potraviny, snacky a pochutiny, alebo aj o hlavné jedlá
 • kvalitné zloženie z pohľadu bielkovín, ale aj ďalších živín, viacero potravín obsahuje vitamíny, minerály a ďalšie stopové prvky prospešné pre chudnutie
 • absencia najviac rizikových a škodlivých látok a prísad, zloženie je optimalizované pre aktívny životný štýl a chudnutie a to pod odborným dohľadom
 • možnosť poradenstva, či už pri výbere konkrétnych jedál, nápojov a potravín, alebo aj s diétovaním, značka KetoMix totiž prevádzkuje aj online poradňu

Balenie a cena proteínových horúcich kakaových nápojov KetoMix

Značka KetoMix má horúci proteínový kakaový nápoj v jednej veľkosti balenia a to v objeme 90 gramov. Balením je, podobne ako aj pri iných potravinách a produktoch značky, plastový obal, ktorý obsahuje práškovú zmes na prípravu hotového nápoja. V jednom balení sú tri porcie nápoja, stačí prášok zmiešať s vodou a váš nápoj je pripravený na pitie.

Tu je prehľad všetkých dôležitých informácií o balení:

Proteínový kakaový horúci nápoj KetoMix

 • Nízkosacharidový zdroj bielkovín
 • Rýchla a jednoduchá príprava
 • Bez lepku
 • Bez pridaného glutamátu

Pokiaľ ide o cenu, v prepočte na jednu porciu nápoja je to na hranici 2 €, čo je v porovnaní s inými proteínovými nápojmi veľmi výhodná ponuka. Hoci opticky je nápoj drahší, ako bežné proteínové mlieko, obsahuje aj viac bielkovín, niekedy až 10 násobne.

Použitie proteínových horúcich kakaových nápojov KetoMix

Horúce proteínové kakaové nápoje KetoMix majú podobu práškovej zmesi. To znamená na jednu stranu jednoduché skladovanie na priestor aj podmienky, na druhú stranu aj možnosť rýchlej prípravy čerstvého nápoja a to aj pre laikov bez akýchkoľvek skúseností.

Pripravte si šejker alebo inú dostatočne veľkú nádobu na miešanie

Nalejte do nádoby 200 až 250 ml horúcej, ale nie vriacej, vody, pridajte 1 odmerku prášku a miešajte až do momentu, kým nedosiahnete hustú konzistenciu

1 odmerka práškovej zmesi zodpovedá 30 gramom, čo je jedna tretina z balenia, čiže jedna porcia. Nápoj má jemnejšiu čokoládovo-mliečnu chuť, ak by ste chceli, môžete si pridať do nádoby aj väčšiu porciu a získate ak sýtejšiu a intenzívnejšiu chuť. Ide o horúci nápoj, ktorý však môžete piť aj v lete, z hľadiska termoregulácie funguje tak, ako aj čaj.

Proteínový kakaový horúci nápoj KetoMix

 • Nízkosacharidový zdroj bielkovín
 • Rýchla a jednoduchá príprava
 • Bez lepku
 • Bez pridaného glutamátu

Do nápoja nemusíte pridávať mlieko a ani proteín v prášku, no ak by ste si ho chceli ochutiť o niečo zdravšie, skúste napríklad ľanové, sezamové alebo slnečnicové semienka, med, stéviu, prípadne bobuľové ovocie s nízkym glykemickým indexom, napríklad maliny.

Konzumácia a skladovanie proteínových horúcich kakaových nápojov KetoMix

Vzhľadom na podobu prášku je skladovanie a uchovanie kakaového horúceho nápoja značky KetoMix jednoduché. Balenie uskladnite na suchom a chladnom mieste, dobre ho po každom nadávkovaní prášku uzavrite a chráňte ho pred slnečným svetlom aj mrazom.

Okrem toho sa držte týchto pravidiel a zásad konzumácie:

 • sledujte dátum na obale, po ňom už zmes na prípravu nepoužívajte
 • ak máte laktózovú intoleranciu, je pre vás proteínový nápoj nevhodný
 • rovnako tak sa neodporúča na konzumáciu pre tehotné a dojčiace ženy
 • nezabúdajte na pravidelný pitný režim, denne vypite aspoň 1,5 l vody

Ďalšie produkty KetoMix

Čo sa týka značky KetoMix, tá má vo svojom portfóliu veľký výber jedál, nápojov a rôznych potravín, ktoré sú založené na vysokom obsahu bielkovín a majú naopak minimum cukrov a tukov. Ich cieľom je podporiť chudnutie a to prostredníctvom Keto diéty.

Keto diéta je z pohľadu efektívneho chudnutia najlepšia:

Cieľom je ketóza, čo je metabolický stav rýchlejšieho spaľovania tukových zásob, ktoré telo využíva primárne ako energiu a to následkom zníženia príjmu cukru

Využitie potravín a produktov KetoMix má tieto plusy:

 • možnosť okamžitej konzumácii alebo príprava jedál len do pár minút
 • celé zloženie zamerané na chudnutie a to nielen z pohľadu proteínov
 • veľká pestrosť sortimentu, na jednom mieste nájdete jedlá a aj nápoje

Keto diéta je práve vďaka potravinám a nápojom KetoMix jednoduchšia, tie obsahujú nielen veľa bielkovín, ale majú minimum sacharidov a cukrov. Nenájdete tu ani žiadne problémové prísady, konzervanty či emulgátory, naopak, je tu veľa vitamínov, minerálov a prospešných stopových prvkov. Obsahujú tiež množstvo vlákniny, ktorá podporuje trávenie.

V ponuke jedál nájdete napríklad proteínové polievky, omelety, kaše, cestoviny, pečivo, sušené mäso, pomazánky, dresingy, omáčky, nátierky, palacinky alebo tyčinky a to vo viac druhoch príchutí. Väčšina z jedál, okrem pečiva, neobsahuje v zložení ani lepok.

KetoMix ponúka aj zdravé sladkosti a pochutiny, napríklad čokolády alebo chipsy. Pokiaľ ide o nápoje, tu si viete vybrať okrem spomínaného horúceho kakaového nápoja tiež z rôznych proteínových kokteilov, ktoré sú veľmi dobrým zdrojom srvátkovej a sójovej bielkoviny. Na svoje si prídu aj vegetariáni, k nápojom si môžete skombinovať viac príchutí.

DIÉTOVAŤ VIETE AJ VIAC MESIACOV

Keto diéta nepatrí medzi nejaké rýchle, intenzívne redukčné alebo príliš prísne diéty, ktoré sú sprevádzané napríklad hladovaním. Práve naopak, viete ju držať aj 3 alebo viac mesiacov a jej základom je pravidelné stravovanie, vďaka bielkovinám nebudete hladovať.

Ako a kde kúpiť proteínové horúce kakaové nápoje a ďalšie produkty KetoMix

Potraviny, nápoje a jedlá KetoMix si môžete ešte pred zakúpením detailne pozrieť na webe www.ketomix.sk. Ide o oficiálnu webstránku značky, kde nájdete aj informácie ohľadom Keto diéty a samozrejme tu môžete v eshope nakupovať priamo z domova.

Medzi najväčšie výhody nakupovania v eshope patria:

 • jednoduchosť, stačí len zopár kliknutí cez počítač, tablet alebo mobil
 • rýchlosť a pohodlie, nákup vybavíte za pár minút aj priamo z gauča
 • istota, že kupujete originálne produkty a zároveň aj za najlepšie ceny
 • flexibilita doručovania, môžete si dať balíček zaslať aj do Zásielkovne

Proces objednávky je podobný, ako pri nakupovaní v bežnom eshope, stačí do košíka vložiť potraviny, nápoje alebo balíčky viacerých produktov, zadať svoje osobné údaje, vyplniť kontakt a adresu pre doručenie a zvoliť kuriérnu službu a typ platby za nákup.

Proteínový kakaový horúci nápoj KetoMix

 • Nízkosacharidový zdroj bielkovín
 • Rýchla a jednoduchá príprava
 • Bez lepku
 • Bez pridaného glutamátu

Štandardne trvá doručenie balíčka 3 pracovné dni, pri väčšej objednávke viete ušetriť aj na poštovnom, ktoré je zdarma. Pokiaľ ide o platbu, na výber je platenie v hotovosti a dobierkou pri prevzatí od kuriéra, ale aj platba vopred a online, cez internet banking alebo platobnou kartou. Ak by ste mali nejaké otázky, KetoMix má aj zákaznícku infolinku.

Skúsenosti s proteínovými horúcimi kakaovými nápojmi KetoMix

V prípade, že sa rozhodnete siahnuť po horúcich kakaových nápojoch namiesto proteínového mlieka, získate veľmi dobrý zdroj proteínov, z pohľadu obsahu dokonca ešte lepší, ako by tomu bolo v prípade mlieka s proteínom. Značka KetoMix má tieto horúce nápoje vo forme prášku, čo v praxi znamená jednoduchú a rýchlu prípravu čerstvého nápoja.

Pozitívne hodnotená je lahodná a jemná chuť, ktorá pripomína kombináciu mlieka a kakaa, hoci na prípravu nápoja vám postačí iba čistá voda. Samotná príprava je vecou zopár minút, skladovanie je nenáročné a aj toto hodnotia ľudia v komentároch pozitívne.

Dôležitá výhoda je aj kvalitné zloženie, či už ide o veľmi vysoký objem bielkovín, ale aj o minimalizované zastúpenie sacharidov a tukov. KetoMix horúce nápoje obsahujú aj veľa vlákniny, ktorá vám pomôže na trávenie. Kladne hodnotená je aj cena za balenie, nakoľko sú v ňom až tri porcie. Plusom je, že tieto  nápoje môžete použiť aj v Keto diéte.

Zhodnotenie na záver

Proteínové mlieko je určite dobrou voľbou pre každého, kto žije aktívnym životom alebo chce schudnúť a zároveň si nevie odpustiť pitie mlieka. Na rozdiel od toho bežného je tu menej tukov a cukrov, naopak, vďaka bielkovinám nebudete hladovať a ani chradnúť.

Kúpou proteínových horúcich nápojov KetoMix získate:

kvalitnejší zdroj bielkovín a vlákniny, ako je bežné mlieko s proteínom

celkovo bezproblémové zloženie, žiadne škodlivé konzervanty či „éčka“

jednoduchú prípravu za pár minút, nápoj je v prášku a stačí pridať vodu

možnosť nahradiť týmto nápojom jedno či dve jedlá v rámci Keto diéty

Hoci na prípravu nápoja sa nepoužíva mlieko, treba rátať s tým, že v zložení je laktóza, takže ak máte laktózovú intoleranciu, nemali by ste nápoj piť. Inak je jeho konzumácia bez väčších problémov. Hoci pitný režim plne nenahradí, je výbornou alternatívou mlieka.

Proteínový kakaový horúci nápoj KetoMix

 • Nízkosacharidový zdroj bielkovín
 • Rýchla a jednoduchá príprava
 • Bez lepku
 • Bez pridaného glutamátu

Značka navyše má veľký výber aj väčších a menších jedál a potravín, ktoré vám pomôžu s celodenným stravovaním. Všetky sú založené na zvýšenom objeme bielkovín a naopak majú minimum nezdravých cukrov a tukov. Pozrieť si ich môžete na oficiálnom webe značky www.ketomix.sk, kde si viete produkty porovnať a objednať cez internet z domu.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie