12 tipov na najlepšie domáce kokteily na chudnutie, na ktoré netreba zložitý recept

12 tipov na najlepšie domáce kokteily na chudnutie, na ktoré netreba zložitý recept

Medzi veľmi obľúbené prostriedky podporujúce chudnutie patria aj kokteily. Ich najväčšou výhodou je, že si ich viete spraviť doma, nie je na ne treba žiaden zložitý recept a môžete využiť veľmi širokú paletu surovín z ovocia, zeleniny, orechov a podobne.

Okrem toho, že si viete spraviť viaceré domáce kokteily na chudnutie, sa dajú kúpiť aj niektoré hotové, či už v podobe práškov, alebo v podobe hotových nápojov. Ide o voľne dostupné doplnky stravy, ktoré môžete užívať pravidelne každý deň. Ak chcete vedieť viac o tom, ako vám môžu kokteily pomôcť na chudnutie, v ďalších riadkoch to zistíte.

Aký vplyv majú domáce kokteily na chudnutie a na aké oblasti pôsobia

Pitný režim je pri chudnutí mimoriadne dôležitý, hoci ho väčšina ľudí podceňuje. Platí to tak v prípade bežnej vody, ktorá je najprirodzenejšou tekutinou podporujúcou metabolizmus, trávenie a spaľovanie kalórií, ako aj pre nápoje, ktorých zloženie je bohatšie.

Kokteily, ktoré si spravíte doma, môžu pozostávať z rôznych surovín, z ktorých každá jedna má nejaký spôsob vplyvu na optimalizáciu hmotnosti. Ak sa spoja, vzniká synergia, ktorá môže celý proces ešte viac zefektívniť. Výhodou kokteilov je, že ich môžete piť na raňajky, ale aj počas celého dňa, no nezabudnite, že aj tieto nápoje môžu mať viac energie.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Ak ide o ich vplyv na chudnutie a celkovo zdravie, pôsobia na tieto oblasti:

 • môžu zlepšovať trávenie a celý proces trávenia, či už ide o produkciu tráviacich štiav, stav čriev, spracovanie stravy v črevách a o pravidelné vylučovanie
 • pôsobia tiež na metabolizmus, čiže látkovú premenu, hlavne tie, ktoré obsahujú vitamíny a minerály, ktorých cieľom je urýchlenie metabolizmu
 • majú pozitívny vplyv aj na zníženie ukladania tukov alebo lepšie spaľovanie kalórií, predovšetkým sa to týka tých, ktoré podporujú proces termogenézy
 • svojou hustotou, ale aj vďaka niektorým konkrétnym surovinám, môžu výraznejšie zaplniť žalúdok, takže znižujú pocit hladu alebo chuti do jedla

Z hľadiska chudnutia je však dôležité, aby tieto kokteily obsahovali dostatok vlákniny, vitamínov, minerálov, aminokyselín a ďalších stopových prvkov. Ak do nich pridáte napríklad aj zelené riasy či probiotiká, môžu výrazne posilňovať aj imunitu.

NAJVIAC VYUŽÍVANÉ SÚ SMOOTHIE

Čo sa týka typu takýchto kokteilov, najviac využívané sú smoothie, čiže mixované a miešané nápoje tvorené hlavne ovocím, zeleninou a nejakým druhom tekutiny, či už ide o vodu, mlieko, mliečne produkty a podobne. Pijú sa ľahko a obsahujú veľa vitamínov.

Ktoré domáce kokteily na chudnutie sú najlepšie

Ak si chcete pripraviť kokteily podporujúce chudnutie, metabolizmus, trávenie či spaľovanie tukov doma, dobrou správou je, že paleta využiteľných surovín je naozaj veľmi bohatá. Tieto kokteily môžete obmieňať každý deň v mesiaci a vždy budú zaujímavé.

Nech sa páči, tu je prehľad 12 najlepších nápojov na chudnutie:

Broskyňové smoothie s jogurtom: Na tento nápoj budete potrebovať 3 broskyne, grécky jogurt, štvrtinu hrnčeka ovsených vločiek a 250 ml mlieka, ideálne mandľového. Všetko zmiešajte dokopy a podľa chuti môžete okoreniť vanilkovým extraktom.

Banánové raňajky: Tento domáci kokteil je ideálny na raňajky, nakoľko obsahuje veľa energie, ktorú viete využiť počas celého dňa. Zmiešajte 1 banán, polovicu bieleho jogurtu, ovsené vločky, med a mletú škoricu, nezabudnite pridať tiež 2 dcl mlieka.

Vitamínová bomba: Ak si chcete pripraviť kokteil bez mlieka, ale zato s veľkým množstvom vitamínov, skúste tento recept. Zmiešajte maliny, jahody, čučoriedky a špenátové listy a zalejte ich 1 šálkou vody a 1 šálkou kociek ľadu. Je to ideálne hlavne na leto.

Ovocný mliečny kokteil: Veľmi podobne výživným, hlavne z hľadiska vitamínov, je aj ovocný mliečny kokteil. V tomto prípade sa používa buď mandľové alebo kravské mlieko a do neho rozmixujte zmes obsahujúcu banán, jablko, maliny, čučoriedky a jahody.

Smoothie s čokoládou: Ak radi maškrtíte a milujete sladké, dobrou správou je, že aj toto je využiteľné pre chudnutie. Stačí 1 banán, 10 mandlí, jeden grécky jogurt a jednu polievkovú lyžicu kakaa zmiešať s mandľovým mliekom. Na ochutenie pridajte mätu.

Zelený kokteil: Smoothie môže byť zdravé nielen vo svojom vnútri, ale aj navonok. Veľmi dobrým príkladom je tzv. zelený kokteil. Do neho pridajte kiwi, čerstvé špenátové listy, banán, chia semienka a zelené riasy a to všetko zmiešajte s mandľovým mliekom.

Červené smoothie: Vo farebných kokteiloch budeme pokračovať, tento krát to bude červené smoothie. Jeho základom je červená repa, ktorá mu dodáva spomínanú farbu, ale najmä veľa vitamínov. Pridajte do neho aj špenátové listy, banán, limetku a tiež čučoriedky.

Kokteil na športový výkon: Ak potrebujete chudnúť, no zároveň mať dostatok energie pri cvičení a športovaní, siahnite po tomto špeciálnom kokteily. Zmiešajte kiwi, banán, jablko a broskyňu spolu s tvarohom a javorovým sirupom. Zaliať to môžete mandľovým mliekom.

Smoothie s figami: Čerstvé alebo sušené figy zmiešajte s pomletými ľanovými semienkami, banánom, pomarančom, podrvenými mandľami a dobre ich v mixéri rozmixujte. Ako základ použite vodu spoločne s pomarančovou šťavou, dostanete tak krémovú zmes.

Orieškový kokteil: Orechy sú veľmi dobrým zdrojom minerálov a zdravých mastných kyselín podporujúcich metabolizmus. Zmiešajte podrvené lieskovce s kiwi, banánom, jablkom a pomarančom, pridajte ľanové semienka a zalejte to mandľovým mliekom.

Uhorkové smoothie: Ak hľadáte výborný zdroj bielkovín, tukov aj cukrov, skúste tento miešaný kokteil. Zmiešajte uhorky, špenátové listy, banán, čučoriedky a pomaranč spolu s mliekom. Na dochutenie potom pridajte limetku a trocha olivového oleja.

Špeciálny kokteil na trávenie: Tento druh smoothie naštartuje vaše trávenie a metabolizmus, ako nikdy predtým. Pozostáva z lístkov mäty, uhorky, jedného banánu, lyžičky zázvoru, lyžičky spiruliny, lyžičky feniklu a ako základ môže slúžiť kokosová voda.

SLEDUJTE CELKOVÚ ŽIVOTOSPRÁVU

Cielená konzumácia domácich kokteilov vám môže pomôcť efektívnejšie schudnúť, no treba počítať aj s tým, že zamerať sa treba aj na životosprávu celkovo. To musí zahŕňať tak zlepšenie pitného režimu, ako aj obsahu jedálnička a spôsobu stravovania.

Výživové doplnky a prípravky na chudnutie

Ak by ste chceli podporiť svoje chudnutie aj cez už hotové produkty, môžete tak spraviť pomocou viacerých druhov a značiek doplnkov výživy a voľne dostupných prípravkov. Tie môžu mať rôzne formy, či už pôjde o tabletky, kapsuly, prášky alebo nápoje.

Podľa mechanizmu účinkov a typu pôsobenia môžete skúsiť:

K dispozícii máte doplnky výživy na komplexnú podporu chudnutia, ale aj špecializované prípravky, napríklad proteínové nápoje, kokteily alebo spaľovače tuku

Pokiaľ ide o ich najdôležitejšie užívateľské výhody, medzi ne patria:

 • prírodné zloženie, čo znamená aj prirodzený spôsob pôsobenia na telo
 • jednoduché dávkovanie, dôležitá je pravidelnosť aj dlhodobosť
 • bezproblémové užívanie z pohľadu rizík spojených s vedľajšími účinkami

Ak by ste chceli skúsiť hotové kokteily, viete si vybrať z pomerne bohatej ponuky zahŕňajúcej rôzne druhy a značky takýchto produktov. Tie môžu mať buď podobu prášku alebo hotového nápoja. Najčastejšie obsahujú veľa vlákniny, rôzne rastlinné extrakty z manga či garnície, proteínové koncentráty a k dispozícii sú v rôznych príchutiach vrátane ovocnej.

Veľkým plusom týchto kokteilov je vyvážené zloženie a vysoký obsah potrebných minerálov a vitamínov. Hodia sa však hlavne vtedy, ak spolu s chudnutím cvičíte alebo športujete, nakoľko obsahujú veľa bielkovín, ktoré sú dôležité práve pre tieto činnosti.

Okrem kokteilov si viete zakúpiť aj iné formy prípravkov podporujúcich chudnutie. Ide predovšetkým o tabletky a kapsuly, ktoré obsahujú látky zlepšujúce metabolizmus, podporujúce spaľovanie tukov či znižujúce nadmernú chuť do jedla. Ide napríklad o kofeín, chilli, extrakty zo zeleného čaju a divého pomaranču či aminokyselinu L-Karnitín.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Kompava ThermoFit

 • Zvýšenie pocitu energie a vitality
 • Spaľovanie tukov

Garsin

 • Pôsobenie na kontrolu hmotnosti
 • Podpora metabolizmu tukov
 • Vplyv na chuť do jedla

Dialevel

 • Pôsobenie na cukry, bielkoviny a tuky

Chilliburner

 • Podpora chudnutia a kontroly hmotnosti
 • Pomoc pri trávení a vyprázdňovaní
 • Vplyv na črevnú mikroflóru

Forfemina Slim

 • Vylučovanie a odstraňovanie vody
 • Prevencia proti opuchom
 • Kontrola telesnej hmotnosti

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na chudnutie

Chceli by ste vyskúšať aj hotové kokteily? Alebo chcete chudnutie podporiť komplexnejšie cez rôzne doplnky výživy či spaľovače tukov? Nie je nič ľahšie, sortiment je pomerne bohatý a veľký výber ponúkajú tak špecializované eshopy, ako aj viaceré lekárne.

V tom druhom prípade môžete využiť nielen tie kamenné, ale aj tie internetové:

 • v nich máte veľký výber rôznych značiek a typov priamo skladom
 • zároveň vybavíte všetko z domu, objednávku spravíte aj cez mobil
 • nákup je pohodlný, kuriérna služba vám prinesie zásielku až k dverám
 • platiť možno nielen v hotovostnej forme, ale aj bezhotovostne a online

Hlavne v tých známejších a väčších lekárňach, ktoré sú na trhu už dlhšiu dobu, napríklad ako je [lekaren], viete využiť všetky spomínané benefity na maximum. V prípade platenia máte k dispozícii napríklad možnosť platby nielen prevodom, ale aj platobnou kartou.

Nepomerne rýchlejšie je aj doručenie, hlavne ak ide o známejšie zásielkové služby, ktoré vám môžu priniesť zásielku aj do 24 či 48 hodín. Okrem toho môžete získať aj nefinančné benefity, napríklad zjednodušený nákup bez registrácie alebo aj lepšie sledovanie doručovania priamo k vám. Plusom je hlavne väčší výber rôznych značiek a balení skladom.

Prečo vyskúšať aj Keto diétu

Namiešať si chutný domáci koktejl môže mať pozitívny vplyv na trávenie či metabolizmus, no na druhú stranu, ak chcete vidieť efektívne výsledky chudnutia, najlepšie, čo môžete spraviť, je siahnuť po komplexnejšej zmene jedálnička a životosprávy.

Takúto zmenu ponúka napríklad Keto diéta a to pomocou ketózy:

 • za týmto názvom je metabolický stav, ktorý je pre telo prirodzený, ale je potrebné ho navodiť obmedzením príjmu sacharidov a to najviac do 50 gramov denne
 • ak k takémuto poklesu príde, telo zmení svoj prístup k získavaniu energie a siahne primárne po tukových zásobách namiesto obvyklého spaľovania cukrov
 • diéta pristupuje ku ketóze komplexnejšie a to tak, že okrem zníženia príjmu sacharidov znižuje aj príjem tukov a zároveň zvyšuje príjem bielkovín
 • výsledkom je tak chudnutie z uloženého tuku, ale zároveň nedochádza k oslabeniu fyzickej výkonnosti, nakoľko svaly majú dostatočnú zásobu proteínov

Ak sa rozhodnete Ketónovú diétu držať, vedzte, že má tri fázy. V prvej ide o dosiahnutie ketózy, v tej druhej primárne o čo najefektívnejšie chudnutie a spaľovanie tukov a v tej tretej o udržanie daného stavu. Diéta má dlhodobejšie trvanie aj viac mesiacov.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Nakoľko je Ketogénna diéta pomerne komplexná, má okrem chudnutia aj ďalšie dôležité benefity. Ide jednak o podporu trávenia a metabolizmu, keďže jej súčasťou je aj vyšší príjem vlákniny zo zeleniny, ale zároveň aj o podporu zdravého krvného obehu. V tomto ohľade pomáha tiež na normalizáciu krvného tlaku, cholesterolu a hladiny cukru v krvi.

Výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

V prípade, ak sa rozhodnete pre túto diétu, môžete v jej prípade buď začať pripravovať potraviny a zostavovať jedálniček tak, aby spĺňal všetky nároky s ohľadom na bielkoviny aj sacharidy, alebo siahnuť po efektívnejšej možnosti a tou je značka KetoMix.

Tá totiž ponúka práve pre Keto diétu viaceré hotové potraviny:

Sortiment tohto diétneho programu zahŕňa hlavné jedlá, polievky, nápoje a rôzne druhy sladkých a slaných pochutín, ktoré majú proteínový základ a minimum sacharidov

Súčasťou sortimentu sú aj nápoje, pričom všetky tieto produkty:

 • sú z hľadiska živín vyvážené tak, aby splnili nároky Keto diéty
 • majú bohaté zastúpenie minerálov, vitamínov a stopových prvkov
 • sú bezproblémové z hľadiska nejakých rizikových chemických prísad

S výnimkou pečiva neobsahujú ani žiaden lepok, takže potraviny a produkty môžu konzumovať aj celiatici. Plusom je tiež to, že suroviny, z ktorých sú tieto produkty pripravené, majú jasný a kvalitný pôvod, rovnako tak je veľmi rýchla príprava samotných jedál a nápojov. Väčšinu stačí zmiešať s vodou a to 5 minút je všetko hotové.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Okrem potravín a tekutín sa v ponuke KetoMix nachádzajú aj výživové doplnky v podobe kapsúl, ktoré slúžia buď na detoxikáciu tráviacej sústavy alebo na zlepšenie spaľovania tukov. V tom druhom prípade ide o doplnky obsahujúce aminokyselinu L-Karnitín.

Čo sa týka sortimentu, z potravín si viete vybrať viaceré proteínové polievky, kaše, omelety, tyčinky, pečivo, cestoviny, dresingy, nátierky aj palacinky, rovnako tak menšie pochutiny typu čokolád, chipsov a podobne. Ak ide o nápoje, tu sú na výber viaceré druhy proteínových koktejlov a to tak bez príchutí, ako aj s ovocnými a inými príchuťami.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Pokiaľ vás Keto diéta zaujala a chceli by ste ju skúsiť práve s využitím potravín KetoMix, nie je nič jednoduchšie. Zakúpiť si ich môžete osobne v značkovej predajni, ale pokojne aj cez internet v eshope www.ketomix.sk a to bez ohľadu na to, kde sa nachádzate.

Práve druhý spôsob, cez internet, je populárnejší a to preto, že:

 • je rýchlejší, doslova ide o záležitosť len zopár minút a kliknutí
 • máte najväčší výber skladom a tiež záruku originality a najlepšej ceny
 • nemusíte platiť nutne iba v hotovosti, môžete si vybrať aj online platbu
 • ušetríte, pri väčšej objednávke máte dopravu kuriérom bez poplatku

Spomínané potraviny a produkty si viete do online košíka v eshope vložiť jednotlivo alebo v ucelených balíčkoch, ktoré si vyberiete podľa toho, či chcete diétu držať týždeň, dva týždne, tri týždne alebo celý mesiac. Potom už len vyplníte svoje údaje a adresu.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Na záver objednávky si zvolíte spôsob platby, napríklad na dobierku, cez internet banking alebo platobnou kartou, konkrétnu kuriérnu službu pre doručenie a spôsob doručenia, čiže buď priamo na adresu, alebo do najbližšej pobočky Zásielkovne. Ak by ste mali akékoľvek ďalšie otázky, eshop má tiež vlastnú online a telefonickú infolinku.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.64

22 Hodnotení