Ako na efektívne a účinné chudnutie? Je ľahké, ak je za ním zdravá strava a cvičenie

Ako na efektívne a účinné chudnutie? Je ľahké, ak je za ním zdravá strava a cvičenie

Kto by nechcel rýchlo a ľahko schudnúť? Kľúčom k tomu cieľu nie sú žiadne extrémne diéty alebo príliš vyčerpávajúce cvičenie, ale efektívne a účinné chudnutie s komplexným pôsobením na jedálniček, stravu, zdravý pohyb a celkovo na metabolizmus.

Súčasťou chudnutia by malo byť efektívnejšie spaľovanie tukov, lepšie fungovanie tráviacej sústavy, pôsobenie na zvýšený pocit hladu a samozrejme aj zlepšenie fungovania metabolizmu. Ak chcete v týchto oblastiach dosiahnuť úspech, dôležité je spraviť súbor viacerých zmien a nebrať chudnutie ako jednorazový cieľ, ale dlhodobý efekt.

Čo je chudnutie, ako vznikajú problémy s ním a aké majú príznaky

Chudnutie je pojem, ktorý je v poslednej dobe skloňovaný čoraz častejšie a väčšina ľudí ho chápe ako nejaký súhrn činností, ktoré vedú k zníženiu hmotnosti. Takto možno funguje chudnutie založené na diétach, no v podstate ide len o vedľajší účinok.

K chudnutiu totiž má viesť komplex zmien v životospráve a životnom štýle, ktorých cieľom je zdravší jedálniček, lepšie stravovanie, pravidelnejší pitný režim a viac pohybu. Vtedy príde k optimalizácii hmotnosti a vyformovaniu postavy, no nie za účelom cieleného schudnutia, ale ako následok zlepšenia života. Takéto chudnutie je efektívne, účinné a dlhodobé.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Ak sa vám nedarí schudnúť, väčšinou ide o problémy tohto typu:

 • problémy s metabolizmom, ktorý môže byť spomalený a to následkom tak zlého jedálnička z pohľadu obsahu, ako aj spôsobu a pravidelnosti stravovania
 • nedostatočné fungovanie tráviacich mechanizmov, napríklad môže ísť o problémy s rýchlosťou trávenia, s nadmerným hladom a zažívacími ťažkosťami
 • problémy so spaľovaním kalórií a energie, ich nedostatočné spálenie po prijatí sa prejaví ukladaním v tele v podobe tukových zásob, hlavne na bruchu
 • ťažkosti súvisiace s chronickými ochoreniami rôzne typu, napríklad chronické a dlhodobé problémy čriev alebo problémy s hladinou cukru v krvi

Čo sa týka príznakov problémov s chudnutím, medzi tie typické patria absencia znižovania hmotnosti aj pri znížení prísunu jedla alebo väčšom pohybe, rovnako tak problémy súvisiace s krvným tlakom, činnosťou tráviacej sústavy alebo kardiovaskulárnym systémom.

NIEKEDY CHUDNÚŤ NIE JE NEVYHNUTNÉ

Z chudnutia sa stala modla a to aj pre ľudí, ktorí by nevyhnutne schudnúť nepotrebovali. Cielené chudnutie cez rôzne diéty takýto stav nepozná, no prirodzené chudnutie cez zlepšenie životosprávy a životného štýlu ho veľmi rýchlo odhalí a to úplne prirodzene.

Príčiny a kedy vznikajú problémy s chudnutím

Na vyššie spomínané oblasti majú vplyv dva druhy faktorov a príčin. Prvým sú tie, ktoré nie je možné príliš ovplyvniť, druhým zas také, ktoré naopak ovplyvniteľné sú. Väčšinou sa jedná o kombináciu oboch typov pôsobenia a viacerých vplyvov a faktorov.

Medzi tie, ktoré sú najdôležitejšie a najvýraznejšie, patria:

Dedičnosť: Medzi tie vplyvy, ktoré možno len veľmi ťažko ovplyvniť, patrí dedičnosť a genetická predispozícia. Tie môžu určiť napríklad rýchlosť bazálneho metabolizmu, stav tráviacej sústavy alebo to, kde konkrétne sa bude na tele nadmerný tuk ukladať.

Faktory vplývajúce na príjem kalórií: To, čo konzumujete, aká je pomer tukov, bielkovín a cukrov, aký je pôvod cukrov a tukov a aj to, ako pravidelne jete, či aké veľké sú vaše porcie, má výrazný vplyv na hmotnosť, rovnako tak na trávenie a metabolizmus.

Vplyvy súvisiace s vydávaním kalórií: Nedostatočne účinné chudnutie môže byť aj výsledkom problémov s výdajom energie a kalórií, prípadne ich spaľovania. Tu sú najvýraznejšími faktormi nedostatok pohybu a spomalenie látkovej premeny.

Riešenie efektívneho a účinného chudnutia doma

Ak chcete efektívnejšie a účinnejšie chudnúť, základom je pôsobiť jednak na všetky spomínané príčiny, ale zároveň sa snažiť aj o komplexnejšie a intenzívnejšie využitie niektorých prostriedkov v podobe hotových produktov a prípravkov.

To najlepšie, čo môžete pre svoje chudnutie spraviť, je:

Častejšie a pravidelne pite

Správny pitný režim je alfa a omega chudnutia, takže by ste mali piť pravidelne a hlavne po menších množstvách, no počas dňa aspoň objem 2,5 litra tekutín. Do pitného režimu zaraďte hlavne vodu s ovocím alebo zeleninou alebo čaje, tie sú najlepšie.

Vylúčte negatívne potraviny

Kto chce chudnúť, musí eliminovať aj negatívne vplyvy na svoje trávenie, pričom medzi tie najviac negatívne patria niektoré druhy potravín. Ide hlavne o sladkosti, presolené jedlá, konzervované potraviny a jedlá s vysokým obsahom živočíšnych tukov.

Jedzte 5 krát za deň

Nielen to, čo je vo vašom jedálnom lístku, ale aj to, ako často a ako pravidelne jete, má výrazný vplyv na vaše trávenie a chudnutie. Optimálne je jesť menšie porcie a častejšie, čiže 5 menších jedál počas dňa, čím najviac naštartujete metabolické procesy.

Používajte korenie

Ak chcete chudnúť, nevyhnutným predpokladom toho všetkého je podporiť lepšie spaľovanie tukov aj trávenie. Za týmto účelom môžete využiť tiež koreniny bežne používané v kuchyni, či už ide o štipľavé korenie typu chilli, alebo aj zázvor, oregano a škoricu.

Hýbte sa a cvičte

Pre podporu spaľovania kalórií je nevyhnutný pohyb, bez neho to ide oveľa ťažšie a pomalšie. Snažte sa kombinovať prirodzený typ pohybu, čiže bežnú chôdzu, spoločne s cieleným cvičením, napríklad behom alebo kardio tréningom vo fitness centre.

Dopĺňajte vitamíny a iné látky

Nakoľko účinnosť chudnutia závisí v prvom rade od úrovne trávenia a metabolizmu, treba sa zamerať aj na túto oblasť. Snažte sa preto vo väčšej miere prijímať vitamíny, hlavne B a C, ale aj horčík, železo či vápnik. Nezabúdajte ani na aminokyseliny.

Špeciálne prípravky na chudnutie

Poslednou možnosťou, ktorá môže výrazne zvýšiť efektivitu chudnutia, je využitie špeciálnych prípravkov a prostriedkov. Tie sú založené na látkach prírodného typu, ktoré podporujú metabolizmus, ale aj spaľovanie tuku a zníženie chuti do jedla

ZAPISUJTE SI POKROK PRI CHUDNUTÍ

Z hľadiska motivácie a udržania disciplíny je nevyhnutné, aby bolo chudnutie dlhodobé a aby bolo o vytrvalosti. Ako sa to dá dosiahnuť? Pomerne jednoducho, stačí si zapisovať pokrok pri chudnutí a to každý deň. Najlepšie je zapisovať si váhu alebo obvod pásu.

Výživové doplnky a prípravky na účinné a efektívne chudnutie

Na podporu chudnutia existuje aj viacero hotových produktov a prípravkov, ktoré vám vedia pomôcť s mnohých súvisiacich oblastiach. Dobrou správou je, že všetky tieto produkty a prípravky sú dostupné jednoducho bez návštevy lekára či receptu od neho.

Pokiaľ ide o ich výber, sortiment zahŕňa niekoľko typov a druhov:

V ponuke možno najčastejšie nájsť rôzne doplnky výživy na podporu trávenia a metabolizmu, tabletky na zníženie chuti, spaľovače tukov aj komplexné prípravky

Bez ohľadu na to, po ktorej forme alebo typu siahnete, tak získate:

 • prirodzené zloženie a minimum syntetických účinných látok
 • možnosť dlhodobého užívania a to aj v rámci prevencie do budúcnosti
 • veľmi malé riziká spojené s nežiaducimi účinkami alebo kontraindikáciami

Najviac sa využívajú perorálne formy tabliet a kapsúl, nakoľko tie sú pre dávkovanie najjednoduchšie. V prípade športových a fitness produktov, hlavne ak ide o rôzne špeciálne spaľovače tukov pre športovcov pred a počas tréningu, možno nájsť aj prášok, ktorý slúži na prípravu tekutej formy, prípadne rovno už tekuté nápoje a to aj s príchuťami.

K dispozícii máte tak špecifické prípravky a doplnky, napríklad špeciálne na spaľovanie tukov, zníženie hladu alebo podporu trávenia, ako aj tie komplexné, ktoré zahŕňajú všetky spomínané oblasti a navyše aj celkovo podporujú metabolizmus a chudnutie.

Práve ten druhý typ je čoraz viac populárnejší, nakoľko nielen ponúka širšie účinky, ale aj širšie zloženie. V týchto prípravkoch sa najčastejšie používajú rôzne výťažky z bylín typu divý pomaranč a zelený čaj, kofeín a chilli v podobe extraktov, alebo aj zdravé omega kyseliny, vláknina, vitamíny, minerály a aminokyseliny, hlavne L-Karnitín.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Kompava ThermoFit

 • Zvýšenie pocitu energie a vitality
 • Spaľovanie tukov

Garsin

 • Pôsobenie na kontrolu hmotnosti
 • Podpora metabolizmu tukov
 • Vplyv na chuť do jedla

Dialevel

 • Pôsobenie na cukry, bielkoviny a tuky

Chilliburner

 • Podpora chudnutia a kontroly hmotnosti
 • Pomoc pri trávení a vyprázdňovaní
 • Vplyv na črevnú mikroflóru

Forfemina Slim

 • Vylučovanie a odstraňovanie vody
 • Prevencia proti opuchom
 • Kontrola telesnej hmotnosti

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na účinné a efektívne chudnutie

Pokiaľ vás vyššie spomínaný sortiment prípravkov a doplnkov na chudnutie zaujal, nie je nič ľahšie, ako ich vyskúšať. Zakúpite si ich bez receptu a viete tak spraviť jednoducho tak v špecializovanom eshope, ako aj v lekárni. Využiť môžete aj tie internetové.

Tie, napríklad ako je značka [lekaren], ponúkajú oproti kamenným tieto výhody:

 • máte k dispozícii oveľa širší sortiment, predovšetkým prípravkov skladom
 • ušetríte, či už na cene samotných produktov, alebo aj na doprave zdarma
 • môžete platiť viacerými spôsobmi od hotovosti až po platbu online
 • viaceré online lekárne umožňujú aj rýchlejší nákup bez registrácie

Či už budete nakupovať v špeciálnom eshope s fitness doplnkami na chudnutie alebo v internetovej lekárni, proces je veľmi podobný. Do online košíka vložíte všetko, čo chcete kúpiť, vyplníte svoje údaje, zvolíte parametre doručenia a objednávku odošlete.

Ak si vyberiete nákup v niektorej z tých známejších online lekární, získate viacero nefinančných, no o to viac dôležitejších, výhod. Ide napríklad o rýchlejšie doručenie zásielky do 24 až 48 hodín od objednania, možnosť platiť pohodlnejšie pomocou platobnej karty či jednoduchší proces objednávky a to tak cez počítač, ako aj tablet či smartfón.

Prečo vyskúšať aj Keto diétu

Pre tých, čo by chceli chudnúť rýchlo a efektívne, ale najmä komplexne, sú určené diétne programy. V ich prípade sa však môže laik ťažko vyznať, ktorý je najlepší, no my dávame do pozornosti Keto diétu, ktorá si za posledné roky získala popularitu.

Táto diéta sa niekedy nazýva aj Ketónová a má nasledovné pravidlá:

 • v prvom rade ide o zmeny v jedálničku, dochádza k zníženiu príjmu sacharidov a tukov a naopak k zvýšeniu príjmu bielkovín a to vo vyššom rozsahu
 • zároveň s tým je potrebné zvýšiť aj príjem zeleniny, ktorá obsahuje vlákninu potrebnú pre efektívnejšie trávenie a metabolizmus, čo podporuje chudnutie
 • výsledkom spomínaných zmien je, že v tele dochádza k metabolickému stavu zvanému ketóza, pre ktorý je typické, že sa mení spôsob využívania energie
 • vďaka tomu si telo berie energiu primárne nie z cukrov, ale z tukov, konkrétne z uložených tukových zásob, ktoré tak sú efektívnejšie spaľované

Táto diéta má tri fázy, pričom spolu trvá až 14 týždňov, ale k navodeniu ketózy príde obvykle za prvých niekoľko dní. Chudnutie tak začína pomerne rýchlo a vďaka tomu, že je založené na spaľovaní tukových zásob, je aj efektívne, čo sa prejaví na hmotnosti.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Okrem toho má diéta pozitívne vplyvy aj v iných smeroch. Ide jednak už o spomínanú podporu trávenia a metabolizmu, čo je výsledkom zvýšeného príjmu vlákniny, ale zároveň aj o pomoc ohľadom krvného obehu a srdcovocievneho systému. Výsledkom spomínaných zmien jedálnička je normalizácia cholesterolu, hladiny cukru v krvi aj krvného tlaku.

Výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Pokiaľ je vašim cieľom efektívne chudnutie práve s Ketónovou diétou, môžete si ho uľahčiť s využitím produktov značky KetoMix. Ide o výrobcu a dodávateľa sortimentu potravín, ktoré si doma pripravíte za pár minút a ktoré spĺňajú všetky nároky diéty.

Na výber máte veľmi širokú paletu jedál, nápojov aj doplnkov výživy:

Sortiment KetoMix obsahuje hlavné jedlá, doplnkové potraviny a pochutiny pre celý jedálniček, koktejly a proteínové nápoje a výživové doplnky s L-Karnitínom

KetoMix je vyhľadávaný na diétovanie čoraz viac a to kvôli tomu, že:

 • potraviny majú vyvážené zloženie a dostatok vitamínov aj minerálov
 • všetky produkty sú bezproblémové aj na dlhodobú konzumáciu
 • príprava jedál aj nápojov zaberie do 5 minút, pri nápojoch stačí zmiešanie s vodou

Na výber máte veľkú ponuku najrôznejších jedál pre celodenné stravovanie od raňajok až po večeru. Siahnuť môžete po proteínových polievkach, sušenom mäse, kašách, palacinkách, omeletách, pečive, cestovinách, nátierkách aj dresingoch, na doplnenie medzi hlavnými jedlami si môžete dať proteínové tyčinky a zdravé sladké aj slané pochutiny.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Vďaka tomu, že KetoMix obsahuje aj proteínové chipsy a čokolády si viete dopriať nejakú maškrtu, ktorá zároveň žiadnym spôsobom nenaruší samotnú Keto diétu. To isté platí aj o proteínových nápojoch, ktoré môžete zaradiť počas dňa do pitného režimu.

K dispozícii sú aj vegánske a rôzne ochutené či neochutené koktejly, ktoré sú zdrojom srvátkovej aj sójovej bielkoviny. Pre tých, čo by chceli chudnúť ešte výraznejšie, má značka v ponuke aj špeciálne a voľne dostupné doplnky výživy v podobe kapsúl. Tie môžete použiť na detoxikáciu tráviacej sústavy aj na spaľovanie tukov a to s L-Karnitínom.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Pokiaľ ste sa rozhodli efektívne a účinne chudnúť práve s pomocou Ketónovej diéty a chcete na to využiť spomínané potraviny a produkty KetoMix, je to veľmi jednoduché. Celý výber nájdete v oficiálnom eshope www.ketomix.sk, kde nakúpite aj cez mobil.

Online objednávka je veľmi komfortná, rýchla a má tieto benefity:

 • vybavíte ju pohodlne z domu, rovnako tak aj doručenie je až domov
 • nákup trvá len zopár minút a celý proces vybavíte na niekoľko kliknutí
 • pokiaľ ide o platenie, nemusíte mať hotovosť, platiť viete aj cez internet
 • máte k dispozícii infolinku, kde vám operátor zodpovie vaše otázky

Ketogénna diéta s využitím produktov KetoMix je čoraz populárnejšia a aj preto na spomínanom oficiálnom webe nájdete nielen široký sortiment produktov, ale aj informácie o celej diéte. Jednotlivé produkty a potraviny si viete vzájomne porovnať.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Pokiaľ ide o postup nákupu, ten prebieha tak, ako aj v každom inom bežnom eshope. Stačí vložiť do online košíka to, čo chcete, vyplniť svoje údaje a vybrať ďalšie podmienky a parametre. Pri platbe máte na výber hotovosť na dobierku aj bezhotovostné formy vrátane platby kartou. K dispozícii je aj viac kuriérov a dodanie domov aj do Zásielkovne.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.71

21 Hodnotení