Ako na efektívne a účinné chudnutie? Je ľahké, ak je za ním zdravá strava a cvičenie

Ako na efektívne a účinné chudnutie? Je ľahké, ak je za ním zdravá strava a cvičenie

Kto by nechcel rýchlo a ľahko schudnúť? Kľúčom k tomu cieľu nie sú žiadne extrémne diéty alebo príliš vyčerpávajúce cvičenie, ale efektívne a účinné chudnutie s komplexným pôsobením na jedálniček, stravu, zdravý pohyb a celkovo na metabolizmus.

Súčasťou chudnutia by malo byť efektívnejšie spaľovanie tukov, lepšie fungovanie tráviacej sústavy, pôsobenie na zvýšený pocit hladu a samozrejme aj zlepšenie fungovania metabolizmu. Ak chcete v týchto oblastiach dosiahnuť úspech, dôležité je spraviť súbor viacerých zmien a nebrať chudnutie ako jednorazový cieľ, ale dlhodobý efekt.

Čo je chudnutie, ako vznikajú problémy s ním a aké majú príznaky

Chudnutie je pojem, ktorý je v poslednej dobe skloňovaný čoraz častejšie a väčšina ľudí ho chápe ako nejaký súhrn činností, ktoré vedú k zníženiu hmotnosti. Takto možno funguje chudnutie založené na diétach, no v podstate ide len o vedľajší účinok.

K chudnutiu totiž má viesť komplex zmien v životospráve a životnom štýle, ktorých cieľom je zdravší jedálniček, lepšie stravovanie, pravidelnejší pitný režim a viac pohybu. Vtedy príde k optimalizácii hmotnosti a vyformovaniu postavy, no nie za účelom cieleného schudnutia, ale ako následok zlepšenia života. Takéto chudnutie je efektívne, účinné a dlhodobé.

Kompava ThermoFit: tabletky, skúsenosti, cena a užívanie
 • Zvýšenie pocitu energie a vitality
 • Spaľovanie tukov
19,99 €
Do obchodu
Garsin: skúsenosti, cena, vedľajšie účinky a kde kúpiť
 • Pôsobenie na kontrolu hmotnosti
 • Podpora metabolizmu tukov
 • Vplyv na chuť do jedla
20,99 €14,49 €
Do obchodu
Dialevel: skúsenosti, užívanie, zloženie a dávkovanie
 • Pôsobenie na cukry, bielkoviny a tuky
14,99 €
Do obchodu
Chilliburner: cena, skúsenosti, dávkovanie a užívanie
 • Podpora chudnutia a kontroly hmotnosti
 • Pomoc pri trávení a vyprázdňovaní
 • Vplyv na črevnú mikroflóru
22,99 €
Do obchodu
 • Vylučovanie a odstraňovanie vody
 • Prevencia proti opuchom
 • Kontrola telesnej hmotnosti
11,09 €8,39 €
Do obchodu

Ak sa vám nedarí schudnúť, väčšinou ide o problémy tohto typu:

 • problémy s metabolizmom, ktorý môže byť spomalený a to následkom tak zlého jedálnička z pohľadu obsahu, ako aj spôsobu a pravidelnosti stravovania
 • nedostatočné fungovanie tráviacich mechanizmov, napríklad môže ísť o problémy s rýchlosťou trávenia, s nadmerným hladom a zažívacími ťažkosťami
 • problémy so spaľovaním kalórií a energie, ich nedostatočné spálenie po prijatí sa prejaví ukladaním v tele v podobe tukových zásob, hlavne na bruchu
 • ťažkosti súvisiace s chronickými ochoreniami rôzne typu, napríklad chronické a dlhodobé problémy čriev alebo problémy s hladinou cukru v krvi

Čo sa týka príznakov problémov s chudnutím, medzi tie typické patria absencia znižovania hmotnosti aj pri znížení prísunu jedla alebo väčšom pohybe, rovnako tak problémy súvisiace s krvným tlakom, činnosťou tráviacej sústavy alebo kardiovaskulárnym systémom.

NIEKEDY CHUDNÚŤ NIE JE NEVYHNUTNÉ

Z chudnutia sa stala modla a to aj pre ľudí, ktorí by nevyhnutne schudnúť nepotrebovali. Cielené chudnutie cez rôzne diéty takýto stav nepozná, no prirodzené chudnutie cez zlepšenie životosprávy a životného štýlu ho veľmi rýchlo odhalí a to úplne prirodzene.

Príčiny a kedy vznikajú problémy s chudnutím

Na vyššie spomínané oblasti majú vplyv dva druhy faktorov a príčin. Prvým sú tie, ktoré nie je možné príliš ovplyvniť, druhým zas také, ktoré naopak ovplyvniteľné sú. Väčšinou sa jedná o kombináciu oboch typov pôsobenia a viacerých vplyvov a faktorov.

Medzi tie, ktoré sú najdôležitejšie a najvýraznejšie, patria:

Dedičnosť: Medzi tie vplyvy, ktoré možno len veľmi ťažko ovplyvniť, patrí dedičnosť a genetická predispozícia. Tie môžu určiť napríklad rýchlosť bazálneho metabolizmu, stav tráviacej sústavy alebo to, kde konkrétne sa bude na tele nadmerný tuk ukladať.

Faktory vplývajúce na príjem kalórií: To, čo konzumujete, aká je pomer tukov, bielkovín a cukrov, aký je pôvod cukrov a tukov a aj to, ako pravidelne jete, či aké veľké sú vaše porcie, má výrazný vplyv na hmotnosť, rovnako tak na trávenie a metabolizmus.

Vplyvy súvisiace s vydávaním kalórií: Nedostatočne účinné chudnutie môže byť aj výsledkom problémov s výdajom energie a kalórií, prípadne ich spaľovania. Tu sú najvýraznejšími faktormi nedostatok pohybu a spomalenie látkovej premeny.

Riešenie efektívneho a účinného chudnutia doma

Ak chcete efektívnejšie a účinnejšie chudnúť, základom je pôsobiť jednak na všetky spomínané príčiny, ale zároveň sa snažiť aj o komplexnejšie a intenzívnejšie využitie niektorých prostriedkov v podobe hotových produktov a prípravkov.

To najlepšie, čo môžete pre svoje chudnutie spraviť, je:

Častejšie a pravidelne pite

Správny pitný režim je alfa a omega chudnutia, takže by ste mali piť pravidelne a hlavne po menších množstvách, no počas dňa aspoň objem 2,5 litra tekutín. Do pitného režimu zaraďte hlavne vodu s ovocím alebo zeleninou alebo čaje, tie sú najlepšie.

Vylúčte negatívne potraviny

Kto chce chudnúť, musí eliminovať aj negatívne vplyvy na svoje trávenie, pričom medzi tie najviac negatívne patria niektoré druhy potravín. Ide hlavne o sladkosti, presolené jedlá, konzervované potraviny a jedlá s vysokým obsahom živočíšnych tukov.

Jedzte 5 krát za deň

Nielen to, čo je vo vašom jedálnom lístku, ale aj to, ako často a ako pravidelne jete, má výrazný vplyv na vaše trávenie a chudnutie. Optimálne je jesť menšie porcie a častejšie, čiže 5 menších jedál počas dňa, čím najviac naštartujete metabolické procesy.

Používajte korenie

Ak chcete chudnúť, nevyhnutným predpokladom toho všetkého je podporiť lepšie spaľovanie tukov aj trávenie. Za týmto účelom môžete využiť tiež koreniny bežne používané v kuchyni, či už ide o štipľavé korenie typu chilli, alebo aj zázvor, oregano a škoricu.

Hýbte sa a cvičte

Pre podporu spaľovania kalórií je nevyhnutný pohyb, bez neho to ide oveľa ťažšie a pomalšie. Snažte sa kombinovať prirodzený typ pohybu, čiže bežnú chôdzu, spoločne s cieleným cvičením, napríklad behom alebo kardio tréningom vo fitness centre.

Dopĺňajte vitamíny a iné látky

Nakoľko účinnosť chudnutia závisí v prvom rade od úrovne trávenia a metabolizmu, treba sa zamerať aj na túto oblasť. Snažte sa preto vo väčšej miere prijímať vitamíny, hlavne B a C, ale aj horčík, železo či vápnik. Nezabúdajte ani na aminokyseliny.

Špeciálne prípravky na chudnutie

Poslednou možnosťou, ktorá môže výrazne zvýšiť efektivitu chudnutia, je využitie špeciálnych prípravkov a prostriedkov. Tie sú založené na látkach prírodného typu, ktoré podporujú metabolizmus, ale aj spaľovanie tuku a zníženie chuti do jedla

ZAPISUJTE SI POKROK PRI CHUDNUTÍ

Z hľadiska motivácie a udržania disciplíny je nevyhnutné, aby bolo chudnutie dlhodobé a aby bolo o vytrvalosti. Ako sa to dá dosiahnuť? Pomerne jednoducho, stačí si zapisovať pokrok pri chudnutí a to každý deň. Najlepšie je zapisovať si váhu alebo obvod pásu.

Výživové doplnky a prípravky na účinné a efektívne chudnutie

Na podporu chudnutia existuje aj viacero hotových produktov a prípravkov, ktoré vám vedia pomôcť s mnohých súvisiacich oblastiach. Dobrou správou je, že všetky tieto produkty a prípravky sú dostupné jednoducho bez návštevy lekára či receptu od neho.

Pokiaľ ide o ich výber, sortiment zahŕňa niekoľko typov a druhov:

V ponuke možno najčastejšie nájsť rôzne doplnky výživy na podporu trávenia a metabolizmu, tabletky na zníženie chuti, spaľovače tukov aj komplexné prípravky

Bez ohľadu na to, po ktorej forme alebo typu siahnete, tak získate:

 • prirodzené zloženie a minimum syntetických účinných látok
 • možnosť dlhodobého užívania a to aj v rámci prevencie do budúcnosti
 • veľmi malé riziká spojené s nežiaducimi účinkami alebo kontraindikáciami

Najviac sa využívajú perorálne formy tabliet a kapsúl, nakoľko tie sú pre dávkovanie najjednoduchšie. V prípade športových a fitness produktov, hlavne ak ide o rôzne špeciálne spaľovače tukov pre športovcov pred a počas tréningu, možno nájsť aj prášok, ktorý slúži na prípravu tekutej formy, prípadne rovno už tekuté nápoje a to aj s príchuťami.

K dispozícii máte tak špecifické prípravky a doplnky, napríklad špeciálne na spaľovanie tukov, zníženie hladu alebo podporu trávenia, ako aj tie komplexné, ktoré zahŕňajú všetky spomínané oblasti a navyše aj celkovo podporujú metabolizmus a chudnutie.

Práve ten druhý typ je čoraz viac populárnejší, nakoľko nielen ponúka širšie účinky, ale aj širšie zloženie. V týchto prípravkoch sa najčastejšie používajú rôzne výťažky z bylín typu divý pomaranč a zelený čaj, kofeín a chilli v podobe extraktov, alebo aj zdravé omega kyseliny, vláknina, vitamíny, minerály a aminokyseliny, hlavne L-Karnitín.

Kompava ThermoFit: tabletky, skúsenosti, cena a užívanie
 • Zvýšenie pocitu energie a vitality
 • Spaľovanie tukov
19,99 €
Do obchodu
Garsin: skúsenosti, cena, vedľajšie účinky a kde kúpiť
 • Pôsobenie na kontrolu hmotnosti
 • Podpora metabolizmu tukov
 • Vplyv na chuť do jedla
20,99 €14,49 €
Do obchodu
Dialevel: skúsenosti, užívanie, zloženie a dávkovanie
 • Pôsobenie na cukry, bielkoviny a tuky
14,99 €
Do obchodu
Chilliburner: cena, skúsenosti, dávkovanie a užívanie
 • Podpora chudnutia a kontroly hmotnosti
 • Pomoc pri trávení a vyprázdňovaní
 • Vplyv na črevnú mikroflóru
22,99 €
Do obchodu
 • Vylučovanie a odstraňovanie vody
 • Prevencia proti opuchom
 • Kontrola telesnej hmotnosti
11,09 €8,39 €
Do obchodu

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na účinné a efektívne chudnutie

Pokiaľ vás vyššie spomínaný sortiment prípravkov a doplnkov na chudnutie zaujal, nie je nič ľahšie, ako ich vyskúšať. Zakúpite si ich bez receptu a viete tak spraviť jednoducho tak v špecializovanom eshope, ako aj v lekárni. Využiť môžete aj tie internetové.

Tie, napríklad ako je značka DrMax, ponúkajú oproti kamenným tieto výhody:

 • máte k dispozícii oveľa širší sortiment, predovšetkým prípravkov skladom
 • ušetríte, či už na cene samotných produktov, alebo aj na doprave zdarma
 • môžete platiť viacerými spôsobmi od hotovosti až po platbu online
 • viaceré online lekárne umožňujú aj rýchlejší nákup bez registrácie

Či už budete nakupovať v špeciálnom eshope s fitness doplnkami na chudnutie alebo v internetovej lekárni, proces je veľmi podobný. Do online košíka vložíte všetko, čo chcete kúpiť, vyplníte svoje údaje, zvolíte parametre doručenia a objednávku odošlete.

Ak si vyberiete nákup v niektorej z tých známejších online lekární, získate viacero nefinančných, no o to viac dôležitejších, výhod. Ide napríklad o rýchlejšie doručenie zásielky do 24 až 48 hodín od objednania, možnosť platiť pohodlnejšie pomocou platobnej karty či jednoduchší proces objednávky a to tak cez počítač, ako aj tablet či smartfón.

Ako na efektívne a účinné chudnutie? Je ľahké, ak je za ním zdravá strava a cvičenie
Počet hlasov: 21 Priemer:4.7 (94.29%)
  Odporúčame
  Prečítajte si tiež
  Vaše postrehy
  Komentáre
  Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  *