12 tipov na diétne, prírodné, ovocné a zeleninové domáce nápoje na chudnutie

12 tipov na diétne, prírodné, ovocné a zeleninové domáce nápoje na chudnutie

Nielen jedlo, ale aj nápoje vám môžu pomôcť na chudnutie, trávenie, metabolizmus, spaľovanie tukov a zníženie pocitu hladu. Najlepšie sú na to domáce nápoje, ktoré si pripravíte s využitím overených surovín, napríklad so škoricou či s javorovým sirupom.

Optimalizácia hmotnosti s ich pomocou, samozrejme aj s pomocou vhodného jedálnička, je najviac prirodzenou cestou, ako schudnúť. Nemusí ísť pritom vždy len o diétne nápoje, niekedy vás ich zloženie môže aj dostatočne zasýtiť. V nasledovných riadkoch si predstavíme tie najlepšie prírodné, ovocné a zeleninové nápoje, ktoré by ste mali určite vyskúšať.

Aký vplyv majú domáce nápoje na chudnutie a na aké oblasti pôsobia

Hoci na chudnutie majú vplyv hlavne jedálniček a pohyb, netreba zanedbávať ani pitný režim. To, čo počas dňa pijete, ale aj to, koľko krát a aký objem tekutín vypijete, má tiež nezanedbateľný vplyv na hmotnosť, rovnako tak aj na trávenie alebo metabolizmus.

Práve preto sa čoraz viac ľudí zaujíma o nápoje a tekutiny, ktoré im môžu pomôcť zhodiť prebytočné kilá a schudnúť. Väčšina ľudí si v tejto kategórii predstaví rozličné šťavy, smoothie a diétne nápoje, no výber je oveľa širší. Najlepšie sú pochopiteľne tie domáce, kde máte plne pod kontrolou to, aké suroviny a v akej kvalite do nápoja pridávate.

KetoMix: skúsenosti, produkty, cena, zľava a názory
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti
72,70 €54 €
Do obchodu
Kompava ThermoFit: tabletky, skúsenosti, cena a užívanie
 • Zvýšenie pocitu energie a vitality
 • Spaľovanie tukov
19,99 €
Do obchodu
Garsin: skúsenosti, cena, vedľajšie účinky a kde kúpiť
 • Pôsobenie na kontrolu hmotnosti
 • Podpora metabolizmu tukov
 • Vplyv na chuť do jedla
20,99 €14,49 €
Do obchodu
Dialevel: skúsenosti, užívanie, zloženie a dávkovanie
 • Pôsobenie na cukry, bielkoviny a tuky
14,82 €
Do obchodu
Chilliburner: cena, skúsenosti, dávkovanie a užívanie
 • Podpora chudnutia a kontroly hmotnosti
 • Pomoc pri trávení a vyprázdňovaní
 • Vplyv na črevnú mikroflóru
31,66 €19,93 €
Do obchodu
 • Vylučovanie a odstraňovanie vody
 • Prevencia proti opuchom
 • Kontrola telesnej hmotnosti
9,47 €
Do obchodu

Domáce nápoje môžu z pohľadu chudnutia pôsobiť vo viacerých smeroch:

 • jednak podporujú zdravšiu životosprávu, hlavne ak sa jedná o ovocné či zeleninové nápoje, vtedy môžu v niektorých prípadoch človeka aj dostatočne zasýtiť
 • všeobecne sú tekutiny a nápoje, vrátane tých doma pripravených, dôležité pre správne trávenie a činnosť tráviacej sústavy a pravidelné vylučovanie stolice
 • vplývajú na metabolizmus živín a viaceré takto pripravené nápoje môžu špeciálne pôsobiť aj na lepšie spaľovanie tukov a cukrov, niektoré aj na odbúravanie tukov
 • podľa konkrétneho druhu môžu tiež znižovať chuť na jedlo všeobecne alebo chuť na sladké jedlo, rovnako tak môžu zlepšiť odvodnenie organizmu

Aby bol efekt v spomínaných oblastiach maximálne, snažte sa dodržiavať zásady zdravého a správneho pitného režimu. To zahŕňa hlavne pravidelné pitie každú hodinu až dve, vždy menšie množstvo, ale radšej častejšie a dôležitá je aj správna teplota nápojov.

KOMBINUJTE VIACERO DRUHOV A TYPOV

Podstatné pri príprave a využití domácich nápojov na chudnutie je ich správne skombinovanie a pestrosť. Mali by ste striedať korenisté a bylinkové nápoje, teplé a osviežujúce nápoje, ovocné a zeleninové nápoje, vďaka tomu získate najlepšiu synergiu všetkých účinkov.

Ktoré domáce nápoje na chudnutie sú najlepšie

Ak obetujete zopár minút a trocha energie denne, môžete si doma pripraviť k jedlu, alebo aj samostatne, viaceré zaujímavé domáce nápoje. Pomôcť vám môžu nielen na chudnutie celkovo, ale aj na podporu trávenia, metabolizmus či na zahnanie pocitu hladu.

Tu je 12 tipov na domáce nápoje, ktoré sú na tieto účely najlepšie:

Voda s citrónom a mätou: Jedným z najznámejších domácich nápojov podporujúcich chudnutie je voda s kolieskom citrónu a mätou. Pomáha nielen na metabolizmus, ale špeciálne aj na spaľovanie tukov a podporu rýchlejšieho trávenia a vylučovania stolice.

Šťava z kyslej kapusty: Ešte účinnejším akcelerátorom trávenia a vylučovania prebytočných látok z tela je šťava z kyslej kapusty. Stačí si ju kúpiť, šťavu zvlášť odliať a vypiť. Výsledkom bude odvodnenie organizmu aj zlepšenie stavu a prečistenie čriev.

Voda s korením a medom: Zaujímavý miešaný nápoj si pripravíte aj s využitím korenín. Do pohára so studenou vodou pridajte kurkumu, škoricu, 4 lyžice medu a šťavu z citróna a pomaranču. Získate tak super prostriedok na spaľovanie tukov aj zrýchlenie trávenia.

Spirulina s vodou či kefírom: Na prvý pohľad je táto zelená riasa typom potraviny, ktorú by ste nechceli piť, ale nenechajte sa pomýliť. Prášok spiruliny viete zmiešať s vodou aj s kefírom a môžete tak pôsobiť na metabolizmus a chudnutie  aj zdravé črevá.

Ovocné smoothie: Využiť na chudnutie ovocie v nápojoch, hlavne v smoothie, je priam povinnosťou. Vyskúšajte kombináciu broskyne s mandľovým mliekom, banánu s jablkom alebo kakaovým práškom či komplexnú kombináciu malín, jahôd a čučoriedok.

Zeleninové smoothie: Podobne, ako ovocie, aj zeleninu viete využiť v kombinácii s mandľovým mliekom či gréckym jogurtom na prípravu zaujímavých smoothie. Zo všetkých kombinácií sú najlepšie špenát s ovsenými vločkami alebo cvikla, uhorka, zeler a mrkva.

Čierna káva: Veľmi známym nápojom, ktorý si ľahko pripravíte doma, je čierna káva. Prednosť dajte zrnkovej a čerstvo pomletej, obsahuje najviac kofeínu a antioxidantov. Tie podporujú trávenie, stimulujú metabolizmus a spaľovanie tukov a znižujú pocity hladu.

Zelená káva: Nielen čierna, ale aj zelená káva môže prispieť k zníženiu hmotnosti. Aj ona obsahuje kofeín, no zároveň má aj vyššie množstvo kyseliny chlorogénovej. Tieto dve zložky sa dopĺňajú a pomáhajú nielen na trávenie, ale aj na cholesterol či chuť na sladké.

Zelený čaj: Overenými a účinnými nápojmi na chudnutie sú aj čaje. Z nich vyniká hlavne zelený čaj, ktorý podporuje metabolizmus a spaľovanie tukov a to vďaka obsahu kofeínu a katechínov. Doma si ho viete spraviť z prípravnej sušiny so zaliatím vody.

Ovocný čaj: Druhým typom čajov, ktoré vám môžu tiež pomôcť na chudnutie a lepšie trávenie, sú ovocné čaje. V tejto oblasti vynikajú hlavne dva druhy a to jablkový čaj a pomarančový čaj. Oba tieto typy podporujú zrýchlenie látkovej premeny.

Bylinkový čaj: Ak ide o bylinky, na podporu optimalizácie hmotnosti sa hodia hlavne dva druhy. Prvým je mätový čaj, ktorý vám pomôže na lepšie zažívanie a to stimuláciou produkcie žalúdočných štiav, druhý zas roiboos, ktorý znižuje pocit hladu.

Biely čaj: Na črevné problémy, zažívacie ťažkosti, zrýchlenie trávenia, optimalizáciu črevnej rovnováhy a mikroflóry a celkovo na trávenie, na to všetko vám pomôže biely čaj. Má význam aj pre zníženie cholesterolu a na vyplavenie toxických látok z organizmu.

VYHNITE SA ŠKODLIVÝM NÁPOJOM

Okrem toho, že by ste mali do jedálnička zaradiť prospešné nápoje na chudnutie, dôležité je sa vyhýbať aj tým, ktoré sú na chudnutie absolútne nevhodné. Ide o alkohol, bublinkové a sýtené nápoje, nápoje vyrábané synteticky a tie, ktoré obsahujú sladidlá a cukry.

Výživové doplnky a prípravky na chudnutie

Veľkou výhodou pre všetkých, čo chcú chudnúť efektívne, je, že sa nemusia spoliehať iba na nápoje či jedlá, ale môžu využiť aj podporné prostriedky. Moderná veda ponúka za týmto účelom voľne dostupné doplnky výživy aj rôzne druhy prípravkov.

Ak ide o šírku ich pôsobenia, fungujú vo viacerých oblastiach:

Bežne si viete zakúpiť probiotiká na črevnú mikroflóru, prípravky s obsahom enzýmov a vlákniny na trávenie, ale aj produkty na zníženie chuti na jedlo a spaľovanie tukov

Všetky spomínané druhy a typy ponúkajú tieto spoločné výhody:

 • prirodzené pôsobenie vychádzajúce zo zloženia z prírodných látok
 • jednoduché dávkovanie, stačí sa držať odporúčané počtu od výrobcu
 • možnosť použitia aj dlhodobo a to bez rizika nežiaducich účinkov

V sortimente produktov určených na podporu zníženia hmotnosti možno nájsť napríklad tabletky pre špeciálne diétne režimy, prášky na zarobenie s obsahom rastlinnej vlákniny na viazanie vody, kapsule podporujúce metabolizmus pomocou vitamínov, doplnky s obsahom enzýmov a probiotík aj kvapky založené na rastlinných extraktoch.

Siahnuť môžete po špecializovaných prípravkoch určených na zníženie chuti do jedla, po tabletkách podporujúcich metabolizmus a trávenie, po čajoch určených na odvodnenie organizmu aj po čajoch a čajovinách prirodzene znižujúcich chuť do jedla.

K dispozícii však máte aj komplexné a zároveň špecializované produkty určené na chudnutie a to v podobe tabliet či kapsúl. Tie majú špecializované zloženie pozostávajúce aj z aminokyselín, chilli extraktov a bylinných výťažkoch, ktoré pomáha tak na metabolizmus, ako aj na zníženie pocitu hladu a hlavne na spaľovanie tukov.

KetoMix: skúsenosti, produkty, cena, zľava a názory
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti
72,70 €54 €
Do obchodu
Kompava ThermoFit: tabletky, skúsenosti, cena a užívanie
 • Zvýšenie pocitu energie a vitality
 • Spaľovanie tukov
19,99 €
Do obchodu
Garsin: skúsenosti, cena, vedľajšie účinky a kde kúpiť
 • Pôsobenie na kontrolu hmotnosti
 • Podpora metabolizmu tukov
 • Vplyv na chuť do jedla
20,99 €14,49 €
Do obchodu
Dialevel: skúsenosti, užívanie, zloženie a dávkovanie
 • Pôsobenie na cukry, bielkoviny a tuky
14,82 €
Do obchodu
Chilliburner: cena, skúsenosti, dávkovanie a užívanie
 • Podpora chudnutia a kontroly hmotnosti
 • Pomoc pri trávení a vyprázdňovaní
 • Vplyv na črevnú mikroflóru
31,66 €19,93 €
Do obchodu
 • Vylučovanie a odstraňovanie vody
 • Prevencia proti opuchom
 • Kontrola telesnej hmotnosti
9,47 €
Do obchodu

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na chudnutie

Či už siahnete po prípravkoch v podobe čajov alebo po hotových doplnkoch výživy vo forme tabliet, kvapiek alebo kapsúl, najlepší sortiment nájdete v lekárňach. Platí to tak pre kamenné lekárne, ako aj pre tie internetové, hlavne pre známejšie značky typu DrMax.

Nákup vo väčších online lekárňach je čoraz viac populárnejší a to preto, že je:

 • pohodlný, nemusíte nikam ísť, stačí vám telefón či notebook
 • jednoduchý, objednávka je vecou niekoľkých minút a kliknutí
 • výhodný, ušetríte tak na cene prípravkov, ako aj na cene doručenia
 • lepší z pohľadu širšieho výberu rôznych typov, značiek a druhov produktov

Oproti menším a menej známym lekárňam majú značky, ktoré sú väčšie a majú dlhšiu históriu, nielen lepší pomer ceny a  sortimentu, ale aj lepšie zákaznícke služby. Tie začínajú jednoduchšou objednávkou a končia rýchlejším doručením aj do 24 až 48 hodín.

Samotný nákup v online lekárňach pritom prebieha veľmi podobne, ako aj bežná objednávka v eshopoch. Do košíka vložíte tie prípravky, o ktoré máte záujem, vyplníte svoje údaje a podmienky dodania či platby a potom objednávku už len odošlete. Aj tu môžete využiť vo väčších lekárňach lepší servis, napríklad v podobe platby kartou cez internet.

12 tipov na diétne, prírodné, ovocné a zeleninové domáce nápoje na chudnutie
Počet hlasov: 49 Priemer:4.6 (92.24%)
  Odporúčame
  Prečítajte si tiež
  Vaše postrehy
  Komentáre

  Prosím Vás aké odšťavovače používate baby na zeleninu ? Potrebujem vymeniť moj komunisticky za nejaky funkcny co nebudme musiet tyzden po odstaveni umyvat a ziskam zo zeleniny maximum vyzivnych latok

  My sme menili náš retro kúsok pred mesiacom za vysokootáčkový odšťavovač orava os 111 a rozhodne je čistenie jednoduché a rýchlejšie a k tomu má veľký plniaci otvor a tak všetko ovocie aj zeleninu hádžeme v celku

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  *