Revitalon FORTE: Doplnok na výživu vlasov od korienkov a pre zdravé a silné vlasy

Revitalon FORTE Doplnok na vyzivu vlasov od korienkov a pre zdrave a silne vlasy
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom

Ak vás trápi vzhľad vašich vlasov, ich nedostatočná výživa a z toho vyplývajúca nedostatočná pevnosť, kvalita či objem, presne pre vás je určený výživový doplnok Revitalon FORTE. Ten je totiž založený na kombinácii veľkého množstva látok prospešných pre výživu a kvalitu vlasov a patrí do produktovej rady Revitalon, ktorá obsahuje aj šampón či stimulátor.

Revitalon FORTE je možné zakúpiť vo viacerých baleniach, či už štandardných s obsahom 30 a 90 kapsúl, alebo v darčekovom sete, ktorý obsahuje náhrdelník. Ak by ste chceli vedieť o produkte niečo viac, napríklad na čo pomáha a aké má zloženie, tu je naša recenzia.

Výrobca a pôvod

Výživový doplnok Revitalon je súčasťou známej českej značky Vitar, u nás má jeho distribúciu na trhu na starosti slovenská pobočka, Vitar Slovakia. Spoločnosť Vitar je českým tradičným producentom vitamínových doplnkov aj špecializovaných prípravkov.

Táto rodinná firma vznikla už v roku 1990 a dnes patrí medzi popredných výrobcov vo svojom obore. Medzi najznámejšie značky v portfóliu spoločnosti patria MaxiVita, Revital, Energit či známe detské nápoje Capri-Sun. To, že ide o overenú a kvalitnú firmu, potvrdzuje fakt, že svoje produkty a prípravky vyváža táto spoločnosť do vyše 40 krajín sveta.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Revitalon FORTE

Za prípravkom Revitalon FORTE je kombinácia viacerých látok, pričom v extra silnej dávke obsahuje výživový doplnok najmä aminokyseliny, extrakt z prasličky, biotín, selén a zinok. Zloženie je však omnoho širšie a zahŕňa viacero minerálov, vitamínov a iných prvkov.

Tu sú najdôležitejšie kategórie účinných látok a zložiek v prípravku:

 • Aminokyseliny: Revitalon FORTE obsahuje kombináciu dvoch aminokyselín a to L-methionínu a L-cysteínu. Tieto aminokyseliny sú základnými stavebnými látkami vlasovej bielkoviny zvanej kreatín, ktorá je zodpovedná za štruktúru vlasov, ale napríklad aj nechtov. Nepriamo tak podporujú hlavne posilnenie, vzhľad a aj rast vlasov.
 • Vitamíny: Druhou dôležitou skupinou aktívnych látok sú vitamíny, konkrétne biotín, B1, tiamín, B6, C, kyselina listová a kyselina pantoténová. Z nich najdôležitejšie z pohľadu pôsobenia Revitalon FORTE sú biotín podporujúci zdravie kože a vlasov a vitamín C, ktorý je známym antioxidantom a stimulátorom prirodzenej tvorby kolagénu.
 • Minerály: Prípravok je bohatý aj na minerály, konkrétne sa tu nachádza trojica meď, zinokselén. Všetky tieto tri stopové prvky sú dôležité pre zachovanie zdravia vlasov, či už meď, ktorá prispieva pre ich prirodzenú farbu alebo zinok a selén, ktoré majú význam pre ich štruktúru a vzhľad. Tieto minerály sú dôležité napríklad aj pre pleť.
 • Rastlinné extrakty: Významnou súčasťou prípravku sú rastlinné extrakty, konkrétne zo zlatého prosa, pšeničných klíčkov, žihľavy a prasličky roľnej. Kým extrakt z prasličky dopĺňa účinkom pôsobenie minerálov ohľadom vzhľadu a štruktúry vlasov, extrakt zo žihľavy je dôležitý proti ich vypadávaniu, na zdravý rast a celkové posilnenie vlasov.
 • Ďalšie aktívne látky: Revitalon FORTE obsahuje napríklad aj pivovarské kvasnice, ktoré sú známe obsahom širokého spektra vitamínov skupiny B dôležitých pre vlasy, kožu aj nechty. Zastúpené tu sú aj kyselina hyalurónová dôležitá pre pevnosť a lesklosť vlasov, ale aj kyselina 4-aminobenzoóvá s vplyvom na pigmentáciu a proti šediveniu vlasov.

Dávkovanie a užívanie Revitalon FORTE

Revitalon FORTE je doplnkom výživy určeným na perorálne užívanie, čomu zodpovedá aj forma spomínaných kapsúl. Nakoľko je produkt založený na kombinácii prírodných a rastlinných látok, pre dosiahnutie účinkov musí byť užívanie dlhodobé.

Ak sa rozhodnete Revitalon FORTE užívať, mali by ste brať kapsuly pravidelne každý deň. Efektivita prípravku súvisí primárne s pravidelnosťou a dlhodobou užívania, nie s podávaním nadmerných dávok. Neprekračujte preto maximálnu odporúčanú dávku 1 kapsuly denne. Rovnako tak neužívajte prípravok namiesto rozmanitej stravy.

Uchovanie a skladovanie Revitalon FORTE

Aby ste mohli vyťažiť z pozitívnych účinkov rastlinných extraktov, vitamínov, minerálov a iných látok čo najviac, je nevyhnutné dodržiavať správne podmienky uskladnenia Revitalon FORTE. Našťastie, prípravok nie je vôbec náročný, stačí sa držať základných zásad.

Tu sú tie, ktoré sú najdôležitejšie:

 • uskladnite prípravok na suchom a tmavom mieste mimo dosahu detí
 • nevystavujte výživový doplnok mrazu a ani teplotám nad 25° C
 • pokiaľ ide o spotrebovanie kapsúl, na obale je vyznačený dátum spotreby
 • po tomto dátume kapsuly neužívajte, nevyužitý zvyšok vráťte do lekárne

Revitalon FORTE

 • Podpora a výživa vlasov a ich zdravia a stavu

Účinky, indikácie a použitie Revitalon FORTE

Vďaka svojmu pestrému a bohatému zloženiu je Revitalon FORTE určený a využívaný pre celkovú výživu a podporu zdravia vlasov. Prípravok patrí v tomto ohľade medzi najzaujímavejšie z pohľadu šírky obsiahnutých aktívnych látok.

Jeho pôsobenie na vlasy zahŕňa viacero čiastkových vplyvov:

Podpora a výživa vlasov a ich zdravia a stavu

Primárnou úlohou látok obsiahnutých v Revitalon FORTE je zabezpečenie správnej a dostatočnej výživy vlasov a to už od korienkov. Za týmto účelom obsahuje prípravok hlavne aminokyseliny podporujúce keratín, ktorý je základnou stavebnou látkou vlasov.

Veľmi dôležité je aj udržiavanie zdravia vlasov, hlavne ak ide o ich vzhľad alebo prirodzenú farbu. Toto pôsobenie je výsledkom vplyvu napríklad biotínu, selénu, medi a zinku, ale, ale na udržanie pôvodnej pigmentácie má pozitívny vplyv aj kyselina 4-aminobenzoóvá.

V neposlednom rade pôsobia látky obsiahnuté vo výživovom doplnku taktiež na stav vlasov, či už ide o podporu ich rastu, štruktúry vlasov alebo o prevenciu proti nadmernej lámavosti či vypadávaniu. Za týmito účinkami treba hľadať aj rastlinné extrakty, napríklad zo žihľavy.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Revitalon FORTE

Veľkou výhodou doplnkov výživy je, že ich užívanie je obvykle bezproblémové, hlavne ak ide o riziká spojené s vedľajšími či nežiaducimi účinkami. Platí to aj pre Revitalon FORTE, výrobca a ani užívatelia neuvádzajú žiadne závažné negatívne javy.

Vzhľadom k povahe zloženia však je potrebné počítať s jednou situáciou:

 • jedná sa o riziko spojené s možnou precitlivenosťou či alergiou na niektoré látky, hlavne ak ide o rastlinné extrakty, no našťastie sú tieto prípady výnimočné

Kontraindikácie a možné interakcie Revitalon FORTE

Pokiaľ ide o užívanie perorálnych prípravkov, treba okrem možných rizík v podobe nežiaducich účinkov rátať aj s rizikami v podobne kontraindikácií a interakcií. Našťastie, aj v tomto ohľade je na tom Revitalon FORTE dobre.

Pokiaľ ide o situácie, pri ktorých si treba dať najviac pozor, tu sú:

 • užívanie Revitalon FORTE nie je odporúčané pre deti mladšie ako 15 rokov, primárne je tento doplnok výživy určený pre dospelých
 • ohľadom dávkovania v tehotenstve a počas dojčenia neudáva výrobca žiadne informácie, je lepšie sa preto najskôr poradiť s lekárom
 • rovnako tak nie je zakázané kombinovať Revitalon FORTE s liekmi či liečivami, aj tu by ale mala prebehnúť najskôr konzultácia
 • neužívajte tento prípravok súčasne s inými doplnkami výživy, ktoré majú podobné zloženie či zameranie

Balenie a cena Revitalon FORTE

Výrobca značky Revitalon FORTE má aktuálne v ponuke na trhu viacero balení, takže si určite vyberiete to, ktoré vám najviac vyhovuje. Štandardom sú je balenie s obsahom 30 kapsúl a 120 kapsúl, ktoré je marketingovo označené ako 90 + 30 kapsúl zdarma. Okrem nich sú v ponuke darčekové balenia 90 kapsúl s náhrdelníkom či turbanom na hlavu.

Ceny jednotlivých balení sa navzájom odlišujú:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom

Bez ohľadu na typ či veľkosť balenia, Revitalon FORTE má podobu kapsúl balených v blistroch. Cenovo je tento prípravok v porovnaní s inými doplnkami výhodný, čo si chvália aj užívatelia vo zverejnených recenziách a komentároch.

Kde kúpiť Revitalon FORTE

Kapsuly Revitalon FORTE sú z hľadiska kategorizácie výživovým doplnkom. To v praxi znamená, že ide o voľne dostupný produkt, ktorého predaj nie je podmienený nutnosťou mať recept od lekára, prípadne absolvovať vopred lekárske vyšetrenie. Zakúpiť si ho viete dokonca aj v niektorých eshopoch s vitamínmi či minerálmi.

Veľkým pozitívom voľnej dostupnosti je, že ak sa rozhodnete Revitalon FORTE kúpiť v lekárni, nemusíte nikam osobne chodiť. Prípravok si totiž viete objednať online aj z internetovej lekárni, kde má obvykle najlepšiu možnú cenu.

Online objednávka, doprava a doručenie

Ak vás výživový doplnok Revitalon FORTE oslovil a chcete si ho kúpiť online, môžete tak spraviť cez počítač, ale aj cez mobilný telefón. Pred kúpou si však vyberte lekáreň, kde prípravok nájdete.

Ich výhodou je lepší servis a aj jednoduchšia objednávka:

 • Najskôr vložíte balenie prípravku do online košíka
 • Potom vyplníte svoje osobné údaje a adresu
 • Zvolíte si spôsob dopravy a kuriérnu službu
 • Vyberiete typ platby a objednávku môžete odoslať

Výberom väčšej a známejšej lekárne môžete získať napríklad viac možností platenia, pokojne aj platobnou kartou cez internet. Rovnako tak máte šancu na rýchlejšie doručenie, v ideálnom prípade do 42 až 48 hodín, podľa času vašej objednávky. Čas ušetríte aj pri jej zadaní, nakoľko tie väčšie lekárne umožňujú spraviť objednanie aj bez registrácie.

Revitalon FORTE

 • Podpora a výživa vlasov a ich zdravia a stavu

Najčastejšie otázky

V prípade, ak sa rozhodujete, či si tento prípravok zakúpiť, no máte pocit, že ešte nemáte všetky informácie, sme pre vás v nasledujúcich riadkoch pripravili odpovede na najčastejšie témy, ktoré užívateľov na internete v súvislosti so značkou Revitalon FORTE zaujímajú. Ide o otázky, ktoré sú veľmi praktické, hlavne ak ide o užívanie a účinnosť.

Toto sú najčastejšie dotazy spolu s odpoveďami na ne:

Obsahuje Revitalon FORTE nejaké alergény?

Nie, žiadne štandardné alergény, napríklad ako je laktóza, tento doplnok výživy neobsahuje. Rovnako tak neobsahuje cukor, preto je možné jeho užívanie aj pre diabetikov. Neznamená to však, že sa nemôže vyskytnúť precitlivenosť, napríklad na rastlinné extrakty.

Môžu užívať prípravok aj muži, alebo je len pre ženy?

Revitalon FORTE je určený pre všetkých dospelých bez ohľadu na pohlavie, hoci podľa zverejnených skúseností po tomto prípravku siahnu obvykle najčastejšie ženy. Jeho užívanie je ale možné aj pre mužov. Jediným obmedzením je vek, konkrétne od 15 rokov.

Je možné aj dlhodobé dávkovanie Revitalon FORTE?

Áno, Revitalon FORTE môžete užívať aj dlhodobo, koniec koncov tomu zodpovedá aj veľkosť balení, ktoré sú k dispozícii. Dlhšie a pravidelné užívanie má dokonca podľa recenzií pozitívny vplyv nielen na zdravie vlasov, ale aj na ich rast či proti vypadávaniu.

Môže mi Revitalon FORTE  pomôcť aj na kožu alebo nechty?

Hoci prípravok obsahuje látky, ktoré majú pozitívny vplyv nielen na vlasy, ale taktiež aj na nechty či stav pokožky, v týchto oblastiach užívatelia neudávajú žiadne významné účinky či zlepšenie. Zloženie prípravku je prispôsobené podpore zdravia a stavu hlavne vlasov.

Skúsenosti s tabletkami Revitalon FORTE

Aké sú hodnotenia užívateľov Revitalon FORTE v praxi? Väčšina zverejnených skúseností je pozitívna, hlavne pokiaľ ide o účinnosť a pôsobenie. Ukazujú to tak hodnotenia na porovnávacích portáloch typu Heureka, ako aj v komentároch v online lekárňach. Dôležité je však dlhodobejšie užívanie viac týždňov.

Revitalon FORTE sa najčastejšie využíva na podporu vzhľadu vlasov, ich správneho vyživovania a na zlepšenie ich stavu. Týka sa to hlavne lámavosti a vypadávania, kde má prípravok u väčšiny ľudí viditeľne pozitívne pôsobenie.

Revitalon FORTE

 • Podpora a výživa vlasov a ich zdravia a stavu

Viacerí užívatelia si tiež všimli podporu rastu vlasov, zlepšenie ich lesku a samozrejme aj hustoty. Pozitívne vnímané sú aj iné aspekty produktu, hlavne ak ide o dobrú cenu, výber z viacerých veľkostí a typov balenia a samozrejme aj o dostupnosť. Značka Revitalon FORTE je totiž dostatočne známa a v lekárňach rozšírená.

Zhodnotenie

Ak ide o záverečné zhodnotenie výživového doplnku Revitalon FORTE, tak aj na základe kvalitného zloženia, ale predovšetkým na základe pozitívnych recenzií z praxe, je tento produkt dobrou voľbou pre tých, čo chcú podporiť zdravie vlasov.

Pre užívateľov prináša viacero výhod a plusov:

 • prípravok má naozaj komplexné zloženie
 • jeho kúpa nie je podmienená predpisom ani návštevou lekára
 • užívanie je možné aj dlhodobejšie viac mesiacov
 • výskyt vedľajších a nežiaducich účinkov je minimálny

Hlavne pravidelné dávkovanie dlhšiu dobu prináša podľa ľudí pozitívne výsledky, no u niektorých môže prísť k prvým viditeľným účinkom už počas prvých dvoch týždňov dávkovania. Ide o výsledok naozaj veľmi koncentrovaného zloženia.

Pokiaľ vás zloženie, recenzie či celkovo produkt Revitalon FORTE osloviť a chcete ho vyskúšať, nič nie je ľahšie. Ide totiž o voľne dostupný doplnok výživy, takže jeho kúpa je voľná a môžete si ho objednať aj cez internet, bez toho, aby ste museli niekam ísť. Väčšina balení je skladom v každej známejšej online lekárni.

Revitalon FORTE

 • Podpora a výživa vlasov a ich zdravia a stavu

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.78

9 Hodnotení