Najlepšie ponuky na nákup

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
5,97 €
Do obchodu
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
5,62 €
Do obchodu

Trápia vás herpetické infekcie či opar na tvári, perách alebo v intímnej oblasti genitálií? Ak hľadáte lokálne liečivo, ktoré má jednoduchú aplikáciu a pomáha tak na prvú, ako aj opakovanú infekciu, môžete skúsiť krém značky Telviran. Dostupný je bez receptu a predpisu a jeho výhodou je, že má bezproblémové použitie s minimom kontraindikácií.

Krém obsahuje pomerne známe liečivo aciklovir, ktoré sa tu nachádza v koncentrácii 5 %, čo v praxi znamená, že v jednom grame krému je až 50 mg acikloviru. Vďaka tomu je účinnosť vyššia a použitie kratšie. Ak chcete vedieť niečo viac, naša recenzia je k dispozícii.

Výrobca a pôvod

Liek Telviran patrí do portfólia spoločnosti EGIS Pharmaceuticals. Ide o maďarského producenta, ktorý je výrobcom aj držiteľom rozhodnutia, pričom značka je u nás známa, nakoľko v jej ponuke sú mnohé liečivá, napríklad Betadin, Amfidor či Lucetam.

Na Slovensku má zastúpenie prostredníctvom svojej vlastnej pobočky, ktorá je distribútorom tohto lieku, ale aj ostatných produktov a značiek z výrobného portfólia firmy. Značka patrí medzi popredné farmaceutické firmy v strednej a východnej Európe a v počte predajov dokonca medzi lídrov. Ide teda o overeného výrobcu s kvalitným zázemím.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Telviranu 5 %

Telviran patrí medzi lieky, ktoré sú založené iba na jednej účinnej látke a tou je aciklovir. Ide o liečivo s antivirotickým vplyvom, vďaka čomu pôsobí tak proti vírusu Herpes simplex, ale aj na príznaky vírusovej infekcie. V kréme ho potom dopĺňajú aj pomocné látky.

Pokiaľ ide o celkové zloženie, tu je jeho detailné predstavenie:

 • Aciklovir: Jedinou účinnou látkou, ktorá sa nachádza v kréme Telviran, je aciklovir. Ide o syntetickú látku, ktorá patrí medzi antivirotiká a zároveň antibiotiká využívané pomerne často v dermatologickej oblasti. Pôsobí tak na vírusy HSV, čiže Herpes simplex, konkrétne typu I a II, ako aj na vírus Varicella zoster.

V kréme Telviran sa aciklovir nachádza v koncentrácii 5 %, čo zodpovedá štandardu pri takto používaných antivirotikách určených na opar. Účinná látka sa aktivuje pomocou monofosforylácie vírusom aktivovanej tymidínkinázy, čiže k tomu dochádza až v momente prieniku acikloviru do bunky infikovanej vírusom.

 • Ďalšie pomocné a doplnkové látky: Ako ďalšie podporné zložky sú v kréme Telviran obsiahnuté ester makrogolu, dimetikón, cetylalkohol, tekutý parafín, biela vazelína, propylénglykol a čistená voda. Ide o štandardne využívané doplnkové zložky, ktoré zlepšujú vstrebateľnosť krému alebo jeho využiteľnosť.
ĽAHKO ROZOTIERATEĽNÝ KRÉM

Telviran má podobu jednoducho rozotierateľného krému bielej až takmer bielej farby, ktorý má charakteristickú vôňu. Krém je bez zhlukov, zrazenín či cudzích látok a nachádza sa v hliníkovej tube. Vonkajším obalom lieku je škatuľka s potlačou od výrobcu.

Dávkovanie a užívanie Telviranu 5 %

Čo sa týka aplikácie Telviranu, liek treba užívať presne tak, ako vám to odporučí lekár, prípadne sa držte inštrukcií od lekárni, ktorý vám krém predal. Druhou možnosťou je držať sa inštrukcií od výrobcu v príbalovom letáku, ak si kúpite krém cez internet.

 • Krém sa odporúča začať používať už pri prvých príznakoch, určený je len na kožu
 • Pokiaľ lekár neurčí inak, mal by sa krém nanášať na postihnuté miesto každé 4 hodiny, najviac však 5 krát za deň, nezabudnite si pred a po aplikácii krému umyť ruky

Krém je určený pre nanášanie na povrch pokožky, napríklad na tvári, ale použiť sa môže aj na pery. Výrobca udáva, že jeho aplikácia je možná aj v prípade kože pohlavných orgánov. Nesmie sa však používať na sliznice v ústnej dutine, v pošve a rovnako tak ani do očí, mohol by vyvolať podráždenie. Ak sa stav nezlepší, kontaktujte lekára.

Uchovanie a skladovanie Telviranu 5 %

Okrem správneho použitia Telviranu je dôležité aj jeho skladovanie, ktoré umožní používať liek až do momentu jeho upotrebiteľnosti. Nakoľko ide o krém, dávajte si pozor, aby ste tubu s jeho obsahom nevystavovali vlhkosti, mohla by krém znehodnotiť.

Okrem toho sa držte nasledovných zásad a pravidiel skladovania:

 • balenie skladujte tak, aby bolo mimo dohľad a dosah malých detí
 • nevystavujte krém priamemu slnku, mrazu a ani teplotám nad 25 °C
 • sledujte dátum exspirácie, ktorý nájdete na obale, po ňom už krém neužívajte
 • po dátume exspirácie liek nevyhadzujte do odpadu, ale vráťte do lekárne
Telviran krém: použitie, cena, dávkovanie a skúsenosti
 • Liečba herpetický infekcií na tvári, perách aj pohlavných orgánoch
5,97 €
Do obchodu

Účinky, indikácie a použitie Telviranu 5 %

Ak ide o použitie, jedná sa o dermálny gél určený na herpetické infekcie a s nimi súvisiaci opar. Krém sa nanáša jednoducho na pokožku, pričom pôsobí už od prvého použitia. Pre dosiahnutie maximálnych účinkov musí byť aplikácia pravidelná a dlhodobá.

Čo sa týka mechanizmu účinku, tu je jeho detailnejší popis:

Liečba herpetický infekcií na tvári, perách aj pohlavných orgánoch

Dermálny krém Telviran patrí medzi liečivá, ktoré sa môžu nanášať na tvár, pery aj pokožku pohlavných orgánov, nie však na sliznice do úst, pošvy alebo do očí. Použitie by malo byť už hneď pri výskyte prvých negatívnych symptómov infekcie, pričom aplikácia by mala byť viac krát počas dňa a nepretržite po dobu viacerých dní.

Liečivo aciklovir je účinné na herpetické infekcie spôsobené vírusom Herpes simplex, ktoré sa prejavujú oparom. Krém sa nanáša v tenkej vrstve a rozotrie sa na postihnutú oblasť, pre istotu aj do jej tesného okolia. Vďaka hydrofilným vlastnostiam nehrozí, že by sa krém absorboval cez kožu alebo do systémové obehu.

Liek Telviran zaberá tak na prvú, ako aj na opakovanú infekciu, pričom po tom, ako sa dostane do bunky napadnutej vírusom, zmení sa látka z inaktívnej na aktívnu formu. Pôsobí proti replikácii vírusov a zároveň tlmí niektoré negatívne prejavy a príznaky vírusovej infekcie, hlavne pokiaľ ide o bolesti, svrbenie a podráždenie.

AK SA OPAR ZHORŠÍ, VYHĽADAJTE LEKÁRA

V prípade, že sa stav infekcie zhorší, je potrebné vyhľadať lekára. Hoci má Telviran kvalitnú koncentráciu látky aciklovir, nemusí pomôcť na všetky prípady a hlavne na tie najťažšie formy. Vtedy vám lekár môže predpísať perorálne lieky.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Telviranu 5 %

Pokiaľ ide o možné nežiaduce účinky, v prípade Telviranu môžu podobne, ako aj v prípade iných liekov, takéto situácie nastať a treba s nimi počítať. Nemusia sa ale objaviť u každého a ich intenzita je značne individuálna, môžu mať len miernu podobu.

Čo sa týka najčastejších vedľajších účinkov, príbalový leták uvádza nasledovné:

Medzi časté (postihujú menej ako 1 zo 100 osôb) vedľajšie účinky patria:

 • prechodný pocit pálenia alebo pichania po nanesení na kožu
 • mierna suchosť alebo olupovanie kože
 • svrbenie

Medzi zriedkavé (postihujú menej ako 1 zo 1 000 osôb) vedľajšie účinky patria:

 • sčervenanie kože
 • kontaktná dermatitída

Medzi veľmi zriedkavé (postihujú menej ako 1 zo 10 000 osôb) vedľajšie účinky patria:

 • vyrážky, svrbenie alebo žihľavka na pokožke
 • opuchy tváre, pier, jazyka alebo iných častí tela
 • dýchavičnosť, sipot, pískanie alebo iné ťažkosti s dýchaním
 • nevysvetliteľná horúčka, pocit slabosti a mdloby pri vstávaní

Kontraindikácie a možné interakcie Telviranu 5 %

Pokiaľ ide o ďalšie potenciálne riziká spojené s užívaním liekov, sem treba zaradiť možné kontraindikácie a interakcie. Dobrým príkladom je precitlivenosť alebo alergická reakcia na liek, ak sa objavia, treba užívanie prerušiť a kontaktovať lekára.

Ak ide o ďalšie situácie, na tieto prípady si treba dať pozor najviac:

 • nepoužívajte krém na sliznice, napríklad do úst, na oči alebo do vnútra pošvy, môže prísť k podráždeniu, vtedy treba sliznice dobre vypláchnuť
 • v prípade, že máte ochorenie, ktoré má vplyv na imunitný systém, môže vám lekár indikovať nielen formu krému, ale aj perorálnu formu liečby
 • ak budete používať krém Telviran na oblasť pohlavných orgánov, musíte počkať na úplné zahojenie sa, než budete môcť pokračovať v sexuálnej aktivite
 • liek obsahuje cetylalkohol vyvolávajúci kontaktnú dermatitídu, rovnako tak sa v zložení nachádza propylénglykol, ktorý môže vyvolať podráždenie kože

Balenie a cena Telviranu 5 %

Telviran je k dispozícii ako krém len v jednej veľkosti balenia a to s objemom 2 gramoch krému. Krém je bielej alebo takmer bielej farby a je balené v hliníkovej tube s ochranným plastovým náterom. Tuba je uzatvárateľná plastovým uzáverom z polyetylénu alebo polypropylénu. Vonkajším obalom je papierová škatuľka.

Ceny krému sa odlišujú podľa konkrétnej lekárni:

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
  5,97 €
  Do obchodu
  • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
  • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
  • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
   5,62 €
   Do obchodu

   Čo sa týka porovnania s konkurenciou, Telviran patrí medzi krémy, ktoré ponúkajú dobrú cenu, hlavne v pomere k veľkosti balenia a kvalite samotného lieku z pohľadu účinnosti v praxi. Vidno to aj podľa komentárov v online lekárňach.

   Kde kúpiť Telviran 5 %

   Nakoľko je krém Telviran riadne registrovaným humánnym liečivom, predávať ho môžu iba lekárne, ktoré k tomu majú potrebné odborné zázemie. Dobrou správou však je, že sa zároveň jedná o voľne dostupný liek, čo v praxi znamená, že na jeho nákup nie je potrebný recept. Napriek tomu je vhodné sa pred použitím poradiť aj s lekárom.

   Voľná predajnosť Telviranu so sebou prináša jednu praktickú výhodu a tou je možnosť nákupu aj bez toho, aby ste niekam osobne šli. Nie ste tak odkázaní iba na kamenné lekárne, kde nemusí byť vždy a všade na sklade, využiť viete aj tie internetové.

   POZERAJTE AJ NA ZÁKAZNÍCKY SERVIS

   Ak ide o výber konkrétnej online lekárne, zamerajte sa nielen na tie, ktoré majú čo najnižšiu cenu, ale hlavne na tie známejšie značky, ktoré poznáte a sú dlhšie na trhu. Takéto lekárne totiž obvykle ponúkajú aj kvalitnejšie zákaznícke služby.

   Online objednávka, doprava a doručenie

   Chceli by ste si Telviran zakúpiť a využiť pri tom najpohodlnejšiu možnosť objednávky z online lekárne? Ak si vyberiete lekárne typu DrMax, bude pre vás objednávka doslova vecou zopár minút, nakoľko ide už o overené lekárne s kvalitným servisom.

   Nákup v tomto prípade spočíva v postupnosti týchto krokov:

   • Najskôr vložíte balenie krému Telviran do internetového košíka
   • Potom vyberiete spôsob platby, vopred alebo na dobierku
   • Zvolíte si spôsob doručenia a prípadne aj kuriérnu službu
   • Vyplníte svoje osobné a kontaktné údaje a objednávku odošlete

   Väčšina lekární ponúka možnosť platby buď pri prevzatí, čiže na dobierku, alebo vopred a bezhotovostnou formou, obvykle cez internet banking alebo platobnú kartu. Dobrou správou je, že celý nákup je rýchly, ide doslova o vec zopár minút. Podobne rýchla môže byť aj doprava, v závislosti od kuriérnej služby máte liek doma do 24 až 48 hodín.

   Telviran krém: použitie, cena, dávkovanie a skúsenosti
   • Liečba herpetický infekcií na tvári, perách aj pohlavných orgánoch
   5,97 €
   Do obchodu

   Najčastejšie otázky

   Ak by ste chceli siahnuť po kréme Telviran, no premýšľate o niektorých praktických témach, ktoré vám neposkytujú informácie obsiahnuté v príbalovom letáku, skúste navštíviť niektoré internetové fóra alebo diskusie. V nich sa užívatelia pýtajú viacero otázok týkajúcich sa dĺžky či spôsobu použitia krému, rovnako tak niektorých rizikových situácií.

   Toto je prehľad tých dotazov, ktoré sa objavujú najčastejšie:

   Ako dlho je potrebné krém aplikovať a koľko môže trvať liečba?

   Ako uvádza výrobca, liečba môže trvať 5 až 10 dní, vo väčšine prípadov liek zaberie pomerne rýchlo a postačí jeho aplikácia po dobu prvých 5 dní. V prípade, ak sa u vás budú príznaky herpetickej infekcie objavovať aj po 10 dňoch aplikácie krému, kontaktujte lekára.

   Existujú nejaké alergické riziká pri použití tohto krému?

   Áno, tak, ako aj v prípade iných liekov, aj v prípade Telviranu sa môžu objaviť alergické reakcie, napríklad na účinnú zložku aciklovir. Okrem toho krém obsahuje cetylalkohol a propylénglykol, ktoré môžu vyvolať kožnú dermatitídu a podráždenie kože.

   Môže sa kombinovať aplikácia Telviranu a alkohol?

   Hoci to výrobca v príbalovom letáku a informáciách priamo nezakazuje, všeobecne sa neodporúča kombinovať akékoľvek lieky s alkoholom. Navyše, v prípade herpetickej infekcie, môže takáto kombinácia mať za následok aj zhoršenie priebehu liečby.

   Ako vychádza porovnanie užívateľov Telviran vs. Zovirax?

   Oba lieky sú z hľadiska zloženia účinnej látky aj doby liečby podobné, rovnako tak ohľadom použitia. Priame porovnanie však možné nie je a to ani z pohľadu možných skúseností užívateľov, ak neviete, ktorú značku si vybrať, najlepšie je poradiť sa s lekárom.

   Skúsenosti s krémom Telviran 5 %

   Čo sa týka užívateľských hodnotení a referencií, Telviran patrí síce medzi o niečo menej známe značky liekov na opar, ako niektoré iné liečivá, no z hľadiska účinnosti nezaostáva. Užívatelia si navyše chvália jeho veľmi dobrý pomer ceny a kvality, taktiež kladne hodnotia veľkosť balenia, ktoré postačuje pre bežnú dobu liečby.

   Medzi menšie mínusy patrí horšia dostupnosť v menej známych alebo menších lekárňach, hlavne ak ide o kamenné prevádzky. Cez internet ale s objednávkou nebudete mať problém, v každej väčšej a známejšej lekárni nájdete krém skladom.

   Telviran krém: použitie, cena, dávkovanie a skúsenosti
   • Liečba herpetický infekcií na tvári, perách aj pohlavných orgánoch
   5,97 €
   Do obchodu

   Pozitívne hodnotená je dostupnosť bez predpisu a tiež široké možnosti použitia, či už ide o pokožku tváre, pery alebo aj o pokožku pohlavných orgánov. Liek zaberá tak na prvú, ako aj na opakovanú infekciu. Má tiež veľmi málo vedľajších účinkov a väčšina ľudí hodnotí jeho použitie z tohto pohľadu ako bezproblémové a jednoduché.

   Zhodnotenie

   Ak uvažujete o tom, že by ste Telviran použili, aj podľa zverejnených skúseností či hodnotení na portáloch typu Heureka alebo v jednotlivých online lekárňach je tento krém dobrou voľbou. Za skúšku nič nedáte, väčšina ľudí je s liekom spokojná.

   Pokiaľ ide o najdôležitejšie výhody, ktoré liek má, tak:

   • veľkým plusom je dostupnosť bez receptu či vyšetrenia
   • rovnako tak je výhodou jednoduché rozotieranie krému
   • liek je veľmi účinný, hlavne ak ide o nástup prvých účinkov
   • dobrý je aj pomer ceny, kvality a veľkosti balenia krému

   Žiadne zásadné mínusy Telviran z hľadiska účinkov nemá, pomáha tak na opar na perách, ako aj na tvári alebo na pokožke pohlavných orgánov. Nesmie sa však nanášať na oči, sliznice a do vnútra pošvy, na toto však nie sú určené ani konkurenčné liečivá.

   Ak si ho budete chcieť zakúpiť, viete tak spraviť nielen v kamennej lekárni, kde v niektorých menších nemusí byť na sklade, ale aj cez internet z pohodlia domova. Hlavne tie väčšie a známejšie online lekárne, ako je napríklad DrMax, majú krém bez problémov skladom a vám tak stačí len zopár minút a kliknutí a nákup je vyriešený.

   Telviran krém: použitie, cena, dávkovanie a skúsenosti
   • Liečba herpetický infekcií na tvári, perách aj pohlavných orgánoch
   5,97 €
   Do obchodu
   FARMAKOLOGICKÉ UPOZORNENIE

   Telviran 5 % je voľno predajný liek s obsahom účinnej látky aciklovir. Počas užívania dodržiavajte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred užívaním si prečítajte príbalový leták, v prípade nejasností sa informujte u lekárnika alebo vášho lekára. Neužívajte po dátume exspirácie a nepoužitý liek vráťte do lekárne.

   Telviran 5 %: Krém a liek bez receptu na opar na tvári, perách a koži pohlavných orgánov
   Počet hlasov: 2 Priemer:4.5 (90%)
    Vaše postrehy
    Komentáre
    Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    *