VitA POS: Očná masť s vitamínom A na suché a unavené oči a zmiernenie ich pálenia

VitA POS: očná masť, cena, skúsenosti, zloženie a kúpa">
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

6,78€

Do obchodu
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom

6,51€

Do obchodu

Máte suché, unavené či bolestivé oči? Pália vás, máte problém so zlepovaním viečok v noci alebo hľadáte niečo, na celkovú regeneráciu očí a ich upokojenie? Siahnuť môžete po očnej masti VitA POS, ktorá obsahuje retinol palmitát s vitamínom A, ktorý pomáha na zlepšenie slzného filmu a ochranu povrchu oka. Naopak, masť je bez konzervantov.

Z pohľadu užívateľov je dôležité aj to, že prípravok je dostupný bez receptu a predpisu, takže si ho viete kúpiť aj bez toho, aby ste museli osobne navštíviť lekára či lekáreň. Ak vás zaujíma niečo viac, naša recenzia na VitA POS vám teraz všetko prezradí a zodpovie.

Výrobca a pôvod

Sterilnú očnú masť VitA POS vyrába a dodáva na náš trh nemecká farmaceutická spoločnosť URSAPHARM Arzneimittel GmbH. Svoje zastúpenie má aj u nás, rovnako tak širokú ponuku rôznych produktov, napríklad Hylo Dual, Hylo Fresh, Olynth či Siccaprotect.

Firma sa sústredí predovšetkým na prípravky určené pre oftalmologický trh, pričom so 450 zamestnancami a obratom okolo 80 miliónov Eur patrí medzi najväčšie značky v oblasti umelých sĺz v Európe a medzi popredné farmaceutické spoločnosti v oftalmológii. Na našom trhu pôsobí už od roku 2004 a ide o overeného výrobcu kvalitných produktov.

Zloženie, účinné látky a vzhľad VitA POS

Čo sa týka VitA POS očnej masti, tá obsahuje kombináciu viacerých aktívnych aj pomocných zložiek. Výhodou pre užívateľov je, že v nej nie sú žiadne škodlivé fosfáty a konzervačné látky, naopak, nachádzajú sa tu také zložky, ktoré stabilizujú slzný film.

Zloženie je teda komplexné a toto sú najdôležitejšie látky a ich popis:

 • Retinol palmitát s vitamínom A: Čo sa týka zloženia, najdôležitejšou látkou obsiahnutou v očnej masti je retinol palmitát obsahujúci vitamín A. V 1 grame masti sa nachádza až 250 medzinárodných jednotiek tejto látky, vďaka čomu patrí VitA POS z hľadiska koncentrácie medzi najlepšie prípravky a očné masti v kategórii voľne dostupných.

Retinol palmitát v sebe kombinuje až tri zložky a to retinol, kyselinu palmitovú a vitamín A. Retinol patrí medzi látky dôležité pre celkovú hydratáciu, čiže zvlhčovanie, tkanív. Kyselina palmitová je zas nenasýtenou monokarboxylovou kyselinou, ktorá obsahuje aj veľa tukov, čo pomáha na pocit suchého oka a na jeho lepšie premastenie a hydratáciu.

Najdôležitejšou zložkou je vitamín A. Ten má viacero účinkov, či už ide o podporu imunity, pomoc pri lámavosti nechtov a vlasov, ale hlavne pomáha na zdravý zrak. Zlepšuje stav sietnice, spojoviek a rohovky a tak podporuje ich zdravie a fungovanie. Vďaka takémuto zloženiu je masť VitA POS komplexnou podporou zraku aj zdravia očí.

 • Ďalšie látky a ostatné zložky: Čo sa týka ďalších látok, podobne, ako aj iné oftalmologické prípravky, aj VitA POS obsahuje niektoré zložky dôležité pre správne vstrebanie a použitie masti. Nachádzajú sa tu tekutý parafín, ľahký tekutý parafín, vosk z ovčej vlny a biely vazelín. Všetky tieto látky prispievajú k tomu, aby sa masť ľahšie aplikovala.

Dávkovanie a užívanie VitA POS

Masť VitA POS používajte iba podľa inštrukcií od výrobcu v príbalovej informácii, prípadne podľa inštrukcií od lekára či lekárnika. Najlepšie je použitie masti pred spaním a na noc, kedy môže najlepšie a nerušene pôsobiť a pomáha hneď na prvé ranné ťažkosti.

Masť vytlačíte z tuby jej miernym stlačením, no dávajte si pozor, aby sa zabránilo priamemu kontaktu hrotu tuby s okom alebo pokožkou tváre. Po použití nasaďte uzáver naspäť a tubu dobre uzavrite. Neaplikujte VitA POS počas nosenia kontaktných šošoviek. Masť z tuby vytlačte len jej veľmi jemným zatlačením, tubu nekrčte, neskrúcajte a nedeformujte.

Uchovanie a skladovanie VitA POS

Pokiaľ ide o skladovanie masti VitA POS, platia tu obdobné pravidlá, ako aj v prípade iných podobných produktov. V prvom rade treba chrániť masť pred kontamináciou, po každom jednom použití ju treba uzavrieť a vrátiť naspäť do pôvodného obalu, čiže škatuľky.

Okrem toho je dôležité dodržiavať aj tieto zásady:

 • nevystavujte masť priamemu slnečnému žiareniu a ani vlhkosti
 • ideálne je skladovanie pri izbovej teplote do 25° C, chráňte ju pred mrazom
 • VitA POS uložte tak, aby bol mimo dohľadu a dosahu malých detí
 • sledujte dátum exspirácie na obale, po ňom masť neužívajte, ale vráťte do lekárne

VitA POS

 • Starostlivosť a podpora pre oči
 • Pomoc pri konkrétnych ťažkostiach
 • Ochrana očí počas spánku

6,78€

Do obchodu

Účinky, indikácie a použitie VitA POS

Očná masť VitA POS je zameraná na celkovú podporu očí a zraku, či už ide o rohovku, spojovku, očné viečka alebo aj okolie oka. Vďaka veľmi kvalitnému zloženiu pomáha na úľavu pri unavených očiach, ale aj na konkrétne problémy a ťažkosti.

Toto sú tie tri oblasti, kde má masť najlepšie pôsobenie:

Starostlivosť a podpora pre oči

Prípravok VitA POS má prvoradé použitie v rámci celkovej starostlivosti a podpore očí. Pomáha na stabilizáciu slzného filmu a chráni povrch oka, podporuje regeneráciu namáhaných očí a zabezpečuje dlhodobé zvlčenie oka a to vrátane očných viečok.

Pomoc pri konkrétnych ťažkostiach

Ak vás trápia suchosť, bolesť, pálenie, podráždenie a svrbenie očí, môžete očnú masť použiť aj na tieto prípady. Využíva sa pri dlhodobom pozeraní napríklad do počítača, ale aj pri vplyve vetru, chladu či slnka na oči, rovnako tak pri narušené citlivosti šošovkami.

Ochrana očí počas spánku

Treťou významnou oblasťou, kde je možné použitie očnej masti VitA POS, je aplikácia na noc a ochrana očí počas spánku a pri rannom prebúdzaní sa. Vďaka kvalitnému zloženiu môžu rohovka aj spojovka počas noci zregenerovať a očné viečka sa v noci nezlepia.

Nežiaduce a vedľajšie účinky VitA POS

Prípravok VitA POS môže, podobne ako aj iné podobné produkty, v niektorých zriedkavých prípadoch spôsobiť aj nežiaduce a vedľajšie účinky. Našťastie, takýchto situácií je málo a ak sa vyskytnú, obvykle po vysadení aplikácie očnej masti postupne zmiznú.

Toto sú tie situácie, prípady a riziká, ktoré sa môžu počas použitia objaviť:

 • vo veľmi zriedkavých prípadoch boli hlásené reakcie z precitlivenosti, konkrétne ide o začervenanie, pálenie, svrbenie alebo nadmerné slzenie očí
 • tieto riziká sa môžu objaviť v rôznej intenzite, ak k nim príde, najlepšie je použitie VitA POS prerušiť a poradiť sa ďalej s lekárom či lekárnikom

Kontraindikácie a možné interakcie VitA POS

Okrem rizík spojených s vedľajšími účinkami treba v prípade produktov, ako je aj VitA POS, počítať tiež s niektorými obmedzeniami alebo prekážkami riadneho používania a dávkovania. Ide o interakcie so zdravotným stavom alebo kontraindikácie s inými produktmi.

Inštrukcie výrobcu a skúsenosti užívateľov v tejto oblasti sú nasledovné:

 • v prípade, ak sa u vás vyskytnú prejavy precitlivenosti alebo alergie, nemali by ste VitA POS používať, poraďte sa s lekárom o alternatívach
 • VitA POS sa nesmie aplikovať vtedy, ak nosíte kontaktné šošovky, rovnako tak sa nesmie aplikovať súčasne si inými prípravkami, treba dodržať časový odstup
 • použitie je možné u detí, očnú masť si môžu aplikovať aj ženy v tehotenstve a počas dojčenia, pokiaľ im lekár nedal opačné odporúčanie
 • z dôvodu konzistencie masti bohatej na tuk môže jej aplikácia počas dňa ovplyvniť kvalitu zraku, nemali by ste preto v tejto dobe viesť motorové vozidlo

Balenie a cena VitA POS

Sterilná očná masť VitA POS sa vyrába iba v jednej veľkosti balenia a to s objemom 5 gramov. Ide o zdravotnícku pomôcku, ktorá má podobu masti aplikovateľnej priamo do oka, pričom táto masť sa nachádza v hliníkovej tube s plastovým uzáverom. Tuba je v papierovej škatuľke, ktorá má potlač a obsahuje dôležité informácie od výrobcu.

Čo sa týka ceny prípravku, tá sa môže meniť podľa lekárne:

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

6,78€

Do obchodu
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom

6,51€

Do obchodu

Ako vidno aj podľa porovnania, ale hlavne podľa skúseností užívateľov, VitA POS je z hľadiska výhodnosti veľmi zaujímavou voľbou a oproti mnohým konkurenčným značkám má nižšiu cenu. Ešte viac to platí v pomere k veľkosti balenia a k zloženiu.

Kde kúpiť VitA POS

Dobrou správou je, že očnú masť VitA POS si viete zakúpiť bez toho, aby ste museli ísť za lekárom kvôli vyšetreniu alebo predpisu. Ide totiž o voľne predajnú zdravotnícku pomôcku, ktorú si zakúpite bez receptu. Najlepšie je, ak tak spravíte v lekárni, nakoľko tu máte garantovanú odbornú úroveň a zároveň aj široký doplnkový sortiment.

Nakoľko nie je potrebné mať predpis, nie ste pri kúpe odkázaní iba na kamenné lekárne a osobný nákup, čo by znamenalo stratu času. Využiť môžete aj služby online lekární, ktoré majú lepší sortiment, prípravky skladom a samozrejme aj výhodnejšie ceny.

Online objednávka, doprava a doručenie

Ak vás očná masť zaujala a chceli by ste si ju objednať, no ešte nemáte dostatok skúseností, v nasledovných riadkoch vám aspoň stručne predstavíme celý proces objednávky a zároveň aj postupnosť krokov pri nákupe, či už ho spravíte cez počítač alebo mobil.

Online objednávka trvá len pár minút a pozostáva z týchto krokov:

 • Nájdite a vložte vybraný počet balení VitA POS do online košíka
 • Vyplňte v objednávke svoje osobné a kontaktné údaje spolu s adresou
 • Zvoľte si spôsob platby, či už na dobierku alebo bezhotovostne
 • Vyberte si spôsob dopravy, kuriérnu službu a objednávku môžete odoslať

Pokiaľ budete nakupovať v tých známejších a väčších online lekárňach, získate maximum pohodlia a zároveň jednoduchosti. Doručenie obvykle netrvá dlhšie, ako 1 či 2 dni, bez problémov je aj platba, dokonca viete zaplatiť aj platobnou kartou, nielen cez internet banking. Plusom sú viaceré zákaznícke zľavy, ktoré môžete využiť v budúcnosti.

VitA POS

 • Starostlivosť a podpora pre oči
 • Pomoc pri konkrétnych ťažkostiach
 • Ochrana očí počas spánku

6,78€

Do obchodu

Najčastejšie otázky

Zaujíma vás niečo viac o tom, ako by ste mali VitA POS používať? Alebo to, čomu sa naopak vyhnúť? Prípadne by ste chceli vedieť, ako dlho a často je najlepšie túto očnú masť používať? Odpovede nielen na tieto otázky sa dozviete aj vo viacerých internetových fórach a v diskusiách, nakoľko prípravok je známy a užívatelia sa oň dostatočne zaujímajú.

Medzi najčastejšie kladené otázky a dotazy patria nasledovné:

Je možné používať VitA POS spolu s inými prípravkami do očí?

Áno, no dôležité je zachovávať odporúčania a inštrukcie od výrobcu. Masť neaplikujte vtedy, ak nosíte očné kontaktné šošovky. V prípade používania aj iných prípravkov a produktov je treba zachovať časový odstup 30 minút pred a po aplikácii.

Ako často a ako dlho je najlepšie očnú masť aplikovať?

Výrobca uvádza, že intenzita a počet opakovaní závisia od toho, aké problémy máte. Obvykle sa odporúča dávkovanie v rozmedzí 1 až 3 aplikácie počas dňa a to do každého oka. Doba liečby nie je obmedzená, prípravok použite do 6 mesiacov od otvorenia.

Sú situácie, kedy nemôže byť masť VitA POS používaná?

Áno, príbalový leták tieto prípady dokonca menuje, pričom ide hlavne o výskyt alergickej či precitlivenej reakcie, kedy prichádza k nežiaducim účinkom. Očnú masť by ste nemali použiť ani po operačných zákrokoch a ani na stavy alebo liečbu po poraneniach oka.

Môžem po aplikácii masti VitA POS šoférovať motorové vozidlo?

V prípade, že budete VitA POS aplikovať častejšie počas dňa, môže sa stať, že vaše videnie bude zhoršené, nakoľko masť obsahuje viacero tukových látok. Vtedy sa neodporúča šoférovať, obsluhovať stroje či vykonávať prácu vyžadujúcu 100 % zrak.

Skúsenosti s očnou masťou VitA POS

Pokiaľ ide o skúsenosti s očnou masťou zo strany užívateľov, tie sú podľa hodnotení, referencií a komentárov jednoznačne pozitívne. Ľudia si najviac pochvaľujú bezproblémové použitie s minimom vedľajších účinkov, hoci niekedy sa objaviť môžu. Z hľadiska dostupnosti je kladne vnímaná známosť značky a jej nákup bez receptu.

Z hľadiska účinnosti si užívatelia pochvaľujú tak použitie na suchosť očí alebo ich podráždenie vplyvom poveternostných vplyvov, ako aj celkové upokojenie očí a ich regeneráciu. Obzvlášť pozitívne vnímané sú účinky pri aplikácii v noci.

VitA POS

 • Starostlivosť a podpora pre oči
 • Pomoc pri konkrétnych ťažkostiach
 • Ochrana očí počas spánku

6,78€

Do obchodu

Ak ide o nejaké negatíva, žiadne zásadné mínusy prípravok nemá, či už ide o cenu, účinnosť alebo dostupnosť. Medzi výrazné plusy patrí použitie aj u detí alebo u žien v tehotenstve a počas dojčenia. Dobrou správou pre všetkých je, že použitie môže byť počas dňa flexibilné a tiež to, že aplikácia môže byť aj dlhodobá, pravidelná a to každý deň.

Zhodnotenie

Aj na základe odporúčaní a skúseností užívateľov na internete je možné značku očnej masti VitA POS zaradiť medzi to najlepšie, čo je na trhu k dispozícii. V prípade, ak o nej premýšľate, je možné ju pokojne odporučiť, určite by vás nemala sklamať.

Medzi najvýraznejšie výhody a plusy patria predovšetkým:

 • dostupnosť skladom, nakoľko ide o známy prípravok
 • kúpa bez receptu, predpisu alebo nutnosti osobného vyšetrenia
 • komplexné pôsobenie na zdravý zrak aj na konkrétne príznaky
 • možnosť použitia u dospelých, detí, v tehotenstve aj počas dojčenia

Z hľadiska účinnosti je VitA POS určite dobrou voľbou, či už vás trápia suché, unavené, podráždené, bolestivé alebo svrbivé oči. Nakoľko je prípravok bez konzervantov a fosfátov, je jeho aplikácia obvykle bez väčších rizík z pohľadu nežiaducich účinkov.

Pochopiteľne, pred prvým použitím si treba prečítať príbalovú informáciu, pretože určité kontraindikácie tu sú. Je ich ale minimum a VitA POS môžete pokojne užívať aj dlhodobo. Pokiaľ ide o kúpu tejto očnej masti, tá je bezproblémová, netreba mať žiadny recept a ani navštíviť lekára. Prípravok nájdete v každej väčšej online lekárni skladom.

VitA POS

 • Starostlivosť a podpora pre oči
 • Pomoc pri konkrétnych ťažkostiach
 • Ochrana očí počas spánku

6,78€

Do obchodu

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie