Proteínové kaše nie sú iba na raňajky. Pomôžu vám aj na chudnutie, toto sú najlepšie

Proteínové kaše nie sú iba na raňajky. Pomôžu vám aj na chudnutie, tu sú najlepšie

Jedným z najviac využívaných jedál u ľudí, ktorí sa snažia chudnúť alebo ktorí potrebujú doplniť energiu pri športovaní a cvičení, sú proteínové kaše. Konzumujú sa najčastejšie na raňajky, najmä ak ide o ovsené kaše, kde sa používajú vločky a sú aj bez cukru.

Spraviť si môžete domáce proteínové kaše aj kupované, ktoré sú v podobe hotových potravín. Práve tie druhé sú čoraz populárnejšie, viacero značiek je založených na tom, že stačí pridať len vodu a prípadne nejaké suroviny, napríklad ovocie, orechy a podobne. Pripraviť si ich viete studené aj horúce. Neviete, ktoré sú najlepšie? Čítajte ďalej, dozviete sa to.

Proteínové kaše a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Proteíny, čiže bielkoviny, sú dôležitou makroživinou pre ľudský organizmus. Prijímame ich cez jedlo a potraviny a jednou z možností, ako tak spraviť, sú aj proteínové kaše. Pod týmto označením sa myslia buď kaše, ktoré si pripravíte doma, ale aj hotové kaše.

V tom prvom prípade ide hlavne o kaše pozostávajúce zo surovín s vyšším zastúpením bielkovín, či už ide o rastlinné alebo živočíšne bielkoviny. V poslednej dobe je ale zaujímavá najmä tá druhá forma, čiže hotové proteínové kaše. Ich benefit je v tom, že už obsahujú veľa proteínov a zároveň v tom, že ich príprava je jednoduchšia a otázkou pár minút.

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

Konzumácia proteínových kaší má význam aj pre chudnutie:

 • získate veľmi dobrý zdroj nielen bielkovín, ale aj vlákniny, tá je v kašiach prítomná vo vysokom množstve a pomáha na stimuláciu trávenia a hybnosť čriev
 • bielkoviny patria medzi živiny, ktoré sa musia tiež tráviť a ich trávením telo spaľuje kalórie, čiže energiu, vo vyššom množstve, ako pri ostatných živinách
 • zvýšená konzumácia bielkovín znižuje pocit hladu a naopak zvyšuje pocity nasýtenia, čo pôsobí proti prejedaniu sa a pri redukčných diétach tlmí pocit hladu
 • zároveň sú bielkoviny dôležité pre svalstvo, pri chudnutí pomáhajú na udržanie svalovej výkonnosti potrebnej pre cvičenie a proti chradnutiu svalov

NEZABUDNITE ANI NA ĎALŠIE ŽIVINY

Samozrejme, proteíny sú dôležité a ako vidíte, majú priamy aj nepriamy vplyv pre ľudské zdravie a optimalizáciu hmotnosti, no nezanevrite ani na zdravé tuky a sacharidy. Preto do jedálnička zaraďte aj ryby, zeleninu, orechy, semienka a v istej miere aj ovocie.

Domáce recepty na proteínové kaše

Ak by ste si chceli pripraviť nejaké domáce proteínové kaše, môžete tak spraviť s využitím štandardných surovín, prípadne surovín, ktoré obsahujú väčšie množstvo bielkovín. Okrem toho sa odporúča pridať do kaše aj proteínový prášok v množstve okolo 30 gramov.

Chcete inšpiráciu? Tu sú príklady na najvyužívanejšie recepty:

Proteínová banánovo-oriešková kaša: Na prvý recept potrebujete 50 gramov ovsených vločiek, 1 banán, práškový proteín, za hrsť vlašských orechov a 250 ml horúcej vody. Ovsené vločky zalejte vodou, počkajte 5 minút, pridajte ostatné suroviny a to je všetko.

Ovsená kaša s arašidovým maslom: Pripravte si 60 g ovsených vločiek, sušený proteín, 1 lyžičku kakaového prášku, 1 lyžičku arašidového masla, 150 ml mlieka a polovicu banánu. Vločky zalejte teplým mliekom, pridajte zvyšné suroviny a pár minút miešajte.

Chia-mandľová kaša: Zaujímavým receptom je aj proteínové kaša s chia semienkami a mandľami. Okrem nich potrebujete 60 g ovsených vločiek, 250 ml mandľového mlieka, proteín v prášku, 50 g čučoriedok a med. Všetko zmiešajte a dochuťte škoricou.

Proteínová kaša s jogurtom a vajciami: Potrebovať budete kokosové mlieko, 50 g ovsených vločiek, 2 vaječné bielka, 2 lyžice gréckeho jogurtu, hrsť orechov a práškový proteín. Mlieko mierne ohrejte, zmiešajte s ostatnými surovinami a na záver ozdobte orieškami.

Hotové proteínové kaše KetoMix a ich výhody

Ako hotové proteínové kaše v prášku si viete zakúpiť aj viacero druhov z diétneho programu KetoMix. Ide o producenta viacerých potravín, ktoré sú založené na zvýšenom objeme bielkovín, pričom kaše sú len jednou z mnohých možností pre celý jedálniček.

Ak však po nich siahnete, získate niekoľko benefitov a výhod:

Veľký výbeh rôznych príchutí

To, že proteínová kaša môže byť bežnou súčasťou každodenného jedálnička, podčiarkuje značka KetoMix výberom z viacerých príchutí. Samozrejme, môžete siahnuť aj po kaši bez akejkoľvek chuti, ale aj po vanilkovej, čokoládovej aj banánovo-jablkovej chuti.

Optimálne zloženie živín pre chudnutie

Tieto kaše konzumuje väčšina ľudí práve kvôli tomu, že obsahujú veľa bielkovín a to je aj pravda, v jednej porcii sa ich nachádza až 13 gramov. Naopak, je tu minimum tukov a sacharidov, čiže kaše sú z pohľadu živín optimalizované práve pre chudnutie.

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

Žiadne geneticky upravené a rizikové látky

Na rozdiel od rôznych iných podobných kaší v podobe prášku na prípravu hotovej zmesi neobsahujú proteínové kaše KetoMix žiadne rizikové chemikálie či konzervanty. Nie sú tu lepok, glutamát a zloženie je pripravené bez použitia geneticky upravenej sóje.

Veľa vitamínov aj minerálov

Či už budete konzumovať proteínové kaše na raňajky alebo kedykoľvek počas dňa, môžete sa spoľahnúť na to, že s nimi doplníte naozaj všetky potrebné vitamíny aj minerály. Nájdete tu napríklad železo, zinok, vápnik, vitamíny A, B, C, D, E a K či kyselinu listovú.

DOSTATOK VLÁKNINY NA TRÁVENIE

Okrem vitamínov a optimálneho pomeru živín sú proteínové kaše dobrou voľbou aj pre tých, čo chcú podporiť správne trávenie a činnosť tráviacej sústavy. Nachádza sa v nich vláknina dôležitá pre peristaltiku a prečistenie čriev v objeme 5 gramov v jednej porcii.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových kaší KetoMix

Proteínové kaše KetoMix majú bezproblémové a veľmi bohaté zloženie, či už ide o dôležité živiny, energetickú hodnotu alebo niektoré stopové prvky. Samozrejme, základom kaší sú proteíny, no veľkou výhodou je optimálny pomer medzi nimi, cukrami a tukmi.

V závislosti od druhu a príchute sú v 100 gramoch kaše:

 • 1539 až 1575 kJ energie, čo zodpovedá 367 až 375 kcal
 • 46 až 54 g bielkovín, 13 až 16 g vlákniny, 10 až 11 g tukov, z toho nasýtených mastných kyselín 3 až 4 g a 11 až 18 g sacharidov, z toho 3 až 10 g cukrov

Pokiaľ ide o ďalšie zloženie, v proteínových kašiach sa môžu podľa druhu nachádzať najmä sójová múka, sójová bielkovina, srvátková bielkovina, sušené mlieko, ľanová múka, čakanková vláknina, jablková vláknina, beta karotén, aróma, sukralóza, guarová guma, odtučnené kakao, viacero vitamínov a minerálov a ďalšie látky podľa príchute.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Značka KetoMix je komplexným diétnym programom, ktorý je určený na stravovanie pre každého, kto chce dopĺňať proteíny dlhodobo a v rámci celého jedálnička. Je za ňou firma Opravdove hubnuti a jedlá značky možno využiť pri držaní známej Keto diéty.

Medzi najdôležitejšie dôvody, prečo si vybrať KetoMix, patria:

 • značka je rozšírená nielen u nás, ale aj v zahraničí, má tisíce referencií a pri výbere potravín a nápojov vám pomôžu odborníci a certifikovaní poradcovia
 • máte k dispozícii kompletný a široký sortiment jedál a produktov, nejde len o nejaké proteínové kaše, ale aj o ďalšie jedlá, takže si viete zložiť stravovanie
 • oproti mnohým konkurenčným produktom ponúka KetoMix vyššie zastúpenie proteínov a zároveň oveľa menej sacharidov, čo je vhodné pre chudnutie
 • všetky jedlá a nápoje viete využiť nielen pre občasné stravovanie, ale aj pre dlhodobú Keto diétu, ktorá má pozitívne výsledky a recenzie ľudí po celom svete

Balenie a cena proteínových kaší KetoMix

Bez ohľadu na to, akú príchuť proteínovej kaše si vyberiete, všetky balenia sú v objeme 280 gramov. V praxi to znamená, že v jednom balení sa nachádza 10 porcií, ktoré si viete pripraviť zvlášť. Balenie je dostatočne veľké pre dlhodobé stravovanie a spoločne s výberom viacerých príchutí si s pár baleniami a ďalšími jedlami vystačí aj viac týždňov.

Pre lepší prehľad prinášame stručné porovnanie balení aj cien:

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

V prepočte na jednu porciu je cena za jednu proteínovú kašu menej, ako 2 €, čo je veľmi dobré v porovnaní s väčšinou kvalitnej konkurencie. Veľkým plusom značky KetoMix je ale fakt, že v prášku na prípravu kaše sú všetky proteíny, nemusíte žiadne pridávať.

Príprava proteínových kaší KetoMix

Raňajkové kaše patria medzi jedlá, ktoré majú jeden z najjednoduchších a najrýchlejších spôsobov prípravy. To isté platí aj pre proteínové kaše KetoMix, kde si stačí z balenia odsypať 28 gramov do zvlášť misky, prípadne môžete použiť odmerku výrobcu.

Do nádoby, kde môžete neskôr kašu miešať, nalejte 170 ml až 220 ml vody

Voda môže studená aj teplá, podľa toho, akú kašu si chcete pripraviť, potom do nádoby nasypte jednu dávku kaše a rozmixujte alebo miešajte do hustej konzistencie

Miešať stačí zopár minút, dôležité je, aby mala kaša krémovitú a hustejšiu konzistenciu. Nemiešajte kašu spoločne s vriacou vodou. Najskôr dajte do misky, nádoby alebo šejkra vodu a až následne pridajte samotnú zmes na prípravu kaše. V opačnom prípade by mohli vzniknúť pri miešaní hrudky, ktoré by sa vám nepodarilo rozmiešať, alebo by to trvalo dlho.

Kašu si viete bez akýchkoľvek problémov ešte dochutiť, napríklad ovocím, orieškami alebo semienkami. Platí to hlavne pre balenie bez akýchkoľvek príchutí, ale nič vám nebráni dochutiť si aj ostatné balenia. Dajte si však pozor na používanie sladkého ovocia.

Konzumácia a skladovanie proteínových kaší KetoMix

Pokiaľ ide o uchovanie a skladovanie kaší KetoMix, to je jednoduché. Ponechajte zmes na prípravu kaše v pôvodnom obale, odsypte si vždy len toľko, koľko porcií budete pripravovať a obal následne uzavrite. Nekonzumujte kašu po vyznačenom dátume spotreby.

Pokiaľ ide o konzumáciu kaší, držte sa nasledovných princípov:

 • kašu môžete jesť na raňajky, ale pokojne aj na desiatu alebo na olovrant
 • ak máte alergiu na sóju alebo mlieko, tieto alergény sú v kaši obsiahnuté
 • v prípade, ak budete držať Keto diétu, kašu môžete jesť už od úvodu
 • nezabúdajte ani na pitný režim, denne vypite aspoň 1,5 litra tekutín

Ďalšie produkty KetoMix

KetoMix, to ani zďaleka nie sú len proteínové kaše, práve naopak, ide o výrobný program, ktorý ponúka veľký sortiment pre celodenné stravovanie aj pitný režim. Všetky jedlá a nápoje vychádzajú z potrieb Keto diéty, to je aj dôvodov, prečo obsahujú bielkoviny.

Keto diéta je pritom veľmi komplexným a dlhodobým programom:

Diéta je založená na ketóze, čo je stav, kedy dochádza k intenzívnemu spaľovaniu tukov a to vďaka zníženiu príjmu sacharidov pod 50 gramov a zvýšeniu proteínov

Využitím potravín a produktov KetoMix získate viacero výhod:

 • jednoduchá a rýchla príprava, stačí len pridať vodu a pár minút miešať
 • optimálne zloženie z pohľadu všetkých živín vrátane bielkovín a cukrov
 • dostatočný objem prospešných vitamínov, minerálov a stopových prvkov

Ak sa rozhodnete potraviny KetoMix zakúpiť vo väčšom množstve, môžete si byť istý, že sa v nich nenachádzajú žiadne rizikové látky, chemické prísady, konzervanty a podobne. Okrem pečiva v nich nie je obsiahnutý ani lepok, takže ich môžu jesť aj celiatici. Väčšina jedál a nápojov je bohatá na vlákninu, čo pomáha aj na trávenie a stimuláciu čriev.

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

Pri výbere zo sortimentu potravín KetoMix viete siahnuť po omeletách, kašiach, palacinkách, sušenom mäse, cestovinách, pečive, omáčkach alebo nátierkách. Všetky tieto jedlá a suroviny majú proteínový základ a pomôžu vám doplniť dostatočný objem bielkovín.

Celodenne viete využiť aj proteínové tyčinky a v ponuke nájdete aj zdravé čokolády alebo slané pochutiny. Z ponuky nápojov sú najviac žiadané proteínové koktejly s obsahom sójovej alebo srvátkovej bielkoviny. Tak, ako pri mnohých jedlách, aj v prípade proteínových nápojov máte na výber balenia bez príchute, ale aj ochutené s ovocím alebo kokosom.

DOPLNKY VÝŽIVY NA SPAĽOVANIE TUKOV

Okrem jedál a nápojov ponúka značka KetoMix aj výživové doplnky v podobe perorálnych tabliet a kapsúl, ktoré môžete doplniť do tela. Obsahujú známu aminokyselinu L-Karnitín, ktorá podporuje efektívnejšie spaľovanie tukov, čo prispieva k chudnutiu.

Ako a kde kúpiť proteínové kaše a ďalšie produkty KetoMix

Značka KetoMix má svoju oficiálnu webovú stránku www.ketomix.sk, kde nájdete celý jej sortiment spoločne s detailnými informáciami týkajúcimi sa zloženia ako aj spôsobu prípravy jednotlivých jedál. Nachádzajú sa tu aj informácie ohľadom celej Keto diéty.

Cez webstránku môžete nakúpiť, nájdete tu totiž oficiálny eshop:

 • nákup v ňom je podobný, ako v bežných eshopoch, spravíte ho z domu
 • objednávku viete vyriešiť za pár minút a to cez počítač aj cez smartfón
 • nemusíte nikam osobne chodiť, kuriér vám donesie balíček až domov
 • získate najlepšiu možnú cenu a  máte tiež istotu originality produktov

V prípade väčšieho nákupu ušetríte aj na doručení, vtedy je totiž poštovné bezplatné. Pokiaľ sa rozhodnete objednať balíček mimo svoju adresu, môžete využiť službu Zásielkovne, KetoMix vám doručí s pomocou kuriérov celú zásielku tam, kam si poviete.

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

Doba doručenia je spravidla do 3 pracovných dní a potraviny či nápoje si viete objednať nielen po jednom kuse, ale aj vo väčších balíčkov, napríklad na 1, 2, 3 alebo 4 týždne. Pokiaľ ide o platenie, môžete využiť platbu platobnou kartou, dobierku a platbu cez hotovosť ako aj internet banking. Ak by ste mali akékoľvek otázky, k dispozícii je infolinka.

Skúsenosti s proteínovými kašami KetoMix

Proteínové kaše od značky KetoMix sú populárne a spomedzi všetkých jedál a potravín v tomto sortimente jednou z najčastejších volieb. Ich výhodou je univerzálnosť, môžete si ich dať ráno, ale aj kedykoľvek počas dňa. Oproti iným konkurenčným značkám majú tiež viac proteínov a navyše, znížený obsah sacharidov, čo je dôležité pre chudnutie.

Plusom je dostatočný výber z príchutí a možnosť dokombinovania viacerých surovín, či už  pôjde o oriešky, semená, ovocie alebo iné prísady. Viete si tak každý deň pripraviť kašu s inou príchuťou a tak sa vám nezunuje. Príprava je navyše vecou pár minút.

Spomedzi všetkých značiek ponúkajú výrobky KetoMix aj najlepšie zloženie vitamínov a minerálov a to platí aj pre proteínové kaše. Nemusíte sa báť ani žiadnych problematických látok, nie sú v nich obsiahnuté lepok a ani glutamát. Kaše navyše môžu byť súčasťou celodenného a cieleného stravovania s Keto diétou, ktorá je overená na chudnutie.

Zhodnotenie na záver

Čo sa týka proteínových kaší, ide o osvedčený spôsob, ako doplniť do tela bielkoviny a to bez ohľadu na to, či ide o raňajky alebo menšie jedlo počas dňa. Špeciálne proteínové kaše značky KetoMix sú výbornou voľbou a ponúkajú možnosť celodenného stravovania.

Medzi najdôležitejšie výhody značky a samotných kaší patria:

výber z viacerých príchutí, ale aj možnosť doplnenia vlastných surovín

jednoduchá príprava s vodou, môžete si spraviť studenú aj teplú kašu

výborné zloženie a pomer jednotlivých živín, najmä proteínov a cukrov

možnosť dlhodobého stravovania počas celého dňa a aj viac týždňov

V kašiach od KetoMix nenájdete žiadny lepok a ani glutamát či iné problematické zložky. Viete si ich pripraviť za pár minút a nie je na to treba žiadna prax, stačí len zmiešať zmes s vodou a dodržať pritom postup. Kaše sú rýchly a okamžitý zdroj proteínov.

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

V prípade, že sa vám značka KetoMix zapáčila, nemusíte ostať iba pri kašiach, môžete tiež skúsiť aj iné potraviny, jedlá či nápoje. Celý výber nájdete na www.ketomix.sk a tu si viete pozrieť zloženie potravín, ale si ich aj objednať. Priamo z domu, pokojne aj cez svoj smartfón a za pár minút. Viete si tiež objednať balíčky jedál na viac týždňov vopred.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie