Proteínové vafle a chudnutie idú dokopy. Tu je recept na domáce aj tipy na hotové

Proteínové vafle a chudnutie idú dokopy. Tu je recept na domáce aj tipy na hotové

Medzi veľmi obľúbené sladké pochutiny patria aj wafle. Ako je všeobecne známe, ide o ten typ sladkosti, ktorý sa neodporúča jesť pri chudnutí, nakoľko je bohatý na cukry a nezdravé tuky. Existuje však alternatíva, konkrétne vafle s vysokým obsahom proteínov.

Proteínové vafle sú založené práve na bielkovinách a obsahujú len minimum sacharidov alebo tukov, ktoré sú rizikové z pohľadu chudnutia či priberania. Viete si ich pripraviť bez múky a sú ideálne nielen na raňajky, ale aj na menšie maškrtenie kedykoľvek počas dňa. Okrem toho, že sú zdravé, môžu vám vďaka proteínom pomôcť tiež počas chudnutia.

Proteínové vafle a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Pod pojmom proteínové vafle sa myslia wafle s vyšším obsahom bielkovín a nižším obsahom sacharidov a nasýtených tukov. Takéto wafle by sa dali pokojne označiť aj prívlastkom „fit“ a viete si ich pripraviť aj v domácich podmienkach, stačí len upraviť recepty.

Dôležité je, aby ste z prípravy vynechali klasickú bielu múku, ktorá je pri chudnutí nevhodná. Na druhú stranu, pridaním proteínov, ale napríklad aj stévie či medu namiesto klasického cukru, môžete výrazne eliminovať riziko priberania a zároveň neohrozíte ani svoje chudnutie.  Vafle sú navyše univerzálne, viete ich jesť na raňajky, ale aj hockedy inokedy.

Proteínové palacinky KetoMix
 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • pokrm s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborný zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev

 

21,00 €16,80 €
Do obchodu

Ak zaradíte proteínové vafle do jedálnička, má to výhody:

 • v prvom rade eliminujete prísun nezdravých tukov a sacharidov v porovnaní s klasicky využívanými receptami, zároveň však uspokojíte túžbu po sladkostiach
 • vysoký obsah bielkovín v tejto pochutine znamená, že znížite pocit hladu a naopak zvýšite zasýtenie, či už si dáte vafle na raňajky alebo kedykoľvek počas dňa
 • môžete tiež pomôcť svojmu svalstvu, nakoľko bielkoviny sú dôležité pre objem ako aj výkonnosť svalových vlákien, čo vám pomôže pri cvičení a športovaní
 • zároveň získate pri spracovávaní a  bielkovín v tráviacej sústave možnosť spálenia energie a kalórií, vafle okrem toho obsahujú aj vlákninu na podporu trávenia

CHUDNITE KOMPLEXNEJŠIE

Výberom proteínových jedál si síce môžete v niečom pomôcť, ale aby ste naozaj viditeľne zhodili nadbytočné kilogramy, musíte komplexne zmeniť svoju životosprávu. Snažte sa celkovo vyhýbať nezdravým tukom a cukrom a majte pravidelnú fyzickú aktivitu.

Domáce recepty na proteínové vafle

Ak si chcete spraviť doma zaujímavé a chutné proteínové wafle, môžete siahnuť po viacerých osvedčených receptoch. Ich základom je vždy proteín v prášku, ktorý doplníte do cesta na prípravu vaflí. Celý postup, vrátane pečenia vo forme, je podobný tomu bežnému.

Tu sú najlepšie recepty na chutné a zdravé domáce vafle:

Rýchle proteínové raňajkové vafle: Na prípravu tohto receptu budete potrebovať 1 vajce, 50 g ovsenej múky, 30 g proteínu v prášku, kypriaci prášok  a kokosový olej na potretie vaflovača. Všetko zmiešajte, spravte cesto, potrite vaflovač olejom a môžete piecť.

Banánovo-škoricové vafle: Tento recept je dosť podobný. Na cesto potrebujete 1 banán, proteín, 1 vajce, 1 lyžicu kokosovej múky, škoricu a prášok do pečiva. V miske roztlačte banán, pridajte ostatné ingrediencie, spravte cesto a nadávkujte do vaflovača.

Tvarohové vafle s kakaom: Na cesto si pripravte 40 g mandľovej múky, 40 g proteínu, 1 vajce, 10 g kakaa, stéviu, 10 g kokosovej múky na potretie vaflovača a kypriaci prášok do pečiva. Spravte vafle a môžete ich potrieť alebo spojiť pripraveným tvarohom.

Proteínové vafle s jahodou príchuťou: Na prípravu potrebujete 50 g mandľovej múky, kypriaci prášok do pečiva, 30 g proteínu, za hrsť jahôd, 1 vajce a stéviu. Jahody popučte, pridajte všetky ostatné ingrediencie, spravte cesto, naplňte ním vaflovač a upečte.

Hotové proteínové palacinky KetoMix a ich výhody

Zaujímavou a prospešnou alternatívou k proteínovým vafliam môžu byť aj palacinky. Tie môžu byť výdatným zdrojom proteínov a zároveň ide o pochutinu, ktorá dokáže zahnať chuť na sladké. V tejto oblasti hrá prím značka KetoMix a jej proteínové palacinky.

Viete si ich pripraviť priamo doma a majú viacero výhod:

Optimálny pomer bielkovín a živín

Oproti mnohým konkurenčným značkám sú proteínové palacinky KetoMix oveľa bohatšie na bielkoviny, v jednej 32 g porcii je ich až 14 g, čiže skoro polovica. Zároveň je tu minimum sacharidov, len 7 g, ale aj tukov, len 2 g, čo je ideálne aj v priebehu chudnutia.

Jednoduchá príprava a možnosť dochutenia

Proteínové palacinky KetoMix si síce pripravujete doma a tak nejde tak úplne o hotový produkt, na druhú stranu však nie je príprava nijako zložitá a ide o vec niekoľkých minút. Môžete si ich tiež dochutiť, napríklad zeleninou, orechmi, semienkami či ovocím.

Veľa vlákniny aj stopových prvkov

Okrem toho, že palacinky obsahujú bielkoviny, sú aj dobrým zdrojom vlákniny dôležitej pre trávenie a metabolizmus. Ešte pozitívnejšie je, že v zložení je aj množstvo vitamínov, najmä A, B, C, D, E a K, palacinky obsahujú tiež niektoré minerály, napríklad draslík.

Minimum rizikových prísad

Na rozdiel od viacerých konkurenčných značiek neobsahujú proteínové palacinky KetoMix žiadne rizikové chemické prísady či konzervačné látky. Nenachádza sa tu lepok, takže palacinky si môžu dať aj ľudia s celiakiou, nie je tu obsiahnutý ani glutamát.

ĽAHKÁ DESIATA AJ DOBRÁ VEČERA

Proteínové palacinky sú, na rozdiel od vaflí, využiteľné oveľa flexibilnejšie a to počas celého dňa. Môžete si ich dať na raňajky alebo ako ľahkú desiatu, no hodia sa aj na večeru. Veľa závisí od toho, s čím ich skombinujete a či si ich spravíte na slano alebo sladko.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových palaciniek KetoMix

Čo sa týka zloženia proteínových palaciniek KetoMix, hoci ide iba o pochutinu, sú palacinky založené na komplexnej palete viacerých živín. Majú taktiež zaujímavú energetickú hodnotu, čo znamená, že môžu dodať do tela aj okamžitú energiu, no bez priveľa kalórií.

Nutričné hodnoty v 100 gramoch palaciniek sú nasledovné:

 • v tejto porcii je 1553 kJ, čiže 371 kcal
 • bielkovín je tu 46 g, sacharidov 24 g, z toho cukrov 8 g, tukov len 8 g, z toho tých nasýtených len 3 g, v palacinkách je aj 6 g vlákniny

V zložení sypkej zmesi proteínových palaciniek KetoMix nájdete napríklad sušený bielok, ryžovú múka, srvátkový proteín, sušené mlieko, sušený žĺtok, guarovú a arabskú gumu, hydrogénuhličitan sodný, beta karotén, slnečnicový olej, soľ, sukralózu, biotín, kyselinu listovú a viacero minerálov, napríklad draslík a vápnik, ale aj viacero vitamínov.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Využitie značky KetoMix spočíva predovšetkým nielen v tom, že si v nej nájdete proteínové palacinky alebo iné proteínové dezerty, ale najmä v tom, že ponúka komplexný stravovací program. Ide o seriózneho producenta, za ktorým je firma Opravdove hubnuti.

Po značke KetoMix by ste mali siahnuť predovšetkým pre:

 • dostatočnú poznateľnosť značky, producent je známy u nás aj v zahraničí, nejde teda o žiadny neznámy eshop alebo výrobcu, pozitívnych skúseností je dosť
 • komplexný sortiment, či už ide o hlavné jedlá, polievky alebo pochutiny, všetky tieto potraviny, produkty a nápoje sú založené na vysokom obsahu bielkovín
 • odbornosť, jedálniček ako aj jednotlivé produkty sú zostavené na základe odporúčaní certifikovaných výživových poradcov, tí vám vedia pomôcť aj pri výbere
 • veľmi dobré cenové podmienky v porovnaní s viacerými konkurenčnými značkami z oblasti proteínových jedál, pomer kvality a ceny má KetoMix výborný

Balenie a cena proteínových palaciniek KetoMix

Proteínové palacinky KetoMix sú dostupné v jednej veľkosti balenia a to s obsahom 320 gramov. V tomto balení sa nachádza 10 porcií, čiže na prípravu 10 väčších palaciniek zvlášť. 1 porciu palaciniek by ste mali pripraviť z 32 gramov prášku, ktorý stačí len zmiešať s vodou. Balenie je dostatočne veľké pre dlhodobejšie stravovanie na viac dní po sebe.

Ak ide o ďalšie informácie o balení a cene, tu je ich prehľad:

Proteínové palacinky KetoMix
 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • pokrm s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborný zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev

 

21,00 €16,80 €
Do obchodu

Vzhľadom na veľkosť balenia sa môže zdať cena proteínových palaciniek opticky vyššia, no treba si ju prepočítať na 1 porciu. V tomto prípade sa už dostanete s cenou pod hranicu 2 €, čo je zaujímavé, pričom ušetríte na tom, že nemusíte kupovať práškový proteín.

Príprava proteínových palaciniek KetoMix

Čo sa týka prípravy proteínových palaciniek, značka KetoMix ponúka zmes, ktorá slúži na prípravu cesta v domácich podmienkach. Palacinky si však viete pripraviť aj bez toho, aby ste s tým mali nejaké predošlé skúsenosti, netreba mať ani špeciálnu výbavu či riad.

Najskôr nalejte do šejkra či inej nádoby 100 ml vody a potom pridajte zmes

Na jednu porciu potrebujete 32 gramov práškovej zmesi, potom ju v nádobe rozmiešajte a máte hotové cesto, ktoré stačí už len vyliať na panvicu s trochou oleja

Ideálne je použiť olivový olej alebo nejaký podobný rastlinný, vyhýbajte sa tradičným olejom zo slnečnice a podobne. Panvicu rozpáľte, potom na ňu vylejte zmes. Následne stlmte plameň, prikryte panvicu pokrievkou a restujte z jednej strany po dobu 4 minút. Potom palacinku opatrne otočne a restujte ďalšie 3 minúty. To je všetko, palacinka je už hotová.

Ak budete mať menšiu panvicu, môžete spraviť z jednej porcie aj viac palaciniek. Na záver ich viete dochutiť napríklad so zeleninou alebo rybou, prípadne aj s orieškami a ľanovými semienkami, prípadne aj s nejakou „sladkou“ proteínovou omáčkou KetoMix.

Konzumácia a skladovanie proteínových palaciniek KetoMix

Vzhľadom na formu proteínových palaciniek je dôležité sypkú zmes na ich prípravu ponechať v pôvodnom obale a vždy, keď si spravíte jednu porciu, obal dobre uzavrieť. Palacinky môžete konzumovať aj počas Keto diéty a nahradiť ním ľubovoľné jedlo počas dňa.

Medzi ďalšie dôležité zásady skladovania a uchovania patria:

 • chráňte palacinky pred priamym slnkom, ale aj pred mrazom a vlhkosťou
 • po dátume spotreby, ktorý nájdete na vonkajšom obale, zmes nepoužívajte
 • ak máte alergiu na vajce, mlieko a intoleranciu laktózy, nejedzte ich
 • produkt nie je vhodný na konzumáciu ani pre tehotné a dojčiace ženy

Ďalšie produkty KetoMix

Okrem proteínových palaciniek možno nájsť v ponuke producenta KetoMix aj niektoré ďalšie jedlá, potraviny či nápoje, ktoré budú mať tiež základ vo vysokom obsahu bielkovín. Dôvodom je, že celý sortiment produktov je cielený ako podpora pri Keto diéte.

Diéta je pre chudnutie veľmi efektívna a využíva aj bielkoviny:

Keto diéta je založená na zvýšenom príjme bielkovín a obmedzení príjmu sacharidov, čoho výsledkom je ketóza, ktorá pomáha na rýchlejšie spaľovanie tukov

Po produktoch KetoMix môžu siahnuť muži aj ženy, pričom:

 • všetky potraviny a nápoje obsahujú veľa bielkovín a minimum cukrov
 • viete na jednom mieste a naraz vyriešiť jedálniček aj svoj pitný režim
 • získate výborný zdroj nielen proteínov, ale aj vitamínov a minerálov

Všetky potraviny, jedlá, nápoje aj ostatné produkty zo sortimentu KetoMix majú optimálne zloženie všetkých živín, či už ide o bielkoviny, ale aj sacharidy a tuky. Nenachádzajú sa tu žiadne škodlivé či rizikové chemické prísady alebo konzervanty, naopak, vo väčšine potravín nie je ani lepok, čiže ich môžu bez väčších problémov skonzumovať aj celiatici.

Výber jedál je veľmi rozmanitý, pričom základom sú vždy proteíny. V ponuke KetoMix viete nájsť polievky, cestoviny, sušené mäso, omáčky, omelety, palacinky, kaše, nátierky aj tyčinky a rôzne drobné pochutiny a sladkosti, napríklad chipsy, krekry alebo čokoládu.

Proteínové palacinky KetoMix
 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • pokrm s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborný zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev

 

21,00 €16,80 €
Do obchodu

Vo všetkých prípadoch ide o jedlá a potraviny, ktoré žiadnym spôsobom nenarušia chudnutie. Platí to aj o nápojoch KetoMix, ktoré majú podobu kokteilov v prášku, pričom sú veľmi dobrým zdrojom sójových aj srvátkových proteínov. Na výber máte aj vegánske nápoje a pokiaľ ide o chuť, v ponuke sú ochutené aj neochutené proteínové koktejly.

ZMEŇTE STRAVOVANIE CELKOVO

Ak chcete naozaj účinne chudnúť, musíte sa zamerať na čo najviac komplexné zmeny vo svojom jedálničku. To je aj výhoda dodržiavania Keto diéty, s čím vám môže pomôcť značka KetoMix, nakoľko tu nájdete všetko potrebné pre celodenné stravovanie.

Ako a kde kúpiť proteínové palacinky a ďalšie produkty KetoMix

Čo sa týka kúpy spomínaných potravín a nápojov, značka KetoMix ponúka dve možnosti. Prvou je nákup v kamennej značkovej predajni, druhou je pohodlnejšia možnosť nákupu cez internet a to cez webstránku www.ketomix.sk, kde nájdete aj oficiálny eshop.

Online nákup je pritom podobný objednávke v bežnom eshope:

 • najskôr vložíte do online košíka potraviny a nápoje, ktoré by ste chceli
 • vyberiete si spôsob platby, či už v hotovosti alebo bezhotovostne a online
 • zadáte svoje osobné a kontaktné údaje a to vrátane adresy pre doručenie
 • vyberiete si kuriérnu službu, objednávku skontrolujete a môžete odoslať

Čo sa týka nákupu, potraviny aj nápoje KetoMix si môžete kúpiť jednotlivo a samostatne, no viete si vybrať aj komplexné balíčky s ich kombináciou a to na viac dní, čo je ideálne, ak budete držať Keto diétu. Balíčky vám vydržia týždeň, ale napríklad aj mesiac.

Proteínové palacinky KetoMix
 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • pokrm s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborný zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev

 

21,00 €16,80 €
Do obchodu

Balíček si môžete nechať doručiť k vám domov na adresu aj do najbližšej pobočky Zásielkovne. Pri platení je možné využiť platobnú kartu, hotovosť aj internet banking. Čo sa týka objednávok, potraviny, nápoje aj ďalšie produkty KetoMix si môžete nakúpiť jednotlivo a po kusoch, ale aj vo väčších balíčkoch na dlhšie obdobie od 1 do 4 týždňov.

Skúsenosti s proteínovými palacinkami KetoMix

Na internetových fórach a v diskusiách môžete nájsť množstvo pozitívnych referencií a skúseností mužov aj žien tak s proteínovými palacinkami KetoMix, ako aj s ostatnými potravinami, jedlami, nápojmi a produktmi tejto značky. Rovnako tak majú ľudia dobré skúsenosti aj so samotnou Keto diétou, ktorú potraviny tejto značky podporujú.

Čo sa týka konkrétne proteínových palaciniek, veľmi dobré hodnotenie majú z pohľadu vysokého zastúpenia bielkovín, ale aj kvôli tomu, že obsahujú naozaj len minimum tukov či cukrov. Rýchlo a jednoducho sa pripravujú a viete ich zjesť aj s omáčkami.

Proteínové palacinky KetoMix
 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • pokrm s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborný zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev

 

21,00 €16,80 €
Do obchodu

Palacinky sú dobrou voľbou vtedy, ak chcete chudnúť a potrebujete nejakú „sladkosť“, ktorá vám však neublíži a dokáže zahnať hlad aj túžbu po niečom sladkom. Rovnako tak sa hodia ako menšie jedlo počas dňa a to na doplnenie nielen bielkovín, ale aj ostatných živín alebo vlákniny. Pozitívne hodnotené je aj ich balenie, ktoré vystačí až na 10 porcií.

Zhodnotenie na záver

Pre tých, ktorí sa pýtajú, či je lepšie spraviť domáce proteínové vafle, alebo siahnuť po hotových proteínových palacinkách, je odpoveď jasná. Skombinujte obe možnosti a využite benefity prípravy vaflí v domácich podmienkach, ako aj značky KetoMix.

Prečo si vybrať práve proteínové palacinky KetoMix? Preto, že:

ide o dlhodobo overenú značku, ktorá má tisícky spokojných užívateľov

získate veľmi dobrý zdroj na doplnenie proteínov aj na zahnanie hladu

palacinky si viete pripraviť jednoducho a rýchlo len s pridaním vody

ich môžu konzumovať aj celiatici, v zložení sa totiž nenachádza lepok

Palacinky si viete pripraviť na sladko aj na slano, môžete ich totiž kombinovať so zeleninou aj rôznymi „sladkými“ omáčkami KetoMix, ktoré sú tiež na báze proteínov, sú nízkosacharidové alebo dokonca úplne bez sacharidov. Takáto kombinácia je chutná a tiež zdravá.

Kladne treba hodnotiť aj dostupnosť proteínových palaciniek KetoMix, rovnako tak aj ďalších potravín a jedál tejto značky. Všetky produkty si viete za pár minút pozrieť na oficiálnom webe www.ketomix.sk, kde nájdete aj ich konkrétne zloženie a eshop, kde si ich možno objednať. Viete tak spraviť priamo z pohodlia domova a zaplatiť môžete online.

Proteínové vafle a chudnutie idú dokopy. Tu je recept na domáce aj tipy na hotové
Počet hlasov: 1 Priemer:5 (100%)
  Vaše postrehy
  Komentáre
  Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  *