Prečo sú proteínové sušienky zdravé, ako pomôžu na chudnutie a aký recept je najlepší

Prečo sú proteínové sušienky zdravé, ako pomôžu na chudnutie a aký recept je najlepší

Súčasťou bohatého výberu rôznych zdravých proteínových sladkostí sú aj sušienky. Kým pre tie klasické platí, že ide doslova o kalorickú bombu, z ktorej určite priberiete, ak ich budete jesť príliš často a vo väčšom množstve, proteínové sušienky sú naopak zdravé.

Viete si ich jednoducho a rýchlo pripraviť aj doma, domáce recepty sú chutné a sušienky si viete spraviť aj s ovocím alebo zdravými orieškami či semienkami. Ak by sa vám nechcelo strácať čas s prípravou cesta, bez problémov si viete zakúpiť aj hotové sušienky. V tomto prípade stačí len rozbaliť balenie a začať jesť. My sa pozrieme na obe možnosti.

Proteínové sušienky a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Medzi zdravé proteínové „sladkosti“ patria aj proteínové sušienky, ktoré sú na rozdiel od tých klasických založené nie na sacharidoch alebo škodlivých mastných kyselinách, čiže tukoch, ale primárne na proteínoch. Sú zdravé a viete si ich pripraviť aj priamo doma.

Podľa toho, aký recept zvolíte, môžu obsahovať aj rôzne oriešky, semená či kúsky ovocia, čo znamená, že budú obohatené o prospešné minerály, vitamíny, stopové prvky a vlákninu. Zakúpiť si viete aj hotové sušienky, kde sa nemusíte vôbec namáhať s prípravou cesta alebo následným pečením, pričom v tomto prípade máte aj garantovaný objem živín.

Proteínové sušienky KetoMix

 • Sušienkami nenahradzujte žiadne z piatich denných jedál
 • Diétny spôsob, ako zahnať chuť na niečo sladké
 • Nízkosacharidové maškrtenie vhodné pre ketónovú diétu

 

Čo sa týka ich vplyvu na zdravie a chudnutie, toto sú účinky:

 • v prípade tých domácich, kde pridáte aj iné zdravé suroviny, ich viete využiť ako fitness hlavné jedlo, minimálne však ako proteínovú desiatu a olovrant
 • vďaka vysokému obsahu bielkovín dosiahnete veľmi rýchle zasýtenie, sušienky tak znížia pocit hladu a môžu preventívne pôsobiť tiež proti prejedaniu sa
 • vďaka proteínom môžete tiež získať „palivo“ pre svoje svalstvo, ide o pozitívny vplyv na cvičenie, nakoľko bielkoviny sú stavebnou látkou svalových vlákien
 • väčšina sušienok obsahuje aj veľa vlákniny, tá je prospešná pre zdravie tráviaceho traktu, pomáha peristaltike a prečisteniu čriev a stimuluje tiež trávenie

ZDRAVÁ ALTERNATÍVA K SLADKOSTIAM

Proteínové sušienky nemajú len priamu výhodu, ktorá by súvisela s obsahom bielkovín a ich vplyvom na chudnutie či svalstvo, ale ide aj o zdravšiu alternatívu k tradičným sušienkam. To v praxi znamená, že sa vyhýbate aj sladkostiam, ktoré priberanie podporujú.

Domáce recepty na proteínové sušienky

Prejdime teraz od teórie viac do praxe, konkrétne k domácim receptom na zdravé sušienky s vyšším obsahom proteínov. Cesto na ne si viete pripraviť aj bez nezdravej múky a pridať do nich naopak môžete ľanové či iné zdravé semienka, ovocie alebo tiež oriešky.

Ak by ste chceli skúsiť domáce recepty, tu je niekoľko tipov:

Banánové proteínové sušienky: Pripravte si 2 hrnčeky ovsených vločiek, 40 g proteínu v prášku, 2 banány, prášok do pečiva a 2 polievkové lyžice kokosového oleja. Vločky rozmixujte, všetko spolu zmiešajte a dajte do rúry piecť na 180 °C a 25 minút.

Špaldové fitness sušienky: Na prípravu cesta pre tieto sušienky potrebujete 180 g špaldovej múky, 40 g proteínu, 3 polievkové lyžice ghee masla, 1 vajce a 1 polievkovú lyžicu jedlej sódy. Všetko zmiešajte, vytvarujte sušienky a pečte na plechu 11 minút na 180 °C.

Čokoládovo-kokosové sušienky: Z prísad potrebujete 1,5 hrnčeka špaldovej múky, 30 g proteínu, 2 polievkové lyžice kakaa, štvrtinu hrnčeka kokosových vločiek, 1 vajíčko a štvrtinu kokosového oleja. Z cesta spravte kolieska a pečte v rúre na 190 °C 8 až 10 minút.

Sušienky s chia semienkami: Tento recept je ideálny pre vegánov. Potrebujete 250 ml vody, 120 g datlí, 70 g chia semien, 50 g proteínu v prášku, 100 g arašidového masla, 30 g orechov a 1 lyžičku škorice. Vytvarujte sušienky a pečte v rúre 20 minút na 200 °C.

Hotové proteínové sušienky KetoMix a ich výhody

Alternatívou k sušienkam, ktoré si pripravíte priamo doma a z domáceho cesta, sú hotové sušienky. Na trhu je viacero druhov, zaujímavou možnosťou sú sušienky KetoMix, ktoré obsahujú už hotové sušienky s rôznou príchuťou a gramážou jednej porcie.

Oproti iným značkám proteínových sušienok majú výhody:

Konzumácia samostatne aj v rámci diéty

Proteínové sušienky KetoMix viete jesť samostatne, ale na rozdiel od iných značiek, viete ich bez problémov zaradiť aj do cielenej diéty určenej na chudnutie. V tom druhom prípade ide o známu Keto diétu, ktorá je založená na zmene pomeru bielkovín a sacharidov.

Veľa bielkovín už v jednej sušienke

Všeobecne pre potraviny, nápoje a jedlá značky KetoMix platí, že sú veľmi dobrým zdrojom bielkovín, či už ide o množstvo alebo aj o viacero druhov. V sušienkach sa nachádza mliečny aj pšeničný proteín či sušený bielok, v jednej porcii je spolu až 2,2 g bielkovín.

Proteínové sušienky KetoMix

 • Sušienkami nenahradzujte žiadne z piatich denných jedál
 • Diétny spôsob, ako zahnať chuť na niečo sladké
 • Nízkosacharidové maškrtenie vhodné pre ketónovú diétu

 

Dostatok vlákniny a minimum tukov a cukrov

Sušienky KetoMix sú nielen veľmi dobrým zdrojom bielkovín, ale obsahujú aj veľa vlákniny, ktorá je potrebná pre podporu trávenia a metabolizmu. Naopak, obsahujú minimum cukrov a nasýtených tukov, patria do kategórie nízkoglykemických druhov potravín.

Bez rizikových prísad a konzervantov

Možno si poviete, že vzhľadom na formu hotových produktov bude obsahovať sušienka priveľa škodlivých chemikálií a rôznych prísad, no opak je pravdou. V zložení proteínových sušienok KetoMix nenájdete nič také, nie sú tu glutamát a ani škodlivé „éčka“.

VIAC DRUHOV A BALENÍ PRÍCHUTÍ SUŠIENOK

Proteínové sušienky KetoMix si viete zakúpiť v rôznych príchutiach a typoch balení. Na výber sú sušienky s čokoládovou polevou, pomarančové sušienky s príchuťou a kakaové sušienky s kúskami čokolády. Každý typ je však zdravý a má veľa proteínov.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových sušienok KetoMix

Bez ohľadu na to, po akom druhu proteínových sušienok KetoMix siahnete, istotou je, že okrem bielkovín získate do tela aj ďalšie prospešné a dôležité nutrienty. Značka je známa tým, že jej produkty sú nielen bohaté na bielkoviny, ale majú minimum sacharidov.

Tu sú údaje a zloženie živín pre 100 g podľa druhu sušeniek:

 • ak ide o energiu, majú 1981 až 2044 kJ, čiže 473 až 488 kcal
 • bielkovín je 25 až 29 g, vlákniny je 1,4 až 2,5 g, sacharidov 39 až 41 g, z toho cukrov 18 až 24 g, tukov je 22 až 23 g, z toho mastných 10 až 12 g

V sušienkach sa nachádzajú v závislosti od príchute, mliečny proteín, palmový tuk, pšeničná múka, cukor, pšeničný lepok, pšeničný škrob, polydextróza, sušený bielok, sladový sirup, difosforečnan, uhličitan sodný a amónny, aróma, pšeničné klíčky, pšeničný proteín, prípadne tmavá čokoláda, kandizovaná pomarančová kôra alebo aj čokoládové vločky.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Ak vám značka KetoMix niečo hovorí, nie ste sami, práve naopak, ide o známeho výrobcu, ktorý ponúka celý produktový rad jedál, potravín a nápojov s vysokým obsahom bielkovín. Desiatky tisíc spokojných ľudí má pozitívne skúsenosti s produktmi značky.

Tu sú dôvody, pre ktoré sa väčšina rozhoduje pre KetoMix:

 • ide o overeného a známeho výrobcu, za značkou KetoMix je spoločnosť Opravdove hubnuti, referencie a recenzie užívateľov s ňou sú dlhodobo pozitívne
 • nejde iba o výrobcu nejakých sušienok, značka ponúka komplexný sortiment jedál a nápojov s proteínmi, viete si zložiť pokojne aj celodenný jedálniček
 • potraviny a ďalšie produkty sú zostavené výživový odborníkmi, majú optimálny pomer nielen bielkovín, ale všetkých živín, vrátane sacharidov a tukov
 • príprava všetkých jedál, potravín a nápojov je otázkou pár minút, navyše je aj veľmi jednoduchá, postačí obvykle len pridať vodu k hotovej zmesi a miešať

Balenie a cena proteínových sušienok KetoMix

K dispozícii máte tri druhy sušienok KetoMix, ktoré sa odlišujú veľkosťou aj príchuťou. Balenie proteínových sušienok s čokoládovou polevou obsahuje 24 sušienok a má hmotnosť 264 gramov. Ak sa rozhodnete pre balenia proteínových pomarančových sušienok či kakaových sušienok s kúskami čokolády, tu je 30 sušienok a balenie má 225 g.

Nech sa páči, prinášame detailnejší prehľad daných balení:

Proteínové sušienky KetoMix

 • Sušienkami nenahradzujte žiadne z piatich denných jedál
 • Diétny spôsob, ako zahnať chuť na niečo sladké
 • Nízkosacharidové maškrtenie vhodné pre ketónovú diétu

 

Hoci cena je opticky väčšia, treba si uvedomiť, že sa tu nachádza pomerne veľké množstvo porcií. Výrobca odporúča skonzumovať 1 sušienku raz denne na doplnenie Keto diéty alebo doplnenie proteínov, takže jedna porcia potom vychádza pod sumu 40 centov.

Príprava proteínových sušienok KetoMix

Na rozdiel od rôznych produktov v podobe sušenej zmesi na prípravu cesta, sa jedná v prípade proteínových sušienok KetoMix o hotový produkt. Nič netreba robiť, nerobíte žiadne cesto a sušienky nijako nepripravujete. Jednoduchosť je veľký benefit.

Vyberte si balenie sušienok KetoMix, ktoré vás oslovilo svojou príchuťou

Rozbaľte sušienky a môžete začať konzumovať, či už samostatne, alebo v spojení s nejakými proteínovými omáčkami na dochutenie, napríklad orieškovou

Sušienky jedzte po jednom, po každom otvorení balenia sa uistite po skončení konzumácie, že sú sušienky dobre uzatvorené. Skladujte ich pri teplote do 20 stupňov Celzia, v prípade, ak sa napríklad v prípade tých čokoládových mierne roztopí poleva, nejde o problém s chuťou či živinami. Sušienky možno jesť na doplnenie, nie ako náhradu hlavného jedla.

Ak by ste chceli, môžete ich skombinovať s nejakou omáčkou proteínového typu, napríklad čokoládovou alebo karamelovou, ktoré však musia byť bez kalórií. Našťastie, takéto omáčky má aj značka KetoMix. Vyhýbajte sa tým tradičným sladkým, taktiež džemom.

Konzumácia a skladovanie proteínových sušienok KetoMix

Čo sa týka skladovania proteínových sušienok KetoMix, balenie ponechajte na suchom mieste a mimo priameho slnečného žiarenia. Rovnako tak ho nevystavujte ani mrazu a vlhkosti. Sledujte dátum spotreby na obale, po ňom už sušienky určite nekonzumujte.

Ak ide o ďalšie dôležité pravidlá a zásady, držte sa týchto:

 • sušienkami nenahrádzajte žiadne väčšie jedlo, sú skôr zdravá pochutina
 • produkt nie je vhodný pre deti, tehotné ženy a ani ženy počas dojčenia
 • sušienky môžu obsahovať stopy arašidov, sezamu, sóje alebo orechov
 • rovnako tak nie sú sušienky určené pre ľudí s laktózovou intoleranciou

Ďalšie produkty KetoMix

Ako už bolo spomenuté skôr, značka KetoMix nie je iba o nejakých sušienkach s obsahom proteínov. Práve naopak, jej sortiment tvorí alternatívu pre Keto diétu a to pre tých ľudí, ktorí si nechcú doma pripravovať bielkovinové jedlá. KetoMix ich má v ponuke.

Dôležité je aj to, že vďaka bielkovinám sú ideálne pre diétu:

Proteínové sušienky KetoMix, rovnako ako aj iné potraviny a nápoje výrobcu, spĺňajú podmienku zvýšené obsahu bielkovín a naopak zníženia obsahu cukrov

Ak sa rozhodnete tieto produkty využiť, získate tieto výhody:

 • ide o hotové jedlá alebo jedlá, kde na prípravu postačuje zopár minút
 • nemusíte sa obávať o zloženie živín, to je pre chudnutie ako stvorené
 • potraviny a nápoje sú vhodné prakticky pre každého muža či ženu

Sortiment potravín značky KetoMix obsahuje prakticky komplexný jedálniček, takže si z neho viete pripraviť aj celodenné a dlhodobé stravovanie. Nájdete tu proteínové polievky, pečivo, palacinky, omelety, cestoviny, kaše, tyčinky, omáčky, nátierky, pomazánky, rozličné dresingy a chýbať nesmú proteínové tyčinky vo viacerých druhoch príchutí.

Proteínové sušienky KetoMix

 • Sušienkami nenahradzujte žiadne z piatich denných jedál
 • Diétny spôsob, ako zahnať chuť na niečo sladké
 • Nízkosacharidové maškrtenie vhodné pre ketónovú diétu

 

V rámci sladkých alebo slaných pochutín ponúka značka okrem spomínaných sušienok tiež proteínové čokolády, perníky alebo chipsy, ktoré sú zdravé a vhodné aj počas chudnutia. Na doplnenie sú tu proteínové nápoje a to vo forme koktejlov v práškovej zmesi.

Stačí tak len pridať vodu, zamiešať a máte hotový bohatý zdroj srvátkovej alebo sójovej bielkoviny. Ak by ste chceli svoje chudnutie podporiť ešte intenzívnejšie, KetoMix má vo svojej ponuke aj výživové doplnky v podobe kapsúl. Tie vám pomôžu s trávením alebo s detoxikáciou čriev, v ponuke sú aj tie na spaľovanie tukov obsahujúce L-Karnitín.

KETÓNOVÁ DIÉTA JE UŽ OVERENÁ

Čo sa týka spomínanej Ketogénnej diéty, tá patrí do skupiny celosvetovo známych diét, ktoré majú dlhšie trvanie, pokojne aj viac mesiacov. Nejde o žiadnu extrémne redukčnú diétu, skôr naopak, je založená na spaľovaní tukov bez toho, aby ste museli nejako hladovať.

Ako a kde kúpiť proteínové sušienky a ďalšie produkty KetoMix

Plusom značky KetoMix je dostupnosť. Či už pôjde o potraviny alebo nápoje, na oficiálnom webe www.ketomix.sk si viete pozrieť celý sortiment a všetko zloženie každého produktu. Navyše, nájdete tu tiež viaceré prospešné informácie, ktoré sa týkajú Keto diéty.

Na webe sa nachádza aj internetový obchod, kde nakúpite:

 • priamo z pohodlia domova, môžete tak spraviť cez počítač aj smartfón
 • bez toho, aby ste museli mať hotovosť, zaplatiť viete vopred a cez internet
 • doslova za pár kliknutí a minút, nemusíte ani vôbec opustiť obývačku
 • s istotou originality a najlepšej ceny, ide totiž o oficiálny online obchod

V prípade, že sa rozhodnete využiť nákup cez internet, pôjde o najjednoduchší a najrýchlejší spôsobov objednávky. Doručenie môže byť buď priamo k vám domov, prípadne si viete nechať balíček poslať aj do Zásielkovne. Ani ten najväčší nemá cez 5 kilogramov.

Proteínové sušienky KetoMix

 • Sušienkami nenahradzujte žiadne z piatich denných jedál
 • Diétny spôsob, ako zahnať chuť na niečo sladké
 • Nízkosacharidové maškrtenie vhodné pre ketónovú diétu

 

Pri platení môžete zvoliť dobierku, ale aj platbu vopred, či už cez internet banking alebo aj platobnou kartou a online. Doručenie trvá zvyčajne do 3 pracovných dní a pri väčšom nákupe je bez poštovného. Značka má aj svoju oficiálnu infolinku, kde môžete operátorom položiť akúkoľvek otázku. Na internetovom fóre sa zas viete poradiť o vašom stravovaní.

Skúsenosti s proteínovými sušienkami KetoMix

Ako ukazujú referencie a recenzie na internetových fórach, nemusíte sa vôbec obávať o značku KetoMix, ide o overeného výrobcu, s ktorým majú pozitívne skúsenosti desiatky tisíc mužov a žien. Značka je nielen známa, ale veľmi často spomínaná a používaná práve pri Keto diéte. Sušienky ako také sú pozitívne vnímané predovšetkým pre ich zloženie.

Nielen, že obsahujú viacero druhov bielkovín a v jednej sušienke máte nadpriemerný objem proteínov v porovnaní s ostatnými značkami, nenachádza sa tu ani veľa tukov alebo rizikových cukrov. Celkovo je zloženie ideálne pre diétu alebo pre chudnutie.

Kladne hodnotené sú aj balenia, či už ide o výber rôznych príchutí, ale aj ich veľkosť, nakoľko v jednom balíčku KetoMix nájdete 24 alebo 30 sušienok, čo vám pokojne môže vydržať aj viac týždňov. Sušienky majú vďaka väčšiemu baleniu síce opticky vyššiu cenu, no ak si to prepočítate na jednu porciu, zistíte, že sú oproti konkurencii výhodnejšie.

Zhodnotenie na záver

Vzhľadom na pozitívne referencie a kladné skúsenosti je záverečné zhodnotenie proteínových sušienok KetoMix jednoznačné. Keďže ide o overenú značku a aj samotný produkt má nielen dobré recenzie, ale aj kvalitné zloženie, sú tieto sušienky najlepšou voľbou.

Tu sú najdôležitejšie dôvody, prečo sa pre sušienky rozhodnúť:

kvalitné zloženie, či už ide o proteíny, ale aj o vlákninu a ďalšie živiny

zdravá alternatíva ku klasickým sušienkam a to počas chudnutia či diéty

značka KetoMix má komplexný jedálniček, sušienky sú jeho súčasťou

nemusíte nič dlho pripravovať, sušienky sú určené k okamžitej konzumácii

Veľkým plusom značky KetoMix je práve komplexnosť, z celého sortimentu jedál, nápojov a potravín si bez problémov vyskladáte komplexné celodenné stravovanie aj pitný režim. Jedlá a nápoje si viete kúpiť samostatne, ale aj po balíčkoch na viac týždňov.

Proteínové sušienky KetoMix

 • Sušienkami nenahradzujte žiadne z piatich denných jedál
 • Diétny spôsob, ako zahnať chuť na niečo sladké
 • Nízkosacharidové maškrtenie vhodné pre ketónovú diétu

 

Navyše, nemusíte nikam chodiť, proteínové sušienky aj ďalšie pochutiny či väčšie jedlá si viete bez problémov zakúpiť z pohodlia domu cez oficiálny eshop www.ketomix.sk. Ide o vec zopár minút, postačí vám k tomu aj váš smartfón a nepotrebujete ani mať hotovosť, stačí si zvoliť platbu vopred a online. Chudnutie s KetoMixom je veľmi jednoduché.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

3.00

2 Hodnotení