Doprajte si zdravé a fitness proteínové omáčky bez cukru, pomôžu vám aj na chudnutie

Doprajte si zdravé a fitness proteínové omáčky bez cukru, pomôžu vám aj na chudnutie

Chceli by ste si dochutiť palacinky, lievance, vafle či pečivo nejakou zdravou omáčkou, z ktorej vám nebude hroziť priberanie na váhe? Máte chuť na čokoládovú, karamelovú či inú omáčku, aby ste uspokojili svoju chuť na sladké? Skúste proteínové omáčky.

Ide o nízkokalorické omáčky, ktoré sa hodia k pečivu, hotovým sladkostiam alebo k ovociu na jeho dochutenie a preliatie, no zároveň nie sú rizikové z pohľadu priberania, práve naopak, môžete ich konzumovať aj pri chudnutí, kde vám môžu priamo i nepriamo pomôcť. Viete si ich pripraviť doma, no na výber sú aj viaceré značky a druhy tých hotových.

Proteínové omáčky a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Dochutiť si múčnik, palacinky či vafle nejakou čokoládovou alebo ovocnou omáčkou nie je nič, čo by malo na prvý pohľad veľa s chudnutím a zdravým životným štýlom. Platí to však iba vtedy, ak sa nejedná o proteínové múčniky alebo nízkokalorické omáčky.

V takomto prípade si viete dopriať podobné „sladkosti“ bez akýchkoľvek problémov o svoju telesnú hmotnosť, riziko priberania je totiž minimálne. Oproti klasickým omáčkam majú tieto zdravé a „fitness“ oveľa kvalitnejšie zloženie, viaceré sú dokonca bez akýchkoľvek cukrov alebo tukov, ktoré sú rizikové a to nielen pre chudnutie, ale aj pre srdce a cievy.

Čokoládová omáčka bez kalóri

 • vhodné pre vegánov a vegetariánov
 • úplne bez cukru, tuku a laktózy

 

4,40€

Do obchodu

Proteínové a nízkokalorické omáčky majú viacero benefitov:

 • ide o zdravšiu alternatívu, ktorá obsahuje minimum rizikových či škodlivých látok, napríklad rôznych „éčok“ a podobných prísad, vrátane nezdravých tukov
 • rovnako tak je tu minimum sacharidov a kalórií, nehrozí teda riziko priberania, v tele sa neukladajú tukové zásoby, nakoľko z omáčok sa nemá čo uložiť
 • zároveň je tu viac bielkovín, ktoré pomáhajú priamo aj nepriamo, priamo tým, že zvyšujú pocit zasýtenia, nepriamo zas tým, že podporu svaly pri cvičení
 • mnoho domácich aj kupovaných proteínových omáčok obsahuje dostatok vlákniny, ktorá je potrebná pre trávenie, majú aj viac prospešných stopových prvkov

NIELEN OMÁČKY, ALE POZOR AJ NA SLADKOSTI

Zaradením proteínových omáčok síce nepochybne prispejete k zníženiu rizika priberania, no treba si dávať pozor aj na sladkosti, ku ktorým sa omáčky veľmi často používajú. Vyhýbajte sa klasickým múčnikom s obsahom priveľa tukov alebo príliš sladkému ovociu.

Domáce recepty na proteínové omáčky

Máte chuť na proteínovú či nízkokalorickú omáčku, no chceli by ste si ju spraviť doma a vedieť tak maximálne ovplyvniť jej zloženie? Existuje množstvo zaujímavých receptov, ktoré sú zdravé a pomôžu vám aj na chudnutie, stačí mať len proteín v prášku.

Ak by ste si ich chceli spraviť doma, tu máme niekoľko tipov:

Jahodová proteínová omáčka: Ide o sladkokyslú omáčku, na ktorú vám stačia iba tri druhy surovín. Potrebujete 1 hrnček prepolených čerstvých jahôd, 1 hrnček jablkového octu, štvrtinu hrnčeka trstinového cukru a 30 gramov proteínu v prášku. Pomixujte a je hotovo.

Mangovo-koriandrová zdravá omáčka: Na túto omáčku si pripravte 1 nasekané a ošúpané mango, polovicu šálky nasekaného koriandru, 1 strúčik cesnaku, za lyžičku chilli papričiek, trocha rasce, šťavu z limetky a trocha olivového oleja. Je ideálna k mäsu a rybám.

Bylinková proteínová omáčka: Ak budete grilovať zeleninu, ryby či mäso, vyskúšajte túto bylinkovú fitness omáčku. Zmiešajte dokopy 1 grécky jogurt, 40 gramov proteínu v prášku, 50 gramov zakysanky a na drobno posekanú pažítku, petržlen, bazalku a kôpor.

Brusnicovo-proteínová omáčka: Posledný recept bude znova trocha viac „do sladka“. Na túto omáčku potrebujete 300 gramov brusníc, 30 gramov proteínu v prášku, vanilkový cukor a šťavu z pomaranča. Všetko zmiešajte, dajte do chladničky a omáčka je hotová.

Hotové proteínové omáčky KetoMix a ich výhody

Zaujímavou voľbou pre tých, čo by chceli využívať zdravé omáčky, no oveľa pohodlnejšie, je značka KetoMix. Ide o výrobcu hotových nízkokalorických omáčok, ktoré môžete bez väčších ťažkostí konzumovať aj počas chudnutia a ktoré nespôsobia priberanie.

Tieto omáčky majú niekoľko praktických výhod a benefitov:

Minimum kalórií oproti bežným omáčkam

Ako už hovorí aj ich názov, nízkokalorické omáčky KetoMix obsahujú len minimálny objem kalórií. Podľa konkrétneho druhu je tu od 2 do 5 kalórií na 100 ml, čo je násobne menej, ako je to v prípade bežných omáčok. Omáčky tak môžete jesť aj počas diétovania.

Nula nezdravých tukov alebo cukrov

Veľkým plusom v prípade chudnutia alebo rizika priberania je nielen minimum kalórií, ale aj úplná absencia obsahu nezdravých mastných kyselín a cukrov. Ani jedna omáčka KetoMix neobsahuje cukry a tuky, čiže nepriberiete a ani nezaťažíte svoje srdce a cievy.

Čokoládová omáčka bez kalóri

 • vhodné pre vegánov a vegetariánov
 • úplne bez cukru, tuku a laktózy

 

4,40€

Do obchodu

Zloženie aj pre vegetariánov a vegánov

V prípade, že ste vegetariánom alebo vegánom a odmietate produkty živočíšneho pôvodu, môžete byť pri proteínových a nízkokalorických omáčkach KetoMix bez obáv. Neobsahujú teda žiadne živočíšne látky a tak ich môžu konzumovať vegáni a vegetariáni.

Bez lepku, laktózy a rizikových prísad

Značka KetoMix je známa, na rozdiel od mnohých konkurenčných výrobcov, že vo svojich potravinách nepoužíva žiadne rizikové či škodlivé konzervačné látky alebo prísady. Ani v týchto omáčkach preto nenájdete lepok, laktózu, glutamát či škodlivé „éčka“.

K SLADKOSTIAM AJ NA DOCHUTENIE OVOCIA

Použitie „sladkých“ omáčok KetoMix je možné tak, ako aj v prípade ich bežných alternatív. Viete ich využiť k  palacinkám či iným múčnikom, rovnako tak aj na dochutenie ovocia. Samozrejme, ideálne bude, ak pôjde o zdravé alebo fitness proteínové múčniky.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových omáčok KetoMix

Ako už vyplýva aj zo samotného názvu, nízkokalorické omáčky KetoMix obsahujú naozaj minimálne množstvo kalórií. To však neznamená, že by mali nulové nutričné hodnoty, práve naopak. Zloženie je však optimalizované a negatívnych látok je tak minimum.

Tu sú presné nutričné a výživové hodnoty pre 100 ml omáčky:

 • pokiaľ ide o energiu, v omáčkach je len 10 až 23 kJ, čiže 2 až 5 kcal
 • čo sa týka bielkovín, tých je do 0,3 gramu, vlákniny do 1,18 gramu, soli do 0,5 gramu, sacharidov do 1,8 gramu, no nie sú tu žiadne tuky a nezdravé cukry

Medzi ďalšie látky obsiahnuté v omáčkach patria podľa konkrétneho druhu a príchute najmä voda, celulózová guma, xantánová guma, guarová guma, kyselina citrónová, karamelová príchuť, soľ, benzoan sodný, sorbát draselný, karotén, sukralóza, sacharín, skaramelizovaný cukor alebo čokoládová príchuť. Celkové zloženie záleží od konkrétnej omáčky.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Čo sa týka značky KetoMix, ide o pomerne známeho a najmä úspešného producenta nielen proteínových omáčok, ale aj ďalších jedál, nápojov, potravín a produktov. Všetky sú založené hlavne na bielkovinách, obsahujú minimum cukrov a taktiež minimum kalórií.

Značka je overená a tu sú najlepšie dôvody, prečo si ju vybrať:

 • je za ňou spoločnosť Opravdove hubnuti, ktorá je už dostatočne známa, pričom nejde iba o nejaký eshop, ale o firmu so širokou ponukou a veľkým zastúpením
 • máte možnosť si zložiť prakticky celodenný jedálniček, nakoľko KetoMix nie je iba značkou proteínových omáčok, ale aj iných hlavných jedál a potravín
 • nákup je možný tak v značkových kamenných predajniach, ako aj pohodlne online cez oficiálny eshop, kde nájdete zloženie aj informácie týkajúce sa potravín
 • produkty značky patria k tým najkvalitnejším na trhu, čo dokazujú aj tisíce skúseností a pozitívnych komentárov zo strany mužov a žien, ktorí ich používajú

Balenie a cena proteínových omáčok KetoMix

Značka KetoMix má vo svojej ponuke viaceré omáčky s nízkokalorickým obsahom, ktoré sú naopak dobrým zdrojom prospešných živín a pomôžu zahnať chuť na sladké. Či už pôjde o karamelovú alebo o čokoládovú omáčku, všetky majú jednotný objem balenia a to 250 ml. Z tohto pohľadu sú podobné bežným omáčkam, oproti konkurencii aj väčšie.

Tu je ich vzájomné porovnanie a niekoľko ďalších informácií:

Čokoládová omáčka bez kalóri

 • vhodné pre vegánov a vegetariánov
 • úplne bez cukru, tuku a laktózy

 

4,40€

Do obchodu

Dobrou správou je, že všetky omáčky majú jednotnú cenu, ktorá je navyše jedna z tých lepších na trhu. Platí to tak pri porovnaní voči bežným omáčkam, ako aj voči konkurencii. Veľmi dobrý je hlavne pomer ceny a objemu omáčky, tu je KetoMix špičkou.

Príprava proteínových omáčok KetoMix

Na rozdiel od niektorých iných výrobkov platí v prípade proteínových a nízkokalorických omáčok KetoMix výhoda, že sa jedná už o hotový produkt. Nemusíte ho preto nijako upravovať alebo pripravovať, viete ho použiť na dochutenie ľubovoľného jedla.

Omáčku otvorte, nie je potrebné ju predtým pretrepať, môžete dávkovať

Vzhľadom na konzistenciu sa môže stať, že omáčka bude trocha hustejšia, po otvorení ju odložte na chladnejšie miesto, nemusí to však byť priamo do chladničky

Použitie omáčky je len na vás, môžete ju využiť ako dresing, ale napríklad aj ako dip na namáčanie. Hodí sa k teplým aj studeným pokrmom, napríklad na rozličné lievance, omelety, palacinky, vafle, sušienky alebo na namáčanie s ovocím, prípadne aj vtedy, ak máte radi grilovanú zeleninu, ryby či mäso v sladkej kombinácii, ale maximálne zdravo.

Omáčky KetoMix nie je potrebné žiadnym tepelným spôsobom dodatočne upravovať, no môžete ich použiť v studenej aj teplej kuchyni, aj ako surovinu do rôznych sladkostí počas ich prípravy. Viete ich konzumovať aj v slanej kombinácii, napríklad s chipsami.

Konzumácia a skladovanie proteínových omáčok KetoMix

Tak, ako aj v prípade bežných omáčok, aj v prípade proteínových a nízkokalorických omáčok KetoMix si treba všímať na ich balení dátum spotreby. Po ňom už omáčku nepoužívajte a radšej si otvorte novú. Omáčku možno konzumovať samostatne aj v diéte.

Nezabúdajte zároveň ani na tieto zásady správneho uchovania:

 • balenie uskladnite na tmavom mieste, nevystavujte ich priamemu slnku
 • chráňte omáčky pred teplotnými výkyvmi, čiže pred mrazom aj teplom
 • v omáčkach nie sú lepok ani laktóza, môžu však obsahovať iné alergény
 • omáčky neslúžia na nahradenie hlavných jedál, len na ich dochutenie

Ďalšie produkty KetoMix

Značka KetoMix ponúka bohatý sortiment a to nielen omáčok, ale aj iných jedál a potravín. Ide o výrobcu, ktorý svoje produkty orientuje na podporu chudnutia s využitím Keto diéty, ktorá je založená na ketóze. Vďaka nej vie telo efektívnejšie spaľovať tuky.

Za touto diétou je zmena stravovania a pomeru príjmu živín:

Počas Keto diéty musí prísť k poklesu príjmu sacharidov a to pod 50 gramov za deň, naopak, v jedálničku sa zvyšuje zastúpenie vlákniny a aj objem bielkovín

Takto zložené sú aj potraviny a produkty KetoMix, ktoré sú tiež:

 • rýchle a jednoduché na prípravu, stačí len pridať vodu a dobre pomiešať
 • bezproblémové z hľadiska celého zloženia a to vrátane tukov a cukrov
 • bohaté nielen na bielkoviny, ale aj na vitamíny, minerály a iné prvky

Značka si dáva záležať, aby boli jej potraviny či nápoje nielen nízkokalorické, ale aby mali aj čo najmenej problémových zložiek a prísad. Práve preto nepoužíva rôzne rizikové či škodlivé konzervanty, rovnako tak väčšina jedál neobsahuje ani lepok, čiže ich môžu konzumovať aj ľudia s celiakiou. Dobrou správou je, že veľa potravín neobsahuje ani laktózu.

Sortiment jedál KetoMix zahŕňa hlavné aj menšie potraviny, napríklad ako sú proteínové polievky, omelety, kaše, palacinky, rozličné sladké drobnosti, tyčinky, ale aj cestoviny, pečivo či sušené mäso. Súčasťou ponuky sú aj nízkokalorické omáčky a dresingy.

Čokoládová omáčka bez kalóri

 • vhodné pre vegánov a vegetariánov
 • úplne bez cukru, tuku a laktózy

 

4,40€

Do obchodu

Na svoje si prídu aj tí, čo by chceli viac maškrtiť, KetoMix ponúka tiež zdravé a proteínové chipsy alebo čokolády. Počas chudnutia, ale napríklad aj pri cvičení, môžete využiť tiež rôzne proteínové nápoje a kokteily, ktoré sú skvelým zdrojom srvátkovej bielkoviny. Na výber máte viacero príchutí, vrátane tých zaujímavejších typu káva, vanilka alebo kokos.

KOMPLETNÁ DIÉTA TRVAJÚCA VIAC MESIACOV

Keto diéta nie je nejakou bežnou redukčnou diétou, ktorá by bola zameraná na rýchle chudnutie obmedzením stravovania, práve naopak. Ide o dlhodobú diétu, ktorú viete držať aj 3 mesiace, ktorá nie je spojená s rizikom jojo efektu a nejde ani o hladovanie.

Ako a kde kúpiť proteínové omáčky a ďalšie produkty KetoMix

Pre tých, čo by chceli proteínové a nízkokalorické omáčky KetoMix skúsiť, alebo by si chceli objednať aj iné potraviny a produkty, je možný nákup priamo z pohodlia domova a to cez eshop www.ketomix.sk. Nájdete tu celý sortiment jedál a nápojov KetoMix.

Postup nákupu je podobný tomu, ako v každom bežnom eshope:

 • najskôr si nájdete potraviny či balíčky produktov, ktoré sa vám páčia
 • vložíte ich do online košíka a vyplníte svoje osobné a kontaktné údaje
 • vyberiete spôsob platenia, dopravy a konkrétnu doručovaciu službu
 • na záver celú objednávku už len skontrolujete a odošlete cez internet

Nákup tak vybavíte priamo z pohodlia svojho domova, či už cez počítač, notebook, tablet alebo smartfón. Nemusíte nikam ísť, kuriér vám balíček donesie priamo k vašim dverám a to do 3 pracovných dní. Doručenie si viete objednať aj do pobočky Zásielkovne.

Balíček je diskrétny a aj to najväčšie balenie má len 5 kilogramov, takže s dopravou nie je žiadny problém. Pri väčšej objednávke dokonca neplatíte ani žiadne poštovné. Čo sa týka platby, na výber je klasická dobierka, ale aj platba kartou či cez internet banking. Využiť môžete aj oficiálnu infolinku, kde vám poradia a zodpovedia všetky otázky.

Skúsenosti s proteínovými omáčkami KetoMix

Nízkokalorické a proteínové omáčky, či už tie sladké alebo slané, sa stávajú čoraz častejšou súčasťou jedálnička a stravovania. Sú ideálne na dochutenie zdravých múčnikov alebo ku grilovanej zelenine a ovocí, presne takto sa podľa skúseností aj najčastejšie používajú. S omáčkami KetoMix sú skúsenosti pozitívne a vidno to aj v online diskusiách.

Muži aj ženy hodnotia na rôznych internetových fórach alebo v recenziách kladne najmä chuť týchto omáčok, no zároveň aj zdravé zloženie. Minimum kalórií, cukrov a tukov, to je presne to, čo väčšina ľudí počas chudnutia potrebuje. Omáčky KetoMix toto ponúkajú.

Oproti mnohým konkurenčným značkám tu nenájdete žiadne rizikové prísady, napríklad ako je laktóza či lepok, ktoré by obmedzili konzumáciu omáčok. Sú vhodné aj pre vegetariánov a vegánov. Pozitívne hodnotený je aj objem, tak, ako pri mnohých iných produktoch, aj v tomto prípade je balenie dostatočne veľké. Dobrý je aj pomer kvality a ceny.

Zhodnotenie na záver

Či už sa rozhodnete pre domáce proteínové omáčky, alebo pôjde o tie kupované, ide rozhodne o zdravú a fitness alternatívu k tým klasickým, ktoré majú až príliš veľa cukrov alebo tukov. Takéto omáčky sa hodia prakticky ku všetkému, viete ich využiť aj na pečenie.

Čo sa týka omáčok značky KetoMix, tie ponúkajú tieto benefity:

bezproblémové použitie do jedál vrátane múčnikov či grilovaného ovocia

optimálne zloženie jednotlivých živín, hlavne ak ide o diétu alebo chudnutie

omáčky sú bez tých najrizikovejších alergénov, najmä bez lepku a laktózy

na výber je viacero príchutí, ktoré sú ale bez cukru a neobsahujú ani tuky

Omáčky môžu využívať aj vegetariáni a vegáni, neobsahujú totiž žiadne živočíšne suroviny. Vďaka konzistencii je možné omáčky využívať pri teplých aj studených pokrmoch, na pečenie a varenie, no rovnako tak aj na finálnu úpravu alebo na namáčanie potravín.

Čokoládová omáčka bez kalóri

 • vhodné pre vegánov a vegetariánov
 • úplne bez cukru, tuku a laktózy

 

4,40€

Do obchodu

Navyše, v prospech značky KetoMix hovorí šírka sortimentu, ani zďaleka nejde len o značku nejakých omáčok, práve naopak. Ako vidno aj na oficiálnom webe www.ketomix.sk, značka ponúka prakticky kompletný jedálniček overených potravín, nápojov a ďalších produktov. Z nich viete využiť aj spomínané omáčky, ktoré sú zdravé a neohrozia chudnutie.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie