Proteínové maslo pomáha na chudnutie, tu sú tipy na domáce recepty aj hotové značky

Proteínové maslo pomáha na chudnutie, tu sú tipy na domáce recepty aj hotové značky

Maslo patrilo v minulosti medzi zaznávané potraviny, no trend sa pomaly mení. Viacerí šéfkuchári používajú maslo ako najlahodnejšiu suroviny pri príprave studených aj teplých pokrmov a hoci ide o kvalitné značky, stále obsahujú niektoré rizikové látky.

Riešením je proteínové maslo, ktoré má len minimum nezdravých tukov a kalórií a ktoré sa hodí aj pri chudnutí.  Ak si chcete spraviť aj doma napríklad zdravé arašidové maslo či iný druh proteínového masla, ktoré vám pomôže s chudnutím, prípadne hľadáte overené hotové maslo a jeho alternatívy, pripravili sme si pre vás niekoľko zaujímavých tipov.

Proteínové maslo a jeho vplyv na chudnutie a zdravie

Tak, ako aj v prípade iných potravín, ktoré majú prívlastok proteínové, aj v prípade masla ide o zdravšiu a najmä výživnejšiu alternatívu v kuchyni. Proteínové maslo si môžete kúpiť buď ako hotový produkt, napríklad ako arašidové, prípadne si ho spraviť aj doma.

Výhodou domácich receptov je, že viete ovplyvniť samotné zloženie masla, napríklad si doň pridať aj nejaké bylinky a koreniny, ktoré môžu byť dobrým zdrojom vitamínov a minerálov prospešných pre telo. Na druhú stranu, pri kupovanom proteínovom masle máte garantované presné zloženie a pomer jednotlivých živín, najmä pokiaľ ide o tuky a cukry.

 • zdroj kvalitných bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízký obsah sacharidov a tukov
 • bez pridaných glutamanov

Proteínové maslo vám pomôže na chudnutie aj pre zdravie:

 • nachádza sa tu menej nasýtených mastných kyselín, čiže nezdravých tukov, ktoré sú rizikové pre trávenie, metabolizmus a najmä srdcovocievny systém
 • na druhú stranu, je tu veľké množstvo bielkovín, ktoré podporujú svalové vlákna a ak by ste chceli cvičiť a chudnúť pohybom, získate tak dostatok energie
 • rovnako tak proteíny pomáhajú s potlačením hladu a zasýtením, čo je dôležité v rámci prevencie voči prejedaniu sa, porcie môžu byť menšie a nepriberiete
 • domáce aj hotové proteínové maslo obsahuje štandardne aj množstvo vlákniny, tá má význam pre prečistenie čriev a podporu trávenia, čo pomáha pri chudnutí

LEN PROTEÍNOVÉ PEČIVO, NIE TO OBYČAJNÉ

Ak si chcete spraviť zdravé a plnohodnotné raňajky či desiatu, len proteínové maslo vám stačiť nebude. Použite aj proteínové pečivo, ideálne také, ktoré si pripravíte doma a na ktoré použijete kvalitný proteín v prášku a zdravú múku. Vyhýbajte sa bielemu pečivu.

Domáce recepty na proteínové maslo

Prejdime teraz od teórie do praxe, konkrétne k domácim receptom, ako si pripraviť maslo bohaté na bielkoviny. Bude vám na to stačiť zopár základných kuchynských pomôcok, bežných prísad a samozrejme proteín v prášku, ideálne v objeme 50 až 60 gramov.

Toto sú najvyužívanejšie recepty na domáce proteínové maslo:

Čisté domáce proteínové maslo: Na prípravu potrebujete 400 ml smotany na šľahanie a proteín v prášku. Šľahačku vyšľahajte v ručnom šľahači, kým nebudete môcť oddeliť maslo a cmar. Čisté maslo vytvarujte, položte na tanierik a dajte na 3 hodiny chladiť.

Arašidové fitness maslo: V tomto prípade medzi suroviny zaraďte okrem smotany na šľahanie a proteínu v prášku aj arašidy, ktoré najskôr pomeliete. Potom ich pridajte do zmesi, ktorú budete šľahať, postupujte podľa obvyklého postupu a maslo dajte zachladiť.

Bylinkovo-proteínové maslo: Ak máte naopak chuť na bylinky, skúste tento recept. Budete potrebovať petržlenovú vňať, ligurček a pažitku, k tomu strúčik cesnaku, olivový olej, soľ, šťavu z citróna a smotanu na šľahanie. Postup je podobný, ako pri receptoch vyššie.

Zdravé kakaové maslo s proteínom: Posledným receptom je recept na „sladké“ maslo. Na prípravu budete potrebovať 150 ml mlieka, 150 ml smotany na šľahanie, proteín v prášku a 30 gramov kakaa. Mlieko povarte, všetko zmiešajte, ručne vyšľahajte a zachlaďte.

Hotové proteínové nátierky KetoMix a ich výhody

Alternatívou k maslu sú nátierky a v tomto ohľade má čo ponúknuť známa značka KetoMix. Tá má v ponuke  proteínové potraviny a v prípade nátierok ponúka síce nie úplne hotové pomazánky, no viete si kúpiť zmes v prášku, z ktorej si ich pripravíte za pár minút.

Proteínové pomazánky KetoMix majú tieto 4 dôležité plusy:

Príprava len s vodou a za pár minút

Rýchla príprava znamená, že proteínové nátierky KetoMix majú podobu zmesi v prášku, kde vám stačí nabrať do odmerky predpísané množstvo, pridať vodu a za pár minút miešania máte nátierku hotovú. Zvládnete to bez akýchkoľvek skúseností alebo zručností.

 • zdroj kvalitných bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízký obsah sacharidov a tukov
 • bez pridaných glutamanov

Optimálny pomer bielkovín a iných živín

Ako už hovorí aj samotný názov, najdôležitejšou súčasťou nátierok sú bielkoviny, z celého zloženia sa ich tu nachádza skoro polovica. Zvyšok tvoria ostatné dôležité živiny, ktoré sú navyše v ideálnom pomere, najmä ak ide o objem cukrov, tukov a vlákniny.

Bez lepku a geneticky upravovanej sóje

Kvalitné zloženie potravín tejto značky sa odráža nielen z pohľadu pomeru jednotlivých makroživín, ale aj s ohľadom na používanie niektorých prísad a konzervantov. Nátierky neobsahujú lepok, nie je tu ani glutaman a sú bez geneticky upravenej sóje.

Množstvo minerálov aj vitamínov

Proteínové nátierky KetoMix ponúkajú, podobne ako množstvo iných jedál a potravín tejto značky, viacero prospešných stopových prvkov vo svojom zložení. Ide napríklad o vitamíny A, B, C, D a E, ako aj o minerály, napríklad horčík, draslík, železo či zinok.

UNIVERZÁLNE POUŽITIE NÁTIEROK V KUCHYNI

Proteínové nátierky KetoMix majú oproti maslu tú výhodu, že ich použitie v rámci studenej či teplej kuchyni je oveľa flexibilnejšie a širšie. Môžete si ich nielen natrieť na pečivo, ale ich použiť aj ako dipy na namáčanie proteínových chipsov a grilovanej zeleniny.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových nátierok KetoMix

Nátierky KetoMix sú veľmi bohatým zdrojom proteínov, pričom sa tu nachádza srvátkový aj sójový proteín, takže viac druhov. Okrem toho obsahuje zmes v prášku aj ďalšie nutričné látky, najmä pokiaľ ide o vlákninu, soľ, sacharidy a tuky. Zloženie je bohaté.

Tu sú konkrétne výživové hodnoty pre 100 gramov nátierky:

 • čo sa týka energetickej hodnoty, je tu 360 kcal, čo zodpovedá 1512 kJ
 • najmenej je tukov, len 9 g, z toho nasýtených je iba 5 g, sacharidov je už viac a to až 15 g, z toho cukrov 13 g, vlákniny je 5 g, soli 1 g a bielkovín až 49 g

Čo sa týka ostatných zložiek, okrem sójového proteínu a srvátkového proteínu sú v nátierkách KetoMix aj odtučnené sušené mlieko, čakanková vláknina, sušený čedar tvorený viacerými prísadami, cesnak, guarová guma, fosforečnan vápenatý, sójový lecitín, chlorid draselný, kvasničný extrakt, kyselina citrónová, korenie a zmes vitamínov a minerálov.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Ak je pre vás značka KetoMix neznáma, vedzte, že sa jedná vo svojom obore o skutočne zaujímavého producenta s veľmi bohatým sortimentom jedál založených na obsahu proteínov. Väčšina potravín a nápojov má formu zmesi v prášku pre konečnú prípravu.

Produkty KetoMix majú veľmi dobrý ohlas a značka ponúka:

 • kvalitné zloženie, hlavne pokiaľ ide o bielkoviny, kde a využíva viac druhov proteínov a vo vyššej koncentrácii v 100 gramoch oproti väčšine konkurencie
 • bohaté zastúpenie vlákniny, vitamínov a prospešných stopových prvkov v nápojoch aj v potravinách, čo podporuje nielen chudnutie, ale aj trávenie a zdravie
 • jednoduchú a rýchlu prípravu, pokiaľ nejde o hotové produkty na konečnú spotrebu, tak je príprava jedál z produktov KetoMix obvykle vecou pár minút
 • zázemie overenej firmy, za značkou KetoMix je spoločnosť Opravdove hubnuti, ktorá má tisíce kladných referencií a za sebou dlhodobé pôsobenie na trhu

Balenie a cena proteínových nátierok KetoMix

Značka KetoMix je známa tým, že ponúka výborný pomer ceny a veľkosti balenia a inak to nie je ani pri jej proteínových nátierkach. V jednom balení nájdete až 10 dávok, jedna dávka má 30 gramov, čiže balenie má celkovo objem 300 gramov zmesi na prípravu zdravej proteínovej nátierky. Forma je tak podobná aj iným druhom potravín KetoMix.

Pokiaľ ide o cenu a ďalšie dôležité parametre, tu je prehľad:

 • zdroj kvalitných bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízký obsah sacharidov a tukov
 • bez pridaných glutamanov

Ako vidno, proteínové nátierky KetoMix majú naozaj veľkú výhodu oproti konkurenčným značkám vo veľkosti balenia. Hoci na prvý pohľad je cena zaň opticky vysoká, pri prerátaní na jednu porciu je oproti konkurencii veľmi dobrá a pod úrovňou 2 € za porciu.

Príprava proteínových nátierok KetoMix

Čo sa týka prípravy nátierok, nejde síce o úplne hotové produkty na okamžité použitie, na druhú stranu, príprava hotovej nátierky je záležitosťou niekoľkých minút. Pri tomto produkte sa značka drží toho istého, čo aj pri zvyšku potravín, čiže jednoduchej prípravy.

V balení nátierky je prášková zmes, na jednu porciu potrebujete 30 gramov

Túto dávku pridajte do nádoby, v ktorej bude 40 ml mierne vlažnej vody, následne zmes začnite miešať, napríklad vareškou, až kým sa nevytvorí hustejšia nátierka

Zmiešanú pomazánku potom môžete dať na pár hodín do chladničky, aby získala optimálnu konzistenciu. To je všetko, nátierku môžete konzumovať, pokiaľ ju budete chcieť využiť na viac krát, odložte ju naspäť do chladničky. Ak by ste chceli, môžete do zmesi počas miešania pridať aj nejaké koreniny alebo bylinky na dochutenie, nie je to ale povinné.

Nátierku môžete využiť tak, ako klasické pomazánky, čiže natrieť ňou pečivo, ideálne tiež proteínové, ale aj na konzumáciu v podobe dipov, napríklad s čerstvo a grilovanou zeleninou či proteínovými chipsami. Využitie pomazánok a nátierok je veľmi flexibilné.

Konzumácia a skladovanie proteínových nátierok KetoMix

Proteínové nátierky KetoMix majú síce podobu prášku, no aj tak treba dodržiavať niektoré základné zásady správneho uchovania. Balenie nevystavujte vlhkosti, mrazu a ani priamemu slnečnému žiareniu. Po nadávkovaní nátierky obal nezabudnite dobre zavrieť.

Čo sa týka ostatných pravidiel konzumácie a uchovania, tak:

 • sledujte dátum spotreby na obale, po ňom už nátierku nekonzumujte
 • nátierky nie sú vhodné pre tehotné ženy a ľudí s intoleranciou laktózy
 • nezabudnite na dostatočný príjem vody v objeme aspoň 1,5 litra denne
 • hoci je zloženie kvalitné, môžu sa tu nachádzať alergény sója a mlieko

Ďalšie produkty KetoMix

Proteínovými nátierkami sa ponuka produktov a potravín KetoMix ani zďaleka nekončí, skôr naopak, len začína. Značka je totiž primárne zameraná na podporu diétovania s Keto diétou, ktorá funguje práve na zvýšenom príjem bielkovín a obmedzení príjmu cukru.

Diéta pomáha chudnúť pomocou lepšieho spaľovania tukov:

Princípom Keto diéty je ketóza, čo je stav, kedy dochádza k zníženiu príjmu cukru a telo si tak začína brať energiu z uložených tukových zásob a to ich spaľovaním

Čo sa týka najdôležitejších vlastností produktov, patria sem:

 • vysoký podiel bielkovín a naopak nízky podiel sacharidov a cukrov
 • jednoduchá a rýchla príprava pre každého, doslova trvá zopár minút
 • optimálne zloženie a to aj z pohľadu vlákniny, vitamínov a minerálov

Sortiment potravín KetoMix je naozaj veľmi bohatý, či už ide o proteínové polievky, kaše, omelety, palacinky, tyčinky, cestoviny, pečivo, sušené mäso, rozličné dresingy a omáčky, nátierky a pomazánky, ale aj o pochutiny, napríklad zdravú čokoládu alebo chipsy. Na výber máte viacero príchutí a druhov jedál a potravín, vrátane tých pre vegánov.

Bohatý je aj výber nápojov, značka ponúka najmä proteínové kokteily, ktoré sú zdrojom srvátkovej a sójovej bielkoviny, pričom stačí len pridať vodu a zamiešať. Aj v tomto prípade je na výber niekoľko druhov príchutí od vanilky, cez kokos až po ovocie.

Siahnuť môžete aj po doplnkoch výživy, napríklad kapsulách na lepšie trávenie a detoxikáciu čriev alebo po tabletkách s L-Karnitínom, známou aminokyselinou určenou na spaľovanie tuku. Celý sortiment je cielený na dlhodobú podporu Keto diéty, ktorú môžete držať aj 3 mesiace a to bez akéhokoľvek hladovania, čo znižuje riziko jojo efektu.

CELODENNÉ STRAVOVANIE NA JEDNOM MIESTE

Dôležitým benefitom značky KetoMix je, že si viete zložiť prakticky celý jedálniček aj pitný režim naraz. Jedlá či nápoje značky si môžete zakúpiť jednorazovo a samostatne, no populárne sú aj ucelené balíčky, kde získate v jednom balíčku viac produktov.

Ako a kde kúpiť proteínové nátierky a ďalšie produkty KetoMix

Oslovili vás produkty, potraviny a nápoje KetoMix, vrátane spomínaných nátierok? Ak áno a chceli by ste o nich vedieť viac, dávame vám do pozornosti oficiálny web značky, ktorý je www.ketomix.sk. Sú tu všetky informácie o výrobkoch, ako aj o Keto diéte.

 • zdroj kvalitných bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízký obsah sacharidov a tukov
 • bez pridaných glutamanov

Navyše, nachádza sa tu oficiálny internetový obchod značky:

 • v ňom nakúpite za najvýhodnejšie ceny a všetko na jednom mieste
 • máte istotu, že pôjde o originálne potraviny, nápoje a ďalšie produkty
 • objednávku spravíte z pohodlia domova, stačí vám na to aj smartfón
 • rovnako aj doručenie môže prebiehať u vás doma cez kuriérnu službu

Všetky potraviny a nápoje KetoMix tu viete objednať jednotlivo aj po celých balíčkoch na viac týždňov diétovania. Pred kúpou si ich viete všetky porovnať a detailne pozrieť zloženie. Značka ponúka aj oficiálnu telefonickú či online infolinku pre ďalšie otázky.

Čo sa týka doručovania, na výber máte viacero kuriérnych služieb, ktoré vám balíček donesú buď priamo k vám domov, alebo do najbližšej pobočky Zásielkovne. Pri platení môžete využiť štandardnú dobierku a platbu priamo kuriérovi v hotovosti, ale aj platenie vopred a cez internet, či už pôjde o internet banking alebo platbu platobnou kartou online.

Skúsenosti s proteínovými nátierkami KetoMix

Ak sa vám nechce doma pripravovať proteínové maslo, nátierky s obsahom bielkovín sú viac než vhodnou alternatívou. Pri značke KetoMix máte navyše výhodu, že ide o známeho výrobcu a nemusíte sa teda vôbec obávať nedostatku recenzií a hodnotení. Práve naopak, muži aj ženy na internetových fórach hodnotia tieto pomazánky pozitívne.

Kladné skúsenosti sa týkajú jednak chutí, ale hlavne ľahkej prípravy, kde ide doslova len o pár minút času. Viete si tak pripraviť čerstvú pomazánku, no zároveň bez straty času a aj bez nejakých veľkých kulinárskych skúseností. Benefitom je aj výhodná cena.

Tak, ako aj pri iných produktoch KetoMix, aj v tomto prípade sú nátierky vo väčšom balení, čo umožňuje dosiahnuť lepší pomer ceny a veľkosti balenia, ako má väčšina konkurencie. Navyše, pomazánky môžete použiť oveľa flexibilnejšie, ako bežné proteínové maslo, okrem využitia spolu s pečivom ich viete využiť aj ako dip pre zeleninu a chipsy.

Zhodnotenie na záver

Ak chcete chudnúť alebo nechcete priberať, mali by ste proteínové maslo či pomazánky s obsahom proteínov určite zaradiť do svojho jedálnička. Nielen, že ide o zdravšiu alternatívu ku klasickým potravinám, ale viete využiť výhody koncentrovaných bielkovín.

Obzvlášť to platí v prípade značky KetoMix a jej nátierok:

nachádzajú sa tu viaceré druhy proteínov a to v dosť silnom zastúpení

nátierky majú veľa vlákniny a naopak, je tu minimum tukov a cukru

ide o zmes v prášku, z nej si ale za pár minút spravíte čerstvú nátierku

nátierky sú bez rizikových prísad, napríklad ako je lepok či glutaman

Pokiaľ ide o proteíny, v pomazánkach KetoMix sa nachádzajú srvátkové a sójové bielkoviny. Nie je tu však použitá geneticky upravovaná sója, čím si značka drží vysoký štandard, ak ide o kvalitné zloženie. Navyše, je tu veľa prospešných vitamínov a minerálov.

 • zdroj kvalitných bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízký obsah sacharidov a tukov
 • bez pridaných glutamanov

Spomínané plusy platia aj pre ostatné potraviny a nápoje KetoMix, nielen pre nátierky. Práve šírka sortimentu, ktorá umožňuje zostaviť si prakticky celý jedálniček, je dôležitým benefitom pre tých, čo chcú chudnúť komplexne a s overenými postupmi Keto diéty. Pokiaľ by ste chceli viac informácií o produktoch, navštívte oficiálny web www.ketomix.sk.

Proteínové maslo pomáha na chudnutie, tu sú tipy na domáce recepty aj hotové značky
Počet hlasov: 1 Priemer:5 (100%)
  Vaše postrehy
  Komentáre
  Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  *