Arašidové, lieskovoorieškové aj iné proteínové krémy a nátierky sú zdravé a na chudnutie

Arašidové, lieskovoorieškové aj iné proteínové krémy a nátierky sú zdravé a na chudnutie

Prečo by ste sa museli vzdať chutných arašidových, lieskovoorieškových alebo iných krémov a nátierok, ak máte chuť na niečo sladké? Riešením pre tých, čo nechcú priberať, ale naopak, chcú skôr chudnúť, sú proteínové nátierky a krémy s minimom cukru a tuku.

V mnohých prípadoch ide o nízkosacharidové a nízkokalorické nátierky a krémy s príchuťami typickými aj pre tie bežné, napríklad kakaovou, arašidovou alebo lieskoorieškovou. Viete si ich dať samostatne, spoločne s pečivom alebo využiť aj na palacinky, je to len na vás. Navyše, ide o zdravú „sladkosť“, ktorú môžete jesť kedykoľvek a kdekoľvek cez deň.

Proteínové krémy a nátierky a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Pod pojmom proteínové krémy a nátierky sa myslia zväčša sladké a rozotierateľné zmesi podobné klasickým krémom a nátierkam v obchode. Najčastejšie majú orieškové, čokoládové, kakaové a podobné sladké príchute, no obsahujú viacej bielkovín a vlákniny.

Zároveň s tým je väčšina týchto nátierok so zníženým obsahom nezdravých cukrov, tukov a so zníženou energetickou hodnotou. Ich využitie je možné počas celého dňa a to priamo, ale aj v rámci použitia ako prísady pre pečenie. Na rozdiel od bežných nátierok a krémov sú zdravšou alternatívou tak pre trávenie, ako aj pre srdce, cievy a metabolizmus.

Proteínová cesnaková nátierka KetoMix

 • zdroj kvalitných bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízký obsah sacharidov a tukov
 • bez pridaných glutamanov

Pokiaľ ide o výhody špeciálne pre chudnutie a fitness, tak:

 • majú dostatok proteínov, ktoré sú stavebnou látkou svalových vlákien, čiže podporujú výkonnosť pri cvičení a sú prevenciou proti chradnutiu pri diétovaní
 • zvýšený objem bielkovín má pozitívny vplyv aj na pocit zasýtenia, krémy a nátierky s proteínmi nespôsobia tak skoro hlad a nehrozí teda ani prejedanie sa
 • v porovnaní s bežnými nátierkami tohto typu majú menej cukrov a kalórií, čo znamená aj menšie riziko ukladania nadbytočných tukových zásob a priberania
 • netreba tiež zabúdať na vyšší objem vlákniny, tá podporuje trávenie a metabolizmus, má pozitívny efekt na peristalitku čriev a nepriamo aj chudnutie

K PEČIVU AJ NA KOLÁČE A PALACINKY

Výhodou proteínových krémov a nátierok je, že ich použitie je univerzálne a flexibilné pre viac účelov, či už ide o prísadu na pečenie alebo o priamu konzumáciu. Viaceré nátierky a krémy sa bežne využívajú do dezertov, ideálne sú aj k proteínovému pečivu.

Vlastnosti a zloženie proteínových nátierok a krémov

Na trhu je niekoľko značiek, ktoré vyrábajú proteínové nátierky a krémy. Hoci v zásade je niekoľko charakteristík odlišných, napríklad rozličné príchute alebo presné zloženie, v mnohých parametroch a vlastnostiach sa zas zhodujú alebo sú podobné.

Toto sú dôležité vlastnosti proteínových nátierok a krémov:

Využitie proteínových krémov a nátierok: Väčšina nátierok a krémov je pre priamu konzumáciu, či už samostatne, alebo s pečivom. Môžete nimi potrieť aj hotové perníky, palacinky a podobne, prípadne použiť ako prísadu do koláčov pred ich pečením.

Príchute proteínových krémov a nátierok: Proteínové krémy majú obdobné príchute, ako tie klasické, čo je dané aj tým, že im chcú priamo konkurovať. Najčastejšie si tak môžete vybrať z lieskovoorieškových, arašidových, kakaových a kokosových nátierok.

Výživové hodnoty a kalórie proteínových krémov a nátierok: Najviac zastúpené bývajú v nátierkach proteíny a vláknina, tie sú základom zloženia. Naopak, sacharidov a tukov je menej, ako v bežných krémoch. Menej je aj kalórií, obvykle do 400 cal na 100 g.

Skladovanie proteínových krémov a nátierok: Skladovanie by malo byť pri izbovej teplote do 25° C, či už ide o otvorené alebo ešte neotvorené balenie. Nevystavujte nátierky priamemu slnku a ani ich neskladujte pri nízkej teplote v chladničke, mohli by stuhnúť.

Hotové proteínové krémy a nátierky KetoMix a ich výhody

Proteínové a nízkokalorické krémy a nátierky ponúka aj známa značka KetoMix, producent celej palety jedál s vysokým obsahom bielkovín. Tieto krémy ponúkajú oproti konkurencii niekoľko výhod, medzi inými aj oveľa komplexnejšie zloženie pre chudnutie.

K najväčším výhodám krémov a nátierok KetoMix patria:

Optimálna veľkosť balenia

KetoMix je známy tým, že má produkty vo väčších baleniach, čo znamená jednak cenovú výhodnosť, ale zároveň aj menej častý nákup. To platí aj v prípade balení proteínových krémov a nátierok KetoMix, ktoré majú bez ohľadu na príchuť 250 gramov.

Celkovo kvalitné zloženie

Nielen veľa bielkovín, ale celkové zloženie týchto nátierok a krémov je kvalitné a ideálne pre chudnutie aj podporu svalstva. Krémy sú bez prídavku cukrov, majú vysoký obsah vlákniny, znížený obsah sacharidov a zníženú energetickú hodnotu, čiže menej kalórií.

Proteínová cesnaková nátierka KetoMix

 • zdroj kvalitných bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízký obsah sacharidov a tukov
 • bez pridaných glutamanov

Výber viacerých príchutí

Značka KetoMix má v ponuke proteínové krémy a nátierky s viacerými príchuťami, takže si každý príde na svoje. Siahnuť môžete po lieskovoorieškovom kréme so stéviou alebo čakankou, prípadne krémoch s čakankovo-arašidovým zložením a príchuťou.

Univerzálne použitie

Proteínové krémy a nátierky KetoMix viete použiť spoločne s proteínovým pečivom, ako klasickú nátierku na bežné pečivo, ako prísadu na pečenie proteínových koláčov, na ochutenie proteínových palaciniek alebo len tak na priamu konzumáciu a maškrtenie.

BEZ RIZIKOVÝCH A ŠKODLIVÝCH PRÍSAD

Tak, ako aj iné produkty a potraviny KetoMix, aj proteínové krémy a nátierky sú bez obsahu škodlivých konzervačných látok, emulgátorov alebo stužovadiel. Viaceré sú aj bez laktózy, prípadne bez akýchkoľvek živočíšnych zložiek, takže sú tiež pre vegánov.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových krémov a nátierok KetoMix

Nátierky a krémy KetoMix majú základ v obsahu bielkovín, čiže proteínov. To, aké je ich zastúpenie, závisí aj od príchuti, zo 100 gramov sa pohybuje obsah proteínov v limite od 5 do 12 gramov. Samozrejme, okrem bielkovín obsahujú nátierky aj iné živiny.

Tu sú ďalšie hodnoty v 100 gramoch proteínovej nátierky:

 • čo sa týka energie, je tu od 1506 do 1584 kJ, čo je 359 až 447 kcal
 • výnimočne je zastúpená vláknina a to od 38 do 42 gramov, sacharidov je od 7 do 17 gramov, tukov je od 24 do 36 gramov, najmenej je soli, pod 1 gram

Na prvý pohľad to vyzerá, že sacharidov je dosť, no samotných cukrov, ktoré sú najviac rizikové pre chudnutie, je len od 5 do 7 gramov. To isté platí aj pre nasýtené mastné tuky, tie sú tiež najrizikovejšie, tých býva najviac do 7 gramov. Medzi ďalšie zložky patria napríklad kakaový prášok, rôzne sladidlá, arómy, inulín či extrakt z koreňa čakanky.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Značka KetoMix patrí k lídrom na trhu bielkovinových potravín a produktov, takže ak ju ešte nepoznáte, zrejme ste sa na tento segment ešte nezameriavali bližšie. Za značkou je česká firma Opravdove hubnuti, ktorá pôsobí dlhé roky na trhu a je tak overená.

Hľadáte dôvody, prečo siahnuť po značke KetoMix? tu sú:

 • veľmi široký sortiment, či už ide o hlavné jedlá, snacky, menšie potraviny alebo tiež nápoje, KetoMix rozhodne nie sú len krémy a nátierky, je toho viac
 • optimalizované zloženie po všetkých smeroch, či už ide o bielkoviny, sacharidy, tuky, vlákninu, ale aj vitamíny a minerály, aj tie sú v jedlách a nápojoch
 • množstvo spokojných zákazníkov a desiatky tisíc predaných produktov, vidno to aj na recenziách, referenciách, komentároch a skúsenostiach na internete
 • odborné poradenstvo a komplexné informácie, či už ide o diétovanie, cvičenie, lepšie stravovanie a chudnutie, značka má tiež online poradňu aj infolinku

Balenie a cena proteínových krémov a nátierok KetoMix

Proteínové nátierky a krémy KetoMix si viete zakúpiť v jednotnej veľkosti balenia a to s objemom 250 gramov. Platí to bez ohľadu na to, aký je typ alebo príchuť nátierky, ponuka je teda jednotná. Balením je klasická priehľadná dóza so skrutkovacím uzáverom na vrchu, otváranie aj zatvárenie sú jednoduché, rýchle a nátierky tak vydržia dlhšie.

Tu je prehľad všetkých balení a typov, ich príchutí a cien:

Proteínová cesnaková nátierka KetoMix

 • zdroj kvalitných bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízký obsah sacharidov a tukov
 • bez pridaných glutamanov

Cenovo sa nátierky a krémy pohybujú v sume od 5,5 do 7,5 €, čo je v kontexte tejto skupiny produktov s vysokým obsahom proteínov veľmi dobrá ponuka. Na rozdiel od konkurencie majú produkty KetoMix výhodu kvalitnejšieho zloženia, hlavne s vlákninou.

Príprava proteínových krémov a nátierok KetoMix

Všetky krémy a nátierky KetoMix sú už pripravené a využiteľné na okamžitú konzumáciu. Tá môže byť priama aj nepriama, čiže môžete si dať nátierku buď ihneď po otvorení, prípadne ju viete využiť po tepelnej úprave, kedy je prísadou pre dezert alebo sladkosť.

Nátierky a krémy viete použiť k perníkom, palacinkám alebo ku kašiam

Čo sa týka priameho použitia, sú ideálne pre natieranie proteínového pečiva, prípadne spoločne s nízkosacharidovým ovocím, môžete ich konzumovať aj osobitne

Krémy a nátierky KetoMix môžete bez problémov jesť pri chudnutí aj počas tréningu alebo po ňom, zvyčajne sa odporúča denne prijať od 15 do 20 gramov, podľa konkrétneho typu a príchute. Po otvorení ch však nedávajte do chladničky s nízkou teplotou, mohli byť stuhnúť a tým pádom by bola ich priama konzumácia ťažšia, rovnako aj rozotieranie.

Výrobca odporúča príliš nekombinovať nátierky a krémy s inými proteínovými sladkosťami počas jedného dňa, mohlo by prísť k prekročeniu maximálnej dávky a to či už pre proteíny, alebo aj pre vlákninu. Pri nadmernej konzumácii sa môže objaviť nadúvanie.

Konzumácia a skladovanie proteínových krémov a nátierok KetoMix

Proteínové krémy KetoMix viete jesť samostatne, ale aj v rámci bielkovinovej Keto diéty. Sú vhodné pre deti od 3 rokov a samozrejme aj pre dospelých. Pred ich použitím odporúča výrobca premiešať ich obsah. Vylučovanie tuku z hmoty ale nie je na závadu.

Medzi ďalšie pravidlá a zásady skladovania patria aj tieto:

 • krémy a nátierky uchovávajte na tmavom mieste mimo priame slnko
 • nevystavujte ich teplote nad 25 °C, ale ani prílišnému chladu a mrazu
 • vždy po použití nátierky nezabudnite obal krému uzatvoriť až na doraz
 • podľa druhu môžu obsahovať stopy orechov, arašidov, lepku alebo sóje

Ďalšie produkty KetoMix

Pokiaľ ide o celý sortiment KetoMix, značka má vo svojej ponuke viaceré jedlá aj nápoje, vďaka čomu si viete zložiť prakticky celodenný jedálniček a pitný režim. Všetky potraviny a produkty KetoMix pritom podporujú jednoduchšie dodržiavanie Keto diéty.

Tá je založená na znížení príjmu sacharidov v jedálničku:

Cieľom je zníženie príjmu sacharidov pod 50 gramov, takže si telo začne energiu brať primárne z tukov a to ich spaľovaním, čiže sa spaľujú tukové zásoby v tele

Dôležité je tiež prijímať bielkoviny v produktoch KetoMix:

 • potraviny a nápoje značky ich majú dostatok, rovnako tak aj vlákniny
 • zároveň je tu len minimum cukrov a tukov, čím sa podporí chudnutie
 • ak nejde o hotové produkty, ide o zmes v prášku a príprava je rýchla

Sortiment potravín a jedál tvoria napríklad proteínové polievky, kaše, sušené mäso, pečivo, cestoviny, palacinky, pudingy alebo palacinky, viete ich využiť prakticky po celý deň. Značka má samozrejme v ponuke aj proteínové tyčinky vo viacerých príchutiach a ako prísady sa dajú použiť tiež proteínové omáčky, dresingy, nátierky, krémy alebo aj pomazánky.

KetoMix ponúka aj nápoje a to proteínové kokteily v prášku, kde pridáte len vodu a nápoj máte hotový. Môžete si vybrať neochutené aj ochutené kokteily, napríklad v príchuti vanilky, kokosu, kávy a ovocia, prípadne aj vegánske kokteily bez živočíšnej zložky.

Proteínová cesnaková nátierka KetoMix

 • zdroj kvalitných bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízký obsah sacharidov a tukov
 • bez pridaných glutamanov

V rámci sortimentu má značka aj výživové doplnky na podporu chudnutia, napríklad kapsuly s L-Karnitínom, čo je aminokyselina podporujúca efektívnejšie spaľovanie tukov. Aby ste mali Keto diétu jednoduchšiu, viete si zakúpiť väčšie balíčky potravín, nápojov a produktov, čím vybavíte stravovanie, pitný režim a jedálniček pokojne aj na viac týždňov.

BEZPEČNÁ DIÉTA AJ BEZPEČNÉ POTRAVINY

Keto diéta nepatrí medzi žiadne excesívne, redukčné alebo krátkodobé diéty s jojo efektom. To isté platí aj pre potraviny a produkty KetoMix, ktoré sú bezpečné, neobsahujú škodlivé či rizikové prísady a konzervanty a zároveň mnohé z nich ani lepok či laktózu.

Ako a kde kúpiť proteínové krémy a nátierky a ďalšie produkty KetoMix

Ak vás proteínové produkty, vrátane krémov a nátierok, oslovili, odporúčame pozrieť si viac informácií na oficiálnom webe značky a to www.ketomix.sk. Nájdete tu údaje o zložení, ale aj ďalšie informácie týkajúce sa Keto diéty. Rovnako tu nájdete oficiálny eshop.

V ňom si viete nakúpiť priamo z pohodlia svojho domova:

 • stačí vám k tomu len váš smartfón a objednávku spravíte aj z gauča
 • nemusíte nikam osobne ísť, kuriér vám doručí balíček priamo domov
 • máte možnosť platiť v hotovosti aj bezhotovostne, vopred a cez internet
 • viete si všetky potraviny a nápoje vopred porovnať a nájsť tie najlepšie

Pri nakupovaní je postup podobný, ako aj v bežnom eshope. Stačí len vložiť do online košíka tie potraviny, nápoje a produkty, ktoré chcete, prípadne celé balíčky, potom už len vyplniť svoje údaje vrátane adresy doručenia, zvoliť typ platby a kuriéra a to je všetko.

Proteínová cesnaková nátierka KetoMix

 • zdroj kvalitných bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízký obsah sacharidov a tukov
 • bez pridaných glutamanov

O ostatné sa postará doručovacia spoločnosť, bežne do 3 dní môžete mať balíček KetoMix doma. Na výber máte aj doručenie mimo domácu adresu, zvoliť si môžete niektorú z blízkych pobočiek Zásielkovne. Čo sa týka platby, môžete platiť v hotovosti, cez internet banking aj platobnou kartou online. Ak máte nejaké otázky, značka má vlastnú infolinku.

Skúsenosti s proteínovými krémami a nátierkami KetoMix

Proteínové nátierky a krémy patria nielen v prípade značky KetoMix medzi tie najviac obľúbené a využívané. Môže za to kombinácia výborného zloženia, veľkého výberu príchutí a tiež univerzálneho použitia. Toto sú tri najväčšie výhody, ktoré muži aj ženy na fórach alebo v diskusiách spomínajú, samozrejme, okrem výhodnej ceny za jedno balenie.

Čo sa týka zloženia, KetoMix práve v tejto oblasti najviac predčí väčšinu konkurencie. Krémy aj nátierky nie sú bohaté iba na bielkoviny, ale majú aj veľa vlákniny na podporu trávenia, na druhú stranu, je tu minimum cukrov, tukov a kalórií oproti tým klasickým.

Kladne hodnotený je aj veľký výber príchutí, pričom pri každej z nich je celková chuť krémov a nátierok veľmi lahodná a na svoje si tak príde každý, kto má chuť „zdravo“ maškrtiť. Pozitívom je tiež flexibilita využívania krémov a nátierok KetoMix, či už ide o prísadu na pečenie a palacinky, prípadne na priamu konzumáciu s pečivom či bez neho.

Zhodnotenie na záver

Proteínové krémy a nátierky sú žiadanou súčasťou jedálnička pri diéte, chudnutí aj pre ľudí, ktorí športujú alebo aktívnejšie cvičia. Sú sladkosťou, ktorá neohrozí zdravý životný štýl, majú kvalitné zloženie, no zároveň dokážu naplniť chuť po niečom sladkom.

V prípade značky KetoMix majú proteínové krémy a nátierky:

vyvážené zloženie nielen ohľadom bielkovín, ale aj bohatý obsah vlákniny

minimum sacharidov a tukov oproti klasickým krémom a nátierkám

flexibilné využitie a to tak v studenej kuchyni, ako aj prísad pre pečenie

veľký výber príchutí a druhov, na svoje si prídu aj vegáni a vegetariáni

Čo sa týka ďalších kvalít produktov KetoMix, v tomto ohľade je plusom tiež veľkosť balenia nátierok a krémov, vďaka čomu môže značka ponúknuť vynikajúci pomer obsahu a ceny. Krémy sú vyrobené z poctivých a overených surovín a to v Českej republike.

Proteínová cesnaková nátierka KetoMix

 • zdroj kvalitných bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízký obsah sacharidov a tukov
 • bez pridaných glutamanov

Nemenej dôležité je tiež to, že samotná značka nie je iba o sladkostiach alebo pochutinách, ako je tomu v prípade iných konkurentov, práve naopak, KetoMix má komplexné portfólio jedál, nápojov, potravín a produktov pre efektívnu diétu aj dopĺňanie bielkovín. Dôležité je aj to, že všetko si viete pozrieť, porovnať a nakúpiť z domu cez www.ketomix.sk.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie