Proteínové snacky, krekry a slané pochutiny sa hodia aj na chudnutie, tu sú tie najlepšie

Proteínové snacky, krekry a slané pochutiny sa hodia aj na chudnutie, tu sú tie najlepšie

Je všeobecne známe, že krekry a slané pochutiny či snacky nepatria medzi najzdravšie jedlá a potraviny, či už chudnete alebo nie. Obsahujú priveľa soli a najmä tukov, ktoré sú rizikom pre srdce, cievy, trávenie a samozrejme priberanie. Existuje ale jedna výnimka.

Tou sú proteínové snacky, kreky a slané pochutiny, ktorých zloženie nie je také nezdravé, ako pri tých bežných, práve naopak, je optimalizované a to tak pre chudnutie, ako aj celkovo zdravý fitness životný štýl. Na trhu je viacero výrobcov podobných pochutín a slaných snackov, no nie všetky sú rovnako kvalitné. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Proteínové snacky, krekry a slané pochutiny a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Ako proteínové snacky alebo krekry sa označujú tie slané pochutiny, ktorých najdôležitejšou živinou v zložení sú bielkoviny. Chuťovo alebo formou môže ísť o štandardné chipsy, krekry, nachos, guličky, lupienky či vločky, na výber môžete mať aj viacej príchutí.

Okrem proteínov sa tu obvykle nachádza aj väčšie množstvo vlákniny, naopak, minimum je tu sacharidov, tukov, solí a kalórií. Viac značiek ponúka aj pochutiny s obsahom pridaných vitamínov, minerálov a stopových prvkov, nie je to však pravidlo. Ich výhodou je, že vďaka svojmu zloženiu sú menej problematické pre srdce, cievy, trávenie aj chudnutie.

Proteínové nachos slanina KetoMix

 • Nízkosacharidový zdroj bielkovín
 • Bez použitia geneticky upravenej sóje
 • Nízky glykemický index

Proteínové snacky, pochutiny a krekry majú tieto benefity:

 • vďaka vyššiemu obsahu bielkovín vás skôr zasýtia a pocit hladu po nich nenastupuje tak rýchlo, ako pri bežných pochutinách, znižuje sa riziko prejedenia
 • majú viac vlákniny, ktorá je dôležitá pre fungovanie tráviacej sústavy, na prečistenie čriev a hybnosť čriev, nepriamo tak podporuje trávenie a metabolizmus
 • vďaka zníženému objemu cukrov, tukov a kalórií nehrozí priberanie a ukladanie tukových zásob v tele, pochutiny tak môžete jesť práve počas chudnutia
 • viac proteínov znamená aj podporu fyzickej výkonnosti a svalstva, kde sú proteíny dôležitou stavebnou látkou a pôsobia proti chradnutiu svalov pri diéte

LEN AKO DOPLNOK JEDÁLNIČKA

Hoci sú proteínové snacky nepochybne zdravšou alternatívou k bežným slaným pochutinám, nepreháňajte to s ich konzumáciou. Naopak, mali by byť iba doplnkom jedálnička a jeho základom by mali byť iné proteínové potraviny spolu so zeleninou a ovocím.

Vlastnosti a zloženie proteínových snackov, krekrov a slaných pochutín

Okrem toho, že tieto fitness snacky, krekry a  pochutiny sú založené na obsahu bielkovín, majú aj niektoré iné charakteristiky a vlastnosti. Tie sa týkajú či už celkového zloženia, príchutí, balení alebo výživových hodnôt, ktoré sa líšia od bežných pochutín.

Tu sú všetky dôležité charakteristiky, vlastnosti a výhody:

Balenie a zloženie proteínových snackov: Väčšina snackov je balená v jednorazových obaloch, najmä z plastovej fólie. Chipsy a krekry majú obvykle obsah od 25 do 50 gramov. Ich základom sú proteíny a sekundárne vláknina, mnoho krekrov je ryžových.

Typy a chute proteínových snackov: Na výber máte buď neochutené snacky, obvykle sú označené ako solené, prípadne krekry s nejakou prírodnou arómou a príchuťou. Najčastejšie môžete nájsť v ponuke chuť syra, slaniny, cibuľky, pizze alebo ich kombinácie.

Výživové hodnoty a kalórie proteínových snackov: Väčšina týchto slaných pochutín je nízkokalorická, nízkosacharidová a s obsahom iba minimálneho množstva soli. Polovicu obsahu tvoria obvykle bielkoviny, kalórií je štandardne okolo 400 na 100 gramov.

Skladovanie proteínových snackov: V tomto prípade sú podmienky podobné, ako aj pri bežných slaných pochutinách. Balenie snackov, otvorené alebo neotvorené, uchovávajte na suchom mieste, mimo mrazu aj priameho slnka a ideálne pri izbovej teplote.

Hotové proteínové krekry KetoMix a ich výhody

Slané pochutiny v podobe krekrov má vo svojej ponuke aj známa značka proteínových potravín a produktov, KetoMix. Ide o formu nachos krekrov, ktoré sú výbornou variantov pre nezdravé chipsy a slané pochutiny. Konzumovať ich môžete aj pri diétovaní.

Toto sú najvýraznejšie benefity a výhody krekrov KetoMix:

Viac bielkovín a tiež vlákniny

Ako už hovorí aj názov, proteínové nachos KetoMix obsahujú najmä bielkoviny, tých je v rámci zloženia takmer 50 %. Na rozdiel od mnohých iných značiek však majú aj dostatočný objem vlákniny, ktorá je nevyhnutná pre podporu trávenia či metabolizmu.

Minimum tukov, cukrov a soli

Naopak, to, čoho je v proteínových snackoch KetoMix len minimum, sú tuky a sacharidy. Ide najmä o tie nezdravé typy, čiže nasýtené mastné kyseliny a cukry, ktoré sú z hľadiska kalórií najviac rizikové. Rovnako tak je tu oproti bežným chipsom veľmi málo soli.

Proteínové nachos slanina KetoMix

 • Nízkosacharidový zdroj bielkovín
 • Bez použitia geneticky upravenej sóje
 • Nízky glykemický index

Žiadne škodlivé a rizikové prísady

Zloženie proteínových krekrov KetoMix je optimalizované aj z pohľadu rôznych prísad alebo konzervačných látok. Na rozdiel od mnohých iných slaných pochutín neobsahujú nachos od KetoMix geneticky upravenú sóju alebo škodlivé emulgátory či konzervanty.

Ideálna veľkosť balenia krekrov

Nachos od KetoMix si zakúpite v balení, ktoré obsahuje podľa odporúčaní výrobcu 4 porcie proteínových krekrov. Každú z nich viete použiť namiesto jedného proteínového jedla. Vďaka tomuto baleniu si nemusíte krekry kupovať príliš často a balenie vydrží dlhšie.

POČAS VŠETKÝCH FÁZ KETO DIÉTY

Proteínové krekry KetoMix viete konzumovať počas celej Keto diéty, na ktorej podporu sú produkty KetoMix zamerané. V prvej fáze viete krekrami nahradiť jedno jedlo KetoMix denne, v druhej dve ne-KetoMix jedlá a v tretej fáze ide už o voľnú pochutinu.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových krekrov KetoMix

Proteínové nachos značky KetoMix sú založené na zvýšenom objeme bielkovín v zložení, konkrétne obsahujú proteínový koncentrát v pomere 64 %. Na 100 gramov živín pripadá až 45 gramov bielkovín, objem proteínov je tak oproti iným značkám výborný.

Tu sú ďalšie výživové a nutričné hodnoty pre 100 g krekrov:

 • ak ide o energiu, v krekroch je 1634 kJ energie, čo zodpovedá 390 kcal
 • po bielkovinách je významnou aj vláknina a to v objeme 17 g, sacharidov je tiež 17 g, ale z toho cukru iba 1,4g, tukov je 12 g, z toho nasýtených je iba 1,3 g

Krekry obsahujú minimum soli, v 100 gramoch je jej zastúpenie na úrovni 2,7 gramu. Čo sa týka ďalších látok v zložení krekrov, nachádzajú sa tu tapiokový škrob, slnečnicový olej, dextróza, maltodextrín,  korenie a bylinky, glutamát sodný, látky určené k aromatizovaniu dymovej príchute, kyselina jablčná, paprikový extrakt a rozmarínový extrakt.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

KetoMix je známou značkou proteínových potravín a produktov, ktorá pôsobí na slovenskom aj na českom trhu. Je za ňou spoločnosť Opravdove hubnuti, ktorá je z Českej republiky, má už dostatočnú históriu a ide o overenú firmu, ktorá prevádzkuje tiež eshop.

Ak hľadáte dôvody, prečo si značku KetoMix vybrať, ide o tieto:

 • KetoMix nie je iba o  pochutinách, sortiment obsahuje aj hlavné jedlá či nápoje, ktoré môžete zaradiť do svojho celodenného jedálnička či pitného režimu
 • sortiment značky podporuje Keto diétu, overený diétny program po celom svete, ktorý je z pohľadu efektívnosti chudnutia a podpory svalov najlepšia voľba
 • máte možnosť poradiť sa s výživovými poradcami a odborníkmi značky, či už cez oficiálnu zákaznícku linku alebo aj cez internetovú poradňu značky
 • potraviny a nápoje značky neobsahujú iba viac bielkovín, ale celé ich zloženie je pre chudnutie optimalizované a to sa týka aj vlákniny, tukov a sacharidov

Balenie a cena proteínových krekrov KetoMix

Proteínové nachos KetoMix sú dostupné v jednom type balenia a to s obsahom 120 gramov. Podľa vyjadrenia výrobcu a odporúčaného dávkovania sa tu nachádzajú 4 dávky po 30 gramov krekrov, každú dávku možno konzumovať samostatne a to aj v rámci Keto diéty. Krekry sú balené v papierovej škatuli, na jej obale sú informácie o značke.

Ak ide o ďalšie dôležité údaje a ceny balenia, tu je ich prehľad:

Proteínové nachos slanina KetoMix

 • Nízkosacharidový zdroj bielkovín
 • Bez použitia geneticky upravenej sóje
 • Nízky glykemický index

Hoci opticky je cena za jedno balenie vyššia, ako pri klasických chipsoch, treba brať do úvahy špecifiká tohto produktu. V porovnaní s inými proteínovými slanými pochutinami má značka KetoMix výhodnejšiu cenu a to hlavne v prípade prepočtu na jednu porciu.

Príprava proteínových krekrov KetoMix

Pokiaľ ide o proteínové nachos KetoMix, na rozdiel od rôznych domácich receptov, jedná sa už o finálny produkt určený pre priamu konzumáciu. To v praxi znamená, že krekry vám stačí len rozbaliť a môžete ich začať konzumovať. Nezjedzte ale celé balenie naraz.

Balenie krekrov otvorte, odsypte z nich jednu dávku a zvyšok dobre zatvorte

Na základe odporúčaní výrobcov je jedna porcia v objeme 30 gramov, krekry môžete jesť samostatne, prípadne si ich dochutiť s proteínovou omáčkou KetoMix

Krekry viete konzumovať napríklad s rôznymi dresingami, omáčkami alebo dipmi, prípadne aj s nátierkami značky KetoMix. Vzhľadom na to, že sa tiež jedná o proteínové potraviny či suroviny, nemusíte sa obávať nadmerného priberania alebo rizika ukladania kalórií v podobe tukových zásob. Tieto omáčky, dresingy, nátierky a dipy majú minimum cukru.

Nachos viete kombinovať napríklad s barbecue alebo bylinkovou omáčkou, pikantným dresingom, proteínovým kečupom, prípadne si viete spraviť aj sladko-slanú kombináciu, napríklad s karamelovou či čokoládovou proteínovou omáčkou bez sacharidov.

Konzumácia a skladovanie proteínových krekrov KetoMix

Proteínové nachos môžu obsahovať niektoré alergény, predovšetkým sóju. V prípade, ak máte na sóju alergiu, nemali by ste krekry konzumovať. To isté platí, ak ste celiatik a máte problém s lepkom, výrobca totiž udáva, že v nachos sa môžu nachádzať aj stopy lepku.

Okrem toho sa držte aj týchto zásad skladovania a konzumácie:

 • krekry by nemali konzumovať deti, tehotné ženy a ženy pri dojčení
 • nezabúdajte ani na pravidelný pitný režim aspoň 1,5 litra vody denne
 • balenie skladujte v suchu pri izbovej teplote a mimo mrazu aj slnka
 • nachos môžete konzumovať od úvodu diéty, najviac 1 porciu denne

Ďalšie produkty KetoMix

Značka KetoMix nie je ani zďaleka iba o chipsoch, krekroch a slaných pochutinách, práve naopak. Výrobca má vo svojej ponuke veľmi obsiahly výber hlavných jedál a potravín, ktoré viete využiť pri dlhodobom stravovaní. Ponuka obsahuje aj proteínové nápoje.

Cieľom produktov a potravín je podpora chudnutia Keto diétou:

Keto diéta podporuje efektívnejšie spaľovanie tukov prostredníctvom ketózy, ku ktorej príde znížením príjmu potravín so sacharidmi a naopak zvýšením bielkovín

Jedlá aj nápoje KetoMix sa tešia popularite a to kvôli tomu, že:

 • si ich viete pripraviť veľmi rýchlo do pár minút, stačí pridať len vodu
 • máte istotu kvalitného zloženia a to z pohľadu bielkovín, cukru a tuku
 • na jednom mieste nájdete všetko pre celodenný jedálniček a pitný režim

Značka KetoMix si zakladá na kvalitnom a overenom pôvode všetkých surovín, tiež na tom, že v potravinách a nápojoch nepoužíva nejaké rizikové prísady, konzervanty, emulgátory a podobne, vo väčšine jedál a potravín nenájdete ani lepok. Naopak, množstvo produktov je bohatých na vitamíny a minerály pre lepšie trávenie, metabolizmus a chudnutie.

Ponuka jedál KetoMix zahŕňa niekoľko druhov a typov polievok, omeliet, kaší, palaciniek, tyčiniek, cestovín, pečiva či sušeného mäsa, k nim si môžete pridať aj omáčky, dresingy, nátierky či pomazánky. Súčasťou výberu sú aj slané pochutiny, krekry a chipsy.

Proteínové nachos slanina KetoMix

 • Nízkosacharidový zdroj bielkovín
 • Bez použitia geneticky upravenej sóje
 • Nízky glykemický index

Na svoje si prídu tiež tí, čo by chceli zdravo maškrtiť, KetoMix ponúka proteínové čokolády, perníky a rôzne dezerty. Sortiment nápojov obsahuje najmä proteínové kokteily s obsahom srvátkovej a sójovej bielkoviny. Ak by ste chceli svoje chudnutie podporiť ešte viac, v ponuke nájdete aj doplnky výživy s obsahom L-Karnitínu na lepšie spaľovanie tukov.

BEZ HLADOVANIA A TIEŽ DLHODOBO

Ketónová diéta nie je žiadnou extrémnou, rýchlou a prísne redukčnou diétou, nemusíte sa báť ani hladovania, ani chradnutia svalstva a ani problémov s jojo efektom. Naopak, môžete ju držať dlhodobo, aj 3 mesiace a vďaka bielkovinám nebudete ani hladovať.

Ako a kde kúpiť proteínové krekry a ďalšie produkty KetoMix

Celý sortiment značky KetoMix, či už ide o hlavné jedlá, menšie potraviny, slané snacky alebo nápoje, nájdete na oficiálnom webe www.ketomix.sk. Sú tu aj informácie ohľadom Keto diéty a online či telefonická infolinka, kde vám poradia aj s výberom.

Na webe nájdete eshop, kde nakúpite priamo z pohodlia domova:

 • najskôr do online košíka vložíte produkty, ktoré vás zaujali najviac
 • potom vyplníte svoje osobné údaje, kontakt a adresu pre doručenie
 • vyberiete si kuriérnu službu a spôsob platby, v hotovosti či online
 • objednávku potom skontrolujete, odošlete a pri platbe vopred zaplatíte

Doručenie trvá štandardne 3 pracovné dni, pri väčšej objednávke ušetríte aj na poštovnom zdarma. Kuriér vám môže doručiť balíček domov alebo do najbližšej pobočky Zásielkovne. Na výber máte aj viac kuriérnych služieb, rovnako aj viac spôsobov platenia.

Proteínové nachos slanina KetoMix

 • Nízkosacharidový zdroj bielkovín
 • Bez použitia geneticky upravenej sóje
 • Nízky glykemický index

Zaplatiť viete štandardne na dobierku pri prevzatí zásielky kuriérovi, ale aj vopred, či už cez internet banking alebo platobnou kartou online. Nákup aj doručenie vybavíte bez toho, aby ste museli niekam osobne ísť, stačí vám k tomu smartfón alebo tablet. Pri nákupe z oficiálneho eshopu máte istotu, že nakupujete originálne produkty a tie sú za najlepšiu cenu.

Skúsenosti s proteínovými krekrami KetoMix

Proteínové krekry patria medzi pomerne obľúbenú slanú pochutinu a to sa týka nielen značky KetoMix, ale prakticky všetkých producentov proteínových jedál. V prípade tohto výrobcu je aj podľa zverejnených komentárov a skúseností na internetových fórach a v diskusiách jasné, že ide o žiadaný produkt u mužov aj žien a to pri chudnutí aj po cvičení.

Mimoriadne pozitívne je hodnotené kvalitné zloženie s ohľadom nielen na bielkoviny, ale aj na znížený obsah cukrov, solí, tukov a kalórií. Tým sa značka KetoMix odlišuje nielen pri krekroch alebo chipsoch, ale aj pri všetkých svojich potravinách a nápojoch.

Plusom je tiež veľkosť balenia, ktoré obsahuje až 4 dávky, rovnako tak možnosť použitia týchto krekrov namiesto jedného z jedál počas Keto diéty. Chuťovo sú krekry hodnotené tiež pozitívne, aspoň prevažnou väčšinou ľudí, ktorým je príchuť slaniny chutná, ale zároveň nie je príliš intenzívna. Jediným menším mínusom je stopové množstvo lepku.

Zhodnotenie na záver

Ako zdravá a fitness alternatíva ku klasickým slaným pochutinám sú proteínové krekry a snacky rozhodne dobrou a žiadanou alternatívou. Hodia sa do jedálnička v prípade, ak cvičíte alebo máte viac fyzickej aktivity, neublížia vám ani počas chudnutia.

Ak si vyberiete proteínové nachos KetoMix, získate tieto výhody:

možnosť konzumácie samostatne aj kombinácie s omáčkami alebo dipmy

vysoký objem bielkovín a vlákniny aj v porovnaní s ďalšími značkami

naopak minimum sacharidov, nezdravých tukov, solí a kalórií v obsahu

bezproblémové zloženie z pohľadu nejakých konzervantov alebo prísad

Pre tých, čo hľadajú overenú značku, nechcú riešiť príliš veľa príchutí a naopak, chcú mať istotu kvalitného zloženia, sú proteínové snacky KetoMix najlepšou voľbou. Okrem nachos si nájdete v ponuke producenta aj iné slané pochutiny, napríklad chipsy a lupienky.

Proteínové nachos slanina KetoMix

 • Nízkosacharidový zdroj bielkovín
 • Bez použitia geneticky upravenej sóje
 • Nízky glykemický index

Všetky potraviny a produkty si viete porovnať a pozrieť na www.ketomix.sk, čo je oficiálna webstránka značky. Funguje na nej aj internetový obchod, kde bez problémov nakúpite len s vašim smartfónom a je jedno, kde bývate. Sortiment KetoMix je veľmi široký a obsahuje nielen proteínové pochutiny, ale aj nápoje a hlavné jedlá či výživové doplnky.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie