Skúste proteínové bábovky s tvarohom, kokosom aj banánom, sú skvelé aj na chudnutie

Skúste proteínové bábovky s tvarohom, kokosom aj banánom, sú skvelé aj na chudnutie

Máte radi bábovky? Tie s proteínom patria u ľudí, ktorí športujú, žijú aktívnym životom alebo chcú chudnúť, medzi jednu z najviac obľúbených sladkostí. Na rozdiel od bežnej bábovky sa v nich nachádza iba minimum cukrov a kalórií, nehrozí tak žiadne priberanie.

Naopak, základom sú bielkoviny, čo je živina dôležitá pre trávenie, svalstvo a nepriamo aj pre chudnutie. Chuťovo sú tieto bábovky na nerozoznanie od bežných, môžete si ich upiecť aj s orieškami, tvarohom, kokosom, banánom či inými zdravými surovinami, stačí nájsť len ten správny recept. Ak chcete vedieť, ako si zdravú bábovku upiecť, čítajte ďalej.

Proteínové bábovky a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Ak chcete skúsiť zdravý múčnik, proteínová bábovka je určite dobrou voľbou. Takýmto pojmom sa označujú bábovky, ktoré obsahujú zvýšený objem bielkovín, podľa receptu alebo druhu to môže byť skoro polovica zloženia. Naopak, cukrov a tukov je menej.

Niekedy sa aj preto hovorí takýmto bábovkám nízkokalorické a nízkosacharidové. Chuťovo sú obvykle na nerozoznanie od tých klasických, navyše, môžu sa tu používať rôzne zdravé suroviny. To, čo tu štandardne absentuje, sú plnotučné produkty, bábovky sú aj bez múky, najmä tej klasickej bielej, bez problému sa však môže použiť špaldová múka.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Čo sa týka výhod a pozitív proteínový báboviek, tak:

 • v prvom rade ide o zdravú alternatívu, ktorá pomáha k zníženiu rizika priberania už len tým, že obsahuje minimum cukrov a nasýtených mastných tukov
 • zároveň je vďaka obsahu bielkovín ideálna na podporu svalstva, nakoľko bielkoviny sú základnou zložkou svalov a pomáhajú proti ich chradnutiu pri diéte
 • vďaka vysokému obsahu proteínov vás dokáže bábovka zasýtiť lepšie, ako klasický múčnik, nehrozí po nej ani rýchly hlad a teda ani riziko prejedania sa
 • zabúdať netreba na vlákninu, ktorá sa tu tiež nachádza, má význam pre trávenie a črevá, či už pre ich prečistenie alebo hybnosť, podporuje taktiež chudnutie

PRE FITNESSÁKOV, ALE AJ NA CHUDNUTIE

Proteínové bábovky predstavujú múčnik, ktorý sa hodí ako zdravá alternatíva ku klasickej bábovke plnej tuku a cukru, ale môže ísť aj o súčasť stravovania pre športovcov, ľudí, čo majú aktívnejší život z pohľadu fyzickej činnosti a samozrejme aj na chudnutie.

Domáce recepty na proteínové bábovky

Zabudnite na bežné bábovky plné múky a iných nezdravých surovín, teraz si ukážeme recepty plné zdravých ovsených vločiek, orieškov, semien, orechov, nízkotučného jogurtu a samozrejme proteínu v prášku. Ten nesmie chýbať, je základom každého receptu.

Nasledujúce 4 tipy vám môžu poslúžiť ako inšpirácia:

Dvojfarebná bábovka: Na základnú bábovku potrebujete 200 g tvarohu, vanilkový a čoko puding v prášku, 2 bielky na sneh, 20 g kakaa a 30 g proteínu. Zvlášť pripravte vanilkové a zvlášť čokoládové cesto, navrstvite do formy na bábovku a pečte 50 minút na 180 °C.

Zdravá špaldová bábovka: Pripravte si 40 g proteínu, 400 ml mandľového mlieka, 40 g kokosovej múky, 200 g špaldovej krupice, 2 vajcia, prášok do pečiva a 50 g malín. Zmiešajte, dajte do formy na pečenie bábovky a pečte pri teplote 175 °C po dobu 45 minút.

Proteínová bábovka s kakaom: Na ingrediencie potrebujete 2 vajcia, 40 g proteínu, škoricu, prášok do pečiva, lyžicu kakaa a pol hrnčeka mandľového mlieka. Z bielok si spravte sneh, zvyšok surovín zmiešajte, potom pridajte sneh a upečte v rúre 20 minút na 180 °C.

Ovseno-banánová bábovka: Vyšľahajte spolu 2 banány, 2 vajcia, 200 g bieleho jogurtu a trstinový cukor. Prisypte 100 g špaldovej múky, 100 g ovsených vločiek, 50 g proteínu v prášku, kypriaci prášok a soľ. Dajte do formy a pečte tak, ako v predošlom recepte.

Hotové proteínové perníčky KetoMix a ich výhody

Ak by ste chceli menšiu zmenu a skúsiť okrem báboviek aj iný typ zdravého dezertu, čo tak perníky? Tie od KetoMix obsahujú tiež veľa bielkovín, oveľa jednoduchšie ich upečiete a viete si ich prispôsobiť presne podľa seba. Navyše, nemusí ostať iba pri nich.

Nielen bábovka, ale aj perník KetoMix má svoje výhody:

Mnoho bielkovín aj vlákniny

Ako už hovorí názov, proteínové perníčky KetoMix sú založené na obsahu bielkovín, ktoré sú v zložení dominantnou živinou v objeme až 45 % z celého zloženia. Navyše, sú bohaté aj na vlákninu, ktorá je dôležitá pre trávenie, prečistenie čriev a črevnú peristaltiku.

Minimum kalórií, cukrov a tukov

Potraviny tejto značky sú určené na podporu chudnutia a to sa odráža aj v ich celom zložení. Nielen, že majú veľa bielkovín a vlákniny, zároveň je v nich len nevyhnutné minimum cukru, tuku a kalórií oproti klasickým koláčom, bábovkám, perníkom a sladkostiam.

Jednoduchá príprava do pár minút

Hoci proteínové perníčky nie sú hotovou potravinou v zmysle okamžitej konzumácie, aj tak si ich viete pripraviť do pár minút. Majú totiž podobu práškovej zmesi, kde stačí pridať už len vodu, je to veľmi jednoduché. Spravíte si tak čerstvý perník priamo doma.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Bez lepku aj  rizikové prísad

Ak máte alergiu na lepok a kvôli tomu nemôžete konzumovať bežné sladkosti či koláče, dobrou správou je, že v proteínovom perníku KetoMix sa lepok nenachádza. Rovnako tak značka nepoužíva glutaman či ďalšie rizikové prísady a konzervačné látky.

NEMUSÍTE SA BÁŤ PRIBERANIA NA VÁHE

Zmyslom proteínových perníčkov KetoMix je minimalizácia rizika priberania, no súčasne aj pochutenie si na zdravej sladkosti. Práve vďaka tomu, že sa v perníkoch nachádza minimum sacharidov a tukov, nedochádza k ich ukladaniu do tela v tukových zásobách.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových perníčkov KetoMix

Proteínové perníčky KetoMix obsahujú predovšetkým bielkoviny, no sú tu zastúpené aj ďalšie živiny, vláknina, soľ a niektoré iné látky. V zložení možno nájsť aj koreniny a korenie, ktoré sa bežne používa v perníkoch, nemusíte tak pri pečení už nič pridávať.

Čo sa týka nutričného zloženia v 100 g perníka, je takéto:

 • perník v tejto porcii obsahuje 394 kcal, čo zodpovedá energie 1649 kJ
 • pokiaľ ide o bielkoviny, tých je 45 gramov, sacharidov je 20 gramov, z toho cukrov len 3 gramy, tukov je 9 gramov, z toho nasýtených ale iba 6 gramov

Pokiaľ ide o vlákninu, tá je v 100 gramoch perníka v objeme až 11 gramov, čo je nadpriemer a pomáha to na trávenie. Medzi koreniny použité v zmesi patria fenikel, koriander, škorica, aníz, pomarančová kôra, klinček, nové korenie, muškátový kvet, muškátový orech a badyán. V zložení je napríklad odtučnené kakao, ako vláknina je použitá čakanková.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Značka KetoMix patrí medzi populárnych producentov v oblasti bielkovinových potravín a to tak na slovenskom, ako aj českom trhu. Je za ňou spoločnosť Opravdove hubnuti, nejedná sa teda o žiadnu neznámu firmu, práve naopak, skúsenosti s ňou sú dlhodobé.

Čo sa týka najdôležitejších výhod značky KetoMix, tu sú:

 • desiatky tisíc spokojných mužov a žien, ktorí si už zakúpili produkty značky, tisíce pozitívnych referencií, komentárov a názorov v diskusných fórach
 • veľký sortiment jedál, potravín, nápojov a ďalších produktov, možnosť kompletného stravovania a pitného režimu v rámci značky na podporu chudnutia
 • overené zloženie všetkých produktov, či už ide o kvalitu bielkovín, ale aj o minimum kalórií a nezdravých cukrov a tukov, naopak, je tu dostatok vlákniny
 • možnosť konzultácie a poradenstva s výživovými odborníkmi a špecialistami, tí sa podieľali na zložení potravín KetoMix, ale pomáhajú tiež verejnosti

Balenie a cena proteínových perníčkov KetoMix

Ak sa rozhodnete skúsiť proteínové perníky značky KetoMix, viete si ich zakúpiť v jednej veľkosti balenia a to s obsahom 300 gramov. Ide o formu práškovej zmesi v plastovom obale, na ňom sú všetky informácie týkajúce sa výrobcu, zloženia, skladovania aj prípravy. V balení je dokopy 10 dávok zmesi proteínových perníkov, vydrží vám omnoho dlhšie.

Tu je prehľad najdôležitejších informácií o balení perníka:

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Ak by ste chceli porovnávať cenu s konkurenciou, tá vám príde opticky vysoká. Treba však brať do úvahy, že ide o cenu za celé balenie, ktoré obsahuje až 10 porcií, takže cena za jednu porciu perníka je už pod sumou 2 €. V tomto porovnaní má KetoMix výhodu.

Príprava proteínových perníčkov KetoMix

Silnou stránkou produktov značky KetoMix je ich jednoduchá a rýchla príprava, na čom si aj producent zakladá a zdôrazňuje to ako konkurenčnú výhodu. To, že nejde o hotové perníčky, je tiež plus, viete si tak pripraviť doma čerstvú potravinu s výbornou chuťou.

Jednu dávku, čiže 30 gramov zmesi, zmiešajte v 1,5 až 2 dcl vody na cesto

Predhrejte si rúru na teplotu 170 °C, cesto vylejte do formy na pečenie, ktorú predtým vyložíte papierom na pečenie a následne pečte pri stálej teplote 5 minút

Ako formu na pečenie viete použiť hlboký plech, formu na muffiny alebo zapekaciu misu. Alternatívou k papieru na pečenie môže byť vymazanie formy olejom či maslom, napríklad ghee, kokosovým alebo olivovým, prípadne nejakou zdravou múkou, napríklad kokosovou. Počas pečenia v rúre perník vizuálne kontrolujte, zabránite tak jeho prihoreniu.

Čo sa týka dochutenia, nie je potrebné pri vypracovaní cesta alebo pečení pridávať žiadne iné suroviny, ale môžete tak spraviť. Perník si viete spraviť s hrozienkami, kokosom, nejakým ovocím, orieškami a semienkami, môžete ich použiť aj na ozdobenie vrchu perníka.

Konzumácia a skladovanie proteínových perníčkov KetoMix

Ak vás proteínové perníčky KetoMix zaujali, nezabúdajte ani na ich správne skladovanie. To by malo byť v suchom a chladnom prostredí, mimo priameho slnečného žiarenia aj mimo mrazu. Sledujte dobre dátum spotreby na obale, po ňom už zmes nepoužívajte.

Čo sa týka zásad konzumácií perníčkov, držte sa týchto:

 • v zmesi na prípravu sa nachádzajú alergény vajce, sója a mlieko
 • perníky by nemali konzumovať tehotné ženy a ženy počas dojčenia
 • taktiež sú nevhodné pre ľudí, ktorí trpia laktózovou intoleranciou
 • perníčky sú vhodné už od prvej fázy Keto diéty, nahradia až 2 jedlá

Ďalšie produkty KetoMix

Nielen proteínové perníky, ale aj iné jedlá, potraviny, nápoje a produkty, ktoré sú založené na obsahu bielkovín, má značka KetoMix vo svojej ponuke. Môže ísť o hlavné jedlá, menšie potraviny využiteľné po celý deň, ale aj nápoje vo forme kokteilov z prášku.

Celý sortiment má za cieľ podporiť efektívnu Keto diétu:

Keto diéta je založená na znížení príjmu sacharidov a zvýšení príjmu bielkovín, čím sa telo dostane do ketózy, kedy berie energiu primárne spaľovaním tukov

Vďaka potravinám značky KetoMix je diéta jednoduchšia:

 • potraviny sú buď hotové, alebo je ich príprava vecou len pár minút
 • máte tiež istotu kvalitného zloženia z pohľadu bielkovín aj cukrov
 • na jednom mieste si viete zložiť jedálniček aj pitný režim na celý deň

Všetky produkty, jedlá a nápoje značky sú vyvážené z pohľadu živín, obsahujú prospešné vitamíny, minerály a stopové prvky, rovnako tak sú bohaté na vlákninu a naopak, nie sú tu žiadne rizikové prísady, konzervačné látky a podobne, napríklad ako je glutaman alebo iné škodlivé „éčka“. Okrem pečiva neobsahujú ani lepok, čiže sú aj pre celiatikov.

Šírka ponuky je veľká, či už ide o proteínové polievky, kaše, palacinky, omelety, cestoviny, pečivo, sušené mäso, dresingy, nátierky, omáčky, pomazánky alebo populárne tyčinky, ktoré viete konzumovať po celý deň. Sú tu ale aj zdravé slané pochutiny a sladkosti.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

KetoMix tak ponúka proteínové chipsy, krekry, čokolády alebo dezerty, ktoré majú minimum kalórií a nezdravých tukov alebo cukrov. Z nápojov sú populárne proteínové koktaily, ktoré sú bohaté na srvátkové aj sójové bielkoviny a viete si ich ozvláštniť príchuťami. Značka má vo svojej ponuke aj doplnky výživy s L-Karnitínom na lepšie spaľovanie tukov.

KOMPLEXNÁ A VEĽMI EFEKTÍVNA DIÉTA

Keto diéta nie je krátkodobou diétou, počas ktorej by ste hladovali a po nej by hrozilo riziko jojo efektu. Naopak, je dlhodobá, môže trvať aj 3 mesiace, navyše, je komplexná a zahŕňa viacero zdravých pravidiel, napríklad pravidelné stravovanie a minimum cukrov.

Ako a kde kúpiť proteínové perníčky a ďalšie produkty KetoMix

Proteínové perníky, ale aj ostatné potraviny a jedlá KetoMix, si môžete kúpiť buď osobne v značkovej predajni, prípadne cez internet na oficiálnom webe www.ketomix.sk. Nachádza sa tu eshop, ktorý umožňuje nákup z pohodlia domu, bez ohľadu na to, kde ste.

Výhoda online nakupovanie spočíva nielen v pohodlnosti:

 • objednávku spravíte cez počítač, notebook, tablet alebo aj smartfón
 • nemusíte nikam chodiť, kuriér vám prinesie balíček priamo domov
 • platiť viete v hotovosti, ale aj bezhotovostne, vopred a cez internet
 • keďže nakupujete v oficiálnom eshope, máte garanciu najlepšej ceny

Objednávka prebieha podobne, ako v každom klasickom internetovom obchode. Do online košíka vložíte potraviny alebo balíčky potravín a produktov, vyplníte svoje údaje, vyberiete spôsob platby a kuriérnu službu, miesto doručenia a objednávku len odošlete.

Nemusíte sa viazať iba na svoju adresu, doručenie môže byť aj do pobočky Zásielkovne, kam si zvolíte. Doba dodania je bežne do 3 pracovných dní. Čo sa týka platenia, tu máte na výber hotovosť, internet banking aj platbu platobnou kartou online. Ak by ste mali nejaké ďalšie otázky, na webstránke nájdete poradňu, informácie o Keto diéte a tiež infolinku.

Skúsenosti s proteínovými perníčkami KetoMix

Proteínové perníky KetoMix patria medzi zdravé sladkosti v ponuke tejto značky, ktoré sa tešia naozaj viditeľnej popularite. Množstvo pozitívnych komentárov mužov aj žien, či už pri chudnutí alebo pri cvičení, dokazuje, že ide o kvalitnú potravinu. Kladne hodnotená je forma perníkov, ktoré si pripravíte čerstvo doma, no zároveň to je len za pár minút.

Oproti iným konkurenčným značkám ponúka KetoMix oveľa lepšie a kvalitnejšie zloženie, či už ide o bielkoviny, vlákninu alebo naopak minimum nezdravých tukov a cukrov. Chuť perníčkov KetoMix je podľa hodnotení na internete zároveň jemná a lahodná.

Plusom je aj veľkosť balenia, z jedného viete spraviť až 10 porcií perníkov, čiže ho nemusíte kupovať tak často. Perníky môžete využiť samostatne ako zdravú alternatívu sladkosti, ale aj v rámci Keto diéty, čo je častejšia možnosť a to vidno aj podľa skúseností na internetových fórach. Pri príprave perníkov si ich viete aj dochutiť zdravými surovinami.

Zhodnotenie na záver

Tak proteínové bábovky, ako aj proteínové perníky, predstavujú príklady pre zdravé sladkosti, ktoré môžete smelo konzumovať počas diét, cvičenia a chudnutia. Nemusíte si robiť starosť o kalórie, cukry a tuky, tých je tu naozaj minimum oproti bežným múčnikom.

Ak si vyberiete perníky KetoMix, získate tiež tieto benefity:

nielen veľmi dobrý zdroj bielkovín, ale aj dostatok vlákniny pre trávenie

naopak, ideálne zloženie z pohľadu chudnutia, nehrozí žiadne priberanie

viete si pripraviť čerstvý perník, no zároveň jednoducho a za pár minút

vďaka absencii lepku možnosť konzumácie perníka aj pre celiatikov

Perníky majú podobu zmesi v prášku, ich skladovanie je bezproblémové a jednoduché. Keďže nejde o finálny produkt, ktorý by ste museli spotrebovať okamžite, viete si balenie nechať aj na dlhšiu dobu. Zároveň si viete vždy, keď budete chcieť, spraviť čerstvý perník.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Nezanedbateľnou výhodou je aj to, že proteínové perníky KetoMix nie sú jediným produktom tejto značky. Máte možnosť si vybrať z viacerých jedál, potravín a nápojov, na jednom mieste si viete vyskladať celý jedálniček a nápojový lístok. Na oficiálnom webe www.ketomix.sk si viete celý sortiment pozrieť a objednať v eshope bez ohľadu na to, kde bývate.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

0.00

0 Hodnotení