Zdravé raňajky na chudnutie? Skúste proteinové müsli, tu sú najlepšie domáce recepty

Zdravé raňajky na chudnutie? Skúste proteinové müsli, tu sú najlepšie domáce recepty

Medzi najzdravšie raňajky na chudnutie, ale napríklad aj pri intenzívnom tréningu a cvičení, patria proteínové müsli. V základe sú zložené najmä z ovsených vločiek, musia byť bez klasického bieleho cukru a ak ide o kalórie, veľa závisí od zloženia a surovín.

To, že na raňajky sú proteínové müsli ako stvorené, dokazuje aj ich pafopularita v sortimente hotových produktov a potravín. V kamennom obchode a aj vo fitness eshopoch možno nájsť niekoľko značiek a druhov, vrátane ovocných. Čo je ešte dôležitejšie, je možnosť si spraviť zdravé proteínové müsli aj doma. Aký je najlepší domáci recept? Čítajte ďalej.

Proteínové müsli a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Proteínové müsli sa od toho klasického odlišuje najmä tým, že obsahuje oveľa viac proteínov. Podobne, ako pri bežnom müsli, aj tu bývajú základom cereálie, ktoré môžu byť doplnené o ovocie, oriešky, korenie, semienka, bylinky, tvaroh, jogurt alebo mlieko.

Základom je, aby šlo o zdravé suroviny, ktoré budú nielen obsahovať veľa bielkovín, ale budú mať aj zníženú koncentráciu nezdravých sacharidov, tukov a samozrejme kalórií. Müsli si viete kúpiť ako hotový cereálny produkt, no môžete si ich spraviť aj doma, príprava je rýchla a jednoduchá. V prípade domácich receptov viete viac ovplyvniť zloženie.

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

Na chudnutie a pre zdravie proteínové müsli ponúkajú:

 • oveľa kvalitnejšie zloženie z pohľadu nielen bielkovín, ale aj iných živín, obvykle majú menej kalórií a sacharidov, naopak, viac je minerálov a vitamínov
 • vďaka zvýšenému zastúpeniu bielkovín vám nehrozí hladovanie, pocit sýtosti príde oveľa skôr a znižuje sa tak miera riziko prejedania a teda aj priberania
 • vďaka zvýšenému obsahu vlákniny podporuje müsli trávenie a tráviacu sústavu, či už ide o pravidelnosť trávenia, črevnú peristaltiku alebo prečistenie čriev
 • viac proteínov znamená aj podporu svalstva, čo využijú najmä športovci a ľudia, ktorí majú viac fyzickej aktivity, nehrozí chradnutie ani oslabenie svalstva

SKVELÉ JEDLO NA NIELEN NA RAŇAJKY

Proteínové müsli predstavuje dobrú alternatívu nielen iba pre raňajky, hoci sa vtedy asi najviac konzumuje, ale prakticky počas celého dňa. Mnoho ľudí, ktorí chcú chudnúť, si dajú müsli aj na večeru, nakoľko neobsahuje priveľa kalórií, ale zato má dosť vlákniny.

Domáce recepty na proteínové müsli

Ak by ste si chceli spraviť domáce proteínové müsli, ako základ viete použiť ovsené vločky spolu s proteínom v prášku. Ten môžete skúsiť kúpiť bez príchuti alebo s nejakou ovocnou chuťou, je to len na vás. Nezabudnite na pridanie zdravého ovocia a orieškov.

Pre inšpiráciu prinášame tieto zaujímavé recepty na müsli:

Zapečené proteínové müsli: Do mixéru vložte a rozmixujte 1 banán, 50 g proteínu v prášku, 50 g mandlí, 100 g ovsených vločiek, 50 g brusníc, 100 g jablkového pyré a 100 ml vody. Dajte do zapekacej misky, pečte 30 minút na 180 °C a potom rozkrájajte.

Fitness müsli s tvarohom: Na druhý recept potrebujete ako ingrediencie 30 g práškového proteínu, 100 g malín, štipku muškátového orechu, 100 g nízkotučného tvarohu a 2 čajové lyžičky čakankového sirupu. Zmiešajte, vložte na 15 minút do mrazničky a je hotovo.

Kokosovo-čokoládové müsli: Aj čokoláda môže byť zdravá, najmä tá s 85 % podielom kakaa. Z nej potrebujete 20 g, ďalej 30 g proteínu, 100 g ovsených vločiek a 30 g kokosového oleja. Všetko zmixujte a dajte na panvicu na mierny oheň na pár minút zapiecť.

Arašidové proteínové müsli: Hrnček ovsených vločiek, polovicu hrnčeka arašidového masla, hrnček mandľového mlieka, 50 g proteínu v prášku a 50 g brusníc zmiešajte, krátko opečte na panvici na zdravom oleji, dajte na noc do chladničky a na druhý deň zjedzte.

Hotové proteínové kaše KetoMix a ich výhody

Zaujímavou alternatívou, ktorú viete využiť na raňajky, ale aj počas celého dňa, sú proteínové kaše. Tie sú tiež veľmi dobrým zdrojov proteínov a tiež si ich viete spraviť aj doma. Ak by ste ale chceli ušetriť čas a mať kvalitné zloženie, siahnite po kašiach od KetoMix.

Ide o značku proteínových potravín, ktorej kaše ponúkajú:

Vysoký objem viacerých bielkovín

Značka KetoMix je známa tým, že si dáva záležať, aby jej produkty obsahovali čo najviac bielkovín. V proteínových kašiach sú použité sójová a srvátková bielkovina, je tu aj sušené mlieko. Zo všetkých živín je proteínov najviac, podľa druhu kaše skoro 50 %.

Bezproblémová a rýchla príprava

Proteínové kaše tejto značky nie sú síce hotovým produktom na priamu konzumáciu, príprava však napriek tomu nie je žiadnym problémom a to aj pre úplných laikov. Kašu si spravíte za pár minút, stačí zmiešať práškovú zmes s vodou v správnom pomere a zamiešať.

Bez lepku a ďalších rizikových prísad

Forma práškovej zmesi v mnohých ľuďoch môže vzbudiť obavu o kvalitu zloženia, to však pri značke KetoMix nehrozí. Proteínové kaše neobsahujú lepok, žiadny pridaný glutamát, sú bez použitia geneticky upravenej sóje a nie sú tu  žiadne škodlivé konzervanty.

Veľa vlákniny aj stopových prvkov

Nielen veľa proteínov, ale celkovo optimálne zloženie je veľkou prednosťou kaší KetoMix. Nájdete tu veľa vlákniny, ktorá je dôležitá pre správne trávenie a metabolizmus, je tu naopak minimum cukrov a tukov a kaše obsahujú tiež prospešné minerály a vitamíny.

NA VÝBER JE VIACERO PRÍCHUTÍ KAŠE

Proteínové kaše KetoMix si viete zakúpiť vo viacerých príchutiach už od výrobcu, nemusíte si ich tak počas prípravy už nijako dochucovať. Značka ponúka na výber kašu s neutrálnou príchuťou, s čokoládovou príchuťou a v kombinácii príchuti jablka a banánu.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových kaší KetoMix

Čo sa týka celkového zloženia proteínových kaší KetoMix, veľa závisí od toho, akú príchuť si vyberiete. V tomto sa kaše líšia napríklad s ohľadom na množstvo proteínov v zložení, podľa príchute sa môže v 100 gramoch kaše nachádzať 46 až 54 gramov proteínov.

Okrem bielkovín sa v 100 gramoch kaše nachádzajú tiež:

 • 367 až 375 kcal, čo zodpovedá energetickej hodnote 1539 až 1575 kJ
 • z ostatných živín je tu do 18 gramov sacharidov, z toho do 10 gramov cukrov, do 11 gramov tukov, z toho nasýtených do 4 gramov a do 16 gramov vlákniny

Pokiaľ ide o ďalšie dôležité látky, v kašiach sa nachádzajú napríklad sójová múka, spomínané proteíny srvátkového aj sójového pôvodu, sušené mlieko, čakanková a jablková vláknina, aróma, sukralóza, odtučnené kakao, guarová guma, sójový lecitín a zmes viacerých vitamínov a minerálov, napríklad vitamíny skupiny B alebo draslík, fosfor, vápnik a jód.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Značka KetoMix je v oblasti proteínových prípravkov a produktov dostatočne známa a ak ide o jej serióznosť, môžete sa na ňu spoľahnúť. Je za ňou česká spoločnosť Opravdove hubnuti, pričom značka KetoMix pôsobí nielen na českom, ale aj na slovenskom trhu.

Ak ide o dôvody, prečo siahnuť po jej sortimente, tak kvôli:

 • celkovo optimalizovanému zloženiu z pohľadu všetkých živín, potraviny a nápoje sú totiž nielen bohaté na proteíny, ale majú aj minimum cukrov a tukov
 • komplexnosti celej ponuky, v sortimente KetoMix totiž nájdete proteínové potraviny, jedlá aj nápoje, z ktorých si viete zostaviť jedálniček a pitný režim
 • rýchlej príprave všetkých potravín a nápojov, ktoré majú podobu práškovej zmesi, kde stačí len pridať vodu a zamiešať či zamixovať, netreba iné suroviny
 • možnosti odborného poradenstva s výživovými špecialistami o diéte, výberu jedál či stravovaní, značka má aj vlastnú telefonickú a internetovú infolinku

Balenie a cena proteínových kaší KetoMix

Pre tých, čo by chceli skúsiť proteínovú kašu KetoMix, je dôležité vedieť, že každé balenie obsahuje 10 porcií kaše a má hmotnosť 280 gramov. To znamená, že jedna porcia sa pripraví z 28 gramov práškovej zmesi, čo je aj jedna dávka. Vzhľadom na vysoký objem bielkovín nehrozí, že by ste boli po tejto kaši hladný. Na výber máte viacero príchutí.

Tu je celkový prehľad všetkých balení a informácií o nich:

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

Každý typ balenia, bez ohľadu na príchuť, má zhodnú cenu, nezáleží teda na tom, aký typ si vyberiete. Hoci na prvý pohľad je opticky cena balenia vyššia, treba si uvedomiť, že v jednom balení je 10 porcií proteínovej kaše. V prepočte na jednu porciu je cena 2 €.

Príprava proteínových kaší KetoMix

Proteínové kaše KetoMix majú formu práškovej zmesi v bežnom uzatvárateľnom plastovom vrecku s potlačou. Aby ste si kašu doma pripravili, nepotrebujete okrem vody už žiadne iné suroviny, kaša sa nemieša ani s mliekom, jogurtom či iným proteínom v prášku.

Najskôr si pripravte šejker na miešanie alebo dostatočne veľkú nádobu

Potom do nej pridajte 170 až 200 ml vody a 1 odmerku práškovej zmesi, čiže 1 porciu s hmotnosťou 28 gramov a celú zmes pomiešajte alebo rozmixujte v mixéry

Kašu miešajte alebo mixujte až dovtedy, kým nezískate dostatočne hustú konzistenciu bez ďalších hrudiek. Kašu môžete nechať zachladiť v chladničke, ale aj okamžite skonzumovať. Okrem raňajok je možné kašu využiť prakticky počas celého dňa, v rámci Keto diéty môžete kašou nahradiť ľubovoľné jedlo, či už pôjde o raňajky, desiatu alebo olovrant.

Do kaše nie je potrebné pridávať ďalšie suroviny, na výber máte neochutený aj ochutený typ, no ak chcete, môžete si ju počas prípravy dotvoriť bylinkami, korením alebo aj kúskami orieškov, semien či ovocia. Získate tak proteínovú a zároveň aj vitamínovú kašu.

Konzumácia a skladovanie proteínových kaší KetoMix

Proteínové kaše sa hodia počas chudnutia aj pri cvičení, nemali by ich konzumovať ale deti a mládež do 18 rokov, rovnako tak nie sú určené ani pre tehotné a dojčiace ženy. Ak máte laktózovú intoleranciu alebo precitlivenosť na sóju, kaše obsahujú sóju a mlieko.

Čo sa týka správneho skladovania kaše, tu sú hlavé zásady:

 • na obale nájdete dátum spotreby, po tomto dátume zmes nepoužívajte
 • nevystavujte balenie s kašou priamemu slnečnému žiareniu ani mrazu
 • chráňte kašu pred vlhkosťou, po príprave kaše obal dobre uzavrite
 • nezabúdajte na dostatočný pitný režim, denne vypite aspoň 1,5 l vody

Ďalšie produkty KetoMix

Značka KetoMix nie je ani zďaleka iba o proteínových kašiach alebo raňajkách, skôr naopak, v jej ponuke sú jedlá, potraviny, nápoje a produkty, ktoré viete využiť dlhodobo aj v rámci celého jedálnička počas dňa. Celý sortiment zároveň podporuje Keto diétu.

Jej princípom je stav ketózy, kedy telo lepšie spaľuje tuky:

Keto diéta je o znížení príjmu sacharidov, takže telo si začína brať energiu z tukových zásob, ktoré spaľuje, pričom dôležitou súčasťou je aj dopĺňanie proteínov

Práve na dopĺňanie bielkovín je zameraný sortiment značky:

 • potraviny KetoMix majú veľa proteínov, ale tiež dostatok vlákniny
 • nápoje aj jedlá si pripravíte behom niekoľkých minút a bez skúseností
 • všetky produkty si môžete zakúpiť jednotlivo aj po ucelených balíčkoch

Ak sa rozhodne pre značku KetoMix, v ponuke nájdete hlavné aj menšie proteínové jedlá. Na výber máte proteínové polievky, kaše, omelety, palacinky, pečivo, cestoviny rôzneho typu, sušené mäso, omáčky a dresingy k cestovinám či nátierky a pomazánky k pečivu. Môžete si spraviť aj rôzne dipy, napríklad k zdravým proteínovým chipsom a krekrom.

KetoMix má v ponuke aj proteínové sladkosti, napríklad čokolády alebo dezerty, ktoré majú samozrejme minimum nezdravých cukrov a nenarušia chudnutie ani ketózu. Jedlá a potraviny KetoMix sú bez rizikových prísad, naopak, majú veľa vitamínov a minerálov.

Čo sa týka nápojov, aj tu má značka zaujímavý sortiment, konkrétne proteínové kokteily. Na výber máte viacero príchutí a kokteily sú dobrým zdrojom sójovej aj srvátkovej bielkoviny. Ak by ste chceli chudnúť ešte efektívnejšie, môžete využiť aj výživové doplnky, ktoré značka má v ponuke, napríklad s obsahom L-Karnitínu na ešte lepšie spaľovanie tukov.

NEHLADUJETE A NECHRADNÚ VÁM SVALY

Keto diéta nie je žiadnou typickou krátkodobou, redukčnou a extrémnou diétou, skôr naopak. Držať ju môžete aj viac mesiacov, pričom vďaka pravidelnému stravovaciemu režimu a aj vďaka dostatku bielkovín nehrozí žiadne hladovanie a ani chradnutie svalstva.

Ako a kde kúpiť proteínové kaše a ďalšie produkty KetoMix

Proteínové kaše, ale aj ostatné potraviny, nápoje a produkty KetoMix si viete zakúpiť buď osobne v kamennej predajni, prípadne cez internet, konkrétne v eshope www.ketomix.sk. Ide o oficiálnu webstránku značky, kde nájdete aj informácie o celej Keto diéte.

Online nákup zrealizujete bez ohľadu na to, kde bývate a tiež:

 • nemusíte chodiť nikam osobne, všetko vybavíte z pohodlia domova
 • máte istotu najlepšej možnej ceny a samozrejme aj istotu originality
 • viete si vopred potraviny a nápoje porovnať a pozrieť ich zloženie
 • na výber máte viacero kuriérnych služieb aj spôsobov zaplatenia

Nákup v eshope KetoMix je veľmi podobný bežnému online nakupovaniu v internetovom obchode, vystačíte si pokojne len s mobilným telefónom. Doručenie môže byť priamo k vám domov, ale rovnako tak aj do vami zvoleného odberného miesta Zásielkovne.

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

Na výber je niekoľko kuriérnych služieb, spravidla do 3 pracovných dní máte balíček u vás doma. Pri platení viete využiť štandardnú dobierku, ak chcete zaplatiť bezhotovostne, môžete skúsiť internet banking alebo platbu platobnou kartou online a vopred. Ak by ste mali nejaké otázky alebo dotazy, k dispozícii máte telefonickú aj internetovú infolinku.

Skúsenosti s proteínovými kašami KetoMix

Proteínové kaše sú spomedzi všetkých jedál značky KetoMix vnímané najlepšie a to jednak pre ich chuť a vyvážené zloženie, ale aj pre univerzálne použitie počas celého dňa. Hoci podľa zverejnených skúseností ich väčšina ľudí konzumuje na raňajky, môžu sa využiť po celý deň. Niektorí ich jedia v rámci Keto diéty, iní samostatne a bez nej.

Proteínové kaše sa tešia veľkej popularite kvôli tomu, že obsahujú viac druhov bielkovín, okrem toho, že proteíny sú samozrejme vo vysokom zastúpení oproti konkurencii. K tomu treba prirátať veľmi dobrý pomer ceny a objemu, vzhľadom na väčšie balenie.

Na výber je aj viac druhov príchutí a hoci niektoré iné značky ponúkajú ešte širšiu ponuku, KetoMix sa odlišuje spôsobom prípravy. Hoci je kaša v prášku, viete si ju spraviť vždy ako čerstvú a zároveň si pridať počas prípravy do kaše aj iné suroviny. Takýto postup je chválený a popri kvalitnom zložení ide o najčastejší dôvod výberu kaší značky KetoMix.

Zhodnotenie na záver

Či už sa rozhodnete pre domáce proteínové müsli, hotové proteínové kaše, alebo ideálne kombináciu oboch týchto druhov potravín, pôjde určite o krok správnym smerom. V prípade hotových produktov treba pozerať na kvalitu zloženia a aj celkovo značky.

To je dôvod, prečo si veľa mužov a žien vyberá kaše KetoMix:

sú veľmi dobrým zdrojom viacerých typov bielkovín, rovnako aj vlákniny

naopak, je tu len minimum sacharidov, nezdravých tukov alebo kalórií

kašu si viete spraviť za pár minút, zároveň takto získate úplne čerstvé jedlo

ide o mimoriadne univerzálne využiteľnú potravinu počas celého dňa

Proteínové kaše KetoMix si môžete vybrať z neutrálnou príchuťou, ale aj príchuťou čokolády či ovocia, je to len na vás. Výhodou je, že do nich nemusíte nič pridávať, no ak budete chcieť, môžete si recept flexibilne upraviť s ovocím, orieškami alebo semienkami.

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

Navyše, balenie kaší je dostatočne veľké, vydá až na 10 porcií, čo je výhodné z pohľadu ceny aj pohodlia, netreba ho často nakupovať. Značka KetoMix je dostatočne overená a známa, má veľký sortiment rôznych jedál a nápojov, takže ňou pokryjete naraz a bez akýchkoľvek problémov svoje stravovanie. Všetky informácie nájdete na www.ketomix.sk.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie