GS Vitamín C 1000 so šípkami: Tabletky na podporu imunity a na zníženie únavy

GS Vitamin C 1000 so sipkami Tabletky na podporu imunity a na znizenie unavy
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Vitamín C je pre ľudský organizmus mimoriadne dôležitý a prospešný. Ak pociťujete jeho nedostatok, napríklad oslabenou imunitou, únavou alebo nižšou výkonnosťou, môžete siahnuť po výživovom doplnku GS Vitamín C 1000 so šípkami. Ten má podobu tabliet a v každej z nich sa nachádza 1000 mg tohto vitamínu dôležitého pre zdravé fungovanie tela.

Okrem toho sa v tabletkách nachádza aj extrakt zo šípok, hoci samozrejme v menšom množstve. Prípravok je určený pre dospelých, užívať ho môžu aj deti nad 12 rokov. Ak vás zaujíma niečo viac, napríklad dávkovanie či účinky, tu je naša recenzia, čítajte ďalej.

Výrobca a pôvod

Doplnok výživy GS Vitamín C 1000 so šípkami patrí do portfólia spoločnosti GS, celým menom Green Sway Pharmaceuticals. Ide o známu značku produktov založených na rastlinných a prírodných látkach, ktorá je na trhu už od roku 1997, čiže už dlhšiu dobu.

Firma je zaregistrovaná v prípade tohto prípravku ako výrobca aj dodávateľ na trh. Spoločnosť má pomerne široké portfólio produktov s označením GS, medzi tie najznámejšie patria GS Condro DIAMANT, GS Merilin, GS Eladen a GS Mamavit. Produktová ponuka je široká, či už z pohľadu rôznych oblastí zdravia, ale aj z pohľadu rozličných foriem.

Zloženie, účinné látky a vzhľad GS Vitamín C 1000 so šípkami

Ako už hovorí aj samotný názov, tabletky GS Vitamín C 1000 so šípkami obsahujú predovšetkým vitamín, čiže kyselinu askorbovú a to v koncentrácii 1000 mg v 1 tabletke. Druhou zložkou sú šípky obsiahnuté v menšom objeme, konkrétne len 50 mg v tabletke.

Okrem účinných a aktívnych zložiek sa v tabletkách nachádzajú aj pomocné látky:

 • Vitamín C: Základom prípravku GS Vitamín C 1000 so šípkami je vitamín C. Ide o vitamín rozpustný vo vode, ktorý je dôležitý nielen ako stimulant imunity, ale má napríklad aj antioxidačné účinky, vplyv na metabolizmus aminokyselín, tvorbu kolagénu, ale aj na lepšie získavanie energie z potravy. Vitamín je dôležitý tiež ako stimulant vitality počas fyzického výkonu a po ňom, čím prispieva k zníženiu miery únavy a pocitu vyčerpania.
 • Šípky: V menšom množstve sú v prípravku zastúpené aj šípky a to ako prírodný zdroj flavonoidov, vitamínov aj minerálov. Pokiaľ ide o ich vplyv na zdravie, majú tiež silné účinky na imunitu, antioxidačné pôsobenie, podporujú detoxikáciu tela a prečistenie močových ciest a zlepšujú aj krvotvorbu. Okrem toho sú šípky veľmi dobré v rámci prevencie nádchy, chrípky a iných podobných sezónnych ochorení, používajú sa preto v čaji.
 • Prídavné látky a ostatné doplnkové zložky: Pre lepšie vstrebanie zložiek, ale aj kvôli forme tabliet, obsahuje prípravok aj niektoré doplnkové zložky s pomocnou funkciou. Ide o mikrokryštalickú celulózu, hydroxypropylmethylcelulózu, hydroxypropylmethylcelulózu, polyethylenglykol, polyvinylpyrrolidon, mastenec, oxid titaničitý, polyvinylalkohol, polyoxyethylensorbitanmonooleát a stearan horečnatý.

Dávkovanie a užívanie GS Vitamín C 1000 so šípkami

Prípravok GS Vitamín C 1000 so šípkami užívajte presne tak, ako to uvádza výrobca na obale, prípadne sa môžete poradiť s lekárom alebo lekárnikom. Vďaka špeciálnej tablete s postupným uvoľňovaním bude efekt maximálny, ale len pri dodržiavaní dávkovania.

Tabletky sa môžu užívať aj dlhšiu dobu, zodpovedá tomu aj výber balení, ktoré sú na trhu k dispozícii. Neprekračujte však maximálnu dennú dávku a neužívajte tabletky namiesto pestrej stravy, ktorá je prirodzeným zdrojom vitamínu C. Pokiaľ možno, užívajte tabletky pravidelne každý deň vždy v tom istom čase, bez ohľadu na dobu konzumácie jedál.

Uchovanie a skladovanie GS Vitamín C 1000 so šípkami

Prípravok treba skladovať podľa základných zásad správneho uchovania, to znamená, že tabletky ponechajte v pôvodnej plastovej liekovke a vždy po užití dávky ju dobre uzatvorte, aby ste zabránili prípadnej kontaminácii. Skladujte na suchom mieste.

Okrem toho sa držte nasledovných pravidiel správneho uchovania a skladovania:

 • prípravok skladujte mimo dohľadu a priameho dosahu malých detí
 • odporúčaná teplota skladovania je izbová teplota, ideálne od 15 do 25 °C
 • nevystavujte prípravok mrazu a ani priamemu slnečnému žiareniu
 • po dátume spotreby nespotrebované tablety nevyhadzujte, ale vráťte do lekárne

Účinky, indikácie a použitie GS Vitamín C 1000 so šípkami

Doplnok výživy GS Vitamín C 1000 so šípkami sa využíva na dva ciele. Prvým je podpora imunity, druhým zas zníženie únavy. Obe oblasti pôsobenia vychádzajú z mechanizmu účinkov a vlastností aktívnych látok, čiže vitamínu C a tiež aj šípok.

Tu sú obe oblasti predstavené detailnejšie spolu s jednotlivými vplyvmi v praxi:

Podpora obranyschopnosti

Prvou oblasťou, na ktorú sa GS Vitamín C 1000 so šípkami najviac využíva, je podpora obranyschopnosti. Vďaka vitamínu C, ale aj šípkam, dochádza k podpore imunitného systému a jeho fungovania, rovnako tak k stimulácii veľmi dôležitých interferónov a leukocytov.

Vďaka zvýšenému vylučovaniu protilátok sa podporuje obranyschopnosť a organizmus tak vie lepšie bojovať s infekciami. Okrem toho je vitamín C dobrý aj na zvýšenie odolnosti voči chladu a ide o antioxidant chrániaci bunky pred oxidačným stresom a voľnými radikálmi.

Pôsobenie na vitalitu

Druhým účinkom, ktorý prípravok môže vďaka vitamínu C mať, je pôsobenie na vitalitu a energiu. Vitamín C je totiž nielen stimulantom imunity, ale pomáha aj na zvýšenie vitality a energie. Jedným z jeho účinkov je totiž aj vplyv na energetický metabolizmus.

Vitamín C pomáha na lepšie získavanie energie zo živín, pomáha dokonca aj pri fyzickom či športovom výkone. Dôležitý je aj pre posilnenie organizmu v čase prechladnutia a chrípky, prípadne v čase záťaže, kedy pomáha na zníženie únavy a pocitu vyčerpania.

Nežiaduce a vedľajšie účinky GS Vitamín C 1000 so šípkami

Ak sa rozhodnete užívať tento výživový doplnok, nemusíte sa obávať žiadnych vážnejších nežiaducich či vedľajších účinkov. Výrobca nič podobné neudáva a rovnako ani užívatelia nehodnotia prípravok v praxi z tohto pohľadu negatívne.

Základom je dodržiavať správne dávkovanie, no napriek tomu sa môžu vyskytnúť:

 • riziko spojené s precitlivenosťou alebo alergickou reakciou na niektorú zo zložiek, či už rastlinného charakteru, alebo na niektorú z pomocných látok
 • riziko zažívacích a tráviacich ťažkostí spojené s nadmerným užívaním vitamínu C, ide však len o dočasný stav

Kontraindikácie a možné interakcie GS Vitamín C 1000 so šípkami

Užívanie GS Vitamín C 1000 so šípkami je obvykle bez akýchkoľvek problémov nielen z pohľadu rizík spojených s vedľajšími účinkami, ale aj z pohľadu možných kontraindikácií a prekážok dávkovania. To je typické takmer pre všetky výživové doplnky.

Napriek tomu sa môžu objaviť niektoré situácie a prípady, ktorým treba venovať pozornosť:

 • v prvom rade je to výskyt alergie alebo precitlivenosti, vtedy užívanie prerušte a poraďte sa s lekárom, pri predávkovaní stačí znížiť dávku
 • ak ide o vek, GS Vitamín C 1000 so šípkami je primárne určený pre dospelých, užívať ho ale môžu aj deti vo veku nad 12 rokov
 • výrobca priam neobmedzuje užívanie v tehotenstve či počas dojčenia, najskôr sa ale pre istotu poraďte so svojim lekárom
 • to isté platí aj pri kombinácii s niektorými liekmi, neužívajte tento prípravok spoločne s inými vitamínovými doplnkami s obsahom vitamínu C

Balenie a cena GS Vitamín C 1000 so šípkami

Pokiaľ ide o balenie, GS Vitamín C 1000 so šípkami má podobu tabliet balených v plastovej liekovke. Prípravok je na trhu dostupný vo viacerých baleniach, nie všetky sú ale dostupné celoročne a v každej lekárni. Medzi tie, ktoré sa vyskytujú najčastejšie, patrí balenie s obsahom 120 kapsúl, 60 kapsúl a darčekové balenie so 140 kapsulami.

Ak ide o ceny týchto balení, tu je ich porovnanie:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Vzhľadom na veľkosti balení je cena prípravku veľmi priaznivá, čo oceňujú aj užívatelia. Navyše, nakoľko v zložení sa nachádza iba vitamín C, je veľmi dobrý aj pomer ceny a koncentrácie. Pochopiteľne, ešte lepšiu cenu získate pri nákupe online.

Kde kúpiť GS Vitamín C 1000 so šípkami

Tabletky patria do kategórie voľne predajných produktov, čo znamená, že si ich viete kúpiť bez receptu alebo bez toho, aby ste museli navštíviť lekára. Koniec koncov, podobne fungujú aj iné vitamínové doplnky podobného typu. Nakoľko ide o doplnok výživy, možno ho nájsť aj v niektorých obchodoch a eshopoch s vitamínmi, minerálmi a podobnou ponukou.

Najčastejšie si však ľudia GS Vitamín C 1000 so šípkami objednajú z lekárne, kde je najlepší pomer odbornosti pre predaji, dostupnosti skladom, šírky ďalšieho sortimentu a ceny. Nie ste však odkázaní iba na osobnú kúpu, tabletky si viete objednať aj z online lekárne.

Online objednávka, doprava a doručenie

Ak sa rozhodnete zakúpiť si GS Vitamín C 1000 so šípkami cez internet, nie je to nič zložité a kúpa je vlastne veľmi podobná tej v bežnom eshope. Objednávku viete spraviť cez počítač, tablet, notebook alebo aj cez váš mobilný telefón, stačí vám len internet.

Tu je v stručnosti objasnený postup nákupu:

 • Najskôr si musíte vybrať konkrétnu veľkosť balenia
 • Potom zadáte svoje meno a priezvisko a adresu doručenia
 • Vyberiete si kuriérnu službu a spôsob platby
 • Na záver objednávku odošlete a pri platbe vopred zaplatíte

Väčšina lekární vám umožní nákup aj bez zdĺhavej registrácie, čo šetrí čas a je pohodlnejšie. Ak si budete vyberať konkrétnu lekáreň, porozhliadnite sa po tých známejších, čo sú na trhu už dlhšiu dobu, ako napríklad [lekaren]. Takéto lekárne obvykle ponúkajú rýchlejšiu dopravu aj do 24 či 48 hodín, viac možností platby a aj rôzne bonusy pri opakovaných nákupoch.

GS Vitamín C 1000 so šípkami

 • Podpora obranyschopnosti
 • Pôsobenie na vitalitu

Najčastejšie otázky

GS Vitamín C 1000 so šípkami je populárny nielen ak ide o jeho kúpu v online lekárňach a eshopoch, ale ak ide aj o to, ako veľmi sa oň užívatelia a potenciálni užívatelia zaujímajú ešte pred kúpou. Viaceré internetové fóra a diskusie obsahujú otázky ohľadom užívania, dávkovania alebo pôsobenia prípravku v praxi.

Tu sú témy, ktoré sa objavujú na fórach najčastejšie:

Môžu užívať GS Vitamín C 1000 so šípkami aj ľudia s alergiami?

Nakoľko prípravok neobsahuje lepok, cukor a ani laktózu, čo sú najčastejšie alergény, tak ľudia, ktorí majú problém s týmito látkami, môžu GS Vitamín C 1000 so šípkami bez problému užiť. Môžu sa však vyskytnúť iné precitlivené reakcie na iné zložky.

Ako dlho je možné tabletky užívať? Aj viac mesiacov?

Podľa skúseností užívateľov je možné užiť aj celé balenie GS Vitamín C 1000 so šípkami bez prestávky, hlavne vtedy, ak ste mali predtým väčší nedostatok vitamínu C v organizme. Po vybratí balenia si však spravte prestávku a pokračujte iba v prípade potreby.

Čím sa GS Vitamín C 1000 so šípkami odlišuje od konkurencie?

Ide hlavne o špeciálny systém tablety s postupným uvoľňovaním, ktorý výrobca označuje ako TIME-RELEASE. Vďaka tomu je vitamín C do tela po užití tablety uvoľňovaný postupne, čiže aj jeho pôsobenie je efektívnejšie a dlhodobé, až 12 hodín.

Môžu prípravok užívať deti, tehotné ženy a ženy pri kojení?

V prípade detí je možné užívanie až od vekovej hranice 12 rokov, čo je aj dôsledok vysokej koncentrácie vitamínu C v 1 tabletke. Branie tabliet v tehotenstve a počas dojčenia je možné, výrobca to nezakazuje, lepšie je sa ale najskôr spýtať lekára na dávkovanie.

Skúsenosti s tabletkami GS Vitamín C 1000 so šípkami

GS Vitamín C 1000 so šípkami si veľa užívateľov vyberá hlavne kvôli známosti samotnej značky GS, ktorá ponúka veľký výber rozličných doplnkov výživy z tohto produktového radu. Po vyskúšaní sa k nemu podľa recenzií väčšina ľudí opakovane vracia a to aj dlhodobo , niektorí s prestávkami užívajú prípravok aj celý rok.

Medzi najviac cenené benefity prípravku patria vysoký obsah vitamínu C, postupné uvoľňovanie a teda efektívnejšie pôsobenie, jednoduché dávkovanie a dobrý pomer ceny, kvality, veľkosti balenia a účinkov v praxi.

GS Vitamín C 1000 so šípkami

 • Podpora obranyschopnosti
 • Pôsobenie na vitalitu

Prípravok sa používa tak pri akútnych problémoch s nízkou imunitou alebo únavou, ako aj v rámci prevencie počas sezóny, kedy najčastejšie hrozí prechladnutie a podobné problémy. Užívatelia v recenziách nespomínajú žiadne závažné negatíva, naopak, tento vitamínový doplnok je jeden z tých, ktoré sú hodnotené najlepšie.

Zhodnotenie

Ak sa rozhodnete spomedzi všetkých vitamínových doplnkov s obsahom vitamínu C pre GS Vitamín C 1000 so šípkami, určite nespravíte zlé rozhodnutie. Prípravok je podľa skúseností a referencií dobrou voľbou, či už z pohľadu ceny, zloženia alebo účinku.

Pre užívateľov ponúka hlavne nasledovné výhody a plusy:

 • má jednoduché dávkovanie počas dňa
 • užívanie je možné aj dlhodobo a bez vedľajších účinkov
 • prípravok je overenej značky a dostatočne známy
 • k dispozícii sú viaceré typy aj veľkosti balení

Na prvý pohľad je GS Vitamín C 1000 so šípkami bežným vitamínovým doplnkom, no oproti konkurencii je jeho zloženie obohatené o šípky s doplňujúcim účinkom na imunitu a vďaka postupnému uvoľňovaniu pôsobia tabletky až 12 hodín.

Vďaka známosti značky a výberu viacerých balení nebudete mať problém doplnok zohnať v každej väčšej a známejšej lekárni. Keďže na jeho kúpu nepotrebujete mať recept ani predpis, nemusíte ísť GS Vitamín C 1000 so šípkami kupovať osobne, pokojne si ho viete objednať z pohodlia domova aj z internetovej lekárne.

GS Vitamín C 1000 so šípkami

 • Podpora obranyschopnosti
 • Pôsobenie na vitalitu

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie