Proteínové jogurty sú najlepšie na chudnutie, tu sú domáce recepty, ako si ich pripraviť

Proteínové jogurty sú najlepšie na chudnutie, tu sú domáce recepty, ako si ich pripraviť

Ak máte radi jogurt na raňajky, desiatu alebo olovrant, určite viete, že ak chcete chudnúť alebo minimálne nepribrať, musíte sa vyhýbať tým sladeným a sladkým. Čo je však ešte lepšou voľbou, ktorá môže pomôcť aj svalom alebo celkovo vášmu zdraviu?

Odpoveď znie: proteínový jogurt. Ide o jogurty, ktoré, ako už hovorí aj samotný názov, sú veľmi dobrým zdrojom bielkovín. Kúpiť si ich viete buď ako hotové produkty, ale ešte lepšou možnosťou je spraviť si ich čerstvé a využiť overené a chutné domáce recepty. Výhodou domácej prípravy je, že si do nich viete pridať aj ovocie, oriešky či semienka.

Proteínové jogurty a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Jogurty sú zo širokého spektra rôznych potravín rozhodne v tej zdravšej polovici, no neplatí to pre všetky druhy. Ak sú ochutené cukrom alebo sladidlami, na chudnutie vám príliš nepomôžu, práve naopak, môžu skôr ublížiť a ich častou konzumáciou priberiete.

Nízkotučné, biele a grécke typy jogurtov sú už lepšou voľbou, no ak by ste chceli naozaj efektívne chudnúť a to aj cvičením, musíte sa pozerať skôr na proteínové jogurty. Viete si ich spraviť doma, stačí mať po ruke niektorý zo zdravších jogurtov a proteín v prášku, alebo kúpiť aj ako hotové. Výhodou je, že ich celkové zloženie je omnoho zdravšie.

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

Toto sú najdôležitejšie benefity proteínových jogurtov:

 • obsahujú ako základ proteíny, vďaka čomu podporíte svoju pohybovú sústavu a svaly, čo zabráni chradnutiu svalov pri chudnutí a zlepší ich fyzický výkon
 • aj z pohľadu ostatných zložiek sú tieto jogurty zdravšie, štandardné majú viac vlákniny dôležitej pre trávenie, prečistenie čriev a celý metabolizmus
 • vďaka vyššiemu zastúpeniu bielkovín vás skôr zasýtia, naopak, majú menej cukrov a kalórií, čo znamená, že po ich konzumácii nepríde tak skoro hlad
 • sú bohaté aj na rôzne vitamíny, minerály a stopové prvky, vďaka ktorým podporujete zdravie tráviacej sústavy, srdca, ciev a to nepriamo pomáha aj na kondíciu

NIELEN NA RAŇAJKY, ALE AJ PO CELÝ DEŇ

Hoci jogurty sú jedným z najviac typických jedál a potravín pre raňajky a rozbehnutie dňa, čo platí vďaka výživovým hodnotám v prípade tých proteínových ešte viac, môžete si ich dať po celý deň, napríklad na desiatu či olovrant. Nezastúpia ale žiadne hlavné jedlo.

Domáce recepty na proteínové jogurty

Už sa vám zbiehajú slinky na domáci proteínový jogurt? Žiadny problém, viete si ho spraviť veľmi rýchlo a jednoducho. Základom bude proteín v prášku, či už s nejakou príchuťou alebo bez príchute, to je na vás. Na jednu dávku postačí 30 až 40 gramov prášku.

Tu sú 4 tipy na najjednoduchšie a najchutnejšie recepty:

Čistý proteínový jogurt bez príchuti: Ide o najjednoduchší možný domáci proteínový jogurt. Na jeho prípravu budete potrebovať jeden biely jogurt, 40 gramov proteínu v prášku bez príchuti a ovsené vločky. Všetky ingrediencie zmiešajte a jogurt je hotový.

Proteínová jogurt s malinami a čučoriedkami: Táto ovocná kombinácia je dlhodobo overená a je naozaj chutná. Pripravte si 200 g nízkotučného jogurtu, 30 g proteínu, 50 g malín a 50 g čučoriedok. Najprv zmiešajte jogurt a proteín, následne pridajte ovocie.

Fitness jogurt so semenami a orechmi: Aj základom tohto domáceho receptu je nízkotučný biely jogurt, ideálne gréckeho typu, stačiť vám bude 150 g. K tomu potrebujete 30 g proteínu v prášku, 30 g chia semien a 30 g orieškov, napríklad vlašských. Všetko zmiešajte.

Proteínová bomba v jogurte s vanilkou: Najskôr vidličkou rozpučte banán a pomiešajte ho spolu s 50 g cereáliami alebo ovsenými vločkami. Túto zmes následne v miske zmiešajte s 200 g gréckeho jogurtu a 50 g proteínu v prášku. Na záver len dochuťte vanilkou.

Hotové proteínové kaše KetoMix a ich výhody

K jogurtom môžu byť alternatívou svojim zložením, kombináciou surovín a výživovými hodnotami aj proteínové kaše. V prípade, že by ste chceli domáce jogurty raz za čas striedať alebo doplniť takýmito kašami, dávame do pozornosti sortiment značky KetoMix.

Proteínové kaše tohto producenta ponúkajú takéto výhody:

Optimálne zloženie všetkých živín

To, že proteínové kaše KetoMix budú obsahovať predovšetkým bielkoviny, by nemalo asi nikoho prekvapiť. Zároveň sú však tieto kaše nízkosacharidové, obsahujú minimum tukov, majú naopak veľa vlákniny a sú tiež bohatým zdrojom vitamínov a minerálov.

Rýchla a jednoduchá príprava pre každého

Značka KetoMix je známa tým, že si dáva záležať na tom, aby jej produkty boli pripravené na konzumáciu okamžite, alebo aby šlo o produkty, ktoré si vie spraviť doma laik aj bez predošlých skúseností. Inak tomu nie je ani v prípade proteínovej kaši značky.

Bezproblémové zloženie prísad

Žiadne rizikové konzervačné látky, žiadny lepok, žiadna geneticky modifikovaná sója a žiadny pridaný glutamát, presne tieto nároky spĺňajú proteínové kaše KetoMix. Zloženie je bezproblémové pre celiatikov a kašu môžete jesť už od prvých dní diétovania.

Možnosť doplniť aj ďalšie vlastné suroviny

Hoci to v princípe nie je potrebné a ani nevyhnutné, vzhľadom na to, že ide o sypkú zmes na prípravu kaše, môžete počas tejto prípravy doplniť do zmesi aj vlastné suroviny. Kašu si tak viete obohatiť o rozličné semienka, oriešky a ovocie a tak zlepšiť jej zloženie.

VIAC DRUHOV PROTEÍNOV V JEDNEJ KAŠI

Pomerne dôležitou výhodou, na ktorú netreba zabúdať, je nielen to, že kaše obsahujú naozaj dosť veľa bielkovín, ale aj skutočnosť, že ide o bielkoviny rôzneho typu. Nachádzajú sa tu sójový aj srvátkový proteín a taktiež je v zložení kaší obsiahnuté sušené mlieko.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových kaší KetoMix

Proteíny sú samozrejme základom zloženia proteínových kaší KetoMix, no z hľadiska obsahu všetkých nutrientov nejde ani zďaleka o jediné látky v produkte. Práve naopak, zmes v podobe prášku na prípravu kaše obsahuje ďaleko viac dôležitých látok pre telo.

Pokiaľ teda ide o výživové hodnoty pre 100 gramov, tie sú:

 • 1539 až 1575 kJ, ak ide o energetickú hodnotu, čo je 367 až 375 kcal
 • z makroživín je najviac bielkovín, 46 až 54 g, sacharidov je 11 až 18 g, z toho cukrov iba 3 až 10 g, tukov je 10 až 11 g, z toho tých nasýtených sú 3 až 4 g

Proteínové kaše obsahujú aj vlákninu, podľa konkrétneho druhu od 13 do 16 g na 100 g zmesi na prípravu kaše. Z ďalších významných látok sa tu nachádzajú sójová a ľanová múka, sójový a srvátkový proteín, čakanková a jablková vláknina, sójový lecitín, guarová guma, kyselina listová, zmes vitamínov, minerálov a stopových prvkov či kyselina listová.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Značka KetoMix je producentom, ktorý vôbec nie je neznámy na našom trhu, najmä pokiaľ ide o bielkovinovú diétu a potraviny spojené s touto diétou. Za značkou je česká spoločnosť Opravdove hubnuti, ktorá pôsobí na tamojšom trhu už dostatočné obdobie.

Ak sa rozhodujete, či po značke siahnuť, zvážte nasledovné:

 • kompletný sortiment, KetoMix nie je ani zďaleka o nejakých kašiach a podobne, ale ponúka obrovský výber potravín prakticky pre celodenné stravovanie
 • kvalitné a overené zloženie, na ktorom sa podieľali výživoví odborníci a experti, pričom nejde iba o bielkoviny, ale o kombináciu všetkých ďalších živín
 • overené skúsenosti a recenzie, desiatky tisíc ľudí už skúsili produkty KetoMix, na internete nájdete ich hodnotenia a referencie, nejdete do ničoho neznámeho
 • bezproblémová príprava a konzumácia, ktorá súvisí s jednoduchou formou prášku s pridaním vody, rovnako aj s používaním kvalitnejších prísad v zložení

Balenie a cena proteínových kaší KetoMix

Pokiaľ ide o ponuku proteínových kaší značky KetoMix, na výber máte tri druhy podľa príchuti a to čistú kašu bez akejkoľvek ďalšej príchuti, proteínovú kašu s čokoládovou príchuťou a proteínovú kašu s banánovo-jablkovou príchuťou. Bez ohľadu na konkrétny typ má balenie objem 280 gramov a v každom balení je zmes na prípravu 10 porcií.

Čo sa týka porovnania ich cien a parametrov, tak tu je prehľad:

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

Tak, ako aj veľkosť balenia alebo počet porcií, aj ceny jednotlivých balení sú rovnaké. Možno na prvý pohľad sa zdá táto cena nadpriemerná, ale je to iba subjektívny dojem a optický klam. Ak si prerátate cenu na jednu porciu, zistíte, že je výborná a je pod úrovňou 2 €.

Príprava proteínových kaší KetoMix

Mimoriadne silnou stránkou proteínových kaší KetoMix je ich jednoduchá príprava. Tá kombinuje jednak veľmi dobré skladovanie, ktoré je úsporné a nie je až tak náročné na okolité podmienky, ale zároveň aj možnosť pripraviť si doma rýchlo čerstvú potravinu.

Balenie proteínovej kaše obsahuje práškovú zmes, na jednu dávku je 30 g

Túto dávku pridajte do misky alebo šejkra s obsahom 200 ml a následne dobre pomixujte či pomiešajte, až kým nedosiahne kaša ideálnu hustú konzistenciu

Neochutenú verziu kaše stačí pripraviť iba podľa zmienené postupu, to isté platí aj vtedy, ak zvolíte balenie s už pridanou príchuťou. Do kaše nemusíte v princípe nič ďalšie pridávať, ani žiadny dodatočný práškový proteín. Čo je však dôležité vedieť, je to, že ak by ste chceli, máte možnosť kašu dochutiť a to s využitím ďalších zdravých surovín a potravín.

Môže ísť napríklad o kúsky nejakého nízkosacharidového ovocia, rôzne koreniny a korenie, ktoré vám pomôžu na chudnutie alebo trávenie, pridať môžete aj pomleté oriešky a semienka. Vďaka tomu získate nielen proteínovú, ale aj vitamínovú či minerálovú kašu.

Konzumácia a skladovanie proteínových kaší KetoMix

Vzhľadom na podobu práškovej zmesi je dôležité dbať na to, aby sa kaša neskladovala v nejakom vlhkom prostredí alebo kontakte s vodou. Po nadávkovaní jednej dávky obal dobre uzatvorte a odložte na suché miesto, mimo mraz alebo priame slnečné žiarenie.

Ak ide o dôležité pravidlá, zásady a princípy, dodržujte tieto:

 • zmes na prípravu kaše nepoužívajte po vyznačenom dátume spotreby
 • kaša nie je určená na konzumáciu pre tehotné ženy a pre dojčiace ženy
 • pozor na sóju a mlieko, kaša nie je pre ľudí s intoleranciou laktózy
 • nezabudnite na dodržiavanie pitného režimu aspoň 1,5 litra vody denne

Ďalšie produkty KetoMix

Okrem proteínových kaší ponúka značka KetoMix aj iné potraviny, jedlá či dokonca nápoje, ktoré sú založené na vyššom obsahu bielkovín. Cieľom značky je totiž podporiť stravovanie pre tých, ktorí chcú chudnúť pomocou Keto diéty založenej na spaľovaní tuku.

Chudnutie je pomocou ketózy, čo je metabolický stav v tele:

Počas ketózy telo primárne využíva energiu z tukov a nie z cukrov, takže spaľuje tukové tkanivá, no aby k nej prišlo, je treba zmena pomeru bielkovín a sacharidov

Prečo mnoho mužov a žien dáva prednosť značke KetoMix:

 • vyvážené zloženie, nielen veľa bielkovín, ale aj vlákniny a vitamínov
 • možnosť na jednom mieste zložiť celodenné stravovanie a pitný režim
 • jednoduchá a rýchla príprava za pár minút, obvykle stačí pridať vodu

Práve optimálne zloženie je najsilnejšou zbraňou značky KetoMix, či už ide o vyvážený pomer bielkovín, sacharidov a tukov, ako aj o množstvo prospešných stopových prvkov. Čo je ešte dôležitejšie, výrobca nepoužíva žiadne rizikové prísady a konzervačné látky, napríklad ako je glutamát, vo väčšine potravín nie je lepok, sú teda aj pre celiatikov.

Ponuka je naozaj veľmi bohatá, či už ide o hlavné jedlá, napríklad ako sú proteínové polievky, kaše, omelety, cestoviny, sušené mäso alebo palacinky, ako aj o tie menšie potraviny, najmä proteínové tyčinky, nátierky, dresingy, omáčky a sladké či slané pochutiny.

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

Či už si vyberiete chipsy, čokolády, krekry alebo nejaké iné „sladkosti“, v prípade značky KetoMix sa nemôže stať, že by ste ohrozili ketózu alebo svoje chudnutie. To platí aj v prípade nápojov, proteínové kokteily KetoMix sú dokonca ideálnym doplnením pitného režimu. Obsahujú množstvo srvátkových a sójových proteínov a majú viac príchutí.

KETO DIÉTA JE DIÉTOU NA VIAC MESIACOV

Na rozdiel od väčšiny ostatných diét, Ketogénna diéta nie je žiadnou rýchlou a redukčnou diétou s drastickým hladovaním a chudnutím, čo by so sebou nieslo riziko jojo efektu. Naopak, diétu viete držať 3 aj viac mesiacov a je rozdelená do viacerých fáz.

Ako a kde kúpiť proteínové kaše a ďalšie produkty KetoMix

V prípade, že vás zaujali nielen domáce proteínové jogurty, ale aj kaše spoločnosti KetoMix, prípadne aj iné potraviny a nápoje, celý sortiment si viete pozrieť na www.ketomix.sk, čo je oficiálny web značky. Nájdete tu ich zloženie, ale tiež informácie o diéte.

Viete tu aj nakúpiť v eshope, postup nákupu je jednoduchý:

 • vložíte do online košíka potraviny, jedlá alebo doplnky výživy
 • okrem jednotlivých produktov si viete objednať aj celé balíčky
 • potom vyplníte svoje údaje vrátane kontaktu a adresy doručenia
 • zvolíte kuriérnu službu, spôsob platby a objednávku môžete odoslať

V eshope ponúka KetoMix aj doplnky výživy na lepšie chudnutie, spaľovanie tukov alebo na prečistenie čriev a potraviny či jedlá si viete kúpiť aj po väčších balíčkoch, napríklad na týždeň či mesiac diétovania. Ak by ste si nevedeli vybrať, je tu aj infolinka.

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

Čo sa týka doručenia, to trvá štandardne 3 pracovné dni a na výber máte viac kuriérnych služieb, ktoré vám balíček doručia domov aj do najbližšej pobočky Zásielkovne. Platiť viete buď na dobierku, čiže  priamo kuriérovi pri preberaní zásielky, ale aj vopred, kde máte na výber internet banking aj platbu kartou online. Nákup je teda vec pár minút.

Skúsenosti s proteínovými kašami KetoMix

Spomedzi všetkých produktov a potravín značky KetoMix sa kaše tešia zrejme najväčšej popularite a môže za to niekoľko faktorov. V prvom rade ide o jednoduchú prípravu, stačí len pridať vodu a zamiešať, trvá to len pár minút. V druhom rade ide o možnosť pridať do kaše aj nejaké ďalšie suroviny, čím si viete pripraviť každý deň vždy iné jedlo.

Tieto kaše, na rozdiel od tých hotových, kombinujú jednoduché skladovanie a prípravu spolu s čerstvosťou, čo je veľmi dôležitý benefit. V neposlednom rade ponúkajú lepšie a vyváženejšie zloženie, ako konkurencia, čo vidno aj na recenziách a referenciách

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

Značka KetoMix je dostatočne známa a overená, množstvo mužov a žien preto siaha tak nejako automaticky aj po proteínových kašiach, ktoré má v ponuke. Využívajú ich tak v rámci ucelenej Keto diéty, ako aj samostatne, čisto len ako zdravé raňajky, olovrant alebo desiatu. Chuťovo sú kaše hodnotené tiež pozitívne, rovnako ako aj absencia lepku.

Zhodnotenie na záver

Či už sa rozhodnete zaradiť do jedálnička domáce proteínové jogurty, alebo ich budete kombinovať aj s proteínovými kašami KetoMix, ide o jedno z najlepších rozhodnutí pre vaše stravovanie. Nezáleží na tom, či chcete chudnúť, alebo sa zdravo stravovať.

Ak siahnete aj po kašiach KetoMix, oceníte tieto benefity:

nadpriemerné zastúpenie bielkovín a to dokonca viacerých typov

celkovo optimalizované zloženie, najmä ak ide o vlákninu a sacharidy

jednoduchá a rýchla príprava, na výber je aj viacero príchutí kaše

možnosť kombinovať kaše na raňajky aj s inými proteínovými jedlami

Značka KetoMix je navyše nielen o kašiach, ale aj o oveľa širšom výbere potravín a jedál, ktoré sú založené na bielkovinách. Vďaka tomu si viete vyskladať na jednom mieste a pri jednej objednávke prakticky celodenné stravovanie a to vrátane pitného režimu.

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

Proteínové kaše sú skvelým doplnkom k jedálničku, ale môžu pokojne nahradiť aj niektoré väčšie jedlá, čo je výhoda oproti jogurtom, ktoré sa hodia skôr len na raňajky, desiatu alebo olovrant. Ak vás kaše oslovili a chceli by ste ich skúsiť, navštívte oficiálny eshop výrobcu na www.ketomix.sk, kde nájdete ich výber, konkrétne zloženie a ďalšie informácie.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie