Ktoré fitness stroje na chudnutie sú najlepšie na chudnutie celého tela alebo brucha?

Ktoré fitness stroje na chudnutie sú najlepšie na chudnutie celého tela alebo brucha?

Chceli by ste na chudnutie využiť niektoré cvičiace stroje? Ich ponuka je veľká, no nie všetky sú rovnako efektívne a táto otázka by mala byť na prvom mieste. Populárne sú rôzne masážne či vibračné stroje, no len na tie sa nespoliehajte, hoci môžu mať dobré recenzie.

To, čo potrebujete, sú stroje na kardio tréning, ktorý je z pohľadu účinnosti spaľovania kalórií a tukov najlepším riešením pre chudnutie. Kľúčom k úspechu je kombinácia rôznych druhov kardio tréningu spoločne s ďalšími formami pohybu, najmä ak ide o pravidelnú chôdzu, beh, plávanie, bicykel a iné letné či zimné športy. Chcete vedieť viac? Čítajte ďalej.

Čo je chudnutie a ako naň vplývajú fitness stroje

Jednou z najlepších možností na chudnutie je kardio cvičenie, ktoré patrí medzi aeróbne typy aktivity. Takýmto druhom fyzickej činnosti viete spáliť veľa kalórií za pomerne krátky čas a bez ohľadu na to, čo konkrétne budete cvičiť, podporujete chudnutie celého tela.

Nakoľko chudnutie je v princípe jednoduchý proces, kedy je potrebné počas dňa viac kalórií spáliť ako prijať, práve v oblasti spaľovania vám môžu fitness a cvičiace stroje pomôcť najviac. V prípade, že nechcete chodiť do fitness centra alebo posilňovne, môžete si viacero z nich zakúpiť aj na doma, čím ušetríte čas a v konečnom dôsledku aj financie.

Cvičenie na fitness zariadeniach je pre chudnutie dôležité hlavne:

 • spaľovanie kalórií, čo je absolútna priorita z pohľadu chudnutia, pričom každý druh stroja má o niečo inú efektivitu, ale tento účinok ponúkajú všetky
 • formovanie postavy, kde pozerajte na konkrétne svalové partie, najlepšie je využívať stroje s precvičovaním viacerých naraz svalov, napríklad rúk aj nôh
 • podpora prekrvenia tela, podpora zdravia srdca a celého kardiovaskulárneho systému, celkové zlepšenie fungovania trávenia a stimulácia metabolizmu
 • zvýšenie fyzickej kondície, čo môžete využiť potom aj pri ďalších druhoch fyzickej aktivity a tiež pri športovaní, kde zlepšíte a podporíte svoju výdrž

Okrem cvičenia je chudnutie otázkou aj celkovo životosprávy a životného štýlu. Zamerať sa treba na zdravý jedálniček, dostatočný pitný režim, obmedzenie konzumácie alkoholu, sladených nápojov a nezdravých jedál a na pravidelné stravovanie počas dňa.

NEZABÚDAJTE ANI NA INÝ DRUH POHYBU

Okrem využitia posilňovacích a cvičiacich strojov je vhodné pre chudnutie zaradiť aj iný druh pohybu a fyzickej aktivity. Malo by ísť najmä o pravidelnú chôdzu každý deň a k tomu viac krát do týždňa skombinovať beh, plávanie, bicykel, tenis alebo in-line korčule.

Ktoré fitness stroje na chudnutie sú najlepšie

Poďme sa teraz pozrieť na tie fitness a cvičiace stroje, ktoré vám môžu s chudnutím pomôcť najlepšie. Skoro všetky z nich nájdete aj v bežnej posilňovni alebo fitness centre, nebudete mať teda problém s ich dostupnosťou. Pozerať treba ale aj na efektivitu cvičenia.

Tu sú tie fitness zariadenia a stroje na chudnutie, ktoré sú najlepšie:

Bežecký pás a trenažér: Najefektívnejším zariadením je bežecký pás alebo bežecký trenažér. Tento fitness stroj ponúka ideálny pomer námahy a spálených kalórií a viete si ho kúpiť aj na doma, hoci tie lacnejšie modely majú svoje slabšie miesta. V každom prípade však platí, že na tomto trenažéri viete chodiť aj behať a formovať či posilniť nohy aj brušné svalstvo. Bežecké pásy inSPORTline – záruka až 10 rokov a servis u zákazníka!

 

Fitness Schody: Pokiaľ chodíte pravidelne do fitness centra, určite nevynechajte fitness schody, ideálne, ak sú pohyblivé. Na doma si síce tiež viete kúpiť menší trenažér ale niet nad profesionálne zariadenie. Výsledkom cvičenia je nielen precvičovanie, formovanie a chudnutie nôh, ale aj posilnenie kondície a kardiovaskulárneho systému.

 

veslovaci trenazerVeslovací stroj: Tretím najúčinnejším fitness strojom na spaľovanie kalórií je veslovací stroj. Vďaka nemu precvičíte a zaťaží najmä svaly rúk, chrbta, brucha a pŕs, pri správnej technike môžete zapojiť aj svaly lýtok, stehien a zadku, takže prakticky celé telo. Plusom je, že nezaťažujete nadmerne kĺby a takýto stroj si viete zakúpiť aj na použitie doma. Veslovacie trenažéry inSPORTline – záruka až 10 rokov a servis zadarmo u zákazníka!

 

Cyklo trenažérCyklo trenažér: Pre tých, čo chcú bicyklovať aj v nepriaznivom počasí, sú ideálnym riešením cyklo trenažéry. V ich prípade máte na výber viacero modelov, napríklad aj s nastavením záťaže a odporu. Tento typ stroja si veľmi jednoducho zakúpite aj domov, voľne však model s aspoň 20 kg záťažovým kolesom a magnetickým systémom bŕzd. Cyklotrenažéry inSPORTline – záruka až 10 rokov a servis zadarmo, navyše u Vás doma!

 

Rotoped: Osobitnou kategóriou strojov so zameraním na precvičovanie nôh sú rotopedy. V ich prípade máte výhodu v tom, že sa sústredíte iba na nohy, konkrétne na hornú časť stehien a tiež na lýtka. Naopak, chrbát máte v stabilnej polohe. Ideálne je siahnuť po rotopedoch s HRC programom, kde viete regulovať záťaž podľa tepovej frekvencie. Rotopedy inSPORTline – záruka až 10 rokov a servis zadarmo!

 

elipticky trenazerEliptický trenažér: V prípade, že chcete naopak viac posilniť komplexnejšie svaly dolných aj horných končatín, k dispozícii máte eliptické trenažéry. Plusom strojov je, že šetria kĺby, menším mínusom to, že budete musieť cvičiť dlhšiu dobu a intenzívnejšie, aby ste spálili dostatočný počet kalórií. Pri správnej záťaži precvičujete a formujete aj zadok. Eliptické trenažéry inSPORTline – záruka až 10 rokov a servis zadarmo!

 

stepperStepper: Ak chcete chudnúť predovšetkým zo zadku a stehien, výborným pomocníkom môže byť stepper. Tento cvičiaci stroj si veľmi ľahko zakúpite aj domov a je mimoriadne skladný. Najlepšie je použiť ho na formovanie a chudnutie z predných a zadných stehenných svalov, zadku a lýtok, pričom nezaťažuje kĺby a je vhodný aj pre ľudí s nadváhou. Pozri Steppery na inSPORTline.

 

Posilňovacia lavička a veža: Posledným typom zariadenia je posilňovacia lavička alebo veža. V tom prvom prípade ide o výborné zariadenie najmä na precvičovanie rúk. V tom druhom získate už komplexnejší stroj, kde viete cvičiť svoje ruky aj nohy, viaceré obsahujú aj stepper. Na niektorých vežiach môžete cvičiť aj predkopávaie a veslovanie. Pozri Posilňovacie veže na InSPORTline.

 

SNAŽTE SA VYUŽIŤ ČO NAJVIAC STROJOV

Aby bolo chudnutie prostredníctvom fitness a cvičiacich strojov čo najviac efektívne, skúste ich používanie kombinovať a využívať čo najviac z nich. Vhodne si rozdeľte jednotlivé zariadenia podľa svalových partií a v jeden deň sa zamerajte na jednu oblasť.

Fitness stroje na chudnutie a jeho podporu

Ak by ste si chceli niektoré zo spomínaných fitness strojov zaobstarať aj k vám domov, nie je to žiadny problém. V ponuke sú totiž nielen profesionálne modely, ale aj zariadenia pre domáce fitko  a použitie, pričom problém nebudete mať ani s ich skladovaním.

Sortiment zahŕňa predovšetkým tieto kategórie a typy fitness strojov:

Na chudnutie sa hodia domáce rotopedy, schody, cyklo, eliptické a veslovacie trenažéry, steppery, posilňovacie veže a lavičky, hrazdy alebo bežecké pásy a trenažéry

Čo sa týka výhod ich používania doma, medzi najdôležitejšie patria:

 • výhodnosť, nemusíte platiť vo fitku, kde väčšinu strojov nepotrebujete
 • časová úspora, netreba sa nikam inam presúvať, netrávite čas cestovaním
 • pohodlie, nečakáte kým sa vybraný stroj uvoľní, máte ho k dispozícii

Tieto stroje, trenažéry, lavičky a veže sú k dispozícii v rôznych modeloch a s rozličným stupňom výbavy, zakúpiť si ich môžete aj na splátky, čo umožňuje výber lepších a kvalitne vybavených modelov s vyššou účinnosťou cvičenia. Väčšina je skladateľná a nemusí tak u vás doma zaberať zbytočne veľa miesta, čo je doma najdôležitejšia výhoda.

Väčšina fitness strojov a zariadení je jednoúčelová, s výnimkou posilňovacích veží, kde viete precvičovať viaceré partie svalov, či už ide o bicepsy, tricepsy, ramená, lýtka a stehná. Takéto veže sú pochopiteľne drahšie, no viete na nich cvičiť napríklad aj veslovanie.

Ostatné stroje sú určené pre cvičenie konkrétnych partií, no zároveň platí, že najväčším benefitom bez ohľadu na výber je, že bez ohľadu na konkrétny druh podporujete s týmito strojmi chudnutie celkovo. Sú totiž ideálne na spaľovanie kalórií a pomáhajú komplexne na aeróbne zdravie. Ak ich skombinujete, budete efekt na chudnutie maximálny.

Ako a kde kúpiť fitness stroje na chudnutie a jeho podporu

Kúpa fitness strojov je pre väčšinu ľudí záležitosťou, v ktorej sa až tak dobre nevyznajú. Preto je dôležité vybrať si takého predajcu, kde budete mať všetky dôležité informácie ako na dlani a zároveň pôjde o overenú značku. Dobrým príkladom je www.insportline.sk.

Ide o špecializovaný eshop s fitness zariadením a strojmi ponúkajúci:

 • jednoduchú kúpu v priebehu pár minút a to cez počítač aj cez smartfón
 • bohatý výber rôznych modelov, typov a značiek a to hlavne skladom
 • veľmi rýchle doručenie aj do 48 hodín od prebratia stroja od predajcu
 • máte výber z viacerých kuriérov a aj montáže montážnych technikom

Ku každému fitness stroju a zariadeniu získate bohatý popis vrátane všetkých technických parametrov a môžete si tak navzájom stroje porovnať. Pri väčšine sortimentu máte doručenie zdarma, k zariadeniam získate aj darček a samozrejmosťou sú aj rôzne zľavy.

Pri väčších a drahších strojoch a zariadeniach si viete vybrať aj nákup na splátky za 0 %, takže ani vybavenie menšej domácej posilňovne či fitka nemusí nevyhnutne zruinovať vašu peňaženku. Na vybraný sortiment získate predlženú záruku až na 10 rokov. Platiť môžete kuriérovi platobnou kartou aj v hotovosti, prípadne platobnou kartou cez internet.

Prečo vyskúšať aj Keto diétu

Či už sa rozhodnete pre nákup fitness strojov na chudnutie alebo nie, mali by ste zamyslieť aj nad komplexnejším prístupom k chudnutiu a spaľovaniu tukov. Do pozornosti vám dávame Keto diétu, ktorá patrí medzi najpopulárnejšie a zároveň má výborné výsledky.

Oproti iným bežným diétam má Ketogénna viacero dôležitých výhod:

 • je dlhodobá, obvykle sa drží aj 3 mesiace a viac, má tri fázy a chudnutie je postupné, takže nejde o žiadny krátkodobý redukčný a drastický diétny program
 • je založená na prirodzenom metabolickom stave ketózy, počas ktorého telo využíva ako primárny zdroj energie nie cukry ako obvykle, ale siaha po tukoch
 • využitie tukov na energiu je v podobe ich efektívnejšieho spaľovania, konkrétne ide o spaľovanie tukových zásob a tkanív, čo je pre chudnutie najlepšie
 • aby ku ketóze prišlo, znížite príjem sacharidov pod 50 gramov za deň, hladovať však určite nebudete, zvyšuje sa totiž aj príjem bielkovín, ktoré vás zasýtia

Okrem toho sa počas Keto diéty jedálniček mení aj tak, že sa zníži príjem nezdravých tukov, naopak, zvýši sa príjem zeleniny, orechov a semien. Telo bude mať dostatok vlákniny, ktorá je dôležitá pre správne trávenie a aj metabolizmus, ktoré chudnutie podporujú.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Vďaka zníženiu príjmu sacharidov a nezdravých tukov má diéta pozitívny vplyv na zníženie hladiny cukru v krvi a pôsobí preventívne voči vzniku cukrovky, taktiež prispieva k zvýšeniu hladiny tzv. dobrého cholesterolu. Budete mať aj dostatok vitamínov, minerálov a stopových prvkov, na rozdiel od iných diét nehrozí pri Keto diéte chradnutie svalov.

Výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Pre tých, čo by chceli Ketogénnu diétu skúsiť, no zároveň sa obávajú, že príprava jedál s vyšším obsahom bielkovín a nižším obsahom sacharidov by bola príliš náročná, je riešením využitie značky KetoMix. Ide o producenta hotových jedál, nápojov a potravín.

V ponuke tejto značky nájdete totiž prípravky špeciálne pre Keto diétu:

Sortiment KetoMix obsahuje hlavné jedlá aj potraviny využiteľné celý deň, ktoré majú proteínový základ a minimum sacharidov, dopĺňajú ich nápoje a koktejly

Ak sa rozhodnete vyskúšať tento diétny program, získate tieto výhody:

 • jednoduchá a rýchla príprava, ktorá je záležitosťou len zopár minút
 • vyvážené zloženie bielkovín a iných živín spĺňajúce podmienky diéty
 • bezpečná konzumácia, okrem pečiva neobsahujú potraviny ani lepok

Všetky jedlá, nápoje a iné produkty KetoMix sú vyrábané z kvalitných surovín, nie sú tu používané žiadne rizikové chemické prísady či konzervanty. Dobrou správou je, že sú dobrým zdrojom vitamínov, minerálov a aminokyselín, ktoré počas diéty využijete. Samozrejmosťou je, že všetky potraviny a produkty majú proteínový základ a tak nenarušujú ketózu.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Ak ide o sortiment jedál, KetoMix ponúka proteínové kaše, omelety, polievky, palacinky, sušené mäso, cestoviny, pečivo, nátierky, pomazánky, dresingy a omáčky. Po celý deň viete využiť aj proteínové tyčinky, na mlsanie sú tu chipsy, čokolády a iné pochutiny.

Pri nápojoch môžete siahnuť po koktejloch v podobe prášku, stačí si len vybrať typ a príchuť. K dispozícii máte aj vegánske koktejly, čo sa týka príchutí, siahnuť môžete po ovocných, ale aj príchuti kávy, kokosu či vanilky. Tieto jedlá a nápoje si môžete objednať samostatne, no sú k dispozícii aj v balíčkoch pre držanie Keto diéty na týždeň, dva týždne či mesiac.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Ak vás Ketogénna diéta zaujala a chceli by ste ju vyskúšať práve s využitím sortimentu KetoMix, nie je nič jednoduchšie. Celú ponuku jedál, nápojov aj doplnkov výživy tejto značky nájdete na jej oficiálnom webe www.ketomix.sk, kde je aj online obchod.

Objednávku vybavíte cez internet, takýto spôsob kúpy má viacero plusov:

 • nie je treba nikam osobne ísť, nákup aj doručenie prebieha priamo u vás
 • objednávka je vecou zopár minút, môžete ju spraviť cez počítač aj mobil
 • ide o oficiálny eshop značky, máte tak istotu najlepšej ceny aj originality
 • viete siahnuť po viacerých možnostiach platby aj spôsobu doručenia

Nákup je vecou niekoľkých minút a kliknutí, pričom prebieha rovnako, ako v ktoromkoľvek bežnom eshope. Stačí do online košíka vložiť tie potraviny, jedlá, nápoje a produkty, o ktoré máte záujem, vyplniť svoje údaje a vybrať už len spôsob doručenia a platby.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Platiť môžete v hotovosti pri prebratí zásielky, ale aj vopred, či už cez internet banking alebo platobnou kartou online. Kuriér vám zásielku doručí spravidla do 3 pracovných dní, pri väčšej objednávke neplatíte žiadnu dopravu. Ak by ste mali akékoľvek ďalšie otázky a dotazy, k dispozícii je online a telefonická infolinka, kde vám ich operátori zodpovedia.

 

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

2 Hodnotení