Proteínová čokoláda sa hodí aj na chudnutie, tu je recept na domácu, bez cukru a horkú

Proteínová čokoláda sa hodí aj na chudnutie, tu je recept na domácu, bez cukru a horkú

Keď sa povie čokoláda, len málokto z nás si pod týmto pojmom predstaví zdravú sladkosť, ktorá by sa dala jesť aj pri chudnutí. Ak však ide o zdravú proteínovú čokoládu bez cukru a s vysokým obsahom bielkovín, je načase prehodnotiť stereotypnú predstavu.

Takéto proteínové čokolády pokojne môžeme označiť ako fitness či diétne, pričom si ich viete zakúpiť ako hotové a zdravé sladkosti, ale viete si ich spraviť aj doma zo zdravých surovín a tak ovplyvniť ich zloženie. Máte chuť na horkú čokoládu? Alebo chcete skúsiť príchuť kokosu či oriešky? V ďalších riadkoch si predstavíme viaceré domáce recepty.

Proteínová čokoláda a jej vplyv na chudnutie a zdravie

Pod pojmom proteínová čokoláda sa myslí taký druh čokolády, ktorý patrí síce medzi sladké pochutiny či sladkosti, no zároveň obsahuje minimum nezdravých tukov a cukrov, naopak, základom sú bielkoviny. Ide teda o akúsi fitness čokoládu, ktorá nie je rizikom.

Takáto čokoláda je zdravou a nízkokalorickou alternatívou k tej klasickej, neobsahuje ani štandardný cukor, obvykle sú namiesto neho použité náhrady. Môže ísť o stéviu, čo sa hodí najmä pri domácich receptoch, prípadne o niektoré nízkokalorické sladidlá. Výhodou je, že čokoládu si viete pripraviť aj doma a pridať do nej napríklad oriešky či ovocie.

KetoMix čokoláda

 • 52% mliečna čokoláda s lieskovými orieškami
 • nízkosacharidová čokoláda

Proteínová čokoláda má viac pozitívnych vplyvov a účinkov:

 • v prvom rade je výbornou prevenciou a alternatívou oproti tej klasickej, nemusíte ani chudnúť, plusom je, že z tej proteínovej nehrozí rýchle priberanie
 • okrem toho získate dostatok proteínov, čo sú stavebné látky svalových vlákien, takže zabránite chradnutiu svalov počas diétovania a podporíte cvičenie
 • bielkoviny vám pomôžu zároveň zasýtiť žalúdok, v prípade proteínových čokolád tak zabijete dve muchy jednou ranou, chuť na sladké aj pocity hladu
 • rovnako tak platí, že proteínové čokolády sú obvykle aj veľmi dobrým zdrojom vlákniny dôležitej pre trávenie, čo nepriamo napomáha chudnutiu

ZDRAVÁ SLADKOSŤ, ALE NEPREŽEŇTE TO

Hoci je proteínový čokoláda určite zdravšou alternatívou a patrí do tej kategórie sladkostí, ktoré sú z pohľadu priberania bezproblémové, netreba to s jej konzumáciou preháňať. Za deň si dajte jednu či dve kocky, viac určite nie, nemusíte ju mať ani každý deň.

Domáce recepty na proteínovú čokoládu

Ak by ste si chceli pripraviť proteínovú čokoládu doma, nie je nič jednoduchšie. Stačí mať proteín v prášku, pridať ho do cesta na čokoládu, obvykle v objeme 30 až 40 gramov, zvyšok zdravých surovín a to je všetko. Existuje viac receptov, stačí sa inšpirovať.

Tu sú tipy na tie najchutnejšie a najjednoduchšie čokolády:

Horká proteínová čokoláda bez cukru: Na prípravu potrebujete proteínový prášok, štvrtinu hrnčeka kakaa, polovicu hrnčeka kokosové masla a stéviu. Rozpustite kokosové maslo, zmiešajte ho s ďalšími ingredienciami, nalejte do formy a dajte na 20 minút do mrazničky.

Kokosová proteínová čokoláda: Na tento recept budete potrebovať 2 polievkové lyžice kakaa, 50 g kakaového masla, polovicu hrnčeka mlieka, proteínový prášok, strúhaný kokos a stéviu. Maslo roztopte, zmiešajte s ostatnými surovinami a zmes zachlaďte.

Proteínová čokoláda s pistáciami: Pripravte si 200 g horkej čokolády, mletú škoricu, 30 g pistácií, 50 g čučoriedok, stéviu a samozrejme proteín v prášku. Horkú čokoládu rozpustite, primiešajte ostatné ingrediencie, dochuťte stéviou a nechajte znova stuhnúť.

Fitness zdravá biela čokoláda: Na záver je tu recept na bielu čokoládu. Budete na ňu potrebovať 50 g kakaového masla, práškový proteín, soľ a vanilkový extrakt. Maslo rozpustite, zmiešajte s ostatnými surovinami a dajte stuhnúť do mrazničky.

Hotová proteínová čokoláda KetoMix a jej výhody

Samozrejme, tak ako v prípade klasických čokolád, aj tie proteínové si viete zakúpiť ako hotové produkty. Za zmienku v tomto prípade stojí značka KetoMix, ktorá je známy výrobca proteínových potravín a v jej ponuke nájdete tiež sladkosti, vrátane čokolád.

Proteínové čokolády KetoMix majú tieto výhody a benefity:

Veľmi bohatý výber rôznych príchutí

Proteínové čokolády KetoMix sú ideálne pre tých, ktorí si potrpia na výber rôznych chutí. Siahnuť môžete po mliečnych aj horkých čokoládach, taktiež s príchuťou praliniek alebo s obsahom orechov či kokosom. Na výber sú aj rozličné druhy podľa sladidiel.

Ideálny zdroj bielkovín

Ako už hovorí aj samotný názov, tieto čokolády sú ideálnym zdrojom bielkovín, podľa druhu čokolády môže byť ich zastúpenie až do výšky 16 %. To je oproti mnohým iným značkám na trhu nadpriemerná hodnota, tieto čokolády sú tak naozaj zdravou sladkosťou.

KetoMix čokoláda

 • 52% mliečna čokoláda s lieskovými orieškami
 • nízkosacharidová čokoláda

Minimum nezdravých tukov a cukrov

Proteínové čokolády značky KetoMix nie sú sladené cukrom, namiesto neho sa využívajú rôzne sladidlá. Zaženiete tak chuť po nejakej sladkosti, no zároveň nie cukrom, ktorý je rizikový z pohľadu diéty alebo chudnutia. Je tu aj minimum nezdravých tukov.

Kvalitné zloženie aj ostatných látok

Nielen proteíny, ale aj iné zložky obsiahnuté v týchto čokoládach sa svojou kvalitou vymykajú priemeru. Zloženie pozostáva z kvalitného kakaa a kakaového masla, kvalitného mlieka či rôznych orieškov, navyše, čokolády sú aj dobrým zdrojom vlákniny.

SLADIDLÁ, ALE S MINIMOM KALÓRIÍ

Ak si myslíte, že v proteínových čokoládach KetoMix sú používané sladidlá, ktoré sú rizikové pre chudnutie, ste na omyle. Ide práveže o také druhy, napríklad ako sú maltitol alebo laktitol, ktoré majú oproti bežným sladidlám, typicky sacharóze, len polovicu kalórií.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínovej čokolády KetoMix

Pokiaľ ide o nutričné hodnoty proteínových čokolád značky KetoMix, tie závisí od druhu alebo typu čokolády. To, že bielkoviny sú základ, je spoločným menovateľom, čo sa týka iných živín, tie sa môžu mierne líšiť. Platí to aj pre sladidlá alebo ďalšie látky.

Dôležité nutričné a výživové hodnoty pre 100 g čokolády:

 • ak ide o energiu, je tu 1808 až 2262 kJ, čo zodpovedá 432 až 549 kcal
 • čo sa týka bielkovín, tých je v čokoláde 5,3 až 15,8 g, vlákniny až 7,7 až 34,8 g, tukov 31,8 až 50,9 a sacharidov 15 až 41 g, v závislosti od príchute čokolády

Ako sladidlá namiesto bežného cukru sú používané najmä erytritol, stévia, maltitol a laktitol. Pokiaľ ide o ďalšie zložky, tie sa líšia tiež podľa konkrétneho druhu čokolády, nájdete tu najmä kakaové bôby, sušené mlieko, kakaové maslo, inulín, sójový lecitín, rastlinné tuky, lieskové, kešu a vlašské orechy, mandle, káva, strúhaný kokos a prírodné arómy.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Značka KetoMix patrí vo svete proteínových jedál už medzi dostatočne známe. Je za ňou firma Opravdove hubnuti, ktorá sídli v Českej republike, takže sa nejedná o žiadnu neznámu značku s otáznym pôvodom. Množstvo pozitívnych referencií je toho dôkazom.

Pokiaľ ide o najdôležitejšie plusy značky, patria sem najmä:

 • poznateľnosť a dlhodobá história, desiatky tisíc mužov a žien majú kladné skúsenosti so značkou KetoMix a vyskúšali desiatky druhov jej potravín a nápojov
 • veľmi široký sortiment, značka sa nie je výrobcom iba nejakých čokolád, ale ponúka pre ľudí kompletné stravovanie využiteľné v rámci známej Keto diéty
 • zákaznícka podpora, k dispozícii máte online aj telefonickú infolinku, kde sa viete spýtať a informovať na mnoho otázok týkajúcich sa jedál aj Keto diéty
 • overené zloženie a bohatá zmes viacerých živín, vitamínov, minerálov a stopových prvkov, pri potravinách aj nápojoch si tak viete zložiť celodennú stravu

Balenie a cena proteínovej čokolády KetoMix

Na výber máte viacero druhov proteínových čokolád a to v závislosti od gramáže ako aj zloženia a teda príchute čokolády. Najmenšie proteínové čokolády KetoMix majú 60 gramov, tie najväčšie 90 gramov. Na výber je viacero príchutí, napríklad klasická mliečna čokoláda, horká, pralinková, s vlašskými a lieskovými orieškami alebo tiež s kokosom.

Tu je veľký prehľad aktuálnej ponuky proteínových čokolád:

KetoMix čokoláda

 • 52% mliečna čokoláda s lieskovými orieškami
 • nízkosacharidová čokoláda

Ako vidíte, väčšina čokolád stojí okolo 3 €, niektoré sú o niečo drahšie, čo je dané najmä širším zložením a použitím viacerých surovín. Oproti bežným čokoládam nie sú ceny tých od KetoMix príliš odlišné, oproti iným značkám sú dokonca väčšinou výhodnejšie.

Príprava proteínovej čokolády KetoMix

Proteínové čokolády KetoMix sú hotovým produktom, to znamená, že nie je nutná žiadna ďalšia príprava. Viete ich konzumovať priamo, stačí len čokoládu rozbaliť, odlomiť si jeden riadok a jesť. Ide o zdravú sladkosť, ktorou nenarušíte chudnutie ani diétu.

Výrobca odporúča počas diéty zjesť za jeden deň najviac 2 kúsky čokolády

Ide o sladkú pochutinu, ktorou však určite nenahrádzajte žiadne z hlavných jedál, nekombinujte ju ani s inými nízkosacharidovými či proteínovými sladkosťami

Nadmerná konzumácia čokolády môže vyvolať laxatívne účinky a to aj vzhľadom na to, že sa v nej nachádza väčšie množstvo vlákniny a sladidiel s takýmito vplyvmi. Vzhľadom na pestrý výber s snažte jednotlivé čokolády striedať, prednosť dávajte tým, ktoré obsahujú viaceré prísady, napríklad kokos alebo oriešky, tie môžu byť prospešné aj pre zdravie.

Ak si vyberiete len čokolády s kakaom, dajte prednosť takým, ktoré majú čo najväčší obsah kakaovej sušiny. Kakao ako také je zdravé a obsahuje veľa antioxidantov. Ak budete držať Keto diétu, proteínové čokolády si viete ako „sladkosť“ dopriať už od úvodu.

Konzumácia a skladovanie proteínovej čokolády KetoMix

Čo sa týka konzumácie proteínových čokolád, tá prebieha priamo a podobne, ako aj v prípade ostatných bežných čokolád. Sledujte dátum spotreby na obale a po ňom už čokoládu nejedzte. Čokoládu uchovávajte v suchu, chladnom prostredí a mimo priameho slnka.

Pri konzumácii sa držte aj nasledovných zásad a princípov:

 • proteínové potraviny všeobecne by nemali jesť tehotné a dojčiace ženy
 • nekombinujte čokolády počas dňa s inými proteínovými sladkosťami
 • v čokoláde môžu byť stopy alergénov, napríklad orechov alebo aj sóje
 • ak trpíte laktózovou intoleranciou, nejedzte čokoládu, obsahuje mlieko

Ďalšie produkty KetoMix

Okrem čokolád ponúka značka KetoMix pomerne široký výber viacerých druhov potravín či nápojov založených na vyššom obsahu bielkovín. Je tomu tak preto, že značka je previazaná s Keto diétou, ktorá je založená na obmedzení sacharidov a zvýšení bielkovín.

Tu je mechanizmus fungovania diéty a produktov KetoMix:

Počas diéty chudnete vďaka ketóze, ktorú dosiahnete obmedzením cukru a pridaním bielkovín, vďaka čomu telo siaha primárne po energie z tukových tkanív

Potraviny a nápoje KetoMix vám s tým pomôžu, pričom:

 • ide o hotové potraviny a o takmer hotové jedlá s prípravou pár minút
 • máte istotu kvalitného zloženia a to tak pri proteínoch aj pri sacharidoch
 • v ponuke značky nájdete jedlá aj nápoje pre svoj celodenný jedálniček

Väčšina potravín a jedál KetoMix je veľmi dobrým zdrojom nielen bielkovín, ale aj vlákniny a obsahuje viacero prospešných vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Naopak, to, čo sa v nich nenachádza, sú rizikové chemické prísady alebo konzervačné látky. Vo väčšine jedál, snáď len s výnimkou pečiva, nie je ani lepok, môžu isť teda jesť aj celiatici.

Čo sa týka konkrétneho výberu, v ponuke jedál nájdete napríklad proteínové polievky, kaše, omelety, tyčinky, cestoviny, pečivo, sušené mäso, palacinky, omáčky, nátierky a aj rôzne dezerty či pochutiny, napríklad spomínanú čokoládu, sušienky alebo perníky.

Sortiment KetoMix ponúka aj chipsy a rôzne slané pochutiny pre okamžitú konzumáciu. Čo sa týka nápojov, základom ponuky sú proteínové koktejly, ktoré sú bohaté na srvátkovú alebo sójovú bielkovinu a môžete si ich pripraviť vo viacerých príchutiach od kávy, cez ovocie až po kokos. Stačí len zmiešať proteínový prášok s vodou, zamiešať a to je celé.

DOPLNKY VÝŽIVY NA CHUDNUTIE

Značka KetoMix nie je iba o jedlách alebo nápojoch, v jej ponuke sú aj výživové doplnky v podobe kapsúl a tabliet určených na perorálne užívanie. Siahnuť môžete po produktoch na podporu trávenia a detoxikácie čriev, ale aj po tých na lepšie spaľovanie tuku.

Ako a kde kúpiť proteínovú čokoládu a ďalšie produkty KetoMix

Tak proteínovú čokoládu, ako aj ostatné potraviny, nápoje a produkty KetoMix si viete bez väčších problémov kúpiť buď v značkových predajniach, ale aj priamo z pohodlia domova. Na oficiálnom webe www.ketomix.sk nájdete eshop s produktmi a potravinami.

Nakupovanie v ňom je podobné, ako aj v iných eshopoch:

 • do online košíka vložíte tie produkty alebo balíčky, ktoré vás oslovili
 • vyplníte svoje osobné údaje vrátane adresy doručenia a kontaktov
 • vyberiete si spôsob doručenia, čiže domov alebo inam a kuriérnu službu
 • zvolíte typ platby, hotovostne alebo bezhotovostne, objednávku odošlete

Všetky jedlá, nápoje a potraviny KetoMix si viete zakúpiť jednotlivo aj po balíčkoch na viac dní diétovania, napríklad na týždeň alebo aj na mesiac. Na webe nájdete aj informácie o diéte alebo o zložení potravín, k dispozícii je aj telefonická a internetová infolinka.

KetoMix čokoláda

 • 52% mliečna čokoláda s lieskovými orieškami
 • nízkosacharidová čokoláda

Pokiaľ ide o nákup, ten spravíte priamo z domu a pokojne aj cez svoj mobil, počítač alebo cez notebook. Doručenie trvá štandardne 3 pracovné dni a kuriér vám prinesie balíček domov alebo do pobočky Zásielkovne. Pri väčšej objednávke neplatíte žiadne poštovné. Čo sa týka platby, zvoliť si viete klasickú dobierku, ale aj platbu platobnou kartou online.

Skúsenosti s proteínovou čokoládou KetoMix

Podobne, ako aj pre iné jedlá a potraviny KetoMix, aj v prípade proteínovej čokolády je veľa referencií a skúseností užívateľov na internete v rôznych fórach a diskusiách. V absolútnej väčšine sú pozitíve, čokolády tejto značky patria rozhodne medzi tie najobľúbenejšie zdravé a fitness sladkosti, ktoré nie sú rizikové pre chudnutie a samozrejme ani diétu.

Pozitívne hodnotený je veľký výber príchutí a druhov čokolád, každý si príde na svoje, či už máte radi oriešky, horkú čokoládu, kokos alebo dávate prednosť klasickým tzv. mliečnym čokoládam. Všetky druhy majú veľa proteínov a sú bez obsahu klasického cukru.

Čokolády KetoMix sú bezproblémovou a zdravou sladkosťou, ktorú si viete dopriať aj bez toho, aby ste sa vystavovali riziku priberania. Sú bez cukru, používané sú namiesto neho sladidlá, takže určite uspokojíte svoju chuť na sladké. Použité sú však tie sladidlá, ktoré majú len minimum kalórií. Väčšina mužova a žien je spokojná aj s cenou čokolád.

Zhodnotenie na záver

Záverečné zhodnotenie proteínových čokolád značky KetoMix je pozitívne a to aj podľa konkrétnych skúseností na internetových fórach. Ide o zdravú sladkosť a to platí aj pre tie čokolády, ktoré si spravíte doma, kde máte možnosť ovplyvniť ich zloženie.

Špeciálne pri značke KetoMix získate nasledovné benefity:

optimálne zloženie nielen s ohľadom na proteíny, ale aj sacharidy a tuky

nadpriemerne široký výber rôznych príchutí proteínových čokolád

minimum problematických látok, chemických prísad a konzervantov

čokolády sú úplne bez cukru, namiesto neho sú nízkokalorické sladidlá

Okrem toho netreba zabúdať na to, že KetoMix nie je iba o čokoládach alebo sladkostiach, ide o značku komplexného sortimentu určeného pre diétne stravovanie a chudnutie. Všetky jedlá a potraviny sú navyše overené a fungujú s Keto diétou, ktorá má výsledky.

KetoMix čokoláda

 • 52% mliečna čokoláda s lieskovými orieškami
 • nízkosacharidová čokoláda

Plusom je aj rýchla a jednoduchá kúpa, nemusíte nikam ísť, značka má totiž vlastný oficiálny eshop na www.ketomix.sk. V ňom nájdete celý sortiment jedál a nápojov a viete si zložiť celý jedálniček aj na viac dní vopred a objednať proteínové jedlá a potraviny na viac týždňov vopred. Medzi nimi môžu byť aj zdravé čokolády, ktoré vám nepokazia diétu.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie