Aké účinky má 13 dňová mliečna diéta? Tu sú postup, výsledky a skúsenosti s ňou

Aké účinky má 13 dňová mliečna diéta? Tu sú postup, výsledky a skúsenosti s ňou

Mliečna diéta patrí medzi strednodobé diéty s trvaním 13 dní a sľubuje výraznú efektivitu v poklese hmotnosti, údajne až 8 kilogramov. Ide o ohromujúce číslo, čím sa diéta zaraďuje medzi intenzívne redukčné a drastické, čo so sebou môže prinášať aj riziká.

Diéta je 13 dňová, nie 14 dňová, ako sa to niekde môže mylne prezentovať. Napriek tomu platí, že pri diéte naozaj a viditeľne schudnete, otázkou však je, či je to dlhodobo udržateľné. Plusom je, že so sebou prináša niektoré pozitívne zmeny životosprávy, napríklad častejšie a pravidelnejšie stravovanie počas dňa. chcete vedieť viac? Dozviete sa.

Čo je mliečna diéta, aké má pozitívne efekty a aké má negatíva a riziká

Mliečna diéta je jednostranne zameranou diétou s prevažujúcim obsahom mlieka a mliečnych produktov v jedálničku. Je založená hlavne na prijímaní mlieka, jogurtov a tvarohu, ktoré obsahujú veľa vápnika. Cieľom je minimalizovať hladinu calcitrionu.

Tento hormón je produkovaný telom pri nedostatku vápnika jedným z jeho účinkov je aj vyššie ukladanie tukov v tukových tkanivách a naopak pomalšie štiepenie a spaľovanie už uložených tukových zásob. Diéta je zároveň redukčná z pohľadu kalórií, nakoľko výrazne obmedzuje prísun sacharidov. Z pohľadu chudnutia je teda účinná.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Tak ako iné, aj táto mliečna diéta ale má svoje negatíva a riziká:

 • v prvom rade ide o jednotvárnosť diéty, má presne stanovený jedálniček s výrazným zastúpením mlieka, čo je dlhodobo len ťažko udržateľné
 • zároveň sa v dôsledku obmedzenia stravovania môžu objaviť zvýšená únava, zníženie vitality a výkonnosti, u niekoho hrozia aj bolesti hlavy
 • hoci v diéte je viacero bielkovín, hrozí vám pocit hladu a nedostatočného zasýtenia a to kvôli nízkej gramáži jednotlivých jedál počas dňa
 • vzhľadom na to, že diéta je z pohľadu kalórií výrazne redukčná a niekedy až drastická, nemôžete počas nej cvičiť a pohyb musíte zredukovať

Diéta sa má držať 13 dní, no veľa ľudí možno takto dlho prísny a dosť obmedzený jedálniček z pohľadu živín a energie nevydrží. V prípade, že sa vám s mliečnou diétou nepodarí za 13 dní schudnúť, už ju neopakujte, mohla by narušiť zdravé fungovanie tela.

POZOR NA VEDĽAJŠIE ÚČINKY

Vzhľadom na to, že diéta je založená na mlieku, môže mať niektoré nežiaduce javy súvisiace s jeho zvýšeným príjmom. Ide o riziko zahlienenia, rovnako tak nedostatok bielkovín a vitamínov a minerálov, s čím sa spájajú pokles vitality a pocit hladu.

Aké fázy má mliečna diéta

Mliečna diéta je 13 dňová, pričom v každý deň sú súčasťou jedálnička mierne odlišné suroviny, potraviny a nápoje. Diéta má presne stanovený jedálniček na prvých 8 dní a po ich uplynutí sa v 9. až 13. deň opakuje celý jedálniček od prvého dňa odznova.

Tu je jedálniček na 8 dní, tie potom pokračujú aj naďalej:

 1. deň mliečnej diéty: V prvý deň diéty, ktorý je pri pokračovaní zároveň aj deviatym, je vo vašom celodennom jedálničku iba mlieko. Na raňajky, desiatu, obed, olovrant aj večeru si môžete dať po 250 ml mlieka, najlepšie plnotučného.
 2. deň mliečnej diéty: Druhý deň si dajte na raňajky termix, na desiatu už môžete mať aj 100 gramov tvarohu a na obed 150 gramov chudého bieleho mäsa. Olovrant pozostáva zo 150 gramov zeleniny, večera obsahuje 2 vajcia a čaj bez cukru.
 3. deň mliečnej diéty: V tretí deň máte na raňajky ovocie, môžete si dať banán. Na desiatu potom 100 gramov čerstvej zeleniny a na obed 100 gramov tvarohu. Olovrant obsahuje 250 ml mlieka a večera 150 gramov vareného mäsa.
 4. deň mliečnej diéty: Štvrtý deň pozostáva z mliečnych raňajok, či už termixu alebo jogurtu. Na desiatu si dajte 250 ml mlieka, na obed 100 gramov zeleniny. Olovrant vybavíte 100 gramami ovocia a večeru 100 gramami tvarohu.
 5. deň mliečnej diéty: Na raňajky budete mať 2 vajcia a zeleninu. Desiata obsahuje 100 gramov ovocia, obed 150 gramov salámy či šunky. Na olovrant máte na výber ovocie alebo zeleninu a na večeru si dajte banán a 250 ml mlieka
 6. deň mliečnej diéty: V tento deň tvoria raňajky 100 gramov šunky, na desiatu si dáte toľko isto ovocia. Na obed si pripravte 100 gramov vareného chudého mäsa, na olovrant toľko isto tvarohu. Večera pozostáva len z 250 ml mlieka.
 7. deň mliečnej diéty: Siedmy deň mliečnej diéty je bohatý na bielkoviny. Na raňajky si dajte 2 vajcia, na desiatu 100 gramov tvarohu a na obed 100 gramov ovocia. Olovrant má obsahovať 100 gramov chudého mäsa, na večeru je znova mlieko.
 8. deň mliečnej diéty: V posledný deň cyklu budete jesť iba ovocie alebo zeleninu, v každej porcii po 200 gramov. Na raňajky si dajte banán, ovocie máte aj na obed a večeru, môže ísť o rôzny mix. Desiatu a olovrant tvorí čerstvá zelenina.

Princípy a vhodné a nevhodné jedlá pre mliečnu diétu

Čo sa týka stravovania, vhodných a nevhodných jedál a ďalších dôležitých princípov, tak, ako aj iné diéty, aj mliečna má svoje povolené a zakázané jedlá a potraviny a to práve za účelom udržania chudnutia. Dôležité sú aj pravidlá týkajúce sa pitného režimu.

Ak ide o najdôležitejšie zásady mliečnej diéty, sú tieto:

Odporúčané potraviny

Medzi vhodné a povolené jedlá patria tie, ktoré sú uvedené v striktnom jedálničku mliečnej diéty. Ide hlavne o mlieko a mliečne produkty, ideálne sú plnotučné, potom o zeleninu a ovocie, najmä banány a jablká. Z mäsa len chudé a biele.

Zakázané potraviny

Medzi zakázané a nevhodné jedlá patria v podstate všetky tie, ktoré nie sú uvedené v jedálničku. Špeciálne sa vyhýbajte tučnému mäsu, vyprážaným jedlám, ťažkým, mastným a presoleným jedlám, sladkostiam, polotovarom a konzervám.

Pitný režim

Pri mliečnej diéte je veľmi dôležitý aj pitný režim. V tomto ohľade by ste mali vypiť aspoň 2 litre nesladených tekutín počas dňa, vyhýbať sa treba alkoholu, ideálna je čistá voda. Ak budete piť kávu, tak len vtedy, ak v ten istý deň aj mlieko.

Pravidelné stravovanie

Veľmi dôležité je nielen to, čo jete a aké potraviny sú vo vašom jedálničku, ale aj to, ako sa stravujete. Mliečna diéta má pravidlá aj v tomto, treba jesť 5 krát denne a vždy s odstupom troch hodín. Ideálne je mať raňajky o 07:00 a večeru o 19:00

PRE KOHO NIE JE DIÉTA VHODNÁ

Mliečnu diétu by určite nemali držať ľudia trpiaci alergiou na mlieko, čo je pochopiteľné, pretože to je základom jedálnička a pitného režimu. Taktiež by sa jej mali vyhýbať ľudia s intoleranciou mliečnych bielkovín a ľudia s vyššou fyzickou námahou.

Prečo vyskúšať aj Keto diétu

Ak by ste chceli diétovať dlhšie, no najmä komplexnejšie, s lepšie vyváženým jedálničkom a teda aj zdravšie, k dispozícii máte aj iné alternatívy. Jednou z tých, ktoré patria medzi veľmi populárne a zároveň majú za sebou dobré výsledky, je aj Ketogénna diéta.

Táto diéta je založená na radikálnej zmene stravovania:

 • základom je obmedzenie príjmu sacharidov a to pod 50 gramov denne, rovnako tak sa obmedzuje príjem tukov, v jedálničku musí byť viac bielkovín
 • výsledkom týchto zmien je navodenie stavu ketózy, čo je metabolický stav sprevádzaný zvýšeným spaľovaním tukov a tukových zásob v tele
 • k tomu spaľovaniu príde preto, že organizmus začne v dôsledku nedostatku sacharidov siahať ako po zdroji energie primárne po tukoch namiesto cukrov
 • nakoľko je v jedálničku aj viac bielkovín, počas diétovania nehrozia pocity hladu a ani chradnutie organizmu či svalov, kde sú proteíny stavebnou látkou

Okrem toho je súčasťou Keto diéty aj vyšší príjem zeleniny, orechov a semien, vďaka čomu sa do tela dostane viac vlákniny, ktorá podporuje trávenie aj metabolizmus. Diéta tiež pomáha znížiť hladinu cukru v krvi, normalizovať cholesterol a vysoký krvný tlak.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Preventívne pôsobí aj voči vzniku cukrovky alebo niektorých kardiovaskulárnych ochorení. Dobrou správou je, že Ketónová diéta je dlhodobejšia, trvá 12 až 14 týždňov a má 3 fázy. V prvej ide o dosiahnutie ketózy, v druhej o čo najefektívnejšie a najlepšie spaľovanie tukov a v tretej o návrat k bežnej životospráve, ale bez rizika známeho jojo efektu.

Výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Aby ste mohli Keto diétu úspešne držať, je nevyhnutné zmeniť svoj jedálniček, čo však mnoho ľudí považuje za príliš náročne. Pre nich môže byť riešením využitie sortimentu potravín, jedál a nápojov KetoMix, producenta práve pre Ketogénnu diétu.

Ponuka tejto značky je založená na celodennom jedálničku:

Nájdete tu rôzne proteínové polievky, hlavné jedlá, potraviny s využitím počas celého dňa, ale aj nápoje a koktejly a tiež doplnky výživy na spaľovanie tukov

V prípade, že by ste chceli tieto produkty využiť, tak získate:

 • na jednom mieste možnosť zabezpečiť si jedálniček aj pitný režim
 • produkty s veľmi rýchlou a jednoduchou prípravou, stačí vám 5 minút
 • kvalitné potraviny, jedlá a nápoje z pohľadu všetkých dôležitých živín

V segmente jedál a potravín tvoria základ ponuky KetoMix najmä proteínové kaše, omelety, polievky, cestoviny, pečivo, sušené mäso, palacinky či tyčinky, ktoré sú k dispozícii v rôznych príchutiach a s využitím počas celého dňa. Doplniť ich môžete o sladké aj slané pochutiny, napríklad chipsy, krekry, nachos, čokolády, perníky a dezerty.

Či už hlavné jedlá, alebo aj menšie potraviny, sladkosti a pochutiny, všetky majú veľmi dobrý bielkovinový základ a naopak, minimum sacharidov a tukov. Vďaka tomu máte istotu, že podporujú vašu ketózu. Obsahujú aj veľa vitamínov a stopových prvkov.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Naopak, nemusíte sa báť žiadnych škodlivých alebo rizikových látok, prísad či konzervantov, okrem pečiva tieto produkty neobsahujú ani lepok. Ak ide o nápoje, KetoMix ich ponúka v podobe koktejlov v prášku, kde stačí už len doliať vodu. K dispozícii sú aj vegánske typy a samozrejmosťou je množstvo príchutí od kávy, cez kokos, vanilku a ovocie.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Oslovila vás Keto diéta a chceli by ste ju vyskúšať práve s využitím sortimentu KetoMix? Ak by ste chceli viac informácií, nájdete ich na oficiálnom webe značky www.ketomix.sk, kde si môžete jednotlivé potraviny a nápoje porovnať a pozrieť si aj ich zloženie.

Ak sa rozhodnete pre online nákup, je to pohodlné a zároveň:

 • veľmi rýchle, objednávku spravíte do pár minút a aj cez smartfón
 • jednoduché, nemusíte nikam ísť, doručenie kuriérom je k vám domov
 • máte garanciu originality produktov a tiež aj najlepšej možnej ceny
 • viete siahnuť po viacerých možnostiach doručenia aj spôsobu platby

Nákup v eshope KetoMix je podobný bežnému nakupovaniu cez internet. Do online košíka vložíte tie produkty a prípravky, o ktoré máte záujem, vyplníte svoje údaje a adresu a zvolíte spôsob platby a kuriérnu službu. Potom objednávku skontrolujete a odošlete.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Potraviny a produkty viete zakúpiť samostatne aj po celých balíčkoch, napríklad na držanie diéty na 7 dní, 14 dní, 21 dní aj celý mesiac. Platiť môžete v hotovosti, cez internet banking aj platobnou kartou online. Doručenie zásielky trvá do 3 pracovných dní, pri väčšej objednávke je poštovné zdarma a doručenie môže byť domov, ale aj do Zásielkovne.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.50

2 Hodnotení