Proteínové perníčky pomôžu aj na chudnutie, sú zdravé a recept na ne je jednoduchý

Proteínové perníčky pomôžu aj na chudnutie, sú zdravé a recept na ne je jednoduchý

Vedeli ste o tom, že na chudnutie vám môžu pomôcť aj proteínové perníky? Áno, presne tak. Kým v prípade klasických perníčkov ide určite o sladkosť, ktorá obsahuje až príliš veľa múky a cukru, tie proteínové patria naopak medzi zdravé a sú aj bez škodlivej múky.

Podobne, ako aj iné podobné potraviny a jedlá tohto typu, ich základom je vysoký obsah bielkovín. Naopak, nenachádzajú sa tu takmer žiadne nezdravé tuky alebo sacharidy a možno ich označiť ako fitness či diétne. My si v ďalších riadkoch ukážeme najlepšie domáce recepty, kde viete použiť aj ovsené vločky, rovnako tak aj tip hotovú zmes na perníky.

Proteínové perníčky a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Perníky s prívlastkom proteínové majú výhodu v tom, že obsahujú zvýšený objem bielkovín. Ide o jednu zo základných makroživín potrebných pre telo a fungovanie každej jednej bunky. Na rozdiel od tých bežných obsahujú takéto perníky menej cukrov a tukov.

Čo sa týka proteínových perníčkov, dobrou správou je, že práve znížený obsah cukrov a tukov pomáha proti obezite a na chudnutie, minimálne tým, že ide o zdravšiu alternatívu voči tradičným perníkom. Okrem toho môžu takéto perníky obsahovať aj zdravé mastné kyseliny, minerály a vitamíny, napríklad ak si do nich pridáte orechy, ovocie či semienka.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Vďaka obsahu bielkovín majú perníčky viac pozitív:

 • hodia sa aj ako hlavné jedlo, na rozdiel od tých klasických, môžete ich teda zaradiť do svojho jedálnička pravidelne a nemusíte sa báť príliš veľa sacharidov
 • bielkoviny ako také sú živinou, ktorú musí organizmus tiež natráviť, pričom oproti tým ostatným živinám platí, že trávenie bielkovín spaľuje viac energie
 • zároveň sú bielkoviny dôležité pre zníženie hladu a zvýšenie pocitu nasýtenia, čo má súvis so znížením rizika prejedania sa a ide o prevenciu voči priberaniu
 • konzumáciou proteínových perníčkov viete predísť chradnutiu svalov, nakoľko bielkoviny sú ich stavebnou látkou, čo pomáha pri chudnutí cvičením

VYVÁŽENÝ POMER ŽIVÍN

To, že vám môžu bielkoviny a teda aj proteínové perníčky pomôcť s chudnutím, ešte nie je dôvodom, aby ste ignorovali ostatné živiny. Sacharidy aj tuky sú potrebné, avšak v správnom pomere a množstve a prednosť dajte radšej zloženým cukrom či tukom z rýb.

Domáce recepty na proteínové perníčky

Máte chuť na domáci proteínový perník, ktorý bude obsahovať dostatok bielkovín a zároveň si ho pripravíte tak, aby bol čerstvý a s pestrým zložením surovín? Potom môžete skúsiť viac overených receptov, ktoré sa hodia na zdravé maškrtenie, ale aj pri chudnutí.

Tu sú najjednoduchšie a zároveň najchutnejšie recepty:

Proteínový perník s kakaom: Ide o  perník bez cukru. Potrebujete 40 g proteínu, 60 g ovsených vločiek, 70 g špaldovej múky, 2 vajcia, 200 ml kefíru, 20 g kakaa, 30 g kokosového oleja a kypriaci prášok. Zmiešajte, vylejte do plechu a pečte na 190 °C 20 minút.

Fitness jablkový perníček: Na cesto si pripravte 1 jablko, 4 vajcia, 50 g ovsených vločiek, 50 g proteínu, lyžicu sódy bikarbóny, 2 lyžice perníkového korenia a stéviu na dochutenie. Jablko ošúpte, nastrúhajte, pridajte zvyšné suroviny a pečte 30 minút na 170 °C.

Banánový perník: Ako suroviny si pripravte 1 vajce, 100 g banánu, 40 g proteínu v prášku, 1 grécky jogurt, 40 g špaldovej múky, polovica balenia prášku do pečiva a 15 g kokosovej múky. Spravte cesto, vylejte do plechu a pečte v rúre 15 minút pri teplote 190 °C.

Zdravý perník bez múky: Potrebovať budete 250 g gréckeho jogurtu, 2 vajcia, prášok do pečiva, 80 g ovsených vločiek, 40 g proteínu, perníkové korenie, sódu bikarbónu a stéviu. Spravte cesto a pečte 15 minút na 180 °C. Na záver ozdobte čučoriedkami.

Hotové proteínové perníčky KetoMix a ich výhody

Pokiaľ sa vám nebude chcieť pripravovať si všetky suroviny na domáce proteínové perníčky, môžete využiť aj možnosť zakúpiť si hotové, konkrétne v podobe zmesi v prášku, kde stačí pridať vodu. Takéto perníky ponúka aj KetoMix, značka proteínových jedál.

Oproti iným konkurenčným produktom majú výhody:

Jednoduchý a rýchly spôsob prípravy

Hoci ide o produkt, ktorý ešte nie je úplne hotový a ide sa o zmes, ktorá sa pripravuje doma, sú spôsob a najmä rýchlosť prípravy ideálne a pohodlné. Stačí pridať iba vodu a z práškovej zmesi máte pripravené hotové cesto, ktoré následne viete upiecť vo svojej rúre.

Optimálny pomer všetkých živín

Aby ste mohli perníčky značky KetoMix využiť pri chudnutí a aby vám ani nehrozilo riziko priberania, je dôležité to, že sú nielen proteínové, ale aj nízkosacharidové a majú minimum rizikových cukrov a nasýtených mastných kyselín. Pomer živín je optimálny.

Kvalitný zdroj proteínov aj vlákniny

Samozrejme, nejde len o to, či proteínové perníčky obsahujú bielkoviny a vlákninu, ale aj o to, akého druhu tieto živiny sú. V prípade proteínov ide o srvátkový proteín a je tu aj bielok, pokiaľ ide o druh vlákniny, v perníčkoch nájdete zdravú čakankovú vlákninu.

Žiadny glutaman a ďalšie rizikové prísady

Možno ste si povedali, že v takejto zmesi sa budú nachádzať rôzne rizikové chemické prísady, no opak je pravdou. V zložení proteínových perníčkov KetoMix nenájdete žiadny glutaman a ani iné rizikové či škodlivé konzervačné látky, nenachádza sa tu ani lepok.

SAMOSTATNE AJ V DIÉTE

Proteínové perníčky značky KetoMix môžete konzumovať samostatne a len raz za čas, najmä ako náhradu tých klasických a keď budete potrebovať zdravo zahnať chuť na sladké, ale aj ako súčasť komplexnej bielkovinovej diéty, ktorú značka KetoMix podporuje.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových perníčkov KetoMix

Proteínové perníčky značky KetoMix predstavujú príklad jedla, ktoré je nielen bohatým zdrojom bielkovín, ale má celkovo vyvážené zloženie a všetky prospešné nutrienty v optimálnom pomere. Platí to dokonca aj pre objem kalórií na jednu porciu.

Výživové hodnoty pre 100 g proteínových perníčkov sú:

 • čo sa týka energie, v perníkoch sa nachádza 394 kcal, čiže 1649 kJ
 • bielkovín je 45 gramov, tukov 9 g, z toho nasýtených je len 6, sacharidov je o niečo viac, 20 g, ale z toho tukov len 3 g a vlákniny je až 11 gramov

V perníku sú srvátkový proteín, ryžová a ľanová múka, bielok, čakanková vláknina, arabská a guar guma, hydrogenuhličitan sodný, dihydrogendi-fosforečnan sodný, škrob, fenikel, koriander, škorica, aníz, pomarančová kôra, klinček, nové korenie, muškátový kvet a orech, badyán, odtučnené kakao, trifosforečnan vápenatý, sukralóza a sójový lecithín.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Pokiaľ ide o značku KetoMix, jedná sa o overeného a dostatočne dlho pôsobiaceho výrobcu širšieho sortimentu jedál, potravín a iných produktov so zvýšeným obsahom bielkovín. Za touto značkou je spoločnosť Opravdove hubnuti, ide o seriózneho producenta.

Pôvod značky je teda overený, KetoMix má tieto plusy:

 • nejde iba o nejaký neznámy eshop alebo online značku, jedná sa o serióznu a stabilnú firmu s dlhou históriou, ktorá má aj svoje kamenné zastúpenie a obchod
 • sortiment produktov je veľmi široký a prakticky pokryje celý jedálniček a celkovo aj stravovanie a pitný režim, značka ponúka proteínové potraviny aj nápoje
 • za ponukou KetoMix sú odborné znalosti výživových špecialistov, tí vám môžu tiež poradiť v internetovom fóre a poradni pri zostavovaní vášho jedálnička
 • desiatky tisíc zákazníkov a pozitívnych recenzií ukazujú nielen na kvalitu konkrétnych produktov a jedál, ale aj na to, že chudnutie je zdravé a tiež dlhodobé

Balenie a cena proteínových perníčkov KetoMix

Podobne, ako aj pri väčšine ostatných produktov a potravín značky KetoMix, aj pri perníkoch platí, že značka dáva prednosť väčším baleniam. Je to aj dôsledok toho, že potraviny a jedlá sú určené pre dlhodobú konzumáciu v rámci pravidelného a stáleho jedálnička. Jedno balenie proteínových perníčkov obsahuje 300 gramov zmesi, čo vystačí na 10 porcií.

Pokiaľ ide o detailnejšie informácie o cene a balení, tu sú:

Pre užívateľov je plusom to, že vzhľadom na veľkosť balenia je cena za jednu porciu perníkov KetoMix naozaj výhodná, konkrétne pod hranicou 2 €. Aj keď teda jedno celé balenie je opticky cenovo vyššie, ide len o dôsledok toho, že je v ňom viac porcií naraz.

Príprava proteínových perníčkov KetoMix

Dôležitou výhodou produktov KetoMix je ich mimoriadne rýchla a jednoduchá príprava a to bez akýchkoľvek predošlých skúseností. Nemusíte vôbec vedieť nejako extra variť alebo piecť, vystačíte si s jednoduchou prípravou a zmiešaním zmesi spolu s vodou.

Do misky vhodnej na miešanie najskôr odsypte 30 gramov zmesi KetoMix

Potom do nej dolejte vodu a pomiešajte cesto ručne alebo mixérom, následne predhrejte rúru na 170 °C, nalejte hotové cesto do plechu a pečte po dobu 15 až 20 minút

Plech na pečenie, v ktorom budete cesto na proteínové perníčky piecť, treba pripraviť tak, ako aj pri bežnom pečení perníkov. To v praxi znamená, že ho buď vyložíte papierom na pečenie, alebo ho vymažete zdravým olejom, napríklad ľanovým, olivovým alebo mandľovým. Dajte pozor na to, aby ste cesto dobre rozmiešali, podľa toho zvoľte vhodnú nádobu.

Perníček môžete zvrchu vyzdobiť kokosom, prípadne do neho ešte počas prípravy zmesi pridať aj niektoré zdravé suroviny, napríklad orechy, semienka alebo menšie kúsky ovocia. Oriešky, napríklad mandle, môžete použiť aj na vyzdobenie perníčka zvrchu.

Konzumácia a skladovanie proteínových perníčkov KetoMix

Proteínové perníčky KetoMix môžu byť súčasťou jedálnička pri Keto diéte a to už od jej úvodu, nahradiť nimi môžete až 2 z 5 jedál počas dňa. Pozor si však dajte na ich konzumáciu vtedy, ak trpíte laktózovou intoleranciou či alergiou na sóju, mlieko či vajcia.

Dodržiavajte tiež tieto zásady skladovania a konzumácie:

 • zmes ponechajte v pôvodnom obale, po odsypaní porcie ho uzatvorte
 • nevystavujte balenie priamemu slnku, vlhkosti, nízkej teplote či mrazu
 • po dátume spotreby, ktorý nájdete na obale, zmes už ďalej nepoužívajte
 • perníky nie sú vhodné na konzumáciu pre tehotné alebo dojčiace ženy

Ďalšie produkty KetoMix

Značka KetoMix nie je len o proteínových perníkoch, ale ponúka ucelený sortiment jedál aj nápojov určených pre dlhodobé stravovanie a to aj v rámci Keto diéty. To je asi najdôležitejší rozdiel medzi touto a ostatnými bežnými značkami potravín alebo produktov.

Keto diéta je jednou z najpopulárnejších a najznámejších:

Ide o špeciálny dlhodobý diétny program založený na znížení príjmu sacharidov pod 50 gramov za deň a zároveň na doplnení potravín obsahujúcich bielkoviny

Práve potraviny a produkty KetoMix sú pre diétu ideálne:

 • obsahujú nielen veľa proteínov, ale aj minimum sacharidov či tukov
 • okrem toho obsahujú aj prospešné vitamíny, minerály alebo vlákninu
 • sú ideálne na pokrytie celého jedálnička, stačí už len pridať zeleninu

Ak by ste sa rozhodli vyskúšať sortiment jedál KetoMix, nájdete tu naozaj všetko od menších potravín využiteľných na raňajky, až po hlavné jedlá. V ponuke sú proteínové polievky, kaše, omelety, pečivo, cestoviny, palacinky, tyčinky, dresingy, omáčky, nátierky či pomazánky. Viete si ich vybrať vo viacerých druhoch, siahnuť môžete aj po pochutinách.

Značka totiž ponúka aj rôzne čokolády, chipsy či dezerty, no bez obsahu nezdravých tukov či cukrov, zato však s obsahom bielkovín. To isté platí aj pre nápoje, najmä proteínové koktejly KetoMix, ktoré si viete zakúpiť aj ako vegánske a tiež v mnohých príchutiach.

Značka ponúka aj doplnky výživy, ktoré obsahujú zložky na podporu trávenia, prečistenia čriev či lepšieho spaľovania tukových zásob, napríklad ako je aminokyselina L-Karnitín. Všetky jedlá a nápoje sú bez rizikových či škodlivých konzervačných látok a prísad a viete si ich zakúpiť jednotlivo, ale aj v rámci balíčkov na diétovanie na viac týždňov.

NEBOJTE SA DIÉTY

Možno vám proteínové perníčky KetoMix prídu ako dobrý nápad pre zdravú sladkosť, no ak chcete naozaj chudnúť, musíte spraviť oveľa komplexnejšie zmeny v stravovaní. Práve preto je Keto diéta ideálnou príležitosťou, ako chudnúť dlhodobo a bez jojo efektu.

Ako a kde kúpiť proteínové perníčky a ďalšie produkty KetoMix

Veľkým plusom značky KetoMix je aj to, že celý sortiment si viete pozrieť online z pohodlia svojho domova a to na webe www.ketomix.sk. Ide o oficiálnu webstránku, kde sú informácie aj o Keto diéte, no zároveň sa tu nachádza eshop s produktmi značky KetoMix.

Všetky potraviny a nápoje si zakúpite priamo cez internet:

 • stačí len vložiť, ktoré chcete, prípadne aj celé balíčky, do online košíka
 • potom vyplníte svoje osobné údaje a adresu pre doručenie produktov
 • zvolíte kuriérnu službu a spôsob doručenia na adresu či do Zásielkovne
 • vyberiete spôsob platby, objednávku skontrolujete a následne odošlete

Objednávku viete spraviť z pohodlia domu a bez toho, aby ste museli niekam chodiť osobne. Nákup zrealizujete cez počítač, tablet, notebook alebo aj smartfón a ide o záležitosť pár minút a kliknutí. Doručenie môže byť k vám domov, ale aj do pobočky Zásielkovne.

Čo sa týka doručenia, na výber máte viacero kuriérnych služieb a štandardne trvá dodanie do 3 pracovných dní. Pri platení viete využiť viacero možností platby a to tak v hotovosti, ako aj bezhotovostne. Kým v tom prvom prípade ide o bežnú dobierku a platbu kuriérovi, v tom druhom sa jedná o platbu cez internet banking či platobnou kartou a to online.

Skúsenosti s proteínovými perníčkami KetoMix

Značka KetoMix je pomerne známa a žiadaná, s čím súvisí veľké množstvo referencií alebo recenzií na internetových fórach a v diskusiách. V nich sa muži a ženy vyjadrujú tak o značke, ako aj o samotných perníkoch, v pozitívnom duchu. Samotný výrobca je hodnotený ako kvalitný a overený, plusom je, že s jeho potravinami viete držať aj celú diétu.

Oproti iným značkám sú proteínové perníčky KetoMix hodnotené ako veľmi výživné, pokiaľ ide o bielkoviny, ale plusom je aj to, že obsahujú dostatok vlákniny. Naopak, je tu minimum nezdravých tukov a cukrov, čo pomáha pri diétovaní, ale tiež počas chudnutia.

Samozrejme, pozitívne sú skúsenosti aj s domácimi proteínovými perníkmi, no jednoduchá a rýchla príprava s minimom surovín je veľký benefit práve hotovej zmesi KetoMix. To, že si viete pripraviť perníky čerstvo doma, no zároveň bez väčších skúseností s pečením, je tiež hodnotené kladne. Perníčky si zároveň viete dochutiť s orieškami a semenami.

Zhodnotenie na záver

Ako teda vidno podľa skúseností mužov aj žien, ktorí už proteínové perníčky skúsili, ide o zdravú alternatívu pre každého, kto chce zahnať chuť po niečom sladkom a zároveň nechce riskovať, že priberie. Platí to tak pre tie domáce, ako aj od výrobcu KetoMix.

V druhom prípade získate hotový produkt a tieto benefity:

príprava je otázkou niekoľkých minút a zvládnete ju aj bez skúseností

získavate dobrý zdroj nielen bielkovín, ale aj ďalších živín či vitamínov

značka ponúka nielen perníky, ale potraviny pre komplexný jedálniček

nemusíte sa obávať žiadnych rizikových prísad a konzervačných látok

Práve výhoda rýchlej a jednoduchej prípravy a optimalizovaného zloženia sú presne tie dve výhody, kvôli ktorým sa mnoho ľudí rozhodne práve pre značku KetoMix. Nejde pritom len o výrobcu perníkov, ale aj ďalších potravín, ktoré sú ideálne pre Keto diétu.

Veľkým plusom je aj optimalizovaný nákup z pohľadu procesu, jednoduchosti a rýchlosti. Nie je treba nikam chodiť, nemusíte si zdĺhavo pozerať rozličné alternatívy a hľadať produkt, ktorý by vyhovoval vašim potrebám. Všetko potrebné nájdete na www.ketomix.sk, čo je oficiálny web značky, kde si viete pozrieť celé zloženie a perníčky aj zakúpiť.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie