Chudnutie z brucha? Pomôcť vám môžu tieto potraviny, nápoje, cviky aj efektívna diéta

Chudnutie z brucha? Pomôcť vám môžu tieto potraviny, nápoje, cviky aj efektívna diéta

Brucho patrí medzi tie partie na tele, kde sa tak u mužov, ako aj u žien ukladá najviac tuku, čo je dané prirodzene. Veľký obvod pása je dnes problém, ktorý trápi už značnú časť populácie a zároveň slúži ako jeden z dôležitých faktorov pre meranie nadváhy a obezity.

Mnoho ľudí sa preto pýta jednoduchú otázku: ako schudnúť z brucha? Odpoveď vás možno prekvapí, ale neexistuje žiadny zázračný recept, ako by ste to mohli dokázať rýchlo a iba z tejto partie. Na druhú stranu, existujú zdravé potraviny, jedlá, nápoje aj smoothies, rovnako tak cvičenie či celková diéta, ktoré vám pomôžu s chudnutím a spaľovaním tuku.

Chudnutie z brucha a aké faktory ho ovplyvňujú

To, že väčšina ľudí má problém s nadmerným ukladaním tukových zásob v bruchu, je dané prirodzene. Ak má naše telo nadbytok energie a kalórií, začne si ich ukladať do zásoby. Tuk sa pritom nachádza všade, dokonca aj medzi orgánmi, má totiž ochranný význam.

No kým podkožný tuk je prakticky všade na tele, zásobný tuk sa ukladá hlavne v oblasti brucha, u žien potom aj na bokoch a stehnách. Chudnutie z brucha je teda o spaľovaní týchto zásob, no tu treba vedieť, že selektívne spaľovať tuk iba z tejto oblasti nie je reálne tak, aby to bolo aj viditeľné. Cieľom je teda chudnúť celkovo a spaľovať tuk celkovo.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Tu sú faktory, na ktoré by ste sa mali zamerať najviac:

 • v prvom rade majte pravidelnú stravu, jedzte menšie porcie, ale často, pomôžete tak tráveniu a najmä rozbehnúť metabolizmus, čo zníži ukladanie tukov
 • pozerajte na pomer medzi bielkovinami, sacharidmi a tukmi, pri sacharidoch si dajte pozor najmä na to, aby ste konzumovali skôr komplexné a nie jednoduché
 • musíte telo prinútiť, spaľovať tuk tak, aby po ňom siahalo ako po zdroji energie, čiže obmedzte príjem sacharidov a pri tukoch dajte prednosť zdravším, najmä z rýb
 • zamerajte sa na kombináciu intenzívneho a silového cvičenia, pamätajte, že zhruba prvých 20 minút sa spaľujú cukry, až po nich začína spaľovanie tuku

NA ZAČIATOK SI ZMERAJTE OBVOD PÁSU

Prv, ako sa pustíte do chudnutia z brucha, zmerajte si veľmi dobre obvod pásu. Bude to dôležité jednak pre kontrolu, či sa vám chudnutie darí, ale aj kvôli tomu, aby ste vedeli, ako na tom ste. Rizikové hodnoty u mužov sú cez 100 cm a u žien cez 88 cm.

Ako na najrýchlejšie a najúčinnejšie chudnutie z brucha

Vieme už teda, že aby ste dlhodobo vedeli z brucha schudnúť, musíte sa zamerať celkovo na spaľovanie tukov a kalórií v celom tele. Existuje však niekoľko možností, ako znížiť objem tukových zásob práve v oblasti brucha, hoci majú efekt iba do istej miery.

Toto je 6 tipov, čo vám pri chudnutí z brucha pomôže:

Potraviny a nápoje na spaľovanie tukov: Prirodzene viete podporiť spaľovanie tukov cez proces termogenézy, čiže spaľovanie teplom. K tomu môžete skúsiť viaceré potraviny, nápoje a suroviny, napríklad zelený čaj, chilli, chia semienka, ryby a melón.

Smoothies: To, čo vám môže pomôcť k lepšiemu chudnutiu a metabolizmu tukov, sú aj smoothies, čiže špeciálne husté šťavy. Ak chcete podporiť chudnutie z brucha, využívajte v nich najmä nízkotučný jogurt, špenát, červenú repu, mrkvu a citrón.

Kalorický deficit: Základom chudnutia z brucha je kalorický deficit. To znamená, že musíte viac kalórií spáliť, ako ich prijmete. Optimálne je zmeniť jedálniček tak, že budete prijímať viac bielkovín a k tomu budete robiť kardio a silové cviky na brucho.

Cvičenie aj nalačno: Cvičenie nalačno je jeden z najlepších spôsobov, ako spaľovať tuky a zlepšiť prekrvenie v oblasti brucha. Nalačno viete cvičiť hneď ráno a ideálne pri nejakom intenzívnom tréningu, napríklad v podobe šprintov či veslovania.

Intenzívny tréning: To najlepšie, čo viete spraviť pre efektívne spaľovanie tuku aj v oblasti brucha, je intenzívny kardio tréning, tzv. HIIT kardio tréning. Stačí 20 minút denne a do tréningu zaraďte drepy, mŕtvy ťah s činkami a veslovací trenažér.

Silové cviky na brucho: Neexistujú cviky na rýchle schudnutie z brucha, ale existujú tie, ktoré spevnia jeho svalstvo. Ideálne sú priame aj šikmé skracovačky, sklapovačky na šikmej lavičke a k tomu silové cviky s dvíhaním obojručnej činky v stoji.

Ďalšie možnosti na efektívne a rýchle chudnutie

Okrem špecializovaných metód, ktoré zefektívnia chudnutie práve z brucha, je samozrejme dôležité pozerať na životosprávu, životný štýl a chudnutie aj celkovo. Dobrou správou je, že aj v tejto oblasti viete spraviť veľa doma s využitím niektorých opatrení.

Zamerajte sa hlavne na tie faktory, ktoré viete ovplyvniť:

Voda ako základ pitného režimu

Aby bolo chudnutie úspešné, je nevyhnutné pozerať nielen na jedálniček, ale aj na pitný režim. V tejto oblasti viete spraviť najviac vtedy, ak budete piť veľa čistej vody, ideálne 2,5 až 3 litre denne. Vodu pite priebežne počas celého dňa, ideálne každú hodinu.

Jedzte veľa vlákniny

Pozitívny vplyv na trávenie a metabolizmus má aj vláknina. Tu sa treba zamerať na príjem tak rozpustnej, ako aj nerozpustnej, oba typy pomôžu na peristaltiku čriev aj pocit zasýtenia. Vlákninu nájdete najmä v zelenine, strukovinách, ovocí, orechoch a semenách.

Menej cukru a viac bielkovín v jedálničku

Ak ide o jedálniček, základom pre chudnutie a spaľovanie tukov v oblasti brucha aj celkovo, je zmena pomeru živín. Menej treba prijímať cukrov, ktoré sa najviac ukladajú v podobe tukových zásob, naopak, dôležité sú bielkoviny a to pre svaly aj pocit zasýtenia.

Obmedzte zlozvyky životného štýlu

Každý, kto chce mať optimálnu hmotnosť, musí mať zdravý životný štýl. Jeho súčasťou zas musí byť minimalizácia niektorých zlozvykov, najmä ak ide o stres, fajčenie a alkohol. Ide všetko o faktory zhoršujúce metabolizmus, trávenie aj spaľovanie kalórií.

Spite a oddychujte

Málo ľudí vie, že pre dôležité je nielen sa hýbať, ale aj oddychovať. Počas dňa si robte prestávky od práce aj inej činnosti, dobijete baterky. V noci je dôležité mať neprerušovaný spánok po dobu aspoň 8 hodín, ideálne je ísť spať vždy v ten istý čas.

POZOR NA ČASTÉ CHYBY PRI CHUDNUTÍ

Veľa ľudí robí pri chudnutí, najmä z brucha, pomerne časté chyby. Ide napríklad o excesívne cvičenie brušákov a cvikov na túto partiu, úplné vylúčenie všetkých tukov z jedálnička alebo hladovanie. Nič z toho selektívne nefunguje a býva skôr kontraproduktívne.

Prečo vyskúšať aj Keto diétu

Jednou z možností, ako schudnúť, je aj komplexné diétovanie. Vyhýbajte sa takým diétam, ktoré sú rizikové z pohľadu jojo efektu, majú len krátkodobý účinok a sú príliš drastické či založené na hladovaní. Naopak, prednosť dajte tým dlhodobejším a známejším.

Dobrým príkladom takejto diéty je Keto diéta, ktorá má:

 • jednoduché pravidlá jedálničku, stačí obmedziť príjem sacharidov pod 50 gramov na deň a rovnako tak nezdravých tukov, zvyšuje sa naopak príjem bielkovín
 • dlhodobé pôsobenie, má tri fázy, v tej prvej ide o nastolenie stavu ketózy, v tej druhej o čo najefektívnejšie spaľovanie tukov a v tretej o prevenciu jojo efektu
 • nielen efekt na chudnutie, ale aj celkové zlepšenie trávenia a metabolizmu a rovnako tak preventívne účinky voči cukrovke a kardiovaskulárnym ochoreniam
 • pozitívny vplyv na krvný obeh a srdcovocievnu sústavu, nakoľko počas diéty dochádza k zníženiu hladiny cukru krvi a normalizácii cholesterolu a tlaku

Veľmi dôležitým benefitom diéty je, že počas nej nebudete hladovať a nepríde ani k ubúdaniu a chradnutiu svalstva. To je dôsledkom zvýšeného príjmu bielkovín, ktoré sú dôležitou stavebnou látkou svalových vlákien a rovnako tak pomáhajú na pocity zasýtenia.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Zároveň platí, že v jedálničku musí byť počas diéty dostatok zeleniny, orechov a semien. To má pozitívny vplyv na trávenie, nakoľko tak dopĺňate do tela vlákninu. Cieľom Keto diéty je dosiahnuť znížením príjmu sacharidov ketózu, pre ktorú je typická zmena energetického metabolizmu. Telo začína spaľovať tuky, ktoré využíva na energiu namiesto cukru.

Výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Aby ste mohli Ketónovú diétu dodržiavať, musíte v prvom rade zmeniť jedálniček tak, aby ste mali čo najviac bielkovín a naopak čo najmenej sacharidov. Pokiaľ vám takáto zmena príde príliš zložitá na varenie či prípravu jedál, dobrou správou je, že existuje riešenie.

Toto spočíva vo využití celého sortimentu značky KetoMix:

Ponuka tohto producenta je zameraná na proteínové jedlá, nápoje a potraviny, ktoré splnia presne všetky podmienky Keto diéty a ktoré pripravíte do 5 minút

V prípade, že sa rozhodnete po sortimente siahnuť, získate:

 • jedlá a nápoje pre svoj celodenný pitný režim aj celodenné stravovanie
 • záruku, že či už ide o polievku alebo pochutiny, nenarušíte svoju ketózu
 • optimálny pomer živín, vitamínov, minerálov alebo stopových prvkov

Z hľadiska zloženia sa nemusíte obávať o kvalitu spomínaných surovín, majú tiež overený pôvod. Všetky jedlá a nápoje obsahujú potrebné zložky pre chudnutie aj pre fungovanie tela, s výnimkou pečiva sa v potravinách nenachádza ani lepok. KetoMix má v ponuke aj doplnky výživy, napríklad s obsahom L-Karnitínu, ktorý pomáha na spaľovanie tukov.

Sortiment jedál obsahuje najmä proteínové polievky, omelety, kaše, palacinky, tyčinky, cestoviny, pečivo, sušené mäso, omáčky, nátierky aj pochutiny, napríklad chipsy, čokolády, dezerty a podobne. Všetky majú maximum proteínov a minimum sacharidov.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Pokiaľ ide o nápoje, v tomto prípade máte na výber viaceré príchute koktejlov, kde stačí len pridať vodu do prášku a zamiešať. Siahnuť môžete aj po vegánskych nápojoch, každopádne platí, že získate výborný zdroj srvátkovej a sójovej bielkoviny. Všetky jedlá aj nápoje si viete objednať samostatne, ale aj v balíčkoch KetoMix na týždeň alebo aj mesiac.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Výbornou správou pre tých, čo by chceli držať Keto diétu práve s využitím spomínaných hotových jedál, nápojov, potravín a produktov, je to, že si ich viete kúpiť aj online. Výrobca má u nás oficiálny eshop www.ketomix.sk, kde máte istotu originality aj ceny.

Využitie tohto eshopu so sebou prináša niekoľko benefitov:

 • nemusíte nikam ísť, objednávku aj doručenie vybavíte priamo doma
 • máte k dispozícii viacero možností platby, či už hotovosť alebo online
 • na webe nájdete celý sortiment a viete si jednotlivé produkty porovnať
 • nákup spravíte flexibilne cez počítať, tablet, notebook alebo smartfón

Celý postup prebieha veľmi jednoducho a je podobný nákupu v akomkoľvek inom eshope. Stačí vložiť potraviny, jedlá, nápoje alebo celý nákup do online košíka, vyplniť svoje osobné údaje, zadať spôsob platby, vybrať kuriérnu službu a zadať adresu pre doručenie.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Kuriérna služba vám doručí balíček domov, ale aj do najbližšieho odberného miesta Zásielkovne, je to len na vás. Pri väčšej objednávke poštovné neplatí, nemusíte sa obávať ani toho, že by bol balíček nejaký ťažký, najviac váži do 5 kilogramov. Pri platení máte na výber hotovosť a platbu na dobierku, ale aj online cez internet banking alebo kartou.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

3.00

2 Hodnotení