Toto sú najlepšie a najúčinnejšie spaľovače tukov v potravinách pre ženy aj mužov

Ak chcete zhodiť nejaké to nadbytočné kilo, podporiť svoj metabolizmus, znížiť mieru ukladania tukov a celkovo žiť zdravšie, mali by ste sa v rámci jedálnička zamerať na spaľovače tukov. Potraviny, ktoré majú túto funkciu, nájdete v širokom výbere.

Efekt spaľovania tukov je dosiahnutý viacerými mechanizmami, či už termogenézou alebo pôsobením na zníženie ich ukladania, prípadne zvýšeným energetickým nárokom, kedy telo siahne práve do tukových zásob. Tak či onak, skúsenosti z praxe ukazujú, že výber vhodných jedál, surovín, potravín a nápojov vám môže v spaľovaní tukov naozaj viditeľne pomôcť.

Čo sú spaľovače tukov a aký majú význam a účinky

Ako spaľovače tukov možno označiť také typy látok, ktoré pôsobia na zníženie objemu tuku uskladneného v ľudskom organizme. Niektoré takéto látky môžu priamo znižovať množstvo ukladaného tuku, iné pôsobia už na tuk uložený a to prostredníctvom rôznych princípov.

Tieto zložky možno nájsť v rôznych druhoch jedál či nápojov, či už ide o zeleninu, ovocie, korenie, mäso alebo iné potraviny a suroviny rastlinného aj živočíšneho pôvodu. Z hľadiska charakteru môže ísť o niektoré druhy aminokyselín, vitamínov, minerálov, kyselín a iných stopových prvkov, ktoré môžu pôsobiť priamo aj nepriamo na tuky a metabolizmus.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Ak ide o účinky najčastejších spaľovačov tukov, medzi najdôležitejšie patria:

 • stimulácia spaľovania už uložených tukov, k čomu môže prispieť napríklad termogenéza, čiže spaľovanie teplom, alebo zlepšením metabolizmu tukov
 • potlačenie vstrebávania tukov alebo zníženie ich vstrebávania, pričom tento účinok je najviac dosahovaný cez potlačenie pôsobenia enzýmu pankreatickej lypázy
 • zvýšenie energetických výdavkov v bežných procesoch, čo má znova vplyv na ešte neuložené tuky, takže tie, ktoré sú prijímané, sú takýmto spôsobom spaľované
 • niektoré látky môžu pomáhať na lepšie spaľovanie a odbúravanie tukov aj tým, že znižujú pocit hladu, ktorý je riadený hormónmi a na tieto hormóny pôsobia

Výhodou mnohých jedál je, že pôsobia kombinovane viacerými zo spomínaných účinkov, takže môžu efekt na spaľovanie či odbúravanie tukov znásobovať. Pomáhajú tiež celkovo na trávenie, lepší metabolizmus či látkovú premenu aj iných živín a tak znižujú hmotnosť.

PODPORNÉ ÚČINKY AJ NA INÉ SÚSTAVY

Spaľovanie tukov so sebou prináša aj podporné účinky nielen priamo v oblasti ich metabolizmu či odbúravania, ale sekundárne napríklad aj na zlepšenie fungovania celej tráviacej sústavy, na kardiovaskulárny systém, na pohybový aparát či na nervový systém.

Ktoré potraviny so spaľovačmi tukov sú najlepšie

V prípade, že chcete zmeniť svoj jedálniček tak, aby ste podporili spaľovanie tukov, ale napríklad aj zníženie ich ukladanie, metabolizmus či chuť do jedla, môžete na to použiť viacero druhov potravín, jedál a nápojov. Snažte sa pritom o čo najväčšiu pestrosť.

Súčasťou jedálnička či pitného režimu by preto mali byť:

Koreniny: Začneme hneď z ostra a to doslova, pretože medzi najlepšie spaľovače tukov patria koreniny. Ideálne sú tie pikantné a ostré, hlavne ak ide o chilli, zázvor alebo kajenské korenie s termogénnym efektom, prípadne o škoricu a čierne korenie.

Ryby: Zlepšenie pálenia kalórií prostredníctvom stimulácie termogenézy môžete získať aj s pomocou rýb. Rybí tuk a konjugovaná kyselina linolová, ktorá sa v nich nachádza, vám najviac pomôžu na práve na tuky, hlavne ak ide o lososa, sleď a makrelu.

Semiačka: Zaujímavou potravinou na spaľovanie tukov sú aj semená. Tie podporujú jednak hladinu hormónov v tele, ale obsahujú aj mnohé minerály zlepšujúce metabolizmus a spaľovanie tukov. Ide hlavne o sezamové, chia, ľanové a tekvicové semená.

Vajcia: Vajcia sú známe ako výnimočne dobrý zdroj bielkovín a mnohým ľuďom to príde ako úplne kontraproduktívne so spaľovaním tukov. Obsahujú však aj nenasýtené mastné kyseliny, selén, jód a vitamíny A, B a D, ktoré majú vplyv na metabolizmus.

Zemiaky: Na zahnanie hladu a dlhodobé zasýtenie pomáha aj zelenina, napríklad zemiaky. Majú správny glykemický index, takže dokážu znížiť chuť na jedlo aj sladké a nedochádza tak k zvýšenej potrebe dopĺňania živín. Telo vtedy viac využíva uložený tuk.

Cesnak a cibuľa: Tieto dva druhy zeleniny majú tiež pre metabolizmus, trávenie a tuky svoj význam. Cesnak napríklad okrem toho obsahuje aj alicín znižujúci hladinu cholesterolu, cibuľa zas podporuje všeobecne trávenie a tiež odvodňuje organizmus.

Brokolica: Veľmi dobrým prostriedkom na metabolizmus tukov je aj brokolica. Tá totiž obsahuje dostatok vlákniny, ktorá znižuje chuť na jedlo a zlepšuje látkovú premenu. Okrem toho reguluje hladinu cukru, čím znižuje apetít po sladkostiach a cukroch.

Citrusové plody: Pokiaľ ide o ovocie, netreba zabúdať ani na jeho účinky na tuky a ich spaľovanie. Vynikajúcim príkladom je citrusové ovocie obsahujúce veľa vitamínu C, ktorý je stimulantom metabolizmu. Najlepší je citrón, prípadne ešte grapefruit.

Granátové jablká: Zdrojom zdravých a prospešných tukov, ale hlavne minerálov, vitamínov a kyselín podporujúcich odbúravanie tých nezdravých, sú tiež granátové jablka. Tie sa navyše podieľajú na znížení hladiny cholesterolu a majú tiež detoxikačný vplyv.

Tofu: Na zníženie glykemického indexu, na doplnenie bielkovín pre okamžité využitie a aj na lepšie spaľovanie tukov a zníženie pocitu hladu by ste mali do jedálnička zaradiť tiež tofu. Obsahuje aj veľa vlákniny prospešnej pre metabolizmus a látkovú premenu.

Orechy: Niektoré druhy orechov, hlavne mandle, arašidy a vlašské orechy, môžu mať tiež nepriamy efekt na chudnutie a spaľovanie tukov. Nachádzajú sa v nich totiž viaceré mastné kyseliny a minerály, ktoré celkovo stimulujú trávenie a metabolizmus.

Kofeín: Nielen jedlá, ale aj nápoje vám môžu pomôcť so spaľovaním tukov. Platí to hlavne pre tie, ktoré obsahujú kofeín, hlavne teda káva alebo zelený čaj. Vďaka kofeínu dochádza totiž k spaľovaniu a spracovaniu prijatých tukov niekoľkonásobne rýchlejšie.

NIELEN ČO JETE A PIJETE, ALE AJ AKO

Nemenej dôležitým spôsobom, ako ovplyvniť ukladanie či spaľovanie tukov, je aj spôsob stravovania. Základom je jesť menšie porcie a častejšie, čím sa neustále podporuje metabolizmus, rovnako tak je dôležitý pitný režim a pravidelný príjem nápojov a tekutín.

Výživové doplnky a prípravky so spaľovačmi tukov

Pokiaľ ide o spaľovače tukov v podobe hotových produktov, k dispozícii máte veľký výber značiek a foriem rôznych spaľovačov z kategórie všeobecných voľne dostupných doplnkov výživy alebo podporných a špecializovaných prípravkov pre športovcov.

Ak ide o ich mechanizmus účinku, ten býva nasledovný:

Tieto prípravky a doplnky obsahujú aminokyseliny, kyseliny, vitamíny, minerály, extrakty bylín a stopové prvky, ktoré zlepšujú spaľovanie tukov či metabolizmus

Všetky tieto prípravky bez ohľadu na formu či značku ponúkajú:

 • prirodzený spôsob účinku, čo sa prejaví aj bezproblémovým užívaním
 • jednoduchú a nekomplikovanú kúpu bez receptu alebo návštevy lekára
 • možnosť užívania aj dlhodobejšie a tiež možnosť kombinácie rôznych typov

Ak siahnete po všeobecných doplnkoch výživy, najčastejšie nájdete prípravky na zníženie chuti do jedla, na podporu metabolizmu či trávenia. Takéto doplnky obsahujú hlavne zdravé mastné kyseliny v podobe rybieho oleja, rôzne extrakty z chilli, výťažky z rastlín či vitamíny a minerály typu vitamín C, selén a zinok. Môžu obsahovať aj vlákninu.

V prípade špecializovaných prípravkov sú základom zloženia predovšetkým účinné a overené aminokyseliny typu L-karnitín, prípadne širšie zloženie pozostávajúce aj z kofeínu a rôznych iných prírodných stimulantov metabolizmu, termogenézy či odbúravania tukov.

Pokiaľ ide o formu prípravkov, k dispozícii sú najčastejšie tabletky a kapsuly na perorálne užitie, hlavne ak ide o bežné výživové doplnky. Špecializované prípravky určené pre športovcov môžu mať aj formy práškov alebo hotové tekuté formy. Vždy sa pred začiatkom užívania presvedčte o možných kontraindikáciách, aj keď sú väčšinou minimálne.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Kompava ThermoFit

 • Zvýšenie pocitu energie a vitality
 • Spaľovanie tukov

Garsin

 • Pôsobenie na kontrolu hmotnosti
 • Podpora metabolizmu tukov
 • Vplyv na chuť do jedla

Dialevel

 • Pôsobenie na cukry, bielkoviny a tuky

Chilliburner

 • Podpora chudnutia a kontroly hmotnosti
 • Pomoc pri trávení a vyprázdňovaní
 • Vplyv na črevnú mikroflóru

Forfemina Slim

 • Vylučovanie a odstraňovanie vody
 • Prevencia proti opuchom
 • Kontrola telesnej hmotnosti

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky so spaľovačmi tukov

Či už siahnete po rôznych doplnkoch s minerálmi, olejmi, vitamínmi a stopovými prvkami, alebo po špecializovaných prípravkoch s aminokyselinami pre športovcov, najlepší výber a hlavne odborné zázemie ponúkajú lekárne aj špecializované eshopy.

Zvlášť v prípade nákupu v online lekárňach a takýchto eshopoch získate:

 • bohatý výber rôznych značiek a typov a to hlavne skladom a ihneď
 • jednoduchosť, kúpa je vecou zopár kliknutí a spravíte ju aj cez mobil
 • pohodlie, nemusíte nikam ísť, kuriér vám donesie zásielku až domov
 • možnosť lepšieho porovnania rôznych prípravkov a produktov na jednom mieste

V prípade značiek uprednostnite hlavne tie, ktoré sú známejšie a väčšie, napríklad ako je [lekaren]. Nielen, že v nich nájdete väčší výber prípravkov, ale hlavne máte možnosť jednoduchšieho, rýchlejšieho a pohodlnejšieho nákupu s lepším servisom.

Zákaznícke služby sú totiž niečo, čo sa nedá vyvážiť lepšou cenou, ktorá v konečnom dôsledku ani nemusí byť lepšia. Dôležitejšie je, ak máte možnosť napríklad platiť platobnou kartou, rýchlejšie doručenie aj do 24 či 48 hodín, možnosť nákupu aj bez obťažujúcej registrácie či viac benefitov a zliav. Presne to väčšie eshopy a lekárne poskytujú.

Prečo vyskúšať aj Keto diétu

Okrem vyššie spomínaných spaľovačov tukov je možné spaľovanie tuku a chudnutie podporiť aj cez komplexnejšie zmeny životosprávy a cez zmeny v jedálničku. Presne týmto smerom idú viaceré diéty, pričom veľmi dobré výsledky má Ketogénna diéta.

Tá sa nazýva aj Ketónová a jej cieľom je dosiahnutie stavu ketózy:

 • pre tento stav je typické, že telo primárne spaľuje najskôr tuky v podobe uložených tukových zásob, namiesto toho, aby si bralo prvotnú energiu z cukrov
 • ide o metabolický a pre telo fyziologicky prirodzený stav, ktorý je pre chudnutie dôležitý práve kvôli tomu, že dochádza k efektívnejšiemu spaľovaniu tuku
 • aby ste ketózu dosiahli, je potrebné spraviť zmeny v jedálničku, konkrétne treba znížiť príjem sacharidov a tukov v potrave a naopak zvýšiť príjem bielkovín
 • zároveň s tým dochádza aj k navýšeniu konzumácie zeleniny a to kvôli tomu, že obsahuje vlákninu, denne by ste mali zjesť aj za hrsť orechov a semien

Výsledkom ketózy je teda oveľa efektívnejšie chudnutie a najmä spaľovanie tuku. Celá diéta prebieha v troch fázach a trvá obvykle cez 3 mesiace. Ide teda o dlhodobý diétny program, ktorý pomáha nielen na chudnutie, ale aj na stimuláciu trávenia a metabolizmu.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Vzhľadom na to, že diéta radikálne obmedzuje príjem sacharidov a tukov, má tiež pozitívny efekt aj na srdcovocievny systém. Jednak pomáha preventívne na zníženie problémov so srdcom a ciev, ale zároveň aj proti vzniku cukrovky. Okrem toho pôsobí na aktuálne problémy, hlavne na hladinu cholesterolu a cukru v krvi a na vysoký tlak.

Výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Ketónová diéta je založená teda na zmene jedálnička, čo však pre mnohých ľudí môže byť na prvý pohľad problém, hlavne pre zložitejšiu prípravu jednotlivých jedál. Tento problém má ale jednoduché riešenie a tým je špeciálny diétny program KetoMix.

Táto značka má sortiment potravín a produktov práve pre Keto diétu:

V ponuke nájdete hlavné jedlá, polievky, raňajkové potraviny, sladké a slané pochutiny, nápoje a koktejly, ktoré majú proteínový základ a spĺňajú podmienky diéty

Okrem jednoduchosti prípravy jedál ponúka KetoMix aj tieto výhody:

 • záruku, že všetky potraviny a produkty sú vyvážené z pohľadu živín
 • kvalitný pôvod a zloženie surovín bez rizikových chemických prísad
 • komplexnosť, na jednom mieste si objednáte celodenné stravovanie

Čo sa týka ponuky potravín, tu sú k dispozícii tak hlavné jedlá, ako aj tie menšie a doplnkové potraviny. Sortiment obsahuje proteínové cestoviny rôznych typov, polievky s viacerými príchuťami, sušené mäso, omelety, kaše na raňajky aj pre celý deň, palacinky a samozrejme proteínové tyčinky. Všetky jedlá si pripravíte jednoducho a do pár minút.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Ako doplnkový sortiment si môžete dokúpiť pečivo, proteínové nátierky a rôzne sladké aj slané pochutiny, napríklad chipsy, čokolády a rôzne dezerty. Aj v tomto prípade sú všetky suroviny a potraviny s takým zložením, ktoré nenaruší vaše chudnutie.

KetoMix ponúka v rámci podpory Ketónovej diéty aj nápoje, konkrétne sa jedná o koktejly obsahujúce srvátkový a sójový proteín. Tie stačí zmiešať s vodou, aj tu máte na výber niekoľko príchutí. Všetky spomínané potraviny a nápoje viete kúpiť jednotlivo, no rovnako tak aj v rámci balíčkov pre stravovanie na 7, 14, 21 aj 30 dní.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

V prípade, že vás uvedený sortiment zaujal, rovnako tak aj samotná Keto diéta, máme pre vás veľmi dobrú správu. Všetky potraviny a produkty KetoMix si viete zakúpiť bez ohľadu na to, kde bývate. Značka má totiž oficiálny web www.ketomix.sk, kde je aj eshop.

V ňom bez väčších problémov nájdete všetko skladom a navyše:

 • nemusíte nikam ísť, nákup aj doručenie vyriešite z pohodlia domova
 • máte možnosť platiť nielen v hotovosti na dobierku, ale aj bezhotovostne
 • objednávku vybavíte flexibilne cez počítať, notebook, tablet aj mobil
 • k dispozícii máte telefonickú aj online infolinku pre vaše otázky

Veľké plus z pohľadu užívateľov je, že celý proces nákupu trvá len zopár minút a ide o vec niekoľkých kliknutí. Po tom, čo do online košíka vložíte všetky vybrané potraviny či produkty, stačí len vyplniť svoje údaje a zvoliť podmienky platby či doručenia.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Pri platbe máte na výber jednoduchú dobierku, ale aj platenie vopred a cez internet, napríklad platobnou kartou či prevodným príkazom. Ak ide o doručenie, tu si môžete zvoliť z viacerých kuriérnych služieb a medzi doručením domov alebo do najbližšej Zásielkovne. Dodanie trvá obvykle do 3 pracovných dní a celá zásielka je navonok diskrétne balená.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.76

29 Hodnotení